FARA Personal Bad Homburg GmbH

Opinie o FARA Personal Bad Homburg GmbH

Jeździł ktoś z Was na to sortowanie paczek dla kobiet i mężczyzn? Ponoć 13 EU za godz, ale firma odbija na zakwaterowanie tylko nie wiem, ile. Ile zarobiliście tak miesięcznie po odliczeniu wszystkiego włącznie z dachem nad głową?

Darek

Witam, mam podpisać umowę z firmą - agencją "Fara personal.de" na wyjazd do pracy w fabryce Hartig CNCSystem w Kleincheubach. Jednak waham się po przeczytaniu tych, tak wiele negatywnych opinii. Wiem tyle, że jak jest nawet tylko jedna zła opinia to powinno się "odpuścić", w porę zrezygnować. - Tak mi ktoś kiedyś powiedział - "wiedz o tym, że jedna opinia zła to o jedną za dużo", ponieważ ktoś przed tobą był solidnie "wyhuśtany" !!! Może tak się zdarzyć, że teraz trafi to na ciebie.... No i na podstawie takiego ostrzeżenia nie chcę się WTERTOLIĆ w (usunięte przez administratora) Wyjeżdżam po raz pierwszy i dlatego mam ogromne obawy czytając tyle złych opinii. Jak ktoś coś wie o nieprawidłowościach tej agencji to proszę o Twoją opinię, będzie ona dla mnie cenna, bo będzie to opinia na moją prośbę. Z góry dziękuję i będę wdzięczny. Pozdrawiam

Reseba

W bad homburg raczej nie mają spawaczy . A tak przy okazji pracuję 10 rok i nie narzekam lnie wiem kto te wszystkie złe opinie pisze. ( chyba ludzie którzy mają sami problemy ze sobą) Pozdrawiam

@Reseba

Ooo...to spory szmat czasu...a przez ten okres podnosili Ci stawkę? No i wyżej ktoś napisał, że w Geissen są lepsze diety, może orientujesz się ile dają w Geissen a ile Bad Homburg? Chciałbym wiedzieć czy to są jakieś spore różnice.

ktoś

Bardzo zawiodłam się na tej agencji. Jedyny plus ze praca była dobra to nie uciekliśmy ale kontakt z biurem tragiczny. Panie odbierają telefony w zależności od kaprysu, pół roku prosiłam o kartę ubezpieczeniowa, ciagle ja załatwiali w monecie choroby mam czekać nie wiadomo ile na wniosek z kasy chorych!! Na dodatek po zmianie przepisów celowo wprowadzili ludzi w błąd, twierdząc, ze pod jedna firma można 18 miesięcy pracować a nie 9 … w 8 miesiącu nagle informowali ze albo szukamy sobie mieszkania albo nas przenoszą ! Kto w miesiąc znajdzie mieszkanie w małym miasteczku w Bawarii! Porażka !!!

Katarzyna
@ktoś

A napiszesz ile można było u nich zarobić? Czy pracę mieliście cały czas, czy może zdarzały się przestoje? Wiem, że często w agencjach, które wysyłają do pracy za granicę są sytuacje, że pracownicy zamiast pięciu dni w tygodniu, to pracują 3-4, zastanawiam się czy tutaj też tak jest. A sporo za kwatery potrącali, czy były darmowe?

Ktos
@Katarzyna

Praca w Erding w Bawarii Firma Memodo 5 dni w tyg weekendy wolne 1500-1600 zależy od miesiąca

Obiecują przed zatrudnieniem gruszki na wieżbie na umowie inne kwoty . Zakwaterowanie przez nich to łóżka w ubikacjach i śmierdzących piwnicach . W razie problemów biuro ma cię w D ! Ważne żebyś przyjechał swoim samochodem woził ludzi do pracy i zarabiał dla nich Euro . Ta agencja to porażka !

Ryszard

Nie od razu podpisuje się umowę że potem takie rozczarowanie co do wypłaty? Przed wyjazdem nie dostajesz papierów tylko dopiero na miejscu? Każdy z pracowników musi mieć swoje auto? Bo ja nie mam i ciekawe czy to mnie do razu dyskwalifikuje.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie FARA GmbH? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
Krzysiek

Nie wiem czego narzekacie Pracuje tu blisko 9 lat Wypłaty zawsze w terminie Bez trudu da się dostać narzędzia jak wiertarka, wkrętarka, czy też szlifierka Po roku stają się wasze Stawka nie jest zła Diety są spoko Hotele trafiają się złe ale przy długim pobycie w jakiejś firmie udaje się znaleźć naprawdę dobry

@Krzysiek

Cześć. To rzucasz trochę inne światło na opinię o pracy w tej firmie ale to dobrze, bo ja tak się rozglądam za pracą tu i mocno się zastanawiałem, co zrobić. Ale jak 9 lat pracujesz to już długo. Stawka podasz w jakiej jest wysokości? Napisałeś, że diety są spoko. Podasz konkretnie, jak one wyglądają?

