Fortum Marketing And Sales Polska S.A.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Fortum Marketing And Sales Polska S.A.

MC

Dobrze jest w tej fiiirmie NIE NARZEKAM! Pensja przyjemna, ludzie też, nawet klientów w większości lubię i są dla mnie mili. Dzięki tej firmie i tym jakimi sposobami się tu pracuje polubiłem w sprzedaży. Są możlwiośći rozwoju, ja tu zostaje na dłużej.

Skuter
@MC

Klienci są mili? A wróciłeś kiedyś do klienta po wejściu umowy w życie?

Anymouse
@MC

No to gratuluję.... Tylko zastanów sięczy aby na pewno tak jest

DB

Cześć, czytam te wpisy i czytam... W KAŻDEJ firmie są różni handlowcy- dobrzy i źli, którzy chcą zarobić milion w kilka miesięcy lub ciężko i rzetelnie pracować na sukces. W KAŻDEJ! Po jakimś czasie następuje selekcja, Ci pierwsi uciekają- zmieniają kolejne firmy, drudzy dalej pracują. Dlaczego? Bo pracują na poleceniach, sprzedają swoim nazwiskiem. I właśnie tu należy się zastanowić co daje Fortum- dostajemy, szkolenia, konkurencyjne produkty, kasę, rozwój, wsparcie. KAŻDY kto pisze o zawyżonych cenach,źle tłumaczonych indeksach, o tym że nie wpisywał cen w umowę klienta wie dlaczego już nie pracuje. I niech nie tłumaczy, że MUSIAŁ tak robić. Przypominam- pracujesz na swoje nazwisko. Ja pracuję w Fortum 2 lata, 2 lata bez umów podpisywanych in blanco, bez zawyżania cen, bez oszukiwania. I wiecie co? Pracuje mi się dobrze, nikt się do mnie nie czepia. Fakt, zdarzają się słabsze miesiące, ale to etapy przejściowe.

Xxx2556
@DB

Pracujesz .ok. Kazdy ma prawo wyboru, wlasnej oceny itp. W takim razie dwa pytanka tylko: 1. Predzej czy pozniej odejdziesz, zwolnia Cie... Zdarzy sie cos ze odejdziesz z pracy. Czy uwazasz za uczciwe ze czesci prowizji na ktora ciezko pracowales nigdy nie otrzymasz? 2. Jesli jestes w tym rynku napewno zdajesz sobie sprawe ze w duzej liczbie przypadkow trudniej jest utrzymac klienta niz go pozyskac. Jak wyglada uyrzymanie i rozliczanie? Z tego co wiem za utrzymanie nie placa. Twoich relacyjnych klientow , znajomych, kontrahentow z ktorymi podpisywales umowy badz tylko jako spotkania do rozliczania paliwa wprowadziles do crm przejmije bok i bombarduje ich beznadziejnie drogimi ofertami i mega dlugimi umowami.TY DO SWOICH KLIENTOW PO PODPISANIU PIERWSZYCH UMOW NIE MASZ ZADNYCH PRAW!!!!! Czy cos pominalem badz napisalem cokolwiek co nie jest zgodne z prawda? Zeby nie bylo o uczciwosci badz nie to wszystko jest zgodne z regulaminem i umowa ktory swiadomie badz nie naiwniacy podpisuja.

