Na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabrzu zapoczątkował inwestycję nowy przedsiębiorca – firma Bud-Expert, która w ostatnim czasie oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w tym mieście. Oznacza to zwiększone szanse na zatrudnienie dla nowych pracowników.

O firmie Bud-Expert

Przedsiębiorstwo Bud-Expert specjalizuje się w produkcji i obróbce wszelkiego rodzaju elementów stalowych, głównie blach i rur. Świadczy także usługi przemysłowe w zakresie obróbki metali,  wykorzystując technologie cięcia wodą lub laserem oraz gięcia.

Zabrzański zakład jest filią przedsiębiorstwa, którego główna siedziba mieści się w Knurowie. Łącznie zatrudnia ono około 50 pracowników.

Nowe centrum Bud-Expert

W KSSE w Zabrzu Bud-Expert zbudowała wysoko zautomatyzowane centrum cięcia laserowego blach i rur. Ta inwestycja pochłonęła około 8 mln zł. To już trzecia otwarta firma na zabrzańskich terenach katowickiej strefy. Zakład stanął przy ulicy Donnersmarcka, a działkę w tym miejscu zakupiono już w 2015 roku. Pod koniec roku rozpoczęła się budowa sfinalizowana po niespełna 9 miesiącach w sierpniu 2016 roku. Realizowała ją spółka Pro-Invest. Później halę wyposażono w sprzęt.

Pomimo że inwestycja Bud-Expertu niedawno się zakończyła, władze już planują jej rozbudowę. W efekcie zakład powiększy się do łącznej powierzchni około 3 tys. mkw, podczas gdy obecnie hala produkcyjna liczy około 1,6 tys. mkw powierzchni.

Zatrudnienie w Bud-Expercie znalazło już około 40 osób, a kolejne 10 etatów czeka na obsadzenie. Połowa kadry to pracownicy administracji i inżynierowie, a pozostali to osoby zajmujące się  produkcją.

Na stronach internetowych firmy Bud-Expert można znaleźć zakładkę „kariera”, w której znajdują się aktualnie dwie oferty zatrudnienia w Zabrzu. Pierwsza dotyczy operatora pracy krawędziowej. Poszukiwana jest osoba z wykształceniem zawodowym lub średnim technicznym oraz z co najmniej rocznym doświadczeniem na podobnym stanowisku. Druga to propozycja  dla specjalisty ds. marketingowo-handlowych. W tym przypadku oczekiwania pracodawcy wobec potencjalnych pracowników są już wyższe. Kandydat powinien legitymować się świadectwem ukończenia szkoły średniej lub mieć wykształcenie wyższe techniczne oraz minimum roczne doświadczenie. Ważna jest znajomość programu AUTOCAS lub podobnego, a także wiedza z zakresu technik obsługi klientów firmy w branży usług produkujących dla przemysłu. Specjalista zostanie zatrudniony w Gliwicach.