Opinie o GetResponse

Nie bez kozery firma ma miano dobrego pracodawcy, zapracowała sobie na to wyróżnienie.

@Tomek

@Tomek Dziękujemy za słowa uznania.:-)

Beata
@Tomek

Tomku, o jakim wyróżnieniu mówisz?

Sanseweria

Firma oferuje świetne warunki pracy dla osoby startującej w branży IT - możliwości nauki jest bardzo dużo, do pracownika podchodzi się również z zachowaniem dużej dozy wyrozumiałości. Jeśli chcesz się uczyć to się nauczysz bo masz na to czas. :)

Random

Totalna porazka

moeaw

Hej! (tak, hej trzeba ;) ) GR "firma torpeda, dynamicznie rozwijająca się, młody aktywny kolektyw, itp." ;) Jednak pokuszę się o kilka słów prawdy. Oczywiście z pewną dozą subiektywnej perspektywy, ale popartej rzetelną kilkuletnią obserwacją. GR to polska kopia pomysłów z artykułów BHM. Usłyszycie o w/l balance, dostaniecie kanapkę z pasztetem i kilka monet za jadę rowerem. Macie być za to spoko i żenująco akceptujący najbardziej nawet spalone pomysły 'dyrektorki'. Proaktywne prowadzenie klienta, mini projekty, SQL? Serio 9 lat? Ola, przejdź się po biurze, obejrzyj filmy o GR na YT. To nie wykładzina jest stęchła. Jeżeli tego nie odbierasz samodzielnie to spytaj pracowników. Jeżeli kreatywność ci na to pozwoli może również tych byłych sprzed kilku lat. Tutaj o szczerość będzie prościej. Można napisać wiele na temat pracy w każdym z działów. Nie ma co się podniecać, podobnie jest w każdej firmie. Zwrócę tylko uwagę na kilka tematów. Może to będzie dla was ważne przy podjęciu decyzji. Pierwszy: S. zarządza kierując się emocjami. Mimo samo promocji jest raczej zabawnie niż strasznie :) Raczej nieistotna postać, skłonna do megalomanii. Stanowiska zarządzające: tutaj naprawdę jest słabo. Celem jest utrzymanie się na powierzchni. Specjaliści: na tym firma stoi i o nich dba. Żeby nie było tak słodko to arogancja i sprdl mają wypisane na czole. Oczywiście nie wszyscy :) Puentując: nie polecam. Teraz jest mega wiele firm gdzie jest lepiej w 3city. Serio :) Ciacha, soczki? c'mon. Kupicie se, a zarobki na pewno nie są konkurencyjne w GR.

Programista Php

Kontakt z rekruterką zostawia wiele do życzenia. Po wysłaniu CV, dostałem szablonowego maila z linkiem do kalendarza z wyborem terminu. Żaden termin nie był dostępny. Po wymianie kilku maili udało się go ustalić. Rozmowa z rekruterka dość standardowa. Po rozmowie miałem dostać decyzję o następnym etapie do piątku, dostałem w poniedziałek. Ustalenie terminu rozmowy technicznej trwało prawie tydzień i wymagało kilku maili. Na rozmowie technicznej obecna była rekruterka z pierwszego etapu, leader zespołu i jeden developer. Najpierw pytania zadawał leader zespołu. Dotyczyły moich poglądów na pracę, sposobów rozszerzania wiedzy, największy sukces i porażka. Ostatnie pytanie to co podoba, a nie podoba mi się w scrumie. Odpowiedz chyba się nie spodobała, bo zakończyło tą część rozmowy, a później już do jej końca czułem na sobie bardzo dziwne spojrzenie. Następnie ofensywę rozpaczał milczący dotąd developer. Najpierw musiałem rozwinąć poruszony w poprzedniej części temat (dlaczego przy upgrade PHP w projekcie porwalem się na przepisywanie biblioteki sklejonej na ślinę przez juniora, skoro są tak wspaniale narzędzia jak rector). Następnie raczej standardowe pytania z serii najczęstsze pytania na rozmowie o pracę PHP - git, solid, yagni. Czyli raczej pytania dla juniorów, a była to rozmowa regular+/senior. No cóż. Padło też kilka pytań o DDD - w ogłoszeniu nie było mowy o wymaganej znajomości, ale jako, że teorie znam, odpowiedziałem. Trzecia część rozmowy sprawy organizacyjne - czytane z kartki. Trochę wyjaśniło też te pytania o solida - firma nie ma wyznaczonych osób do prowadzenia rozmów, a jest to po prostu dodatkowo płatne zajęcie dla każdego developera. Ogólne wrażenie z rozmowy - wyglądała ona jak przesłuchanie na komendzie, szczególnie pierwsza część. Rezultat przyszedł dość szybko, spodziewana odmowa. Ciekawszy był powód - brak praktycznej znajomości DDD (jeszcze raz podkreślę - w ogłoszenie nawet mowy o tym nie ma, co można sprawdzić), oraz brak znajomości gita - u deva z 6 letnim doświadczeniem - brak komentarza. Możliwe, że pomyliłem się przy którymś pytaniu z zakamarek dokumentacji gita. Podsumowanie: rozumiem, że pewnie potrzebny jest ktoś z innym skillsetem. Jednak feedback był kuriozalny. Dlaczego w ogłoszeniu nie było mowy, że wymagana jest praktyka w DDD? Ogłoszenie wygląda raczej na poziom świeżego mida, a poszukiwany jest otrzaskany senior. Jeśli rekruterzy nie mają czasu na przygotowanie ogłoszenia zgodnie z profilem oczekiwanego kandydata, to nie ma sensu tracić czasu na rekrutację do tej firmy. Jest to loteria. Poza tym, oferowane wynagrodzenie jest bardzo niskie w stosunku do wymagań.

