counter
1 232 485 5 1
Kryzys Nowy wpis

W kryzysie wszystkie patologie kultury firmy wychodzą na światło dziennie ze zdwojoną mocą To co to będzie z anpa, już patologia jest wysłanie Polaków na mniejszy etat a w tym samym czasie zatrudnianie Ukraińców. Jak nie ma pracy to nie ma. Mniejszy etat i tyle a nie ze Polacy na mniejszy etat a Ukraina pracuje Policzek dla Polaków tam pracujących

Tak7Nie
Był

Firma krzak, agencja pracy podaje fałszywe informacje na temat zarobków i warunków pracy.

EL
@Był

możesz rozwinąć myśl? Przyjmują tylko pod agencją czy bezpośrednio pod Intercars też? wiem, że wielu pracuje bezpośrednio

An
@EL

Oczywiście że przyjmują pod agencja, pod firmę już nie wzięli nikogo od wieków, chyba że masz jakieś orzeczenie o niepełnosprawności etc. Z pod agencji przejdziesz chyba po 1.5 roku pod kolejna jakąś dziwna agencje

dddddddd Nowy wpis
@Był

nie no, 2300-2400 na lajcie zarobisz, to nie ma tak źle - taki standard na magazynach, przynajmniej jak pracowałem jeszcze w styczniu tak było, chyba, że przez koronowirusa coś ucięli

Tak1Nie4
000 Nowy wpis
@EL

Jaki intercars a co tam firma ma z nim wspólnego?

Damian Nowy wpis

Cześć, Jako wieloletni były pracownik, stanowczo odradzam zatrudnianie się w tej firmie. Warunki zatrudnienia jak na czasu obecnie są po prostu śmieszne, mało tego uważam ze, poniżające dla osób tam pracujących. Osoby zatrudnione są pod agencje pracy tymczasowej, nie było by nic w tym złego jakby się przechodziło bezpośrednio pod firmę. Po 1.5 roku kombinują, nagle otwiera się nowa firma z tej agenci i przechodzi się pod nią. Osoby sprawdzone, z długim stażem też w taki sposób pracują. Oczywiście częściowo osoby są zatrudnione pod firmę, ale to osoby które przyjęły się dawno temu. Zarobki na niskim poziomie, ok 3k brutto, dla osób funkcyjnych 3.2, bryg 3.5. Porównując zarobki do innych magazynów, anpa wygląda naprawdę słabo. Zero socjalu, wczasów pod grusza nie ma, bony na święta tylko raz w roku, śmieszna kwota od której biorą jeszcze podatek, za paczki dla dzieci, którymi też tak się reklamują, każda płacić podatek. Premia jest jak najbardziej ale dość często zabierana z jakiegoś powodu. Obiecywane są zmiany na lepsze a od kilku lat podnoszą jedynie płacę z powodu wzrostu najniżej krajowej. Tylko w anpa osoba od sprzątania magazynu zarabia podobnie do brygadzisty czy osoby z biura. Dyrekcji nie widać w ogóle, nigdy jeszcze osobiście nic nie przedstawili swoim pracownikom. Kierownictwo naprawdę kiepskie, bez pomysłu na organizację oraz pojęcia o logistyce magazynowej oraz optymalizacji. Awans związany jest z pełnieniem nowej funkcji od roku i dopiero umowa na to stanowisko, awans wiąże się z zwiększeniem podstawy o ok 200 brutto. Pozytywnym aspektem w tej pracy są ludzie, tworzący tą firmę. Jednak w ostatnim czasie zwolnilo się naprawdę sporo osób. Zdecydowana większość to osoby ze wschodu. Nie o polecam.

Tomek

Cześć, zastanawiam się nad przyjściem tu do pracy, można prosić opinie na temat sektorów? Jaka atmosfera, brygadziści ? Slyszalem że warto się postarać żeby trafić na zmianę B co o tym sądzicie?

TakNie4
@Tomek

Tutaj nie warto przychodzić. Chyba ze dla garba.

