Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.

Opinie o Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.

Firma trefl w tym roku może pochwalić się kilkoma sukcesami: *Stworzenie kilkunastu sztucznych stanowisk, *zezwolić na nadgodziny i soboty tylko i wyłącznie pracownika z paszportem ukraińskim(ewentualnie ulubieni pracownicy kierowników mają na to przyzwolenie) * jako jedyna firma w strefie nie dała podwyżek inflacyjnych pracowniką. Teraz rozumiem ten klimat z '' towarzyszami'' grunt zeby szefostwo było syte a reszta to nie ich problem.

Ciekawy

Ostatnio na forum pojawia się dużo negatywnych opini o tej firmie. Jestem zainteresowany pracą w treflu ale czytając opinie zastanawiam się czy ma to sens gdyż wygląda na to że firma zaczyna stawiać na rozwiązania które bardzo szkodzą pracowniką. Czy zarząd czyni jakieś kroki które miały by na celu poprawienie morale pracowników? Czy może wręcz przeciwnie udaje że tematu nie ma a opinie które się pojawiają są bagatelizowane? Z drugiej strony czy są osoby które przekazały swoje spostrzeżenia swoim przełożonym? Czy tylko wypisują swoje rozczarowania na go worku?

Zawiedziony

Od czasu zmiany kierowników tzn wymiany kompetentnych ludzi na błaznów firma to równia pochyła beznadziejne premie szans na jaką kolwiek podwyżkę zero no chyba że w biurach choć inflacja ceny paliw itd. Atmosfera a co za tym idzie zaangażowanie szoruje rajem po dnie czas na zmia e pracy coraz częściej sie słyszy zarząd oczywiscie nie widzi lub nie chce widzieć problemu obudzą sie z ręka w majtkach ale juz bedzie za późno zostaną upadlińcy których tak kochacie

@Zawiedziony

Czemu wymienili kierowników? Starzy sami odeszli czy były zwolnienia? Wśród zwykłych pracowników też były jakieś redukcje?

@Jan

Po prostu zrobili porządek na halach, firma się rozwija to potrzeba świeżego spojrzenia a nie stania w miejscu. To byla jedna z lepszych decyzji w ostatnim czasie, a biedni starzy pracownicy stracili uklady i teraz placza ze muszą pracować.W śród pracowników nie ma i nie było redukcji, i premie są, jak pracujesz to masz premie bez konieczności wchodzenia nikomu w (usunięte przez administratora) Skończcie się użalać nad sobą, jest wolny rynek jak nie tu to szykajacie szczęścia gdzie indziej.

Janek
@Anna

Hmmmmm............ Dobre sobie, zmiany na lepsze dla kogo?????? stworzone sztuczne stanowiska dla profesjonalistów ???? Kolesiostwo było, jest i zostanie.... Jakie premieeee kto je widział ostanio???dla wybranych, redukcji nie ma bo ludzie zaczynają sami odchodzić!!!!!!! Podział na hale jak był tak jest dalej, i to jest bardzo smutne???? Atmosfera na halach a raczej jej brak (usunięte przez administratora) i wchodzenie w (usunięte przez administratora)jest zauważalny od 2-3 miesięcy) , tu nie ma co się rozpisywać nie ma jak motywować ludzi róbcie szybciej, więcej ... Podsumowując zmiany miały być zrobione na lepsze a wyszło jak zawsze, a myślę że jest zdecydowanie gorzej niż bylo.

Bond
@Anna

Sprecyzujmy- porządek został zrobiony na hali nr. 1 poprzez awansowanie i przeniesienie tam kierownika M.S. natomiast hala nr. 2 bardzo na tym straciła.

