Opinie o Towarzystwo Edukacyjne Vizja Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Towarzystwo Edukacyjne Vizja Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Towarzystwo Edukacyjne Vizja Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Towarzystwo Edukacyjne Vizja Sp. z o.o. w Warszawa

nie chce mowic

Bardzo odradzam, moja 6 dzieci która chodzi do tej szkoły, nie ma zapewnionego wsparcia psychicznego i nauczyciele nie czego nie uczą. Od lisrtopada planuje przeniesc moje dzieci bo inne dzieci sie znecaja a nauczyciele na to nic , chociaz duzo razy to zglaszalam. nie polecam tez. deryktorki p pauliny. mowie o szkole na gladkiej

Fajna mamusia polecam vizjaa
@nie chce mowic

Kto ma tu 6 dzieci??

Abc

Jest takie powiedzenie które idealnie pasuje do tej firmy: Jeżeli ściśniesz pomarańczę, otrzymasz sok z pomarańczy, tutaj przy jakiejkolwiek poważniejszej sytuacji - otrzymujemy sok z buraka. Bardzo niski poziom prezentowany przez zarząd i dyrekcję. Przeogromny brak kultury, klasy oraz profesjonalizmu. Szczerze nie polecam.

@Abc

Jeszcze Ci/Wam sie nie znudzilo? ;)

Obserwator
@123

Widocznie szkoła zasłużyła ;)

Szkoła dobra dla stażystów lub ludzi po licencjacie, których szkoła zatrudnia bardzo dużo. Nie polecam osobom z doświadczeniem. Bardzo słabe możliwości rozwoju, niskie pensje, wielogodzinna praca i brak szacunku do pracownika. Zarządzanie bardziej przypomina (usunięte przez administratora)czasy czy momenty kiedy pracy dla nauczycieli nie było i szefowie mogli sobie na wiele pozwolić nie okazując szacunku do człowieka w momentach ważnych. Nie polecam.

...

Myślę, że nie tylko Pan O. Całe kierownictwo tej placówki jest bez większego czy nawet mniejszego kręgosłupa moralnego. Niestety ale po współpracy z tą instytucją przez jakiś czas muszę powiedzieć, że zarządzają nią ludzie bez wartości. Prezes, dyrekcja jedna czy druga, nie ma wielkiej różnicy. Nie tak powinna wyglądać szkoła która wartościami ksztaltuje młode pokolenie. W tej szkole tylko kasa musi się zgadzać.

Wbrew pozorom ta podła nagonka na Dyrektora jest zorganizowana o wiele bardziej inteligentnie niż się wydaje. Nie wiem kto i po co chce mu zaszkodzić, ale mam nadzieję, że kropki zostaną połączone i szybko wyjdzie kto za tym stoi. Vizja jest dobrym miejscem do pracy, szkołą z ogromnym potencjałem i wieloma możliwościami. Pan O. ciężką pracą i zaangażowaniem osiągnął w niej bardzo dużo, więc zapewne niejedna osoba chciałaby być na jego miejscu. Inaczej nie jestem w stanie zrozumieć tego obrzucania go oszczerstwami, bo jest szefem wymagającym, ale wspierającym i wyrozumiałym, a jedyne co można mu zarzucić to brak intuicji do złych ludzi. Za to ostatnie jak widać sam obrywa najbardziej. Większość negatywnych komentarzy wygląda jakby pisały je 2-3 osoby. Natomiast te rzekomo broniące szkoły i przy okazji obrażające innych, są pisane przez osobę, która nawet nie zdaje sobie sprawy, że robi niedźwiedzią przysługę, ale została odpowiednio podpuszczona. Dostając powiadomienia o wpisach na tym forum nawet podczas urlopu, skłamałabym, gdybym napisała, że wśród kadry panuje cudowna atmosfera. Prawda jest taka, że wiele osób uśmiecha się, podlizuje, twierdzi że wszystko jest ok, a później tworzą grupki w których knują, obgadują albo piszą tu te wszystkie kłamstwa. Styczność z takim poziomem dwulicowości bywa przykra, ale takie coś może się zdarzyć w każdym miejscu pracy i nie jest to łatwe do opanowania. Dyrektor nie ma wpływu na zachowanie ludzi, ich charakter i sposoby nawiązywania relacji. Mimo obrzydzenia zachowaniem niektórych koleżanek z pracy, muszę przyznać, że wszyscy pedagodzy pracujący w Vizji są rewelacyjnymi specjalistami, o czym świadczą wyniki naszych uczniów, poziom ich wiedzy oraz fakt, że dzieci do tej szkoły po prostu lubią przychodzić. Przykro mi to stwierdzić, ale człowiek o brzydkim wnętrzu nadal może być profesjonalistą świetnym w swoim fachu. O wielu toksycznych sytuacjach pomiędzy nauczycielami nie wie nawet dyrekcja i zarząd, a co dopiero dzieci, które na prawdę są stawiane przez wszystkich na pierwszym miejscu. Zadowoleni rodzice polecają placówkę swoim znajomym, więc ilość klas stale się zwiększa. Kadra też się rozrasta, więc miejsca raczej dla nikogo nie zabraknie. Dla Waszych kolegów i koleżanek, których polecacie do pracy, również. Nie musicie odstraszać potencjalnej konkurencji, ani osób już pracujących, takimi niskimi zagraniami jak robienie szkole antyreklamy na gowork.

Co Pani ma na myśli pisząc „chcą wyegzekwować pewne rzeczy”? Z tego co wiem, szkoła doskonale wywiązuje się ze swoich obowiązków, a od egzekwowania tego jest zarząd. Gdyby realizować pomysły każdego rodzica z osobna, niejednokrotnie by się one wykluczały i zrobiłby się jeden wielki bałagan. Tak jest w grupach, nawet tak niewielkich jak klasy w Vizji, a jedynym sposobem na uniknięcie tego jest nauczanie indywidualne. Żaden szanujący się dyrektor nie pozwoli sobie na mówienie mu jak ma zarządzać szkołą. Stąd może nieliczne względem wielkości szkoły przypadki niezadowolonych rodziców. Rozumiem, że to z troski o dzieci, jednak kiedy zleca się komuś wykonanie usługi, w tym przypadku wyedukowania dziecka, warto mu zaufać i zdać na jego wiedzę oraz doświadczenie. Nie ingerować w ten proces, ale monitorować efekty. Państwo najlepiej znają swoje dzieci, więc wsparcie rodziców oraz ewentualne wskazówki i porady w kwestiach wychowawczych są dla nauczycieli na wagę złota, jednak jeśli chodzi o sprawy organizacyjne i metodyczne, każdy tutaj wie co robi. Czy kupując sukienkę, potrzebuje Pani mieć kontrolę nad całym procesem jej projektowania, szycia oraz dystrybucji? Zapewne nie. Czy idąc do fryzjera, wie Pani lepiej w jaki sposób powinien trzymać nożyczki i w jakich proporcjach zmieszać farbę z utleniaczem, czy po prostu oczekuje konkretnego efektu końcowego? W Vizji każdy dokłada wszelkich starań by efekty kształcenia dzieci, wyniki końcowe oraz poziom wiedzy spełniały oczekiwania rodziców, a uczniowie czuli się zaopiekowani.

Gnom

Może to nie złośliwość. Kiedyś robił rady i spotkania tylko w piatki, bo to jedyne popoludnie kiedy nie jechał do swojej prywatnej szkoły językowej i mógł zostać po 16:00. Moze ciagle tak jest? Od razu złośliwość!!

