FARA Personal Bad Homburg GmbH

Opinie o FARA Personal Bad Homburg GmbH

FOREST

Pracowalem w tej firmie i nic zlego nie powiem.Nie zam jezyka a firma Fara mi sporo pomogla.Praca jak wszedzie trzeba swoje zrobic.Pracowalem jako elektryk i nic negatywnego nie zauwazylem.Wypalata pelna na czas co do centa.Jezeli komus nie chce sie pracowac albo jest tepy to niech nie wyjezdza tylko tu pracuje.Po nowym roku zamierzam ponownie wyjechac za posrednictwem Firmy Fara.Polecam.

Mia
@Kris

Mój tata chce wyjechać z firmą do pracy i się stresuje, teraz to mnie trochę uspokoiłem, wielkie dzięki :) Koszt zakwaterowania pokrywa firma? Dbają o to, żeby było blisko miejsca pracy? Jak ogólnie oceniasz zarobki, potrafią wynagrodzić dobrego pracownika? Pozdrawiam! :)

Krzysiek

Nie wiem czego narzekacie Pracuje tu blisko 9 lat Wypłaty zawsze w terminie Bez trudu da się dostać narzędzia jak wiertarka, wkrętarka, czy też szlifierka Po roku stają się wasze Stawka nie jest zła Diety są spoko Hotele trafiają się złe ale przy długim pobycie w jakiejś firmie udaje się znaleźć naprawdę dobry

Krzysiek
@Kandydat

Mam 15,38 brutto godzina Netto zależ ie na jaką grupę trafisz Dieta 20e dzień Na start dostaniesz pewnie 12,5 albo 15

Adrian kant..
@Jan

Witam jeżeli jesteś sumiennym pracownikiem to spokojnie możesz jechać do noch do pracy!!! Ja pracowałem u nich prawie 5 lat !!! Nigdy żadnego problemu z pieniędzmi nie mialem

QWERTY Nowy wpis

Zarobki: 14,50€ brutto + 15€ netto diety za każdy przepracowany dzień są przeznaczone dla malarza, co ma dla nich robić w Stuttgarcie. Ma również być bezpłatne zakwaterowanie oraz możliwość długotrwałej współpracy. Wiem, że niemiecka umowa o pracę, ale na jak długo zawierana?

Nela Nowy wpis

ej do 5 maja szukają pomocnika produkcji w odlewni metalu i zastanawiam się z mężem jak wygląda ta rektutacja zdalna, ile ona trwa i jakich pytań się spodziewać.. nie mieliśmy nigdy z czymś takim do czynienia zawsze jednak rozmowy były w biurze a my to ludzie starej daty, ktoś może opowie jak taka rozmowa przebiega i o co pytają

Właśnie tutaj pracuję... Nowy wpis
@Nela

Jeśli chodzi o odlewnię Fritz Winter, to zdalnie przetestują tylko język niemiecki (podstawy, tak, żeby się dogadać na produkcji i zdać po niemiecku test z BHP). Potem nagadają głupot, jakie dobre warunki, a na miejscu przygotujcie się na kilka niespodzianek, niestety nie do przewidzenia. Kaźdy ma inaczej. Firma rzeczywiście płaci wg obowiązującego taryfikatora. Pierwsze 2-3 miesiące będą finansowo dosyć marne, potem będzie lepiej. Przygotujcie się też na aneksy do umów, oczywiście na korzyść firmy. Od stycznia firma za darmowe noclegi pobiera 200 euro miesięcznie. Sama praca na produkcji jest raczej łatwa, chociaż to zależy od działu. Przy odlewaniu i rozbijaniu odlanych form mnóstwo brudu i sadzy, przy produkcji form raczej czysto, chociaż w niektórych miejscach można się podtruć gazem (tlenek siarki itp.). Na dużą pomoc na miejscu ze strony firmy raczej nie liczcie, po podpisaniu umowy ciężko się dodzwonić, a jak już to i tak oni nic nie mogą, nie mają, nie wiedzą, sprawdzą... Zaraz po zdanym egzaminie zrobią wam zobowiązanie do zapłaty na ponad 600 euro (ubrania, szkolenia, badania), jeśli okres pracy będzie krótszy niź 6 miesięcy.