Witaj
@Tomek

Cześć, Gdzies juz byly opisane zmiany na tym forum. Zmianę A odradza wiekszosc, zmianę B i ich podejście lubi kazdy kto tam trafi a na zmianę C zalezy gdzie sie pojdzie, na sektorach podobno jest ok, ja jednak wolałem spróbować na innym dziale.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Nowy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

Hej jak wyglada praca w anpie? Slyszalem ze na zmianie A jest 3 muszkiekerow no wsumie dwoch bo jeden to piesek kiera. Co mozecie powiedziec o tej pracy na kazdym dziale zarobki , ludzie itd. Mam nadzieje ze nie trafie na zmiane A bo nie chce mniec doczynienia z tymi ludzmi ktorzy kieruja ta zmiana jak mi powiedza ze trafie na zmiane A to odrazu zrezygnuje

Ekipa

A jak tam trzyma się ekipa pakowaczy i exportowców zm. A. ?? Pracują tu jeszcze "stara" ekipa czy wszyscy dali sobie spokój już.

luk
@Ekipa

a kto pisze ?

Szkolenie

Cześć, jestem w trakcie szkolenia, będę na zmienię A lub C ale słyszałam że pewnie trafię na sektor, ewentualnie po jakimś czasie jakieś pakowanie. Warto myśleć o pakowaniu bo nic o tym nie wiem, jakie premie, ewentualnie jaka zmiana lepsza?

Sektor
@Szkolenie

Zdecydowanie staraj się trafić na C, brygadzisci są normalni !

Szkolenie
@Sektor

Mowa tutaj o sektorach czy tym pakowaniu?

luk
@Szkolenie

nie idź tam do pracy, teraz się tam to totalnie nie opłaca, wycisną cię jak cytrynę a premi nie zobaczysz, ja odeszłem po 6 latach, ta firma ma swoje dobre czasy już za sobą, teraz kiwa na kasę na kazdym kroku

Monika
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.
 Problem

Witam. Mogłabym prosić numer do działu HR ponieważ chciałabym aplikować o pracę .

J

Ile można tam zarobić na początek?

H
@J

2200 podstawy ale obecnie to 4/5 etatu więc 1800 zł, dodatek nocny z 70 zł i w chwili obecnej daremna premia :) także warto za 2200 przerzucać resory,(usunięte przez administratora)Polecam. Jednak praca dla Ukraińców jest, a reszcie można zabrać etat :D(usunięte przez administratora)

J
@H

Dziękuję ,a premia ile wynosi.Wiem że każdy ma pewnie inna premie ,ale tak mniej więcej czego można się spodziewać w pierwszym miesiącu?

Hfg
@H

A w jakim jesteś wieku i czy masz ulgę podatkową ? Bo mi wysyłają podstawy 1900. Poza tym masz rację śmieszne pieniądze i porażka.

Tak3Nie
Sektorowiec

Dostaliście już pieniążki z tarczy? Nie ma to jak Polaków na mniejszy etat wysłać a zatrudniać i szkolić Ukraińców Brawa....

Tak9Nie

Tak20Nie
U2
Nazwa działu: Handlowy

Ciesz się, że masz pracę!! wiele firm zwalnia nawet POŁOWĘ załogi! wypłacają postojowe - 80% samej podstawy, już nie mówiąc, że wiele branży zamknie swoje firmy nieodwołalnie, nie wydolą finansowo...zamiast się cieszyć, że Intercars ciagnie wszystko do przodu w trudnych czasach epidemii COVID-19, zapewnia maseczki, środki dezynfekujące to jeszcze płacz o nagrody... Chyba, że chodzi o nagrody dla kierownictwa i dyrekcji, że to wszystko trzymią w rydzach to rozumiem :-)

Tak1Nie27
Taa
@U2

Nazwy firm poproszę, bo każdy pisze ze wszyscy zwalniają ale nikt nie podaje gdzie konkretnie. Z tą propagandą człowieku juz nie przesadzaj bo każdemu kto tam pracuje aż się nie przyjemnie robie jak takie rzeczy czyta. Nagrody dla kierownictwa... Cieszcie się ze zarabiacie trochę ponad najniższa krajową...

