OLYMPUS Business Services sp. z o.o.

Opinie o OLYMPUS Business Services sp. z o.o.

Miia Nowy wpis

Powiem tak. Pracuje za wypłatę biedronkowa i nic w tej kwestii się nie zmieni. Czasami zastanawiam się czy tylko ja, od 3 lat nic nie dostałam od firmy, jednak covid i potem problemy zdrowotne, wiec zostałam. Dołują mnie ludzie na wyższych stanowiskach i to już moja ostatni miesiąc tutaj. W innej firmie dostałam więcej niż dwa razy tyle, Byłam głupia ze dałam się tak oszukiwać.

Wlo Nowy wpis

Zero możliwości na cokolwiek, mam stawkę sprzed 3 lat bliska zarobków ludzi w biedronce. Jedna rzecz mnie tam trzyma = HO, jak ma się małe dzieci i brak rodziny to ratuje życie. Zabrali też luxmed, zero podwyżek, dużo nowych obowiązków, brak szacunku do pracownika. To oznacza jedno, czas sobie lepiej zorganizować życie i uciekać. Nowy pracownik dostaje dużo wiecie niż ktoś z wiedzą i doświadczeniem.

Bogusia Nowy wpis

Interesowała mnie praca jako specjalista ds. eksportu. Komercyjne doświadczenie nie zostało podkreślone w ogłoszeniu jako bezwzględne, zastanawiam się czy bez niego również byłaby szansa na to by się dostać. był ktoś może wcześniej na rozmowie na to stanowisko? co jest sprawdzane?

hy12

Poziom, ktory reprezentuja ludzie na stanowiskach menadżerskim w tej firmie to najgorsze dno z jakim miałam do czynienia. Grażyny biznesu bez pojęcia, jak zarzadzać ludźmi i procesami. Żenada!

Lkj
@hy12

Zależy od rynku. Na pewno jest jeden, który pasuje do Twojego opisu i rzeczywiście ciẹżko znaleźć słowa, żeby opisać co tam się dzieje. Ale poza tym konkretnym rynkiem jest OK. Ja ze swojej perspektywy nie mogę złego słowa powiedzieć ani o firmie ani o nikim z teamu.

hy12
@Lkj

Tylko, ze na "tym rynku" leci wlasnie pilot tego, co ma sie za chwile zadziac na kolejnych. Totalny brak ladu i skladu. Tylko target i niekonczace sie obowiazkowe nadgodziny. Takze good luck and good life dla wszystkich tych, ktorzy maja ochote pozegnac sie ze zdrowiem psychicznym i zyciem prywatnym. Najgorsze korpo we Wro.

No Nowy wpis
@hy12

Na kolejnym rynku, na którym zostaje wprowadzana reorganizacja już nie wiadomo co się dzieje a jeszcze dobrze nie wystartowała, zero organizacji

Co takiego robi Accountant Accounts Payable, że w sumie to chyba nie może pracować na 100 % zdalnie? widzę teraz w ofercie hybrydę a jednak 100 % home office bardziej by mi się uśmiechało. Interesuje mnie to czy sami narzucają odpowiedni dzień w którym mam być na miejscu czy jednak samemu sobie wybierasz?

To doświadczenie pracy z SAP musi być jakoś udokumentowane, sprawdzają to w ogóle? Czytałem w ogłoszeniu Accountant, że wymagają, natomiast przyznam szczerze, że nie miałem "oficjalnego" kontaktu na stanowisku, raczej tak w poprzedniej firmie pobieżnie się zdarzyło.

Wiktor

Co ty, nie sprawdzają niczego praktycznie oprócz języka jeśli będziesz startować na stanowisko wymagające znajom języka obcego, ale i to baaardzo pobieżnie

SAP

miej tylko na uwadze, że to czy ktoś ma w ogóle pojęcie o SAPie można zweryfikowac 1 góra 2 prostymi pytaniami. Także byłbym ostrożny z łganiem w CV :D

