MAT DANIA Sp. z o.o.

Opinie o MAT DANIA Sp. z o.o.

Nice

Fajnie że niedługo będziemy dostawać 50% pensji , "postojowego "mimo że w samym kodeksie pracy jest mowa o 60%. K.P. Art. 81.

Very nice
@Nice

tzw. "Specustawa w sprawie koronawirusa", która zmienia te przepisy. Nie wprowadzaj ludzi w błąd. 50% pensji na czas postoju, który trwa 1 tydzień. To dla mnie lepsza alternatywa niż zwalnianie ludzi.

Nice
@Very nice

W takim razie, niech ktoś poda mi źródło.

Diablo
@Nice

Specustawa 15g. 6

pedro

Witajcie, Jak obecnie wygląda sytuacja w Mat Dania jeśli chodzi o zarządzanie firmą, produkcją, pracą i delegacją ludzi? Jakie zarobki na stanowiskach kierowniczych? Jak w ogóle atmosfera w biurze, itd.?

Koliberek
@pedro

Daj sobie spokój, przeczytaj wcześniejsze opinie i wyciągnij wnioski. Jeśli naprawdę masz umiejętności oraz doświadczenie to nie ten adres.

aaaa
@Koliberek

Potwierdzam, ja bardzo się rozczarowałem na tej firmie a najbardziej na Pani od HR. Nie warto czasu ani poświęceń dla tej firmy. Na rozmowie jest super, obietnice a później przykre rozczarowanie i niezadowolenie nieudolnej władzy. Ogólnie jedna wielka porażka i brak podstawowych wartości co do Pracownika.

inż automatyk

Przeczytałem opinie. Pojawiło mi się pytanie - kto kieruje tą firma ? Pani HR menadżer ?

Alibaba Arab z Bajki
@inż automatyk

Firmą kieruje kobieta - Pani Dyrektor z niewielką wiedzą na temat produkcji jaką firma się zajmuje. Prawą ręka jest Pani HR Manager rekrutująca jednocześnie pracowników jak i zajmująca się sprawami administracyjnymi, kadrowymi oraz socjalnymi. Firma duża - ok. 150 osob choć nie jest zorganizowana. W biurze znajdują się sami kierownicy. Jedyny dział biurowy który ma większą liczbę osób to dział techniczny. Gaszenie pożarów na porządku dziennym. Zmiany decyzji z minuty na minute. Kierownik działu technicznego to jednocześnie kierownik działu technologicznego, utrzymania ruchu, projektów itd. liczba ludzi w jego dziale to 2 inżynierów oraz 3 mechaników. Firma pracuje w systemie 3 zmiany 7 dni w tygodniu zależnie od zaległości w dostawach. Praca w biurze od poniedziałku do piątku. System 8 godzin choć jeśli czegoś nie skończysz zrobić to najlepiej jak byś został dłużej by dokończyć. Oczywiście nie licz że Ci zapłacą za nadgodziny na tygodniu. Nadgodziny jedynie w weekendy - sobota 50% więcej za godzinę oraz niedziela 100% więcej.

@Alibaba Arab z Bajki

No to jak za nadgodziny płacić nie chcą, to (usunięte przez administratora) może się nimi spokojnie zająć. Na pewno harmonogram obecności w firmie jest, to i wynagrodzenie też muszą mieć zapisane. Jak się nie zgadza, to jechać z nimi.

Jakie są mocne strony pracodawcy Dania Sp. z o.o.?

Nicki

Mocne strony? Umowa o pracę od pierwszego dnia. Kolejna dobra strona to taka, że biorą każdego kto ma dwie ręce i nogi. Więcej nie pamiętam.

