Opinie o Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o. w Gdańsk

exslave

Najlepsza przygoda bylo opuszczenie tej firmy. Z inzynieryjnego punktu widzenia, brak jakichkolwiek nowych, pasjonujacych projektow. Jest to centrum podlegle oddzialowi z Indii. Wiekszosc pracy skupiala sie na bugfixingu starych rozwiazan. Management typowo excelowy - najwazniejsze wydaje sie byc zadowolenie szefow z US/Indii. Cale zarzadznie sitem dosc "nowatorskie". Podzielam wszesniejsze opinie, odnosnie osoby decyzyjej. Zgadzam sie rowniez z opinie nt. nepotyzmu - takie mozna bylo odniesc wrazenie. Osobiscie odradzam - w Trojmiescie jest wiele firm, gdzie mozna lepiej wykorzystac swoj czas i zapal.

FYI

2 na swiecie amerykanskie centrum tanich wyrobnikow drugie jest w indiach co mowi wszystko o tej firmie dobre do przezimowania dopoki nie beda zamykac projetkow i zwalniac cale zespoly

Stefan Nowy wpis

Serdecznie nie polecam firmy. Zaczynajac od samego Dyrektora, który był zwykłym handlowcem i na kłamstwach doczłapał się stanowiska. Jednak niestety nie nauczył się odpowiedzialności i stanowisko Dyrektorskie, jak i swoich pracowników traktuje dokładnie tak samo, jak swoich klientów podczas pracy w sprzedaży, czyli powie wszystko, co chcecie usłyszeć, abyście przyszli i zostali, ale jak przyjdziecie i zostaniecie, okaże się, że traktują Was jak cytrynki do wyciskania. Pan M. Nigdy nie nauczył się, że dorosły mężczyzna nie powinien kłamać i że dane słowo, to wizytówka człowieka. Pan M. jest człowiekiem, który należy do grupy tych, którzy uważają, że autorytet otrzymuje się wraz ze stanowiskiem a nie, że trzeba go sobie wyrobić! Dla Pana M. liczyło się tylko to, żebyście u niego zostali i pracowali na ratę jego Volvo XC90 a w momencie obwieszczenia Waszej woli odejścia, będziecie mogli obserwować, jak z Pana M. S. wychodzi taki, żeby nie napisać dosadnie, rozwydrzony, niewychowany bachor, który wielce obrażony podzieli się z Wami kilkoma ładnymi epitetami, jak taki typowy, nie powiem kto :P Jeżeli chodzi o etykę pracy, to też jest taka trochę (usunięte przez administratora), niby jest, ale za raportowanie (usunięte przez administratora) pewna kobieta została zaszantarzowana zwolnieniem dyscyplinarnym za tzw "Działanie na niekorzyść firmy" Pamiętam mieliśmy kiedyś takie zdarzenie, w którym przylecieć do Nas miał Pan, który odpowiedzialny jest za etykę pracy w Carrier na cały świat. Przed przylotem, Pan ten powysyłał zaproszenia na poufną anonimową rozmowę nt etyki pracy w Carrier Polska... Odziwo, tuż po obwieszczeniu przylotu, wszyscy, którzy otzrymali takie zaproszenie byli proszeni o zgłoszenie się do swych przełożonych "W Celu określenia zapotrzebowania na odpowiednią ilość miejsc pracy" ... jakaś paranoja, bo nie po to ktoś Nam wysyłał losowe zaproszenia na poufną anonimową rozmowę, abyśmy musieli raportować lokalnemu zarządowi kim te osoby są... Co do pracy na codzień. Management jest zupełnie nieprzygotowany merytorycznie do zarządzania swoimi zespołami ale itak macie słuchać i tańczyć, jak Wam zagrają. A jako motywację usłyszycie, że to co robicie w pracy na codzień, to nic takiego i że można się tego nauczyć w trzy tygodnie. Tak właśnie w Carrier motywuje się specjalistów do pracy... Z czego można wywnioskować, że generalnie będziecie zwykłymi numerkami, które łatwo można zastąpić. Mój zespół zaczął rozwijać się prężnie, z pompą, ale już po roku rozpoczęła się rotacja. W przeciągu trzech lat zespół całkowicie zmienił obsadę. Kiedy przychodzili do zespołu nowi koledzy, byliśmy zmotywowani, pełni ambicji ale w trakcie odejścia wszystkich charakteryzowało ogólne zrezygnowanie a nawet gorzej. Pamiętam też jedną z moich prywatnych rozmów z jednym z kierowników zespołu, w której ów kierownik podzielił się ze mną informacją nt "Istnienia pewnych sposobów, które można w firmie wykorzystać do pozbywania się pewnych pracowników" Praca w Carrier to milowy skok w tył jeśli chodzi o rozwój Kariery. Na dłużej zostanmą tam albo miernoty, które nie mają lepszych opcji. Albo ludzie, którzy pogodzili się już z obeznym stanem rzeczy i potracili wszelakie ambicje. Tu nie tworzy i nie bedzie tworzyło się nowych technologii, tu praca polega na gaszeniu pożarów, które pozostawili nam poprzednicy. Pożary te powstają głównie z powodu nieumiejętnego zarządzania i tzw podejścia "Low hanging fruits" czyli wykorzystajmy to, co mamy przy jak najm,niejszym nakładzie pracy. Każda Wasza próba wprowadzenia czegoś innowacyjnego / rozwojowego zostanie stłamszona w zarodku. Procedury, procesy itd totalnie bez finezji i sensu. Reasumując ODRADZAM!! Poszukuję innych obecnych , bądż byłych już pracowników, którzy mają coś firmie do zarzucenia, bądż zostali przez firmę nieuczciwie potraktowani. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu przez telegram : Peter Mike Serdecznie pozdrawiam