@Gnom

A kiedy zebrać całą kadrę w jednym miejscu jak nie po 16? Dzieci zostawić bez opieki i zrobić radę? Jak zostawać po 16 to kiedy jak nie w piątek? Większość nauczycieli zaraz po 16 ma korepetycje lub inne prywatne zajęcia. Piątek to jedyny taki dzień, że każdy jakieś plany ma raczej na późny wieczór, więc nic się nie stanie kiedy się wyjdzie z pracy o 17. W przypadku wyjazdów czy innych wyjątkowych sytuacji, jeszcze nie słyszałam żeby ktoś miał problemy za nieobecność na radzie. Poza tym teraz rady są zdalne i rzadko trwają dłużej niż pół godziny. Można ich słuchać przez teams z każdego miejsca. Mamy 5 tygodni płatnych wakacji, tydzień ferii, wolne majówki, czerwcówki, przerwy świąteczne itp, a Wam nie głupio się awanturować o to, że raz na miesiąc zostaniecie godzinę dłużej w pracy?

@,

Wolne majówki, czerwcówki i przerwy świąteczne? Nie słyszałam o szkole w której trzeba byłoby pracować w takie dni. 5 tygodni wakacji? Jest to szkoła która najdłużej karze pracować nauczycielom - 2 tyg. po zakończeniu roku szkolnego i 2 tyg. przed rozpoczęciem roku szkolnego. Styl 'całować nasze nóżki bo jest wam tu tak dobrze' jest podobny do wszyscy wiemy kogo... Chyba nie trzeba być detektywem żeby domyśleć się kto pisze te wzniosłe, broniące tą 'firmę' komentarze. Nie wiem również, czy wszyscy pracownicy zdają sobie sprawę, ale wnioski o urlopy bezpłatne które wypisujecie na wakacje przerywają wasz stosunek pracy, nie są odprowadzane za was składki, nie liczy Wam się to do lat pracy i nie jesteście ubezpieczeni. (usunięte przez administratora)

Jeśli dla kogoś takie rzeczy są bardzo ważne, to zwykle wybiera pracę w szkole publicznej, na karcie nauczyciela. W szkołach prywatnych pracuje się na kodeksie pracy i szczerze mówiąc wolę urlop bezpłatny niż przychodzenie do pracy w wakacje, sylwestra, w przerwie między Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem itp. A co do 500 to nie wiem na czym w końcu stanął temat, ale sprawa nie jest chyba jeszcze wyjaśniona. Na radzie było mówione, że szkoła to pokryje jeśli ostatecznie nie uda się tego inaczej rozwiązać.

@.

Droga kropko, jako, że jest to firma - szkoła, nie sklep z bułkami, przez 2 miesiące nie ma w placówce uczniów. Sztuczne wymyślanie pracy, żeby tylko pracownik nie miał zbyt dużo wolnego jest bezsensowne z praktycznego punktu widzenia. Robienie przez 2 tygodnie rzeczy które można spokojnie wykonać w 3 dni oraz patrzenie się przez resztę czasu w ściany pijąc kawę, jest dla wielu ludzi po prostu bez sensu. W wielu prywatnych szkołach z którymi miałam do czynienia pracuje się tylko tydzień po zakończeniu i tydzień przed. Ma to wtedy sens. Jako szkoły nie bazujące na karcie nauczyciela, inne prywatne placówki rozwiązują to w ten sposób, że w umowie podają po prostu ilość dodatkowych dni wolnych od pracy, poza ustawowymi 26. Nikt nie musi kombinować z wnioskami o urlop bezpłatny który zabiera pracownikowi składki, na czym ta naprawdę kzyskuje firma. Nie wiem czy jakikolwiek inny zarząd w ogóle wpadłby na taki pomysł. Wielu ludzi niestety nie jest świadomych z czym wiąże się taki wniosek. Chcą mieć wolne, takie są zasady na jakich od wielu lat działa szkoła i go po prostu podpisują. Pensja netto się zgadza więc wydaje się, że wszystko jest ok. Ale czy zabieranie pracownikom składek, regularne przerywanie ich ciągłości pracy i uniemożliwienie ubezpieczenia w trakcie trwania umowy naprawdę jest ok? Co do 500zl, nie słyszałam informacji o planowanym zwrocie przez szkołę. Dobrze byłoby aby zarząd wypowiedział się w tej sprawie jeżeli naprawdę chcą nas potraktować uczciwie i niepotrzebnie ten wątek został tutaj w ogóle poruszony. 500zl zostało wydane w grudniu lub w styczniu, wielu ludzi naprawdę nie dysponuje dużym budżetem, pensje nauczycielskie są małe, wielu nauczycieli ma rodziny... Jest sierpień (usunięte przez administratora)

@.

Jeżeli chodzi o urlopy w oparciu o kodeks pracy, w każdej innej firmie można sobie termin dni wolnych w ciągu roku wybrać. Ludzie są w stanie jechać na tanie wakacje poza sezonem czego nie może zrobić nauczyciel. 26 dni urlopu plus łaskawie płatne dodatkowe dni 'bezpłatnego urlopu' w przymusowym terminie naprawdę nie są w tej szkole żadnym rarytasem. Naprawdę nie spotkałam się z inną szkołą prywatną która nie daje pracownikom więcej dni wolnych niż 26 ze względu na brak uczniów. Oczywiście bez przerywania stosunku pracy i nie płacenia składek. Tak jak napisałam w poprzednim poście, wybór miejsca pracy to każdego osobista decyzja, ważne tylko żeby była świadoma...

Rozmawiałam właśnie z kolegą prawnikiem, który zaproponował że jego mała kancelaria zaoferuje bezpłatną poradę każdemu nauczycielowi tej szkoły w zakresach opisanych na tym portalu w tym również niejasnościach we właściwym zrozumieniu prawa pracy.

@Nauczyciel
@@Pracownik

Jeśli to prawda co tutaj jest napisane chętnie skorzystam z pomocy prawnej w tym zakresie. Nie chce mi się wierzyć, że to prawda…

Nauczyciel
@@Nauczyciel

Ja również chętnie skorzystałbym z porady prawnika, nie chce mi się wierzyć, że może to być prawda.

A więc odbywało się to tak, że przedstawiali do podpisu wniosek o urlop bezpłatny. Mówili podpisz a my i tak ci zapłacimy. Z perspektywy nauczyciela to nie miało znaczenia ale teraz gdy słyszę że za ten okres nie ma składek. Aż włos się jeży na głowie że tego rodzaju praktyki dzieją się w Warszawie, a nie gdzieś na prowincji. Swoją drogą nie zamierzam tego tak zostawić i przy pomocy doradcy podatkowego sprawdzę ten temat dogłębnie, a jeśli będzie trzeba wejdę na drogę sądową.

byly pracownik
@@Pracownik

Hmm ale jestescie pewni ze to nie bylo placone? Bo ja pracowalam kilka lat tam, co wakacje choc kawalek bezplatnego podpisywalam, do tego raz tez w ciagu roku kiedy wyjechalam na kilka tygodni i nie mialam zadnych "nieoplaconych" skladek. Bylo placone czasem nieregularnie ale w koncu bylo oplacone. Moze sprawdzcie to najpierw, bo panika wielka sie zrobila po tym jak jedna osoba tak napisala, a to moze byc bullshit.

Ja mam w umowie wpisane tylko wynagrodzenie netto co jest dziwne.

@123

Chyba wszyscy mamy wpisane netto. Można łatwo przeliczyć w kalkulatorze internetowym z ile brutto jest nasze netto i sprawdzić w rozliczeniu PIT czy brutto z 12 miesięcy się zgadza.

@123

W umowie mamy netto ale podpisując umowę o pracę pracodawca chyba zobowiązuje się płacić wszystkie składki a nie dawać nam netto 'pod stołem'.

