IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Becia

Witam. Na co dzień mieszkam w Islandii, kupiliśmy dom a wyposażenuie domu postanowiliśmy zakupić w w/w sklepie. I to był błąd, najgorszy błąd w moim życiu. Zrobiliśmy zakupy na ogromną sumę, towar miał być dostarczony do portu pod koniec lipca, niestety... Pani zajmująca się naszą sprawą, na 4 dni przed odpłynięciem promu informuje nas, że nie ma kilku ważnych artykułów i zwrócą nam pieniądze. A cóż mi po pieniądzach skoro nie złoże np w całości kuchnie?! Po wielu telefonach, bezsensowych rozmowach zażądałam rozmowy z przełożonym owej Pani i o dziwo, na drugi dzień towar się znalazł. Ale przez niekompetencję, niesolidność, lekceważenie klienta przez pracownika Ikeii kontener odpłynął dopiero na początku sierpnia. Nigdy, przenigdy nie będę polecała sklepu Ikea w Gdańsku. Przez głupotę drugiego człowieka mam dziś problemy z remontem domu... Ten sklep to pomyłka;-(

Efi

Poszukuję pracownika z Ikei Gdańsk, który nie będzie korzystał ze swojej zniżki pracowniczej na kuchnię. Dogadamy się :) Proszę o kontakt na maila: go.ewcia@wp.pl

@Efi

ale z Pani cebula.....

@Niepełnopsrawna, myślę, że użytkowników forum zainteresuje odpowiedź na pytanie, czy pracujesz w IKEA Gdańsk? Jeżeli tak, to może napiszesz coś na temat warunków zatrudnienia w firmie? Czy oceniasz tego pracodawcę pozytywnie?

Bartek

IKEA ma dobrą opinię i myślę, żeby aplikować. Podpowiedzcie jaka jest atmosfera?

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie IKEA Retail? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
max

kupiłem w ikea gdańsk lampę stojącą stokholm z możliwością ściemiania. W czasie zakupu nie było do niej żarówki gx53 ze ściemniaczem. Zapewniono mnie że na dniach żarówki będą. Wróciłem do domu 150 km z samą lampą. Po paru dniach w ikea była osoba po żarówki ale okazało się że nie ma i nie będzie, bo wycofali je w sierpniu ze sprzedaży. Zdenerwowałem się bo lampy są na sklepie w sprzedaży a żarówek do nich nie ma. Okazało się że w innych sklepach na terenie kraju też nie ma. Nie podano mi powodu wycofania. Mam w domu atrapę lampy. Aby jechać oddać lampę muszę zrobić 300 km. Czy was też to nie wkurzyłoby. Drogą mailową napisałem do firmy i podano mi że na sklepie są 2 takowe żarówki, co mnie bardzo zdziwiło. W dniu wczorajszym syn był w Gdańsku i żarówek nie ma. Wygląda ma to że mają tam niezły bałagan z przesyłanymi i udzielanymi na miejscu informacjami. Dwoje pracowników działu informacji komputerowej podało dwie różne daty wycofania żarówek i tak; jedna pani że od sierpnia a drugi pan w mailu do mojej żony że od kwietnia. Nie żle co. Wystawiam bardzo niską opinię. Na przestrogę ludziom którzy chcą kupować tam lampy.

Max jelopa
@max

Ale ty masz proooooblemy... zaroweczki pierdoleczki. Slyszal o allegro? Internetow swiadomy? Poza tym to nie forum na dyskusje o produkcie tylko o pracy i jej warunkach.

Jarqu
@Max jelopa

Hej możesz napisać ile godzin się pracuje przy całym etacie tylko 160 czy można więcej?

Podsyłam link z aktualnymi ofertami pracy https://twojastronapracy.ikea.pl/witaj, trzeba się zarejestrować. Zachęcam Was do pozostawienia na tym forum aktualnych informacji dotyczących tej firmy jako pracodawcy. Wszystkie Wasze uwagi będą służyć jako pomoc dla osób, które planują zatrudnienie w Ikea. Chodzi konkretnie o Gdańsk. @Były pracownik, rozumiem, że firma zapewnia umowę o pracę?

@Nasty, czy możesz napisać jakie benefity daje Ikea? Pierwsza umowa jest już umową o pracę? Znalazłam w internecie ofertę pracy jako koordynator w dziale odzyskiwania towaru i kontroli jakości, myślicie ze warto aplikować? Może ktoś z Was podzieli się opinia o samym procesie rekrutacji?

@Karolina

Karolina - nawet się nie zastanawiaj, składaj CV. Pracowałam w IKEA na kasie i na dziale. Wiadomo, nie są to wakacje, praca jak każda inna jest wymagająca. Na dziale plusem jest duży kontakt z klientem, a z plusów pracy na kasie ciężko mi powiedzieć - ja nie byłam fanką kasowania, ale inni sobie chwalą. Jest dużo kasjerów z długoletnim stażem - także da się. Stawka bardzo konkurencyjna dla pozostałych pracodawców (o ile pamięć mnie nie myli 20zł brutto/za godzinę). Socjal bogaty - opieka medyczna, karta sportowa itp, itd. Minusy oczywiście też się znajdą - ale nawet takowych nie pamiętam, więc chyba samo to przez się mówi.