Wady i zalety scruma, solid, yagni, czym różni się merge od rebase w gicie, kafka.

Bartosz Lewandowski

Pracowałem w GetResponse niespełna dwa lata w dziale IT. To był niezwykle produktywny dla mnie czas. Przyjęto mnie jako Juniora odszedłem jako samodzielny programista. Praca w GetResponse nauczyła mnie wielu dobrych praktyk tworzenia, testowania, wdrażania czy samej prezentacji oprogramowania. Nauczono mnie również komunikacji, organizacji i kultury pracy oraz podniosłem swoje umiejętności języka angielskiego, zatem jeżeli szukasz miejsca, gdzie możesz się rozwijać w ciekawych technologiach i mieć realny wpływ na to co robisz to GetResponse jest dobrym miejscem dla Ciebie. Poważnie, bez ściemy. :) Żeby rozwiać wątpliwości, nie pracuje już w GetResponse, ale wspominam jak najbardziej pozytywnie. Jest tam mnóstwo ciekawych ludzi i dużo ciekawych doświadczeń. W skrócie? Fajna atmosfera i ciekawe projekty :)

J.
@Bartosz Lewandowski

Fajnie ze udalo Ci sie dodac komentarz. Wiedze tu niezlego locka na dodawanie :)

J.
@J.

No coz skoro kilkukrotnie nie bylo mozliwosci dodania komentarza to pisze tu. Firma ma bardzo kiepska rekrutacje.(usunięte przez administratora)nie wiedziala ze ma rozmowe, po oddzownieniu do niej wypytala o aktualna prace po czym przyszla odpowiedz, ze nie pasuje do profilu firmy. Ciekawe,bo do rozmowy technicznej nie doszlo. Na prawde slabe podejscie.

@J.

Cześć! Dziękuję za komentarz. Poniżej znajdziesz moją odpowiedź na temat zaistniałej sytuacji. Pierwszym etapem naszych rekrutacji jest rozmowa telefoniczna. Do kolejnego etapu zapraszamy tylko wybranych kandydatów. Na naszą decyzję wpływa wiele różnych czynników. Zakończenie procesu rekrutacyjnego z kandydatami nie oznacza urwania się kontaktu. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji, zachęcam do osobistego kontaktu ze mną. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Monika N., rekruter z GetResponse

Henryk

Czy zatrudniacie może młodszym programistów czy tylko ludzie z doświadczenie +2 lata dostają prace?

@Henryk

Od osób, które aplikują na stanowisko Front-end Developer nie oczekujemy doświadczenia komercyjnego. Należy jednak mieć na uwadze, że wymagania zależą od danego projektu. Inaczej sprawa ma się w przypadku osób programujących w języku PHP. Tutaj minimum to dwuletnie doświadczenie, jednak, ponownie, w zależności od projektu, do którego poszukujemy nowych developerów, ten minimalny okres może się wydłużyć.

