G2A.com
counter
2 516 1015 5 1
pablo Nowy wpis

wszystko byłoby dobrze, gdyby firmą nie rządzily dzieci - totalnie nieprzemyslane decyzje biznesowe, błądzą we mgle. A szkoda, bo potencjal spory. Każdy kto ma troche rozumu w glowie odejdzie po pewnym czasie sam

Bon Nowy wpis

Teraz niby robią zaciąg ale niech was to nie zwiedzie. A kto chce się uczyć na błędach niech eksperymentuje. Ja przeżyłem i nie wierze w nowe otwarcie. To skaza i doświadczenie na całe życie.

Tak6Nie1
Maszrację Nowy wpis
@Bon

Oni kochają zwalniać, to chore, to sport, zatrudniają masowo tylko po to żeby zaraz zwolnić!!!1!

Appppp
Nazwa działu: IT

Nie wpisałem się w kulturę firmy. Dlaczego? Bo uważam, że jak jest coś open source i coś działa, to można tego użyć. A pan rekruter chciał mi wcisnąć, że pisanie własnych bibliotek i frameworków do wszystkiego to najlepsze rozwiązanie. Feedbacku oczywiście nie było, póki sam się nie przypomniałem.

Tak3Nie3
lol Nowy wpis
@Appppp

Miałem to samo :D

Kasia
Nazwa działu: HR

Słyszałam, że nic się nie zmieniło w podejściu HR do kandydatów. Zero odzewu, brak konkretów, obiecywanie kontaktu, kompletna ignorancja i na tym koniec.

Tak1Nie2

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w G2A.com? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Ciekawy
@Pytanie

Podbijam - czy obecnie również nie informuje się o tym, że feedback jest negatywny? Ile czasu zajmuje od rozmowy z managerem do feedbacku pozytywnego?

Ex_employee
Nazwa działu: HR

Widzę, że często powielane jest słowo HR i to w negatywny sposób. Otóż może warto na potrzeby ogólnej wiedzy dla ludzi z zewnątrz rozgraniczyć pojęcia i nazywać rzeczy po imieniu, a mianowicie - rekrutacja w samym Rzeszowie to tragedia, dziewczyna nie ogarnia kompletnie co się dzieje, krakowska rekrutacja ciut lepsza, HR Business Partnerzy różnie, zależy na kogo się trafi, natomiast dział od wynagrodzeń, po prostu bajka. Odkąd przyszłam do tej firmy, wsyztsko poukładane, pomocni, fachowi, widać że wiedzą co robią. Bardzo bym chciała mieć takich ludzi w kadrach i płacach w obecnej korpo, naprawdę to jest jeden z zespołów który będę ciepło wspominać. Trzymają wysoki poziom, ogarniają ten cały (usunięte przez administratora) który panuje w pozostałych działach administracyjnych.

Tak5Nie2
Znawca
@Ex_employee

Sprawdź kto to poukładał a się zdziwisz.

Do znawcy
@Znawca

Kto poukładal? Są tylko 2 opcje. Dział finansów albo nowe osoby w HR.

Do "Do znawcy"
@Do znawcy

Skoro to dział finansów poukładał hr, to czekamy teraz żeby zrobili porządki w pozostałych działach firmy, skoro tacy z nich optymalizatorzy.

D_d
@Ex_employee

CZytając twój komentarz i ocenę firmy odczuwa się, że musisz bardzo dobrze znać zasady, powiązania, układy i atmosferę panującą w tej spółce i że pracowałeś tam już od dłuższego czasu. Z tego względu chciałem poprosić, czy mogłabyś napisać coś więcej o panujących dysproporcjach i dychotomii w traktowaniu i wynagradzaniu pracowników firmy, między nazwijmy ją - "siłą roboczą krajową i tą z zagranicy"? Czy to prawda że ci "foreignersi" są traktowani niejednokrotnie jak przysłowiowe "święte krowy" i są znacznie lepiej opłacani od krajowych pomimo zajmowanych paralelnych stanowisk oraz pomimo niższych kompetencji i posiadanej wiedzy technicznej cudzoziemców od pracowników rodzimych? Słyszy się wiele historii z tym związanych. Czy potwierdzasz taką sytuację?

Technikal
@D_d

Kiedyś, w dawnych czasach, faktycznie mogło tak być. Teraz już nie ma takich kwiatków. Większość ludzi niekompetentnych została zwolniona.

nick
@D_d

niech się dział kdr sam wysili, a nie rozpytuje po forach i internetach.

Szukam szukam
Nazwa działu: Marketing

Pytanie do aktualnych - faktycznie cały proces zatrudnienia teraz i startuu są zdalne?

