21 listopada 2017 roku odbyły się Międzynarodowe Targi Poznańskie, które dla pracowników były szansą na znalezienie pracy, a dla pracodawców – na zrekrutowanie wartościowych pracowników. Jak przebiegały targi i jakie atrakcje towarzyszące przewidziano dla odwiedzających?

Targi Career EXPO

W Poznaniu miało miejsce wydarzenie istotne dla całej Wielkopolski. Targi pracy Career EXPO oferowały możliwość osobistych spotkań i odbycia rozmów z pracodawcami oraz rekruterami z poszczególnych firm na neutralnym gruncie. Pojawili się przedstawiciele nie tylko lokalnych przedsiębiorców z Poznania, którzy prezentowali potencjalnym kandydatom oferty pracy, lecz także przedstawiciele światowych firm.

Rozmowy kwalifikacyjne na targach pracy w Poznaniu

Osoby zainteresowane zmianą pracy lub znalezieniem nowej mogły zarejestrować się przez internet i wypełnić wirtualne CV. W jednym miejscu sprawdzały listę firm, które deklarowały swój udział w Szybkiej Rekrutacji. Aplikacja po złożeniu była weryfikowana w systemie, po czym dana osoba otrzymywała zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną podczas targów. W ten sposób można było wziąć udział w realnej rekrutacji do takich firm, jak Volkswagen Group Polska, Getinge, Rockwool czy Hicron.

Atrakcje towarzyszące

Podczas targów Carrer EXPO w Poznaniu można było zmierzyć się z zagadkami w modnych w ostatnim czasie escape roomach. Poza tym na przybyłych czekało ponad 40 prowadzonych przez ekspertów szkoleń. Pozwalały one dowiedzieć się między innymi, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jak być wiarygodnym podczas spotkania kwalifikacyjnego, jak przedstawiać swoje najmocniejsze strony i zwiększyć prawdopodobieństwo pozyskania pożądanej pracy. Można też było uzyskać informację, kim jest nasz wewnętrzny bohater, albo dowiedzieć się, jakie cechy ma mistrz przemówień publicznych.

Odwiedzający targi mogli bezpłatnie skorzystać z konsultacji w tzw. Strefie Rozwoju, gdzie specjaliści HR podpowiadali, jak stworzyć dobre CV i kompletną aplikację, która zainteresuje rekrutera i pracodawcę. Fotografowie w tejże strefie byli gotowi na przygotowanie dla chętnych profesjonalnego zdjęcia do CV. Wszystko to sprawiało, że osoba poszukująca pracy naprawdę mogła ją znaleźć podczas targów. Tym właśnie różnią się targi Carrer EXPO od innych podobnych wydarzeń na terenie całego kraju.