@byly pracownik

Na dziś radca podatkowy złapał się za głowę jak to usłyszał.

Odpowiedziałam na jedno z ogłoszeń o pracę. Jest ich wszędzie pełno. Pomyślałam, że spróbuję sił i sprawdzę się podczas rekrutacji. Dodam, że pracuję w innej podstawówce realizującej edukację w j. angielskim. Okazało się po kilku pytaniach do dyrektorki, że nie ma pojęcia o programie Cambridge, który tak bardzo reklamuje. Mało tego zwróciłam się z zapytaniem do University of Cambridge i okazało się, że oni nie mają akredytacji do udziału w tym programie. Posługują się tą nazwą jako chwytem marketingowym! Nie chcę pracować w firmie, która jest wydmuszką. Dyrektorka była bardzo zainteresowana, żeby zatrudniać mnie od razu. Niemalże od ręki chciała podpisywać dokumenty. Zaproponowała mi 8500 netto za 40 godzin. Zostaję za niewiele mniej u siebie.

Czy to prawda, że nie mają Państwo akredytacji Cambridge do realizowania tego programu?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Technolog - Kosztorystant
Stocznia Remontowa NAUTA S.A.

Zdecydowałem się zostawić swoją opinię na temat procesu rekrutacji i sytuacji w szkole TEVizja - jako, że na tydzień przed rozpoczęciem roku szukają ok 10 pracowników w mazowieckim banku ofert dla nauczycieli. Kilka miesięcy temu spotkałem się z dyrekcją ów szkoły w placówce na Woli, Szkoła mieści się na przeciwko Izby Wytrzeźwień z której w ciągu dnia wypuszczani są ludzie po wytrzeźwieniu - zwożeni tam wcześniej w stanie nietrzeźwym z całej okolicy. Sam osobiście nie posłałbym dziecka do szkoły na przeciwko Izby Wytrzeźwień ale to moje prywatne zdanie. Szkoła znajduje się w budynku biurowym - zimnej bryle i wygląda to tak jakby dziecko chodziło do biura od maleńkości - dla niektórych może to być pozytywne, dla mnie traci charakter ciepła i przytulności. Podobnie wygląda też szkoła w środku - w holu jest zjeżdżalnia ale sale lekcyjne są małe i zimne - nie były ozdobione - trochę jak w szpitalu. Dyrektor był bardzo miły i rzeczowy na początku - dobry mówca i prezenter. Byłem oprowadzony po szkole - jest tam wielka sala prezentacyjna wygląda jak sala kinowa.i ładna hala sportowa - wszystko nowe - nowo wybudowane. Zaproponowano mi objęcie nauczania klasy trzeciej na koniec roku w zastępstwie - na 3 miesiące. Daliśmy sobie czas do namysłu do dnia kolejnego - wieczorem wszedłem na tę stronę - informacje z postów dały mi do myślenia i sklejając wiadomości przekazane od dyrektora doszedłem do wniosku, że brak wychowawcy i długie zastępstwa są skutkiem konfliktu między dyrekcją a rodzicami. W dniu następnym zadzwoniłem do dyrektora - opowiedziałem o swoich obawach - obraził się twierdząc, że oceniam go po nieprawdziwych informacjach. Dodatkowo dyrektor oczekiwał, że zacznę pracę od zaraz bez przyniesienia zaświadczenia o niekaralności. Co mnie bardzo zaskoczyło - nie chciałem się na to zgodzić. Oddzwoniła Pani która pracuje z dyrektorem - była miła i poprosiła mnie o przemyślenie decyzji. Przemyślałem i zdecydowałem, że przez te 3 miesiące wezmę klasę - doprowadzę do końca roku a później zobaczymy. Po mojej zgodzie dostałem informacje, żebym rano stawił się w szkole na zajęcia. Rozumiem, że chcieli od razu nauczyciela do klasy z ciągłymi zastępstwami(usunięte przez administratora) Piszę o faktach - każdy na swój sposób oceni, czy warto czy nie podjąć pracę w omawianej placówce. Dla mnie kwestie formalne są ważne - pokazują czego można oczekiwać później. Dobrego roku szkolnego wszystkim nauczycielom. :)

?

Dziękujemy Pani prezes za odzew na tak liczne oburzenie pracowników. To co trzeba Państwu przyznać, to to, że marketingowcami są Państwo wybitnymi. Portal gowork jak sama nazwa wskazuje, został stworzony po to aby przyszli pracownicy byli świadomi w jakim miejscu tak naprawdę planują się zatrudnić. Wypisywanie np. regularnie przez wszystkich pracowników wniosków o urlop bezplatny nie jest żadnym pomówieniem, pod warunkiem, że może zmienili Państwo zasady funkcjonowania placówki od nowego roku szkolnego. Regularne zmiany w kadrze które wpływają na dzieci oraz jakość nauczania również nie są tajemnicą. Może należałoby się zastanowić co zrobić aby tego pracownika, przy tak małej ilości nauczycieli na rynku, przy sobie jednak zatrzymać - przynajmniej okazując większy mu szacunek z Państwa strony. Jestem Państwa byłym pracownikiem i sama doświadczyłam niejednokrotnego bardzo nieprzyjemnego zachowania z Państwa strony, więc mogę potwierdzić, że część rzeczy tutaj opisanych absolutnie nie jest żadnym pomówieniem.

?

A przeprasza, post jednak znalazłam. W każdym razie myślę, że nie trzeba prawnika żeby dowiedzieć się na czym, jeżeli chodzi o składki, lata pracy i nasze ubezpieczenie, wniosek o 'urlop bezplatny' polega. Każdy sam podejmuje decyzję, czy chce w takiej firmie, która oferuje takie warunki, pracować...

??

Cieszcie się, że dostajecie teraz wszyscy kasę w wakacje choćby netto. Kilka lat temu każdy drżał w niewiedzy, czy bedzie miał płatne wakacje, czy nie (nie wszyscy zasługiwali, najwyraźniej). Zdażało się, że dawano umowę do czerwca, a nastepna od sierpnia/września. Także jest postep! Może za kolejne 5 lat będa składki w wakacje :) nie od razu Rzym zbudowano. Mogło być gorzej.

@??

To chyba niewiele się zmieniło od tego kiedyś... Nie wiem czy zwalnianie pracownika na czas wakacji który miał umowę do końca sierpnia i powiedział wcześniej, że odchodzi to tradycja w tej firmie czy jakiś nowy oszczędnościowy trend?

P.

Nie kasujecie komentarzy ponieważ trzeba było by skasować prawie wszystko ;) co do pozytywnych komentarzy w innych miejscach, ehh... Zaskakująco jest ich dużo w porównaniu z innymi szkołami. Wnikliwa osoba czytająca te komentarze i zaglądająca na profile osób je wystawiających np. na Facebooku, sama będzie wiedziała o co chodzi ;) Polecam osobiście zgłębić temat :) Z tego co słyszę, Vizja z tych komentarzy również słynie.

Haha

Jeżeli mowa oczywiście o tej sytuacji z Gładkiej. Jestem byłym pracownikiem Okopowej ale wszystko wskazuje na to, że nasza 'kochana trójca' - Pan O. Pani M. i Pani Z. reprezentują podobny poziom. Bardzo to wszystko słabe... Czytający niech sami podejmą decyzję czy chcą w czymś takim pracować. Podjęcie pracy w TeVizji - na własną odpowiedzialność.

@Haha

No i donosy pracowników jednych na drugich też są w tej szkole słabe... Niestety przez lata nic się nie zmieniło. Bardzo szkoda.

Que?