Trytytka
@Szukam szukam

Tak, są zdalnie. Z resztą - warto spróbować i się przekonać, nic nie stracisz oprócz chwili na przygotowanie CV.

Tak1Nie

Czy często w firmie G2A.com zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Gość

Nie ma reguły

Bouli
Nazwa działu: Marketing

tak

Szafiarka
@Pytanie

Tak sporo razy się to zdaża

Wojtek
Nazwa działu: IT

Piszę aby zaoszczędzić innym czas rekrutacja do tej firmy to tragedia, dostałem maila z podziękowaniem po ~1,5 miesiąca od ostatniej rozmowy technicznej gdzie zadowolony pracowałem już dla innej firmy ale po kolei. Po pierwsze HR nie potrafi pisać po polsku dostawałem oficjalne maile z "Wojcieh", "Panie Wojciehu", samemu mi się zdarzy pomylić ale nie kilkukrotnie w tym samym imieniu.. Po wstępnej rozmowie zdalnej, miała się odbyć na Skype ale na 5 minut przed Pani napisała że jej się zepsuł więc stanęło na telefonicznej dostałem maila żeby się stawić na pierwszą rozmowę techniczną w danym dniu o danej godzinie do danego człowieka na który błyskawicznie odpisałem że mi pasuje i przyjdę. Jakież było moje zdziwienie gdy po około tygodniu od wymiany mailowej po przyjściu do siedziby firmy okazało się że nikt nic nie wie o mojej rekrutacji a osoba wymieniona w mailu jest na urlopie czy jakoś tak. Pani od rekrutacji bo pracowała z Krakowa zadzwoniła do mnie gdy czekałem aż się sprawa wyjaśni że powinienem był dodatkowo czekać na potwierdzenie z jej strony ... no nic wtedy jeszcze nie wiedziałem, więc wziąłem to na klatę i ustawiłem się na kolejny termin tym razem 3 razy dopytując czy aby na pewno mam przyjść, zeszło kilka dni gdzie na początku rekrutacji Pani zapewniała że CAŁY proces trwa około 2 tygodnie. Stawiłem się w nowym terminie i znowu fail okazało się że osoba z którą mam rozmawiać nie dotarła? tym razem usłyszałem ruchome godziny pracy czy jakoś tak??? poczekałem sobie z 30 minut na wygodnej kanapie przy wejściu zanim załatwią nową osobę, łykając stres garściami. Rozmowa była porządku miły człowiek konkretne techniczne pytania, odpowiedział też na moje wątpliwości na wyjściu usłyszałem żeby czekać na kontakt mailowy co dalej więc czekałem, czkałemm , czekałemmm (oczywiście przy okazji rekrutując się do innych firm i trochę odwlekając tam terminy, głupi byłem) i po 2 tygodniach gdzie już uznałem że mnie odrzucili/olali przyszedł mail z kolejnym terminem tym razem rozmowa techniczna z 2 osobami data, godzina, konkretne osoby, stawiłem się tutaj również muszę pochwalić osoby z IT za profesjonalizm, mam wrażenie że w tej firmie dział HR ciągnie ich na (usunięte przez administratora) Było sprawnie, na temat i z pewną dozą humoru, po rozmowie kontakt się urwał, po ~1,5 miesiąca dostałem maila że brakło miejsc bo już zatrudnili inne osoby proszę spróbować za 3 miesiące. Dodam że było to początkiem 2018 roku. Okazuje się że to nie koniec mojej historii z G2A w 2019 roku dostałem wiadomość na portalu związanym z pracą, czy nie byłbym zainteresowany współpracą, moje myśli "może się coś zmieniło skoro sami napisali to czemu nie", odpisałem że spoko możemy się umówić na rozmowę zdalną bo o taką Pani pytała. Następnie zaproponowano mi termin, niestety byłem w tym czasie nieosiągalny poprosiłem o inny, kontakt się urwał.... Po 2 tygodniach dostaję na tym samym portalu wiadomość od G2A.... tym razem od innej pani identyczny mail z propozycją współpracy??????WTF????? zapytałem co z wcześniejszym wątkiem, odpisano mi że próba kontaktu była ale bezowocna, chyba bym miał nieodebrane połączenia?? albo wiadomość?? i ponownie ustawiłem się na rozmowę telefoniczną na tym etapie przyznam szczerze, że chciałem już tylko wyjaśnić co poszło nie tak za pierwszym razem. Niestety ponownie zaproponowany termin mi nie odpowiadał (byłem na targach IT), Pani rozsądnie zaproponowała że będzie się kontaktować po weekendzie Majowym w godzinach porannych i na tym stanęło kontakt urwany (dodam że profilaktycznie wysłałem w wiadomości mój numer telefonu i sprawdziłem czy na portalu mam dobry ustawiony). Wciąż docierają do mnie sygnały że w procesie rekrutacji G2A nic się nie zmieniło (urwane kontakty itp), rynek IT w Rzeszowie nie jest ogromny sporo ludzi się zna, dlatego przede wszystkim na podstawie własnych doświadczeń odradzam komukolwiek, zmarnują wam tylko czas.