Krzysiek
@Kandydat

Mam 15,38 brutto godzina Netto zależ ie na jaką grupę trafisz Dieta 20e dzień Na start dostaniesz pewnie 12,5 albo 15

Ciekawy

Mam jechać do Stadtallendorf. Poczytałem opinie i mam wodę w mózgu. Jedne że do rany przyłóż inne że (usunięte przez administratora) Jedni że kasa do (usunięte przez administratora) nie na czas albo brak inni że jest OK. Może choć jedną oddającą rzeczywistość. Tak bym się nie wp....lił w (usunięte przez administratora)

Jan
@Ciekawy

Na jakim stanowisku będziesz pracować? No i kiedy ten wyjazd bo minęło chwile od twojego wpisu i zastawiam się czy zdecydowałeś się i już wyjechałeś. Jak tak to daj znać jakie warunki na miejscu bo też jestem zainteresowany pracą.

Adrian kant..
@Jan

Witam jeżeli jesteś sumiennym pracownikiem to spokojnie możesz jechać do noch do pracy!!! Ja pracowałem u nich prawie 5 lat !!! Nigdy żadnego problemu z pieniędzmi nie mialem

Katarzyna
@Adrian kant..

A możesz powiedzieć jak z kwaterami dla pracowników w jakim są standardzie i ile osób jest na kwaterze? Daleko jest od miejsca zakwaterowania do pracy? lle w ciągu tygodnia pracujecie? Zdarza się, że siedzicie w domu, bo nie ma pracy akurat w danym dniu?

Paweł 1983

Firma wypłacalna w 100 procentach. Polecam te firmę. Po co wypisujecie ludzie takie bzdury w ogóle.

Szymon
@Paweł 1983

Bo też tu pracuję

Jan

Tobie też zalegali że wiesz jak to załatwić? Pracowałeś w firmie i możesz coś powiedzieć o aktualnych warunkach bo nie wiem czy decydować się na wyjazd.

Zwariowany elektryk

Polecam firmę Fara w 100 procentach. Kasa zawsze na czas, warunki okej, logistycznie też okej. A podczas mojej pracy to problemy z wypłatami mieli tylko gluciarze co siedzieli po tydzień lub dwa na kwaterze i zbijali bąki, bo uważali, że im się należy :)

Obiecują gruszki na wierzbie, potem panie oferujące wcześniej pomoc najczęściej są nieosiagalne Płacą marnie!!! Nie polecam !!!

Weronika

no to słabo jeśli obecnie tak masz. :( ale to czekaj, mimo wszystko masz to na umowie i w razie czego masz podstawy, żeby ewentualnie się o to rościć jak nie wyślą?

Mocne 4/5. Warunki mieszkaniowe jak najbardziej na plus, jednak dojazd do pracy był dość niedaleki, przez co radziliśmy sobie sami, mi to nie przeszkadzało, bo i tak jeździłem autem. Jak na start zdecydowanie ok, pracowałem przy elektryce. Tak wygodnego wyra nie miałem nigdy jadąc do pracy za granicą! Dużo godzin można było zrobić i ogólnie całkiem przyjemna atmosfera, trafiło się wiadomo na kilku sisiorów do szczania, ale to osobna kwestia. Tak to kontakt całkiem ok, jak ktoś nie oczekuje cudów a pracy z dużą ilością godzin i możliwością dłuższych zjazdów do kraju można śmiało polecić, ale po podwyżkę to lepiej jechać bezpośrednio do biura przynajmniej na dwa auta ;) Praca sezonowa między semestrami i szczerze teraz już tylko na budowę a nie żadne zbiory czy magazyny, nie umniejszając ludziom co tam pracują rzecz jasna. Jak ktoś chce zacząć, podgonić z językiem i przenieść się pod firmę bez pośrednika w postaci biura pracy - tutaj start będzie zdecydowanie ok, oczywiście co człowiek to inna historia, ale nie ma co narzekać tylko kombinować pod siebie, bo czy za granicą czy w kraju - umiesz liczyć to licz na siebie :)

Aneta

gdy dojazd do firmy jest dalszy to firma zapewnia jakiś zbiorowy transport zawsze ? czy to zależy od miejsca i ilosci osob które mieszkaja w jednym miejscu i pracują w jednej firmie? wiesz może?

