OLYMPUS Business Services sp. z o.o.

4.2 Dodaj merytoryczną opinię

Pytania do firmy OLYMPUS Business Services sp. z o.o.

Ma.lwina
Kandydat
 Pytanie

Hej, jakie macie wrażenia jeśli chodzi o zespół GL? Jakie są widełki? Czy robi się dużo nadgodzin? Jak atmosfera? Dzięki!

Maja
@Ma.lwina

A na jakie stanowisko ogólnie chcesz się starać?

Ma.lwina
Kandydat
@Maja

Na GL accountant :)

pracownik
Pracownik
@Ma.lwina

w GL jest super managerka - mega wyrozumiała, pomocna i empatyczna. Wymagająca, ale przy tym wszystkim jedna z fajniejszych przełożonych w firmie. Praca jak to praca - wszędzie są obowiązki, z których trzeba się rozliczać ;) koniec miesiąca jest mocno intensywny, ale taka specyfika pracy, w większości zespołów w OBSE tak to wygląda.

Urszula
@pracownik

A ta fajna managerka to jest awansowana osoba czy przyszła na to stanowisko z zewnątrz? Znaliście ją wczesniej?

Marzena Nowy wpis
@pracownik

piszesz, że jest wymagająca, a w czym to się głównie objawia? :p pewnie można się od niej sporo nauczyć

pracownik Nowy wpis
Pracownik
@Urszula

ta managerka jest spoza firmy, ma duże doświadczenie w tym, co robi, jest wspierająca. i nie, nie znaliśmy jej wcześniej :)

pracownik Nowy wpis
Pracownik
@Marzena

nie ma u niej ściemy :D trzeba pracować i wywiązywać się z tego, co jest wymagane. ale też bardzo docenia osoby, które są zaangażowane, proaktywne, kreatywne.

Zainteresowany
Kandydat
 Pytanie

Czy ktoś miałby ochotę podzielić się swoją opinią na temat pracy na stanowisku BI Reporting Specialist? Jaka jest atmosfera w zespole i ilość obowiązków?

anonim
@Zainteresowany

Pracowałeś już wcześniej na takim stanowisku? Masz jakiekolwiek doświadczenie?

Gopler Nowy wpis
Kandydat
@anonim

Tak, miałem styczność w pracy na podobnym stanowisku. Widzę, że co kilka miesięcy pojawia się oferta pracy na to stanowisko i zastanawiam się czy jest to spowodowane dużą rotacją i ogólnym niezadowoleniem w zespole czy może zespół się rozszerza

Życzliwy
Pracownik
 Pytanie

Czy firma przewiduje podwyżki inflacyjne w październiku? jeśli to w jakiej wielkości?

pytanie
Kandydat
 Pytanie

ile czekaliscie na odpowiedz w sprawie decyzji po 1 rozmowie (z rekruterką)?

Termo
Kandydat
@pytanie

Złożyłem CV w połowie grudnia, 1 rozmowa przed świetami, druga w połowie stycznia.

Realista
Kandydat
 Pytanie

Siemanko, bylem w Wielkiej Brytanii 12 lat, język tylko angielski, czy dostanę robotę i co w waszej firmie trzeba robić? Pozdro ekipa

Kam.
Pracownik
@Realista

Wiesz, sama znajomość j. angielskiego nie jest w dzisiejszych czasach jakimś wielkim atutem. W Olympusie stawia się głównie na znajomość SAPa, Excela, dodatkowego języka, doświadczeniu w tzw. łańcuchu dostaw i generalnie umiejętności miękkie. Angielski zawsze można podszkolić.

Wrocław
Kandydat
 Pytanie

Order management specialist with German z doświadczeniem jakie są widełki wynagrodzenia? Mogą się wypowiedzieć też osoby z innymi językami

k.
Pracownik
@Wrocław

W tym zespole wynagordzenia są baaardzo zróżnicowane. Co sobie wynegocjujesz na rozmowie to Twoje. Nie jest to stanowisko juniorskie więc możesz trochę ponegocjować. Wszystko zależy jaki masz backgroud zawodowy i jak bardzo firmie zależy na pracowniku.

Ewa
Kandydat
 Pytanie
@k.

A jak mnie więcej plasują się te widełki? Czy w grę wchodzi około 6-7k netto czy stawki raczej do 6k?

