Provident Polska S.A.

Opinie o Provident Polska S.A.

kobi

ale teraz można zadzwonić do doradcy od etyki i podpier... oficjalnie przełożonego' aż głupio czego ta firma nas uczy chyba nikt nie zdaje sobie sprawy co robią przełożeni doradców????????????????????????? BRAWO DLA OSÓB OD SZKOLEŃ

sedryk

Tak to jest prawda moga ciebie zawsze zwolnic z tygodnia na tydzien,kierownik zawsze moze zabrać klientów zrobic tak zwane transfery. Góra kierownictwo zyja innym życiem nie maja pojęcia o prawdziwej pracy. Zarabiaja kupe kasy.fIRMA JEST BOGATA. Jak mało zarabiasz JAKO DORADCA nikt na to nie zwraca uwagi,maja swój świat tabelki i wykresy a najlepiej PODOBA MI SIE WALKA O KLIENTA CZYLI NETTO PRZYROST W KAŻDYM REJESTRZE. Podaje przykłady klient wpłaca 10 złoty co drugi tydzień czyli 20 złotych przez miesiąc ty masz z tego klienta 1 złotych zarobku brutto w miesiacu. Kierownictwo i góra ma stałe duże wynagrodzenie samochody firmowe,premie i inne wyróznienia za netto czyli przyrost klienta w twoim rejestrze.Nikomu u góry nie zalezy na twoich zarobkach oni maja z tego sukces w tabelkach wykresach i duzo stałej kasy oraz premie. Jak nie bedziesz sie podlizywał ani nie wejdziesz w łaski kierownika to otrzymasz takich klientów kilkadziesiąt jeszcze każe doradcy chodzić do wymienionych klientów kilka razy w tygodniu.Używa stwierdzeń że jesteś słaby taka pokazówka. ŻYCZE WSZYSTKIM DORADCOM SUKCESÓW FINANSOWYCH ALE POZA TYMI KTÓRZY SA WYBRANI NA POKAZ INNYM JAK MOZNA OSIĄGNAĆ SUKCES HA HA HA HA

dk

Powiem tak, jeżeli robisz to co kierownik chcę, niekoniecznie zgodnie z etyką, nie wykłócasz się, po prostu będziesz dobrze z nim żył to dostaniesz trochę klientów ( niekoniecznie jakościowych) i może po pół roku wyciągniesz minimalną. Jeżeli będziesz obsługiwać tereny wiejskie, odlicz sobie paliwo od tej minimalnej, koszty doładowań. Najgorsze jest to, że możesz zarabiać dobrze, a jak przyjdzie słabszy okres to nawet minimalnej nie wyciągniesz mimo, że pracujesz jak beduin dla firmy.

były dk

Provident dostał tytuł Etyczna Firma za 2014 rok. I jest w czołówce najlepszych pracodawców. Widać wszystko można kupić...rsUk

Rozmowa rekrutacyjna na stanowisko administracyjne w siedzibie firmy Provident. W moim osobistym odczuciu bardzo nieprofesjonalne podejście, które już trochę dziwi w tych czasach i w tak dużej firmie. Spotkanie umówione na konkretną godzinę odwołane na ostatnią chwilę smsem, odwołanie z powodu jak to Pani koordynator określiła "emergency". Ok, zdarza się. Natomiast jeśli jedziesz spoza Warszawy może stanowić to problem. Niemniej jednak chcesz dać temu szansę, firma wydaje się ciekawa i czujesz, że skoro się zobowiazałeś do stawienia na rozmowie to jesteś na tyle odpowiedzialny by dokończyć temat. Spotkanie ostatecznie przełożone na dzień później. Samo spotkanie trwało godzinę i przez tą godzinę Pani wytrwale zadawała proste, niekiedy powtarzające choć inaczej sformułowane pytania, które czytała ze swoich kartek. Całkowity brak umiejętności miekkich, słuchania, komfortu, poprowadzenia rozmowy, nawiązania kontaktu czy chęci poznania kandydata. Rozmowa w dużym skrócie w moim odczuciu sztywna i dziwna, ale może to kwestia braku doświadczenia w prowadzeniu przez Panią rozmów rekrutacyjnych. Na koniec informacja o szybkim przekazaniu decyzji odnośnie rekrutacji... No cóż, minęły 2 miesiące i pomimo maila do Pani koordynator, raczej już się nie doczekam informacji o wyniku;) może i dobrze. Radą dla firmy jest na pewno poprawienie jakości prowadzenia procesów rekrutacyjnych lub nie dopuszczanie do prowadzenia ich przez osoby niedoświadczone w tym obszarze.