Bracia Nowy wpis

Pracujemy razem z bratem już prawie rok, cały czas na jednej budowie i jesteśmy zadowoleni. Wypłaty zawsze w terminie, kwatery ok a jak trafiła się gorsza to po tygodniu nam zmienili.

Michaś

Pracuję u nich od stycznia jako elektryk i jestem zadowolony. Nie ma problemu z zaliczkami , wypłaty na czas, panie z biura pomocne.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie FARA GmbH? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.

Firma @Pracodawca najgorsza z jaką miałem do czynienia. Po zatrudnieniu nie odbierają telefonów, praca miała być w kontroli jakości a pracuje się w ciężkich warunkach jak w hucie. Zatrudniają ludzi, a potem będąc tam 3,5 tygodnia pracowałem tydzień czasu. Liczne kłamstwa, niczym niepodparte obietnice i kłamstwa na które mam dowody w postaci wiadomości oraz maili.

Hand

Proszę opisz swoją sytuację.

Byly Pracownik.

Omijac z daleka Biuro Posrednictwa z Hanau i najgorszemu wrogowi nie zycze jechac.Mala pomylka w pracy a potraktuja Cie jak przedmiot i nie patrza na to ze jedzie sie ponad tysiac km.Biura sa po to by zarabiac i szukaja (usunięte przez administratora) by wykorzystac Polaka.Kazdy kto zna Historie to wie co to sa Niemcy a szczegolnie pochodzenia polskiego.

Pojawiły się nowe oferty pracy do firmy FARA Personal Bad Homburg GmbH. Poszukują kogoś na stanowisko Elektryk. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Polak

Pracowałem przez rok, 2 lata temu. Wspominam bardzo dobrze

LECH

Co do płatności firmy to na razie wszystko w porządku .Pracuje piąty rok standardowo brak ubezpieczenia składkę potrącają a ubezpieczenia nie ma telefony zapomnij ,Zasada jedna zatrudnić zapomnieć brak kompetentnych ludzi w sprawach biurowych i pracowniczych .

Jan
@LECH

Czemu nie opłacają ubezpieczenia? W umowie miałeś mieć to zagwarantowane? To na co idzie ta składka? Próbowałeś się dowiedzieć? W razie choroby czy wypadku to jak nie masz ubezpieczenia jak sobie radzisz? Bo 5 lat bez żadnej ochrony to dość długo.

Ubezpieczony
@LECH

Czy administratorzy są naprawdę takimi gamoniami , że nie widzą nic złego w tym POMÓWIENIU..? Gdyby Fara nie odprowadzała składek , to niemiecki urząd zabrałby im licencję na prowadzenie działalności... Kolega z którym pracuję , przyjechał bez grosza przy duszy i jakoś nie miał problemu z otrzymaniem 2 zaliczek... W firmie do której jestem oddelegowany , jest sporo byłych pracowników Fary , którzy chwalą ją za solidność. Nie są to polskie obszczymury , tylko Niemcy , którzy muszą zrobić wszystkie opłaty - a nie kwaterka za darmo...

@LECH

Witam jak to nie ma ubezpieczenia? Mógłbyś bardziej rozwinąć temat?