Xxx2556
@DB

Jeszcze jeden tylko przyklad. Podpisujesz umowe, duza... 200mm czy rozliczanie jest nadal transzowane bo wiecej niz 10k nie dostaniesz jednorazowo? A jak zmienisz prace w niedalekiej przyszlosci? Reszta kasy powie bye bye. I tylko w centrali zacieraja rece ze kolejny naiwniak sie trafil.... Oczywiscie wszystko zgodnie z umowa. Szkoda tylko ze nikt nie czyta tego co podpisuje. Milej lekturki DB :)

@Xxx2556

Ad 1. Zgadzam się, że jeżeli odejdę to nie otrzymam 15% prowizji, ale wcześniej pracowałam w firmach gdzie były prowizje zwrotne- tu tego nie ma. Niestety zdaję sobie sprawę z tego jaki procent klientów nie wchodzi(zamyka firmy, traci prawo do lokalu, zrywa umowy-tak, da się to zrobić bez płacenia kary umownej). Dużo bardziej bym ucierpiała(tak się działo w poprzednich firmach sprzedażowych) gdybym musiała zwracać już otrzymaną(i wydaną) prowizję niż gdy w przypadku odejścia tracę 15%. Ad 2. Można się dogadać z działem przedłużeń, jeżeli klient przedłuży umowę tylko z Tobą to dzieje się to bez większego problemu. Za przedłużenia z reguły dostaje się grosze, a musisz do klienta jechać, negocjować ...przez co tracisz czas na pozyskiwanie nowych klientów, czyli na to na czym zarabiasz najwięcej.

XXXC

Może ktoś się wypowiedzieć konkretnie o zarobkach ? Jak to wygląda w przypadku Managera zespołu sprzedażowego ( na takie stanowisko aplikowałem i zostałem zaproszony na rozmowę). Z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się tylko że umowa zlecenie lub DG do wyboru. Że samemu muszę zbudować strukturę sprzedaży w postaci 2-3 PH. W sumie tyle. Więcej mam się dowiedzieć na rozmowie. Czy to normalna praca czy akwizytor po firmach :)?

Arti23
@XXXC

Zanim jeszcze zostaniesz managerem.....dluga droga. Pozdrawiam

W jakim regionie?

@D

mazowieckie, Warszawa i okolice

GJ
@XXXC

Handlowcy to 100% akwizycji, menedżer ma dostęp do spotkań umawianych przez call center. Trudno o dobrego handlowca który się nie zniechęci szybko. Dużo osób rezygnuje.

Karo

Trzeba pamiętać, że FORTUM ma dwie grupy sprzedaży - jedna dla klientów indywidualnych a druga dla biznesowych. Ja pracowałam w sprzedaży dla biznesu na własnej działalności. Miałam okazję poznać kilkoro "managerów" z różnych regionów i ich handlowców to co mogę powiedzieć to: - mimo, że jesteś na działalności to cisną po tobie jakbyś była na umowie o pracę, telefony z rana, w weekendy, kontrola co robiłaś, GPS w samochodzie, narzucanie gdzie i co robić, nagonka na wynik, - sprzedaż do klienta polega na tym aby mu jak najmniej powiedzieć, wcale nie po to aby mniej płacił, tylko aby sprzedać i jak najszybciej zniknąć z oczu klienta z umową, - podpisywanie umów bez wpisanej daty obowiązywania cen jest dość częste, przez co z klientem rozmawia się o umowie na 2 lata a później wpisuje na 4 lata, albo daje mu się dobrą cenę tylko na 2 a pozostałe 2 to z cennika max bo tak jest w umowie ale jest zakaz mówienia tego klientowi, - umowy na tzw. "indeksy" to często wielki przekręt, bo zamiast klientowi tłumaczyć na czym polegają kusi się go najniższą ceną, która nie jest osiągalna a umowa jest tak skonstruowana, że daje takie możliwości bez konsekwencji dla FORTUM - rotacja w firmie na stanowiskach sprzedażowych jest duża, jak poczyta się w systemie ile osób przedtem odwiedzało klienta, to wychodzi, że czasem 2-3-4 osoby już były tam, - klienci którzy już mieli umowę z FORTUM lub DUON są niemili i nie mam im tego za złe jak posłucha się co mówią o umowie i rzekomej obsłudze VIP na infolinii, - jak mnie rekrutowali to starałam się o stanowisko managera a okazało się, że mogę zostać najwyżej specjalistą bo do managera droga daleka - nie płaci się za przedłużenie umowy z klientem, ale to i tak chyba niemożliwe aby ktoś chciał przedłużyć

Ciepło systemowe
@Karo

Chyba jak by tak było jak piszesz to by mieli kłopoty w sądzie?