Tak24Nie
Kłamstwo

Co Ty bredzisz człowieku? Jak to jest, że Polacy wylewają swoje żale tutaj ze musza pracować w weekendy za odbiorki a jak dostają wolne to płacz ze maja wolne ??!! Weź ty idz po rozum do podstawówki bo chyba zapomniałeś go używać. Prawda jest taka, że ci Ukraińcy w większości ktorzy obecnie pracuja daja z siebie wszystko co widać po wynikach a to właśnie Polacy sciemniaja po katach i najwiecej do powiedzenia maja. Po co blokować miejsce pracy ? Idz do urzędu pracy po zasiłek i siedź w domu !!!

Tak2Nie9
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Wypłacają dodatkowe nagrody w Anpacars Sp. z o.o.?

Tak1Nie5
?

mam pytanie czy sa zwolnienia z pracy

Tak1Nie3
Nazwa działu: Handlowy

każą w sobotę przyjść do pracy, mimo, że od początku tygodnia kompletnie nie było co robić-pracy może na 2 godziny wytężonej pracy jak zawsze,kolejne 6 godzin to dłubanie w nosie i liczenie czasu do końca, zwiadomych przyczyn nie napisze na jakim dziale pracuje, ale tak jest wszedzie. A jak człowiek chciał wolne w sobotę to mu powiedział brygadzista,że już inni dostali, bo niby mają więcej odbiorow, a prawda ze to jego pupilki...Kumoterstwo jest na porządku dziennym!! powinni zamknąć firmę już tydzień temu do wielkanocy i byłby spokój, przecież rząd by zrobił dopłaty do pensji dla pracowników dla takich firm, każdy byłby zadowolony

Tak4Nie1
Omg
@Pracownik

Powinieneś się cieszyć że pracujesz 2h a dostajesz za 8... Zamiast mózgu cegła... Jakbyś miał tyrać 8h to byś narzekał ze pracy od groma a pieniądze małe.. I wolnego i tak byś nie dostał bo nie byłoby komu robić. Jakbyś na produkcji robił to byś nie wiedział kiedy iść sikać. Na rząd to bym nie liczył, co najwyżej Ci karty do głosowania dadzą...

Tak3Nie3
100% Racji
@Omg

Nie wpisuję się tutaj nigdy, tylko czytam opinie ale dziś zrobię wyjątek i pchowale, podpisze sie pod wpisem omg. Jakim trzeba być ograniczonym by wypisywać takie bzdety. W innych firmach dookoła wręczają wypowiedzenia, wypłacają postojowe, albo co najwyżej jakiś nikly procent z podstawy "na przeżycie", a Ty płaczesz, że możesz normalnie pracować? Powinieneś na kolanach dziękować, bo uwierz, że wielu by się z Tobą zamieniło. Druga sprawa nie przesadzajmy z tym zagrożeniem epidemiologicznym, wystarczy poczytać wypowiedzi sensowniejszych lekarzy. Dbajcie o mycie rąk, ubierajcie rekawiczki, maseczki a jak macie jakies pierwsze oznaki choroby to zostańcie w domu i zawiadomcie sanepid

mmfri
Nazwa działu: Handlowy

Myślicie, że w Intercarsie też nas to może spotkać?? Obyc nie :((( Według Polskiego Związku Pracodawców Lewiatan, aż 69% firm będzie musiało zredukować zatrudnienie w związku z epidemią koronawirusa, który paraliżuje gospodarkę. W sieci już pojawiają się informacje od pracowników, którzy zostali zwolnieni z pracy. Według „Lewiatana” sytuacja pisana jest w ciemnych barwach. Lewiatan zapytał 800 firm o skutki pandemii dla prowadzenia biznesu, a szczególnie o sytuację pracowników: 55% pytanych firm już dziś bardzo poważnie odczuwa skutki pandemii. 69% badanych planuje redukcje zatrudnienia. 47% może czekać na pomoc państwa maksymalnie 3 tygodnie, potem zacznie zwalniać.

Tak
@mmfri

Jak jesteś pod agencja to polecisz pierwszy.