Pytania o charakterze scenek rodzajowych (co by było gdyby, co by kandydat zrobił w sytuacji)

swiezy

Najlepsze są zgłoszenia z infolinni już na podstawie zgłoszenia można odczytac czy zainteresowany klient jest w gronie ryzyka niespłacalności rat. kierownictwo dostaje kilkanascie albo kilkadziesiat takich zgłoszeń z infolinii wiadomo że te najlepsze zgłoszenia są dla własnych ulubieńców. I niech ktoś mi powie że każdy ma równe szanse a segmentacja jest w rekach przełożonych Pamietajcie ze musicie się podlizywac i wchodzic w tyłek kierownictwu bo nie macie zadnych szans na normalny zarobek z prowizji. Chłopcy u góry walczą o klienta czyli netto nie ważne że ty z tego gościa będziesz miał zarobku 10 złotych miesięcznie (5 procent prowizji od zbiórki) Oni maja stałe wypłaty i moga sie w to bawić ale ty człowieku zarobisz kilkadziesiąt złotych za które musisz przezyc przy tym musisz biegać kilka razy do klienta który nie chce spłacać rat. zyczę wszystkim powodzenia i sukcesów finansowych ha ha ha ha Oni u góry juz maja sukces w tabelkach i wykresach

obi wan

Dradcy ktorzy są na pokaz maja regularnie czyszczone rejestry ze złych klientow to znaczy po zrobieniu umowy pozyczki klient zostaje przeniesiony do innego rejestru,kierownicy robią co uważają za stosowne i dobre dla siebie i kogo mają zamiar topić.

WYTYBI

W PROVIDENCIE BRAK ROZWOJU FINANSOWEGO NA STANOWISKU DORADCY,PRZEŁOŻENI ZAWSZE MÓWIĄ ŻE WSZYSTKO TWOJA WINA. Trzyma sie jednego lub dwoch doradców na pokaz aby inni widzieli ile można zarobić w firmie. Kierownicy mają nieograniczoną władze robią co chcą z doradcami i najważniejsze są wyniki i tabelki tylko one jeść nie dadzą.

były dk

Zasilą inne firmy, Provident namiętnie szkoli dk i kierowników dla wszystkich firm pożyczkowych, a potem narzeka na konkurencję. Baza klientów gotowa tez ...

smutny

pozdrawiam wszystkich, którzy poprzez swoje zarządzanie doprowadzili do zagłady oddziału Grójec, dwa lata temu czołówki w Polsce pod każdym względem. Dwa lata i oddziału nie ma, kierownicy odeszli lub za chwilę odejdą. czy nikt nie widział co się dzieje, smutno

Hapi to tez Provident

dk

Dotyczy to sytuacji jak ktoś ma kilka zleceń, a ZUS był odprowadzany od najmniejszej kwoty. Teraz ma być liczony od minimalnego wynagrodzenia. Jeśli ktoś zarabia na zleceniu w ogóle mniej to go to nie dotyczy

erragon

Od 1 stycznia 2016 wchodzi zmiana ustawy o wszystkich umowach typu zlecenie.Minimalny dochód będzie musiał wynosić równowartość najniższej krajowej(chodzi o odprowadzenie pełnego ZUSu). Co zrobią z tymi co nie wyrabiają najniższego wynagrodzenia a jest to ich jedyny dochód.

Firma totalnie niezorganizowana, niby brytyjska korporacja a chaos na maxa. Wbrew temu co mówią AD i DM nie nadaje się na pracę dodatkową- telefon dzwoni 12h na dobę, smsy z centrali przychodzą nawet po 22:00. Firma nie daje nic poza szkoleniami. Niby jest służbowy telefon ale Doradca musi go sobie sam ładować (telefon jest na karte). Oczywiście koszty takie jak np. paliwo nie są zwracane a w Warszawie (choć pewnie nie tylko)trudno jest ogarnąć klientów bez auta (średni portfel to 100klientów, teoretycznie u każdego trzeba być raz w tygodniu). Może i można zarobić ale zajmując się tylko tym, 7dni w tygodniu po 10-12h.