UpadłyAnioł
@Ubezpieczony

Tym kolegą jesteś ty…

Misiek
@Kris

To jest tak. Niby składki odprowadzają , ale u lekarza wychodzi na jaw brak meldunku = BEZ MELDUNKU NIE DOSTANIESZ ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO... Farę można porównać do (usunięte przez administratora)- nie masz meldunku = jesteś jak(usunięte przez administratora) Ty nie masz żadnych praw , ale ciebie można karać przy każdej możliwej opkazji= nie dostaniesz zwolnienia lekarskiego , nie możesz zapłacić podatku drogowego , ale ZOLLkontrola na autobanie tak ci(usunięte przez administratora) , że odechce ci się jeździć do Niemiec. Po 180 dniach zamieszkania w Niemczech masz obowiązek przerejestrowania auta na niemieckie blachy , ale nie możesz tego zrobić , bo.... nie masz meldunku = znowu kara... Kupić auto i zarejestrować w Niemczech nie da się= brak meldunku... BRAK MELDUNKU= PROBLEM Z FINANZAMTEM _ Finanzamt wtedy nalicza ci podwójny podatek... Metod dymania poloczków w Niemczech jest więcej , ale nie chce mi się już pisać.. Ps Powinieneś mieć składki emerytalne, ale czy je masz....? Noooo W niemczech też jest umowa o dzieło=BEZ SKŁADEK....

@Misiek

Rozumiem, ale jak się mieszka na kwaterze pracowniczej to nie można się zameldować choć tymczasowo na czas trwania kontraktu? Czy tylko meldunek na stałe powoduje że można pójść do lekarza i dostać zwolnienie albo zarejestrować auto? Pracodawca w ogóle o tym nie informuje przy podpisywaniu umowy?

Czy FARA GmbH organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Naprawdę nie polecam, lepiej stracić pieniądze za zabukowany przejazd. Mnie wyautowali po 2 tygodniach {niecałych } z budowy . Pozdrowienia dla współpracownika. A majstrowi w Monachium...

Za pośrednictwem firmy pracowałem rok. Na pierwszy rzut oka wydaje się być wszystko w porządku. Firma zapewnia darmowe kwatery, dobrej jakości odzież roboczą. Z czasem jednak wszystko wychodzi. Kwatera to nie jest 5 gwiazdek jak zapewniali. Mieszkania często bez pralki a czasem zdarzy się nawet jakieś lokum zrobione z garażu nie spełniają podstawowych norm mieszkaniowych. Na meldunek nie masz co liczyć bo firma tego nie zapewnia. Czyli mieszkasz(usunięte przez administratora). Wypłata zawsze na czas, lecz często jakieś niezgodności oczywiście na korzyść firmy Fara. Bardzo ciężki kontakt z biurem jeśli czegoś potrzeba. Trzeba czekać nawet tydzień aż ktoś Ci odpisze na wiadomość.Radzę raczej omijać tę firmę.

@Paweł

Też miałem problem się skontaktować. Zwłaszcza jak dostałem kwaterę w styczniu bez grzejnika w pokoju i jak juz udało się dodzwonić ledwo co, to i tak musiałem tam mieszkać niecały tydzień. Człowiek przyjeżdża prawie 1000km z Polski i zmęczony po podróży jeszcze dostaje takie coś. Pamiętam jak dziś, że spałem w kurtce.

@Szymon

Ale czy możecie Ty i @Paweł ocenić też inne strony, czy kasa się zgadzała? Jakie stanowiska to były? Jak się pracowało w firmach DE, ile płacili? Z kim umowa była, z firmami czy z agencją? Na kwaterach się usługa agencji nie kończy, a człowiek chciałby znać cały obraz sytuacji.

Szymon

Kasa była na czas i zgodnie z umową. Pod koniec współpracy pojawiły się jednak w tej materii niekorzystne okoliczności, przewiń w dół, tam już napisałem coś więcej od siebie. Stanowisko elektromonter w fabryce vectronów Siemens Mobility w Monachium. Na pierwszej klasie podatkowej ja miałem na rękę średnio ponad 2000 euro. Koledzy z innych agencji mieli... no... troszeczkę lepsze pieniądze. Oczywiście, za tę samą pracę. Wiadomo, były też tam jakieś agencje, co płaciły mniej. Co jeszcze chciałbyś wiedzieć?

Elektryk jakie warunki ma obecnie w zakładzie? Dajcie znać, czy w ogóle można wyjechać i gdzie ewentualnie, wiem że w 2020 były jakieś oferty, a teraz cisza jak patrzę. Znajomy mi powiedział tylko, żebym tu sprawdził, no to próbuje.