Ale kto powiedzial, ze za te opinie bylo zwolnienie? Mysle, ze nie. Owszem kazdy ma prawo i nie widze nic zlego w dzieleniu sie tym, tylko nie rozumiem jak mozna mowic otwarcie, a potem doszukiwac sie donosow. Nie bylo czego donosic, o to mi chodzi. Wszystko bylo publicznie mowione w pokoju, bez dyskrecji. Donosy nie byly potrzebne. A Pani Dyrektor lubi mowic, ze ktos doniosl, zeby ludzie nie rozmawiali otwarcie miedzy soba i bali sie kreta, wiec nie bralabym tego za fakt.

Co za bzdury
@Que?

To Pani Dyrektor w takim razie bardzo często zdarza się mówić, że ktoś z kadry jej powiedział, że do innych było mówione. A naprawdę było mówione bo ludzie się ze sobą przyjaźnią/kumplują i ze sobą po prostu rozmawiają o tym co ich boli w pewnych sytuacjach. Jakaś osoba donosząca tam na pewno niestety jest bo te informacje od dyr. o donosach od kogoś życzliwego nie pojawiły się tylko w tym roku i nie tylko odnośnie tej niefajnie potraktowanej osoby. Nie wydaje mi się żeby ta osoba była aż tak zła, żeby zasłużyła sobie na brak pensji w wakacje kiedy zostało przez tą osobę uczciwie powiedziane dużo wcześniej, że odchodzi i z jakiego powodu. Donoszenie w miejscu pracy na swoich kolegów jest słabe, jakkolwiek osoby na które się donosi, nie żalily się swoim kolegom. Nie wiem co taka osoba chce osiągnąć, karierę?

anno

Tragedia. STANOWCZO ODRADZAM. Jestem nauczycielem z powołania - to miejsce w żadnym wypadku nie pozwala mi na samorealizację oraz wykorzystywanie samodzielnie wypracowanych metod nauczania. (usunięte przez administratora). Co do samego stosunku do pracowników ... pozostaje wiele do życzenia. Tu wiedza i doświadczenie przegrywa ze znajomościami. Nie da się tam funkcjonować bez wroga.

przykre to jest

Przedstawia się fakty, a nie plotki.

Aaaa

To znajomy chyba na innym wyjeździe był. Niesamowicie słabe jest szukanie sensacji tam gdzie jej nie ma, koloryzowanie i opowiadanie na prawo i lewo o nieformalnych wydarzeniach, które były na spływie i powinny zostać na spływie. Kolega chyba nie dorósł do integrowania się z ludźmi.

Nauczycielka bez kompleksów

Droga niedoceniona ,niewygodna koleżanko. Wiem,że nie udał się scenariusz skłócenia naszej kadry,to żal serce Pani ściska.Tak bez Pani nam lepiej.Pani nauczycielka ,koleżanka, która opowiedziała Pani bzdury o wyjeździe jest plotkarą nie zasługująca na nasze zaufani i pisanie o niej.Jeżeli ktoś donosi na kolegów i przełożonego jest delikatnie mówiąc gnidą.Wyjazd był sympatyczny.Nie wiem z kim była Pani koleżanka ale domyślając się która to,powiem krótko my bawiliśmy się super.Dyrektor z nami również,nie zadzierał nosa ,ale granice były postawione.Gdy Pani pomyśli choć przez chwile to dojdzie Pni do prawdziwego wniosku.Po pracy każdy ma się relaksować.Dyrektor to nie maszyna tylko tez człowiek.Nienawiść do nas przesłania pani logiczne myślenie . Ujawnianie swojego źródła informacji ,stawia Pani koleżankę w nieręcznej sytuacji. Jakim człowiekiem trzeba być,żeby jechać ,pożreć ,pobawić się na cudzy koszt a potem wylewać wiadro pomyj.Siedzi Pani i Pani koleżanka w g...nie/Proszę uważać,bo Pani się w nim wykąpię. Trochę odwagi Wam obu życzę.

Magda

Przepraszam, ale uważam szczerze, że osobiste opinie na temat dyrekcji i ocenianie, czy ktoś jest dziecinny jest grubą przesadą i opisywanie jakiś szczątkowych zarzutów na forum jest bardzo przykre.

aaaaaa
@Nauczycielka bez kompleksów

Pani Basiu, osoba na którą próbuje Pani zgonić napisanie tego komentarza, wcale nie odeszła z Vizji, tylko z powodów osobistych przeniosła się do innej filii, a z panem Dyrektorem nadal ma bardzo dobre relacje zawodowe. Proszę nie przynosić szkole wstydu takim językiem i obrażaniem ludzi oraz nie bawić się w detektywa na własną rękę, bo zarząd szkoły na pewno ma swoje sposoby na namierzenie autorów pisanych tutaj komentarzy.

?

Ale jakie wladze szkoly maja cos z tym zrobic? On jest nie tylko dyrektorem ale i wice prezesem, wiec nikt mu nic nie zrobi.

Michał Olczak
@?

Nic o nas bez nas! Serdecznie zapraszam do rozmowy - spotkanie można zawsze umówi przez sekretariat. Z poważaniem, Michał Olczak Dyrektor Szkoły Podstawowej i LO TE Vizja

@Była Nauczycielka
@?

Szanowni Państwo, ale co ma do rzeczy że Pan (usunięte przez administratora)którym jest mowa jest wiceprezesem skoro nad nim są właściciele, a on świadczy dla nich pracę jak każdy inny pracownik. Jeśli właściciele o jego zachowaniach wobec podległych pracowników wiedzà, a nic z tym nie robią to w jakimś sensie biorą w tym udział i mogą być w przyszłości pociągnięci do odpowiedzialności. Na dziś z informacji od moich byłych koleżanek i kolegów wygląda na to, że nic się nie zmienia. Wszyscy są na urlopach więc pan (usunięte przez administratora). aktualnie nikogo nie szczuje na nikogo, nie manipuluje nikim i nikomu przykrości nie robi. Mam tylko nadzieję, że właściciele się opamiętają i zrobią coś z tą sytuacją bo wartością tej szkoły jest kapitał ludzki tj. nauczyciele, a na dziś wygląda że nauczyciele po krótkim obcowaniu z panem O. zaczynaja szukać pracy, a jak wiemy w Warszawie w tym zawodzie i pracę nie trudno.

@Była Nauczycielka

Tak dokładnie jest jak piszesz. Każdy oddział Vizji to ten sam wspólny mianownik. Każda osoba która miała trochę więcej ambicji była natychmiast atakowana i dyskredytowana. Ale przecież wiemy dobrze że właściciele o tym doskonale wiedzą.

Aaaaaaa

Weźcie się ludzie ogarnijcie i cieszcie ostatnimi tygodniami wakacji. Nie wiem po co Wam te spory.

Obserwator 2
@Aaaaaaa

Nie rozumiem po co w takim razie czytasz te spory będąc na wakacjach. Ta szkoła to jakiś dramat.

anonimowy

Dzień dobry. otrzymałem ofertę pracy jako nauczyciel języka angielskiego. Godziny pracy 25 tygodniowo wydają się rozsądne, podobnie jak wynagrodzenie. Czy powinienem to rozważyć, mimo że wszystkie opinie są negatywne?

Ona
@anonimowy

Odradzam,brak wsparcia, ciagle nadgodziny ktore bie sa płatne...bo za to niby dostajesz wilne w wakacje a powinno byc to rozliczane 1:1,5 a nie 1:1.... (usunięte przez administratora)zadnych benefitow,zadnego multisporta,ubezpieczenia, premii na swieta. Nie pilecam szkoda czasu.aha i w umowie jest bapisane ze pracujesz wedlug wewnętrznego rozporządzenia, ktorwgo nikt nie widzial...