majster ameba

Dania ma na pokładzie wiele problemów, które skutecznie drenują satysfakcję z wykonywanej tam pracy i to niezależnie od piastowanego stanowiska. Wydawać by się mogło, że skandynawska firma skandynawskie wartości szanować będzie. Tutaj jednak pojawia się pierwszy odwieczny-mistyczny problem, którym jest niemierzalna kultura organizacyjna - bo jak się czegoś nie da zmierzyć, to to coś nie istnieje przecież (LOL). Po co sobie zawracać czymś takim głowę? Dania stosuje tę wymyśloną jeszcze przez Inków metodę i skrupulatnie z uporem żeliwnego pniaka liczy tylko to na co jest formułka w excelu. W związku z tym pytanie nr. 1 do MANAGIENAMIENTU (czy jak to się tam pisze, nie wiem, bom ameba). Czy pracownicy identyfikują się z firmą i czy Wasze działania w tym kierunku wykraczają poza excel-a? Tutaj z pewnością padnie odpowiedź - "ba, panie majstrze ameba ależ oczywiście, mamy system premiowy sypiący kokosami na lewo i bananami na prawo , a i czasem w przód i w tył coś sypnie". Tutaj rodzi się w mej amebie kolejne pytanie, czy te cele są celami S.M.A.R.T (celowo kropuszkami oddzieliłem, żeby managierom w głowie nie namieszać i nie chodzi mi tu bynajmniej o sprytne cele, bo przecież cele nie mają sprytku - tutaj odsyłam do wikipedii). To, że "cele ambitne lecz osiagalne być powinny" wiecie z tych książek co tam na studiach Wam kazali czytać albo w telewizji mówili. Odpowiecie, no panie majster ameba, przecie normy o 10% podniesione, toć to nie je dużo. A nu nie je to dużo majster powie, a może je? Majster nie wie, bo odpowiednimi badaniami to być poparte powinno. Natomiast jeśli managiery jak te takie co z nich się korzuchy robi ido tam gdzie im palcem władca wybawiciel wskaże i dążą do uzyskania wskaźnika "Oii" na poziomie 105% to rodzi to poważne problemy natury egzystencjonalnej wśród pracowników szeregowych i managierów liniowych. Tutaj odniesienie do kultury organizacyjnej, która jest nawidoczniej (wątpię czy świadomie) ukierunkowana na osiąganie coraz to większego przemiału żeliwa. Każdy świadomy swej zaje**stości managier (tzn. wiem, że każdy we własnym mniemaniu już taki jest) wie, że przychodzi moment w którym trzeba powiedzieć stop i zająć się innymi aspektami (równie istotymi). Tutaj mi się wykluło kolejne pytanie. Dania walczy od 6ciu lat o coraz to lepsze Oii, tak jak od pierwszych miesięcy swej egzyzstencji. Zatem kto jest nieudolny, że ciągle nie da się osiągnąć zadowalającego wyniku? Jest taki efekt co się nazywa konwergencją ekonomiczną (HRów o to nie posądzam, ale GM powinien to wiedzieć, jeśli nie to o biada nam wszystkim). W skrócie, to przychodzi moment w którym ponoszone nakłady pracy są niewspółmierne do osiaganych zysków. Mówiąc moim językiem rodem z głębin to im bardziej jesteśmy zaje**ści to tym trudniej nam osiągać lepsze wyniki. Rozumiem, że Dania ma na celu osiągnięcie wyniku 100% po czym nastąpi implozja i wodotryski. Kiepska wizja kapitanie. Muszę też zdecydowanie się odnieść do słów Pani HR, że Pan kierownik produkcji sam zrezygnował. Pewnie, sam bym na jego miejscu raczej dokonał zrzutu tego wszystkiego do dziury w podłodze na której wszyscy codziennie siedzimy raz lub więcej i jeszcze zalał cementem dla pewności, że się źdźbło nie przebije (wszak wiadomo - nawóz). Pierwotniaki i cytoplazma z której są zbudowane są mi bliższe od zarządzania czymkolwiek, ale obawiam się że w/w Pan został zmuszony do podjęcia takiej decyzji za sprawą "celowanego ognia snajperskiego" w jego stronę. Nawet Rambo by się poddał, to tylko kwestia czasu. Nie trafia zatem do mnie Pani argumentacja. Ktoś tam pisał ile się zarabia w firmie, jakie daje możliwości itd. Otóż Was uświadomię, firma nie przeniosła produkcji z Danii do kraju LCA (loł cost area) jakim jest Polska po to, by Wam teraz płacić w duńskich koronach czy euro i nie oczekujcie zarobków na poziomie z masacziusets :) Ścieżka kariery - zwłaszcza dla ludzi z biura w zasadzie nie istnieje, ale nie jest to winą samej firmy i nie można jej za to obarczać. A to dlatego, że jest to niewielka organizacja z ograniczonymi miejscami do obsadzenia. Z tego trzeba zdawać sobie sprawę zatrudniając się. Reasumując ten wywód jest to dobra firma na start. Tutaj nadmieniam, że ten szczęśliwiec co dostał 2000 po studiach to złapał Jezusa za nogi, bo ja pierwsze dwa lata zarabiałem 1200. Studia to 10% zdobytej wiedzy a firma płaci za wiedzę, nie za studia więc o co kaman? Tak długo jak firma (czytaj managmienemient) nie wykona pełnej analizy 360 i nie zda sobie sprawy z tak trywialnych na pozór aspektów o których piszę tak długo będzie tylko dobrą firmą na start dla typowego pracownika. Pani GM i HR, proponuję na chwilę odwrócić głowę do tyłu i ocenić to co do tej pory osiągnęłyście – poniższe komentarze mówią same za siebie.

