Opinie o Fabrity K2 w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Fabrity K2. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Fabrity K2 o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabrity K2 w Warszawa

zainteresowana

Jestem zainteresowana pracą analityka. Czy możecie coś napisać o atmosferze w zespole, warunkach pracy, możliwościach rozwoju?

Kris

Piszę to z przykrością ale Szefostwo w firmie trąci burakiem i opiera zarządzanie na licznych kłamstwach, niedomówieniach. Dobra na start kariery, Doświadczony pracownik powinien omijać dużym łukiem. Generalnie nie polecam.

Maria

@sprzedaż a dyrekcja jest tak nieuprzejma tylko dla działu sprzedaży czy ogólnie?

Honorata

Widziałam, że Fabrity K2 to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania. Stąd mam pytanie, czy można pracować zdalnie? Zależy mi na takim trybie pracy, z góry dzięki za odpowiedzi.

A
@Honorata

Chyba specjalnie zdalnie nie rekrutują, ale garść pracowników po jakimś czasie pracuje zdalnie i nie ma z tym problemu. Pewnie kwestia sprawdzenia pracownika najpierw lokalnie.

Analityk Biznesowy

Na początku rozmowa telefoniczna potem druga na Teams.

Doświadczenie w poprzedniej pracy, UML, BPMN, znajomość procesów biznesowych, ewentualne scenariusze przy ustalaniu nowych projektów, wybrane pytania o dokumentację techniczną

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Michał M

Świetny onboarding. Kreatywna rodzinna atmosfera.

Hej, czy w firmie Fabrity K2 płacą za nadgodziny?

G

tak

Herp

[Programista] Pracuję w Rzeszowie ok. 2 lata. Nie jest to moja pierwsza praca i zdecydowanie jest na plus. Biuro fajne, właśnie przenieśliśmy się do Skyresa na 7 piętro. Zarobki dobre (lepsze niż w SoftSystemie, Ideo, PGS i Asseco, o reszcie nie mam danych) ale podobnie jak w innych firmach trzeba sobie negocjować. Jak się jest dobrym to nie ma problemu, w przeciwieństwie do korpo, gdzie zarobkami steruje ścisły excel. Spoko technologie: na froncie React, Angular 5, w starych projektach może trafić się Angular 1.x i Knockout. Nigdzie nie piszemy w samym czystym MVC + jQuery. W backendzie tradycjnie MVC 5 + Web API 2. W .NET Core nie piszemy, bo systemy z którymi się integrujemy nie są po prostu na to gotowe (WCFy itp.). Mamy webdeveloperów, więc ktoś kto pisze front nie musi przejmować się stylowaniem aplikacji. Mamy częste (~co miesiąc) konferencje online pt. "Akademia Fabrity" gdzie wymieniamy się wiedzą nt, jakichś zagadnień. Firma jest w stanie dofinansować narzędzia, jeśli nam pomagają (np. ReSharper) i egzaminy pod certyfikaty. Jest też otwarta na oddolne inicjatywy. Do minusów należy: TFS (mamy też gita ale jakoś tak nie korzystamy), Timesheet (raczej standard we wszystkich firmach ale dla mnie to wieczny minus), dużo pracy (ale nie trzeba siedzieć po godzinach).

Herp 2000
@Herp

Aktualizuję tech stack: Już TFS odpadł, większość projektów jest na git (dla klientów na Azure DevOps, internalowe na Gitlabie hostowanym on-remise). Doszedł też CI/CD na Jenkinsie i Azure Pipelines.