Tak31Nie5
@Wojtek

to niestety to jest reguła, nie ma g2a HR - można to nazwać łapanką z innych działów koleżanek albo zatrudnianiem na podstawie wyglądu lub znajomości. Może za rok dwa coś się zmieni bo dużo działów jest przebudowywana ale HT zostawili sobie na koniec :D

Tak6Nie8
Ja
@Wojtek

HR to tam był. Teraz HR to tam długo szukać. A śmietnik był i będzie.

Tak5Nie10
czarek
@Wojtek

Witam, krotko przedstawie moja historie zatrudnienia przez HR. Moja rekrutacja przez HR trwala od lutego 2016 do lipca 2016 gdzie w koncu po kilku spotkaniach zostalem zatrudniony zeby pod koniec 2018 zostac zwolniony - krotko i na temat. pozdrawim

Grzegorz
@czarek

Co było powodem tego, że podjęto decyzję o Twoim zwolnieniu? Cały proces rekrutacyjny w Twoim przypadku trwał bardzo długo, dlatego też ciekawi mnie, co było powodem takiej decyzji pracodawcy.

czarek
@Grzegorz

Grzegorzu po prostu pewnego dnia dostałem do reki wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym, powód? optymalizacja

Rocket
@Wojtek

To prawda, od jakiegoś czasu kobieta w rekrutacji psuje wizerunek tej firmie. Chaotyczna, nieprofesjonalna, nie potrafi nawiązać kontaktu z kandydatem, na dodatek podczas rozmowy dyktuje warunki jak gdyby to do jej działu rekrutowała sobie człowieka. Porażka, że taka firma pozwala sobie w ten sposób psuć renomę.

@Rocket

I właśnie takich ludzi tutaj szukamy. Nie jesteś chaotyczny? musisz szukać gdzieś indziej pracy.

Tak1Nie1
Marcin
Nazwa działu: Finanse

Czym się różni rozmowa techniczna z rozmową z HR-em? Jakich przykładowych pytań mogę się spodziewać?

Mistrz
@Marcin

Jak nie wiesz czym sie rozni rozmowa techniczna od rozmowy z osoba z HR to daj sobie spokoj, szkoda twojego innych czasu :)

Tak6Nie1
Obserwator
Nazwa działu: Finanse

Witam, czy ktoś zna szczegóły oferty pracy na specjalistę podatkowego? Czy warto?

Olek
@Obserwator

Warto. Na pewno trzeba ogarniać nieźle podatki. Także podatki w innych krajach UE.

Tak1Nie1
ja
@Olek

WOW, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Domyślam się, że "ogarniając" podatki również w innych krajach EU można w tej firmie zarobić świetne pieniądze:)

Aga

Firma ma swoje problemy i w dość paskudny sposób zwolniła wiele osób, ale trzeba przyznać jedno - projekty są ciekawe i można się tam naprawdę wiele nauczyć.

IT-dev
Nazwa działu: IT

Nie najgorsze wynagrodzenie, luźna atmosfera... i niestety na tym kończą się plusy. IT zarządzane przez nieudolnego CTO, który nie podejmuje żadnych decyzji, wszystko jakoś to będzie, brak zarządzania, brak motywowania, brak wizji - słowem ignorancja na całej linii. Reszta IT management to przytakiwacze i (usunięte przez administratora) którzy nie mają swojego zdania, nie wnoszą nic konkretnego do IT. W niektórych obszarach plusem było przejście na realizacje developmentu w produkcie zamiast projektu (nie wszędzie to jest efektywne). Teraz niby zmiana CTO, ale czy to coś zmieni? Wątpliwe.

