Opinie o Comatec Poland Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Comatec Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Comatec Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi profesjonalno-naukowe i techniczne dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Comatec Poland Sp. z o.o. w Wrocław

kandydat do pracy

Wg mnie firma prowadzi fikcyjne rekrutacje. Dostałem negatywną odpowiedź jeszcze przed kolejnym etapem rekrutacji. Firma uzasadniała to tym, że nie będę w stanie poprowadzić zespołu. Dodam tylko tyle, że jestem inżynierem z wieloletnim doświadczeniem. Odpowiedź oczywiście z błędami ortograficznymi. Jedynie co chyba było prawdziwe w ich ofercie to karta Multisport i opieka w Luxmed - kto wie czy to nie jakaś kryptoreklama. Szkoda czasu na wysyłanie podania. Odradzam !!!

@zawiedziony

Cześć, Bardzo nam przykro jeśli nie dostałeś/dostałaś odpowiedzi po rozmowie rekrutacyjnej, to jest to błąd z naszej strony, za co serdecznie przepraszam. Zawsze staramy się zapewnić informację zwrotną po przeprowadzonych rozmowach rekrutacyjnych, niezależnie od tego, czy odpowiedź jest pozytywna czy negatywna. Natomiast niestety nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie zgłoszenia i kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami po wstępnej selekcji CV w przypadku jeśli nie otrzymałeś/otrzymałaś informacji zwrotnej po przesłaniu aplikacji. Chciałbym również podkreślić, że nasze rekrutacje nie są "fikcyjne". Świadczy o tym ciągły proces zatrudniania nowych pracowników oraz rosnący zespół. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś/łabyś uzyskać więcej informacji na temat Twojej aplikacji lub procesu rekrutacji, proszę śmiało się ze mną skontaktować. Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania. Poniżej kontakt mailowy: katarzyna.kulczycka@comatecgroup.pl Pozdrawiam Kasia

W internecie znalazłem ofertę pracy na stanowisko inżyniera sprzedaży. Czytam, że firma oferuje możliwość częściowej pracy zdalnej. Ekstra! W takim razie ile dni można pracować z domu? Widzę, że można liczyć na dopłatę do karty MultiSport. Jaka część jest opłacona? Jeśli chodzi o umowę, to którą lepiej wybrać? B2B czy UoP?

kandydat do pracy

Magdalena
@kandydat do pracy

Na którą z ofert Comatecu aplikowałeś? Bo widzę, że jest kilka stanowisk pracy do wzięcia dla inżynierów: https://www.comatec.fi/pl/otwarte-rekrutacje/ Ciekawe, ile jest tych etapów rekrutacji i czy Ty byłeś na takim, kiedy już ujawnione są stawki zarobkowe (przynajmniej w przybliżeniu). Podzielisz się?

@kandydat do pracy

Na każdym etapie rekrutacji kandydaci są weryfikowani pod kątem dopasowania do profilu, rozmowa telefoniczna jest pierwszym wstępnym etapem naszej rekrutacji, który również zakłada weryfikację dopasowania do profilu. Pozytywna weryfikacja pierwszego etapu, zakłda przejście do drugiego, bardzo często ostateczego etapu rekrutacji , jakim jest rozmowa (obecnie zazwyczaj on-line) z Kierownikiem grupy. Jeśli proces rekrutacji nie został dostatecznie szczegółowo omówiony podczas rozmowy telefonicznej dołożymy wszelkich starań aby poświęcić mu więcej uwagi, jeśli w mail z odpowiedzią zwrotną wkradł się błąd przepraszamy za nasze niedopatrzenie :)

zawiedziony Nowy wpis
@kandydat do pracy

Niestety muszę potwierdzić. Moim zdaniem też są to tylko fikcyjne rekrutacje. HR umie odpisać tutaj na forum, ale żeby odpisać kandydatom - już nie bardzo. Czy odpowiedź, której napisanie zajmie 2 minuty, jest aż tak ciężkim zadaniem? To naprawdę w złym świetle stawia zespół rekrutujący. Rekrutacja działa w dwie strony, o czym ludzie z hr chyba zapominają. Tak jak wy traktujecie ludzi, którzy chcieliby u was pracować, wpływa na naszą ocenę was jako firmy. A to już powoduje, że odbieramy firmę jako nieprofesjonalną. Tzw. "ghosting" to już jest zmora i chyba celowy zabieg jaki jest stosowany w HR. A szkoda bo firma wydaje się być naprawdę ciekawym miejscem, w którym chciałoby się pracować.

