Toshiba

Biskupice Podgórne

Opinie o Toshiba

Marqez 2016-09-01 21:42:44
Ale to info nic nie znaczy z naszej perspektywy :/
To jest tylko że vestel dostał licencję na używanie marki toshiba.
Nijak się to ma do compala i sprzedania go.
Cały dzień kopałem w necie jak tylko się dało i nic...
Nadal nie wiadomo nic...
anonim 2016-09-02 08:41:45
A pamiętacie jak nas przejął Compal też miało być pracy a pracy a tu niespodzianka postój za postojem. Nawet licencja od Toshiby nie pomogła, więc z tym optymizmem to też się wstrzymajmy. Tak na pewno to nie wiele wiemy jedynie, że Vestel ma teraz licencję. Nigdzie nie ma potwierdzonych informacji, że ma też Compal! Pozostaje nam tylko czekać na jakieś konkrety w prasie.
k 2016-09-02 15:29:23
art. 231 § 4 KP .Jest okazja się zastanowić nad swoją przyszłością.
Marqez 2016-09-02 15:47:27
Nie tak szybko kolego...

Odmiennie taką sytuację ocenił Sąd Najwyższy. Zgodnie bowiem z uchwałą 7 sędziów Sądu Najwyższego z 18 czerwca 2009 r., sygn. akt III PZP 1/09 rozwiązanie stosunku pracy w trybie art. 231 § 4 kodeksu pracy nie uprawnia do nabycia odprawy pieniężnej, o której mowa w art. 8 ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, chyba że przyczyną rozwiązania stosunku pracy była poważna zmiana warunków pracy na niekorzyść pracownika. Wskazana uchwała SN dotyczy jednak przypadków szczególnych i nie można z niej wyciągać wniosku, że w każdym przypadku rozwiązania umowy o pracę na podstawie art. 231 § 4 Kodeksu pracy pracodawca będzie zmuszony pracownikowi wypłacić odprawę pieniężną. Zdaniem sądu tylko zmiana warunków pracy dokonana po przejęciu, zmiana, która następuje na niekorzyść pracownika i którą możemy określić mianem poważnej będzie uzasadniała roszczenie pracownika o wypłacenie odprawy pieniężnej. W praktyce pracodawcy będą wypłacać odprawę tylko w sytuacjach skrajnych (podobnie jak ma ta miejsce w chwili obecnej przy wypowiadaniu umów o pracę na czas określony), natomiast sprawy, w których będzie istniała wątpliwość czy zmiana miała charakter na tyle doniosły, że uzasadniała prawo pracownika do odprawy znajdą swój ewentualny finał w sądzie.]
k 2016-09-02 16:46:39
akurat nie chodziło mi o odprawy bo nie mamy do niej prawa , a chodziło mi o cały art.23[ przejście zakładu pracy] bo nie jest tak że zakład może wszystko wobec nas ,ma też pewne obowiązki... a i my możemy odejść w ciągu 7 dni...
Marqez 2016-09-02 16:58:13
Ale myślisz że ludziska sobie ot tak będą odchodzić ?
Nie sądzę, pracy nie ma po tych wsiach z których ich dowożą, nie jest lekko to i będą siedzieć by tylko praca była...
Jak ktoś oblatany i ma alternatywę to czemu nie, ale realnie patrząc to każdy się trzyma stołka puki może i go ma.
K 2016-09-02 17:14:21
Nie chciałem nikogo do niczego namawiać tylko żeby poczytali jakie mają prawa i jaki ma obowiązki zakład pracy ,bo te osoby które powinne tego dopilnować choćby związki zawodowe nie wiem czy wiedzą o co chodzi ,a tu masz rację wszyscy się cieszą i oby nie było źle...

anonim 2016-09-02 17:57:01
Ja jestem oblatana i mam alternatywe ale nie lubie latac po zakladach czlowiek sie przyzwyczail do miejsca pracy i ludzi nie chce zmian choc wydaje mi sie i tak tez doczytalam vestel to potezna firma stawiajaca na potezna produkcje tu nie bedzie tak pieknie ladnie 1 zmiana wiec i ful ludzi potrzeba wiec kto chce to moze zostanie tez pan kowalczyk wspomnial o tym programie dobrowolnych odejsc z jakiegos powodu nie wiedziec czemu to tez dalo do myslenia....
real73 2016-09-02 18:58:12
Compal Electronics sprzedał fabrykę telewizorów LCD mieszczącą się w Biskupicach Podgórnych pod Wroc ławiem. Nabywcą jest gigant technologiczny na tureckim rynku elektroniki użytkowej koncern Vestel. str-ELEKTRONIKAB2B
??? 2016-09-02 20:33:32
Naprawdę nie wiem dlaczego się tak cieszycie ???
