Opinie o Air Liquide Global E&C Solutions Poland w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Air Liquide Global E&C Solutions Poland. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Air Liquide Global E&C Solutions Poland na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura tłumaczeń
Biura tłumaczeń Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Air Liquide Global E&C Solutions Poland w Kraków

Czy Air Liquide Global E&C Solutions Poland zapewnia kartę multisportu?

Pytanie 2

Po co Wy w tych HR-ach tak sztucznie podkręcacie te wątki?

Byly pracownik eng

Plusy: - trzon firmy Air Liquide/Lurgi jest (albo raczej był) bardzo wartościowy. Własne technologie, ogrom wiedzy którą można pochłonąć Minusy: - Niska płaca - Bardzo polskie podejście do pracy (pozycja siły, młody zapiernicza - starszy pije kawke itp.) - (usunięte przez administratora)(niektórzy wręcz się tym szczycą i chwalą, że kolega/mama/tata/wujek czy też ciotka załatwili im prace w firmie - byly/są problem z mobbingiem (kilka osób to zgłaszało). W rezultacie mobbingowani ludzie się zwalniali a sprawa albo się słimaczyła, albo została zamieciona pod dywan - wartościowi ludzie z tej firmy odeszli

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Air Liquide Global E&C Solutions Poland?

Jest ok. Generalnie ludzie są fantastyczni, może z pewnymi wyjątkami. Choć przyznaję, że na początku czułem się trochę niepewnie, nie umiałem się znaleźć w nowej firmie. Po pewnym czasie zacząłem poznawać ludzi, uczestniczyć w różnych eventach, jeść obiady z innymi w socjalu itp i teraz jest ok. Choć przyznaję, że niektórzy mi działają na nerwy i nie wiem co robią w tej firmie...

Pisze ten komentarz już jako były pracownik, niestety. Gdyby była możliwość, chętnie bym wrócił, z perspektywy czasu widzę, że decyzja okazała się błędna. Niestety powiedzenie, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, sprawdziło się w 100% ... :( Najbardziej żal ludzi z którymi pracowałem, to największy atut tej firmy. I ciekawe projekty. Ech...

Jakub

Co było powodem tego, że finalnie zdecydowałeś się na odejście z firmy Air Liquide Global E&C Solutions Poland? Była to decyzja podjęta na podstawie warunków zatrudnienia, które miałeś, czy może związane to było z sytuacjami losowymi jak np. przeprowadzka do innego miasta? Sprecyzuj, proszę, jak to wyglądało w Twoim przypadku.

@Jakub

Warunki zatrudnienia. Niestety przy kalkulacji warunków nie wzialem pod uwagę premii rocznej , która została mi wypłacona na wiosnę kolejnego roku. Mój aktualny pracodawca płaci trochę lepiej miesięcznie, ale jak wezmę pod uwagę premie roczne, to wychodzi gorzej. Dodatkowo ilość i jakość szkoleń była nieporównywalnie wyższa w AL.

Tosia

Premia roczna jest ale od kilku lat ma probelm z realizacja celow wiec z obiecywanych 15% 20% mozna bylo liczyc na 11% 16% .

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Witek

Jaka atmosfera w firmie i na jaką umowę można liczyć?

@Witek

Jest fajnie. Ludzie spoko, dużo roboty. Na początku dają umowy czasowe, chyba na rok.

Małgorzata

Czy po podpisaniu umowy na stałe ,firma gwarantuje podwyżkę? Czy trzeba zawnioskować?

@Małgorzata

Hej, podwyżki są przyznawane raz w roku, w czasie przeglądu rocznego. Nie wiem jak jest w przypadku umów rocznych, ale chyba tak samo... Zapytaj najlepiej swojego szefa.

@Witek

Umowe zlecenie lub na 11 miesiecy raczej z brakiem możliwości przedłużenia

@@Pracownik

Podwyżkę moze dostac okolo 10% do 15% zalogi i to zazwyczaj jest max 500brutto a zazwyczaj 300.