True-story
@IT-dev

Tak to jest jak sprowadza się pseudo "gwiazdy" IT i wpuszcza na stanowiska z literką C w nazwie. Kwintesencja IT w G2A.

coJaPisze
Nazwa działu: IT

Nie jest to może do końca dobre miejsce, ale jako że G2A jest jedną (za dużo ich nie ma?) firm z Rzeszowa i akurat przeglądam forum, to piszę tutaj. Zastanawiam się z żoną, czy nie przenieść się do Rzeszowa, z którego pochodzi. Ciężko mi znaleźć info o akurat zarobkach G2A - czy są one dużo wyższe niż innych firm? W Krakowie dobry (podkreślam dobry) programista (senior) to na UoP 20k+, w firmie, która ma fajne projekty. Albo bardzo przeciętny programista (senior) w jednym z banków przy raczej mniej ciekawych projektach. Czy rozpiętość zarobków pomiędzy Rzeszowem a Krakowem jest na prawdę taka duża? W ogóle tego nie rozumiem... W Krakowie 2dni pracy zdalnej to standard więc na poważnie zaczynam myśleć o przeprowadzce ale pracowaniu dla firmy z Krakowa: 3 dni dojazd + dwa dni praca zdalna. Widząc to zapotrzebowanie pewnie nie będzie problemu z 3ma albo i więcej nawet dniami... No i sporo firm jest (tak, banki też) na południu Krakowa... Programiści programistami, ale... to chyba dotyczy całego IT? (QA. BA, management)? Jak to jest możliwe, że Rzeszów tak nie płaci? Przecież to rzut beretem... Kraków kształci nieporównywalnie lepiej (AGH czy UJ wypuszcza wymiataczy) no ale przecież nie wszyscy kończą super kierunki. Nie mogę tego zrozumieć... A piszę też w kontekście - zamiast narzekać to może lepiej Kraków albo i Warszawa, do której wcale nie jest daleko? I to... bez przeprowadzki?

Tak13Nie5
Programmer
@coJaPisze

Twój cały wpis nie ma sensu ponieważ wyszedł z założenia że G2A płaci mniej a tak nie jest. Mamy tu ludzi co i z Warszawy poprzyjeżdżali dla kasy.

Tak2Nie13
coJaPiszĘ
@Programmer

@Programmer - można w takim razie poprosić szczegóły?

Programmer
@coJaPiszĘ

Skladasz CV i sprzedajesz sie za ile uwazasz. Pamietaj tylko ze im wiecej dostaniesz tym trudniej ci będzie kiedys zrezygnowac. W pewnym momencie kasa wezmie gore i bedziesz tam wylacznie dla dobrej kasy, a podobno pieniadze szczescia nie daja. Programisci mimo dobrej kasy raczej nie sa tu szczesliwi / spelnieni zawodowo

Tak5Nie6
toJaTezPisze
@coJaPisze

zatrudnij się w G2A w Krakowie i za jakiś czas przenieś do Rzeszowa, oprócz tego masz SII w Rzeszowie (ma tez oddział w Krakowie), wyjdziesz na tym dużo lepiej, a przeniesienie w tej samej firmie może się bardziej opłacić niż zatrudnienie w Rzeszowie

coJaPisze
@coJaPisze

jakby kogoś ciekawiło - bez dwóch zdań lepsza posadka w Krakowie (prawie 21k na UoP), pani z rekrutacji w G2A nie pozdrawiam - i tak bym nie chciał pracować w firmie, która nie rozumie tak prostej rzeczy jak to, że rekrutacja to wizytówka firmy!

Tak13Nie
Patataj
@coJaPisze

Najgorsze są firmy, które nie potrafią poświęcić 5 minut aby napisać maila lub zadzwonić do kandydata aby przekazać feedback. Brak poszanowania czasu kandydata jaki poświęcił dla firmy rekrutującej (przyjazd na rozmowę, czas rozmowy, często oczekiwanie na kogoś kto ma przeprowadzić rozmowę), sprawia, że odechciewa się brać udział w jakiejkolwiek rozmowie o pracę. Oczywiście nie można generalizować bo nie wszystkie firmy podchodzą tak źle do swoich potencjalnych pracowników. Jak było u Ciebie??

jolka
Nazwa działu: Handlowy

Czy w Krakowie są oferty pracy w innych działach niż IT np Risk, Legal i jakie wymagania oraz zarobki? ;)

Former member of G2A
Nazwa działu: IT

Część! Miałem przyjemność pracować w firmie G2A w działe IT przez kilka lat. Osobiście mogę gorąco polecić firmę z wielu względów. Bardzo przyjazna atmosfera, wspaniali-pomocni ludzie (nie wiem jak jest w innych działach, ale zakładam, że również), kontakt z najnowszymi technologiami. Polecam szczególnie tym którzy mają ochotę się uczyć i rozwijać.

Tak6Nie14
MozePraktykant
Nazwa działu: IT

Czy jest to dobre miejsce do odbycia praktyk / rozpoczęcia pierwszej pracy ( IT ) ?

