Zdecydowanie najbardziej charakterystycznym miejscem w Częstochowie, znakiem, symbolem oraz miejscem docelowym wielu podróży, nie tylko religijnych, jest właśnie Jasna Góra. Jest to jeden z największych ośrodków religijnych, przyciągających nie tylko turystów i pielgrzymów, ale również osoby poszukujące pracy. Czy faktycznie na Jasnej Górze można znaleźć zatrudnienie, nie będąc osobą duchowną?

Działalność, o której nie każdy wie

Mało kto zdaje sobie sprawę, że przy jasnogórskim sanktuariów w Częstochowie prężnie działają Domy Opieki Towarzystwa Chrystusowego, prowadzące tymczasową oraz długoterminową, a także dzienną czy rekonwalescencyjną opiekę nad osobami starszymi, często również schorowanymi. Nieustannie zwracają się do nich osoby nie mogące na co dzień poradzić sobie z pogodzeniem obowiązków rodzinnych i zawodowych ze wzmożoną opieką nad potrzebującymi. To stwarza również możliwość podjęcia pracy w jednym z takich domów, ponieważ zatrudniane są tam również osoby świecie.

Wysokie wymagania

Jak przystało na renomowane i prestiżowe miejsce, osoby zatrudniane do opieki nad osobami starszymi muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje, umiejętności, sporo doświadczenia na podobnych stanowiskach, a także odpowiednie cechy interpersonalne, dzięki którym znajdujący się w obiekcie pacjenci będą czuli się komfortowo. Przed podjęciem pracy każdy kandydat jest solidnie szkolony i zapoznawany ze wszystkimi możliwymi, obowiązującymi w domach procedurami. Szkolenia odbywają się między innymi z zakresu caring for pe ople with dementhia, food hygiene czy safeguarding against abuse.