Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.

Opinie o Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.

Aktualność
Witajcie, drodzy Pracownicy: dawni, obecni i aspirujący!

Jako Fabryka Kart Trefl-Kraków produkujemy gry, więc wiemy, co to zgrany zespół. Cieszymy się, gdy nasz team rośnie w siłę, żeby móc stawiać czoła coraz ciekawszym wyzwaniom.

Zależy nam, żeby każdy Pracownik wnosił swój wkład w całokształt, dlatego jesteśmy otwarci na Wasze opinie i gotowi wysłuchać każdej informacji zwrotnej, nawet krytycznej. Obiecujemy, że wyciągniemy z nich wnioski!

Gramy fair i liczymy na wzajemność – prosimy Was o merytoryczne i kulturalne opinie. Możecie kierować je także na specjalną skrzynkę pocztową: opinie@trefl.krakow.pl.

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół Fabryki Kart Trefl-Kraków

Fifi Nowy wpis

Przecież, każdy i tak się przekona po zatrudnieniu, jak mu się podoba, czy ma dość przerwy, czy wszystko ok z BHP. Ale fajnie byłoby przeczytać, ile taki operator maszyn ma na dzień dobry pensji zasadniczej oraz premii? Zauważyłem, jak firma podała, że mają 4 wakaty, również dla osób do przyuczenia.

Obrażony Nowy wpis
@Fifi

Słuchaj, jeżeli chodzi o przyuczanie to podstawową kwestią jest kto Cie bedzie przyuczał. Jeżeli bedziesz miał pecha to trafisz do osoby która ma opory w przekazywaniu wiedzy bo jest wiecznie obrażony na cały świat i nawet po kilku miesiącach bedziesz "zielony". Ale to są jednostki.

Szczery do bólu

Fabryka kart jest bardzo specyficzną firma która może pochwalić się tym że płace jakie oferują są najniższe na strefie za to co do pracownika wymagania sa największe. W tej firmie nie zarabia się za podstawowe 160h tylko za nadgodziny i soboty które są tylko dla osób wybranych. Firma nie dba o pracowników z wieloletnim stażem. Nie ma miesiąca żeby to firma nie próbowała jakimiś ustawami uciszyć głosy niezadowolonych pracowników. Spóźnianie się z wypłatami jak najbardziej się zdarza i nikt z tego faktu nie ponosi konsekwencji. Ryba psuje się od głowy, ale w tej firmie zaczyna się szukać zepsucia od drugiej strony.

@Szczery do bólu

Dzięki, przydatne mega info rzuciłeś, a ile dni potrafią się spóźnić te wypłaty. Robotę potrzebuje na już, nawet za najniższą, chociaż dobrze jakby te nadgodziny jednak się trafiły.. pytanie tylko o tą terminowość, bo swoje zobowiązania mam

