Opinie o DUON w Pomorskie

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy DUON. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w DUON o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DUON w Pomorskie

saq

Widzę, że marketing DUON ostro pracuje.....niektóre wpisy czuć na odległość sztucznością i nieprawdą..... żałosne.

Adam Z

Jeżeli chodzi o podstawę to faktycznie ciężko dostać całą, na 10 osób może jedna ją dostanie. W sumie bazuję tylko na tym z kim miałem kontakt, nie wiem jak jest na tle wszystkich pracowników. Co do weryfikacji spotkań to faktycznie może jest problem z tym że nie wszyscy pamiętają że z Toba rozmawiali z tego względu bo codziennie jakiś przedstawiciel handlowy odwiedza te osoby. Tu już też zależy od właściciela, czasem poprostu nie pamięta ale powie że "tak tak był ten pan" bo wie jak ten rynek działa i musimy mieć potwierdzone spotkania żeby dostać podstawę, a inny może pamiętać a i tak specjalnie powie że nie było, spotkałem się z takimi przypadkami. Co do prowizji hmm... Akurat ja podpisywałem umowy które nic mi nie dawały prowizji, no bo trzeba spełnić określone warunki żeby tą prowizję dostać. Dlatego żeby zarabiać dobre pieniądze trzeba podpisywać umowy z większymi firmami a co do podstawy to niestety różnie bywa. U mnie niestety co miesiąc było to ok 1000 zł no i suma sumarum musiałem zrezygnować. Wydaje mi się że ta rotacja i nabór pracowników też jest głównie z tego powodu bo z osób które ze mną pracowały i które znam też już zmieniły pracę

Diamentowa

Jeśli chodzi o atmosfera pracy to jest swietna. Co chwilę są jakieś konkursy dla pracowników z nagrodami (wyjazdy zagraniczne, kursy, szkolenia, SPA itd). Mają karte Multisport dla pracowników. Najważniejsze jest to, ze sam sobie planujesz czas pracy.

qwerty

mam pytanie co do większości wpisów. Jak to nie jest wypłacana cała podstawa? kompletnie tego nie rozumiem, skoro PODSTAWA jak sama nazwa wskazuje to zarobek gwarantowany?! rozumiem, że mogą jakoś walić na prowizji, ale jakim cudem na podstawie? ide tam niebawem na rozmowe, tylko nie jako lotny a stacjonarny sprzedawca. prosze o odp.

@qwerty

Taka jest nazwa: podstawa i aby była wypłacona musisz spełnić dwa warunki : odbyć x ilość spotkań oraz wszystkie muszą być pozytywnie zweryfikowane. Wygląda to tak , że dzwonią do odwiedzonego przez Ciebie Klienta i pytają czy byłeś , czy przedstawiłeś ofertę itd. W zależności od tego co odpowie Klient masz albo pozytyw/albo negatyw. Trzeba dodać , że możesz sobie te rozmowy odsłuchać i ew. reklamować. Inna racja, że reklamacje z rzadka są uznawane ... :-) Natomiast absolutnie nie myl "podstawy" z tzw. pensją zasadniczą , która funkcjonuje w umowie o pracę. Tutaj albo masz umowę zlecenie albo umowę o współpracy i de facto podstawa ma charakter płynny a nie gwarantowany.

xxx

Podstawa jest uzależniona od Twojej a/ aktywności - musisz odbyć i zaraportować 60 spotkań b/ spotkania te muszą zostać pozytywnie przez firmę zweryfikowane - najczęściej część weryfikują ci negatywnie i dlatego masz wypłacaną część tej podstawy bo ci ją wtedy zmniejszają.

flinn

a sadzisz że Finowie ładowali by kase, jakby to się nie opłacało i faktycznie Duon miałby czarny PR? :) zabawne myślenie Polaków Duon jest jednym z największych sprzedawców energii elektrycznej na polskim rynku, aczkolwiek wiadomo, dominują na nim cztery największe koncerny energetyczne – Enea, Energa, PGE i Tauron ale Duon jako jedyny moze realnie z nimi konkurować

