S8 SA

Opinie o S8 SA

Tom

Witam! Jakieś 4 tygodnie temu aplikowałem do tej firmy na stanowisko doradcy ds. klienta z językiem niemieckim w zabrzańskim oddziale. Od tego momentu czekałem parę dni, aż zadzwoniła rekruterka z firmy outsourcingowej. Przedstawiła mi szczegóły współpracy: 30 zł brutto/h, (usunięte przez administratora) itp. Pomyślałem sobie spoko, jestem otwarty na wszelkie propozycje. Umówiłem się z Panią rekruterką na kolejną rozmowę, której głównym celem była weryfikacja mojej znajomości języka niemieckiego. Rozmowa miała się odbyć w środę (parę tygodni wstecz), jednak mój telefon milczał. Po jakimś czasie zrozumiałem, jak to zazwyczaj bywa, że firma zdecydowała się na innego kandydata, aż tu nagle po paru dniach odzywa się ta sama Pani rekruterka z wcześniejszą propozycją pracy. Ni z gruszki ni z pietruszki zaprasza mnie na kolejny etap rekrutacji. Jedna rzecz mnie dziwiła - czemu po tak długim czasie ta Pani ponownie do mnie dzwoni? Pani rekruterka tłumaczyła się tym, że telefon koleżanki nie działał przez bite 2 tygodnie (sic!); i to w agencji rekrutacyjnej XD Warunki pracy się o dziwo też zmieniły - tym razem miałaby to być umowa o pracę. Powtórnie uzgodniliśmy termin rozmowy weryfikującej język. Następnego dnia miałem dostać telefon około godz. 18, jednak się nie doczekałem. Już wcześniej coś mi nie grało z tą firmą...W ostatni piątek zadzwoniła rekruterka w godzinach popołudniowych i porozmawialiśmy sobie po niemiecku. Wszystko poszło gładko, Pani rekruterka była zadowolona, ja również byłem pewny swego. Następnego dnia znowu telefon od tej samej Pani co prowadzi rekrutację do S8. W sobotę? Trochę było to dla mnie dziwne, wszak agencje rekrutacyjne nie są czynne w weekendy. Pani rekruterka stwierdziła, że weryfikacja języka poszła słabo, ale firma S8 chce mi dać szansę; (usunięte przez administratora) Warunki współpracy znowu uległy zmianie (usunięte przez administratora) Brak słów na to, jak ta firma manipuluje ludźmi poszukującymi pracy, którym mocno zależy na stabilnej pracy. (usunięte przez administratora)Jak miałem się zgodzić na takie coś, wiedząc, że za samo szkolenie nie dostaje się wynagrodzenia, tylko dopiero od momentu posadzenia na krzesełku na tzw. open space. Reasumując nie polecam Wam tej firmy.(usunięte przez administratora)

Hej, mam propozycję pracy w S8.(usunięte przez administratora)Pytam się, bo sam proces rekrutacyjny przebiegał dosyć dziwnie. Wypowiedzcie się proszę jak to w rzeczywistości wygląda(usunięte przez administratora)

@ona-info
@Adam

Hej, w zależności na jaki projekt idziesz .. najlepiej jak zgłosisz się do osoby co cię rekrutowała o więcej informacji. Nie wiem Czemu odrazu śmierdzi wałem - przecież po co ma Cię ktoś okłamywać jak potem możesz się zwolnić jak sie okaże kłamstwem. To tak jak Ty możesz okłamać pracodawcę na temat np kursów itp. Jakieś zaufanie na początek musi być ..

@@ona-info

Z tego co wiem jest to nielegalne - przejście z umowy zlecenie po 2 miesiącach na umowę o pracę. Pani rekruterka z którą rozmawiałem nic mi nie mówiła jaki to projekt tylko od razu mnie zaprasza na szkolenie w ten wtorek...zero info a propos umowy i badań lekarskich, firma szuka ludzi na gwałt.

@ona_infoo
@Adam

Nie wiem o co Ci chodzi z ta nielegalnością ale przecież to normalne działania w tej branży,że ludzie przechodzą z umów zlecenie na umowę o prace :) Ponadto najlepiej skontaktuj się z osobą, która Cię rekrutowała- przecież w ich interesie jest ustalić z Toba konkretne warunki zatrudnienia, bo Ty im później uciekniesz jak coś będzie niezgodne z ustaleniami :)

Adrian

Hej, mam propozycję pracy w S8. Warunki wyglądają tak: umowa zlecenie XD na okres próbny 2 miesięcy, a potem UoP. Czy takie coś jest w ogóle legalne? Pierwszy raz się z takim czymś spotykam i nie wiem czy dać sobie spokój z tym. Każdy ma na początku takie warunki pracy? Napiszcie proszę bo trochę śmierdzi mi to wałem.

Bank

Co możecie powiedzieć o pracy na infolinii banku? Dają całkiem fajną podstawę ale jak wyglada kwestia nadgodzin?Czy nadgodziny jeśli już są,to stawka za nie jest wypłacana z kodeksowym dodatkiem 50%?

@ona_Gliwice

Nie wiem gdzie Ty pracujesz ale w firmie, której dotyczy post pracuję JA. Nadgodziny są planowane - uzgadniane z nami - wypłacane i NALICZANE zgodnie z kodeksem. Rozumiem antyreklamę ale bez przesady.

@@ona_Gliwice

Czyli za nagrodzony jest płatna stawka 150%? Nie sądzę. Też tam pracuje. Poczytaj umowę, która podpisywałaś.