TW Lolek
@Bond

Nie da się nie zgodzić. Prawdy nie da się oszukać , niestety (usunięte przez administratora) trzymał FK2 w ryzach , a tak została (usunięte przez administratora) oraz wiecznie zabiegany (usunięte przez administratora) przez co nie ma osoby która przekazała by co aktualnie dzieje się w produkcji. Nikt nie wiem na czym stoimy. Miało nie być nadgodzin , 3 zmian , zleceń i pracy po czym jest wszystko ale nikt nie wie dlaczego.. nikt nie powiedział kierownikom zmiany że muszą rozmawiać z ludźmi czy po prostu nie nadają się na stanowisko które piastują ?

Wazelina
@TW Lolek

(usunięte przez administratora) jak ty sobie pięknie słodzisz, byle byś się nie przesadził. A skoro byłeś taki wspaniały na FK2 to dlaczego pchałeś się na FK1 coś blokowało rozwinięcie skrzydeł? A co do kierowników zmiany to chyba przełożeni ich wybierają a że na FK2 (usunięte przez administratora) sprawdzali się za nim się pojawiłeś to o czymś to świadczy, nie mówiąc już o obecnych kierownikach na FK1 bo chyba przyszli razem z Toba, przypadek? Nie sądzę. Nie ładnie tak (usunięte przez administratora) do swojego gniazda.

niewdzięcznik
@TW Lolek

(usunięte przez administratora) zapomniał, że zabiegany kierownik(usunięte przez administratora) wyciągnął go za uszy na wysokie stanowisko w tej firmie. Tak samo (usunięte przez administratora) zapomniał, że szef produkcji wyciągnął go za uszy na kierownicze stanowisko otwierając mu drogę do dalszego awansu. Panowie szczują teraz na swoich stwórców bez sentymentów. Później się dziwić, że na hali taka atmosfera skoro na wysokościach ludzie skaczą sobie do gardeł i bawią się w wyścigi kto wymyśli bardziej beznadziejny plan na ulepszenie pracy...

Bezmydła
@Wazelina

Towarzysze głównodowodzący w tej firmie potrafią słodzic sobie i swoim ulubieńca którzy są im ślepo posłuszni. Każda oznaką trzeźwego myślenia w tej firmie pod rządami nowych rekrutów jest nie porządna a nawet pacyfikowana gdyż mogło by to zagrozić ich nieskazitelności w oczach Dyrektora.

Magdalena

Szukają 4 ludzi na posady operatorów maszyn. Ale nic o warunkach nie piszą, tylko można wysłać maila z ich strony. Ktoś z Was powie, jakie zarobki i czy operatorzy dostali te premie, czy podwyżki, co w grudniu i styczniu pisaliście? Należą do "wybranych" czy nie? Dla męża pytam.

morfeusz53
@Magdalena

Kasa początkowa pewnie słaba a potem to już w miarę włażenia do (usunięte przez administratora) :D ludzie wybrani są traktowani bardzo dobrze, natomiast tacy co nie wchodzą do (usunięte przez administratora) przełożonym są traktowani jak śmiecie, żadnego szacunku do drugiej osoby w tej firmie

@morfeusz53

a przedstawisz mi rzeczywiste czynności, które uznajecie tu w firmowym języku za jakieś włażenie właśnie? zazwyczaj się zastanawiam o co ludziom może chodzić gdy właśnie takie rzeczy piszą.. a rzetelna praca to jak mogłaby tutaj wyglądać?

Beznazwy007

Ktoś coś wie na temat podwyżek?

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Tokarz?
...

merytoryczny55 Ciekawe czy ty jakbys był właścicielem firmy dawalbys tak chętnie premie na święta i podwyżki

Ktokolwiekwidzial
@...

Premia w tym roku przyszła i to większą niż w zeszłym. Pozdrawiam marudy

Cillalla
@...