@flinn

Czyli na jesieni DUON nie zmieni nazwy ? :-)

kameleon

Duon ma coraz wiecej klientów i mocną pozycje na rynku. Praca nie jest łatwa, ale da się zarobić naprawdę dobre pieniądze.Polecam dla osób które potrafią samodzielnie działać

kameleon

sdcas

zwróć uwagę, że te ogłoszenia są do różnych spółek

Przed rekrutacja musicie sprawdzić jedną bardzo ważną rzecz. Czy aplikujecie bezpośrednio do Duon czy partnera współpracującego z Duon. Warunki zatrudnienia różnią się znacząco. Praca bezpośrednio w Duon jest godna polecenia.

hefalump1
@Andrzej

cześć czy Duon Sprzedaż - to także jakaś spółka zależna - czy też TEN Duon u którego pracę polecasz ?

hulg

Polecam jak najbardziej. Otrzymujemy wszelką pomoc, począwszy od materiałów, na wiedzy oraz umiejętnościach skończywszy. Jeśli wykonujesz swoją pracę to płacą, za udawanie tutaj nie płacą ;-)

Tadek

Sasetko to dobrze że Ci się podoba, ja miałem to samo pierwszy miesiąc aż przyszło do wypłaty:) Bite 1000 zł a dlatego bo nie zostało mi kilka spotkań potwierdzonych między innymi z kolesiem którym rozmawiałem 3 razy w sumie by wyszło jakieś 2 godziny rozmowy. No ale Panie weryfikujące stwierdziły że to spokanie się nie odbyło. Kolega miał podpisaną umowę i też nie wiem jakim cudem ale po weryfikacji stwierdzono że takiego spotkania nie było choć miał papiery podpisane. Tu jest loteria co do podstawy, możesz dostać całą lub nie, z prowizjami też nie jest kolorowo no i to bardzo trudny rynek, wiem co nie co bo pracuję w tej branży dłuższy czas. No ale życzę szczęścia może Tobie będzie akurat dopisywać

Sasetka

Właśnie kończę szkolenie, jestem mega zadowolona, rekrutacja przebiegła bardzo miło, a Pani która prowadziła naszą grupe jest cudowna! Naprawdę polecam każdemu który chciałby od czegoś zacząć :) Mam nadzieję że bedzie tak cały czas :) co do wynagrodzeń to jeszcze poczekamy, ale jeździłam tydzień z menotem, który pracuje od 3 lat w branży, i mówił że nigdy nie bylo żadnych opóźnień. Jak rozliczasz spotkania w CRM to nie ma żadnych problemów.

oszukany

Jak jestes choć trochę inteligentna i umiesz czytać ze zrozumieniem co piszą inni naciągnieci i oszukani prze duon to nie pójdziesz na rozmowę. Ale jak z inteligencją i rozumem u ciebie na bakier to idz i daj sie wykorzystac dla tych naciagaczy. oni tylko czekaja na darmowych frajerow ktorzy skuszeni kłamliwą obietnicą zarabiania duzej kasy harują jak woły a pózniej zamiaast obiecanej kasy dostają po 800-1200zł żeby na suchy chleb starczyło. Polecam idz na kursy czytania ze zrozumieniem co piszą inni oszukani i wykorzystani przez duon!!!!!