Wiecie może, czy w Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o. szukają chętnych na staż?

exslave Nowy wpis

FYI Nowy wpis

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o.?

Bartosz

Nie polecam. Byłem na rozmowie o pracę elektronika. Rozmowa całkiem w porządku, przeszedłem do następnego etapu, gdzie zadaniem było wykonanie projektu urządzenia (dobranie części z uwzględnieniem ceny, wykonanie schematu oraz projektu PCB). Sporo czasu wyjęte z życia, ale projekt przesłałem. Dostałem po jakimś czasie odmowę przyjęcia i w tym nic nie ma złego, mógł być inny kandydat lepszy, ale gdy poprosiłem o jakieś uwagi do tego projektu, to nic nie dostałem, a uważam, że przy takiej ilości czasu włożonego w projekt na rekrutację, zwykła przyzwoitość nakazywałaby dać jakiś feedback. Szkoda, że jej zabrakło. Słaby szacunek do czyjegoś czasu....

@Bartosz

W sumie trochę racja, widocznie na to nie wpadli niestety. :/ A nie myślałeś, żeby do nich o tym napisać? To też mogłaby być od razu sugestia dla kolejnych kandydatów i ich projektów

Bartosz
@Iza

Ale ja przez pośrednika, z którym rozmawiałem, prosiłem o wskazanie, co było źle w projekcie. Tylko, że uwag nie dostałem i pani z pośrednictwa powiedziała mi o niepowodzeniu w ich zdobyciu. Słabo.

@Bartosz

Serio? PCB Ci kazali wydziergać? Kto to taki był pomysłowy? A chociaż coś prostego? Jak projekt przepadł to pewnie dlatego że był za drogi. Ostateczna ocena należy do księgowych. Dlatego była taka sytuacja że dla zbicia ceny wzięli do projektu starego procka i zanim projekt został ukończony to szukali kolejnego procka bo tamten przestał być produkowany.

Janusz
@void

Księgowi mają ostatnie zdanie przy rekrutacji? Jeszcze się nie spotkałem z takim podejściem. Czy to się tyczy tematu zbijania kosztów jeśli chodzi o wynagrodzenia?

b&b
@Janusz

caly sens tego site'a polaga na taniej pracy polskich specjalistow - dzialalo to przez lata ale wzrost popularnosci centow z Indii i dramatyczny wzrost kosztow w Polsce wlozyl kijek w szprychy gdanskiem oddzialowi

Pok

Niestety w ostatnim czasie masowy odpływ wykwalifikowanych pracowników, brak szkoleń, praca na sprzęcie który ma 6+ lat. Do tego firma "rządzi" HR-owiec i coraz bardziej nepotyzm.