Marqez 2016-09-02 20:38:26
Bo byndzie robota :)
A kupili ze ludem i całym dobrodziejstwem inwentarza...
anonim 2016-09-02 21:50:45
Ej skad wiesz ze z ludem???
Marqez 2016-09-02 22:03:08
Bo mie wielokrotnie przełożony mój powiedział.
ggg 2016-09-05 08:42:07
Wiara czyni cuda !!! ;)
zzx 2016-09-05 09:13:40
Nie przeżywajcie już tak ,jeszcze nic nie wiadomo co i jak będzie...
twds 2016-09-05 11:09:09
Haha,wiare to ja moge miec w cos innego,a nie w zaklad ktory od dobrych kilku lat upada i tajemnica jest jakie przekrety sa robione ze jeszcze to stoi i ktos to kupil i chce dalej produkowac telewizory gdzie jest to niepewny grunt. Znow praca bedzie na chwile a pozniej zaczna sie te same problemy, malejacy plan,wycofujacy sie kontrahenci,reworki,itd.
anonim 2016-09-05 17:28:59
Nawet gdbys mial miala popracowac nastepne ponad 3 lata w tym samym zakladzie to chyba duzo co???zawsze to cos he??
anonim 2016-09-05 17:33:14
Obys mial racje....ja to bym chciala wiedziec ile jeszcze tego wolnego nas czeka to juz zaduzo jak na chwile obecna dosc
Perun 2016-09-05 18:50:17
Raczej przed listopadem produkcji bym się nie spodziewał
rano 2016-09-06 14:04:46
Jak czytam te komentarze,że masz dość siedzenia na wolnym to przychodzi mi na myśl tylko jedno korzystne dla ciebie rozwiązanie-zwolnij sie i idź do innej pracy, zwłaszcza że teraz prawie wszedzie masz 10-12 godzinny system pracy wiec zbyt wiele w domu nie posiedzisz. I myśle że musisz być niezwykle samotnym człowiekiem że tak śpieszno ci do ludzi z pracy i do samej roboty,wolisz tam siedzieć niż wypoczywać w domu???Jeszcze zatesknisz za postojowym jak nam dowali Vestel brygadówki, przekonasz się sama. Ciesz się ze masz wolne i płacą nam, bo robisz z siebie nie napisze kogo takimi komentarzami
anonim 2016-09-06 15:13:23
Ja tez mysle ze vestel nam dowali moze to nie stanie sie od razu bo nim wdraza swoj system i poswojemu wszystko poukladaja to troszke minie ale w zyciu nie bedzie 1 zmiana tak jak do tej pory chyba sie skonczy taka sielanka duzo moze sie zmienic ale w niektorych dzialach to by sie przydalo zmienic wszystko a nie siedza i nic nie robia i uwazaja sie za nietykalnych bedzie tak jak w kazdej firmie nie ma osoby wolno chodzacej po zakladzie tak jak tu ful ludzi szarakow czy zielonych kazdy ma wypelniona kazda minutke pracy zeby nie stac bezczynnie tu tez tak bedzie wiec niech sie boja ci co maja sielanke bo nie mowie o szarakach produkcyjnyszaskonczy sie wam niektorym
O? 2016-09-08 11:09:58
Co się dziwić z pewnością jej praca polega na tym żeby postać 8 godzin z koleżankami i obgadywać innych a resztę poganiać i gnębić więc tęskno jej , a swoją drogą to mogła się podpisać nazwiskiem żeby wiedzieli kogo docenić za taki oddanie
jak wszyscy to wszyscy- anonimowo 2016-09-08 13:18:05
od kiedy sprzedaż fabryki to art. 23 1 KP? sprzedaż to zmiana właściciela, nie przejęcie części jednostki..
nocoty 2016-09-08 16:21:53
W kodeksie pracy brak jest definicji sprzedaż zakładu jak też przejęcie jest tylko (...przejście zakładu pracy lub jego części...)