Tomborlew

Dawno, dawno temu też sprzedawałem DUON. Dzisiaj mój stosunek do tej firmy jest..... neutralny Po 5 latach w branży mam dość wyścigu plemników. Przebijania się na złotówkowych ofertach. Czytania bajek jak na kilku gospodarstwach handlowiec zarabia kilkadziesiąt tysięcy .... Praca w branży jest trudna i niewdzięczna. Rynek jest przeryty wszerz wzdłuż i po skosie. Klienci rzygają już ofertami. Jeżeli np. na ENEA GUD-y ma podpisane ponad 100 Sprzedawców ( ludzie z branży wiedzą o co chodzi) a rok 52 tygodnie tzn. dwa razy w tygodniu przychodzi "idiota" z energią. Energia to branża gdzie można zarobić przeogromne pieniądze ( mój plan 1 mln do 50-tki ,mam jeszcze 5 lat) i plan rozpisany na miesiące a Klientów na małe kwoty) realizuję go systematycznie. Ze zrealizowanych kontraktów do wypłaty mam dziś ponad 200 tys. Sam sobie sterem , żeglarzem itd... Co ważne - NIE SPRZEDAJĘ ENERGII !!!! Owszem robię tam jakieś małe transakcje - pomogę znajomym pozbyć się Energii dla ..... czy innych cudaków. Jak zarabiam ? Ja kupuję energię dla moich Klientów !! Po 5 latach to naprawdę łatwe. Klient zbiera oferty z rynku - takie małe DUONKI czy Gwarancję Najniższej Ceny jednej z "renomowanych" firm. Jeżeli znajdę taniej dostanę prowizję od Klienta, nie od DUON. Co zyskuje Klient ? Ma prawdziwego Doradcę. Jest zabezpieczony NASZĄ umową ze Sprzedawcą, a nie warunkami narzuconymi przez np. Energię dla..... Dobra umowa zabezpieczająca Klienta jest dzisiaj bardzo ważna, zwłaszcza po upadku ECOERGII. I tak dzisiaj możemy spokojnie kupujemy 800 MWh ( sami przyznacie żaden szał) dotychczasowy Sprzedawca ( z Wielkiej Czwórki ) zapewnił, że cena 249,00 zł nie wzrośnie. Bardzo się cieszymy zwłaszcza, że "konkurencja" proponuje 210,00 zł. Klient oszczędza 31 tys. Ja mam z tego naprawdę przyzwoitą prowizję. Wiem też jedno, Klient zawsze wybierze moją ofertę. To o czym napisałem kilka lat temu wymagało sporej odwagi i pewnego ryzyka. Na pewno było warto. Doradztwo jest pewnego rodzaju sztuką. Zawsze staram się robić to co wydaje się niemożliwe. Rachunek u mojego Klienta 3800 zł netto rok do roku spadł o 10zł ( wiem czysty śmiech ) tylko, że zużycie energii wzrosło o 8 MWh. Nie jest sztuką wyeliminować opłaty za bierną montując baterie. Sztuką jest je zlikwidować bez baterii - a można... Niedouczeni managerowie opowiadają bzdury na szkoleniach, że nie można zmienić dystrybutora energii. Można - tylko potrzeba odrobinę kreatywności. Mogę jedynie potwierdzić, energetyka to branża, gdzie całe grupy sfrustrowanych handlowców ( po jednodniowych szkoleniach chcących być mistrzami wolumenów) trafiają do firm obiecujących cuda ( prąd, którego nikt tak naprawdę nie widział na oczy) i niestety nie ma normalnych ludzi do pracy. Jak ktoś chce do mnie napisać to mój adres - nick a poczta na gmail.

@Tomborlew

Gdyby nie ostatnie zdanie mówiące o Twoim adresie mailowym mógłbym starać się popolemizować z Tobą. A tak wychodzi , że jesteś zwykłym rekruterem dla firmy , która ma podpisaną umową z paroma dostawcami i taka Twoja kreatywność.Skutkuje to tym, że jest kolejny podmiot do podziału prowizji - na końcu handlowiec. Proszę bez ściemy bo czytają tutaj również ci , którzy wiedzą o co chodzi .

Tomborlew
@xxx

Co Ty pier.... ? Gdybyś przeczytał post ze zrozumieniem wiedziałbyś, że ma tutaj zachodzi tu prosta relacja biznesowa. Klient, który mi płaci prowizję i Sprzedawca. Nie ma tu żadnych pośredników i żadnych handlowców. Jeżeli odebrałeś to jako propozycję współpracy to pewnie będziesz rozczarowany. Tak bywa.