Roman
@Pok

A jakich szkoleń brakuje najbardziej? I co na to firma, kiedy mówicie, że przydałyby się jakieś szkolenia? Ktoś to zgłaszał w ogóle?

jeep

Trochę na plus trochę na minus. Czekałem na napisanie opinii kilka miesięcy po opuszczeniu firmy. Zaczynając co na minus - to jest korpo i jeżeli nie jest to ci obce, to spoko. Jak nie, przygotuj się na długie procedury, często wpływające na twoją pracę, na minus, oraz szkolenia, głównie te same dla osób w R&D (jak Gdańsk) jak i na produkcji, czyli w dużej mierze zupełnie niepotrzebne i bezsensowne. Za niewykonanie pracy w terminie nic pewnie ci nie grozi, uśmiechniesz się i wytłumaczysz. Brak szkolenia to poważniejsza rzecz. Bezsens, nie? Część projektów to zrzuty z innych siteów przekazane do Gdańska. Bo taniej. Nie zawsze, ale jest ich trochę. Czyli możesz przejąć coś w różnym stanie, z różną dokumentacją. Ale może i znajdziesz coś od początku tworzone tutaj. Trochę loteria. Na minus jeszcze jedna rzecz, od czasu do czasu poczucie dziwnego zastoju. Czasem nie wiadomo jak to wszystko funkcjonuje, nikt terminów nie goni, nic nowego nie ma... a ty siedzisz i myślisz, co możesz powiedzieć na temat tego co aktualnie robisz. A twój szef pewnie też musi coś podobnego robić, ale dla całego zespołu. No z minusów jeszcze - to jest centrum, ścisłe centrum Gdańska. Brak parkingów, a miejskie nieprzyzwoicie drogie za te 7-8h/dzień. No i mała przychylność szefa w Gdańsku na pracę w pełni albo w większości zdalną. Co na plus: dla osób lubiących tę branżę (elektronika, security) praktycznie jedyna firma tutaj (no można coś znaleźć, ale bez szału). Pensja terminowa (zawsze co do dnia), przyzwoite benefity, część kierownictwa naprawdę ok. W firmie nie ma też nierealnych terminów, oddechu szefa na plecach. Jedna z tych firm, gdzie opuszczasz mury z wolną głową, nie martwiąc się czy dasz radę czy nie. Na plus również, pewna multikulturowość. Choć głównie Indie. Co do pensji. Jak sobie wynegocjujesz, tak masz. Wielkich podwyżek po tym co wynegocjujesz to nie będzie później.

Agnieszka
@jeep

Ale brak parkingów jest na samochody czy też na rowery? Jest jakieś miejsce na rowery?

Jeep
@Agnieszka

Na rowery były miejsca, ograniczona jednak była liczba szafek dla rowerzystów. Oczywiście dojazd rowerem (czy pieszo, czy komunikacją miejską) byłby najkorzystniejszy, ale nie zawsze jest to możliwe.

Elżbieta
@jeep

a powiedz, ta nieprzychylnosc do pracy zdalnej to z czego się bierze? czemu szef w gdańsku tak źle nna to patrzy ?

@Elżbieta

to problem typowo mentalny. Szef działu intrusion nie tylko źle znosi myśl że jego pracownicy siedzieli by w domu ale nawet przeszkadza mu że ktoś zasłoni się monitorem na open office, no bo nie wiadomo co on tam robi, może zasnął... "to nie może tak być że ja nie wiem co moi pracownicy robią" - to często powtarzane przez niego zdanie. Nie wiem też czy aktualnie zespoły są na tyle zgrane aby dobrze porozumiewać się zdalnie. Problemem jest też to że kierownictwo przed pandemią zamówiło sporo powierzchni biurowej i teraz pewnie im jakoś niezręcznie raportować że stoją puste - ile pomieszczeń można zamienić w piaskownice? ;) Dodatkowo problemem jest to że wiele projektów jest typu embedded a więc developowanych na sprzęcie. A ciężko mieć go zdublowanego w domu i biurze gdy zwykle nawet w samym biurze go brakuje. Wożenie go nie wchodzi w rachubę bo parking pod budynkiem tylko dla uprzywilejowanych a reszta z kapcia gdzieś musi dojść. 100% z domu jest nie do przyjęcia, jeden dzień z domu jest bez sensu więc zostaje tylko biuro. Jedynie brak chętnych do pracy w Carrier może to zmienić, ale też chyba z wielkim bólem...