Jasiek

A od kiedy jest zmieniona nazwa? Czy to jakieś większe zmiany były?

fda

To już nie K2 Fabrity, tylko Fabrity :D

Chris8897

To ja pozwolę sobie na uzupełnienie moich poprzednich wypowiedzi. Otóż, zasadniczą różnicę robi do jakiego biura trafisz. Biura firmy w Warszawie i w Łodzi będą się wkrótce kwalifikować do zamknięcia, jako że coraz mniej tam pracuje ludzi. W tej chwili firma inwestuje głównie w oddział w Rzeszowie, gdzie jest dużo młodych ludzi po studiach i gdzie zarobki też są niższe niż w Warszawie czy w Łodzi, toteż być może stąd właśnie jest tyle pozytywnych opinii na temat pracy w Fabrity w Rzeszowie. Tak jak napisałem wcześniej, w Warszawie czy w Łodzi jest to dobra praca na początek dla juniora, nie na dłuższą metę. W RZeszowie natomiast odnajdziesz się, jeżeli nie marzysz o warszawskich zarobkach i lubisz pracę z młodymi ludźmi świeżo po studiach. Chociaż spodziewam się, że ta sytuacja w Rzeszowie też długo nie potrwa.

Lidia

@Buudy Dlaczego negatywnie oceniłeś osoby pracuje w rekrutacji? Czy mógłbyś podać jakiś przykład lub sytuację, potwierdzającą Twoją opinię? Z ilu etapów składała się rozmowa kwalifikacyjna w firmie Fabrity K2, jak długo trwała? Przyszli kandydaci na pewno będą wdzięczni za nowe informacje.

Buudy

Bardzo niska kultura rekrutacji. Osoby pracujące w rekrutacji są chyba z przypadku a candidate experience to TABU

Jasiek

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników? Nie mogę nic namierzyć.

Józek

Jak wygląda praca w Rzeszowie, czy ktoś może się podzielić opinią?

testerku

Aktualnie pracuję i jestem bardzo zadowolona. Z punktu widzenia testera: pracy jest sporo, ale jest satysfakcjonująca, wynagrodzenie jest dobre, atmosfera między ludźmi jest świetna. Sporo pracy z klientem, sporo delegacji, ale te ostatnie są korzystnie rozliczane. Projekty są różnorodne, nie tylko dla polskich klientów. Jeżeli chodzi o rozwój: firma inwestuje w certyfikację ISTQB i umożliwia dwie standardowe ścieżki rozwoju kariery. Ogromną zaletą, prócz standardowych już raczej benefitów typu multisport i ubezpieczenie, jest możliwość pracy zdalnej i elastyczne godziny pracy. Przełożeni mają naprawdę ludzkie podejście i tak naprawdę wszystko można załatwić i dogadać.

Sabina
@testerku

A mozna wiedziec gdzie pracujesz?

Zaskoczony

Pracuję od ponad 1,5r. w Fabrity i jestem bardzo zaskoczony opiniami, które tutaj widać. Dodam też, że mam porównanie z dwoma firmami, w których wcześniej pracowałem i jest mega duża różnica. Po pierwsze ludzie i super atmosfera - z każdym można na luzie pogadać, zero korpo. Po drugie ciekawe projekty - jeżeli interesuje Cię jakaś technologia, to o tym mówisz i trafiasz do odpowiedniego projektu. Co więcej zero aplikacji, które ciągną się latami i trzeba je utrzymywać, wszystko świeże. Po trzecie - możliwości rozwoju. Jeżeli tylko chcesz, możesz się rozwijać w wyznaczonym sobie kierunku. Nigdy nikt nie robił mi problemów że chce się czegoś nauczyć, albo zrobić jakiś certyfikat, wystarczy powiedzieć. Po czwarte - wynagrodzenie i zero problemów jeżeli chodzi o podwyżkę, tylko wiadomo, trzeba pokazać co się potrafi. Po piąte - kadra zarządzająca, która ma normalne podejście do ludzi - o wszystkim można pogadać.