Naćpany behapowiec
@Aneta

Szczerze to keine anung, W praktyce powinno to tak wyglądać, w zależności co to za praca. Jak robicie w 3-4 osoby na budowie ponad 30km to raczej szukają kogoś z autem i płacą za wachę, to kwestia dogadania się. Ogółem zawsze za granicę lepiej jechać swoim autem, choćby dlatego, że w niedzielę można coś pozwiedzać. Jest to jakoś uwarunkowane prawnie na pewno, myślę, że się trzymają przepisów co by nie trafić na minę, kary w de są wysokie. Dlatego proponuję sprawdzić niemieckie prawo pracy czy zatrudnienia na umowie czasowej jakie są obowiązki pracodawcy w tym przypadku biura.

Mirek

Najfajniejsze to jest to że ludzie którzy już się wypowiada wypowiadają pozytywnie o firmie Fara to są ludzie którzy albo są pracownikami albo jakimiś znajomymi bo ja pracowałem tam ze znajomymi pracowałem tam pracowali też ludzie z których poznaliśmy w pracy i Firma Fara to jest to są zwykli (usunięte przez administratora) ale nie płacą ludziom jeśli ktoś chce wiedzieć jak przerabiają to proszę o Kontak numer telefonu do nas tez 533333445

autor poprzedniego wpisu
@Mirek

Ja pojechałem do roboty jako student, niekoniecznie po znajomości. W zależności przy czym się pracuje i z kim ma się do czynienia z biura. Pracują tam zarówno kompetentni ludzie jak i tzw. "machlace". Summa sumarum zostałem potraktowany ok. Natomiast jeżeli ktoś widzi że coś jest nie halo to polskich adwokatów w de jest trochę i kasę zgodnie z prawem pracy można odzyskać wraz z odszkodowaniem, dlatego na Pana miejscu bym tutaj napisał od razu namiary gdzie dzwonić, żeby sobie sytuację z nawiązką naprostować ;) druga rzecz jest taka, że znajomość języka jest istotna, spotkałem sporo Polaków posługujących się bardzo bardzo podstawowym niemieckim, którzy jednocześnie na wszystko narzekali. Można jechać też przecież do NL, Szwecji czy Danii, wszędzie pracy jest pod dostatkiem a tam można normalnie po angielsku się przeważnie dogadywać.

Rafał

Szukamy z kolega pracy w Hydraulice jakie sa zarobki?

Michal
@Rafał

8-10

Pawson12
@Rafał

Nawet nie jedz ostrzegam będziesz sprzątać wełnę i gruz za 20 euro

Weronika
@Pawson12

I wtedy uzbiera się z tego to obiecane powyżej 8-10? A tak poważnie to opinia udzielona na własnym przykładzie czy ktoś Ci opowiadał o swoich doświadczeniach związanych z tym stanowiskiem? Ktoś jeszcze robił jako hydraulik i by opisał co i jak u niego się odbywało w trakcie roboty?

Paweł 1983

Witam ,pracuję w Firmie Fara 6 miesięcy ,wszystko jest tak jak się należy. Pieniądze na czas i kontakt z biurem bez zastrzeżeń. Jak widzę komentarze ludzi którzy wypisują bzdury ze firma nie wyplacalna i tak dalej to na wymioty mnie ciągnie. Barany bez mozgie i nic więcej . Pozdrawiam Pawel Ż.

Leszek

Co to za bzdurne wypociny nygusów. Firma wypłacalna dziewczyny z biura wspaniałe. Ludzie jak nie chce się wam pracowac to po co jedziecie niby zarabiac do niemiec , chcecie podnieść swoje ego przed rodziną i znajomymi? Miałem stycznoś pracując we Farze z kilkunastoma wykolejencami co to jak nie miał na piwo to nawąchał się butapremu. i pracuj z takim już nie wspomne o mieszkaniu w jednym pokoju. Serdecznie pozdrawiam Kasię i Edytę .. Leszek ten co to kunikowi zycie uratował

Roman
@Leszek

Powiesz mi czy FARA przyjmuje też ludzi bez doświadczenia? Jeśli tak to są tu jakieś kursy i szkolenia na start? Jak w ogóle oceniasz potencjał rozwojowy w firmie?

