Czy handlowiec bez doświadczenia może bić rekordy sprzedaży? Okazuje się, że tak! Ambicja połączona z ciężką pracą to gwarantowany przepis na sukces, a brak doświadczenia zawodowego nie jest przeszkodą w rozwoju kariery w dziale sprzedaży. Zwłaszcza gdy jest się pod profesjonalną opieką liderów.

Handlowiec bez doświadczenia – praca w dziale sprzedaży

Praca na stanowisku Key Account Managera wiąże się z odpowiedzialnością i szeregiem przygotowań. Dobra współpraca z klientami wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznego przygotowania i odpowiednich umiejętności komunikacyjnych.

Czy ambicja i chęć stałego podnoszenia swoich kwalifikacji jest ważniejsza od doświadczenia zawodowego? Nasi eksperci jednogłośnie mówią o otwartości i determinacji, która w połączeniu z ciężką pracą może zagwarantować sukces w dziale sprzedaży. Oczywiście, wiele zależy od indywidualnego podejścia kandydata i filozofii danej firmy. W GoWork.pl dajemy szanse na rozwój kariery młodym osobom, które dopiero debiutują na rynku pracy. Czy taka postawa przynosi efekty? Wyniki mówią same za siebie.

Jak zostać handlowcem bez doświadczenia? Przedstawiciel handlowy bez doświadczenia

Mistrzowie sprzedaży też kiedyś byli debiutantami, którzy na swojej drodze spotkali odpowiednich ludzi i skorzystali z danej szansy. Jeżeli czujesz, że odnajdziesz się w pracy handlowca, ale brak Ci doświadczenia, to nie poddawaj się, tylko udowodnij, że poradzisz sobie w tej branży!

Od czego zacząć przygotowania do aplikowania na oferty pracy dla handlowca? Najważniejsze jest pozytywne nastawienie. Dokładnie przeczytaj wymagania opisane w ogłoszeniu i sprawdź, czy spełniasz chociaż część z nich. 

Wiele umiejętności cenionych na tym stanowisku jest powiązanych z charakterem i nastawieniem danej osoby, dlatego brak doświadczenia nie musi być decydujący i nie skreśla twojej kandydatury! Determinacja w dążeniu do celu i pewność siebie są cenione w pracy handlowca, a wykazując się nimi podczas rekrutacji, masz szansę zdobyć upragnioną posadę oraz dołączyć do grona osób, które odważyły się spróbować i obecnie spełniają się na tym stanowisku.

Handlowiec bez doświadczenia: gdzie znajdzie pracę?

Czymże byłaby teoria bez odpowiedniego przykładu! Na szczęście w GoWork.pl możemy pochwalić się realnym wzorcem handlowca bez doświadczenia, który pół roku temu zdecydował się aplikować na ofertę pracy w dziale sprzedaży, a dziś jego wyniki przodują w rankingach! Jak znaleźć pracę bez doświadczenia? Dzięki odpowiedniemu nastawieniu, ciężkiej pracy i nieocenionemu wsparciu swoich Liderów, nasz bohater nauczył się odpowiednich technik sprzedaży, które gwarantują mu comiesięczne wzrosty.

Wiek to tylko liczba

Piotr Jakubowski - Key Account Manager

Piotr Jakubowski – Key Account Manager

Piotr Jakubowski to 19-letni sprzedawca, który jasno określił cel swojej kariery zawodowej i zaraz po maturze zdecydował się na pracę w dziale sprzedaży w GoWork.pl. Dlaczego postanowił aplikować na ofertę pracy na stanowisku handlowca i czym wyróżnił się podczas rekrutacji? Brak doświadczenia w tak młodym wieku nie dziwi rekruterów, jednak Piotr już od 16. roku życia dbał o swoje finanse i podejmował się prac dorywczych. Na początku zatrudnił się w cukierni, uczestniczył w akcjach społecznych i… rozkręcił własny biznes, który zapewnił mu satysfakcjonujące zarobki. Jak widać, wiek to tylko liczba, a handel i umiejętności sprzedażowe można rozwijać niezależnie od daty urodzenia.

Czy pierwsze zarobione pieniądze pozwoliły Piotrowi osiąść na laurach? Wręcz przeciwnie, mimo że jego pomysł na interes odniósł sukces, to młody przedsiębiorca wiedział, jak wiele musi się jeszcze nauczyć. Pokora i chęć zdobycia niezależności finansowej doprowadziły go do pracy w GoWork.pl.

Debiut w dziale sprzedaży

Aplikując na stanowisko Account Managera, Piotr miał jasną wizję swojej przyszłości zawodowej. Możliwości rozwoju, stałe podnoszenie swoich kwalifikacji i satysfakcjonujące zarobki oferowane przez GoWork.pl zachęciły świeżo upieczonego absolwenta liceum do budowania swojej kariery właśnie tutaj.