Chris8897
@Zaskoczony

Jakoś strasznie dużo pozytywnych opinii się pojawiło ostatnio odnośnie tej firmy, aż jestem zdziwiony. Przede wszystkim dziwią mnie pozytywne oceny dotyczące rozwoju w tej firmie, tak finansowego jak i zawodowego, bo to jest z całą pewnością kula u nogi w tej firmie. Otóż, po kilku latach przepracowanych w Fabrity wyjaśniam wszystkim, że na rozwój w tej firmie to może liczyć 10%-20% najlepszych pracowników, których później firma wysyła na outsourcing gdzie popadnie. Całą reszta to niech zapomni o awansach czy podwyżkach. Od kilku lat w firmie rozprzestrzenia się polityka oszczędności i kombinowania zarówno w stosunku do klienta, jak i pracownika, toteż zapewniam tych wszystkich zadowolonych ludzi że prędzej czy później także to odczujecie. Tak jak napisałem wcześniej, to jest dobre dla ludzi zaczynających pracę w tym zawodzie, z czasem zmiana pracy jest koniecznością. Oczywiście, są różnice w tym gdzie się pracuje, bo inaczej się pracuje w Łodzi, a inaczej w Rzeszowie czy Warszawie. Kwestia finansowa: obecnie wynegocjowanie podwyżki rzędu 400 zł netto - co nie jest dużą kwotą w tym zawodzie - trwa przynajmniej pół roku, a często się kończy tak że trzeba przejść z umowy o pracę na B2B, co jest w większości przypadków dla pracowników całkowicie nieopłacalne. Podobnie wyglądają sprawy związane z awansem . Ja pracowałem w Fabrity kilka lat, po czym stwierdziłem, że już tego za dużo i trzeba zmienić pracę (głównie rzecz szła o kase), na czym dobrze wyszedłem. I pomimo że pracę tam wspominam bardzo dobrze, to jednak dłużej nie popracowałbym tam ze względu na fatalne zarządzanie, (usunięte przez administratora) alienację kierownictwa/brak kontaktu z pracownikiem, kombinowanie na każdym kroku oraz coraz gorszą politykę.

programista

Bardzo fajna firma, fajna atmosfera, brak korporacyjności, dużo ciekawych projektów, różne technologie, realny wpływ na rozwiązania techniczne i technologiczne.

Lidia

W sieci pojawiła się oferta pracy dla Testera Aplikacji - czy ktoś z forumowiczów może podzielić się swoją opinią zarówno na temat tego stanowiska, jak i Fabrity K2? Jak wygląda proces rekrutacyjny? Jakich pytań można spodziewać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

testerku
@Lidia

Proces rekrutacyjny jest podobny do innych na stanowisko testerskie: pytania z zakresu podstawowej teorii ISTQB, kilka zadań praktycznych. Tester z doświadczeniem zawodowym raczej nie ma się czego obawiać. Rozmowa trwa około 40 min z managerem. Całość to 2, góra 3 spotkania. Ważne są również umiejętności interpersonalne, bo jest sporo pracy bezpośrednio z klientem.

Robert

Podpowiedzcie mi coś o pracy dla młodszego programisty.net Czy firma bardzo sprawdza kandydatów? Jaka jest atmosfera?

t.n.

Praca w Fabrity K2 to już głównie outsourcing za dużo niższe stawki niż rynkowe. Zarządzanie tragiczne, ciągły chaos projektowy + robienie kilku rzeczy na raz - plany projektowe zmieniają się co chwila. Brak jasnej ścieżki rozwoju - doświadczony programista nie ma co liczyć na rozwój, chyba że będzie się upominał o to miesiącami i będzie miał odrobinę szczęścia. Wynagrodzenie niskie, a podwyżki bardzo rzadkie i czeka się na nie bardzo długo. Brak szkoleń wewnętrznych oraz brak wsparcia i zaangażowania dyrektora IT w rozwój kadry. Jeśli chodzi o benefity, to firma dopłaca połowę do karty multisport i do medicover, ubezpieczenie podstawowe w pełni płatne przez pracodawcę. Są też oczywiście plusy Fabrity K2: elastyczny czas pracy, możliwość pracy zdalnej, pomocni współpracownicy oraz owocowe środy co 2 tygodnie. Atmosfera specyficzna, ale po jakimś czasie człowiek się przyzwyczaja i jest w porządku.

Zostaw merytoryczną opinię o Fabrity K2 - Warszawa

• Jak się pracuje w Fabrity K2?

Zobacz opinie na temat firmy Fabrity K2 tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabrity K2?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fabrity K2?

Kandydaci do pracy w Fabrity K2 napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fabrity K2
2.7/5 Na podstawie 63 ocen.
  • Domaniewska 44A
    02-672 Warszawa