GP

Pracuję w GetResponse od kilku lat i nie zamieniłabym tej firmy na żadną inną nawet gdyby ktoś zaoferował mi większe pieniądze. Oprócz wszystkich benefitów, które jak najbardziej są fajnym dodatkiem, cenie sobie: szacunek dla pracownika, czyli brak krytyki, micro managementu, konstruktywna informacja zwrotna, jeśli się popełni jakiś błąd; oraz spersonalizowane ścieżki rozwoju. Nikt tutaj nie pcha nikogo przez niepotrzebne szkolenia. Kadra zarządzająca ma dar zauważania tego w czym pracownik jest dobry i rozwoju tych umiejętności tak w przyszłości można było awansować. W dodatku ludzie, którzy tutaj pracują, są otwarci, proaktywni, pomocni nie tylko w codziennych obowiązkach, ale też prywatnie. A i warto by było wspomnieć o realistycznych celach! Tu naprawdę jest balans między pracą a życiem prywatnym a i nawet można z domu czasami popracować. Jakoś przez te kilka lat, nie dopatrzyłam się negatywów.

Ilona

Dzień dobr, czy oferują Państwo jakieś benefity?

@Ilona

Bardzo dziękujemy za pytanie. Dla naszych pracowników mamy przygotowany bardzo szeroki pakiet benefitów, który uwzględnia wsparcie naszego zespołu na wielu różnych płaszczyznach - od codziennych śniadań przez prywatną opiekę medyczną czy dofinansowanie przejazdów do pracy. Więcej informacji znajdzie Pani tutaj: https://www.gowork.pl/getresponse-sp.-z-o.o.,966082/benefity lub tutaj: https://careers.getresponse.com/pl/#perks :)

jameson

Niepoważna firma. Zlecają tygodniowe zadanie do wykonania dla Ux/Ui Designera bez osobistego spotkania w siedzibie i jakiejkolwiek rozmowy na temat warunków zatrudnienia. Ciekawe, ile naiwniaków na to złapią. Bezczelne wykorzystywanie wiedzy i umiejętności kandydatów do pracy.

@jameson

Każdej z osób aplikujących na omawiane przez Pana stanowisko, już w trakcie pierwszej, wstępnej rozmowy telefonicznej, zostają przedstawione poszczególne etapy procesu rekrutacyjnego. Wtedy też informujemy o zadaniu technicznym. To co najbardziej cenimy w sobie w kandydatach to umiejętności, praktyczną wiedzę, sposób myślenia o produkcie. Bez zadania wstępnego trudno byłoby nam je zweryfikować. Treść zadania odnosi się do jednego z prostszych obszarów aplikacji GetResponse, która jest złożonym produktem do online marketingu. Osobie odpowiedniej dla naszej organizacji, wykonanie zadania w zadanym terminie, nie powinno przysporzyć żadnych trudności. Większość pomysłów zgłaszanych przez kandydatów odnosi się do powszechnie dostępnych i podstawowych założeń usability oraz user experience. Jednocześnie, każdorazowo upewniamy się czy kandydat będzie miał czas na realizację w/w zadania i elastycznie podchodzimy do każdej informacji zwrotnej. Zgodnie z naszym procesem rekrutacji i polityką firmy, szczegółowe warunki zatrudnienia omawiane są na spotkaniu, w trakcie którego kandydat ma możliwość zaprezentować wykonane zadanie, a jednocześnie zweryfikować swoje oczekiwania wobec pracodawcy. Gdyby miał Pan jeszcze jakieś pytania, z przyjemnością pomożemy :)

Janusz

Może obecnie w sytuacji braku pracowników firma pomyśli o podwyżkach?

xyz
@Janusz

Co ma Pan na myśli?

@xyz

Może ten pan miał na myśli aby firma, skoro zarabia, płaciła więcej niż to co oferuje.