Dość tych bzdur

Opóźnienia są straszne:) jak 10ego przypada na niedzielę to wypłata na koncie jest w poniedziałek 11go!!!. Piszcie chociaż prawdę jeśli już musicie pisać bo póki co bardzo często się z nią rozmijacie. Kilka słów do współpracowników: Wyjście na papierosa bez ograniczeń, z czego bardzo chętnie i masowo korzystacie -w każdej normalnej firmie pali się w trakcie swojej przerwy śniadaniowej, w firmie nienormalnej FK Trefl ile chcesz i jak często chcesz. Atmosfera zła -a kto taką atmosferę tworzy -Wy!!! (np. hejtując innych współpracowników na forum firmowym i nie tylko). Szef wymagający -od tego przecież jest, ma wymagać, ma rządzić. Pani od bhp wymaga aby nosić buty robocze -w każdej normalnej firmie to jest STANDARD bhp z którym nikt nie dyskutuje, w nienormalnej FK Trefl buty można sobie wybrać (dwa modele) lub przy jakiś schorzeniach uzyskać opinię lekarza i wtedy dobiorą indywidualnie. Firma płaci za serwis odzieży roboczej, a chodzicie od biedy w koszulkach bo reszta Was ciśnie, jest nieładna itp. Łazicie w starych szmatach i wyglądacie przez to jak banda nieudaczników z łapanki pod kleparzem. Pensje słabe, najsłabsze w strefie - patrząc jak pracujecie i ile czasu marnujecie na gapienie się w komórki, na papieroska to bym obcinał te pensje, a nie podnosił czy wypłacał premię. Pomijam już fakt, że palicie pod nosem Pana Prezesa i to, że stoją w palarni ciągle te same osoby jakoś nie daje Wam do myślenie:) Zwróćcie jeszcze uwagę na jeden fakt -maszyny pracują często bez operatorów (bo gdzieś poszli, na papieroska? pogawędkę? a może serial ciekawy i trzeba skończy oglądać odcinek w wc?. Przez to produkujecie buble, a potem pocichutku szruu do prasokontenera, może nie zauważą:) w końcu i kierownicy i biurowi to (usunięte przez administratora) tylko Wy tacy sprytni inaczej. Jakoś za to konsekwencji finansowych nie ponosicie, a narażacie firmę na straty. Fakt straszna ta praca w Treflu. Myślę, że wielu z Was nie pracowało nigdzie indziej, nie wie jak wygląda PRAWDZIWA praca. Idźcie, poszukajcie swojego szczęścia w innej pracy, nauczycie się pracować i wtedy przypomnicie sobie jak było w FK, może docenicie. Do potencjalnych pracowników: Firma jest stabilna, finansowo i merytorycznie. Warunki pracy bardzo dobre. Hale produkcyjne klimatyzowane i ogrzewane, kilkuletnie bardzo dobrze utrzymane. Żadna woda nie leje się z dachu. Usterki jak są zgłoszone do administracji to są usuwane, pewnie nie wszystko można zrobić od ręki, ale nie ma rzeczy o jakich pisano poniżej. BHP wymaga, ale nic poza normalny standard. Firma zapewnia różne benefity, wypłaca świąteczne dwa razy w roku. Organizuje wycieczki w góry (za darmo), różne dni tematyczne itp. Pensje są jakie są, ale jeśli chcesz się wykazać ( nie tylko biadolić) to wszystko w zasięgu Waszej ręki, awans, umowa o pracę.

W punkt
@Dość tych bzdur

Mam porównanie do innych firm i doświadczenia różne - powyższa opinia mega w punkt!

Odpowiadam
@Dość tych bzdur

Zgadzam się w wielu aspektach jednak nie w tym z bhp... nie sądzisz, że podejście ludzi z produkcji do wymogów bhp byłoby zupełnie inne gdyby osoba za to odpowiedzialna załatwiała to w inny sposób? Fakt, że teraz jest lepiej ale przypomnij sobie jak na początku ludzie byli mieszani z błotem czy doprowadzani do łez. Wydaje się też, że wymogi bhp kierowane są tylko na produkcje bo nie raz widać jak pracownicy biur piją kawę czy też spożywają posiłek na stanowisku pracy a nie w miejscach do tego wyznaczonych. Ubliżanie pracownikom, że chodzą w szmatach i wyglądają jak nieudacznicy tez nie jest fajne... brawo.

Jedyny sprawiedliwy

Ten "Kleparz" to przecież idealna przenośnia:) ludzie przecież jak chcecie pracować w firmie, która sprzedaje swoje produkty na całym świecie to chociaż wyglądajcie w " miarę światowo" w pracy będąc ubranym w jednakowe ubrania, buty itp. , ktore dają nam za darmo:) z czym macie problem, ja wolę dostać wszelkie takie dary i być spokojny jak spadnie mi coś ma nogę;)

Jedyny sprawiedliwy
@Dość tych bzdur

Zgadzam się z tym, że niektórzy zostawiają pracującą maszynę i sobie idą...wszystko do czasu... To tylko urządzenie, chciałbym zobaczyć ich miny jak coś się stanie i będzie czarno na białym, że nie było przy niej osoby odpowiedzialnej....bo poszła np. do toalety, przecież to brak zdrowego rozsądku i głupota do kwadratu ,