@Karo

@Karo, jak długo pracowałaś w FORTUM?

@D

Po spotkaniu z ludźmi z makro w drugim miesiącu zrezygnowałam dlatego bo nie chciałam dalej robić tego co chcieli ode mnie, to znaczy sprzedawać w taki sposób. Ja mam wstyd a nie tak jak ci co zostali w moim regionie. Chciałam nawet powiedzieć w firmie wyżej o tym jak się działa u mnie w grupie ale nie było sensu bo wszyscy klaskali jak dobrze idzie na regionie i mieli w nosie jaką drogą tego się dochodzi. Ciekawe ile z tych umów wejdzie w przedłużenie za kilka lat ??? Wątpię czy chociaż jedna od mojego "opiekuna" i jego wiernych "piesków".

Przedstawiciel Handlowy

Osoba rekrutująca od początku nie budziła zaufania, zachowywała się bardzo nonszalancko. "Kilka" rozmów mam już za sobą i nigdy nie spotkałem się z takim podejściem do kandydata. Rozmowa tylko w jedną stronę - rekruter ma swoje racje i kompletnie ignoruje co się do niego mówi. Na rozmowie dowiesz się, że najważniejsze dla Ciebie są pieniądze - nie ważne jakie masz zdanie na ten temat. Po prezentacji jak wygląda praca (tutaj tylko zarys) i ile to nie zarobisz w firmie (tutaj za to cały wywód: Panie tu się zarabia 10.000 zł i więcej jak się chce) czas na Twoje pytania. Uwaga to podstęp! Tak naprawdę to rekruter nie chce żadnych pytań. Odpowiada zdawkowo, kompletnie nie na temat albo nie odpowiada W OGÓLE. Tak! gdy pytanie się nie podoba (wytknięcie błędu logicznego) Pan potrafił patrzyć się pusto przed siebie lub na Ciebie i sprawę przemilczeć. Chcesz się dowiedzieć więcej - wszystkiego dowiesz się w pracy. Nie próbuj wyciągnąć tego od pana z rekrutacji, bo staje się bardzo drażliwy i wyraźnie dłuży mu się ta rozmowa. W tym miejscu się poddałem i zrezygnowałem. Rozmowa jednak nie była bezowocna jak widzę, gdyż ze strony zniknęło wiele nieprzychylnych komentarzy i diametralnie podskoczyła ocena pracodawcy. Pozdrawiam. :)

Takie jak wszędzie + czemu pieniądze są najważniejsze? (jeżeli uważasz inaczej, rekruter Cię naprostuje)

Tak

ciekawski

Dlaczego "oszukana" ?

Lublin/ po rozmowie rek.

Ta praca jest dla ludzi, którzy: 1.Są młodzi, naiwni i niewiele wiedzą o specyfice tej firmy. Dlatego chętnie przyjmowane są osoby w wieku 18-26 lat: https://www.olx.pl/oferta/projekt-energetyczny-lublin-mlodych-do-przeszkolenia-2000-netto-CID4-IDrOnQp.html#814db52003 2. Służbowy samochód, laptop itd. Owszem ale dla tych którzy okażą się po tych 3 miesiącach na tyle zdeterminowani, ze zostaną w tej formie i będą naciągać ludzi, po prostu dla takich co mają gadane i nie przejmują się ludźmi, ważne żeby coś ugryźć dla siebie ;-) 3. Na rozmowie rekrutacyjnej Pan nic nie wspomniał o zarobkach 2000 netto, a była mowa o 1800 ;-) 4. Dziwne pytania podczas rozmowy, jakby chcieli od ciebie wyciągnać to, że najważniejsza jest dla Ciebie - kasa, a nie samorozwój i chęć zdobycia stabilnej pracy. Ty masz być 100% handlowcem który widzi zamiast człowieka - kasę i wciśnie każdy kit byle zrobić - plan ;-) 5. Idziesz na rozmowę i na siłę wciska Ci się stanowisko - doradcy klienta, a każdy Twój punkt widzenia jest wyśmiewany, musisz śpiewać tak jak oni ci zagrają.

xxx
@Lublin/ po rozmowie rek.