DDDDDDDD 2016-09-10 19:42:29
tak jestesmy nieroby - i jest super - sprawdzamy czy wyplata wplyneła a reszta niech zap..... jak lubi - ŻAL hahahaa
DDDDDDDD 2016-09-10 19:44:51
DE..IL - nienormalny
? 2016-09-15 13:46:46
Hej czy coś wiadomo kiedy wracany do pracy? Bo jakaś cisza narazie...
papi 2016-09-15 17:22:52
A skąd ktoś ma wiedzieć jak nikt do pracy nie jeździ? Jutro jak nikt cie nie poinformuje że przedłużają wolne to w poniedz.szykuj się do pracy. Z tego co słyszałam od koleżanki to wysłali ludziom do domów skierowania na badania wiec chyba dalej będzie wolne,bo tak to by im w poniedziałek kazali iść do enelmedu
anonimh 2016-09-15 21:13:52
W poniedzialek do pracy a dalej to w poniedzialek sie dowiemy ale ja cos czuje ze to nie ostatni przeztoj
? 2016-09-15 21:27:39
A po co skoro nikt nie pracował to nic niema ?
anonim 2016-09-16 01:02:16
Nie ma ale w koncu ta produkcja kiedys sie zacznie nie martw sie jeszcze zdazysz sie narobic tutaj jesli jutro telefon nie zadzwoni towponiedzialek do pracy w cudzyslowiu do pracy taka byla mowa a po conie wiem okaze sie w poniedzialek zreszta nie wiem ktos moze jest poinformowanu lepiej ode mnie to moze nwpisze tu cos czy cos wogole dzieje sie w naszym zakladzie idzie cos w kierunku do przodu??
hen 2016-09-16 10:03:24
No i już wiecie?
DD 2016-09-16 10:25:30
Ta... a skoro mamy czekać to i może coś z tego będzie
anonim 2016-09-16 12:41:26
Napewno bedzie musi sie wdrazyc nowa firma a to nie taki latwy proces pidejrzewam ze vestel bedzie chcial cos w procesie zmienienic moze wprowadzic swoje zasady a nie jak compal poszedl na latwizne i na tych samych zasadach no niestety a to trwa takze nic nam nie pozostaje jak czekac i delektowac sie wolnym
aha 2016-09-17 17:36:23
Do końca września postojowe. Produkcja ruszy w okolicach stycznia 2017r
ciekawy 2016-09-17 21:57:55
To co w takim razie od października do stycznia? Wyrzucą nas ?
anonim 2016-09-18 12:28:50
Wlasnie co my bedziemy robic przez te miesiace to niemozliwe zeby tak siedziec non stop na postojowym nie chcecmi sie wierzyc az myslalam ze ruszy sie cos pazdziernik no max listopad
poinformowana 2016-09-19 16:27:00
To źle myślałaś, ludzie było zebranie, i dalej miedzy sobą plotkujecie.Wyraźnie powiedział p.Kowalczyk, że zgody administracyjne potrwają nawet kilka tygodni,Vestel musi założyć sobie jakiś plan produkcyjny,zamówić cześci, te cześci też bedą szły do nas kilka tygodni...Nie wiem czy zauważyliście że dyrektor kilka razy powiedział ''listopad'' i pewnie coś około listopada ruszy na próbe a pełna produkcja może faktycznie po nowym roku. cieszcie sie wolnym. Zwolnić nas nie zwolnią
anonim 2016-09-19 17:42:58
No wlasnie przestancie tworzyc znow nowe ploty nikt was nie zwolni vestel musi zaczac wszystko od zera to nie tak jak z compalem bylo pan Kowalczyk powiedzial wyraznie taki stan rzeczy jak jest teraz moze potrwac bawet do 2,5 miesiaca. nie ma powodu do zmartwien
aaaaaaa 2016-09-21 08:55:14
Po co trzymać ludzi przez kolejne 3 miesiace jak można zatrudnić agencyjnego na ile się chce i płacić mu za wykonaną pracę a nie za siedzenie w domu ?