CykensBakens

Zamkneli wszystkie zewnętrzne granice Unii, Ukraincow już nie będzie

@CykensBakens

Ukraińcy i tak nie będą potrzebni, lada chwile szykuje się mega recesja w Światowej gospodarce i na Polsce odbije się to bardzo. 1 milion osób może pozostać bez pracy, wiec po co sciagac ukraincow jak Polakow bedzie pod dostatkiem??(usunięte przez administratora)

Majk
Nazwa działu: Handlowy

Chciałbym się zpaytać czy mimi koronawirusa i tej całej otoczki wokoło jest szansa na przyjęcie do Intercars?? chodzi o to by ruszyć z pracą jak najszybciej, najlepiej mógłbym zacząć od 1 kwietnia juz albo i szybciej. Kurs na wózek widłowy mam, doswiadczenie tez. Do kogo wyslac emaila z CV czy najlepiej wydrkukowany do firmy przynies?

T

Gościu w potrzebie być może pilnie potrzebuje roboty i kasy a wy sobie jaja robicie

Hahaha
@T

Anpe też zaraz przymkną, kwestia czasu..

COVID 19

Wirus prędzej czy później dojdzie do ANPY. od Ukraińców nie pachnie za dobrze, jedzą nieumytymi rękami, żel antybakteryjny hmm chyba by powdychać zapach tego czego bd pili po pracy... Nie ma higieny, nie ma odstępów między ludźmi W początkowej fazie 2 gości miało temp, 39 o 37,5 i poszli normalnie do domu, zero procedur. Obudzą się jak 300 ludzi będą mieli na kwarantannie i zakład zamknięty Teraz nie w tenacie Anpy a Polski. Przy naszych kontrolach, kwarantannach i świadomości społecznej a raczej (usunięte przez administratora) społecznej spokojnie dobijamy do 1000 zarażonych zaraz a na tym się nie skończy. Epidemia do końca roku minimum. Z nawrotami. CO TO JEST (usunięte przez administratora) Wa Za kwarantanna jak idzie policjant i każde nie wiem jak mówili w wiadomościach poruszać firanka ze jest w domu haha, no przypomina mi się scena z KEVINA SAMEGO W DOMU jak udawał imprezę by zmylić włamywaczy hahaha POLSKO OBUDŹ SIĘ

Nazwa działu: Handlowy

witam wszystkich, wiele osob z was sobie zartujez powagi sytuacji, ale prawda jest taka, ze jak nie wezmieny sie za siebie teraz to pozniej bedzie juz za pozno!!! Wlochy sie powtorza albo jeszcze gorzej bo polska jest slaba medycznie!!! dlatego warto miec na uwadze zdrowie swoje jak i najbliszych, szczegolnie ludzi po 50-stce - ludzie we Wloszech dopiero otworzyli oczy jak im zaczeli chorowac dziadkowie, babcie, rodzice i sasiedzi i wielu zmarlo. Mam kumpla pracujacego w Tychach w Fiacie i tam zdecyduja sie na 99% na zamkniecie CALEGO zakladu na dwa tygodnie i to nie wymysl dyreckji, tylko ludzie sie boja o swoje zdrowie. Straty finansowe ida na dalszy plan, wiedza, ze nie dostaną premii z tego powodu, ale maja to gdzies premia wazniejsza! Tak czy siak taki duzy zaklad jak Intercars tez powinien byc zamkniety, przeciez tutaj pracuje na 3 zmianach kilka set osob, a co za tym idzie ryzyko jest OGROMNE. I tak cala gospodarka sto, polowa warsztatow samochodowych sie pewnie zamknie, export nie istnieje wiec i tak sie nie bedzie krecic wszystko przez dwa tygodnie, slabsze wyniki beda i premie beda obciete albo ich w ogole nie bedzie...jestem za tym by wybiera kto moze zalegle dni, urlopy. Nic kosztem zdrowia, kto podziela moja opinie?

COVID 19

Na każdym stanowisku ma być żel antybakteryjny i 0,7 wódki. Co pół godziny myjesz ręce i walisz kielicha dla dezynfekcji

Tak9Nie1
COVID 19

Już jestem i witam serdecznie

Tak57Nie2
Kapitan
@COVID 19

Witamy na pokładzie! Zapewne żółtego autobusu którym dziesiątki Ukraińców podjeżdżają do pracy!