Bidulek - z tego co piszesz wynika, że do tego zawodu się po prostu nie nadajesz - w każdej branży stanowisko handlowca to nie dla Ciebie. Stąd szukaj dalej ale zdecydowanie w sferze budżetowej.

@xxx

A kto się nadaje na stanowisko handlowca w Fortum? Ktoś kto nie ma skrupułów nabijać staruszków w butelkę wykorzystując ich naiwność? Podpisuje sie umowy za wszelką cenę im mniej zorientowany klient tym wyższa prowizja. Jeśli ty XXX się nadajesz do tej roboty to żal mi Cię.

@xxx

Jest coś takiego jak ETYKA w sprzedaży. W każdej liczącej się firmie, bez względu na branżę w jakiej działa kładzie się nacisk na to, że KLIENT to PARTNER a nie "dojna krowa".

jamojamo

w tej firmie jest podpisywana umowa o pracę czy zlecenie?

@jamojamo

Zlecenie

KIA

Jeśli ktoś chce się nauczyć DOBRZE sprzedawać to polecam popracować w tej firmie. Ja teraz jestem wymiataczem sprzedaży!!! A do tego Fortum to super punkt w cv.

@KIA

Wymiatacz sprzedaży? A wróciłeś kiedyś do swojego klienta?

NIE WRÓCISZ DO KLIENTA,BO ONI OSZUKUJĄ!!!

N

Bardzo dziwne jeżeli klient do mnie dzwoni że potrzebuje pomocy lub chce się czegoś dowiedzieć umawiam się z nim i wracam

Niunia
@KIA

Chyba wstyd w CV!!!

Łukasz z Kujaw

PS: Rynek jest przeryty, klienci mimo rosnących cen na rynku chcą zawsze taniej, a Ty mając produkt droższy o 30% od konkurencji ciężko nie masz szans w starciu z jakąkolwiek konkurencją, wszakże te 30% to zazwyczaj dobra prowizja dla konkurencji. To jest specyficzna branża, ja np. dzisiaj bym już w nią nie wchodził, całe szczęście przez te 2 lata wypracowałem jakąś bazę klientów i to w połączeniu z pozyskiwaniem nowych pozwoli jako tako zarabiać.

xxx

Zarówno treść Twojego wpisu jak i fakt, że podajesz do siebie namiary to dowód że jesteś rekruterem. Zatem nie spamuj a do moderatora prośba aby przyjrzeć się temu wpisowi. Przynajmniej usunąć dane nadawcy, który w zawoalowany sposób reklamuje aktualną swoją firmę.

@xxx

N0pe, nie trafiłeś. Zaznaczyłem w poście, że nikogo nie rekrutuję. Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem...

Nikt ważny.