A to dlaczego niby nie skoro firma osiąga w ciągu roku spore zyski z pracy swoich pracowników ?! Jak ktoś ciężko haruje przez cały rok chyba zasługuje na uznanie w postaci lepszych zarobków ... Tym bardziej że jeden dobrze wyszkolony pracownik jest w stanie przynieść zakładowi nawet milionowe zyski ...

byly_pracownik33
@Ktokolwiekwidzial

Szkoda że jesteś taki spostrzegawczy/ spostrzegawcza że nie zauważyłeś/ zauważyłaś że rok temu wartość pieniądza była wyższa niż w tym roku. Swoją drogą ciekawe czy dostałeś/ dostałaś premie za grudzień w styczniu bo jak tam pracowałem to pamiętam że nigdy nie dawali premii czyli podsumowując tak jakbyś wszedł na zero lub na minus skoro dali premie na święta ale za grudzień już nie, następnemu razem pomyśl co piszesz ;)

pankracy07

Inflacja szaleje, firma dostaje dotacje co zwalnia ją z płacenia podatków na 12/15 lat a w zamian nie zaopatrza pracowników nawet w najniższą podwyżkę inflacyjną, w dodatku beznadziejna atmosfera i wszystko umiejący pracownicy co taka prawda że w (usunięte przez administratora) byli i (usunięte przez administratora) widzieli. Beznadziejna, tragiczna firma. Niektórych pasowałoby sprawdzić alkomatem zanim przystąpią do pracy, nie polecam tego miejsca

@Xxx

Tak moja żona cały czas tak ma... Im bardziej zapiernicza tym mniej się ją szanuję.

Maruda
@Rony

Nierówne traktowanie jest na porzadku dziennym. Awansują osoby niedoświadczone, pracujące krótki okres czasu ! a innym zabierane są „pseudo” extra umowy zlecenie. Ciagle szepty za plecami niepotrzebne docinki i zgrzyty również ze strony osób wyżej postawionych….

@Maruda

a jaka jest konkretna motywacja do przyznawania tych wspomnianych awansów? padło, że niedoświadczone, więc za bardzo nie zrozumiałam motywu albo nie jestem wtajemniczona. można prosić o wyjaśnienie?

merytoryczny55

Taka bogata firma dobrze prosperująca a gdzie te premie finansowe na święta? Gdzie te godziwe podwyżki?

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Rony

Dostają później umowę zlecenie... Godziny 100 płatne jak za normalne, brak urlopu... Uciekają po prostu.

Sylwia
@Rony

Chyba masz nadgodziny na myśli, a nie "godziny"? A odebrać jako wolne ich nie można?

Nowa

Szukam pracy i chciałabym zapytać jakie są zarobki na linii produkcyjnej ? I czy są przyjęcia?

@Nowa

17-18 brutto na godzinę Najniższa krajowa

Zuzanna

A jakieś podwyżki, premie? Zdarzają się? :)

Odpowiedź
@Zuzanna

Najpierw musisz dostać umowę o którą nie jest łatwo , ale Podwyżki - NIE Premie - TAK ( przy przekroczeniu w miesiącu ogromnej liczby wyprodukowanych gier) , albo "dodatek" za nocki bądź indywidualizm (za wybitną pracę)

@Odpowiedź

Z jakiego powodu o umowę mogło tutaj nie być łatwo? Do teraz są z tym jakieś problemy?

@Maria

Gówniarze rządzą na liniach, wprowadzają haos, ogólnie źle zarządzanie, szkoda ,e góra o tym nie wie ile pieniędzy się marnotrawi.....

biedni uciśnieni pracownicy... same zale i pretensje :( a może by tak przyglądnć się sobie - jeśli dobrze pracujesz i starasz się zaangażować to zostaniesz doceniony, premie dostają ci którzy na to zasługują, nie narzekaniem ale pracą. wszyscy chcieliby podwyżki co rok i premii co miesiąc i są tacy którzy na to zasługują, ale niestety nie wszyscy! premie dostaje się nie tylko za włażenie w tylne części ciała bo nie tędy droga, może zacznij pracować wydajnie na swoją wypłatę zamiast ciągle narzekać jak to jest źle w koncu nikt cię tu nie przywiązał.a jak nie jesteś zadowolony to szukaj lepszej pracy a nie zniechęcaj innych, firma prosperuje bardzo dobrze, są zlecenia, wypłata na czas i fajni ludzie - ale jeśli jesteś nastawiony na nie to nikt ci nie dogodzi - weź się za robotę i przestań narzekać

@pracownik

Masz racje. Nie należy być malkontentem tylko cieszyć się z tego co się ma. Te premie za docenianie to jak są przyznawane? Trzeba wyrobić normę i od tego liczy się dodatkowy pieniądz?