T.
Pracownik
@Ewa

heh... jak dostaniesz 5 na rękę to będzie ok ;)

Pytanie
 Pytanie

Czy firma OLYMPUS Business Services sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Pracodawca

@Pytanie

W naszej firmie obowiązuje ściśle przestrzegana zasada równego traktowania wszystkich pracowników. Nie tolerujemy jakichkolwiek przejawów dyskryminacji ze względu na płeć, wyznanie czy pochodzenie. Olympus jest firmą międzynarodową, dlatego szczególnie ważne jest dla nas równe traktowanie wszystkich pracowników, z należnym im szacunkiem.

Ufg
Były pracownik
 Pytanie
@Pytanie

Razem z moim kolegą z działu (to samo stanowisko, te same obowiązki) zaczynaliśmy w tym samym momencie. Oboje zgodziliśmy się na zaproponowaną stawkę. Mieliśmy również podobne doświadczenie i staż pracy, różnica polegała na tym, że ja w tamtej chwili mialam skończone studia I stopnia w tym kierunku i byłam w trakcie robienia studiów II stopnia, a on nie. Dostałam 500zl brutto mniej... Gdzkr jest wasza równość w płacy? ????

Jan
Pracownik
 Pytanie

Możecie mi powiedzieć jakie działy są w wOlympus-ie. Kojarzę tylko order management część sales support, ale czy są bardziej stabilne zespoły, gdzie nie ma aż takiego natłoku pracy i rotacji?

Aga
Pracownik
@Jan

Wydaje mi się, że management jest dość stały i raczej nie ma natłoku pracy.

Absolwent
Kandydat
 Pytanie

Hej interesuje mnie zespół zajmujący zarządzaniem master data w SAP. Jak bardzo wymagająca jest to praca, czy jest to bardziej key entry plus wyjaśnianie telefoniczne nieścisłości?

kandydat
Pracownik
 Pytanie

Czy moglibyście opisać pracę w Order Management? Jaki system jest używany, jakie zdolności są potrzebne? Dziękuję

Kasztanek
Kandydat
 Pytanie

Czy aktualnie jest możliwa praca zdalna? Jakie są plany? Praca w biurze dla chętnych czy mus dla każdego? Interesuje mnie stanowisko order management lub senior accountant na jakie widełki można liczyć?

Pracownik
Pracownik
@Kasztanek

Aktualnie praca zdalna, w planach hybrydowa

Pytanie
 Pytanie

Czy w OLYMPUS Business Services sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

B.
Pracownik
@Pytanie

Ostatnio było szkolenie z Excela 6h, o innych nic nie słyszałem.

ktoś
Pracownik
@B.

W ramach wewnętrznych projektów mają miejsca szkolenia zewnętrzne Rok temu było to VBA poziom advance, zarządzanie projektem

Pełnawątpliwości
Kandydat
 Pytanie

AR Accountant z językiem włoskim. Czy ktoś miałby ochotę podzielić się swoją opinią na temat pracy w tym teamie?

Kandydat
Kandydat
 Pytanie

Czesc, czy moglby ktos powiedziec jak pracuje sie w dziale finansow/controllingu?

intel
Pracownik
@Kandydat

Dział kontrolingu dopiero się tworzy, więc obawiam się, że nie uzyskasz za szybko odpowiedzi. Pierwsze osoby dołączą w najbliższych miesiącach. Natomiast sam zakres odpowiedzialności zespołu, jego struktura i lider dają poczucie, że będzie to dobre miejsce :)

Pytanie
 Pytanie

Jak wygląda ścieżka awansu w Olympus Business Services Sp. z o.o.?

MGN
Pracownik
@Pytanie

U mnie w Finansach sa trzy poziomy: junior, accountant i senior. I z tego co wiem, w innych działach jest podobnie. Generalnie wszystko opiera się na ścieżkach karier gdzie masz rozpisane kryteria, które musza być spełnione, żeby awansować. Awanse odbywają się raz w roku, ale można też awansować wcześniej jeśli już jesteś w procesie Career Path, a w międzyczasie zwolni się stanowisko.