Łukaszu. Bardzo proszę, powiedz w takim razie kto w Dziale Utrzymania realizuje takie praktyki? Jeżeli taka sytuacja miała miejsce, czemu nie poinformowałeś organów ścigania? Coś mi się jednak wydaje, że słabo się znasz na firmie. Zarządy się zmieniały, lecz tylko takie hieny jak Ty starały się "żerować" na klientach. Na goldenline piszesz, że "-Zakontraktowałem 5.000 Mwh EE i Gazu o łącznej wartości przeszło 1 miliona złotych". To Twój golden line? https://www.goldenline.pl/lukasz-pajak16/. Mail się zgadza :) Po 3 miesiącach zrezygnowałeś, serio? A ja coś czuję, że poczułeś pieniądz i poszedłeś na drogę konkurencji. Obecnie "-Negocjacje z lokalnym OSD warunków umowy, negocjacje cenowe itd. -Sprzedaż Energii i Gazu dla sektora mMSP"- Czyli jednak prowadzisz działalność. Sam jesteś sterem żaglem i okrętem, tak? To jak sprzedajesz energię? Na wiadra? Czy na metry ? :) Chłopaku nie pogrążaj się, usuń wpis, bo obowiązuje Cię poufność danych o umowie i właśnie zgłaszam Twoją osobę do naszej firmy. Codziennie klienci dziękują Działowi Utrzymania, że poprawiają sytuację klientów po takich osobach jak Ty.

Mati

pracowałem w amb energia i potwierdzam słowa Łukasza szacun że się ujawnił, ale widać nic się nie zmieniło przez ten czas, należałoby jeszcze wspomnieć, że nie rozliczają się z umów po zakończeniu współpracy.

@Nikt ważny.

Spoko, jak tylko wypłacą zaległe 9% MM mogą mnie podawać gdzie chcą(tzn. mogą mi naskoczyć). Masz rację, dopiero działając w ramach konkurencji możesz zobaczyć jak byłeś dymany. Zgłaszaj sobie, tajemnica obowiązuje do roku od zakończenia współpracy, więc firma może mi naskoczyć-następnym razem zanim zaczniesz straszyć doucz się, poczytaj etc. Co do tych 5.000 Mwh masz rację, było tego tylko ok. 4.700 już poprawiłem. Zapewne jesteś świeży w branży, za kilka m-sc. się ogarniesz... PS: ten konkretny klient wolał załatwić sprawę polubownie.

@Nikt ważny.

Bym zapomniał, faktycznie moich klientów rozliczają spółki obrotu, ale mój klient to... mój klient, a nie jak u Was handlowiec traci prawo do klienta. Ja załatwiam wszystko co klient potrzebuje, to do mnie klient dzwoni jeżeli ma jakieś pytania/wątpliwości, u Was handlowiec się zmywa po 3 m-sc. a klient zostaje bez żadnego opiekuna, a tak... może zadzwonić do call center... No sorry, ale próbujesz bronić najpaskudniejszy system sprzedaży jaki jest w energetyce, daj argumenty a nie domniemania, że "Twoi klienci są niezadowoleni"... Te domniemania są błędne.

@Łukasz z Kujaw

Bzdury piszesz. Jest dokładnie na odwrót. Klient ma stałego opiekuna - zna go z konkretnego numeru telefonu obok oczywiście numeru do handlowca. Kolejny dowód że trollujesz. Kłamiesz.

@xxx

Czyli twierdzisz, że klient ma indywidualnego opiekuna w centrali, czy ma tylko numer na infolinię? 2 sprawa, zasada jest taka, że handlowiec dba o wzajemne relacje w celu przedłużenia w przyszłości umowy. Jaką motywację ma handlowiec który traci prawo do klienta zaraz po podpisaniu z nim pierwszej umowy? Tylko proszę bez idealizowania o tym, że Wasi handlowcy to och i ach... Fakt jest taki, że 100% obsługiwać klienta powinien handlowiec który podpisał z klientem umowę, ale w waszym wypadku ten handlowiec nie ma takiej potrzeby bo i tak klient nie jest jego... Reasumując: Wiem, że płacą Ci za PR, ale żeby robić to o 19? Toż to po godzinach pracy :D

@Łukasz z Kujaw

No i po co te inwektywy - nikt mi nie płaci ale po prostu znam temat. W związku z tym że czytają to osoby postronne to JE informuję, że Twoje informacje są nieprawdziwe. A/ Klient NIE MA telefonu na infolinię tylko do konkretnej osoby/opiekuna B/ Najważniejsze : Doradca DOSTAJE pieniądze w kolejnych latach za podpisane umowy.