Home office?!?

Czy w Air Liquide jest home office? W jakim wymiarze?

#$$
@Home office?!?

Jest, dwa dni w miesiącu. Super sprawa!

Przeczucie
@#$$

Bardzo naturalny w ogole nieustawiony wpis, brawo!

@#$$

Home office to program pilotażowy od jesieni 2019 nie jest mozliwy dla wszystkich ze wzgledu na rodzaj pracy

@gucio

Rozmowa rekrutacyjna ok. Bardzo szybki i konstruktywny feedback. Dzięki

Julia

@Stefan, czyli mam rozumieć, że były próby rozmowy z osobami, które są odpowiedzialni bezpośrednio za funkcjonowanie firmy Air Liquide Global E&C Solutions Poland i rozmowa nie przyniosła pożądanych skutków? Myślisz, że w przyszłości są szansę na poprawę tego aspektu pracy?

@Julia

myślę, że nie... w Krakowie nie ma decyzyjnych osób. Zawsze na końcu jest ktoś spoza biura. Są po cichu robione próby usamodzielnienia się przez dół, przez zwykłych pracowników łącznie z kierownikami działów. Ale to, co wyżej... szkoda gadać. Zresztą jak to w korpo ociężałym, wszystko się wlecze i takie zmiany ułatwiające pracę też się wleką.

Małgorzata
@Stefan

Jednak - mimo wszystko - wiele osób będzie chciało rozpocząć swoją karierę zawodową w Air Liquide Global E&C Solutions Poland. Tym bardziej, iż bardzo często szukają tam nowych ludzi do pracy. Dlatego też może orientujesz się, na jakim mniej więcej poziomie zarabiają tam nowi pracownicy? To dosyć interesująca kwestia, a więc proszę Cię o merytoryczną odpowiedź.

dima

Pracowalem w tej firmie kilka lat temu, nazywalem to Krakowskie Adecco, na poczatku swojej kariery, odszedlem wysmiewany ze z takimi zadaniami finansowymi to nigdzie nie znajde pracy...kumoterstwo, wyzysk komuna az piszczy. Mlodziezy polecam wiecej ambicji i omijanie tej instytucji szerokim lukiem

Jakub
@dima

Jeżeli pracowałeś w firmie Air Liquide Global E&C Solutions Poland to możesz napisać, jaka atmosfera panowała w tym miejscu za czasów Twojego zatrudnienia? Można było liczyć na pomoc i wsparcie pozostałych pracowników, czy raczej atmosfera była chłodna i bardzo "oficjalna"? Chciałbym, abyś na podstawie swoich doświadczeń przedstawił, jak to wyglądało.

Julia

@mgr, dziękuję za odpowiedź, jednak w dalszym ciągu zastanawia mnie, dlaczego firma Air Liquide Global E&C Solutions Poland nie zatrudni więcej osób do danych projektów, aby nie przerzucać całej odpowiedzialności na obecnie zatrudnionych pracowników? Czy jest to efektem oszczędności firmy pod tym względem, czy może szefostwo firmy uważa, że obecna kadra pracownicza jest wystarczająca do wykonania tych zadań?

mgr
@Julia

Decyzję o rozpoczęciu przyjmowania nowych pracowników i ilości powiększenia liczby pracowników podejmuje odpowiednia komórka w centrali we Francji. Kierownictwo firmy może jedynie wysyłać wnioski o zwiększenie zatrudnienia, samodzielnie nie może podjąć takiej decyzji. Dopiero w ostatnim czasie pierwszy raz od kilku lat Kraków dostał zgodę na rekrutację. Niemniej ilość osób, która ma zostać przyjęta nie pokrywa ilości osób, które odeszły z pracy przez ostatnie kilka lat, doświadczenia w pracy również się nie zastąpi z dnia na dzień.