Mapami
Pracownik
@MGN

Aby awansować musisz być w procesie Career Path, w którym zmuszają cię do wymyślania setek usprawnień, następnie masz być leaderem projektu którego nie chce się prowadzić twojemu team leaderowi oraz uczestniczyć w projektach innych osób. Wszystko to robisz absolutnie za darmo bez gwarancji awansu. Dopiero jak ktoś z twojego teamu nie wytrzyma psychicznie i wreszcie się zwolni będziesz miał szanse wskoczyć na jego miejsce. W tym czasie twój przełożony będzie ci powtarzał na każdym 1:1 ze niczego ci nie może zagwarantować, ale jeśli będziesz się starał to oczywiście jest szansa ze kiedyś łaskawie twoje marzenie się spełni.

Rob
Pracownik
@Mapami

Zgadza się. O tym mi nikt na rozmowie nie powiedział np. mam swoje obowiązki, presja czasu, mail za mailem, nadal czuć braki kadrowe,(usunięte przez administratora). Szczerze powiedziałem swojemu liderowi, że nie mam na to czasu to mi poradził bym sobie wbił w kalendarz 2-3h w tygodniu i w tym czasie się tym zajmował... Osobiście wolę zrobić swoją pracę na 100% i bez nadgodzin niż zaczynać wiele tematów, nie kończyć nic i pracować nad projektami, za które laury zbiorą liderzy.

T.
Pracownik
@Rob

Cóż, management OBSE chyba za bardzo wziął sobie do serca understaffing. Roboty jest cała masa a etatów coraz mniej. To właśnie m.in. ten powód, dla którego odszedłem z tej firmy. Atmosfera w moim zespole była nawet w porządku. Poza zespołem bywało różnie.

Karolina
Kandydat
 Pytanie

Mógłby ktoś dokładnie rozpisać ścieżkę przechodzenia przez rekrutację? Czy wszystkie rozmowy kończą się feedbackiem do miesiąca czasu, czy może jednak to wyjątek od reguły, który był opisany?

Ja
Pracownik
@Karolina

Ja miałam telefon na następny dzień po wysłaniu Cv, że zapraszają rozmowę. Odbyła się ona niedługo po telefonie. A propozycje zatrudnienia otrzymałam dzień po rozmowie

Piotr
Pracownik
@Karolina

Standardowo pierwszy etap to rozmowa z kimś z HR, raczej takie podstawowe sprawy, bardziej jak weryfikacja tego co w CV, poza tym oczekiwania finansowe, okres wypowiedzenia itd. U mnie to trwało jakies pół godziny. Później zapraszają na 2 etap, w moim przypadku to była rozmowa z dwoma managerami (w sumie jak się okazało jedna z tych osób to był mój przyszły TL ). To było standardowe interview, dużo pytań, weryfikacja języka oraz sporo informacji o samej roli. Feedback dostałem nieco ponad tydzień po rozmowie. Generalnie proces przyjemny i szybki, ja osobiście nie miałem zastrzeżeń.

Ja
Kandydat
 Pytanie
@Piotr

Po jakimś czasie zapraszają na rozmowę. Tzn. jak już odbyła się rozmowa z HR?

Kandydatka
Kandydat
 Pytanie

Email Marketing Lead – jakie dokładnie są wymogi na to stanowisko, jakie obowiązki i czy ktoś już na nim pracował albo coś wie?

Piotr
Pracownik
@Kandydatka

Dzień dobry, to nowo tworzone stanowisko. Współpracuje bezpośrednio z kwaterą główna w Hamburgu. Kluczowy wymóg to doświadczenie w pracy z CRM z naciskiem na e-mail marketing, idealnie w firmie z branży medycznej. Bardzo mile widziane doświadczenie w pracy z aplikacjami: Salesforce Marketing Cloud, Hubspot, Adobe Experience Cloud. Do tego umiejętności/doświadczenia copywriter’skie również będą atutem. Z racji, iż to nowe stanowisko, można budować je od początku i dać solidną podstawę na fajny rozwój.

Kandydatka
Kandydat
 Pytanie
@Piotr

Dziękuję. A jeżeli chodzi o umowę – czy jest okres próbny, czy może od razu na umowę o pracę?

Piotr
Pracownik
@Kandydatka

Standardowo trzymiesięczny okres próbny, oczywiście w oparciu o umowę o pracę. Potem najczęściej umowa na czas nieokreślony.