@zawiedziony

Fikcyjne czyli nie szukają wcale ludzi tylko zbierają CV? Ty nie byłeś na żadnym etapie i nie dostałeś feedbacku po wysłaniu papierów? Może po prostu było tylu chętnych że nie dali rady każdemu dać odpowiedzi zwrotnej. A sam kontaktowałeś się z firmą żeby się coś dowiedzieć?

HR Team Nowy wpis

Człowiek

Bije się trochę z myślami, czy nie aplikować na stanowisko Projektant a Systemów Elektrycznych. Czy ktoś napisze obiektywnie i szczerze, jak praca w firmie wygląda, jakie warunki proponują, czy dbają o pracownika? Wymagania wszystkie spełniam, doświadczenie mam, ale inne stanowisko na oku też. Jakiego rzędu wynagrodzenia firma oferuje? Są regularne podwyżki? Piszą jedynie o premii za program polecający, a co z premią za wyniki? Jak działa praca zdalna, sporo z was wybiera jednak możliwość pracy z biura? Lubie swoją rutynę, zdalna nie jest dla mnie, dobrze by było jednak nie siedzieć w pustym biurze. Pozdrawiam ;)

Comatec Poland Sp. z o.o. poszukuje pracownika na Elektryk. Czy stanowisko Elektryk wymaga nadgodzin?

HR Team

Praca w Comatec Poland standardowo wynosi 8 godzin dziennie (40 godzin tygodniowo). Pozdrawiam Kasia

Natka
@HR Team

Jakie benefity są na stanowisku Elektryka? Jaki rodzaj umowy? Mąż zastanawia się nad aplikowaniem, po jakim czasie od rozmowy dajecie kandydatą informację zwrotną?

@Natka

Cześć, Konstruktor Elektryk ma takie same benefity jak każdy inny Konstruktor :) m.in. : - dofinansowanie zajęć sportowych, - prywatna opieka medyczna, - dofinansowanie nauki języków, - możliwość pracy zdalnej, - elastyczny czas pracy. Rodzaje umów (które następują po sobie) to: umowa na okres próbny trzech miesięcy, umowa na czas roczny określony oraz umowa na czas nieokreślony. Natomiast czas w jakim dajemy feedback kandydatom to zazwyczaj do dwóch tygodni od przeprowadzonego spotkania rekrutacyjnego. Pozdrawiam Kasia

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Comatec Poland Sp. z o.o. na stanowisko Inżynier Konstruktor - Tworzywa Sztuczne bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
Roma

Cześć, szukają Projektanta Systemów Elektrycznych, myślę czy aplikować...ktoś powie ile oferują na tym stanowisku kasy? W ogóle wchodzi u nich praca zdalna lub hybrydowa? Trochę łudzę się, że tak skoro napisali, że są elastyczne godziny pracy, to może i z pracą w domu nie robią problemów :p

@Roma

Cześć, Niestety nie mogę udzielić Ci informacji dotyczących wynagrodzenia na tym stanowisku. Natomiast jeśli znajdziesz się w procesie rekrutacyjnym, to będzięmy mieli okazję o tym porozmawiać. Odpowiadając na Twoje kolejne pytanie dotyczące trybu pracy, nasi konstruktorzy pracują w trybie hybrydowym. Godziny rozpoczęca pracy są elastyczne w przedziale 7:00 - 9:00. Praca wynosi 8 godzin dziennie (40 godzin tygodniowo). Pozdrawiam Kasia

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko Inżynier konstruktor w Comatec Poland Sp. z o.o.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

HR Team

Cześć, Poniżej przedstawiam etapy rekrutacji :) Po dokonaniu selekcji nadesłanych CV kontaktujemy się z wybranymi kandydatami telefonicznie. Podczas pierwszej rozmowy z Kasią lub Beatą z HR możesz dowiedzieć się więcej o firmie, a my dopytamy Cię o Twoje doświadczenie zawodowe i oczekiwania. W kolejnym etapie otrzymasz zaproszenie na spotkanie z kierownikiem grupy, do naszego biura lub online, który opowie o zadaniach na stanowisku. Na tym etapie będziemy chcieli zweryfikować wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia wybranej przez Ciebie roli. Będzie to też okazja, aby się wzajemnie poznać. Po zakończeniu spotkań rekrutacyjnych możesz spodziewać się informacji na temat wyników. Pozdrawiam Kasia

Rozglądam się za pracą i znalazłem na stanowisko konstruktor elektryk. Jak jest z angielskim bo widziałem że wymagają znajomości języka w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację i pracę z dokumentacją techniczną. Trzeba znać słownictwo branżowe? Jak to jest weryfikowane na rekrutacji? W formie testu?