@Jan

premie są przyznawane za dobra pracę nie tylko za wydajność - wbrew pozorom kierownicy widzą co robisz albo nie robisz i jak pracujesz - może nie wszyscy ale są tacy którzy doceniają nie tylko wyniki ale też twoją postawę w pracy i zaangażowanie w to co robisz. Jeśli widżą że się starasz pracować jak najlepiej a nie spędzasz czasu na fejsie czy na pogaduchach to na pewno dostaniesz premię

@pracowik

To fajnie, bo właśnie szukam takiej pracy gdzie pracownik jest doceniany. Także finansowo. Ile mniej więcej jest tej premii? Kilkaset złotych?

!Hola
@pracowik

Każda bańka kiedyś (usunięte przez administratora) i oddanego od lat pracownika zrównają żeby za dużo nie zarobił przypadkiem ...

malfoj
@Jan

Premia jest za całokształt, ale nie licz na wielkie sumy.

@!Hola

Czyli wcale nie tak łatwo dostać premie i się nie narazić? Dziwne zwyczaje. Myślałem, że firma docenia takich pracowników a nie na nich oszczędza. Jak to jest w końcu?

Hank
@Jan

Docenia ale to zależy do pracownika.

@Hank

Wiadomo, że od pracownika ale powinien być sprawiedliwie oceniony. Dodasz na jaka kwotę można liczyć? To spory dodatek do wypłaty?

emkas

Spory.

Heh
@pracowik

Śmieszne jest to co napisałaś niestety.Powiem tylko tyle.Najważniesze jest żeby mieć układ z kierowniczką zmiany i premię masz jak w banku.Tantiemy robią robotę.

@Heh

heh wiem że są tacy którzy dostają premię za układy, ale to znaczy że kierowniczka jest mało kompetentna a pracownicy potrafią to wykorzystać - ja mówię o pracownikach którzy dostają premię za swoją pracę i zaangażowanie i nie muszą szukać układów ani włazić nikomu w tylne części ciała. Tacy są nagradzani i takich jest większość a ci którzy muszą szukać układów raczej nie przykaładają się do roboty.

Sylwia
@Heh

Hej, co masz na myśli pisząc układ?

Mati
@pracowik

Bo Ci co sie dokładają do pracy to mają lepiej niz Ci co nic nie robią.

Kostka

Ale brednie

Xxx

Czy ktoś z was doświadczył w tej firmie przejawy mobingu lub nierównego traktowania ?

Lubiecukierki

Mam pytanie czy na zmianie popołudniowej dochodziło do takich sytuacji że pracowało się nadgodziny np do 2 w nocy ?

@Lubiecukierki

Tak, zdarzają się sytuacje, w których pracujemy w nadgodzinach, rozliczanych zgodnie z Kodeksem Pracy.

@Lubiecukierki

Tak

W sumie to firma i praca jest ok , spoko ludzie , w miarę fajna atmosfera i nie skomplikowana praca. Szkoda tylko (usunięte przez administratora)bo to zarówno smutne jak i śmieszne że musi dowiadywać się tego że serio nikt nie chce z nią pracować wystarczy zapytać kogokolwiek czy jakby miał możliwość popracować z innym liderem to nawet by się nie zastanawiał. Zresztą tak jest , ludzie się cieszą kiedy maja taką możliwość. (usunięte przez administratora)jednak popełnił błąd ze chcial ją u siebie na zmianie. No cóż zapewne (usunięte przez administratora)nie zrobi nam tej przyjemności i nie zwolni się sama z ludzkiej przyzwoitości. Osobiście nic do niej nie mam jako człowieka chociaż pewności nie mam, ale liderem jest kiepskim.