MAX

Szkoda czasu na Was (usunięte przez administratora) (...) zawsze jeszcze jest PIP niech zweryfikuje czas pracy oraz listy płac i przelewy

Pracuje :)

Ja pracuje i mi wypłacają nadgodziny jeśli się na nie zdecyduje tylko pod warunkiem, że bank nadgodzin potrzebuje, bo to od nich zależy.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie S8 SA? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
Bank

Ale z tego co widać w ogłoszeniu to dają teraz podstawy 3250 zł brutto co daje na rękę około 2300 złotych. Rozumiem,że skoro nie płacą za nadgodziny takiej stawki jak powinni to można po prostu nie zostawać dodatkowo w pracy?

dźizas
@Bank

No jak u nich jest równoważny czas pracy to nie ma nadgodzin przecież. Może nie wiesz co to równoważny czas pracy? :D

Bot_z_działu_HR
@dźizas

Doskonale wiem co to równoważny czas pracy i nie pytam się o to,że pracuję w weekend i mam wolne w tygodniu tylko jak na przykład trafi się kilka l4 w zespole i będą chcieli od reszty pracowników nadgodziny...

@hrbit
@Bot_z_działu_HR

Tak- wypłacają :) mamy wtedy jasne info ze są to nadgodziny do wypłaty.

@@hrbit

Z 50% dodatkiem?

@Bank

Nie. Ewentualnie dodatek za pracę w godzinach nocnych (które nie obowiązują w Gliwicach tylko w Rudzie śląskiej na infolinii, bo tam są nocki)

Radek

A czy firma w ogóle prowadzi rekrutacje? Są szanse na otrzymanie pracy?

@Sandra_Szymańska
@Radek

Hej, Tak- Zapraszam do kontaktu. Tel: 885-588-803

Pati

Ja np. dzięki integracjom w S8 spotkalam milosc, jesteśmy z mężem już 4 lata. S8 łączy ludzi :D

drewno
@Pati

Gratluluje, mialem podobnie, duzo eventów, fajna praca :)

mot

Ja narzekać nie zamierzam, naprawdę warto podjąć pracę w firmie.

Ja pracuje juz dlugo. Ludzie naprawde fajni, jak trzeba to nie ma problemu żeby się zamienić zmianami. Premie - jak wszedzie, więc zależy od klientów, raz jest ich więcej raz mniej. Z pracodawcą da się dogadać. Prace trzeba lubić Raz na kilka miesięcy mamy szkolenie no i oczywiscie fajne eventy :)

Olaf

też mi się podoba

Kowal

Lubię pracę w S8 i cenię pracodawcę za to, że organizuje tyle eventów.

Mimi

Warunki sa zadowalające, wynagrodzenie zawsze jest zgodnie z czasem tak jak napisane w umowie, czego chcieć więcej ???? ?

Kevin

Umowa dobra , czas pracy dobry, szef dobry, koledzy dobrzy, wszystko jest naprawdę okej. Nie ma na co narzekac.

komen

Ja najbardziej lubię integracyjne wyście do kina, zespól się łączy i poznaje , pracodawca naprawdę w porządku organizując tego typu integracje.

oskar
@komen

myślę, że każdy to lubi, fajnie jest czasami się zrelaksować, pracodawca to często zapewnia poprzez różne wydarzenia :D

Zoobel
@komen

Potwierdzam wszystko to co napisane wcześniej, integracje odgrywają duża rolę w zyciu firmy i pracowników.

Krzysiiek

Praca dobra dla studentów ale nie tylko, sporo osób starszych pracuje i sobie radzi, wydaje się, ze na infolinii najlepiej by się sprawdzaly osoby młode, ale jednak osoby starsze radzą sobie bardzo dobrze i nie ma jakiejś specjalnej różnicy.

Bili

Pracodawca stawia na rozwój nie tylko firmy ale i pracowników, polecam

Miki Małs
@Bili

Spoko integracje też :) Gale urodzinowe czy wyjścia do kina są naprawdę fajne, czasami oprócz pracy warto się rozerwać ????

Ja zaczynałem w S8 jako jeszcze student zaoczny, wspominam miło te czasy, warunki były dobre, z checia bym wrócił, ale jestem teraz za granicą, mam tez tak fajną pracę jak w S8.

miti

Warunki pracy warunkami, ale trzeba przyznac, że nigdzie nie ma tylu eventów integracyjnych zespół, może gdzieś są, ale to moja pierwsza firma, w której pracuję, gdzie jest tak fajnie :) Polecam

mak
@miti

potwierdzam , ja też wcześniej miałem takie sobie prace, teraz jest w porządku, dobre warunki

Ja lubię bardzo pracę w S8 i zespół, wszyscy są zgrani, nie ma zbyt dużo grupek i np. obgadywania, wszyscy zajmują się pracą, takie coś mi się podoba

@Gość

Trudno powiedzieć,czy ktoś kogoś obgaduje, ale ważne jest wynagrodzenie, które zawsze jest na czas , a to czy ktos cos o mnie mowi mam gdzies, najwazniejsze są dobre warunki pracy.

mati

Ja ze swojej strony polecam, dobra firma

kostek

Jeśli chodzi o pracodawcę to jest naprawdę w porządku , ważne są dla niego relacje między pracownikami , a jednak atmosfera to duzy element , który wpływa na pracę, wiadomo, że od razu przyjaźni nie trzeba nawiazywać, ale od czas u to czasu można się pośmiać i odprężyć po pracy ;)

bronek
@kostek

Wiadomo, relacje to cos waznego, ale trzeba zaznaczyc, ze ogólne warunki umowę jak i sama umowa są bardzo dobre

Zostaw merytoryczną opinię o S8 SA - Zabrze

• Jak się pracuje w S8 SA?

Zobacz opinie na temat firmy S8 SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

S8 SA