HR Team

Cześć, Na spotkaniu rekrutacyjnym część rozmowy prowadzona jest w języku angielskim - w celu weryfikacji znajomości poziomu języka. Język angielski jest wymagany w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację w codziennej pracy (spotkania, prezentacje, praca nad dokumentacją etc.) w mowie i piśmie, więc znajomość słownictwa branżowego jest jak najbardziej wskazana. Pozdrawiam Kasia

Czy można liczyć w Comatec Poland Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

MM

Tak, generalnie są pakiety medyczne i pracownik ma w 99% finansowany pakiet podstawowy przez pracodawce. Oczywiście można wybrać sobie inny czy tam dołączyć rodzinę i wtedy kwota się zmienia ale jeżeli potrzebujesz pakietu tylko dla siebie bez jakichś specjalnych lekarzy to wszystko jest prawie za darmo

Urszula
@MM

O to super, a są jakieś dodatkowe benefity dla pracowników typu multisport?

MM
@Urszula

do multisporta firma dopłaca i część płaci pracownik ale z tego co pamiętam to można aplikować o multisporta dopiero po okresie próbnym

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Comatec Poland Sp. z o.o.?

RS

Tak, pracownicy Comatec spotykają się przy różnych okazjach. Wyjazdy integracyjne są planowane przy ich udziale. Sytuacja pandemii trochę je niestety ograniczyła.

Zainteresowany222

Czy jest catering dla pracowników w firmie w ramach benefitów?

@Zainteresowany222

nie:(

RS
@Zainteresowany222

Nie, pracownicy nie otrzymują cateringu.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

KK

Tak, nowi pracownicy otrzymują umowę o pracę od początku zatrudnienia.

Aneta
@KK

A czy warunki zatrudnienia są takie same dla nowych pracowników oraz dla tych co mają większy staż? Czy można liczyć na jakąś podwyżkę?

Tak:)

Od niedawna pracuję w Comatec więc podzielę się swoją opinią dla potomnych. Rekrutacja - kontakt z działem HR bardzo fajny. Informują o dalszych krokach na każdym etapie. Oferta złożona mailowo więc bez wątpliwości jasno i klarownie przedstawione warunki. Umowa jaką się dostaje to od razu umowa o pacę. Deklaracja długiej współpracy nie tylko na jeden projekt a z tego co widzę projekty są różne i można nawet złapać okazję do popracowania w delegacji w innym mieście jak ktoś chce. Brak problemów jeżeli chodzi o ustawienie sobie pracy z domu lub z biura. Firma jest mała to też nie zasypuje człowieka lawiną korpo dokumentacji czy przedziwnych szkoleń w pierwszy dzień pracy. Jeżeli dalej będzie tak jak na początku to szczerze polecam.

@Nowy

Dawid

Firma to bardzo dobry pracodawca i z całą pewnością działa zgodnie z przepisami kodeksu pracy. Praca tu dla mnie jest super.

Czy Comatec Poland Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Comatec Poland

Tak, Comatec Poland oferuje pracownikom umowę o pracę.

Norbert

Taką macie dobrą pracę, że zapomnieliście o tym forum pracowniczym?

admin

Wiesz jak wygląda proces rekrutacyjny i przyjęcia w firmie Cadring Polska Sp. z o.o.? Napisz swoją opinię!

Aśka
@admin

Już nie w Cadring, ale w Comatec Poland. Ogłoszenia są na stronie internetowej firmy (https://www.comatec.fi/pl/otwarte-rekrutacje) jak i na portalach rekrutacyjnych. Po wysłaniu aplikacji, dzwonią do Ciebie osoby z działu HR i uszczegóławiają profil. W kolejnym etapie (jeśli oczywiście wszystkie kwalifikacje pasują) zapraszają na rozmowę, w której uczestniczy Twój przyszły kierownik. Następne kroki są zazwyczaj ustalane indywidualnie.

Zostaw merytoryczną opinię o Comatec Poland Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Comatec Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Comatec Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Comatec Poland Sp. z o.o.?

Comatec Poland Sp. z o.o.
4.1/5 Na podstawie 17 ocen.
  • Kiełbaśnicza 24
    50-110 Wrocław

Comatec Poland Sp. z o.o.