UTC Fire and Security Sp z o.o.

Gdańsk

Opinie o UTC Fire and Security Sp z o.o.

Firma słynąca z legendarnej wręcz opieszałości i braku zorganizowania. Załatwienie czegokolwiek zajmuje od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy (i bez znaczenia jest jak ważna jest dana sprawa - jak masz problem to musisz nastawić się na długie czekanie). Wszelkie narzędzia mające służyć poprawie procesów w firme są bezużyteczne - nie wiadomo do kogo kierowane są uwagi, nie ma odpowiedzi czy informacji o podjętych działaniach, do tego dochodzi wyżej wspomniane czekanie. Równie dobrze można krzyczeć w lesie. Coś w pewnym momencie poszło bardzo nie tak jeżeli rozwiązanie nawet najprostrzych problemów jest trudniejsze (i trwa dłużej!) niż znalezienie nowej pracy. Technologie w większości są stare, podejście jest na zasadzie "robimy tak od lat więc po co zmieniać". Jest cała masza szkoleń które są absolutnie niedostosowane do stanowiska pracy, jako programista musisz przerobić takie same szkolenia jak pracownik fizyczny w fabryce - gigantyczna strata czasu, który mógłby zostać przeznaczony na coś bardziej przydatnego w codziennej pracy (np. szkolenia z zakresu nowych technologii czy frameworków - być może przyczyniły by się też do ich szerszego stosowania?). Zdecydowanie nie jest to firma, w której warto zostać na dłużej.

Rosół

Firma będąca częścią wielkiej korporacji i to się czuje. Zarówno pod względem plusów i minusów. Większość projektów jest związana ze sprzętem, więc jeżeli lubisz bawić sprzętem, to możesz znaleźć coś dla siebie. Projektów stricte softwareowych nie za dużo. Projekty trwają czasami wiele lat, co przekłada się na to, że możesz trafić na bardzo stare technologie (pamiętam, że jeszcze niedawno jeden z projektów chwalił się, że wykorzystuje nowość, jaką jest technologia .NET. ). Głównie dotyczy to systemów embedded. Dopiero ostatnio, wraz z przejmowaniem technologii z innych ośrodków, pojawiają sie nowości, czyli te, głównie oparte na przeglądarkach internetowych jak i wersje mobilne programów. Niestety, nie jest tego jeszcze za dużo. Nie mówiąc o wykorzystaniu chmur Azure czy AWS. Wszystko to raczkuje, podczas gdy "na zachodzie" są to rzeczy powszechnie wykorzystywane. Jak wspomniałem ten ośrodek jest częścią korporacji, więc często formalności (załatwianie np: zamówień) trwa długo. Nie ma co liczyć na częste wyjazdy za granicę - od zawsze oszczędza się na tym. Pakiet dodatkowy (bonusy) dość duży, niestety nie wszystko działa tak jak powinno. Prezes w porządku, ale... też nie wszystko może, bo pieniądze idą z zagranicy. Pensje - bez szału, trochę niższe niż o konkurencji, na plus można zapisać regularność przelewów :) . Ludzie, jak w większości firm, na poziomie. Szefowie projektów także zróżnicowani, od pełnych profesjonalistów do osób, które lepiej by się spełniały na budowie, a nie w IT ("Jak ci się coś nie podoba, to możesz odejść. Nie trzymamy tutaj nikogo na siłę" - klimat jak w Biedrze). Możliwość awansu... średnia. Możliwość zmiany projektu - niby możliwa i nieskomplikowana. Dla mnie plusem było to, że nie było przestrzeni pracy open-space, pozwalało to zżyć się z kolegami z zespołu. Podsumowując: firma w porządku, dużo starych technologii, trochę nowych, duża korporacyjność. Teraz, kiedy tam już nie pracuję i miałem kontakt z innymi zagranicznymi firmami, mogę powiedzieć, że trochę to wszystko wygląda... nie nowocześnie. Developerka zmierza jednak w innym kierunku.

Zostaw opinię o UTC Fire and Security Sp z o.o. - Gdańsk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie UTC Fire and Security Sp z o.o.