Polski pracownik

Od początku mydlenie oczu. Praca miała być w innym miescie z wyższą stawkę ale.... "niestety na chwiile obecna nie mamy miejsc w mieście z ogłoszenia, ale jest praca we Frankfurcie nad Menem , za "troche" niższą stawke" ale oczywiscie dowiaduje się tego na tydzień przed przyjazdem. W czasie pobytu telefony odbierane są wyrywkowo, niby pracownicy co tydzień na urlopie, albo bardzo zajęci. Jeśli pracownik się zwalnia, są dłuuuugie opóźnienia w związku z wypłatą należności: "Możliwe, że księgowa popełniła jakis błąd... sprawdzimy to." O pieniądze trzeba się upominać. Jako pośrednika w niemczech NIE polecam.

Jerzy
@Polski pracownik

Takie zmiany to przecież zupełni inna praca szczególnie że stawka też inna. Nie pomagają na miejscu? A jak z zakwaterowaniem? Załatwiają w miarę dobre warunki czy też miałeś obiekcje?

Chwilowy pracownik

Bardzo NIE polecam tej agencji, bo robią ludzi w konia, praca miała być na komisjonowaniu w firmie Amazon, a trafiliśmy na jakiś magazyn przeładunkowy, brak możliwości dogadania się po Angielsku czy po Polsku to już zapomnieć można gdzie przez telefon wszystko tak pięknie wyglądało (dużo Polaków praca na pikowaniu) hahaha. Ta firma robi ludzi za (usunięte przez administratora) i myślą że ktoś tam będzie pracował.. A co do samego zamieszkania to firma wogole nie interesuje się co to jest za mieszkanie lub jaki jest jego stan to co jest w środku, My przyjechaliśmy i było zimno, brudno i brak pralki, gdzie po rozmowie z "niby" Panią koordynator była w szoku że jest zimno i nie ma pralki czy w ogóle coś jest nie tak z takim mieszkaniem.. Pozdrawiam i nie polecam pracy w tej Agencji.

Szymon

Szanowni Państwo, Chciałbym podzielić się swoją historią związaną z pracą za pośrednictwem firmy FARA, co może okazać się przydatne dla osób rozważających podjęcie zatrudnienia przez tę agencję. FARA była firmą, która zaoferowała mi zatrudnienie w Niemczech, kiedy borykałem się z barierą językową - co było dla mnie wielką zaletą. Zapewnili zakwaterowanie, które choć dalekie od ideału, stanowiło podstawę do startu. Ich aplikacja mobilna ułatwiała zarządzanie niezbędnymi formalnościami, a regularne, terminowe wypłaty były niezmiernie doceniane do momentu, aż doszło do pewnych komplikacji. Niestety, zakończenie współpracy z FARA nie przebiegło tak gładko, jakbym sobie życzył. Kilka dni przed zakończeniem umowy dowiedziałem się o jej rzekomym automatycznym przedłużeniu, o czym wcześniej nie byłem informowany. Kiedy wyraziłem chęć rezygnacji z pracy, zostałem poproszony o napisanie wypowiedzenia, co wydało mi się niepotrzebne, biorąc pod uwagę okoliczności. Moje i kolegi oświadczenia o niechęci do przedłużania umowy zostały zignorowane, a firma nalegała na formalne wypowiedzenie. Ponadto, ostatnia wypłata została wstrzymana i wymagała interwencji związków zawodowych, co było niemałym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę wcześniejszą punktualność płatności. Przykrą sytuacją dla mnie również było potrącenie za mieszkanie, wszakże z mojej winy (późno zgłoszony urlop, trzeba tego pilnować), oraz dodatek w postaci ok. 200€ diety (nie wiem czy dobrze nazywam ten dodatek), który został nam odebrany po chyba ok. 3 miesiącach bez żadnego powodu. Ale wydaje mi się, że chyba nawet od początku nie musieli go płacić, skoro w umowie zawarte było iż przysługuje nam dodatek ponadtaryfowy w wysokości 0,00 euro brutto. Milo więc, że chociaż te kilka stów odpalili! Mimo wszystko, warto zauważyć, że firma dostarczała odzież roboczą dobrej jakości (Würth). W kwestii zameldowania natomiast, pojawiły się pewne niejasności, które mogą wymagać osobistej uwagi w przyszłości. Firma zapewniała nas, że my i inni pracownicy nie musimy mieć zameldowania (sam mieszkając w zorganizowanych kwaterach nawet nie dostałem takiej możliwości) proszę sprawdzić we własnym zakresie czy aby na pewno meldunek nie jest wymagany i czy nie ma za to kar(?) mam nadzieję, że nie! Mam nadzieję, że moja relacja pomoże przyszłym pracownikom lepiej zrozumieć warunki współpracy z FARA i ewentualne wyzwania, jakie mogą ich spotkać. Ostateczna decyzja należy do Państwa, ale zalecam zachowanie ostrożności i dokładne zapoznanie się z wszelkimi warunkami umowy. Być może i wstyd mi było pochwalić się stawkami przed kolegami w pracy, ale kto wie, może olać by to wszystko i zaryzykować? Nie umiem określić się ani na nie, ani na tak, ale na pewno współpraca z nimi bardzo daje do myślenia. To może być cenniejsze niż jakiekolwiek pieniądze - miłośnikom przygód właściwie mógłbym z czystym sumieniem polecić tę firmę. Może i nie dałbym sobie za to ręki uciąć, gdyż bym pewnie nie miał ręki, ale jestem przekonany, że będzie ciekawie. Z poważaniem, Szymon