Julia

@mgr, ciesze się, że w dalszym ciągu jesteś aktywny w wątku opinii o pracy w firmie Air Liquide Global E&C Solutions Poland. Jak myślisz, dlaczego szefostwo firmy nie zdecyduje się na zatrudnienie dodatkowej osoby przy projektach, które wymagają większego zaangażowania od zatrudnionego pracownika? Napisałeś, że w takich przypadkach częściej zdarza się zostać po godzinach, więc nie sądzisz, że taki ruch rozwiązałby problem?

mgr
@Julia

Ktoś z komentujących wspomniał o mobbingu w firmie. Mobbing jest pojęciem zdefiniowanych w przepisach prawnych i od stwierdzenia czy to jest już mobbing czy nie, jest sąd. Ja określiłbym je raczej jako działania nieetyczne oraz przerzucanie ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej i konsekwencji decyzji zarządzających na pracowników. Pracownicy oprócz życia zawodowego mają także swoje prywatne życie, rodziny. Niestety, menadżerowie wywierają mocną presję na jakość pracy oraz terminy, jednocześnie nie zapewniając odpowiedniej ilości osób do realizacji zadań. Jak jest pilne zadanie to w krótkim terminie można popracować dłużej aby je zrealizować. Nie może jednak to stawać się regułą w realizacji zadań poprzez pracę w nadgodzinach przez kilka miesięcy albo i dłużej. Skutkuje to przemęczeniem, utratą efektywności i błędami. Na zwracane uwagi pracownicy mogą np. usłyszeć, że taka jest obecnie sytuacja, że trzeba się poświęcić, że takie zostały ustalone terminy. Dla mnie jest to przerzucanie odpowiedzialności za wyniki na niewystarczający zespół pracowników. Część osób, którym to nie odpowiadało odeszła. Niestety, taka argumentacja i presja jest odczuwana jako lekceważenie. To nie jest tylko kwestia zatrudnienia większej ilości pracowników, również podejście pracodawcy i szacunek do człowieka i jego możliwości oraz potrzeb jest ważny. Zamiast tego można usłyszeć jedynie różne korposlogany. Nie słyszałem takiego podejścia menadżera, aby w przypadku nagromadzenia pilnej pracy sam powiedział, że prosi o dłuższą pracę i samodzielnie zaproponował dodatkowe wynagrodzenie za nią.

Obiektywny

Prawda o krakowskim oddziale AL E&C jest taka. Jak jestes z "rodziny" to jestes bezpieczny, jak jestes "z ulicy" to bedziesz pracowal za wszystkich "z rodziny".... rekordzisci pracuja nawet do godzin nocnych. O tym oczywiscie glosno sie nie mowi - temat tabu. Management ma podejscie poddancze wzgledem Niemcow czy Francuzow co sprawia ze swoich pracownikow poprostu szmaci. Ta firma powinna zainteresowac sie PIP ale pewnie tam AL EC PL tez ma kogos " z rodziny".

Julia

@Stefan, wiesz może, co jest głównym powodem braku podwyżek wynagrodzenia dla pracowników w firmie Air Liquide Global E&C Solutions Poland? Były rozmowy z szefostwem na ten temat? Opisz, proszę, jak wygląda ta sytuacja.

@Julia

nikt w Krakowie nie kiwnie palcem bez zgody Francuzów, którzy trzymają biuro za gardło. dotyczy to wynagrodzeń ale również spraw związanych z samym funkcjonowaniem biura. Bez zgody "góry" nie ma szans na modyfikację czy zmianę softu,który działa źle... usprawnienia? zapomnij, trzeba robić tak jak każe góra - w efekcie biuro ma słabe szanse na zwiększenie efektywności

Gregor

Podpowiedzcie czy są jakieś szanse na podwyżki? Mam zamiar aplikować i teraz zastanawiam się

Czy znajdzie się osoba, która mogłaby w kilku słowach przedstawić najnowszy stan firmy Air Liquide Global E&C Solutions Poland?

Stefan

w porównaniu z tym, co było za czasów Lurgi - tragedia. Pensje stoją w miejscu i są żenująco niskie w porównaniu z konkurencją.