Tak1Nie6
gandalf
@MozePraktykant

Zależy gdzie trafisz, są teamy z fajnymi chłopakami którzy cie sporo nauczą, ale są też takie z omnibusami gdzie będziesz siedział jak za karę i nie dostaniesz dostępu do niczego. Moim zdaniem średnia opcja, ale i tak lepsza niż nic :P

Pieter
@MozePraktykant

Tak ale dla aktywnych co sami troche wylazą sobie wiedze i fajne zadania, dobre jest to że widzisz od razu od srodka globalna platformę z duzymi wymaganiami

@MozePraktykant

Na pewno jest to dobre dla pracodawcy, bo taki praktykant pracuje za darmo, albo za 2k, a często robi więcej niż wypalone Seniory za 15k.

Salsa
@former G2A-nianin

Senior 15 k w którym dziale oprócz IT? :)

maciej
@Salsa

przeciez cała dyskusja odpowiada na pytanie o IT, moze przeczytaj jeszcze raz, a jak dalej nie wyciagniesz wnioskow, to dopytuj śmiało. W CV będziesz mieć doswiadczenie w pushowaniu i harasowaniu, a to podstawa w G2A :D

Grzegorz
@maciej

Czy, aby móc aplikować do pracy w firmie G2A.com trzeba biegle rozmawiać w języku angielskim? Chciałbym zweryfikować jaki poziom tego języka jest wymagany od potencjalnych kandydatów.

Rekomendacja
@Grzegorz

Zależy w jakim dziale oczywiście. Np. w IT Polski spokojnie Ci wystarczy, chociaż wiadomo czytać dokumentację i pisać na poziomie podstawowym też pasuje umieć, ale o "biegłym rozmawianiu" to nie ma o czym mówić. Jeśli szukasz pierwszej pracy, to Ci podpowiem, że zderzenia z wyobrażeniami o języku angielskim z rzeczywistością zwykle jest dość duże. Tzn. często w ogłoszeniach będzie napisane, że jest wymagany język angielski na wysokim poziomie, a potem w pracy się okazuje, że Ci na pozycjach wymagających biegłego angielskiego, bardzo często dukają straszliwie. Tak więc myślę, że dość szybko pozbędziesz się kompleksów językowych, jeśli takowe posiadasz.

rentier

A czy jest to dobre miejsce do rozpoczęcia ostatniej pracy? Pierwszą jak i kolejne prace do tej pory przepracowałem zdalnie. Teraz po kilkunastu latach chcę przejść na rentierstwo, ale wcześniej chciałbym jeszcze spróbować jak to jest pracować w jakimś korpo.

Jenn

Nie polecam rekrutacji - mimo zapewnień nigdy nie zadzwoniono do mnie z informacja, jaka jest decyzja.

Tak22Nie
Ministry of Chocolate
@Jenn

ah, czyli nie tylko ja mam takie wrażenie, że nie ma feedbacku z rekrutacji...

Lidia
@Ministry of Chocolate

Oczywiście - jeśli zapewniono Was, że dostaniecie feedback to powinni o tym pamiętać. Ale może być też i tak, iż rekrutacja na interesujące Was stanowiska nieco się przedłużyła i dlatego nie otrzymałyście wiadomości zwrotnej. Kiedy dokładnie brałyście udział w rozmowie?

wrrrr
@Lidia

W moim przypadku już z 3,5 roku się przedłuża.........

Lidia
@wrrrr

@wrrrr Rekrutowałeś spory kawałek czasu temu. Nie chciałeś sam się dowiedzieć, jaki jest jej wynik? Jaki czas na odpowiedź podają podczas rozmowy?

a ja polecam nikomu!

TakNie

Czy rozmowa rekrutacyjna w G2A.com odbywa się również w języku angielskim?

Zychu

Tak

niobst

W mojej opinii firma w fazie transformacji pomiędzy heroicznym butikiem programistycznym (który wygenerował sporo długu technologicznego, co odbija się czkawką), a efektywną organizacją skoncentrowaną na dostarczaniu wartości. Spory potencjał, oby został wykorzystany. Wystartowało kilka ciekawych inicjatyw, które mają zastąpić stare rozwiązania. Można się przy nich spełnić zawodowo, o ile ktoś faktycznie właśnie na technologii jest skoncentrowany. Miejsce dla odważnych, czerpiących frajdę z tego, co robią. Raczej nie dla lubiących "korpo ciepełko".

Tak40Nie4
Kiler

ja sie zgadzam

Tak5Nie
ja ja je koko dżambo, ja ja je
@niobst

Ten komentarz brzmi tak nienaturalnie, że aż mi się wierzyć nie chce że jest to prawdziwa opinia pracownika iT :O

Tak10Nie6
Niobst

Wyzywanie mnie od „kucy” i sugerowanie „PR’u” nie spowoduje, że zrezygnuje z prawa do posiadania własnej opinii i dzielenia się nią z innymi. Nikt nie broni Ci wyrazić własnego zdania, ale nie zabraniaj tego innym i ich nie obrażaj.