FOREST

@FOREST

Cześć, ja tez od nowego roku uderzam, można się zgadać razem? I tak poza tym to wiesz już może jakich zarobków będziesz oczekiwał od stycznia? Teraz jakie stawki miałeś? I tak dla jasności czy wszystko z ubezpieczeniem jest ok? w innych postach sugerowali ze nie i nie mam pojęcia co teraz myśleć

Forest

Ubezpieczenie przyszlo mi poczta rowniez do polski.Nie narzekalem praca spokojnie bez gonitwy wszystko wyplacone.Nie wiem dlaczego ludzie narzekaja i pisza zle o tej firmie.Chcsz porozmawiac to moj nr tel;502-968-588.Pozdrawiam.

@FOREST

Jeśli chodzi o pomoc w załatwianiu spraw to jest ok pań Andrzej luzak i zawsze można się spodziewać że sprawy zalatwa to co mowi przez telefon to tak jest i nie mam nic mu do zamieszczenia negatywnej opinii, tak samo pani Dominika bardzo miła kobieta. Ja polecam firmę fara

@Kris

To super, że zadowolony jesteś, a napiszesz jeszcze ile u ciebie trwały te formalności wszystkie? Mi bardzo zależy na wyjeździe od zaraz w sumie, i szukam agencji gdzie są dobre warunki, ale też patrzę, żeby szybko można było wyjechać do roboty. Tak jeszcze cię zapytam, a na wyjeździe też pomagają? Jak jest jakiś problem? Np. nie wiem, z zakwaterowaniem, językiem?

Kris

Hej jeśli chodzi o pomoc w załatwianiu wszelkich spraw , to cały czas jesteś na telefonie lub (usunięte przez administratora) i nie ma problemu, mieszkanie firma załatwią i ja byłem zadowolony z warunków mieszkania, także nie ściemniam tylko piszę jak miałem ja z mojej strony było wszystko ok i z firmy też. Pozdrawiam

Mia

Nikooo

Uważajcie na tą firmę, bo terminowość i rozliczenia są na bakier.

Jeździł ktoś z Was na to sortowanie paczek dla kobiet i mężczyzn? Ponoć 13 EU za godz, ale firma odbija na zakwaterowanie tylko nie wiem, ile. Ile zarobiliście tak miesięcznie po odliczeniu wszystkiego włącznie z dachem nad głową?

Zostaw merytoryczną opinię o FARA Personal Bad Homburg GmbH - Bad Homburg vor der Höhe

• Jak się pracuje w FARA Personal Bad Homburg GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy FARA Personal Bad Homburg GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FARA Personal Bad Homburg GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 13 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FARA Personal Bad Homburg GmbH