Aleksandra
@Piotr

Czy do pracy na tym stanowisku konieczna jest znajomość kilku języków w stopniu co najmniej dobrym - i jeśli tak, to jakie są najmilej widziane? Ciekawi mnie też, ile osób do pracy jest obecnie poszukiwanych.

Muminkowa
Kandydat
 Pytanie

Witam, widziałam, że Olympus się ogłasza, że tworzy dział HR Operations. Czy firma ma jakieś nakazy dotyczące pracy z biura, czy można pracować w pełni zdalnie?

Olecka
Pracownik
@Muminkowa

Witam, ja pracuje w firmie od 6 m-cy i cały czas mamy elastyczne zalecenia co do pracy z biura, więc kto chce, ten przychodzi zachowując niezbędne ograniczenia i wymogi, a jeżeli woli z domu, to pracuje z domu – w moim zespole są takie osoby, które prawie rok w biurze nie były. To co na plus, to onboarding też w pełni zdalnie, laptopa przyniósł kurier, a IT zrobiło wszystkie dostępy zdalnie. Mam tęz krzesło i duży monitor z biura. Z okazji COVIDa kolejnej fali, dostaliśmy grant 1000 zł na np. zorganizowanie sobie lepszego stanowiska pracy w domu. Wiadomo, nie jest zawsze usłane kwiatkami, ale dla mnie to dużo, że nie muszę siedzieć z laptopem 15 cali na kanapie w salonie z podkurczonymi nogami.

fTQ
Pracownik
@Muminkowa

Na ten moment można 100% zdalnie, po pandemii (o ile się kiedyś skończy), chcą wprowadzić tryb hybrydowy.

Order
Kandydat
 Pytanie

Jakich zarobków można się spodziewać jako order management specialist z Jezykiem obcym, umowa o pracy? I czy warto pracować na tym stanowisku pod względem rozwoji.Pozdrawiam

Etatowiec
Były pracownik
 Pytanie

Witam wszystkich, Odnośnie opinii na temat tego pracodawcy mam wyłącznie jedną - ABSOLUTNIE NIKOMU nie polecam pracy w tej firmie. Oto powody: 1) Traktowanie pracownika jako trybika - tzw. "wynieś, przynieś, pozamiataj". Ciągły backlog, praca w weekendy to norma, brak jakiegokolwiek docenienia ze strony managementu czy tzw. organizacji lokalnych tj. np. zespołów w Hiszpanii, Niemczech czy Francji. 2) Brak możliwości otrzymania podwyżki, awansu itp. - firma np. nie dopłaca pracownikom do mediów tj. prąd, woda, Internet. Bo "jest COVID i nie ma na to środków" gdzie w innych firmach to praktycznie standard jak na ten moment. Management woli wysyłać maile ze zdjęciami, gdzie przedstawione są fotki z wakacji albo z tego jak to inni sobie radzą w czasie koronawirusa. O podwyżkach czy jakimkolwiek awansie nie ma mowy, wszystko zamrożone bo jest koronawirus i nie ma na to pieniędzy - wszystko można przykryć pod płaszczykiem pandemii 3) Powtarzalna i ta sama praca - ja osobiście pomimo informowania przełożonej, że lepiej sprawdziłbym się innym dziale byłem oddelegowany do robienia jednej i tej samej powtarzalnej pracy; 4) Ciągły brak osób - firma zamiast dotrudniać pracowników dostała, prawdopodobnie, całkowity zakaz zatrudniania dodatkowych pracowników oprócz totalnego MINIMUM minimów. No, chyba, że faktycznie już się palił grunt pod nogami, to wtedy zatrudnia się....stażystów, na pół etatów, którzy po 2-3 tygodniach mają być tak samo efektywni jak pracownicy pełnoetatowi co pracują od 6-12 miesięcy w tym miejscu, niekiedy nawet i dłużej; 5) Brak jasnych procedur postępowania w większości procesach - tzw. czeski film, nikt nic nie wie, nie ma jasnych procedur jak wykonywać zadania ze strony lokalnej, a jeśli już nawet są to potrafią się zmienić w mgnieniu oka. Pretensje, że coś zostało zrobione źle be jasnego wyklaryfikowania tego jak powinno się przeprowadzać dany proces, robić dane zadanie jest na porządku dziennym. I ogólnie to co zostało napisane powyżej. Liczą się tylko śmieszne KPI na zielono, firma robi jakieś żałosne spotkania ze wszystkimi pracownikami gdzie przedstawia nudne i nikomu nie potrzebne filmiki oraz statystyki odnośnie tego jak to sobie z jednej strony świetnie radzi a z drugiej, że np. ma spadek obrotów względem tego samego okresu w poprzednim roku o, uwaga uwaga....6%! Wow, no naprawdę, nie wiem, zrzucić się Wam na zysk, biedować nie będziecie mam nadzieję? Jeszcze Wam mało? Pewnie krążą tutaj HR i ludzie od PRu ze strony firmy to takie pytanie - macie OGROMNY wzrost zamówień na wszystkie rynki, dostaliście pomoc ze strony tarczy, macie inne wsparcia finansowe - i tak docenia firma pracowników? Dodatkowo zwalnianie pracowników, nie przedłużanie umów, czy też pracownicy sami składający wypowiedzenia - proszę bardzo, i tutaj ten słynny zwyczaj zawitał. Nawet nie będę pisał, że mam nadzieję, że coś się zmieni w przyszłości bo przy tym "zarządzaniu" (chociaż lepiej pasuje tutaj pojęcie gaszenie pożarów) to za wiele się nie zmieni na lepsze. Potomnym ku przestrodze, polecam ewentualnie na 3-6 miechów zobaczyć jak to jest pracować w takim miejscu i zdobyć doświadczenie jakieś. Bo jednak team był, u mnie przynajmniej spoko, wspierający i rozumiejący wiele. Bez tego byłoby ciężko.