Śmiech na sali

Wiele firm również daje pracownikom możliwość częstszego wyjścia na papierosa a jednak nie ekscytują się tym. Widzę jednak że tutaj traktowane jest to jako wyżyny wyrozumiałości i dobrego traktowania pracowników przy czym wszelkie nieprawidłowości zamiatane są pod dywan. Ale co tam, to pracownik jest bezczelny bo nie potrafi docenić tego, że może wyjść na papieroska ;) Prawda jednak brzmi tak „Wychodźcie częściej, przynajmniej będzie za co premię Wam uwalić :)”

Dzień dobry
@Dość tych bzdur

Jakie środki bezpieczeństwa są zapewniane pracownikom agencyjnym których na FK2 jest dwa razy więcej niż pracowników Trefla - oprócz szelek oczywiście ;)

Ubrania Nowy wpis
@Jedyny sprawiedliwy

Mowisz o tych spodniach z plastiku? Już nie wspomnę o tym, że firma ktora ma niby prać te ubrania chyba o tym zapomina bo jak wrzucisz brudne do brudownika tak wracają brudne, wrzucone do szafek jako "czyste".... to dlatego zmiana z czerwonych na czarne? Żeby brudu nie było widac?

Emil

Przeglądam stronę firmy (oferty pracy) i pojawiło mi się co oferowane jest dla nowych pracowników. Jest tam np. umowa o pracę, tzn. jest od razu na start? Próbna? Oprócz tego wymienione są możliwości rozwojowe, czyli na awans i szkolenia jak najbardziej można liczyć?

X

Na hali dziurawy dach przez który cieknie woda na maszyny co stanowi zagrożenie dla pracowników, ale bhp twierdzi że to nie problem. Ucinanie premii za byle co, brak zgrania wśród pracowników, zgadzają się na wszystko co kierownicy karzą. Większość pracowników to Ukraińcy, Polaków mają za nic.

@X

A konkretnie za co obcinają premie? Za błędy w robocie czy bardziej za frekwencje? Zwykle ile jest premii jak już uda się ją zdobyć?

Roz

Za widzimisię kierownika za pogodę złą za nie właściwą minę za oddawanie krwi swoją drogą temu kto to wymyślił (usunięte przez administratora)

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Tokarz?
L

Firma w tej chwili to jeden wielki dramat aż odechciewa się tu przychodzić a co dopiero dawać z siebie więcej niż powinniśmy. Atmosfera przez nowe kierownictwo spadła na poziom (usunięte przez administratora) wręcz polowanie na pracowników żeby tylko zabrać premie za najmniejsze przewinienie. Szczytem wszystkiego jest zabranie premii za to że ktoś poszedł oddać krewe!! Pasowało by to opisać w jakiejś gazecie lub coś podobnego. Przyczepianie się o wszystko a jednocześnie łamanie zasad BHP np podczas obsługiwania krajarki bez uprawnień czy dźwiganie ponadnormatywnych ciężarów. Firma mem długo tu już nie zabawie i odradzam każdemu pracę tu.

@L

Hej, no co ty, za oddanie krwi już premię ucięli? W całości? Nie słyszałem jeszcze o takich praktykach, jesli mam być szczery :/ Za L4 też ją obcinają? Jeśli już się dostanie tą premię, to ile jej jest? To prawda z tą stawkę, że oferują minimalną godzinową?

D
@L

Najlepsze jest nie wypłacanie premii jak się idzie na urlop wakacyjny 14 dni bo nie pracujesz cały miesiąc tylko pół więc trzeba ci zabrać całą premię a nie tylko pół choć dwa tygodnie dajesz z siebie wszystko. Wychodzi na to że jak np w sierpniu idziesz na dwa tygodnie urlopu to drugie dwa bierzesz L4 bo i tak już nie masz premii. Świetny pomysł nowego kierownictwa...