Tak37Nie
Wirus

Taaak zrobili.. Sprawdzają temp na wejściu, lecz jak ktoś ma za wysoka to i tak nikt nie wie co dalej z tym zrobić hahaha, na ten moment można przyjść pod wpływem ale bez gorączki! Wprowadzili żele antybakteryjne - to akurat na plus. Zakazali wnoszenia jedzenia w pojemnikach wielokrotnego użytku... Także zupę czy makaron z sosem trzeba w reklamowce nosić.. Chore. Namawiają do tego żeby nie robić skupisk ludzi, stać daleko od siebie po czym siedzą w akwarium w 5 osób na 2m kwadratowych.. Czyli standardowo prowizorka i podcieranie odbytu szkłem....

Tak23Nie1
MP2

Słyszałem że prezesi się płotem odgrodzili od ludzi z magazynu i w d mają to co się tam dzieje :( a kolejka do wejścia/wyjścia dramat

Tak12Nie
Aaa

Zmiana a jak oceniacie pracę na wysyłce? Jacy brygadziści tam są?

Tak1Nie1

Jakieś konkrety?

Pomocny
@Aaa

Chodzi Ci konkretnie o export czy polska wysyłkę bo to różnica?

@Pomocny

Polska strona, mniej więcej jakie premie, czy praca laurowa? Jacy brygadziści czy idzie się normalnie dogadać?

szczery
Nazwa działu: Handlowy

Praca na wysyłce jest mega lajtowaaa

stuart malutki

Jest chociaż cień szansy, że jutro już będzie wypłata? ;-) Co prawda luty to najkrótszy miesiąc, ale mam nadzieję, że premia będzie na poziomie 500-600 zł, przepracowałem cały miesiąc i myślę, że zrobiłem dobry wynik na zbiórce i rozkładaniu :-) Jak będzie mniejsza premia to się wkurzę delikatnie mówiąc :D pozdrawiam wszystkich Anpiarzy xD

Andrzej
@stuart malutki

Witam, nie będziesz miał wypłaty, bo we wtorek dopiero dojdę do siebie i zlecę procedurę przelewów. Premie sprawdzałem i wyrobiłeś 260zl czyli 10zl więcej niż w zeszłym miesiącu. Nie(usunięte przez administratora) Tej wypłaty na (usunięte przez administratora) Bo marzec jest dłuższym miesiącem, zebys już 5 kwietnia nie pytał o wypłatę bo wcześniej i tak nie wypłacę. Pozdrawiam A.

@Andrzej

haha śmieszne, ale o moje hajsy się nie martw ;D wytrzymam do kolejnego 10

Odiniec

Dlaczego usuwacie opinie? Jesteście w zmowie z Anpą? Chyba tak bo opinie 1/5 a prawdy nie ma ????

KORONAWIRUS

mam nadzieje że firma poki co zaprzestanie sciągania pracownikow z Uzbekistanku i z innych krajow azjatyckich w obawie przed ww zagrożeniem.

Tak29Nie1
Obawy
@KORONAWIRUS

Jw mam nadzieję że to czytacie szefowie anpy

Marek
@Obawy

Pracujesz w Anpacars, możesz mi powiedzieć czy osoby bez doświadczenia mają szansę na dostanie się do tej firmy? Jaki rodzaj umowy jest tu proponowany pracownikom na samym początku? Czekam na Twoją odpowiedź.

zbieracz
@Marek

Biorą wszystkich

Siwy

3400 / 3700 brutto, żeby zostać bryg najpierw musisz dostać umowę zastępcy na którą będziesz czekał pewnie kilka miesięcy, potem nie wiadomo ile na umowę brygadzisty. Starszych bryg może być tylko kilku na zmianę więc nie dostaniesz takiej umowy :D

Kuba
Użytkownicy czekają na odpowiedź 100 dni.

Cześć, Chciałbym zapytać jak wygląda praca w biurze działu eksportu? Jakiś czas temu widziałem ogłoszenie na FB i zastanawiam się czy są jeszcze tam przyjęcia? Jakich zarobków można się spodziewać? Czy samą pracą tam jest ciekawa? Jak przełożony i pracownicy?

skanery
Nazwa działu: Handlowy

witam,pszydalo by sie zakupic nowe skanery na sam dół,5 skanerow najlepiej albo wiecej by byly dobre dla wszystkich,pozdrawiam wszystkich,z wszystkich zmian

lol
@skanery

Bez problemu możesz kupić swój, tym bardziej, że firma daje dobrze zarobić. Paleciaka też swojego możesz kupić, po zmianie będziesz zapinał łańcuchem o jakiś regał.

Byly pracownik

Ostrzegam was przed ta firmą. Jeśli to czytacie to wezcie sobie do serca. Wszystkie komentarze ponizej mowia za siebie. (usunięte przez administratora) No dobra jest kilka wyjątków. Jest tam pare osob ktore jeszcze mają przejawy czlowieczeństwa. Dobrych stron tej firmy nie ma. Brak jakiegokolwiek socjalu. Po podwyzkach wszyscy zarobili mniej niz przed. Premie to jakas kpina. (usunięte przez administratora)Nigdy nie było mi dane pracować w tak upodlonej firmie. Panie w kadrach potrafia tylko pić kawe nic wiecej. Przepływ informacji na poziomie 0. Nikt nic nie wie. Coraz wiecej ludzi ucieka na zwolnienia lekarskie lub daje wypowiedzenia.(usunięte przez administratora) w toaletach bo panie sprzataczki gadaja w biurach i siedza ile sie da. Zero sprzetow na miare XXI wieku. Wszystko sie zacina zawiesza. Ogloszenie o prace w ktorym pani rekrutujaca napisala praca w miedzynarodowym srodowisku bawi do lez. Owszem. Ukraina uzbekistan...pewno za chwile chiny i mongolia. Nie dziwi mnie to. (usunięte przez administratora)Przykro o tym mowic. Zabezpieczenia takie ze o 14 nie wyjdziesz. Dwie bramki na 300 pracownikow.(usunięte przez administratora) Mam nadzieje ze ta firma upadnie niebawem bo tylko szkodzi ludziom i ich zdrowiu. Pozdrawiam. Uciekajcie stamtad.

Tak65Nie
neutralny
@Byly pracownik

nie bój żaby, firma nie upadnie - jest liderem w dystrybucji części na rynku Europejskim, żaden kryzys jej nie grozi. Kasa jak na warunki magazynowe dobra, nie ma co narzekać. Wychodzenie przez bramki i korki faktycznie wkurzają. Ze sprzętem bywa różnie, coś działa dobrze, coś już nie i powinni to wymienić. Z paniami z kadr nie miałem problemu, weź pod uwagę, że to tylko kobiety i mogę mieć swoje humorki, ja tam swoje sprawy załatwiałem bez problemu. Z kierownikami różnie bywa, jedni się nadają do tej pracy, inni mniej, nie będę rzucał nazwiskami, ale faktycznie jest coś na rzeczy-niektórzy są z przypadku, nie dogadasz się, sprawy nie załatwisz.

Tak4Nie7
Kotka
@neutralny

Firma nie jest żadnym liderem w niczym ludzie ogarnijcie się to jest pod spółka pracując tu pracujecie w anpacars czyli brak socjalu, podstawa poniżej rynkowej 2800 brutto, stanie po 40 minut w korku żeby wyjechać z parkingu firmowego. Międzynarodowe środowisko jak kolega napisał to w większości pracownicy którzy nawet nie rozumiją co się do nich mówi ponieważ ich znajomość języka polskiego jest równa zero. Jest to typowy (usunięte przez administratora) do którego można iść jeśli na szybko potrzebujesz byle jakich pieniędzy, umowy i tak są tygodniowe przez pośrednika... Ja juz podziekowałam i jakoś mi z tym lżej.

Tak7Nie
Nowa

Cześć, jestem nowa i mam pytanie, na którą zmianę najlepiej iść względem brygadzistow na sektorach ? Jest jakaś wogole różnica?

@Nowa

TAK

Zostaw opinię o Anpacars Sp. z o.o. - Sosnowiec

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Anpacars Sp. z o.o.
1/5 Na podstawie 232 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Logistyczna 1