Była księgowa

Jako były pracownik z kilkuletnim stażem jestem w stanie potwierdzić, że w ostatnim czasie w firmie bardzo się pogorszyło i nic nie zapowiada na to, że będzie lepiej. Jako dość nowa firma na rynku kilka lat temu miała dość konkurencyjne stawki i była w stanie przyciągnąć pracownika. Po kilku latach jest tylko gorzej. Bezmyślne przejmowanie nowych procesów nie zważając na siły przerobowe, ciągłe rozliczanie z targetow, które nie są do przerobienia, bo ciągle brakuje pracowników i śmieszna podwyżka zmusiły mnie do odejścia z firmy. Nie wspominając o team liderze, który jest zapatrzony w nowych pracowników i robi wszystko, żeby tylko im się spodobało i chcieli zostać dłużej. Pracownicy z wiedzą i doświadczeniem niestety nie są szanowani w tej firmie i nikt nie liczy się z ich zdaniem. Możliwości rozwoju zerowe, bo awans czy seniora i tak dostanie osoba z zewnątrz, zamiast pracownika, który na to zasłużył swoją pracą. Warto również wspomnieć o beznadziejnych osinach pracujących w HR, którzy nie są kompetentni i nie mam pojęcia w jaki sposób zostali zatrudnieni w firmie. Widzę, że tak samo źle są również postrzegani przez kandydatów, którym nie udzielają odpowiedzi po rozmowach kwalifikowanych. Wstyd! Może dla kogoś po studiach, z mniejszymi wymaganiami Olympus może robić wrażenie, ale nie jest w stanie utrzymać pracownika, który ma większe wymagania i jest z doświadczeniem. Na koniec jeszcze dodam, że w grudniu firma pozbawiła możliwości korzystania pracowników z Luxmed na rzecz beznadziejnego PZU. Informacje pracownicy otrzymali mailem bez jakiejkolwiek ankiety itp. Jedynie potwierdza to, że firma totalnie nie liczy się ze zdaniem ani dobrem pracowników. Nie polecam.

stokrotki
@Była księgowa

Wszyscy pracownicy są otoczeni opieką a nowi zostają wdrażani w procesy oraz zaproszeni do aktywnej integracji w teamie. Firma oferuje urozmaicenia. Osoby rekrutujące przeprawadzają szczegółowy wywiad kompetencji, ale też ludzie wykazujący cechy i chęci dostają szansę zdobycia doświadczenia. Generalnie to problematyka rynku pracy, że trzeba wykonywać czynności przypisane stanowisku, nawet w pracy hybrydowej 60/40, gdzie większość czasu pracujemy z domu. Z tego co pamiętam, wszystkie trudności były do przedyskutowania, nikt nie narzekał na nierówne traktowanie z powodu niesprawiedliwego podziału pracy. Na atmosferę w dziale rozliczeń i należności nie można było nigdy narzekać, ludzie sympatyczni i otwarci. Toteż nie jest tak źle jak opisujesz.

dkdkdktb
@stokrotki

Zgadzam się z głównym komentarzem w 100%, warto wspomnieć jeszcze o nowym systemie rozliczania godzin pracy, który działa już ponad miesiąc, a wciąż nie wiadomo, jak go używać, wyliczenia wypłaty są w języku obcym, bez żadnego wzoru co i jak odczytywać.nie zgadzam się natomiast w odpowiedzą do komentarza głównego i brzmi ewidentnie jak ktoS z kadr próbujący bronić firmy, nie wierzcie temu, co ta osoba napisała

Ex
@Była księgowa

Pracowałam w innym dziale w tej firmie, ale zgadzam się ze wszystkim co napisałaś. To nie jest miejsce dla doświadczonych osób. To też nie jest miejsce w którym możesz się rozwinąć. Bardzo specyficzna kultura organizacyjna - albo się dostosujesz, albo do widzenia.

Kolorowankaaa
@Była księgowa

Zgadzam się z tym co napisałaś w 100% Kiedyś firma miała więcej do zaoferowania, a teraz wypada bardzo słabo na tle innych, dlatego jest taka duża rotacja. Ja też odeszłam przez bardzo słabą podwyżkę i beznadziejnego team lidera, który jedyne co potrafi to udawać „super cool” wyluzowanego przy nowych pracownikach, a wszystko jest na pokaz. Firma jest tak żenująca, że nie potrafi nawet wysłać pitu w terminie. Brak słów!

Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Kochani, czy już jest zakończona rekrutacja do działu AR? Czekam już dosyć długo na odpowiedź a Panie były tak cudowne na rozmowie że bardzo chciałbym dostać prace<3

średni staż?