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z UTC Fire and Security Sp z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

90% odchodzą sami, reszta to zwolnienia grupowe i zwolnienia osób z długim stażem w firmie

@Marcin

Czemu aż taka rotacja? I o co chodzi ze zwolnieniami grupowymi? Firma wprowadza oszczędności że pozbywa się pracowników? Dają chociaż ludziom odprawy?

@Dariusz

o co chodzi ze zwolnieniami grupowymi to oni chyba sami nie wiedzą - wywalili cały dział a po pół roku ktoś kombinował żeby może jednak go odtworzyć bo jakiś klient był na ich produkty. Generalnie mnie jako inżynierowi trudno jest zrozumieć decyzje managerów - rzucają się jak wesz na (usunięte przez administratora) raz w jedną raz w drugą stronę... Kiedyś, dawno temu znaleźli jakiś portal gdzie można zlecać projekty a jacyś freelancerzy się o nie licytują. Ale było trąbienie że to takie oportunity, prawie impreza z fajerwerkami. Zlecili projekt interface'u do apki i po dwóch miesiącach im miny zrzedły - no bo nie wiadomo kto to robił, prawa autorskie i wogóle kto będzie odpowiadał jak coś nie wyjdzie. Chyba ktoś ich usadził. Ja ze zdziwieniem się przyglądałem jak wszyscy się cieszyli że oddajemy własną robotę jakimś Hindusom czy Chińczykom.

Jaka jest kultura pracy w UTC Fire and Security Sp z o.o.?

bb

Kultura pracy jest wysoka to trzeba przyznać Carrierowi.

@bb

Cześć, skoro kultura taka wysoka to jest szansa na przybliżenie jaka tak naprawdę jest i jak to wpływa na obecne warunki zatrudnienia? wpadały tutaj kiedyś dość negatywne opinie odnośnie chociażby cięć itp., aktualnie to już nie występuje?

Gg
@Iza

Nic mi nie wiadomo o cieciach - firma szuka pracowników.

@Gg

a szuka z powodu jakiś rotacji czy obecnie się rozwija? Są jakieś większe plany jeśli chodzi o przyszły rok? Firma zapowiada takie rzeczy ludziom?

OWP

Sprawa taka. Uczestniczę w rekrutacji, poziom któryś tam, rozmowa z NY itd. Obiecanki że na 100 dają znać a po pewnym czasie widzę na Linkedin że rekruter zmienił pracę. No i pewnie wszystkie procesy rekrutacji poszły do kosza. Boże ale to słabe.

@OWP

Jeśli to prawda to by było mistrzostwo feedbacku. ;p No ale to do tego rekrutera musiałbyś mieć głównie pretensje skoro takiego kluczowego info nie podał? :(

Cc
@OWP

Panie rekruterki zostały zwolnione więc ten tego...

@Cc

Przez co ? Może przez to że nie dawały feedbacku? Będzie ktoś nowy?

Pan
@Marta

Z tego co mi wiadomo to mnie... Firma ucina co może - Indie depczą po piętach - nawet komputery przestali wymieniać po 3 latach. Firma zdaje się powoli usychać... Powerpointowi managerowie do tego doprowadzili - managerów sporo tylko nie ma komu pracować

@Pan

Czyli nowych prawie nie ma, skoro podobno "nie ma komu pracować"? Bo jeśli to prawda to co oni z tym zrobią?

Oooo

Nie wiem jak zdesperowanym trzeba być żeby tu pracować. Na szczęście to już za mną.

@Oooo

Czyli lekka desperacja na początku była, skoro się podjąłeś pracy? ;p A tak serio to może uzasadnisz dlaczego tak zle ich oceniasz? Co się podziało?

WPO

Szkoda czasu na rekrutację. Po którymś z kolei etapie i gadaniu przez Teams wypadałoby chociaż podziękować że kandydat się starał. Standardowa formuła że na 100% się odezwą mija się z celem. Raczej już nie poświęcę więcej czasu żeby aplikować.

@WPO

Przykro mi że masz takie zdanie na ten temat... Powiesz mi jednak jak przebiegała rekrutacja? O co pytali itp.?

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w UTC Fire and Security Sp z o.o.?