Nasty

Zaczęłam pracę na poczatku studiow (chętnie zatrudniają studentów) i przez całe studia (a nawet po) pracowałam w Ikea Gdansk. Zajmowalam stanowisko sprzedawcy. Praca nie jest jakoś szczególnie wymagająca. Do obowiązków należy głównie obsługa klienta-jest na to bardzo duży nacisk, czasami wrecz za duzy...ale to są chyba uroki sprzedaży. Generalnie ogarnianie działu, zamawianie towaru i przygotowywanie na niego miejsc. Sporo fizycznej pracy i przerzucania towaru z miejsca na miejsce, przy czym na prawdę można się namęczyć, ale oczywiście w zależności od działu. Duza współpraca z logistyką. W weekendy było tej pracy sporo z racji tłumów przewijających się przez sklep. Nie mam porównania co do innych marketów ale sporo osób przechodziło do nas do pracy z doświadczeniem z innych sklepów i większość z nich porownujac, ma dobre zdanie o IKEA. Co do rozwoju, to chętnie dają szansę się wykazac w różnych projektach, tylko trzeba na prawdę chcieć i to pokazać. Generalnie fajna atmosfera w pracy, spotkałam tam mega fajnych ludzi i będę miło wspominać tą firmę.

jo.up

Ogólnie Ikea jako firma dba o pracowników, pracuje już jakiś czas, praca jak praca wszędzie jest to samo firme tworzą ludzie i zawsze jakaś czarna owca się znajdzie, od ok. miesiąca jednej z koleżanek nie ma i od tego czasu atmosfera jest znacznie przyjaźniejsza nie ma osoby, która robi innym na złość, ma się za lepszą, rządzi się jakby aspirowała na kierownicze stanowisko a nierzetelnie przydziela przerwy kontroluje, komentuje, wysługuje się koleżankami potrafiła zadzwonić przed czyjąś pracą na prywatny numer telefonu żeby "po drodze" przynieść jej jakieś raporty itp. obgaduje i donosi. teraz przynajmniej pracuje się przyjemniej oby jak najdłużej a i kierowniczka stała się milsza od paru dni oby koniec faworyzowania ulubieńców

Studentka
@jo.up

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScGWYMsjVR6jFsNXnVUbFrqPlH1NAeioCjC5Db9A26x-DVixw/viewform Bardzo proszę o wypełnienie ankiety, odpowiedz będzie bardzo pomocna do pracy dyplomowej. Z góry dziękuję :)

Mam pytanie, czy firma ma nowe oferty pracy? Słyszałem sporo dobrego i może uda się dostać?

Pytanie mam, jakie są obowiązki sprzedawcy poza obsługa klienta i dbanie o porządek na dziale? Jest tu jakiś sprzedawca z ikei:) ?

nick
@Marek

współpraca z działem logistyki i dekoratorami i czasem inne drobniejsze odpowiedzianości

czy ktoś może podpowiedzieć Jak wygląda 3 etap rekrutacji na stanowisko specjalista ds projektowania wnętrz?? Miałam już jedną rozmowę przez telefon , teraz mam zaproszenie do firmy - rozmowa na temat kwalifikacji oraz obowiązków..wiem,że będzie też sprawdzany j.angielski...

@jo.up czyli wynika z tego, że raczej jesteś zadowolona z pracy w IKEA Gdańsk powiedz nam tylko na jakim stanowisku pracujesz? I o warunkach pracy, skoro twierdzisz że firma dba o pracowników.

Magdalena

Czy ktoś mógłby napisać coś na temat stanowiska "Pracownik Działu Odzyskiwania Towaru"? Czym się zajmuje, jakie są stawki i czy ogólnie praca jest fajna? Zdecydowałam się aplikować, ale nie wiem, czy warto... Bardzo proszę o jakieś konkretne informacje. Z góry dziękuję.

Cześć. Czy ktoś mi powie czy stano2isko sprzedawcy magazynu samoobsługowego zawsze jest łączone ze stanowiskiem pracownika działu przepływu towaru. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Xxxx

Czy osoby piszące opinie o ikea, wgl pracowały tutaj, czy są z konkurencji? Ja pracowałem w obi, koło IKEA i jest znaczna różnica. Nie jesteś byle robolem, tylko człowiekiem. Zgrane zespoły, liderzy/kierownicy również. Można się dogadać, w sprawie grafiku. Benefity, 13stki,kasa na święta. Naprawdę polecam, bo fajnie się pracuje w firmie, gdzie jest się docenianym. Obecnie najniższa stawka w IKEA to 20zł brutto, dodatek nocny 6zl brutto.

Tato

Nosił cirek razy kilka ponieśli i cirka.

Rem

Pracuje w ikea w uk i nawet jest spoko.propaganda jest i tutaj takie maja zasady ale polecam.czytam opinie bo mysle zeby sie przenieść do Gdańska ale sam juz nie wiem

limopap

@kaj ogolnie to wydaje mi sie ze jezeli ma sie odpowiednie kwalifiakcyje, kompetencje mozna sporo zarobic

Sandro, nie wiem dokładnie ilu ale pracuje wielu studentów więc nie czekaj, co Ci zaszkodzi spróbować

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Gdańsk

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Retail