Kupaczabra

Ja chętnie poczytam jak się odniesie Pani do jakże "bardzo interesującej" wypowiedzi z pierwszej części posta.

majster ameba

A wczesniej tak ochoczo Pani odpisala punktujac wypowiedz poprzednika. Level hard is too hard? :) Uwazam, ze jest to wlasnie swietna platforma do wymiany pogladow, bo w biurze Pani nikt tego nie powie. Tutaj to co innego. Mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy, mimo ze czesto nie sa pochlebne.

Dosć obłudy

Nikt tu nie hejtuje tylko stwierdza fakty. A tak pozatym to po 1 nawet jak by pan ameba chciał z Panią porozmawiać to i tak by rozmowa nie doszła do skutku bo Pani wiecznie nie ma czasu. Po 2 nawet jakby się dostał to Pani ma zawsze racje no i po 3 jakby sie ujawnił to z miejsca by już nie pracował taka jest prawda i może Pani pisać nie stworzone rzeczy to i tak nic nie zmieni bo każdy wie jak jest że nawet na przerwie na dwór nie można wyjść powietrza złapać tylko trzeba przez 8 godzin wciągać żeliwo nosem

majster ameba

Nie rozumiem. Pomijajac cytoplazme, Inkow i inne kwieciste sformulowania to dalem Pani na talerzu istotne informacje nad ktorymi by sie nalezalo zastanowic a nie pisac, ze to hejt. Prosze mi palcem pokazac gdzie tam byl jakis hejt? Pani swiezo po studiach? To by wiele wyjasnialo. To co napisalem to jakies 10% mojej wiedzy wiec jak cos to slowo i przeelabobruje kolejne 10%.

@majster ameba

Wszyscy na pewno chętnie zapoznają się z kolejnymi 10% wiedzy jaką posiadasz. Zastanawiam się nad tą firmą, ale widzę że ma ona sporo wewnętrznych problemów. Możesz jeszcze jakieś przybliżyć?

@Zainteresowany

Każda firma ma sporo wewnętrznych problemów (bo jak by miała zewnętrzne to by zniknęła z rynku he he :) ) więc wcale nie znaczy, że jak zaczniesz tam pracę to po miesiącu przestaniesz rozróżniać kolory, zaczniesz patrzeć w jeden punkt a rano wstawać z łóżka czując op***dol który się jeszcze nie wydarzył - zatem próbuj :)

majster ameba

Pani HR manager, okres wegetacji wynosi grubo ponad 360 dni a nie wydać, by coś się wykluło.

Zastał Danie drewnianą...