@Marta

W styczniu 2017 roku dołączył do naszego zespołu trzysetny pracownik, dzisiaj zbliżamy się do czterystu osób na pokładzie. Każdego miesiąca witamy nowe osoby, które zaczynają pracę w GetResponse. Biorąc pod uwagę, że już od dawna na rynku pracy warunki stawiają pracownicy i kandydaci, a nie pracodawcy, można stwierdzić, że dajemy radę sprostać wymaganiom. ;)

Nie polecam. Brak profesjonalizmu. p. Ciechorskiej - niekompetencja i brak ogłady w kontaktach biznesowych. W tej firmie mam wrażenie, że wszyscy nalezą do jakiejś sekty. Ktoś wyżej napisał o wysokich zarobkach, to wytłumaczcie mi dlaczego oni wszyscy chodża tak brzydko i tanio ubrani?

@Anna

Witam, Pani Anno, kwestia doboru ubioru jest rzeczą indywidualną, sądzę, że na jej podstawie nie powinno się oceniać statusu ludzi. Znając nasze wysokie standardy wewnętrzne w kontaktach z kandydatami myślę, że pomyliła Pani brak ogłady w kontaktach biznesowych z próbą pokazania przez rekrutera nieformalnego stylu jaki panuje u nas w firmie. Staramy się nie zachowywać dystansu w relacji kandydat - rekruter, tak aby ułatwić swobodną komunikację i przeprowadzać cały proces rekrutacyjny w jak najmilszej atmosferze. pozdrawiam, Katarzyna Urbaniak Communication & Employer Branding Manager

@Anna

typowe korpo kilka set metrów dalej ... "oliwski mordor" i białe kołnierzyki czekają z otwartymi rękoma :)

Moni

Otóż to. Mam "przyjemność" pracować w tym Mordorze i wczoraj zaliczyłam swoje pierwsze poważne załamanie nerwowe. Dlatego z ciekawością zerkam na GetResponse :)

@GetResponse

Nie mogę się zgodzić. Również spotkałam się nie z brakiem ogłady, tylko ze zwykłym chamstwem ze strony p.Ciechorskiej. Proszę mnie nie "brandować" jako troll, ponieważ mogę przedstawić dowód na to jak nieprofesjonalne podejście ta Pani reprezentuje. (usunięte przez administratora) Po rozmowie kwalifikacyjnej oraz otrzymanym feedbacku było mi bardzo przykro. Tyle powiem. (usunięte przez administratora)

@Marta

Bardzo dziękujemy za opinię i jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Wspomniana w komenarzu przez Panią osoba nie zajmuje się już prowadzeniem rekrutacji w GetResponse od lipca 2017. Obecnie rekrutacje prowadzi nowy zespół.

@GetResponse

Dziękuję za odpowiedź. Bardzo miło z państwa strony. Zapewniam, że nigdy nie wystawiam negatywnych ocen ale po tym jak pani Marta Ciechorska mnie potraktowała poprostu mam niesmak do get response. Cieszę się że zostało to wychwycone i skorygowane. Życzę państwu samych sukcesów.

Maria

Czy wyższe wykształcenie jest wymagane?

@Maria

Zdarza się, że wymagamy na poszczególnych stanowiskach odpowiedniego wyższego wykształcenia kierunkowego. Natomiast z reguły to co cenimy sobie najbardziej, to doświadczenie w ramach danej specjalizacji odpowiadające wymaganiom stanowiska i chęć do ciągłego rozwoju. :)

Klara

Może podpowiecie czy firma aktualnie rekrutuje? Jakieś wymagania na starcie mają?

@Klara

Cały czas powiększamy zespół :) Aktualne ogłoszenia znajdziesz tutaj: https://careers.getresponse.com/jobs#home W treści każdego ogłoszenia znajdziesz też wymagania na dane stanowisko.

@Pracownik, a jak wygląda proces rekrutacji w GetResponse? Jaka atmosfera panuje w czasie rozmowy kwalifikacyjnej? Myślę, że odpowiedzi na te pytania będą cenną wskazówką dla osób zastanawiających się nad złożeniem CV w firmie. A może jako pracownik orientujesz się, czy są obecnie prowadzone jakieś rekrutacje? Jeśli tak, to na jakie stanowiska jest możliwość aplikacji?

