Opinie o Ricoh Polska Sp. z o.o w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Ricoh Polska Sp. z o.o. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzęt biurowy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ricoh Polska Sp. z o.o w Warszawa

Xxaa

Na (usunięte przez administratora) jest oferta na stanowisko key account managera. A wcześniej była oferta na programistę.

Robert

Co takiego sie wydarzyło, że pogorszyła się praca w firmie?

Miminka
@Robert

Odchodzą osoby po których bym się nie spodziewała, że odejdą. Wiele osób z którymi rozmawiam rozważają odejście (gdy nadejdzie będzie dobra okazja) lub są w trakcie rozmów o pracę. W ostatnim czasie odeszło wiele moich kolegów, którzy byli wieloletnimi pracownikami. A nowi pracownicy długo niestety nie pracują. Rotacja jest ogromna. I najbardziej boli to, że w ostatnim czasie odchodzą osoby związane z Ricoh przez długi okres. A wszystko przez dziwne zmiany z kierowaniu firmą i coraz mniejszy szacunek do pracowników. Lizusy dostaną co trzeba, a osoby niewidoczne, ale ciężko pracujące są nikim.

@Miminka

Miminka nie wiem czy jeszcze u nas pracujesz. ale pewne zmiany się rozpoczęły. Chciałbym aby było lepiej...

Czy dysponujecie informacjami o tym, co aktualnie dzieje się w Ricoh Polska Sp. z o.o? Od dłuższego czasu nie pojawiła się żadna opinia związana z warunkami pracy w firmie.

były

najlepsi pracownicy poodchodzili w ostatnim czasie a ci co zostali rozglądają się za pracą

@były

Niestety tak jest. Trochę szkoda, ponieważ dawniej było tutaj bardzo miło.

Xxaa

Ostatnio pojawiła się zapowiedź i pewne ruchy zmian w strukturze firmy. Jak będzie w praktyce to życie pokaże...

Maja

@Miminka Czy osoby, które pracują już w Ricoh Polska dłużyszy czas nie mogą jakoś wpłynąć na zmiany, które się dzieją w firmie? Może warto zorganizować jakieś spotkanie z kierownictwem?

@Maja

Pewne elementy zaczęły w Ricoh w Warszawie przechodzić zmiany. Cudowne będzie, gdy się okażą prawdą...

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o? Czy kandydat na stanowisko Product Manager (branża technologiczna) powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
tisem

To bardzo nieprofesjonalne zapraszać na rozmowę kwalifikacyjną, a potem kazać czekać na recepcji w nieskończoność. Niech ktoś przekaże do działu rekrutacji, że czas kandydata jest równie cenny, co rekrutera. Wyszedłem po ponad 30 minutach bezowocnego czekania na królewnę z działu HR. Nie polecam.

@tisem

W jakim oddziale / mieście miała miejsce ta sytuacja?

Ciekawy

Co się dzieje w dziale handlowym? Od lutego Dyrektor Rafał Sz. pracuje w Sharpie. Co się dzieje w tej firmie? Warto aplikować?

@Ciekawy

Kto ma okazje się ewakuuje ;-)

Maja

@xxx a jakie według Ciebie było podejście 15 lat temu? I jak to wygląda w takim razie w firmie Ricoh Polska? @od zaplecza ;-) może rozwiniesz swoją wypowiedź? Każdy z Twoich poprzedników dał wyczerpującą wypowiedź, co sądzi o firmie, a z Twojej wypowiedzi nie możemy się zbyt wielu informacji dowiedzieć.

od zaplecza ;-)

Firma tragedia !!! zdecydowanie nie polecam !!!

handlowiec

Dzień dobry, Pracuje w ricoh polska od kilku miesiecy z rekruatacji "super bohaterów". Fajnie, że dają samochod słuzbowy, jednak nie jest on na takim poziomie jaki posiadają regularni pracownicy ricoh. warunki finansowe nieciekawe jednak trzeba pamiętac, ze zatrudniają jako "super bohatera" kazdego. Rynek trudny z powodu dużej konkurencji,a niestety ricoh do tanich nie nalezy a konkurencja oferuje sprzet o identycznych parametrach sporo taniej. Na plus moge powiedzieć, ze szefowa i zarazem osoba szkoląca jest na poziomie i potrafi przekazac wiedze. rozmawialem tez z pracownikami o dluzszym stazu pracy i tak naprawdę, klimat zależy od dzialu, najgorzej maja ludzie na sluchawkach, wsparciu, itp. A handlowiec ma duzo stresu, jednak jest tez pewien luz.

marccin
@handlowiec

a dlaczego telemarketing, wsparcie ma tak kiepsko? to ile spotkań muszą umówić w miesiącu ?? 20 ? 30 ? 40? Ja pracowałem w toshibie i tam trzeba było umówić 40 spotkań w miesiącu dla handlowców.

@handlowiec

Nie narzekaj na ceny "super bohaterze". Nie jest wcale źle, u niektórych ceny kopiarek wyższe niemal o 100% i jakoś się sprzedają- patrz Toshiba,Xerox. Dobry handlowiec oferuje teraz rozwiązania kompleksowe i jeśli wie jak to robić, to cena kopiarki nie jest aż tak istotna. Pracowałem w branży u wielu producentów i Ricoha wspominam najlepiej.

ktoś

A co jest nie merytorycznego w wypowiedziach poprzedników? O to co sądze o Ricoh Polska: - długoletni pracownicy zaczynają ochodzić a ci co nie odchodzą mówią, że jeśli się trafi inna robota, to uciekną od razu, - niska płaca, - brak podwyżek, - dyspozycyjność na urlopie, - z jednej strony korporacja, z drugiej czujesz się jakbyś pracował w kiepskiej poslkiej firmie, - brak środków na szkolenia, - rób swoje, nawet 10 rzeczy na raz i na już.

Maja

@handlowiec skoro byłeś na rekrutacji w Ricoh Polska to możesz ją szczegółowo ją opisać? Jak wyglądała? Ile miała etapów? Jakie pytania? Jakieś rady dla innych, których ta rozmowa czeka?

handlowiec

Nie skoda a SEAT Mii - (w sumie to samo) ;-) sprzedaż bezpośrednia czyli akwizytorstwo w pabliku, urzędach itd - konkurujesz z całym rynkiem który jest o wiele mocniejszy np KM, Xerox, Kyocera i wielu mocnych partnerów jak ktoś wyżej wymienił którzy są dilerami od kilkunastu lat i mają dużo niższe ceny. byłem na 2 etapach rekrutacji i było to tak słabe że aż trudno opisać a z tego co się dowiedziałem to zostawili ok 15 osób i od razu dali im umowy do podpisania -- bardzo dziwny ten projekt. Co do samej firmy to różne opinie słyszałem w rynku na pewno jest słaba organizacja i nikt nikim tam sie nie przejmuje, a i jeszcze jedno - pojęcie o sprzedaży i podejście do klienta takie jak było 10-15 lat temu a czasy się zmieniły niestety ......

xxx
@handlowiec

Otóż to :-) Podejście do sprzedaży, jak 15 lat temu :-) Stare pierniki u sterów, zasiedziała kadra z poprzedniej epoki :-)

hefa

tego nie wiem, takie rzeczy dowiesz się gdy Cię zatrudnią, wcześniej żadnych szczegółów

JAAA

kiepsko, a wiesz może ile wizyt dziennie do zrobienia?

hefa

tak skoda citigo 3 drzwiowa, zółta, opisana na drzwiach ricoh, takie przynajmiej dostali nowi handlowcy zatrudnieni w kwietniu

JAAA

skoda citigo? potwierdzone info??

hefa

zatrudnienie przez firmę pośredniczącą a auta dla handlowców to skoda citigo żółta 3 drzwiowa

hefa

po pierwsze zarobki, jak już pisałem wcześniej, po drugie system wdrożenia nowego pracownika tj okres próbny 3 miesięczny rozpoczyna się jak jeszcze jesteś zatrudniony u poprzedniego pracodawcy, po trzecie żadnych konkretów na pierwszym/drugim spotkaniu.

Maja

@hefa dlaczego nie dziwiłbyś się odejściom z Ricoh Polska Sp. z o.o? Mógłbyś powiedzieć coś więcej o swoich doświadczeniach w tej firmie?

telemarketercanon

a jak praca w telemarketingu tzn umawianie spotkań dla działu handlowego?

Zostaw merytoryczną opinię o Ricoh Polska Sp. z o.o - Warszawa

• Jak się pracuje w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Ricoh Polska Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ricoh Polska Sp. z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ricoh Polska Sp. z o.o