Co wyróżniło Piotra spośród innych kandydatów na handlowca? Brak doświadczenia nie przeszkodził, ponieważ jego pozytywna energia i otwartość w komunikacji przekonała rekruterów, aby postawić właśnie na niego. Pokora i wiarygodność, jaką wyróżnił się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, sprawiła, że dostał swoją pierwszą pracę na pełny etat!

Wsparcie teamu i pomoc managerów

Profesjonalne szkolenie wprowadzające i oferowane wsparcie od kolegów z zespołu sprawiły, że początkujący handlowiec od razu skupił się na osiągnięciu sukcesu. Jak sam wspomina, najtrudniejszym momentem na początku jego drogi zawodowej było nastawienie na szybkie wyniki.

Praca w dziale sprzedaży nauczyła go, że dążenie do celu to nieustanna droga, która dzięki wytrwałości i determinacji przynosi satysfakcjonujące efekty. Jakie są jego rady dla tych, którzy mimo braku doświadczenia chcą spróbować swoich sił w tej branży? Samokontrola, stanowczość i zawziętość znacznie pomagają w realizowaniu obranego celu, a poczucie własnej wartości i świadomość posiadanych atutów motywują do działania i są cenione w środowisku handlowców.


Szukasz pierwszej pracy? Odwiedź zakładkę: CV bez doświadczenia na GoWork.pl i zobacz, jak poprawnie napisać dokument.


Handlowiec bez doświadczenia w zespole

Za każdym sukcesem młodego handlowca stoi starszy przełożony, który swoim wsparciem i dobrym słowem potrafi motywować i odpowiednio zachęcić do dalszej pracy. W GoWork.pl doświadczeni managerowie chętnie dzielą się swoją wiedzą z debiutantami. Piotr Jakubowski dołączył do zespołu Piotra Janikowskiego, który prężnie działa pod wodzą Marcina Chęsiaka i odnotowuje rekordowe wyniki. To przykład zgranego teamu, którego Lider wie, jak rozwijać młode talenty sprzedaży.

Team Manager Marcin Chęsiak i Team Leader Piotr Janikowski

Team Manager: Marcin Chęsiak i Team Leader: Piotr Janikowski

Wspieranie młodych talentów

GoWork.pl od początku swojego istnienia pragnie rozwijać napotkane talenty i umożliwić każdemu pracownikowi zdobywanie kolejnych kwalifikacji i polepszanie swoich umiejętności. Nasi eksperci działu sprzedaży zgodnie stwierdzają, że praca Managera wymaga odpowiedniego podejścia do pracy z ludźmi. Manager to nie tylko przełożony, którego zadaniem jest opieka nad zespołem, to również mentor i przyjaciel, który nawiązując szczere relacje, może zbudować prawdziwą, zgraną drużynę. Codzienny wzajemny wkład w pracę, wymiana spostrzeżeń i stały kontakt ze współpracownikami, przynoszą upragnione efekty i umacniają team.

„Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością jak z własnej” – Henry Ford

Oferowane wsparcie i opieka nad pracownikami, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sprzedażą, daje im ogromną satysfakcję, a poczucie, że miało się swój udział w szlifowaniu talentów, jest bezcenne. Jeżeli na początku swojej kariery zawodowej spotkamy odpowiednich mentorów, to dzięki ich wsparciu i odpowiedniej współpracy możemy osiągnąć sukces, mimo braku doświadczenia w danej branży. 

Wrodzony talent czy ciężka praca? Handlowiec bez doświadczenia

Oferowanie odpowiedniego wsparcia i perspektywa permanentnego rozwoju napędza do działania nie tylko początkujących Account Managerów. Codzienna motywacja liderów, cenne rady i motywowanie pracowników do samorozwoju sprawiają, że wyniki są coraz lepsze, a sprzedawcy mocniej wierzą w swoje możliwości. Oczywiście, odpowiednie wynagrodzenie i system premiowy również motywują, ale bez dalszej perspektywy samodoskonalenia nie przyniosą oczekiwanych efektów.

Niezależnie od tego czy posiadasz wrodzony talent, czy masz za sobą wiele lat doświadczenia w branży, jeżeli nie pracujesz odpowiednio ciężko i nie jesteś nastawiony na pokonywanie własnych rekordów, nie osiągniesz sukcesu w danej branży. Predyspozycje interpersonalne pomagają w pracy handlowca, ale to codzienna praca, otwartość na analizę własnych porażek i stałe podnoszenie posiadanych umiejętności sprawiają, że stajesz się coraz lepszym sprzedawcą.

Oceń artykuł
5/5 (1)