Jeśli szukasz pracy w firmie MAT Dania Sp z o. o. mam Ci wiele do przekazania. Z racji że miałem okazję pracować w tej firmie kilka lat myślę że może Ci moja opinia pozwolić podjąć dobrą decyzję. Mianowicie firma jest organizacyjnym kołchozem gdzie brakuje węgla i pomysłu na to by firmę rozwijać a jednocześnie pozwolić ludziom pracować i rozwijać pasję by zachować równowagę pomiędzy życiem osobistym a zawodowymi. Biuro składa się w większości z samych kierowników, którzy jedynie potrafią nieudolnie w formie gaszenia pożarów pracować co przekłada się na chaos produkcyjny. Wiele decyzji które są podejmowane nie są przemyślane przez brak doświadczenia kadry kierowniczej. Jeśli szukasz pracy na produkcji musisz przygotować się na to że cykl szkoleń może być skrócony i stanowisko bez wyjaśnienia i przygotowania możesz podjąć już po kilku dniach. Firma posiada na produkcji około 50 maszyn gdzie połowa z nich to centra tokarki a druga połowa to centra frezarskie. Park w większości jest zaniedbany ze względu na dużą rotacje pracowników a co za tym idzie braku szkoleń dla nowo zatrudnionych. Firma nie posiada zbudowanej infrastruktury pod kątem napraw i okresowych przeglądów. Operator często zdany jest na siebie i na swoje doświadczenie. Warunki pracy w firmie zamiast polepszyć się są coraz gorsze. Brak funduszu socjalnego. Zamiast ułatwiać ludzia pracę ich zakres zwiększa się na zasadzie: pokażesz że robisz coś więcej to w pewnym momencie będzie to Twoim obowiązkiem. Jeśli chodzi o pracę w biurze to płaska struktura powoduje że kierownicy często pracują ponad ustawowy wymiar czasu ponieważ boją się utraty pracy. Półtora roku temu odszedł dyrektor i na jego miejsce przyszła nowa Pni dyrektor która stosuje metodę zarządzania poprzez strach. Pani dyrektor jest kobietą z ponad 30 letnim doświadczeniem ale też z przestarzałymi metodami zarządzania, które nie przynoszą efektu ze względu na czasy w jakich żyjemy. Firma posiada dwa systemy zarzadzania do których dostep ma ograniczona liczba ludzi gdzie na produkcji dochodzi do tego że jedna osoba druga wyrzuca by uzyskać dostęp do danych by przygotować się na spotkanie operacyjne. Firma posługuje się sloganem low cost company gdzie z Dnii została przeniesiona by ratować się przed upadkiem. Myślę że jeśli jesteś młoda osoba która chce rozwijać swoje umiejętności to nie jest odpowiednie miejsce. Ludzie którzy przychodzą do tej firmy z większym doświadczeniem spotykają się ze ściana ponieważ nie mają odpowiednich narzędzi by wpłynąć na lepszą organizacją firmy.

Zastał Danie drewnianą...
@Zastał Danie drewnianą...

Potwierdzam! Bardzo dobrze ujęte. Dodatkowo dodam że w biurze w zeszłym roku zrezygnowało z pracy 8 osób. A w tym roku na produkcji zrezygnowano ze współpracy z agencjami i nie przedłużono ludzia umów okresowych.

Bezduszny Romek
@Zastał Danie drewnianą...

Nareszcie ktoś się odważył obnarzyć firmę ze Słupna, która tak trzęsie lokalnym rynkiem, że cały czas brakuje jej rąk do pracy. Dodam że firma nie szanuje pracowników - szczególności menager działu HR. Obiecuje dużo w trakcie rozmowy by skłonić pracownika do podjęcia pracy później za to ma duży problem z utrzymaniem ludzi z racji konkurencji na rynku i niskich wynagrodzeń na produkcji. Dodatkowo do słabych warunków można zaliczyć hale, które są zaniedbane przez brak czasu na posprzątanie rozlanych olei z ledwo zipiących leciwych maszyn, które w większości posiadają na produkcji. Do niedawna hala miała zamknięty komin pod który podpięte zostały rury odprowadzające z maszyn zanieczyszczone opary chłodziwa olejem i domieszkami, które w trakcie obróbki wydobywają się z odlewów żeliwnych. Pierun wie co Duńczycy dołożyli do kotła w trakcie przygotowania surówki. Powodowało to że ludzie pracujący na produkcji wdychali ten (usunięte przez administratora) latami. Moim zdaniem powinien tym zająć się PIP oraz Inspekcja Środowiska. Na produkcji coraz więcej ludzi upomina się chociażby o utworzeniu funduszu socjalnego. Informacja ta jest poufna i nikt nie wie na jakim etapie znajduje się ten proces i ciężko od kogokolwiek dowiedzieć się na ten temat. Za to menagery w biurze zarabiają jak w Duńskiej twierdzy trzymając się stołków i obiecując poprawę warunków pracy. Firma ma potencjał pod kątem inwestora ale z takim podejściem długo nie pociągnie.