Zuzia
@D

A przy braniu mniejszej ilości dni wolnego jak to wygląda? Też tę premię obcinają, czy jest jakaś rama, ile dni można być na urlopie, aby ją otrzymać?

Opiniaktoranicniezmieni

Kiedyś tutaj do pracy aż chciało się przychodzic. Niestety od bardzo długiego czasu, kiedy na FK2 awansowały osoby, które są niekompetentne do swojego stanowiska firma upada pod każdym kątem. Osoby, pracujące tutaj po pare dobrych lat z dużym doswiadczeniem są traktowane gorzej niż (usunięte przez administratora) dlatego się zwalniają, albo są zwalniane, ponieważ KOMUŚ oni nie pasują bo sie odzywają i wyraząją swoje zdanie. Nowe osoby jak trafią do pewnej pani lider to życzę powodzenia, jak nie będziecie wyrabiać to się nie przejmujcie bo ona sama ma z tym problem! Narzucenie tempa bo wyniki, za które wy nic nie dostaniecie, poza płaczem jak to już wielokrotnie się zdarzało ;) szkoda, że tak zrujnowaliście tą firme

Czy jest możliwość pracy w Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. na część etatu?

Wiecie może jakie teraz stawki proponują dla pracowników produkcji? Widzę na stronie firmy, że jest ogłoszenie i zastanawiam się jak to teraz wygląda, bo szukam pracy. Piszą tam że zadaniami jest pakowanie produktu i prace manualne. Każdy da radę przy tym? Robia jakieś szkolenie na początek z tego?

Mimole

Najniższa krajowa (stawka godz.) na zleceniu przez agencje tymczasowa. W ostatnim czasie dziewczyny wychodza na stawke glodowa, jak ktos otrzyma 2k500 to i tak duzo. Dramat

@Mimole

A jak się pracuje bezpośrednio przez firmę, to można liczyć na jakieś większe zarobki? Jak to jest możliwe, że niektórzy otrzymują tutaj tylko 2500 zł? Przecież to nie jest nawet najniższa krajowa... Proszę o wyjaśnienie

Czy Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Pracooownik

Tak, są organizowane szkolenia.

Elżbieta
@Pracooownik

Jakiego typu szkolenia? Jak to wypada w rzeczywistości, jest jedno takie szkolenie czy można wnioskować o tyle, co potrzeba i nie robią problemów? :) Jakieś inne benefity oferują?

Benefity
@Elżbieta

Tak, chyba każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeżeli chodzi o benefity, jest ich całkiem sporo m. in. karty Sodexo, doplata do przedszkola, dni typu: grill albo lody, kosmetyki w damskich toaletach (bardzo fajna sprawa w kryzysowych sytuacjach;) itd.

Wrak
@Benefity

O jakich kosmetykach mowa ? Pracowałam tam kilka miesięcy i żadnych kosmetyków nie ma a pójście do toalety poza przerwą graniczy z cudem gdy się jest na taśmie

@Wrak

Cześć, dawno tu pracowałaś w firmie? Może stosunkowo niedawno wprowadzili taki benefit? Reszta się zgadza?:) Chociaż szczerze przyznam, że zamiast kosmetyków w damskiej toalecie wolałabym mieć możliwość ubiegania się o premię czy jakąś podwyżkę. Jest to tu możliwe? Mogę cię zapytać, czemu zrezygnowałaś z pracy? Ja jeszcze się zastanawiam, czy tu aplikować, więc w sumie dobrze byłoby wiedzieć:)

Lissa
@Wrak

Pewnie dla pracownikow biurowych. Dla pracownikow na hali regularnie brakowalo przez ostatni czas papieru toaletowego i od ponad miesiaca nie dziala jedna kabina. Tak jak mowisz, dostac sie do toalety przy 20min przereie graniczy z cudem, co dpiero miec czas, zeby zjesc spokojnie. Praca jest do ogarniecia, wiekszej filozofii nie ma zaczynasz od razu. Liderki rzadko kiedy tlumacza co i jak, trzeba sie ciagle upominac i pytac o wszystko. Ciagle braki podstawowych rzeczy typu rekawcie ochronne, nożyki czy zwilżacze do palcow.