@Marta

Najczęściej udaje nam się zamknąć proces w kilku etapach, takich jak wstępna rozmowa telefoniczna z rekruterem, zadanie rekrutacyjne do wykonania w domu oraz spotkanie w biurze w którym, poza rekruterem, uczestniczy osoba z wiedzą techniczną, reprentująca dział, do którego aplikujecie. Staramy się żeby wszystko działo się maksymalnie sprawnie, konkrenie, ale też w luźnej i sympatycznej atmosferze. Zależy nam, abyście czuli się na tyle komfortowo, na ile to jest tylko możliwe. Jakie rekrutacje prowadzimy? Tutaj możecie znaleźć wszystkie informacje -> https://careers.getresponse.com/jobs#work

GetResponse zdecydowanie wyróżnia się spośród pozostałych firm. Rekrutacja bardzo sprawna, szybkie odpowiedzi na maile i pytania. Atmosfera w pracy na duży plus, brak wymogów formalnego stroju i duży luz :) Dodatkowo firma oferuje m.in. benefity w postaci kanapek, soków, możliwości nauki dwóch języków, wynagrodzenie za jazdę do pracy na rowerem. Polecam i nie zmieniłabym pracy na inną :)

Czy ktoś z obecnych na forum może wypowiedzieć się na temat rozwoju w firmie? Na stronie GetResponse można znaleźć informacje na temat możliwych szkoleń i kursów językowych. Interesującą informacją dla obecnych na forum może być także sprawa benefitów. Czy jest możliwość otrzymania karty sportowej? Dofinansowania na dojazdy do pracy?

v.

GR to fajna praca na start. Firma jest wzorem pod względem podejścia do pracownika, jednak zarobki przynajmniej w zespole CS są dość kiepskie. Wspominając przedmówców - kanapki i soczki -super, ale fajnie byłoby podnieść pensje pracownikom do tej bardziej godziwej. Zwłaszcza jeżeli ktoś zna kilka języków i świetnie radzi sobie z powierzonymi obowiązkami.

Asia
@v.

Zgadzam się. Pracowniki wsparcia klienta zarabiają/li mało, a premie uznaniowe na poziomie kilkuset złotych też nie podnoszą znacząco pensji. Zgadza się to, co pisze poprzednik, że osoby często znają 3-4 języki, ale nie przekłada się to na zarobki.

Widziałam trochę nowych ofert od GetResponse. Jedna z nich dotyczyła stanowiska Front- end developera. Czy jest ktoś, kto może podzielić się doświadczeniami z tej pracy? Pracodawca mówi w ogłoszeniu że warunki techniczne są dobre i atmosfera w pracy wyluzowana.

@Marta

Marta - aplikuj! Sama się przekonasz co oferuje firma...już podczas rozmowy z rekruterem :)

Rico

Firma wyróżniająca się swoim podejściem do pracownika. Mało jaka firma ma w swojej strukturze dział odpowiedzialny za dobre samopoczucie pracowników firmy (Employer Branding). Social z jakim można spotkać się w firmie jest niespotykany - śniadania, soczki jednodniowe, owoce, ciasta, dopłaty do lunchu, opieka zdrowotna, karta multisport, szkolenia, zajęcia nauki języków obcych w firmie, wyjścia i wyjazdy integracyjne. Miła atmosfera w pracy i dobrze określony zakres obowiązków. Pracuje tutaj od pół roku i jestem cały czas zachwycony i mile zaskakiwany przez swojego pracodawce :)

asd
@Rico

Bo skisnę. OBC - firma zajmująca się rozpoznawaniem emocji - 6h dzień pracy. Z czym do ludzi pytam. Tak się składa, że pracowałem w GR. Beznadzieja. Właśnie kółeczko wzajemnej adoracji, zadufanie, błędy w rekrutacjach, słaby klimat, rozwarstwienie zarobków wg klucza znajomości prezesa i kliki adoracyjnej. ENJOY. :)

Mela

W takim razie prosto z mostu: jakie są zarobki? Wszędzie naokoło na Oliwie 2800 na rękę to minimum, a co proponuje GR?

JuNx
@Mela

Proponuję dodać jakieś stanowisko czy coś :) Minimum w przypadku PM'a, programisty czy supportu to nieco różne światy nie sądzisz?

Hotsauce
@JuNx

Np dla prawnika?

Zostaw merytoryczną opinię o GetResponse - Gdańsk

• Jak się pracuje w GetResponse?

Zobacz opinie na temat firmy GetResponse tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GetResponse?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 7 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GetResponse?

Kandydaci do pracy w GetResponse napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.