Tak22Nie
Opson
@niobst

Prawda, klimat "nie dla miękkich" ale jak ktoś chce serio wyzwania to spoko

Tak12Nie1

Niobst
@ja ja je koko dżambo, ja ja je

To nie jest komentarz tylko opinia. Take it or leave it. Podważanie autentyczności jest niezrozumiałe. Nie rozumiem również skąd tyle emocji, być może ktoś poczuł się dotknięty "butikiem", ale taka jest moja opinia i zostawię sobie do niej prawo. Legacy code jest miejscami straszny i ja bym się wstydził za wyprodukowanie czegoś takiego. W wielu miejscach jedyna nadzieja, to właśnie ucieczka do przodu i dobrze, że to się dzieje. eot.

Tak15Nie

Kiler
@Niobst

Ja tez nie rozumiem o co tyle hejtu. Każdy ma prawo dowłasnej opinii, ale dyskuja ze jak ktos pisze ze jest zadowolony to znaczy że to odrazu PR ?

Tak9Nie

Wałęsa
@Kiler

Pozostało w mentalności po PRL, jak ktoś chwali pracodawcę, to pewnie należy do Partii albo jest prowokatorem

Di
@Wałęsa

Albo z PR.

dI
@Di

PR? znaczy się... prezio? a to hultaj...

Dm
@dI

A żesz oatrz przeoczyłem Dział Komunikacji. Tylko z kim?

Troll
@Dm

Haters gonna hate

Mrozu
@dI

A ty wiesz kto jest prezio? Bo to dobre pytanie.

Tak4Nie5

Kart
@niobst

Jak teraz to wygląda? Nie zależy mi na personaliach o których tu dużo jakoś, tylko czy technologicznie to miejsce dobre na rozwój dla developera?

niobst
@Kart

Sadzę, bo nie liczę tego - nawet nie mam jak ~ 50% - 70% nowych inicjatyw to fajny rozwój produktów. Reszta to praca ze spłatą długu technologicznego i "artefaktami przodków". W wielu miejscach oznacza to po prostu napisanie pewnych rzeczy od nowa (co jest ciekawe), a w innych pewnie trudniej tak zrobić.. Mnie osobiście ta druga sytuacja nie dotyka, więc nie będę wymyślał. Jeśli kręci Cię node, go, k8s i umiesz (albo chcesz umieć) pokryć testami to, co stworzyłeś to znajdziesz dla siebie miejsce. Jak chcesz "klepać kod" w wąskiej specjalizacji to pewnie znajdziesz lepsze miejsca, np. jakieś firmy BodyLeasingowe, którym tacy pracownicy są zwyczajnie na rękę, bo łatwiej zafakturować klienta.

łukasz

Dokładnie, zgadzam się z kolegami z pokoju

Julia
@łukasz

Rozumiem, że chodzi Ci o dwa najnowsze wpisy na temat firmy G2A.com. Super, że jesteście zadowoleni z pracy w firmie. Może dodasz coś więcej od siebie na ten temat? Na jakie benefity pozapłacowe mogą liczyć pracownicy?

TakNie2
maciej
@Julia

myślę, że jak będziesz pracować na 120%, dawać z siebie sporo zaangażowania i pełnego oddania firmie, to przy dobrych wiatrach masz spore szanse na drugi monitor.

cozrobifirma
Nazwa działu: IT

W 2023 roku ma być pensja 4000 zł brutto, słyszeliście?

henry
@cozrobifirma

Tak tez sie zastanawiałem, w takim razie firma musi podnieść solidnie zarobki aby ludzie mieli motywację do takiej pracy min 6K na A1 prawda? Czy to jest realne?

marcin
Nazwa działu: IT

Decyzja o pracy tutaj to był dla mnie strzał w 10. Serio. Bo nie dość, że są elastyczne godziny, to jeszcze bardzo dobre pieniądze. Wypłata jest super i mam wrażenie, że jestem po prostu doceniany przez pracodawcę. Ja daję z siebie to, co najlepsze, a on odwdzięcza się finansowo. Poza tym można się sporo nauczyć pracując nad projektami. To jednak super sprawa. Poza tym ludzie są świetni, tworzymy prawdziwy team. Bo tutaj liczy się zespół, każdy ma jakiś wycinek pracy, a później łączymy to w całość, żeby stworzyć spójny projekt. Z czystym sumieniem mogę polecić pracę tutaj, warto.