Oj tak
@Bezduszny Romek

Pani Manager HR nie powinna pracować z ludźmi, u niej brakuje podstaw w tym zawodzie. Ludzie są nikim.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Dania Sp. z o.o.?

Osobiście nie polecam, wolę pracować na produkcji w tej firmie niż miał bym w biurze. Pomimo, że mam swoje lata to omijam je szerokim łukiem.

Taki skromny

Z mojej perspektywy małego ludzika należałoby usunąć 2 osoby z biura i firma pod kątem atmosferyt stanełaby na nogi. Zarządzanie pewnych 2 osób z biura sprowada się na obwinaniu pracowników, wymuszaniu na nich poczucia winy i poprzez to ,,motywowaniu/'' ich do wydajniejszej i pozbawionej błędów pracy.

@Taki skromny

Ja uważam, że wystarczy jedną osobę wymienić na lepszy model, z nazwiska chyba nie muszę wymieniać :-)

hejka

Mat-Dania czyli jak wycisnąć wszystko z pracownika i nic mu nie dać a obiecywać złote góry. (usunięte przez administratora)Najlepiej zapomnij o przerwie a jak chcesz zapalić to też zapomnij.Ponadto problem z parkowaniem samochodów bo wszelki pył i wszystkie wióry wysypują się przez kominy na zaparkowane samochody - to też jest problem twój bo przecież nie dyrekcji. Jak odpowiada Wam taka atmosfera to zapraszamy.

pyt
@hejka

Skoro jest tak fatalnie, to dlaczego nie odejdziesz? Cała litania narzekania. Dzisiaj pracę można znaleźć wszędzie.Kto cię tam trzyma na siłę?

Bezduszny Romek
@Taki skromny

Czyżby Pani dyrektor wraz z Panią kierownik HR?

Nowy_Nick

Rzeczywiście jest dużo zmian, ale nie napisałbym że wszystkie są złe. Powiedziała ze wprowadzone będą bonusy i opieka medyczna, i jest chociaż te bonusy to na razie symboliczne. Ja pracuje w na 4 brygadach i nie rujnuje zdrowia, tydzień w miesiącu wolny i wolny weekend. Poprzednio tez pracowałem na brygadach, ale na 12stkach, było dużo gorzej. Z kadrową rozmawiałem ale nie była nie miła. Zajęta raczej, bo biega zawsze. Chodzi po zakładzie cały czas, można ją zaczepić i zapytać, siedzi do późna. Wcześniej nie byłonikogo.

aaa

Wszystkie opinie, które są tu zawarte to szczera prawda. Na rozmowach rekrutacyjnych są obiecywane góry złota, a w rzeczywistości porażka. Pani od HR ma wielki problem z zarządzaniem personelem, w ogóle nie liczy się z Pracownikiem, liczy się tylko i wyłącznie jej zdanie.

Miczu

Umiesz przeszkolić ??? Oczywiście chodzi o stosunki w pracy nic pożarem

KJ

Witam.A jak traktowana jest w firmie Mat Dania kontrola jakości?Mają coś do powiedzenia?

Wazon
@KJ

Ciężko mi jest odpowiedzieć z perspektywy pracownika produkcji. Pod względem dopuszczenia wysłania części do klienta tak , bo jeżeli kontrola wykryje jakieś niezgodności to części są zatrzymywane. Poza tym cały dział kontroli jakości składa się na 6 osób, 5 osób w laboratorium + jedna osoba w biurze. Narazie doświadczenia mam z nimi pozytywne. Można od każdego liczyć na pomoc.

