Nie trzeba mieć umiejętności i doświadczenia w lataniu oraz zawodu pilota, aby móc pracować w szeroko rozumianym lotnictwie. Dowodzą tego najnowsze oferty pracy w Warszawie, które adresowane są do kontrolerów ruchu powietrznego. Czego pracodawcy wymagają od potencjalnych kandydatów do pracy?

Nabór do 30 kwietnia

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej ogłosiła nabór aplikacji do pracy w Warszawie. Do 30 kwietnia swoje CV mogą wysłać lub złożyć chętni do podjęcia zatrudnienia na stanowisku kontrolera ruchu lotniczego w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Agencja ta jako jedyna w naszym kraju ma prawo zarządzać ruchem lotniczym na niebie. Obecnie potrzebuje uzupełnienia swojej kadry pracowniczej o kontrolerów ruchu lotniczego. Kandydat powinien odznaczać się między innymi umiejętnością pracy w warunkach stresujących, spostrzegawczością oraz szybkością i sprawnością w podejmowaniu wielu ważnych decyzji. Powinni oni również umieć pracoObecnie potrzebuje uzupełnienia swojej kadry pracowniczej o kontrolerów ruchu lotniczego.wać w zespole, charakteryzować się dobrą orientacją w przestrzeni, refleksem oraz mieć bardzo dobrą znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Dla kandydatów przygotowano możliwość doszkolenia zawodowego, dlatego doświadczenie na stanowisku kontrolera ruchu lotniczego w tej pracy w Warszawie nie jest absolutnie konieczne.

Kurs dla kontrolerów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej skieruje kandydatów do pracy na stanowisku kontrolerów ruchu lotniczego na odpowiednie kursy zawodowe, obejmujące wieloetapowe szkolenie teoretyczne i praktyczne. Kurs na Kontrolera Ruchu Lotniczego pozwoli na nabycie właściwej wiedzy i umiejętności, ważnych na takim stanowisku pracy. Kursy zakończą się egzaminem i prowadzone będą według zmodernizowanych programów i planów w jednostkach doskonale dostosowanych do przyszłej pracy zawodowej kandydatów.

Po przejściu przez pierwszy etap selekcji kandydatów na pracowników, przyszli kontrolerzy ruchu lotniczego w Warszawie podejmą naukę na kursach zawodowych w II kwartale 2017 roku, a czas szkolenia przewidziany jest na około 20-22 miesiące. Zakończy się uzyskaniem licencji, a założonym miejscem pracy takich pracowników będzie Warszawa. Kursy podstawowe na Kontrolera Ruchu Lotniczego rozpocznie niebawem 20 kandydatów na pracowników. Będą one odbywały się w Ośrodku Szkolenia Personelu Służb Ruchu Lotniczego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie.
To nie pierwszy taki nabór w historii Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W ramach szkoleń wstępnych uczy się już 54 kandydatów, jakich wyłoniono w poprzednich naborach, a do uzyskania licencji kontrolera ruchu lotniczego przygotowuje się 69 praktykantów z licencją studencką S-ATCL.