Rozmowy kwalifikacyjne - OLYMPUS Business Services sp. z o.o. - Wrocław

4.2 Dodaj raport z rozmowy

Rozmowy kwalifikacyjne w OLYMPUS Business Services sp. z o.o.

- 2021-06-07 21:19 przez JA

Przebieg rekrutacji

W teorii rekrutacja przebiegała ok. Ale uważam, że jest to w pewnym stopniu schemat ,który jest wykonywany aby pokazać ,że firma wybiera najlepszych dla siebie. W mojej opinii wybierane są osoby młode i niekoniecznie z biegła znajomością języka. Aplikując na stanowisko z językiem taki język w ogóle nie jest sprawdzany podczas rozmowy z HR więc już sam taki fakt świadczy o tym, że nie szukają ludzi z biegłą znajomością języka bo na pierwszym miejscu stawialiby na sprawdzenie jego znajomości. W firmach gdzie biegłość jest ważna na dzień dobry wypełnia się bardzo trudny test. Druga kwestia to przesłuchanie przez HR, które ogólnie jest ok. ale po co jest tego nie wiem, jeżeli później nie dostaje się zaproszenia na rozmowę z managerem czy liderem. Myślę, że takie tok postępowania jest dobry jeśli chodzi o młodych ludzi ale jest to kompletna strata czasu dla ludzi z doświadczeniem, którzy za pewne wiele przeżyli i do wielu rzeczy doszli w swoim życiu. Firma chce przedstawić siebie jako firmę otwartą na wszystkich ale wg mnie zatrudniają młodych, albo zatrudniają na staż. Pytania w stylu jakie jest największe osiągnięcie danej osoby, wiadomo,że świeżo upieczony student odpowie studia a osoba doświadczona być może ma na swoim koncie więcej sukcesów, stabilność, uporządkowane życie. Co to jest za ocenianie ludzi, jest kompletnie bez sensu. Młodzi mogą się bawić w takie gierki ale dla ludzi w pewnym wieku jest to strata czasu. Oczywiście wymogów wiekowych w ofercie nie mogą wpisać bo to dyskryminacja ale w praktyce to tak wygląda. Ktoś kto zaczyna w tej branży mimo iż mówi biegle w dwóch językach jest pewne, że to będzie dla niego porażka.

Pytania

Standardowe

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

- 2021-02-16 11:46 przez miiliii

Przebieg rekrutacji

Rozmowa z rekruterem, Rozmowa z liderami online

Pytania

Dlaczego zmieniasz pracę, jakie zadania wolisz, czy chcesz zostać liderem w przyszłości - moim zdaniem normalne pytania, które pojawiają się prawie na każdej rozmowie

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

- 2020-10-06 19:05 przez Marszal

Przebieg rekrutacji

Rekrutowali na to stanowisko we wrześniu. Na początku dzwoni rekruterka z HR i przeprowadza rozmowę wstępną, potem czeka się na decyzję i umawia na drugi etap rekrutacji. Drugi etap z powodu pandemii odbywa się online na videorozmowie, prowadzi ją teamleader(ka). Obiecują, że przekażą decyzję bez względu na rozstrzygnięcie. To kłamstwo, nikt nie pisze, nie dzwoni, a na dodatek nie odbierają telefonu. Może to kolejne badanie rynku albo po prostu wypięcie się w stronę potencjalnych pracowników.

Pytania

Głównie sztampowe pytania rodem z memów o słabych rekruterach - gdzie widzisz się za 10 lat, wolisz jakość czy ilość itp. Do tego jak wyobrażasz sobie stanowisko, czego oczekujesz od współpracowników. + inne typowe pytania, nic szczególnego.

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

- 2019-06-11 07:10 przez Arydfjkk

Przebieg rekrutacji

Na plus: szanuja czas kandydata: dzwonia wtedy kiedy się umowili, rozmowa nie była przekladana w ostatniej chwili. Minus: do samego końca nie poruszają kwestii finansowej, wiec nie wiesz czy warto się starać i np brać wolny dzień w pracy. W czasie rozmowy cały czas nawiązują jaki jest dla nich ważny feedback, a po rozmowie na odpowiedz czeka się tygodniami i ostatecznie dostaje typowy template, w którym nie wiadomo o co chodzi. Może cię nie przyjęli ze względu na za małe doświadczenie a może na za duże oczekiwania finansowe (jak wspomniałam wyżej do końca nie wspominają ile sami oferują)

Pytania

Typowo korporacyjne, dlaczego zmieniasz pracę, czego od nich oczekujesz, czy planujesz został z nimi na dłużej. Plus: nie pytają czy planujesz zakładać rodzinę

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
- (To pole jest wymagane)
OLYMPUS Business Services sp. z o.o.