Julia

Do krakowskiego oddziału Air Liquide Global E&C Solutions Poland zauważyłam, że prowadzonych jest wiele rekrutacji. Czy Waszym zdaniem Warto aplikować aktualnie do tego pracodawcy? Jakie plusy mogą wynikać z zatrudnienia w tej firmie? Proszę Was o zamieszczanie Waszych opinii na ten temat.

Zorientowany
@Julia

Plusy: - praca w wielobranżowej, multikulturowej firmie, która posiada własne technologie i instalacje na całym świecie. Przy odrobinie zaangażowania można pracować w wielu miejscach przy różnych projektach i technologiach - firma stawia na technologie wodorowe ale też współpracuje np z BASF przy produkcji chemikaliów - ostatnio otworzyła dział Services i pracuje przy revampach starych instalacji, dla których sprzedawała licencje (bardzo ciekawa i wymagająca doświadczenia praca) w Chile, na Filipinach, Arabii Saudyjskiej, Holandii i Niemczech. - biuro we Frankfurcie praktycznie nie istnieje, więc całość pracy (rozwiązanie techniczne, oferta, basic i detail engineering ) wykonuje biuro w Krakowie - pensje są podnoszone ze względu na konkurencję ze strony innych biur, które są w Krakowie, więc przychodząc (zależnie od negocjacji) dostaje się stawkę rynkową - generalnie nie pracuje się tam przy przerysowywaniu rzeczy, które nakreślił jakiś projektant w USA czy Anglii, tylko robi się wszystko od początku. Minusów też jest dużo ;) - przede wszystkim organizacja, która cały czas się zmienia - część starych pracowników (z Bipronaftu), którzy robią tak sie się robiło 30 lat temu. - bardzo dużo pracy - często robi sie po 2-3 projekty naraz - młody student, który nic jeszcze nie umie będzie musiał przytyrać za niską pensję

doc

Miałam krótki epizod z ta firmą. Po doktoracie zaoferowali mi 2500 zł netto. Szkoda czasu. Wyzysk i oszustwo. Wszystko ze spora dawką stresu.

PHD
@doc

A doktorat z jakiej dziedziny?

electrical

Mechanizm jest prosty. Zatrudniaja mlodego inż. Po roku czy dwóch przejmuje już projekt i wykonuje prace która normalnie robiło by ze 4 Niemców. Oczywiście za odpowiednio niską pensje bo dodatków projektowych nie ma. Wabi sie go wyjazdami bo to jedyny sposób by zarobic pieniądze. Gdy młody człowiek orientuje się że to poprostu szukanie jelenia... odchodzi.

Przed rozmową- zaintrygowany

Czy to prawda, że otwierają competence center dla SAP-owców? I podobno przenosić się będą do nowego biura - nie orientujecie się gdzie?

inż.
@Przed rozmową- zaintrygowany

Prawda. Przenoszą niektóre biznesy z Zachodu (Frankfurt, Paryż), by tu robić to samo. A nowe biuro, na razie w budowie, będzie tuż obok starego.

Nie dajcie się nabrać.Szukają jeleni.Do Krakowa,Czech,Rumunii zlecają najbardziej pracochłonne prace projektowe.Za 2000 netto ..???? Nie polecam.

zatrudniony
@Andrzej

Wpisz swoją odpowiedźjakbys mial w firmie wujka, ciotke, mame lub tate to bys pewnie dostal 3000 netto na start ... co i tak jest pensja ponizajaca

Zostaw merytoryczną opinię o Air Liquide Global E&C Solutions Poland - Kraków

• Jak się pracuje w Air Liquide Global E&C Solutions Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Air Liquide Global E&C Solutions Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Air Liquide Global E&C Solutions Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 2 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Air Liquide Global E&C Solutions Poland?

Kandydaci do pracy w Air Liquide Global E&C Solutions Poland napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Air Liquide Global E&C Solutions Poland
  • Mogilska 41