Ricoh Polska Sp. z o.o

Opinie o Ricoh Polska Sp. z o.o

ja 2011-03-01 09:52:43
zdecydowanie nie polecam
ano 2014-03-14 06:56:07
po rozmowie sprzed kilku dni-zdecydowani nie polecam
pracowniczek 2014-12-29 22:33:31
Firma kiedyś była fajna, teraz duża rotacja, zarobki takie sobie, atmosfera do kitu, branża schyłkowa (kserokopiarki) Co pozostało to marka.
IT 2015-03-11 21:35:05
a duże mają zaplecze IT?
Katrin67 2015-06-08 22:48:17
jak to dlaczego? branża kopiarkowa już od kilku lat leci na łeb. Dlaczego ? a no dlatego, że:
1) kopiarki są coraz tańsze (to co kiedyś kosztowało 10tyś zł teraz kosztuje powiedzmy 3 tyś) - trwa dobijanie się wendorów poprzez oferowanie cen na pograniczu rentowności
2) firmy z papieru przechodzą w formę elektroniczną więc coraz mniej się drukuje
3) Zarobki (głównie handlowców ale nie tylko) były dużo wyższe kilka lat temu

To wszystko powoduje frustracje i pogorszenie nastrojów, zwolnienia, szukanie pracy itp.
granat 2015-09-16 22:28:15
a co rozumiesz przez IT? chodzi o backoffice czy wsparcie klienta i wdrożenia? jak to pierwsze to pamiętaj, że doświadczenie nawet bogate się może nie liczyć, bo w korporacjach jest centralizacja obowiązków i obsługa systemów zdalna. a jak chodzi o to drugie to pewnie kwestia kwalifikacji w produktach tej branży.
Grapa 2015-10-22 09:14:26
Z tego co wiem (a można to też znaleźć na stronie - warto czasem przejrzeć dokładnie) Ricoh to jedna z największych firm IT na świecie. Firma cały czas się rozwija i poszerza swoje portfolio poprzez kupowanie innych firm. Obecnie to rozwiązania dla druku biurowego i produkcyjnego, usługi IT, ale także Visual Communication (tablice interaktywne, projektory, systemy do videokonferencji). Jak widać z informacji prasowych w Ricoh Polska jest również od września Pentax (aparaty, kamery), który Ricoh kupił w 2011 roku.
Od znajomego wiem, że firma cały czas się rozwija i szuka nowych osób z rynku, więc nie zawsze można znaleźć zwykłe ogłoszenie. Zawsze warto aplikować samemu.
Smerf nie Maruda 2015-11-23 19:21:13
@@@ RICOH Polska kiedyś to fajna firma była teraz jest duże ciśnienie, atmosfera fatalna, lecz kasa nie najgorsza, socjal + bonusy OK, samochód - OK
Rekrutacja - duże wymagania i nie łatwo się dostać lecz łatwo wylecieć za byle głupotę.
W sprzedaży bezpośredniej mega ciśnienie na sprzedaż masz dupawe ceny i olbrzymią konkurencje: Konica Minolta, Xerox, mniej Sharp, Toshiba, HP.
Wojtek 2016-02-02 19:40:42
Potwierdzam RICOH szuka ludzi do działu handlowego. Warunki finansowe mogą być choć zawsze można by było lepiej. narzędzia KOMP - lenovo, Samochód Opel.
Dyrektor Handlowy SPOKO GOSTEK można się dogadać.

POLECAM
nul 2016-07-04 09:38:37
Czy ktoś jest w stanie opisać rozmowę kwalifikacyjną? Na co trzeba być przygotowanym? Z góry dzięki.
smolsky@wp.pl
nul 2016-07-04 09:40:56
Chodzi o stanowisko przedstawiciela handlowego.
magie 2016-07-04 09:45:25
Na pewno sprawdzają Twoją wiedzę z zakresu IT no i z technik sprzedaży a poza tym to patrzą na to jaką osobą jesteś no i ogólnie czy się nadajesz na to stanowisko
Zostaw swoją opinię o Ricoh Polska Sp. z o.o - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ricoh Polska Sp. z o.o