Mati
@xxx

haha ma numer do opiekuna który jest przekierowywany na infolinię przestań kłamać i się ośmieszać firma nie jest uczciwa, gdyby była nikt by tutaj nie pisał i nie tracił czasu

@Mati

Powtórzę raz jeszcze jesteś rozczarowanym mściwym trollem który okłamuje ludzi. Kończę ten żenujący festiwal. Kłam sobie dalej - ważne że czytający przynajmniej usłyszeli jak jest naprawdę.

@xxx

Jeszcze raz: CZY DORADCA FIRMY FORTUM SPRZEDAŻ MA PRAWO DO PRZEDŁUŻANIA UMÓW Z POZYSKANYMI KLIENTAMI? Być może coś się zmieniło, jak ja miałem z tą firmą coś wspólnego to doradca nie miał prawa do przedłużania umów z własnymi klientami. To jest proste pytanie :D

@Łukasz z Kujaw

jeszcze nie dawno nie miał, wyjątki się zdarzają ale bardzo rzadko i są ponoć zupełnie inaczej rozliczane. Swoją drogą to mało który handlowiec w ogóle miałby możliwość przedłużania umów z uwagi na ciągłe rotacje...

@xxx

Klient ma opiekuna??? Ale jaja!!! Ma opiekuna do momentu podpisania umowy a potem to SE może dzwonić do Pana Boga -większe prawdopodobieństwo, że odbierze :)

@Łukasz z Kujaw

Wpisz sW związku z dynamicznym rozwojem i wzrostem sprzedaży, poszukujemy doświadczonych osób do pracy na stanowisku: DORADCA ENERGETYCZNY. Nawiążemy współpracę z osobami działającymi samodzielnie, jak również grupami sprzedażowymi. Miejsce pracy: Cała Polska Zainteresowane osoby proszę o kontakt pod numerem 730867795 woją odpowiedź

xxx

Kolejna merytoryczna wypowiedź, która rzecz jasna powinna skutkować szybkim usunięciem przez moderatora jeżeli taki istnieje. Proszę nie robić chlewu.

@xxx

Sam/a robisz chlew. Ile Ci płacą za pozytywne opinie? A może "sfortumowali" Ci mózg?

firma lipna i wykorzystuje pracownikow i ucina kase za wszystko!!! rotacja ludzi 97%!!!! omijajcie ją szerokim łukiem!

Dana
@anonymous

skąd masz dane o rotacji?

Kajak
@Dana

Zgadzam sie pracownikow i klientów traktuje się jak (usunięte przez administratora) Marketing wypracowany na maxa, atmosfera pseudo przyjaźni czy dobrych ofert wszystko (usunięte przez administratora) warte.

@Dana

Ja mam od nielicznych którzy zostali ... Danuto :)

Bogdan

oszuści nie polecam, nie płacą za kontrakty prowizji i zrywają umowy trzeba się sądzić z nimi.

piotr
@Bogdan

Mi normalnie płacili, nie było żadnych problemów z prowizjami. Ogólnie byłem zadowolony z tej pracy, wszystko było tak jak być powinno.

@piotr

i oczywiście już tam nie pracujesz, ale o godzinie 8 rano musiałeś tutaj napisać nam tę wspaniałą wiadomość o uczciwości tej wspaniałej firmy, a może po prostu po porannej konferencji z naiwną grupą handlowców zrobiłeś kolejny krok, który należy do twoich codziennych obowiązków? czyli nagananie kolejnych młodych i naiwnych ludzi. Oj słabo, słabo.

piotr
@Bogdan

Nie pracuję, bo się wyprowadziłem z mojego miasta.... Jakbym został to bym dalej pracował w tej firmie. To nie twój interes co ja robię o 8 rano, mogę sobie dodawać opinie nawet o 3 w nocy. Żal ściska bo się pracować nie chciało?