Zainteresowana

W jakich godz odbywa się praca- jest jedna zmiana czy więcej.

Lizusek

Każdy potrafi narzekać, ale praktycznie nikt nie napiszę plusów firmy. Dzięki jednej osobie która pilnuje żeby w firmie były stosowane jakie kiedykolwiek sposoby motywowania pracownika jest Pani Edyta. Dzięki tej osobie w firmie organizowane są eventy od drobnych dodatków zorganizowanych w firmie po super zabawy integracyjne po za firmą. Grzechem było by nie wspomnieć o dodatkach socjalnych które zaproponowała i finalnie wdrożyła je z zarządem. Gratuluję pomysłów na zadbanie o pracowników. Liczę że jest Pani odpowiednio doceniana przez przełożonych oraz współpracowników bo zasługuje Pani na to w 100%. Prosimy aby została z nami Pani na zawsze bo nikt inny Pani nam tu nie zastąpi. Dziękujemy że jest Pani z nami :)

@Lizusek

Tak to prawda. Miłe jest to że komus chce się amgazowac i dbać o pracowników. A my to widzimy i doceniamy

Super ognisko!! Prosimy więcej takich imprez integracyjnych :)!

Pracownica

Witam jak zawsze nasze wspaniałe kadry maja czas wypłatami robią na ostania chwile wypłaty nie w pomne o tym ze jest dzisiaj 11.07.2023 godzina 9 40 wypłaty nie ma najlepsze jest to ze są 4 PANIE w kadrach chciałam zapytać i ile to jeszcze potrwa wiecznie problemy z kadrami .WAZNE ze góra dostała pieniądze na czas zwykli pracownicy mogą czekać bardzo pozdrawiam wspaniałe panie z kadr

Ayo
@Pracownica

Jak przelewy są do 10-tego to zwykle jeden dzień dłużej czeka się na transfer z banku do banku. No ale wiadomo że można by zrobić dzień wcześniej. Co miesiąc taka sytuacja że są lekkie opóźnienia? Jak 10-ty wypada w weekend to też?

Kolega z sąsiedztwa
@Ayo

Jeżeli firma stosuje zasady że pracownik ma stosować się do regulaminów to pracownik wymaga tego samego od pracodawcy. To że dziesiąty dzień miesiąca wypada w poniedziałek nie zwalnia pracodawcy z tego że wypłata ma znaleźć się na rachunku bankowym pracownika tego właśnie dnia. W żadnym wypadku nie oznacza to że pracodawca ma zrobić przelew 10 a kiedy dojdzie to dojdzie. Taka sytuacja nie jest częsta a nawet twierdzę że bardzo rzadko się to zdarza, ale nadmiar błędów jakie robi dział kadr do których nie potrafi się przyznać jest po prostu straszna. No ale po co się rozpisywać pewnie system się pomylił. Pozdrawiam.

pracownica
@Ayo

@ Ayo zawsze miałam 10 wypłatę a jak wypadnie 10 w weekend to robili przelew przed 10 nasze kadry powinny zrobić tak przelew ze każdy pracownik powin dostać 10 wypłatę takie jest moje zdanie

Pracownica

Po dziękowania dla pani w kadrach 11 07 2023 wyplata już jest szkoda że nie była 10

Ciekawski

Dzień dobry. Ja bardzo chciałbym zapytać Pana Dyrektora czy jest zadowolony ze sposobu zarządzania nowego kierownictwa? Czy prawie po roku od zmiany szczebla zarządzającego nadal jest dumny z firmy? Czy znów stanie przed ludźmi i powie jak to jest wspaniałe? Czy nie widzi tego do czego doprowadza pan (usunięte przez administratora) i jego najmniej kompetentni ze wszystkich innych pracowników wybrani kierownicy? Czy nie docierają skargi? Czy nie widzi Pan że ludzie przychodzą już do pracy jak do (usunięte przez administratora) Z miłej i przyjaznej atmosfery, gdzie ludzie przychodzili z chęcią, radością do pracy, gdzie dawali z siebie więcej niż mają w obowiązkach, gdzie praca była faktycznie drugim domem, nie zostało nic. Zamieniono to na (usunięte przez administratora)... Ja wiem że niektórym teraz jest lepiej. (usunięte przez administratora)

@Ciekawski

Dzień dobry, chcemy zweryfikować informacje przedstawiane przez Pana na forum, niestety z powodu braku szczegółów nie jesteśmy w stanie się do nich odnieść. Zachęcamy do kontaktu z nami drogą mailową - opinie@trefl.krakow.pl.