Tak5Nie8
robert
Nazwa działu: IT

Mówiąc krótko i wprost to jest fajna firma. Ma więcej plusów niż minusów. To nie jest trudne skoro minus jest jeden - możliwości (ich brak) awansu. Cała reszta rzeczy o czym by się nie pomyślało to plus. Większy albo mniejszy w zależności od tego kto na co stawia. Ja do plusów zaliczałem: szkolenia, elastyczne godziny pracy, atmosferę, ludzi, pieniądze, równowagę między czasem poświęconym na pracę a na życie prywatne, benefity pozapłacowe, ciekawe projekty i nowoczesne technologie. Nie wiem czy potrzeba coś więcej w pracy.

Tak4Nie7
Nazwa działu: IT

Pracowałem w IT. Jeśli nie jesteś dobry w kłamaniu, ściemnianiu, podlizywaniu się to nic tutaj nie osiągniesz. Zwykły poczciwy programista który wykonuje swoją robotę dobrze, często za połowę teamu, nie może tutaj liczyć na nic. Jak chcesz być doceniony to musisz mydlić oczy leaderom ile to nie zrobiłeś, albo przypisywać sobie pracę innych. PMowie (w większości) nie mają pojęcia o tym co się dzieje z ich projektem, naganiają tylko do pracy zamiast rozwiązywać problemy, nie widzą kto robi dobrze, a kto się tylko opiernicza. Zero inwestowania w pracownika, przynajmniej w Rzeszowie, bo Kraków ma przywileje i jest uważany za lepszy. Także jak jesteś skromną osobą to nawet nie myśl o G2A. Będziesz pracował za najniższą stawkę i nikt nigdy nie doceni twojej pracy. Jak nie będziesz męczył o podwyżkę tygodniami to też nic nie dostaniesz nawet i po 2 latach. Jak jesteś lawirantem i potrafisz się wykreować na super programistę, to pewnie będziesz miał dobre hajsy, do czasu kiedy cię nie dojadą za to że projekt jest spaprany. Na plus: jest garstka osób z którymi się świetnie pracuje.

Tak30Nie7
@muminek

"Na plus: jest garstka osób z którymi się świetnie pracuje". czytaj "jest garstka osób, którzy podobnie jak ja są poczciwymi introwertykami". No fajnie, że odnajdujesz osoby o podobnym charakterze do Twojego, ale nie każdy musi taki być. Twoje wyobrażenie o ekstrawertykach, którzy to są przebojowi i dobrze zarabiają, może być przesadzone, przynajmniej w tej ostatniej kwestii (zarobków). Naprawdę można być szczęśliwym i mało zarabiać, więc to, że inni emanują energią, radością i innymi cechami, których u siebie nie widzisz, niekoniecznie może wynikać z tego że więcej od Ciebie zarabiają .... kasa zwykle ma tu najmniejsze znaczenie.

Tak1Nie11
@former G2A-nianin

To nie były moje domysły, po prostu dowiedziałem się ile pewne osoby zarabiają. Nie mam bólu tyłka o to, że ktoś zarabia więcej, jak jest dobry. Troszkę mnie zaczyna boleć jak osoby z bardzo niskim poziomem wiedzy dostają o 2x większe zarobki od np kolegi juniora (bo ktoś dostał juniora nie za to, że jest początkujący, tylko dlatego ze krócej pracuje od middla) który odwala za niego całą najcięższą robotę. Z twojej odpowiedzi wynika, jak by ekstrawertycy byli lawirantami i ściemniaczami o których pisałem, a przecież tak nie jest. Nie chodzi mi o ludzi "przebojowych i radosnych", tylko o kombinatorów.

ktoś
@muminek

Z tego co widze to właśnie Ci dobrzy są gnębieni przez słabych. Najwięcej buczy ta krowa co mało mleka daje

taktak

tak w G2A w IT "za najniższą stawkę" popłakałem się ze śmiechu

Tak9Nie2
liczypiórek
@taktak

Każdy szanujący się programista zarabia najniższą krajową w ciągu 2 dni.

@taktak

Najniższą rynkową stawkę.

TakNie2
taktak

no, dalej płaczę

Aktualny pracownik
@muminek

Pracuję w firmie blisko dwa lata i ani razu się z takim czymś nie spotkałem. Czyżby "ofiara" zwolnień która nie reprezentowała przyzwoitego poziomu? ????