@piotr

nigdy tam nie pracowałem bo to bardzo nieuczciwa firma, a ja w takich nie pracuję, ale mojego znajomego wykiwali na 10 tyś, zapisy w umowach są pożal się boże, nawet umowy o pracę nie dają na początek, pracuje tam mało ludzi, a opinii więcej jak w dużych firmach bo piszą je co rusz ci sami kierownicy na zmianę i zlecenie zarządu. Ja pracuję dla siebie nie za marne 20% i nędzną podstawę na zlecenie, której nie wiadomo czy dostanę. Pozdrowienia dla kumatych.

@piotr

Słabo umiesz walić w ch... Piotr, bo w tej firmie każdy pracownik jest na wagę złota także jakbyś zmieniał miasto zamieszkania to dostalbys propozycje w innym miescie. No bo skoro na nic tam nie narzekales to zakladam ze musiałeś być dobrym pracownikiem. ;)

@piotr

Wyprowadziłeś się i co z tego ? jeśli tam Ci byłeś zadowolony to w czym przeprowadzka przeszkadzała? Przecież rejon , miasto, województwo nie ma żadnego znaczenia. Nie mają swoich regionalnych biur a praca jest zdalna. Coś mi tu ściemą pachnie..... No chyba że za granicę się wyprowadziłeś...

Wpisy negatywne to ludzie oszukani! Wpisy pozytywne to ludzie firmy! Taka jest prawda.

@anonymous

Proszę nie zaśmiecać forum ! Konkrety a nie banały. Nie dałeś rady - zdarza się ale nie obarczaj za to całego świata a nie siebie.

@anonymous

Podpisuje się pod wypowiedzią, że wpisy pozytywne są od ludzi z firmy. Można to zweryfikować choćby po tym, że wszystkie wpisy pozytywne są pisane podobnym językiem. Jak się przyjrzycie to często w komentarzach używane są zwroty takie jak: mam nadzieje że mnie przyjmą, rozmowa była bardzo miła, świetne warunki. Zreszta kto po wyjściu z rozmowy pisze komentarz na forum. A jeżeli tak to nie jest on miarodajny bo ten ktoś jeszcze tam nawet nie pracował. Nie polecam tej firmy z wielu przyczyn których nie będę opisywał na forum, ale mogę zapewnić że jestem osoba która potrafi sobie poradzić w pracy i zna ten rynek. To tak w odpowiedzi na negatywne komentarze w stosunku do mnie.

Xxy
@xxx

Rozumiem, że Ty dajesz rade i bronisz swojej fortumowskiej firmy jak matki.

@Xxy

O co Ci chodzi? Przecież napisałem, że mam stosunek negatywny to czemu niby bronię? Przemyśl to co chcesz napisać xxy ;)

Matheus
@anonymous

Dokładnie,przed podpisaniem czegokolwiek czytajcie 2 RAZY!!! Obiecują góry, po miesiącu nie macie nic a bo a bo tamto... czytajcie umowy bo później się dziwisz tyle obiecywali,a w umowach są haczyki!

Greg

Witam jestem z Elbląga i dostałem propozycję pracy w tej firmie polecacie czy sobie odpuścić? Pozdrawiam

@Greg

Spróbuj - najważniejsze to sobie samemu wyrobić pogląd a nie bazować na opiniach jakiś trolli. Jasne czytelne zasady gry - wszystko masz czarno na białym - sam uznasz czy się w tym odnajdujesz czy nie . Dodatkowy plus zawsze się czegoś nowego nauczysz :)

Ewelina to TY

pomidor96

Jestem przedstawicielem handlowym w Fortum i cenie sobie tą pracę. Wszystko jest mega dobrze zorganizowane, dobrze płacą. Szanują mnie tu też. Podoba mi się i już!