Ciekawy
@Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.

Jakich szczegółów?? Zadałem proste pytania. Jasne i klarowne.

Zofia
@Ciekawski

Co się konkretnie zmieniło w zarzadzaniu, że teraz pracownicy z takim podejściem przychodzą do firmy? W ogóle skoro było tak dobrze, to czemu te zmiany kierownictwa?

Komunikaty zawierające pomówienia i oszczerstwa, znieważające inne osoby, zawierające treści kłamliwe lub obraźliwe, które nie są merytoryczne są przez administratora usuwane. Informujemy, że w przypadku znacznych naruszeń będziemy zmuszeni podjąć kroki prawne celem zabezpieczenia interesów firmy, jak również jej pracowników.

Zarobki? Wysokie! Ale tylko na wysokim szczeblu. Przeciętny pracownik dostaje minimalną krajową i... rabat na produkty firmy :) Kuszące, prawda?

Sylwia

Zależy ile tego rabatu? :P Nie no, a tak na poważnie, nie ma szans na późniejszą negocjację stawki? Jakieś premie, podwyżki? Bo zakładam, ze ta minimalna w ogóle nie pokrywa się z poziomem wykonywanej pracy?:/ Albo nie wiem, może jest możliwość nadgodzin, aby dorobić sobie do tej podstawy?

Kandydatka

Sposób w jaki przeprowadzane są rekrutacje to żenada. Brak szacunku do kandydata

Jan
@Kandydatka

Co takiego się stało na rozmowie że tak to odebrałaś? Zadawali nieodpowiednie pytania czy chodzi o brak feedbacku? Weź doprecyzuj żebym wiedział zanim pójdę na rekrutacje.

Rydz

Przełożony stwarza dobre warunki pracy bo jak zrobisz wrażenie i wkomponujesz się w ten bajzel i jeszcze będziesz z nim w komitywie to żyjesz. Wyjątki z tej reguły są również ale korzyści.....

Szczery

Niesamowite jak go wszystko wygląda , koleszostwo towarzysze coraz ciekawsze rzeczy tu czytam od współpracowników , zastanawiam się nad jednym skoro jest naprawdę tragedia z którą się zgadzam że jest czemu słyszy się o pozytywnych ankietach? Mam swoje spostrzeżenia dlaczego Liderki (A.S czy przykładowo M.L) tak narzekają że mają ciężką pracę co one nie muszą a przychodzi co do czego to widzi się je głównie przy maszynach które wycinają formatki albo z zakażoną nogą na nogę u pseudo kierowników ... Szefostwo non stop próbuje podpytywać ludzi tak żeby tylko (usunięte przez administratora) jeden drugiego już nie mówię o wchodzeniu w (usunięte przez administratora) TOWARZYSZA Marcina które reprezentują aktualnie nowi kierownicy i cwaniaczek zwany (usunięte przez administratora) na fk2 każdy każdego (usunięte przez administratora) byle chociaż mieć malutką szansę na premie nawet i te 1 procent( aż się łezka w oczku kręci , dla ludzi nie ma szans na umowy obiegają a przychodzi co do czego to ja umowę czeka 15 osób ... Drogi Zarządzie ! Towarzysze obudźcie się pora docenić pracowników których macie ... Firma już jest blisko (usunięte przez administratora)... Otwórzcie oczy... Panuje co raz to gorsza atmosfera ...

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. - Podłęże

• Jak się pracuje w Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 7 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.