Zdegustowany

Postanowiłem napisać tutaj informacyjnie, być może pomóc osobom, które zastanawiają się nad współpracą z tą firmą. Pracuję w sprzedaży ponad 10 letnim stażem . Postanowiłem zmienić pracodawcę skuszony sprytnym i dobrym marketingiem promocyjnym firmy. Skusiły duże pieniądze do zarobienia, chęć zmierzenia się z najlepszymi itp. Napiszę dlaczego zakończyłem współpracę z firmą: 1) szkolenie wdrożeniowe to kpina, z 7 dni był 1, prowadzonym w taki sposób, że gdybym miał mniej doświadczenia i samozaparcia, po prostu bym zrezygnował na początku. "Trenerka" to jakieś nieporozumienie. 2) na samym początku zadałem pytanie o sytuację na rynku prąd/gaz, ponieważ zmieniłem branżę. Otrzymałem odpowiedź, że nie zarabiają TYLKO ci, którzy nie pracują i nic nie robią. Błąd, rynek prądu jest przejechany wzdłuż i wszerz, Duon ma jedne z najdroższych stawek za prąd na rynku do tego opinia o tego typu firmach jest kiepska. 3) praca przypomina bardziej domokrążcę, który próbuje się wcisnąć gdziekolwiek, średnio na 40 odwiedzonych miejsc, może dojść do 3-4 spotkań i to też nie bez walki. 4) podstawa w tej firmie to fikcja: płacą nie za spotkania (jak to jest przedstawiane na rozmowach) ale za to ile wpiszesz spotkań do systemu (takich, które kwalifikują się według firmy jako spotkanie handlowe). Podstawa jest wypłacana proporcjonalnie. To samo dotyczy tzw. dodatku paliwowego. Mi tak spadło około 8 spotkań, które nie mogłem wprowadzić do systemu, bo firma jest już obsługiwana albo spotkanie nie kwalifikowało się do wpisania. Z obiecanych 3000 zł podstawy zarobiłem 1000 zł. Dziennie odwiedzałem około 30-40 firm, pracowałem 5 dni w tygodniu. 5) Organizacja w tej firmie to katastrofa, samochód służbowy, który miał być od początku, był dostępny po zrealizowaniu 1 planu. Nikt tego planu nie zrealizował. Na narzędzia pracy (telefon, wizytówki) trzeba było czekać ponad 2 tygodnie. 6) w momencie zwolnienia/ rozwiązania umowy, przepada cała prowizja za podpisane umowy. Pomijam fakt, że na starcie dostajesz 70% prowizji, 30% płacą po 12 miesiącach, o ile dalej współpracujesz z Duon. Jeśli nie, prowizja przepada. 7) wyniki i pieniądze zarabia w tej firmie 15 osób ( z około 140 zatrudnionych), są to rotacyjnie te same osoby. 8) po podliczeniu kosztów na współpracy z firmą, wliczając w to dojazdy na rekrutacje do centrali, szkolenia, pracę w terenie, jestem stratny około 2000 zł. Szczęście w nieszczęściu, dość szybko się połapałem o co chodzi w tej firmie. Dla osób rozważających współpracę z firmą, czytajcie dokładnie umowę i dodatek dotyczący wynagrodzeń, tam jest wszystko. Już ten moment dał mi do myślenia i teraz wiem, że powinienem był nie iść na współpracę z tą firmą. Wygrał marketing i dobrze przygotowana reklama firmy. Cóż, uczymy się całe życie.

XXX
@Zdegustowany

Z ust mi to wyjąłeś. firma ta, to żenada

Maryjan

Witam Czy ktoś wie jakie auta dostają nowi doradcy zaczynające pracę w duon? chodzi mi o markę i model

Stefan

Napiszę wam jak jest w tej firmie, pracowałem tam 4 miesiące, faktycznie myślałem że trzeba ostro harować, bo było wmawiane że jeżeli będziemy ciężko pracować to będą owoce tego i to robiłem bo chciałem naprawdę dużo zarobić, praca w terenie, plus powrót, wypełnianie CRM-u codziennie, wysyłanie przygotowanych ofert, pracowałem często po 12 godzin, nie miałem czasu na życie prywatne. W między czasie była strasznie duża rotacja, ludzie dostawali 1000 zł podstawy i rezygnowali, nie wytrzymywali presji, przychodziły nowe osoby. Ja dostawałem też nie dużo więcej ale stwierdziłem że w końcu mi się uda i będę podpisywał umowy które dadzą mi dużo pieniędzy. W ostatnim moim miesiącu pracy dostałem 900 zł podstawy, brak zwrotu za paliwo choć wypełniłem to co było założone żeby ją dostać. Dodatkowo dowiedziałem się że mojemu znajomemu nie wypłacili 2000 zł prowizji, dostał 600 zł podstawy i to był koniec pracy w tej firmie. Nie miałem już motywacji, pieniędzy ani ochoty tam pracować. Dodatkowo ceny mają tak wysokie że naprawdę jest ciężko kogoś namówić żeby podpisał umowę.

Maciek M.

Witam wszystkich. Nie wiem ile w tym prawdy , ale jeśli chodzi o wynagrodzenia to ta firma jest podobno jedną z lepszych w branży .

MM
@Maciek M.

Bez jaj :) pracowałem w Duonie i jeśli chodzi o zarobki to szoruje po dnie branży energetycznej

xxx

Jeżeli jesteś inteligentny, pracowity i masz talent handlowca to ok. 10 tys.

Zostaw merytoryczną opinię o DUON - Pomorskie

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DUON?

Kandydaci do pracy w DUON napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DUON