Czy w ostatnim czasie zaszły jakieś zmiany w Dania Sp. z o.o.?

Adam CNC

Nie zaszły żadne. Słaba płacą za Full obowiązków. 2500 netto to dramat.

Zadowolony pracownik
@Adam CNC

Ile, 2500 netto!!! Jak obecnie u "prywaciarza" zarobki na maszynach CNC są od 3000 - 4000 netto. A jak jeszcze na laserze to więcej płacą na start.

tzn
@Zadowolony pracownik

Gdzie tyle dostaniesz? "prywaciarza" - tzn bez umowy?

Kobito, nie jesteś nawet pracownikiem ale jesteś lepiej zorientowana niż wszystkie dyrektory.

Morfeusz
@2.

Widocznie ma wylewnego męża!

Jak najbardziej zgadzam się z wszystkimi przedstawionymi w powyższym poście punktami. Niezmiernie przykry jest też brak szacunku dla pracowników. Pozdrawiam serdecznie.

K82

U mnie w firmie tez pracujemy w Wigile i Sylwestra. To są dni wolne od pracy?

Julita

@Operator/programista/technolog, jakie warunki mogłyby wpłynąć na zmianę decyzji o ewentualnym ubieganiu się o zatrudnienie w Dania? Mógłbyś tutaj przedstawić wszelkie swoje oczekiwania? Zainteresowałbyś pozostałych użytkowników forum swoją wypowiedzią.

Julita

@jankes złe wspomnienia związane z pracą w tej firmie, nie są powodem do obrażania innych osób, takie wypowiedzi jak Twoja łamią regulamin serwisu. @operator/programista/technolog udało Ci się zdobyć informacje na ten temat? Podziel się swoją wiedzą.

operator/programista/technolog

Pytanie, tylko szczerze. Szukam pracy jako operator/programista/technolog - obojętnie, nie jest to najważniejsze. Umiejętności jw na maszynach Haas oraz Doosan - bardzo dobra znajomość poziomych centrów obróbczych (oś C, Y, wrzeciono przechwytujące), frezarki CNC - tylko "liznąłem", małe doświadczenie. O obsłudze programów CAD/CAM nie wspomnę, komunikatywna znajomość języka angielskiego. Moja obecna praca polega na - "dostaję rysunek, oddaję gotowy detal". Pracuję w 100% samodzielnie, pomoc nie jest wymagana. Pracuję ale szukam pracy lepiej płatnej. Obecnie bez premii jest tak sobie - 4200 netto. Da się coś ponad 6 tys. netto zarobić?

Czy jest jakiś powód, że od dawna nie piszecie na forum? Taka dobra praca, że nie ma powodu do pisania? Chciałbym tu pracować i sadziłem, że dowiem sie coś od pracowników.

Alan

Wiesz co, no to nie są takie znów złe zarobki, przecież bywało gorzej

kolokolo
@Alan

pewnie 20 lat temu zarabialo sie od 1800 do 2tys.a teraz lekko ponad 2 to jest super ale jaja co ty mowisz.

dania oracownik

Radzę liczyć się z opiniami i używaniem personalii, nikt nikogo na siłę nie trzyma zawsze można przenieść się do pracy w ochronie bądź w Biedronce. Jakoś pracujemy i na chleb mamy. Pozdrawiam jankesa

Snack
@dania oracownik

Dobrze powiedziane zarobki na poziomie aby zarobić na chleb - a czy biedronka czy ochrona... jeden ch...j. Kolega świetnie to ujoł i wypowiedział się na temat tej firmy.

ostra brew

firma krzak

Zostaw merytoryczną opinię o MAT DANIA Sp. z o.o. - Słupno

• Jak się pracuje w MAT DANIA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy MAT DANIA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAT DANIA Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAT DANIA Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MAT DANIA Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAT DANIA Sp. z o.o.