Aktualność
Witajcie, drodzy Pracownicy: dawni, obecni i aspirujący!

Jako Fabryka Kart Trefl-Kraków produkujemy gry, więc wiemy, co to zgrany zespół. Cieszymy się, gdy nasz team rośnie w siłę, żeby móc stawiać czoła coraz ciekawszym wyzwaniom.

Zależy nam, żeby każdy Pracownik wnosił swój wkład w całokształt, dlatego jesteśmy otwarci na Wasze opinie i gotowi wysłuchać każdej informacji zwrotnej, nawet krytycznej. Obiecujemy, że wyciągniemy z nich wnioski!

Gramy fair i liczymy na wzajemność – prosimy Was o merytoryczne i kulturalne opinie. Możecie kierować je także na specjalną skrzynkę pocztową: opinie@trefl.krakow.pl.

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Fabryki Kart Trefl-Kraków
Bajojajo

Wszystko pięknie, fajnie, elegancko ale po co jest ściąganych tylu Ukraińców? Mało pracy jest bo zbliża się koniec roku a tu kolejna porcja tanich pracowników ze wschodu? Wolicie dawać zarobić obcym pracownikom niż swoim? Przez takie działania zostaniecie sami drodzy kierownicy i przełożeni z Ukraińcami. Nikt się nie zgodzi na takie działania i ludzie będą woleli iść do innej pracy

@Bajojajo

no tu się akurat zgadzam, ale może trzebaby z kierownikami pogadać skąd takie decyzje - może są jakieś duze szybkie zlecenia z którymi sami nie poradzimy? a moze są jakieś inne powody? zawsze można zapytać - kto pyta nie błądzi :)

Karol
@pracowik

Czyli tobie to nie przeszkadza? To nie jest taki problem? Bo widzę że macie w sumie różne zdania.

@Karol

czy mi przeszkadza? w sumie wogóle mnie to nie interesuje - jeśli firma uważa że są potrzebni to nie moja brocha, nie ja im płacę. ja robię to co do mnie należy najlepiej jak umiem i nawet czasem dostaję premię, a jeśli tobie przeszkadza i masz z tym problem to zaproponuj kierowniom lepsze rozwiązanie, być może zostaniesz doceniony za kreatywność :)

@pracowik

Myślisz, że można się wychylić i zostać docenionym, czy raczej zgaszonym? Ta premia o której wspominasz to ile mniej więcej wynosi? Można zgarnąć kilka setek?

nick
@Jan

Ja bym się nie wychylał.

@nick

cykory nigdy nie zrobią kariery :) bierzesz to pod uwagę że z awansem wiąże się odpowiedzialność ?

Beata
@pracowik

Haha, zgadzam się w 100%, ludzie cicho siedzą a potem narzekają że "nie ma szansy na podwyżkę". Otóż szanse są zawsze ale trzeba ryzykować i próbować!

Kakao

Czy firma przyznaje premie świąteczne? I w jakiej kwocie są te premie?

normalny

99 % ludzi pracuje sumiennie, aż dziwi fakt, że im się chce za minimalną krajową tak zasuwać, obecnie masa ukrainy po 12h a stali pracownicy proszą się o nadgodziny bo wiadomo ... że inaczej kasa jak wszędzie, atmosfera jest ok z wyłączeniem kilku ludzi, którym choroba psychiczna myli się z normalną pracą, firma płaci na czas, czasami są premie ale to chyba w 21 wieku powinna być norma? kierownik M.S. wszędzie widzi nierobów, może chciałby żeby wszyscy z niego brali przykład, tylko, że ludzie są normalni i chcą pracować normalnie ,są stanowiska gdzie można dobrze zarobić ale 3ba znać się na swojej robocie, ogólnie nie ma czasu na walenie w (usunięte przez administratora) wszystko funkcjonuje w miare tylko dzięki szeregowym pracownikom, ktorzy wykonują mnóstwo dodatkowej pracy (tak od siebie),często jest to nie doceniane, pracuje się dla pieniędzy nie dla idei więc można słyszeć narzekania tak jak wszędzie gdzie niedocenia się pracowników za ciężką pracę tylko cały czas dodaje im się obowiązków i szuka błędów, można się zaangażować w pracę ale są tego granice, najczęściej finansowe (dobre słowo już nie wystarczy, sporadyczna premia to nie podwyżka). Firma rozwojowa ,należy zainwestować więcej w ludzi to będzie dużo lepiej pod każdym względem.

