W Zielonej Górze już wkrótce odbędzie się otwarcie nowego centrum logistycznego, należącego do firmy FIEGE. Jego powstanie skutkować będzie pojawieniem się około 300 nowych miejsc pracy.

O inwestorze

Firma FIEGE jest operatorem logistycznym, rozwijającym się bardzo dynamicznie, dlatego poszukiwał nowej lokalizacji dla centrum logistycznego, które mogłoby stać się miejscem świadczenia usług optymalizujących zwrot produktów od strony kosztowej i czasu obsługi. FEGE to firma rodzinna, która optymalizuje procesy klientów na każdym etapie łańcucha dystrybucyjnego; przodująca w branży europejska firma logistyczna.

Inwestor ma w planach ekspansję na zachodnie województwa Polski, co jest integralnym elementem realizowanej przez firmę strategii.

Nowe centrum logistyczne

Zielona Góra ma być siedzibą kolejnego centrum dystrybucyjnego firmy FIEGE. Operator logistyczny będzie za jego pośrednictwem obsługiwał zwroty znanych marek odzieżowych. Wykorzysta przy tym internetowy kanał sprzedaży.

Nowe centrum logistyczne w Zielonej Górze ma doskonałą lokalizację i będzie mogło korzystać ze zdobytego dotychczas know-how. W mieście nie brakuje także wykształconych, doświadczonych pracowników, którzy będą wspierać jego pracę. FIEGE deklaruje, że stworzy około 300 nowych miejsc pracy w Zielonej Górze i już wkrótce zacznie zatrudniać nowych pracowników. Na stronach internetowych FIEGE pojawiły się już pierwsze oferty pracy w tym mieście, m.in. dla lidera zespołu magazynowego, pracownika magazynu, pracownika obsługi zwrotów odzieży, kontrolera jakości z językiem angielskim czy też dla specjalisty ds. personalnych.

Otwierane przez firmę FIEGE nowe centrum dystrybucyjne jest zlokalizowane w Panattoni Park Zielona Góra, a dokładnie – na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Położone jest w niewielkiej odległości (6 km) od drogi ekspresowej S3. Zaledwie około 70 km dzieli je od granicy polsko-niemieckiej, co stwarza dobre perspektywy rozwojowe dla firmy FIEGE na przyszłość.

Atrakcyjna lokalizacja centrum FIEGE na pewno wpłynie na usprawnienie procesu dostarczania przesyłek – nie tylko w zachodniej części Polski, lecz także w całym kraju oraz poza jego granicami. Dzięki temu ma skrócić się czas zwrotu towarów oraz płatności za zwracane produkty.

Magazyn ma powierzchnię ponad 5 tys. metrów kwadratowych i planowo powinien rozpocząć swoją działalność już w styczniu 2018 roku.