@Ona

@Ona, nie zgadzam się z twoją opinią. Nie spotkałam się z nadgodzinami. Na pewno nikt nas do nich nie zmuszał. Co więcej, pracodawca jest bardzo wspierający, również w sytuacjach prywatnych, oferuje szereg szkoleń, pracę w dobrych warunkach i za rozsądne wynagrodzenie. Szczerze polecam!

Hm
@pracownik

Na Gładkiej niestety trzeba często robić nadgodziny, być może dlatego, że jest niewielu nauczycieli na cały etat. W innych oddziałach może jest inaczej. Co do zmuszania - jasne, że nikt cię nie zmusi, ale spróbuj tylko odmówoć ;] Ogólnie to praca dla ludzi, którzy nie maja za bardzo życia poza praca i sa otwarci na poświęcanie swojego wolnego czasu. Takim osobom źle tu nie jest :) jeśli chcesz w to wejść na 120%, polecam. Serio. Ale jeśli chcesz zostawiać pracę w pracy, wychodzić o czasie i robić inne rzeczy - daruj sobie.

Xyz
@anonimowy

Nie. 25 godzin lekcji szybko zamieni się w 25 godzin lekcji PLUS- 2/ 3godziny zajęć dodatkowych - obowiązkowych, otwieranie szkoły i sterczenie na świetlicy, nieodpłatne wychowawstwo i wiele, wiele innych. Ustne ustalenia co do ilości godzin szybko i bezpowrotnie się zmieniaja. Przy tej ilości godzin o której został pan poinformowany radze nastawić się na 30/35 godzin pod tablica. Plus nieodpłatne długie zebrania z rodzicami, rady pedagogiczne itp. Jak widzę ultra wspaniały dział marketingu już zabrał się za opinie i tutaj (vide opinia o szeregu szkoleń i wspieraniu pracownika), proszę się nie sugerować.(usunięte przez administratora)

Ra
@Xyz

Jacy spece od marketingu. Ostatnio ich pozwalniali przez pandemie i teraz nauczyciele robia ich robite - oczywiscie za darmo, w ramach swojego etatu. To na tyle jesli chodzi o 25h lekcji niestety.

Kinga2020
@anonimowy

Szanowni Państwo, pracuje w firmie ponad 2 lata i nie spotkałam się nigdy z tym co państwo piszą. Nie rozumiem z czego wynika takie nastawienie. Może zamiast podkopywać dołki firmie, warto zastanowic się nad czym można popracować jeszcze. Polecam towarzystwo edukacyjne Vizja z całego serca. Okopowa 59, nowoczesne miejsce, z możliwością rozwoju , pozytywna atmosfera wśród nauczycieli , bardzo dobre zarobki. Pan Dyrektor szkoły, bardzo kontaktowy i pomocny, panie w sekretariacie bardzo przyjazne . Polecam z całego serca.

Rodzic

Mogę się tylko podpisać pod powyższą opinią jako rodzic, który zabrał dzieci z tej szkoły i doświadczył na własnej skórze metod stosowanych przez Pana Dyrwktora. Była to najlepsza decyzja. Jeszcze nadrabiamy zaległości, ale jesteśmy na dobrej drodze. Nie polecam ani rodzicom, to nie jest szkoła tylko golenie rodziców. To nie jest też miejsce dla osób, które chciałyby podjąć tu zatrudnienie. (usunięte przez administratora) A tych byłych pracowników z każdym miesiącem przybywa. Byli oczywiście dobrzy nauczyciele, ale większości z nich już nie ma. (usunięte przez administratora)

Mama2
@Rodzic

Czy możecie Państwo polecić szkołę na Woli, gdzie bez ocen, wyścigu, dzieci są uczone na wysokim poziomie i w razie potrzeby otoczone są ciepłą uwagą? Dziękuję:) nesha2@wp.pl

Janoity
@Kinga2020

Dzien dobry, czy mogę prosić o kontakt atoman@interia.pl dziekuję

Okopowa
@Rodzic

Jakich metod? Bo nie specjalnie, jako pracownicy rozumiemy. Chyba myli Pan konsekwencję i umiejętność jej wyciągania z własną interpretacją rzeczywistości. Nigdy nie spotkałam osoby, która by lepiej traktowała ludzi i zarządzała odpowiednio szkołą. Żyjemy w przyjaznym klimacie i nie dziwię się mówiąc szczerze, że jest mocna weryfikacja- patrząc po komentarzach i próbach niszczenia czyjeś ciężkiej pracy z powodu własnych kompleksów i porażek. Nie, nie jestem z sekretariatu ;)

Nauczycielka
@anonimowy

Nie wszystkie opinie są negatywne. Każdy ma prawo mieć własne zdanie. Niestety to właśnie niezadowoleni ludzie najczęściej piszą na takich portalach. Mi osobiście bardzo dobrze się pracuje w szkole Te Vizja przy Okopowej. Tutejsza kadra nauczycieli angielskiego składa się z bardzo pozytywnych ludzi a do tego będziesz miał okazję pracować z uczniami którzy w większości płynnie mówią po angielsku.

Koleżanka z pracy - Żenada

Idź w świat kobieto! A skoro wytrzymywałaś 2 lata z nami w zespole, i teraz tak nagle tak się uzewnętrzniasz to tylko świadczy o Tobie. Dobrze, że chociaż w tym przypadku jesteś świadoma odpowiedzialności za to co się tu wypisuje. Powodzenia w następnym miejscu pracy, gdzie z pewnością Twój mały brak doświadczenia (mimo 2 lat pod okiem profesjonalistów) zostanie dostrzeżony. I na koniec - profesjonalistka, nawet gdy zaczyna być parą z jednym z nauczycieli, nie pozwala sobie by ktokolwiek to nawet zauważył, co gorsza zwracał na to uwagę. To pewnie kwestia wieku i braku obycia.

Obserwator
@Koleżanka z pracy - Żenada

Bardzo niskie argumentum ad personam.

XYZ
@Koleżanka z pracy - Żenada

Odpowiedz na poprzedni post wiele mowi o poziomie kadry. Przykre.

Uczeń

Jako uczeń Towarzystwa Edukacyjnego Vizja chciałbym powiedzieć, że moim zdaniem duża część negatywnych opinii nie pokrywa się z rzeczywistością. Szkola jest naprawdę bardzo dobrze zorganizowana i czuje się w niej o wiele lepiej, niż w publicznej placówce. Nauczyciele są pomocni, kompetentni i świetnie zorganizowani. Chętnie będę kontynuował tutaj dalszą edukacje.

Jestem nauczycielką obecnie zatrudnioną w szkole na Okopowej. Po wieloletnim doświadczeniu w pracy w szkołach niepublicznych wreszcie jestem zadowolona. Zacznę od kadry, która w znacznej większości składa się z ludzi z pasją. Fajnie pracuje się w zespole tak kreatywnych ludzi od których można czerpać pomysły :). Jeśli chodzi o dyrekcję szkoły, również nie mam zastrzeżeń. W moim odczuciu szkoła prowadzona jest profesjonalnie a duże zaangażowanie w pracę jest dostrzegane i wynagradzane finansowo co jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Kwestią najważniejszą jest dla mnie fakt , że w końcu nie zabieram pracy do domu. 40-godzinny system pracy pozwala mi na solidne przygotowanie się do zajęć na terenie szkoły. Nie jestem proszona o zostawanie po godzinach pracy czy przytłoczona obowiązkami. Szkoła jest dobrze wyposażona w ekrany dotykowe oraz tablice multimedialne. Nie ma problemu z ewentualnym zakupem dodatkowych materiałów dydaktycznych, szkoła pokrywa koszty.

Kinga

Szanowni Państwo, Pan Dyrektor jest najlepszym Dyrektorem jakiego znam. Pracuje w firmie ok 3 lat. Naprawdę proszę powstrzymać swoje uszczypliwe komentarze, nie wiadomo z czego wynikające. Jesteśmy i będziemy jedna z najlepszych szkół w Warszawie i czy to się Państwu podoba, czy nie robimy wszystko co w naszej mocy, aby się rozwijać z najlepsza kadra i przygotowaniem. Może zamiast oceniać innych, proszę zastanowić się bardziej nad sobą. Polecam Towarzystwo Edukacyjne Vizja z całego serca! Jako społeczeństwo Polskie powinnismy się jednoczyć, a nie wbijać szpilki w plecy, bądź co bądź proszę pamiętać zło rzucone raz wraca ze zdwojona siła !

@Kinga

A na czym polega to bycie samozwańczą 'najlepszą szkołą w Warszawie'?

Szymon123

Dobrze powiedziane! Plus pani dyrektor z Gładkiej. Oni wszyscy należą do tej samej kategorii.

@Szymon123

Żyjemy za darmo :)

Trzmiel15
@Szymon123

Justyna, nie przesadzaj.

Szymon123
@Trzmiel15

Justyna pewnie sama kiedyś napisze komentarz po tym jak została potraktowana i na pewno nie będzie on krótki.

Marcin123

(usunięte przez administratora) Przestrzegam wszystkich przed tą placówką opartą na traktowaniu klienta przedmiotowo. Właściciele nie mają absolutnie żadnego kręgosłupa moralnego, widzą tylko kasę którą z klienta mogą ściągnąć. Szkoła nie jest oparta na absolutnie żadnych wartościach. O wielkim ego państwa prezes słyszała już chyba cała Warszawa. Jeżeli chcecie zafundować swojemu dziecku ciągle zmiany w kadrze, brak stałości i bezpieczeństwa, ciągle zastępstwa - to jest to miejsce dla was. Gdybym był nauczycielem, sam zrezygnowałbym że współpracy z tak niemoralnymi ludzimi, więc wcale się tym pracownikom nie dziwię, że odchodzą często w trakcie roku szkolnego. Jeżeli zależy wam na dobrej edukacji z szacunkiem do Państwa jako klientów i dbaniu o ciągłość nauki - PRZESTRZEGAM I ODRADZAM!

@Marcin123

Nie zauważyłam ciągłych zmian w kadrze, tylko jednostkowe przypadki. Brak bezpieczeństwa? Na jakiej podstawie Pan to pisze? Dzieci są cały czas pod opieką nauczycieli. Nie zauważyłam, żeby też dzieci nie miały zapewnianych atrakcji. Owszem pandemia spowodowała, że w ostatnim czasie było ich mniej, ale szkoła niczego nie żałuje nam w temacie materiałów dla uczniów.

Niewygodna Prawda

Pracowałam w Vizji na Gładkiej i mogę z czystym sumieniem napisać - NIE POLECAM. Pojęcie ciężkiej pracy nabiera tam nowego wymiaru, okraszone tezą o powinności człowieka zatrudnionego na umowę o pracę. Dzieci w większości w porządku, ale w przypadku pojawienie się jednostek zagrażających mirowi klasy - zero wsparcia od strony dyrekcji. Godzisz się na skandaliczne zachowanie ucznia i rodzica, bo taka jest Twoje powinność jako członka prywatnej kadry. Brak pomocy dla przeciążonych pedagogów, którym nieustannie dorzucane są nowe zadania w celu zwiększenia atrakcyjności placówki. Nie idzie to w parze z docenieniem nauczyciela. Nigdy nie podziękowano mi za moją orkę na ugorze, nie doceniono za kawał dobrej roboty pedagogicznej. Za to była krytyka. O każde potknięcie.(usunięte przez administratora)otrafi powiedzieć przepracowanym ludziom: "Rodzice się skarżą, że jacyś zmęczeni jesteście i nieuśmiechnięci. Zmieńcie się". Nie kontroluje napadów agresji werbalnej podczas rozmowy na osobności z nauczycielem, którego nie lubi, a zdarzyło mu się też prawie rzucić laptopem. Proszę śmiało zgłaszać mnie za pomówienie,(usunięte przez administratora)

Dola
@Niewygodna Prawda

Czy mogę prosić o kontakt? (usunięte przez administratora)

Matka
@Niewygodna Prawda

niewygodna prawda... ...a jeśli tylko rodzic zaczyna rozmowę, że w szkole się źle dzieje od razu otrzymuje propozycję odejścia ze szkoły. (usunięte przez administratora)

@Niewygodna Prawda

Czy Państwo posiadają empatię i zdają sobie sprawę z tego jakie są konsekwencje pisania takich rzeczy w internecie i niszczenia ludzi? Radzę wpierw zapytać się kadry co sądzi i jak się tam obecnie czuje, a nie bazować tylko na opiniach osób zwolnionych. Co właściwie chcą Państwo uzyskać tego typu plotkami? Piszą Państwo o kompleksach, o złym traktowaniu. Czy to jest właściwie pisać takie rzeczy o drugim człowieku? Tutaj są sami odważni, a ilu powiedziało to wszystko w oczy? Czy naprawdę tego chcą Państwo, aby komuś zniszczyć życie na podstawie pomówień?

Xyz

Wszystkie opinie, które zostały tu przytoczone są nie tylko prawdziwe, ale także wielokrotnie zgłaszane zarządowi Towarzystwa, proszę się nie obawiać. Być może jest tu ktoś, kto został zwolniony. Niemniej jednak, w większości są to opinie osób, które po prostu zmieniły środowisko pracy na niemobbingujace. I tylko tyle. Są tu także opinie rodziców uczniów szkół. Cieszy mnie to, im więcej dokładnych, szczegółowych opinii - tym lepiej. Co do podawania nazwisk- nie popieram oczywiście szkalowania poszczególnych osób. Tym niemniej- każda z negatywnych opinii co do meritum- jest prawdziwa.

@Xyz

Szkoda w takim razie, że tutaj wszyscy są anonimowi.

Dzień dobry. Pisanie opinii o nauczycielach , że nie mają w tevizji odpowiednich kwalifikacji jest (usunięte przez administratora). Posiadam 7 różnych i niezależnych kierunków i mówię w języku angielskim. 15 lat doświadczenia. Większość pedagogów to osoby wszechstronne tutaj. Pisanie na temat prywatnych zdjęć i spraw jednej z pań powinno się zgłosić z tego forum do sądu i namierzyć osobę. Moim zdaniem to już jest wykroczenie, kogoś publicznie obrażać. Pan dyrektor zawsze z nami rozmawia i zawsze pomaga, więc nie rozumiem powyższych pomówień.

Prywatne zdjęcia to są w albumie rodzinnym, a nie na publicznym profilu w mediach społecznościowych. A co do sądów - ciekawe ilu zwolnionych lub poddawanych mobbingowi nauczycieli już się z Vizją procesuje?

@Gość

Każdy ma prawo mieć moim zdaniem co chce na profilu prywatnym, jeśli nie jest to erotyka. Te komentarze są nie na miejscu i naruszają godność osobista tej pani. Aż przykro czytać tyle zawiści.

Dumna naucycielka
@Gość

Nie mówimy o zwolnionych pracownikach tylko o naruszaniu dóbr osobistych funkcjonariusza zaufania publicznego.