Maciek
@Leszek

Kolego Leszku Nygus am to możesz być ty nie oceniaj kogoś swoją miarą pewnie nie jesteś nawet pracownikiem więc się nie wypowiadaj jak chcesz to mogę ci wysłać zdjęcia i rozmowy z tymi paniami Firma jest nie wypłacalna i (usunięte przez administratora) ludzi którzy jadą coś zarobić a ja pojechałam tam wydać pieniądze a nic nie przywiozę

Bartosz
@Maciek

W poniedziałek mam się wstawić w robocie. Właśnie mi auto nawaliło. To nie ma sensu się fatygować do Niemiec? W sumie podejzane bo jak zapytałem o Polaków pracujących to, że na urlop wyjechali.

jedna na urlopie cetli ci nie
@Leszek

Pracujesz pol miesiąca zglaszasz ze nie masz cetli , zmiana budowy 200 km i ty masz skontaktowac sie z prowadzącym zeby podpisal cetle ktorych niemam

Jolanta
@jedna na urlopie cetli ci nie

Mąż chce aplikować tu do pracy, wytłumaczysz moze o co chodzi z tą cetlą dokładnie?

marcin

witam cie mam takie pytanie jak sie zwolnilem firma wyplaca nadgodziny w jednym przelweu czy nastepnym miesiacu?

@marcin

Ja nie dostałem wypłaty a ty pytasz o nadgodziny zapomnij. Potrącili mi kasę za ciuchy za mieszkanie a obiecali w rozmowie i na umowie że zwracają kasę.

Chodor

Co ty dajesz ,7 lat pracowalem i ani razu nie oszukali mnie na pieniadze, wypłaty zawsze na czas .

Chodor
@Tomek

Ty chyba w innej Farze pracowałeś niz ja a pracowaleś a pracowałem dla nich 7 lat i niczego takiego nie doswiadczyłęm.

Izabela

A czy mógłbyś przybliżyć wysokość wynagrodzenia w Farze? Jak wygląda ta 'słaba' kasa? Może dla każdego inna stawka będzie odpowiednia... Dlatego pytam.

Filon

Dobrze pisze, jedyne co im wychodziło to szukanie kwater. Nie mają szacunku do pracownika, i nie mówie tu o żulach czy leserach. Uważać na ich obiecanki,bo sam rozwoziłem po budowach swoim autem ludzi za co mieli zapłacić, i zobaczyłem zapłate jak świnia niebo!!!!!!

Honorata
@Filon

nie wypłacili Ci ani grosza? ile czasu tam pracowałeś?

Czy urlop w FARA GmbH jest płatny 100%?

Reseba

Tak

Kriss

Pracuję w firmie Fara już dość długo i mogę z całą pewnością powiedzieć że firma na najwyższym poziomie .Panie w biurze pełna kompetencja wszystko załatwia. Pracownik dostaje na starcie ubranie narzędzia. Zaliczka bez problemu .Wypłata na czas nawet przed czasem .Polecam tym co naprawdę chcą pracować pozdrawiam

Marek.

Witam Niestety miałem doczynienia z tą firmą...i niestety nie polecam... począwszy od pokoi które miały być 2 osobowe a były 4.... kuchnia zjednym palnikiem mała lodóweczka...

Daro

Bzdury piszcie że firma nie wypłacalna, pracowałem tam, fakt wyleciałem na swoje żądanie niestety,ale po przyjeździe pokój 2 osoby telefon do firmy i pokój jednoosobowy, po 3 daniach pracy wniosek o zaliczkę 200 euro w poniedziałek na koncie ,za tydzień 300 w poniedziałek na koncie praca nie ciężka, ubrania plus narzędzia od firmy przysłane pocztą z chęcią bym wrzucił do tej firmy ale jestem pewnie na czarnej liście teraz

Roman
@Daro

Mówisz że praca nie była ciężka, to co konkretnie robiłeś hmmm? No i czemu wyleciałeś? Co się stało?

Edward30

Ja właśnie mam jechać jutro jako malarz.Jak jest z kwaterą i czy firma wypłacalna?

Jurek

Mirek ile robiłeś w Farze?

Adek

W ogóle ani centa nie wypłacili?

Mirek
@Jurek

2 miesiące i 15 dni

Alicja

Pracodawca jakoś uzasadnił, z czego takie opóźnienie wynika, to się już wcześniej zdarzało? Trochę mnie to martwi, bo pewnie poza krajem obowiązują inne przepisy i może być trudniej wyegzekwować wynagrodzenie, napisz proszę, jak ta sytuacja się potoczyła.

krzysztof

Są tu jacyś nowi pracownicy,można prosić o opinię?

Parys
@krzysztof

Ja byłem i już wróciłem nie jedz bo nie dostaniesz kasy moj numer 533333445

Zostaw merytoryczną opinię o FARA Personal Bad Homburg GmbH - Bad Homburg vor der Höhe

• Jak się pracuje w FARA Personal Bad Homburg GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy FARA Personal Bad Homburg GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FARA Personal Bad Homburg GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 14 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FARA Personal Bad Homburg GmbH