niebardzo
@normalny

Za dużo już zarabiamy w Treflu. Co z tego że oddajesz serce , nerkę , i padasz na ryj a na liczniku w miesiącu przepracowałeś dwa. Owszem firma pomimo dobrych poprzednich miesięcy aktualnie jest w kondycji spadkowej.

Beata
@niebardzo

To co Wy tam jeszcze robicie? Nie rozumiem tego totalnie, jakaś desperacja chyba :D

Wszyscy tak na tego kierownika M.S narzekają ale jak coś trzeba pomoc, załatwić to od razu do niego idziecie i wtedy nie widzicie w nim nic złego

Teresa

Bo tylko on na tej zmianie coś wie. Pracuje za swoją koleżankę z biura.

Byłypracownik
@Teresa

Jak jej dał umowę (usunięte przez administratora) za robotę (usunięte przez administratora) to niech pracuje za Anetke :) Cała ta firma to pato-firma brak szans na umowy same śmieciowe umowa zlecenie cieszę się że już tam nie pracuje.

G
@Byłypracownik

1. Zachowajmy trochę kultury w końcu to forum publiczne 2. Może i MS i Aneta to specyficzne osoby , ale układ jak widać im odpowiada 3. Do (usunięte przez administratora) trochę daleko jeszcze , bo firma ma coraz lepsze obroty mimo wszystko, 4. Gratuluje wszystkim tym którzy zdarzyli uciec z tego okrętu - czekamy na namiary lepszej firmy ( bez ironii - serio ) może w końcu się obudza jak sami zostaną 5. Fajnie w treflu było ale sie skończyło. Wybory przełożonych w ostatnim czasie są genialne. Obsada liderska Perfeccto. Lepiej sie nie dało może z drobnym wyjątkiem , ale to już temat na inną książkę. 6. Marin spoko chłop , czasem wariat , ale jeszcze nikogo nie zabił a tym bardziej nie zwolnił. Poszanowania bo mogło być gorzej Mistrzowie Ok tylko jakby byli bardziej zgrani bez robienia sobie pod górkę „..”

Wschodnik

Może powinniście poinformować Pana Prezesa o tych Ukraińcach że ich tyle nie potrzebnych jest bo myślę że on o niczym nie wie

!Hola
@Wschodnik

Przykre bo w tej firmie zaprzestano dialogu i rozmów. Kiedyś potrafiło się porozmawiać grupowo i przegadać bieżące sprawy , ale obecnie wszystko zaściankowo się załatwia , nie ma co drążyć tematu Ukraińców bo za taką stawkę to przyjeżdżają niestety już naprawdę ludzie w potrzebie co widać po nich , że zamożni to bardzo nie są ( nie wszyscy oczywiście , ale spora część ). Może gdzieś to w końcu dojdzie , ktoś zrozumie i przemyśli , że sukcesem jest rozmowa a nie ciągłe podejmowanie nieomylnych decyzji w samoocenie. Szeregowi też mają pomysły i swoje spostrzeżenia , ale jeśli brakuje areny i możliwości ich przedstawienia odejdą gdzieś gdzie będzie im lepiej a problem zostanie.

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. - Podłęże

• Jak się pracuje w Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 7 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.