IT guy

Wszyscy uciekają wiec biorą każdego co potrafi się podpisać

IT guy
@IT guy

A tak na serio to jak masz papier i determinację żeby pracować w tym technologicznym i mentalnym skansenie to skończy się pewnie na jednej rozmowie po której trafisz do bezsensownego projektu w którym będziesz się przedzierał się przez tysiące linii nieutrzymywalnego kodu sprzed dekady, ale na szczęście wszystko w miłej atmosferze i bez poganiania

@IT guy

Jak to bez pożegnania? To znaczy że zwalniają z zaskoczenia bo tak to zrozumiałem. Weź wytłumacz bo nie chciałbym zostać bez roboty z dnia na dzień?

Gościu

Ostatni etap rekrutacji to brak informacji zwrotnej że nie zostajemy zatrudnieni. Ale opinie o tej firmie bardzo szybko ocierają łzy ;)

@Gościu

To dobrze, że tak ocierają według Ciebie. ;p Wgl., wyjaśnisz mi może co to za problem z tym feedbackiem, żeby komuś dać, bo ja naprawdę tego nie rozumiem, to aż taki wysiłek niby jest? :/

Kac

Rekrutacja wygląda tak że nie potrzeba żadnego doświadczenia i co najważniejsze podstawowe wykształcenie żeby zostać kierownikiem na produkcji gaśnic to jest jakaś kpina co nasi zarządzającymi tym zakładem robią żeby taką osobę mianować brawo ????

User

Nie polecam.. Nic w tej firmie się nie zmieniło się na lepsze. Praca z tak słabo prowadzonym trzonem zarządzającym, można porównać do wyścigu szczurów o marne groszowe stawki, które sami sobie ustalają bardzo poniżej cen rynkowych.. jednocześnie oszukując swoich pracowników.. że wszędzie tak nisko się zarabia.. choć wiadomo, już po samych publicznie udopstpaniach raportach i widełka że cena rynkowa bardzo odbiega od tego co proponuje UTC, na niekorzyść UTC... Menadżer z którym miałem nie przyjemność pracować.. okropnie skąpy.. do tego stopnia że przez swoje decyzje kierowane skąpstwem tracił na tym projekt, przykładowo skąpił na potrzebnych projektowo narzędziach, chociaż wiadomo było od samego początku, że narzędzie te będę potrzebne zespołowi do celów komercyjncyh na duzo wieksza skale co skutkuje koniecznoscia wkupienia jakiegos pakietu dla firmy choćby najtanszego, co nie nastepowało, pozostawał pakiet darmowy z komentarze od menadrzera i liderow ,jakoś to będzie ( przypominam samo UTC w połączeniu z grupa kapitałową carriera zatrudnia kilka dziesąt tysięcy ludzi na wszystkich kontynatach, jest to spółka publiczna notowana na giełdzie, mam na myśli carrier'a ) Ogólnie strasznie słabe miejsce pracy. Mnóstwo menaderów, który każdy z nich nic nie robić, dosłownie nie dając żadnego przyrostu do produkty, rola menadzerska ogranicza się do narzekania i nic nie robienia.. o prowadzenia scruma już nie wspomnę.. scrum w tej firmie bardzie przypominał przestarzały nie udolnie prowadzony waterwall, w ktróym zostały zmienione nazwy spotkań aby było bardziej scrum.. samgo scrum nie rozumieją menadzerowie, są do tej metodologi nie chętni. Podejście zwinne w tej firmie po prostu nie istnieje.. Próba wprowadzenia dobrych praktyk scrumowych, kończy się w betonowym trzonie decyzyjnym, którym sam pracownik nie ma nic do powiedzenia, bo zdanie menadzera jest zawsze ważniejsze ... istny dramat Jeśli ktoś ceni swój czas i swoje zdrowie, stanowczo odradzam współprace z tą przestarzała nie udolnie prowadzoną firmą.

Lewak
@User

To przecież jest korpo - stać ich na taki styl :) Dalej w lesie widać stare grzyby które myślą że - tak jak kiedyś się budowało, tak się teraz buduje. Robienie czegoś ad-hoc = po co ?

Pepper
@User

Potwierdzam. Nie polecam nawet jako pierwsze miejsce pracy bo doświadczenia raczej nie zdobędziecie. BR

@Pepper

Ale Ty tu dalej pracujesz tak? Bo widzę oznaczenie "pracownik" i się zastanawiam czemu dalej się tu męczysz skoro tak nie polecasz. :(

Gościu

Nie mogę powiedzieć złego słowa o rekrutacji bo byłą przeprowadzona wzorowo. Szkoda tylko, że nie dostałem żadnej odpowiedzi, nawet takiej dziękującej z udział w rekrutacji. Zrozumiałbym to po pierwszym etapie, że nie spełnia się kryteriów, ale po kilku rozmowach i poświęconym czasie wypadałoby chociaż się pożegnać bo niesmak zostaje.