Merta

@fly g. a ten przymusowy urlop w święta i ferie jest płatny czy jak?

qwerty
@Merta

Tak, urlop w święta i ferie jest płatny. Jeśli nie chcesz brać urlopu, to jasne, możesz przychodzić wtedy do pracy, bo w szkole zawsze jest coś do zrobienia. Mało który dyrektor czy też prezes da Ci w szkole urlop poza wakacjami czy feriami, tutaj podobnie, ale jeśli potrzebujesz dłuższego urlopu w ciągu roku szkolnego, np dwóch czy trzech tygodni, to można się dogadać - wtedy bierze się urlop bezpłatny. Firma ma swoje minusy, ma też plusy. Pracowałam w różnych szkołach prywatnych w Warszawie i tutaj naprawdę jest w porządku.

@Merta

Tak

mn ZADOWOLONY RODZIC

Czytając w ostatnim czasie opinie nie zgadzam się. Mówię NIE!!! Nowoczesne i bezpieczne miejsce, gdzie dzieci są najważniejsze , tak powinno być w każdej szkole... Wielokrotnie odbierając dziecko ze świetlicy padało pytanie mama czy mogę jeszcze zostać... Dużo ciekawych zajęć bezpłatnych. Działania są nastawione na uczniów i rodziców co może nie zawsze podobać się tym nauczycielom którzy może mają inne cele. Dobra organizacja mimo, że jest to duża szkoła. Przykładem sytuacja z covid, gdzie są jasne procedury ściśle przestrzegane, choć niektórzy się buntują. Sprawna organizacja Pań z sekretariatu. Bardzo empatyczne osoby. Dla mnie to bardzo ważne. Widać sprawne nowoczesne podejście. Wielu może tego zazdrościć i niestety z opinii wnioskuje że tak właśnie jest. Świetna szkoła, przyjaźni i otwarci nauczyciele i Dyrekcja która wkłada mnóstwo pracy w funkcjonowanie tej placówki. Człowiek na właściwym miejscu!!!! Proszę pamiętać nikt z Nas nie jest idealny „Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi”

Rodzic

Niestety trudno sie z tym nie zgodzic. Brak kadry prowadzacej dzieci, zwlaszcza w klasach 1-3 jest przerazajacy. Czeste zastepstwa, brak stabilnosci w nauczaniu nie EW jest bardzo jiepokojace. Nauczyciele rezygnuja z powodow wczesniej juz opisanych przez innych. Szkoda dzieci ho w takich warunkach nie beda przygotowane do dalszej nauki. Warunki.lokalowe wspaniale, ale niestety tylko na tym opierac sie na wyborze szkoly dla dziecka jest najwoekszym bledem rodzica.

mamunia
@mn ZADOWOLONY RODZIC

Ooohooo ale ciekawostki, moje dziecko zawsze mówiło żeby odebrać je wcześniej, bo rodzice dzieci zabierają wcześniej a reszta się nudzi. Zajęcia dodatkowe? A które, te co chwilę odwoływane czy te prowadzone z panią czy panem od świetlicy? To są dopiero torpedy ogarniają świetlice, zajęcia dodatkowe i zastępstwa w klasach 1-3! Może mogliby jeszcze dyrektora zastąpić? :) A panie z sekretariatu owszem, przemiłe, ciekawe jak długo wytrzymają tego zaszczucia. Zaledwie kilka tygodni temu przy mnie dyrektor tak potraktował jedną z pań, że aż mnie zatkało. Bardzo, bardzo żałuję, że nie nagrałam tej sytuacji. Powodzenia życzę tym, którzy w szkole zostali...

Dzieci jak się zdaje chodzą, np na obiad lub do toalety, rozumiem, że ma Pani świadomość, że dzieci oddychają, żyją i się ruszają, a kontakt nie oznacza bezpośredniego stania naprzeciwko siebie. Rozumiem, że Pani jako dyrektor w czasie pandemii znalazłaby i zatrudniła nauczyciela na tydzień zastępstwa, życzę powodzenia.

Oczywiście, że niewykonalne jest znalezienie dobrego pedagoga w środku semestru, w dodatku w pandemii. Szczególnie, że szkoła ma fatalną opinię. To się nazywa zarządzanie placówką edukacyjną - nie pozbywa się nauczyciela, (usunięte przez administratora) nie mając perspektyw na zastępstwo. To jest działanie na szkodę dzieci i spółki! Dziwię się bardzo, że spółka na to pozwala....

fly g.

W dobie wygórowanych oczekiwań ze strony rodziców nie ma się co dziwić, że Vizja jest jaka jest. Rodzice, którzy widzą, co się dzieje z kadrami, a mimo wszystko nie zabierają z niej dzieci, są w moim uznaniu współwinni opisanej przez innych tutaj sytuacji. Nauczyciel w Vizji to wyrobnik. Jasne, jeśli masz ambicje, by wchodzić w cztery litery szefom, na pewno zrobisz tam karierę. Jeśli interesuje Cię pedagogika, zapomnij o pracy tam. Jako wychowawca świecić będziesz oczami na wywiadówkach za słabe jedzenie w stołówce, robione przez rodzinną firmę szefów, a po godzinach dostawać maile od rodziców. Przecież swojego życia już nie masz. Praca 8 godzin, od poniedziałku do piątku. Przymus brania urlopu w święta i ferie. Niepłatne nadgodziny i ewentualne aktywności w weekendy.

odpowiedź
@fly g.

Tak jak nie mogę obronić tej firmy ani mojej placówki przed większością zarzutów na tej stronie, w powyższej opinii jest kilka nadużyć. Nikt nie oczekuje od ciebie odpowiadania na maile rodziców po pracy, wiec co z tego, że piszą wieczorami? Przeczytasz i odpiszesz w godzinach pracy. Inną sprawą są telefony od przełożonych wieczorami, w weekendy i polecenia wydawane w trakcie zwolnienia lekarskiego... Drugą sprawą są obiady - katering został zmieniony, więc argument o rodzinnej firmie jest nieaktualny. Praca 8h w tygodniu - brzmi normalnie przy byciu zatrudnionym na etat, co to za minus? Owszem, w porównaniu do placówek państwowych, to bardzo dużo, zwłaszcza, że pracodawca wyciska z tych 40 godzin maksimum, ale poza kontekstem brzmi to śmiesznie. Z resztą, przyjmując te pracę wiedziałeś/aś o tym. Inna sprawa, że w tych 40 godzinach masz wrzuconych obowiązków po kokardkę, tak że niektórzy nie mają szans się wyrobić w 8h i zostają po pracy lub noszą ją do domu. Wyrabiasz się w 8h? Ciesz się, masz dobrze. Przymus urlopu w ferie? Jak w każdej szkole. Owszem, urlopu nie starcza potem na wakacje, ale w większości przypadków nauczyciele dostają pensje w wakacje mimo to, więc nie ma na co narzekać. Należy sprostować - "aktywności w weekendy" są do odbioru w postaci dni urlopowych, co jest akurat bardzo w porządku. Ostatnie zdanie jest więc niezgodne z prawdą.

Niewygodna prawda
@odpowiedź

Nauczyciele są zmuszani do brania wolnego w wakacje w ramach 26 dni. Jeśli dostają pieniądze poza tym okresem, nie jest to nigdzie odnotowane, a dane na gębę, w zależności od zasług. Co na to inspekcja pracy :)? Próbujcie dalej. Na pewno nikt nie pozna po stylu, że mowy obronne stosuje tu ta sama osoba :). PS. Czyżby wspomnianym nauczycielem angielskiego był sam prezes O? Z resztą. Jeśli poniższe ostrzeżenia nie powstrzymają nauczycieli przez zatrudnieniem się na Gładkiej - wolna wola. Ja mam już lepszą pracę, z całym tym ZACHODNIM ETOSEM, którego Polak ponoć nie zna. Cóż za dyskryminacja i szacunek do tych wszystkich ludzi, którzy żyły sobie za te dzieciaki wypruły przez te lata.