Tak8Nie2
Wtf
@muminek

Nie wiem czy w G2A jest jakiś sekretny dział IT w którym umieszczają za karę, bo ja po blisko 2 lat pracy ani razu tego nie doświadczyłem :-D Firma ma swoje grzechy, ale to co tutaj bólu (usunięte przez administratora) można poczytać od byłych pracowników to się nadaje nawet do marnej komedii... Wyższy poziom bólu (usunięte przez administratora) :-D

Tak8Nie2
Julia
@Wtf

Dziękuję za opinię. Szukam konkretnych informacji na temat pracy w G2A.com. Może napiszesz, jakie są według Ciebie plusy i minusy pracy w tym miejscu? Będę wdzięczna!

John Wick
@Aktualny pracownik

Nie bądź taki pewny, nie takich jak Ty zwalniali :D Wg mnie firma jest za mało stabilna na poważnych coderów, dla juniorów pewnie spoko, ale nie zaczynał bym tu. Sporo antywzorców. KIedyś było lepiej ;)

Tak7Nie4
Znawca
@muminek

(usunięte przez administratora)Każda opinia, która jest na nie i nosi znamiona prawdy jest zasypywana komentarzami jak to jest cudownie przez PR vel communication department. Szczerze? Szukaj w innym miejscu. Szereg problemów wewnątrz. Sami właściciele się między sobą nie dogadują plus porządne kombinacje na każdym poziomie. Gorzej niż w polityce. Jak nie jesteś typem który nadaje się do polityki faj sobie spokój. Oraca na dłużej? Tylko dla zasłużonych o ile wiesz co mam na myśli. Oddalaj się byle szybko. Jak jesteś z IT to zmień kierunek poszukiwań. Sprawdź co to był za projekt Level Up.

Tak7Nie3
Zainteresowany pracą

Rozmawiałem raz z programistami z G2A na jakichś targach (z pół roku temu). Z tego co opowiadali wywnioskowałem, że praca raczej dla nołlajfów lub pasjonatów (zależy jak kto sobie to definiuje). Wszystko musi być na wczoraj, roboty dużo, podobno nieraz zdarzało im się nocki zarywać. Plus jest taki, że można zarobić, bo nadgodziny płatne i jeżeli ktoś pracuje średnio w ciągu roku po ponad 10h dziennie to dają 50tyś. premii. Podobno można bez problemu wdrażać nowe technologie itd. ale to w sumie od każdego rekrutera usłyszysz.

@Zainteresowany pracą

nikt nigdy nie widział tych 50 tys, bujda dla naiwniaków i juz tego nie ma nawet

@Zainteresowany pracą

faktycznie dostaliśmy 50 tyś. obiecanej premii, tylko okazało się że groszy, a nie złotych. No ale tak to jest jak się do końca nie czyta Terms & Conditions.

Pr? Jak PR?
@Zainteresowany pracą

A powiedzieli ile płacą za nadgodziny? Wiesz że tylko stawkę godzinową bez dodatku? Przejdź się do HR to się dowiesz tylko Boże broń nie pisz maila z zapytaniem bo nikt nie odpisze. Zapytaj o Hongkong i płatne zwolnienia. A podpisałeś już umowę z notariuszem na te 50K? Poświadczył podpis?! Hahahaha bujda na resorach. Kto te brednie lisze? Znowu Maciej filtruje fora? Żałosne

Tak6Nie
@Zainteresowany pracą

Nie ma żadnych nadgodzin, o ile jestem słowny i starasz się wyrobić to robisz za darmo. Nadgodziny nie są mile widziane, jak je robisz znaczy że jesteś słaby bo nie wyrabiasz się w czasie. Wszystkie umowy w IT są na B2B największe jakie widziałem nie są większe niż 12 na rekę, średnio to 6-10

Aktualny pracownik
@pracownik

To niewiele widziałeś ????

Gość

Taki trochę Tytanic. Dryfuje i tonie tylko jeszcze nie wszyscy się zorientowali, że spotkali się z lodowcem. Tyle w temacie.

Tak17Nie
Kapitan Otto
Nazwa działu: Produkcja
@Gość

albo Bismarck heheeh

zyx
Nazwa działu: IT

Rozmowa przed zwolnieniem - jesteś najlepszy, firma bez Ciebie sobie nie poradzi. Rozmowa po zwolnieniu - byłeś najsłabszy, fałszywy i nie można było Ci ufać. Opanowali politykę kłamstwa do perfekcji :D

Tak41Nie3
Ex
@zyx

Widzę że nic się nie zmienia :( szkoda, bo firma ma potencjał

Ex
@zyx

ta jedna smutna minka to pewnie HR :D

Tak2Nie2
emo
@Ex

a to nie jest tak że smutną się wciska jak wpis cię smuci a wesołą jak cieszy?

gruby
@emo

mnie powyższy śmieszy to dałem wesołą :)

Tak2Nie

Zostaw opinię o G2A.com - Rzeszów

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

G2A.com