DK-region Lublin.

W naszym rejonie dzieją się fajne rzeczy a mianowicie kierownictwo na szczeblu AM.DM stwarzają sytuację w pracy doradcy klienta taką, że chcąc nie chcąc zmuszony jest odejść. O dziwo dotyczy to doradców z wieloletnim doświadczeniem i uchodzących za jednych z najlepszych w rejonie. A już najdziwniejsze jest to, że u Tych doradców co rozliczyli się z providentem i odeszli- następnego dnia zjawia się kierownik z konkurencyjnej firmy pożyczkowej i proponuje współprace. Oj oj przy takich manewrach kierownictwa z providenta to tą korporacje raczej czeka zagłada nie rozwój.

karo

Wie ktoś co z ta nowa ustawa o lichwie czyli o nadzorze nad rynkiem finansowym?

karo

Zimny klient? Pamiętam doradczynię która robiła umowy na nieboszczyków, miała z cmentarza dane osobowe. Szefową wszyscy chwalili za nd w sekcji póki się nie wydało. Była też taka co pisała umowy na nieprzytomnych pacjentów w szpitalu, czego się nie robi żeby zrobić cel

ROM

Przestańcie nieroby doradcy narzekać na tym forum, tylko brać się do roboty i biegać mi do zimnych klientów żebrać o wzięcie pożyczki. Jak Nam kierownictwu spadnie stopa życiowa to Wam nieroby poobniżamy procent za zbiórkę z pięciu do dwóch procent.

karo

Zarząd Provident chce mieć wyniki w terenie i jest to obojętne jakim sposobem. Np doradca bierze pożyczki dla siebie namawiając znajomych - jak się wyda to się go wyrzuci, póki co stawiany jest za wzór. Młody pisze umowy przed knajpa znajomym bez dochodu - część rodziców spłaci jak się dowie. Robi przyrost klientów zostawiając po parę złotych na pożyczkach zamiast je zamknąć, też super, byle by netto było. Zarząd bierze ogromną kasę i robi szkolenia z etyki biznesu przez internet u sprawa załatwiona

DK

Czytam te POsty i zastanawiam się ,czy ktoś z zarządu Provident zagląda na te wypowiedzi , czy rżnie głupa.

provident

Fakty na temat pracy w providenci jako DK 1. Praca bardzo często niemal 7 dni w tygodniu 2.Zarobki zależne od zbiórek, pożyczek z nowymi klientami. U mnie było Ok. 250-300zł tygodniowo 3. Prowizje niezmienne chyba od czasów powstania firmy więc nie licz na podwyżkę 4. Przełożeni to zależy na kogo trafisz, moj kierownik był fajny 5. WDZIĘCZNOŚĆ i DOCENIENIE- firma nie zna tego słowa więc nie ma sensu się przejmować i zabijać dla lepszego wyniku poniewaz w mniemaniu firmy jesteś tanią siłą roboczą która i tak za mało robi 6. Obowiązki DK: zbiórki, udzielanie pożyczek,plakatowanie, roznoszenie ulotek i ciągłe szukanie nowego klienta 7. Promocje dla DK -pare groszy można zarobić ale nie za dużo (tak żeby starczyło na wkładkę do tej miski ryżu) 8.Czas wolny hmm doradca klienta niema go zbyt duzo szczególnie jeśli provident jest pracą dodatkową 9. Telefon po pewnym czasie pracy jako dk staje się szatańskim wynalazkiem: telefony i smsy non stop (od klientów jeszcze czesciej od przełożonych) 10. A propo telefonu. Firma daje komórkę ale sam musisz sobie ładować o tak hojna firma 11. Klienci no cóż ludzie są różni ale ogolnie większość to sympatyczni i normalni ludzi których sytuacja zmusiła do wzięcia pożyczki. Prawda jest taka że praca jest dość męcząca psychicznie i często człowiek czuje się wykorzystany ponieważ firma zarabia miliony a dk ktory to wypracowuje nawet minimalnej krajowej często może nie zarobić.Niestety żyjemy w Polsce i jest jak jest. Jako praca dodatkowa moze być.

Zostaw merytoryczną opinię o Provident Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Provident Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Provident Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Provident Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Provident Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Provident Polska S.A. napisali 16 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Provident Polska S.A.