Kawaler
@pomidor96

A z tym szacunkiem to już przeginasz

davemaybe
@pomidor96

trollowanie. opis jak grzecznego chłopca. sorry bardzo nieuczciwa firma i niekonkurencyjna. byłem doradca i mam problem z rozliczeniem Fortum/Duon NIE

oszukana
@pomidor96

Wszyscy pracownicy tej firemki są oszustami i naciągaczami, czy tylko ja na takich trafiłam?

@oszukana

Tylko Ty.

ZQQ
@oszukana

50/50

Izydor

Jesteście pewni, że nie można napisać coś pozytywnego o firmie? Ideałów nie ma, może to praca akurat nie dla was?

arthur

Mi się podoba praca jako przedstawiciel handlowy. To moja pierwsza taka, ale aż ze zdzwieniem stwierdzam, że daje rade. Popracuje tu na pewno jeszcze jakiś czas, bo kasa w porównaniu do innych firm jest mega dobra.

Skuter
@arthur

Skąd wiesz jak jest w innych firmach, skoro to twoja pierwsza praca?

oszukana
@arthur

Również ze zdziwieniem stwierdzasz, że łatwo ci przychodzi oszukiwać i wyłudzać podpisy pod umowami?

śmieszne małe ludziki

Ale żenada, pozytywne komentarze pisane na zlecenie. Spójrzcie na daty i godziny. Śmiech na sali. Chyba się komuś pali grunt pod nogami xD

Były 2 lata

To ja podam jeden tylko przykład dla tych co piszą , że jest tak uczciwie, oka itp... Jestem zresztą przekonany , że osoby co piszą tak pochlebne recenzje nie pracowały tam nawet 1 roku. A więc oprócz tego ze proponuję dokładnie przeczytać regulamin..... Podpisując z klientem umowę np na 4 lata na której zarobimy np 8K. dostajemy część kasy od razu a resztę po roku. W między czasie zmieniamy pracę.. Co dzieję się z pozostałą kwotą którą de facto zarobiliśmy ?? Firma F... zarabia dalej bo umowa trwa kolejne lata, a w związku z tym , że handlowca już nie ma to ..... kasa przepada... Czy to uczciwe ? Oceńcie sami.... Oczywiście żeby nie było w regulaminie wszystko jest napisane.... I na koniec jeszcze... przy tak dużej rotacji ta górka która przepada co roku i nie jest wypłacana bo ludzi już nie ma to myślę , że kilkadziesiąt MM by się uzbierało. U mnie to tylko jakieś 30 K przepadło....

szczwany

Praca w dość dużym tempie, ale ja to uwielbiam. Świetne zarobki.

davemaybe
@szczwany

prowizje manjniższe na rynku 23% na wstepie ale zawsze kasują swoje. i czekanie 2-13 miesiące. ale wszystko jak wciśniesz klientowi najdroższą ofertę energetyczną.

Dana
@davemaybe

Jeżeli aby otrzymać prowizje wciskaleś klientowi wyższą cenę to bardzo dobrze, że Cię już nie ma w tej firmie (przez takie osoby jak Ty potencjalni klienci nie wierzą firmom energetycznym). Pracuje w Fortum prawie dwa lata i nie godze się na to aby jakikolwiek doradca, specjalista czy ekspert z mojego regionu sprzedawał produkty, które nie przyniosą klientowi korzyści. Dodatkowo procedura wypłaty prowizji jest szczegółowo opisana w regulaminie wynagrodzeń( proponuje czytać umowę i regulamin przed podpisaniem). Zauważyłam, że najgłośniej krzyczą osoby, które nie zapoznały się z dokumentami.

Zostaw merytoryczną opinię o Fortum Marketing And Sales Polska S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Fortum Marketing And Sales Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fortum Marketing And Sales Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fortum Marketing And Sales Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fortum Marketing And Sales Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Fortum Marketing And Sales Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fortum Marketing And Sales Polska S.A.