Czy ktoś wie jaki jest średni staż pracy w Olympusie we Wrocławiu? @Pracodawca

kszksz
@średni staż?

W order managemencie kilka mcy - kto tylko znajdzie coś innego bierze nogi za pas. Kto nie - klepie obowiązkowe nadgodziny w tyg i w weekendy.

Andżela
@kszksz

Czemu wychodzą nadgodziny czy też praca w weekendy? Wynika to może z tego, że brakuje jednak ludzi czy o co chodzi? i czy nie można po czasie na inny dział się przenieść jeśli komuś co będzie nie odpowiadać?

Ola
@Andżela

wynika to tego, że firma nie chce zatrudniać więcej pracowników w teamie. Ludzi szukających pracę teraz jest nadmiar. Nadgodziny określane są jako "polecenie służbowe".

Ola92
Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.

Na jakie zarobki można liczyć w dziale General Ledger?

Jak to jest z ubezpieczeniem lub też pakietem medycznym? Pracownicy maja teoretyczne na niego wpływ czy i tak karty rozdaje Pracodawca? było napisane jakiś czas temu, że zmieniono pakiet na inny bez wykonania jakiejś ankiety, tylko w tym przypadku Pracodawca ma ostateczny glos? Na jakie jeszcze inne aspekty pracownik nie ma żadnego wpływu?

jako tako

Ubezpieczenia grupowego jak nie było, tak nie ma. Pakiet medyczny firma zmieniła już drugi raz, na zdecydowanie gorsze. Nie było to konsultowane z pracownikami, decyzję podjął pracodawca (czyli żeby było jak najtaniej i radź sobie sam). To samo jest z benefitami. Wcześniej dostawało się karty podarunkowe do Wroclavii w ramach nagrody, a teraz dofinansowanie na platformie z benefitami (beznadziejna opcja).

karaluszek
@jako tako

dla mnie bony do wroclavi to beznadziejna opcja, benefit system jest super bo można sobie odliczyć za punkty zniżki albo karty podarunkowe do sieciówek, zniżki na transport, bilety do kin i inne, do wykorzystania wszędzie, a nie tylko w galerii z dworcem. No i oczywiście multisport. Szkoda tylko że wiele obiektów we Wro żąda dopłat do wejść z kartą, ale to już nie problem Olympusa, raczej popularności multisporta.

Ona
@karaluszek

Nie ma innej karty sportowej która moglibyście zaproponować jako zamiennik jeśli w danym beneficie coś wam nie leży? W sumie ogólnie ciekawi mnie elastyczność pracodawcy, jak to bywa ze zgłoszonymi problemami? Zawsze reagują?

Jak często w OLYMPUS Business Services sp. z o.o. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 8 października na GoWork.pl, obiecują bogaty rozwój.

jako tako

Masz dostęp do LinkedIn Learning, poza tym jeśli dostaniesz się do jednego z dwóch programów szkoleniowych, to wtedy masz inne. Tylko trzeba na to znaleźć czas jak jest się zawalonym robotą.

malami

Są dwa programy szkoleniowe długofalowe. Przychodzą maile o zapisach na szkolenia tematyczne prowadzone przez pracowników dla pracowników. Oraz dostęp do e-learningu na Linked - In. Istnieje możliwość dofinansowania do studiów i kursów zewnętrznych, oraz językowych - trzeba tylko załapać się na odpowiedni termin.

pathetic company

po rozmowie o pracę nie dostałem żadnej odpowiedzi… porażka i brak szacunku ze strony Olympusa

I to często tak jest, że z feedbackiem może być problem? Zastanawiam się nad tym po przeczytaniu ostatnich opinii. interesowała mnie przy tym praca młodszego specjalisty ds. zakupów. Ciekawi mnie jaka kwota startowa może być oferowana jeśli ktoś ogarnia już na starcie Excela, SAPa ale nie ma doświadczenia?

Cześć, widziałem ogłoszenie i interesuje mnie jednak kwestia, jest tu ktoś, kto pracował jako Junior Export Specialist i awansował na wyższe stanowisko regulara ? Chciałbym wiedzieć, czy taka opcja realnie istnieje i czy można na to liczyć ogółem, czy jest jakaś przyszłość tam po prostu czy praca na zasadzie przyjść i zrobić swoje.