T.M.
Były pracownik
 Pytanie
@Etatowiec

ehhh... odchodziłam z tej firmy trochę z żalem i trochę z radością. z żalem, bo byłam od samego początku. znało się każdego w tych ciemnych korytarzach i surowych pomieszczeniach. Zespół był naprawdę świetny. pomimo ogromu pracy fajnie się dogadywaliśmy. z radością ? podobnie jak opisujący wyżej moje starania jakoś nie zostały za bardzo docenione. Jakieś dziwne tarcia i spiny na poziomie managementu doprowadziły do tego, że z kameralnej i fajnej firmy zrobił się "korpo-kołchoz", do którego przychodzą i odchodzą ludzie "no-name" co kilka miesięcy. Szkoda :'(

Paulina
@T.M.

To fantastycznie, że wśród pracowników Olympus Business Services panuje bardzo dobra atmosfera. To zachęca już do aplikowania - tym bardziej, że właśnie trwa tam rekrutacja. @T.M., możesz mi trochę opowiedzieć o tym, jak przebiega w tej firmie rekrutacja? Na co kładziony jest największy nacisk?

Mika
Pracownik
@Paulina

Nacisk kładziony jest na małe oczekiwania finansowe i dobra znajomość 2 lub więcej języków obcych by wspomóc działy z których odchodzą ludzie. Na pewno także na krótki okres wypowiedzenia z poprzedniej firmy.

Ojoj
Pracownik
 Pytanie
@Paulina

Pozdrawiam pracowników HR :D kogo szukacie?

spec
Kandydat
@Ojoj

no jak to kogo, stażystów :D

Mika
Pracownik
@spec

Do samych stażystów nic nie mam, każdy kiedyś gdzieś zaczynał, ale szkoda, że często są to osoby bez wiedzy z rachunkowosci/finansów.. A wystarczy zapytać w czasie rozmowy 1-2 pytania z podstawowych pojęć czy zasad. No ale jak liderzy sami lecą na znajomości języków, a nie merytorycznej wiedzy to kto ma to sprawdzić, koło się zatacza.

spec
Kandydat
@Mika

tu nie chodzi o sam fakt stażystów, uważam, że to super, że firma oferuje młodym osobom możliwość zdobycia doświadczenia. problem polega na tym, że stażyści zastępują brakujące etaty. kiedy ktoś się zwalnia, to nie zatrudnia się na jego miejsce specjalisty, a stażystę.

Sisi
Były pracownik
@spec

Potwierdzam jako były pracownik:) Wszystko powyżej to prawda. Jeszcze nie pracowałem w takiej firmie gdzie na miejsce zwalniających się osób zatrudniało się stażystę.

Zostaw merytoryczną opinię o OLYMPUS Business Services sp. z o.o. - Wrocław

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

OLYMPUS Business Services sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii