Ricoh Polska Sp. z o.o

Opinie o Ricoh Polska Sp. z o.o

ja 2011-03-01 09:52
zdecydowanie nie polecam
ano 2014-03-14 06:56
po rozmowie sprzed kilku dni-zdecydowani nie polecam
pracowniczek 2014-12-29 22:33
Firma kiedyś była fajna, teraz duża rotacja, zarobki takie sobie, atmosfera do kitu, branża schyłkowa (kserokopiarki) Co pozostało to marka.
IT 2015-03-11 21:35
a duże mają zaplecze IT?
Katrin67 2015-06-08 22:48
jak to dlaczego? branża kopiarkowa już od kilku lat leci na łeb. Dlaczego ? a no dlatego, że:
1) kopiarki są coraz tańsze (to co kiedyś kosztowało 10tyś zł teraz kosztuje powiedzmy 3 tyś) - trwa dobijanie się wendorów poprzez oferowanie cen na pograniczu rentowności
2) firmy z papieru przechodzą w formę elektroniczną więc coraz mniej się drukuje
3) Zarobki (głównie handlowców ale nie tylko) były dużo wyższe kilka lat temu

To wszystko powoduje frustracje i pogorszenie nastrojów, zwolnienia, szukanie pracy itp.
granat 2015-09-16 22:28
a co rozumiesz przez IT? chodzi o backoffice czy wsparcie klienta i wdrożenia? jak to pierwsze to pamiętaj, że doświadczenie nawet bogate się może nie liczyć, bo w korporacjach jest centralizacja obowiązków i obsługa systemów zdalna. a jak chodzi o to drugie to pewnie kwestia kwalifikacji w produktach tej branży.
Grapa 2015-10-22 09:14
Z tego co wiem (a można to też znaleźć na stronie - warto czasem przejrzeć dokładnie) Ricoh to jedna z największych firm IT na świecie. Firma cały czas się rozwija i poszerza swoje portfolio poprzez kupowanie innych firm. Obecnie to rozwiązania dla druku biurowego i produkcyjnego, usługi IT, ale także Visual Communication (tablice interaktywne, projektory, systemy do videokonferencji). Jak widać z informacji prasowych w Ricoh Polska jest również od września Pentax (aparaty, kamery), który Ricoh kupił w 2011 roku.
Od znajomego wiem, że firma cały czas się rozwija i szuka nowych osób z rynku, więc nie zawsze można znaleźć zwykłe ogłoszenie. Zawsze warto aplikować samemu.
Smerf nie Maruda 2015-11-23 19:21
@@@ RICOH Polska kiedyś to fajna firma była teraz jest duże ciśnienie, atmosfera fatalna, lecz kasa nie najgorsza, socjal + bonusy OK, samochód - OK
Rekrutacja - duże wymagania i nie łatwo się dostać lecz łatwo wylecieć za byle głupotę.
W sprzedaży bezpośredniej mega ciśnienie na sprzedaż masz dupawe ceny i olbrzymią konkurencje: Konica Minolta, Xerox, mniej Sharp, Toshiba, HP.
Wojtek 2016-02-02 19:40
Potwierdzam RICOH szuka ludzi do działu handlowego. Warunki finansowe mogą być choć zawsze można by było lepiej. narzędzia KOMP - lenovo, Samochód Opel.
Dyrektor Handlowy SPOKO GOSTEK można się dogadać.

POLECAM
nul 2016-07-04 09:38
Czy ktoś jest w stanie opisać rozmowę kwalifikacyjną? Na co trzeba być przygotowanym? Z góry dzięki.
smolsky@wp.pl
nul 2016-07-04 09:40
Chodzi o stanowisko przedstawiciela handlowego.
magie 2016-07-04 09:45
Na pewno sprawdzają Twoją wiedzę z zakresu IT no i z technik sprzedaży a poza tym to patrzą na to jaką osobą jesteś no i ogólnie czy się nadajesz na to stanowisko
karoll 2017-01-10 11:35
czy zatrudnili kogoś w wawie do telemarketingu?? widziałem ogłoszenie ale nie zdążyłem wysłać :( pracowałem xeroxie kiedyś.
Maja 2017-03-01 16:21
@nul zdecydowałeś się aplikować na stanowisko przedstawiciela handlowego? Udało Ci się dostać pracę? Chętnie usłyszymy informacje na temat tego jak wygląda proces rekrutacji w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o.
dealer 2017-03-22 21:40
Koledzy, Ricoh chwali się wielkimi planami zatrudnienia aż 300 handlowców. Jestem małym dealerem firmy Ricoh i może dlatego nie wiem wszystkiego ale ponieważ dla mnie mój biznes jest najważniejszy to też chciałbym wiedzieć czy nowi handlowcy będą wspierać dealerów czy wręcz przeciwnie - będą konkurencją. Nikt nie chce nam przekazać rzetelnej informacji a wśród dealerów panuje chaos
ax 2017-03-30 23:09
@dealer nie wierz we wszystko co piszą; pamiętaj, że marketing to jedno a rzeczywistość to drugie
Marcin 2017-04-05 22:15
dealer
Jestem po spotkaniu, szukają pracowników do działu sprzedaży bezpośredniej. Wchodzą mocniej do Polski i chcą wyciągnąć z rynku doświadczonych handlowców. W tym momencie pozyskali już kilka osób z Konica Minolta i innych mniejszych firm z branży. Z tego co mówili chcą mocniej postawić na oprogramowania do zarządzania dokumentami i bezpośrednio realizowany serwis, podobno ten realizowany przez dilerów jest mało rentowny i słaby jakościowo.
Ja mam doświadczenie z branży z przed kilku lat, przygotowując się do spotkanie zauważyłem że dużo się nie zmieniło. Ciągle te same technologi, dostawcy i oprogramowania. Zobaczymy czy przejdę do kolejnego etapu. Moje oczekiwania chyba nie zabiły Pani, która mnie rekrutowała.
Filip 2017-04-08 10:24
Witaj, podzielisz się wiedzą o co pytają podczas rozmowy, i jaki przedział wynagrodzenia jest realny?
Marcin 2017-04-12 21:04
Jak to na rozmowie o pracę. Pytali o doświadczenie, pomysły na start. Nie pytali o wydajność sekcji grzewczej w Ricoh MPC 2000.
Co do wynagrodzenia to zapewne musisz sam się wycenić. Ile zarabiasz teraz i ile musisz dostać więcej aby zaryzykować zmianę. Branża nie jest łatwa, a pamiętaj że na rynku poza Ricohem jest Canon, Arcus, Xerox oraz wszelkiej maści Euroimpexy czy inne Magry.
Maja 2017-04-13 08:54
@Marcin a jak oceniłbyś proces rekrutacyjny w firmie? Uważasz, że rozmowa kwalifikacyjna była trudna?
Marcin 2017-04-19 21:51
Mniej trudna niż pierwsza rozmowa z klientem. Na ten moment proces oceniam OK
Jaś 2017-04-22 21:09
Witam

Dostałem się do ostatniego etapu rekrutacji tzw. RECRUITMENT DAY na stanowisko Sealsman. Czy orientuje się ktoś może jak wygląda ten ostatni etap ? Są jeszcze jakieś testy, rozmowy z kandydatami ???
zoltan 2017-04-27 17:47
dajcie sobie spokój
Jaś 2017-04-27 20:42
Coś więcej ???
elektronik 2017-05-01 06:40
Jakie są zarobki na stanowisku handlowym.
hefa 2017-05-08 18:42
około 3 do 3,5 tys brutto podstawa
Xxx 2017-05-28 18:48
4.5-5 tys brutto + samochód. Tak było kiedyś
Xxx 2017-05-28 18:54
50% rynku to Konica z Dewelopem, dalej Canon i Ricoh i Kyocera, jeszcze dalej Toshiba,Sharp,Xerox. Reszta się nie liczy (samsung,oki,hp i inne wywodzace się z A4).
Zostaw swoją opinię o Ricoh Polska Sp. z o.o - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o