TRW jest jednym z największych pracodawców w Częstochowie, który zapewnia pracę kilku tysiącom osób. Pracują one nie tylko na linii produkcyjnej czy w magazynie, lecz także w centrum inżynieryjnym. Obecnie TRW ogłasza rekrutację dla pracowników nowego centrum finansowo-księgowego.

Budowa nowego centrum

Centrum finansowo-księgowe TRW powstanie na terenie włączonym do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w ramach inwestycji szacowanej na 13 mln zł. Za te pieniądze ma powstać biurowiec oddziału ESSC – European Shared Servces Center, w którym prowadzone będą w najbliższej przyszłości usługi księgowe i finansowe dla europejskich spółek produkcyjnych należących do TRW.

O TRW w Częstochowie

Istniejący od przeszło 25 lat zakład pracy w Częstochowie, należący do międzynarodowej spółki TRW. Wytwarza m.in. pasy bezpieczeństwa do samochodów, poduszki powietrzne i ich moduły, zamki do pasów czy regulatory wysokości. Z uwagi na wielkość produkcji częstochowskie fabryki – przy ul. Legionów i Rolniczej – trafiły do czołówki koncernów motoryzacyjnych na świecie. Oprócz nich TRW rozwinął w Częstochowie centra usług wspólnych, do których zalicza się Centrum Obsługi Finansowej, Centrum Inżynieryjne, Centrum Informatyczne i Biuro Zakupów.

W 2015 roku TRW połączyło się z globalnym dostawcą branży motoryzacyjnej, firmą ZF Friedrichshafen AG, i obecnie ma 230 placówek w ponad 40 krajach na całym świecie. Dostarcza wyroby liderom branży motoryzacyjnej.

Oferty pracy dla ponad 200 osób

W biurowcu TRW zatrudnienie znajdzie co najmniej 200 nowych pracowników, dzięki czemu całkowite zatrudnienie oddziału ESSC wzrośnie do ponad 500 osób. TRW będzie poszukiwać do pracy w centrum finansowo-księgowym przede wszystkim specjalistów z zakresu finansów.

Nowe biuro ma wspierać istniejące od 11 lat w Częstochowie Centrum Obsługi Finansowej, które rok po roku przejmowało obsługę kolejnych europejskich oddziałów TRW. Na jego potrzeby przed rokiem, we wrześniu 2016 roku, TRW zdecydowało o wybudowaniu na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nowego biurowca przy ul. Legionów.

Zatrudnienie także w centrum IT należącym do TRW

Kolejnych 50 osób koncern motoryzacyjny TRW ma zatrudnić w centrum IT, które aktualnie przenosi się do nowo wybudowanego biurowca przy ul. Racławickiej w Częstochowie. Pracuje w nim obecnie około 100 osób, a TRW planuje już rekrutację. Szanse na pracę będą mieli informatycy specjalizujący się w obszarze infrastruktury, SAP-a, aplikacji inżynieryjnych czy MES-a.