Dziwne zachowanie ze strony HR-ów. Byłem umówiony na telefoniczną rozmowę rekrutacyjną, która się nie odbyła. Ponadto zero informacji dlaczego nie zadzwonili. Widać po tym jak sprawnie działa dział rekrtuacji. Nie polecam!

@Kandydat

I pewnie wprost nie spytałeś co tam u nich się podziało? Mnie z kolei ciekawi powód. W moim przypadku zainteresowaniem cieszy się oferta dla speca od eksportu. Jest to z tego co widziałam praca hybrydowa. Jaki konkretnie układ dni i tak dalej? i dobrze współpracuje się z ludźmi z działu? W tym przypadku tez ciekawiłaby mnie rozmowa. Myślicie ze trudno się dostać?

Aleksandra
@Kandydat

Miałam podobnie. Również brak odpowiedzi ale w trakcie rekrutacji, w której na pozór wszystko dobrze szło. Miałam otrzymać maila z informacją co dalej i kontakt się urwał. Chciałabym uzyskać chociaż feedback albo jakąś informacje dlaczego nie.

Jakie stawki na stanowisku Sales Support Team Leader German?

@Zainteresowany

No właśnie w ogłoszeniu cisza na ten temat. Żadne kwoty nie padają. Ale równie bardzo chciałbym wiedzieć, co takiego się dzieje, że do dziś trwają poszukiwania na to stanowisko? Przecież ofertę wystawiono w pierwszej połowie września, czyli za raz będą trzy miesiące od tamtego czasu. Kto już tu brał udział w rekrutacji i napisze, czy wynagrodzenie jest dopasowane i do wymogów kwalifikacyjnych i do samych zadań, jakie przyszłoby po zatrudnieniu wykonywać?

ExPracownik

Nie polecam pracy w tej firmie. Najlepszym wytłumaczeniem jest rotacja, którą kierownicy tłumaczą sobie monotonną pracą, ale nikt ale to nikt nie wpadł na pomysł, co jest standardem w firmach kierujących się wartościami jak Empatia, żeby zbierać dane w ramach offboardingu o powodach odejścia. Myślę, że brakuje im odwagi na taki Feedback.

@ExPracownik

A można zrobić coś aby praca zdawała się być mniej monotonna? Pytam z perspektywy speca od zamówień z językiem niemieckim. Są stali kontrahenci? Mało kogo się pozyskuje? Praca do teraz jest głównie oparta na SAPie, czy macie może nowe systemy? Kiedy ostatnio wprowadzano jakiekolwiek zmiany?

Izza

Jest tylko jeden klient - Olympus. Systemy zawsze te same. Niech sobie firma zatrudni za pare milionów konsultantów z deloite accenture i niech oni im powiedzą jak sprawić żeby praca była mniej montoonna. Ci zarobią a dla pracowników na podwyżki nie będzie bo przecież ludzie ich nie potrzebują

Cześć, widzę, że w ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo ofert pracy do Internal Audit. Czy możecie zdradzić co jest powodem takiej dużej rekrutacji? Czy praca jest rozwojowa? Czy zespół jest duży/mały? Atmosfera? Na jakie zarobki można liczyć?

@Kandydat

Pojęcia nie mam, co to jest internal audit. Napiszesz, jakie stanowisko Cię zainteresowało i jakich kompetencji sobie życzą? Zastanawia mnie, czy ilość pracy i wymagania zgadzają się z kasą? To już bym liczył na odpowiedź kogoś z pracowników.

XX
@Kandydat

Cześć, (usunięte przez administratora) Nie wypowiem się na temat pracy, bo nie pracowałem w tym dziale, ale poznałem kilka osób z tego zespołu. Raczej nikt nie narzekał na swoje obowiązki. Zespół jest mały, ale to chyba taka specyfika IA. Ogólnie zespol, który był na początku był bardzo zgrany i było to wyraźnie widać. (usunięte przez administratora)

Brak

Brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej po rozmowie rekrutacyjnej, kompletna cisza - niepoważne traktowanie kandydatów

Zostaw merytoryczną opinię o OLYMPUS Business Services sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w OLYMPUS Business Services sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OLYMPUS Business Services sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OLYMPUS Business Services sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 6 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OLYMPUS Business Services sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OLYMPUS Business Services sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OLYMPUS Business Services sp. z o.o.