@Gościu

Możesz powiedzieć w takim razie jak wyglądała ta rekrutacja :) ? Skoro była taka wzorowa.

Mar

tak można

@Mar

A czy trzeba coś dodatkowo płacić? Czy jak to wtedy wygląda?

Stach

Podobno pomału wycofują sie z Polski i przenoszą do Indii

pajac kultury
@Stach

pomału to się generalnie zawijają gdzie taniej bo rozwojem firmy to od kilku lat kierują księgowi a podstawową metodą "rozwoju" jest cięcie kosztów. Na prawdziwy rozwój produktów to nikt nie ma pomysłu, jest tylko mielenie korporacyjnych frazesów, "opportunity", "organic grow", "strategic leadership" i inne pierdoły. Osobiście nie zdziwi mnie więc zamknięcie biura w Gdańsku ale o tym pracownicy dowiedzą się ostatni.

Staruszek
@Stach

Zwijają się do Indii? Teraz Indie już są w Polsce - coraz więcej Hindusów u nas pracuje w IT. Ale fakt- zwolnienia były. Nie duże, ale jednak. I jest to sygnał ostrzegawczy dla potencjalnych zainteresowanych pracą w UTC

@Stach

Minęły prawie dwa lata od Twojego głupiego komentarza i jakoś nie widać wycofywania i przenosin. Widać, że problem jest z Tobą, a nie firmą

Gigi

Od dłuższego czasu brak budżetu szkoleniowego - firmie najwidoczniej nie zależy na rozwoju pracowników - ma być tanio a jak nie to zatrudniają nowego studenta. Do tego powrótddo biura "na siłę" od lipca - pora rozglądać się za nową pracą...

Er

Od ponad roku brak podwyżek niestety.

teza
@Er

O podwyżki to już nawet nikt nie pyta. Przez ostatnie lata zamykali kolejne biura przenosząc projekty do pozostałych. Na ostatnim town hall meeting stwierdzili że duże biura są nieefektywne...

@teza

Skoro od tak długiego czasu firma UTC Fire and Security nie oferuje żadnych podwyżek to chciałbym zapytać ile dokładnie można aktualnie zarobić za pracę w tej firmie? Ktoś z Was mógłby to tak racjonalnie przedstawić? Będę wdzięczny za informację.

abc
@Er

W listopadzie odmrożono podwyżki.

@abc

Skoro już informujesz o tym, za co zresztą jestem Ci wdzięczna, to może napiszesz jeszcze, o ile wzrosły Wasze pensje w UTC? Z tego, co piszesz, wnioskuję, że wzrost płac nastąpił jesienią, nie z nowym rokiem, jak to zazwyczaj bywa...

sipoc
@Ewa

jakieś 4-5%. Oczywiście nie wszyscy dostali - niektórzy nie dość wydajnie pracowali. Trzeba pamiętać że zgodnie z zapisami umowy o pracę zarobki są tajne ;) więc biurko w biurko siedzą osoby które robią to samo a ich pensja różni się o 2k. To taki element budowania zaufania w firmie. Dodatkowo możecie korzystać z ulgi podatkowej z tytułu praw autorskich. Szkopuł w tym że było to korzystne tylko w momencie wprowadzenia tej możliwości. Z czasem firma zdyskontowała tą ulgę dla siebie poprzez mizerne podwyżki przez kilka lat. HR buduje bowiem siatkę płac netto a nie brutto. Teraz jest to duży minus bo jak pójdziesz na urlop, L4 albo zapomnisz raportu to dostaniesz po wypłacie.

Lewak
@sipoc

Mityczne 4-5% co roku czyli stara śpiewka "inflacja". Podwyżka w sumie za co :) bo firma nie wypuszcza nic nowego - działy jak zawsze robią coś na x lat do przodu z technologią 10 lat do tyłu. Niestety - świat się zmienia ale UTC czy Carrier już nie

Zostaw merytoryczną opinię o Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 12 ocen.

Carrier Fire & Security Polska Sp. z o.o.