anonim 2016-09-21 10:39:04
Tak napisales jakby to wygladalo w ten sposob ze siedzimy w domu my a tam pracuja agencyjni nie rozumiem twojej wypowiedzi nastepny tworzy cuda
dzidzia 2016-09-21 14:02:49
Wy wszyscy jesteście tak inteligentni że nie rozumiecie podstaw i zasad prowadzenia biznezu,firmy itd.Ludzie którzy nad tym czuwają mają pokonczone najlepsze szkoły i lata doświadczen i wiedzą najlepiej co robią i im pozostawcie decyzje i ocenę co im się opłaca a co nie.cieszcie sie że nie dostaliśmy wypowiedzeń i możliwości powrotu przez agencje jak już bedzie Vestel stał,biadolicie jak stare babska na targu.Niektórzy wypowiadający sie tu mylą swoje role-jesteśmy od pracy przy produkcji,pracownikami produkcyjnymi sie na zywamy, a nie umysłowymi
anonim 2016-09-21 17:18:57
Przepraszam cie bardzo e skad wzielas info ze jesli ktos dalej bedzie chcial pracowac dla vestel to tylko przez agencje chyba z tego targu dla starych bab o ktorym wspominasz ja 1 raz slysze o agencjach
anonim 2016-09-21 20:49:32
Zwracan honor zle zrozumialam
iustus 2016-09-22 14:51:52
Takie szkoły pokończyli i takie mają doświadczenie, że firma już w trzecie ręce idzie. Od chwili kiedy Japończycy oddali zarządzanie tym inteligentom :-D, zaczęło się w firmie psuć. Przypomnieć telewizory z Niemiec, kiedy wróciło do Toshiby tysiące do poprawy.
Vestel musi pozamiatać z góry na dół i liderów produkcji i na magazynie i na wyższych szczeblach, chyba że mają zamiar pobyć właścicielem przez pięć lat i kopnąć to komuś dalej. Ale czy im się koszty inwestycji zdążą zwrócić ?, jeśli takie rodzynki mają w posiadaniu :-P. Ten zakład jeszcze ciągnie tylko dzięki tym zwykłym robolom, którzy za marne grosze pracują. A ci wielce wykształceni to powinni ich po nogach całować, bo dzięki nim mają jeszcze pracę.
anonim 2016-09-22 17:15:44
Dlatego ja czuje ze vestel zrobi tu wielka rewolucje i o to sie modle mozna zapieprzac ale niech wszyscy zapieprzaja a nie zieloni chodza i ryby sprzedaja i staniki a po labach spia i nic nie robia mysle ze kupila nas tym razem juz za powazna firma zeby tak dalej mialo byc i dobrze ja moge zasuwac za nawet te marne pieniadze ale niech bedzie sprawiedliwosc i niech wszyscy zajma sie tym co nalezy niech sie wezma za tych co nic nie robia zielonych
dzidzia 2016-09-23 18:26:48
Też chciałabym i życzę firmie żeby wszystko się zmieniło tzn.żeby wszyscy wzięli się do pracy,bo do tej pory tylko ludzie pracujący przy linkach naprawdę pracowali,nie tylko produkując TV ale i rozwiązując sami problemy bo pani lider zielona była akurat zajęta prywatną rozmową telefoniczną lub oglądaniem na allegro ciuszków. Jeśli na tych stanowiskach lajnów i liderów zostaną ci sami ludzie to gwarantuje że nic sie u nas nie zmieni. Moja siostra pracuje w Amazonie i tam jest zupełnie inny system,nieważne czy to lider,brygadzista czy pakowacz-każdy pracuje i nikt do siebie nie ma pretensji bo każdy rozumie że to praca a w pracy sie pracuje. Niestety u nas i LG jest inny ''zwyczaj'' i ci co nauczyli sie cwaniakować bedą to robić nawet jeśli bedzie nowy pracodawca,smutna prawda.Tylko plewy by wyplewienie chwastów by pomogło ale nie wiem czy mozna na to liczyć skoro nasi lajni bronią tych co najmniej pracują
@ 2016-09-23 21:14:07
Haha! Na zły adres to piszecie ,proponuje wysłać to prosto do Turcji do Vestel Ticaret ,a po drugie nie podniecajcie się tak przecież ta firma już produkowała telewizory dla toshiby nawet przywozili je do nas i były to jeszcze gorsze badziewie a puki co to jeszcze nic nie wiadomo co i kiedy będziemy produkować i jeszcze płaci nam compal
bzik 2016-09-23 22:19:14
I dobrze, oby jak najdłużej to postojowe trwało:)
anonim 2016-09-26 12:34:59
Czy ktos sie orientuje moze ze jak wrocimy do pracy w poniedzialek to na dluzej czy znow na 1 dzien????
Zostaw swoją opinię o Toshiba - Biskupice Podgórne
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Toshiba