AF
@fly g.

odp. fly g. Nie wiem kim ty jesteś, ale na pewno nie pracownikiem Vizji. Praktycznie same (usunięte przez administratora). Z twoim mailem udałam się do dyrekcji z prośbą o weryfikację tych bzdur, które wypisujesz. Na Okopowej jeszcze nie ma stołówki, gdyż będzie otwarta w kwietniu br. Po drugie, posiłki dostarcza znana firma kateringowa wybrana w drodze konkursu. O jakiej karierze piszesz? Karierę to może sobie wydeptać w korporacji. W szkole uczą nauczyciele z pasją, którym nauczanie i często wychowanie sprawia ogromną satysfakcję. Praca 8 godz. dzienne od poniedziałku do piątku czyli 40 godz. tygodniowo dotyczy pracowników administracji jak praktycznie każdego pracownika w Polsce. W Vizji umowy obejmują od 25-do 30 godz. tygodniowo. Nieodpłatne nadgodziny? Jeżeli tak jest, to idź do sądu pracy. Od razu dostaniesz wynagrodzenie za ten czas. Dziwne, że tego nie uczyniłaś, ale zapewne w ogóle tutaj pracowałaś lub zostałaś wyrzucona za brak zaangażowania.. Napisałaś, że swojego życia nie masz. Nie dziwię się, że od wypisywania bzdur i kalumnii nie znajdujesz już czasu na cokolwiek. Naprawdę szkoda czasu na rozmowę z kimś tak podłym, który formułuje nieprawdziwe tezy, a następnie się do nich odnosi. Tak typ człowiek....

Hm
@AF

Sama wypisujesz klamstwa, a zarzucasz je innym. Wszyscy etatowi nauczyciele sa 40h w tyg.w pracy (nie liczac nadgodzin za rady, zebrania, eventy i sporadyczne inne rzeczy) i tak jest zarowno w Wawrze, jak i na Gladkiej i Okopowej. A osoba, ktorej odpisujesz byla najprawdopodobniej z Gladkiej lub Wawra i tam rzeczywiscie kiedys bylo z kateringiem jak on/ona mowi. Nie ma tez potrzeby zarzucania wszystkim piszacym tu opinie, ze na pewno byli zwolnieni lub niezaangazowani. Sama jestem w stanie zidentyfikiwac 3 bylych pracownikow, ktirzy napisali tu opinie. Wszyscy oni odeszli sami, a dwojka byla swietnymi i zaangaziwanymi nauczycielami. Twoj pierwszy mail natomiast wyglada jakby byl pisany przez kogis wyzej, hmmmm ;) Mysle, ze wszyscy poznajemy ten “styl”. Lepiej wynajmijcie kogos profesjonalnego do pisania sztucznych opinii. I moze nie warto podpisywac sie inicjalami istniejacej nauczycielki, ktora z pewnoscia by tej opinii nie napisala, co?

Af
@Hm

Bardzo fajna odpowiedź, ale polecam czytanie treści ze zrozumieniem. Odpowiedź skierowana została do konkretnej osoby, która napisała nieprawdę, a nie wszystkich piszących na tym wątku. Po drugie, wiem z ilu godzin tygodniowo jestem rozliczana. Wiem, że przynajmniej niektóre osoby też mają takie samo pensum dydaktyczne. Być może są i były w przeszłości osoby niezadowolone z pracy, jest to normalne, ale podana przez ciebie liczba 3 nie jest jakaś imponująca. A przypisywanie mojej odpowiedzi w obronie miejsca pracy komuś innemu, to już jest żałosne. Typowe dla hejterów, którym odpowiedź pokrywająca się z prawdą jest nie na rękę i zapewne pisana przez zarząd lub agencję PR. Na przyszłość zalecam pilnowanie numeru IP. Jest to lepsze niż zmiana nicków...

Niewygodna prawda
@Hm

Dzięki za wsparcie w dyskusji. Owszem, odeszliśmy sami. Być może ktoś z twardszym tyłkiem nie podjąłby takiej decyzji, ale często dobrzy pedagodzy to wrażliwe osoby, które nie zasłużyły sobie na takie traktowanie. Do zarzutów słupa AF się nie odniosę, bo to argumenty personalne wzięte z (usunięte przez administratora) XD

czarnavizja
@fly g.

Rodzice są współwinni bo nie zabierają dzieci? Nie zabierają bo wiedzą, że każda taka zmiana jest dla nich trudna. Świetnie wie o tym również dyrekcja i nie waźna jest przyszlość, ważne jest tu i teraz i jeszcze chociaż jeden miesiąc i jedno czesne i to wykorzystuje. Trudną sytuacje mają nauczyciele, a jeszcze trudniejszą dzieci bo one nechanizmów panujących w vizji nie pojmują. Myślenie dziecka jest proste: idę do szkoły żeby się uczyć, ale dla dyrekcji to jest nie ważne, ważny jest tylko pieniądz. Oczywiście bez dobrego zaplecza nawet najlepszy nauczyciel nie da rady. Jaki pan taki kram. Zresztą pewnie są takie same zasady przy rekrutacji uczniów co i nauczycieli- bierzemy wszystko. Co mnie obchodzi szkoła(usunięte przez administratora)

@AF

Czy to jest wypowiedź jednego z pedagogów szkoły Vizja? Jako rodzic dziecka, uczącego się w tej szkole czytam te wypowiedzi z mocnym zaniepokojeniem o styl, kulturę osobistą i elokwencję.

Kat
@fly g.

Z perspektywy rodzica - trafiła nam się bardzo fajna wychowawczyni w klasach 1-3, na 4 klasę zabrałam dziecko do nowo otwartej państwówki - wawerska Vizja nie była w stanie zaoferować nic ponad wyludnioną klasą. Sporo dzieci w ogóle odeszło ze szkoły, bo i spora wymiana kadry nastąpiła. Najpierw nauczyciele uciekali do nowoczesnej nowej lokalizacji na Okopowej, a następnego roku w ogóle OUT. Za co zatem dodatkowo płacić? I jeszcze przycinanie rodziców na wszystkim - łącznie z taką podstawą jak podręczniki (dotacja z urzędu wzięta, ale podręczniki płatne!). Jeśli komuś lokalizacyjnie pasuje - proszę bardzo. Ja tam lepszą jakość biorę w niższej cenie :D

@fly g.

Nie wiem o której placówce mowa, bo w naszej na Okopowej jedzenie jest bardzo dobre, a maile od rodziców dostaje się po godzinach, jak się nie szanuje własnych granic. Ferie i wakacje są w każdej szkole, żadna nowość. Co do nadgodzin nie wypowiem się, wychodzę z założenia, że jak mam co chwile okienka, to czasami mogę ruszyć pupę i zastąpić koleżanki.

Ha ha
@fly g.

Przepraszam, ale nie rozumiem to pani chce mieć dwa miesiące wakacji i jeszcze urlop? To może najlepiej w ogóle nie pracować :)?

Zostaw merytoryczną opinię o Towarzystwo Edukacyjne Vizja Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Towarzystwo Edukacyjne Vizja Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Towarzystwo Edukacyjne Vizja Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 165.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Towarzystwo Edukacyjne Vizja Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 144, z czego 7 to opinie pozytywne, 114 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Towarzystwo Edukacyjne Vizja Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Towarzystwo Edukacyjne Vizja Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Towarzystwo Edukacyjne Vizja Sp. z o.o.
1.3/5 Na podstawie 177 ocen.
  • Pawia 55
    01-030 Warszawa

Towarzystwo Edukacyjne Vizja Sp. z o.o.