Opinie o Gatta - Ferax Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Gatta - Ferax Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Gatta - Ferax Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież - produkcja wyrobów pończoszniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gatta - Ferax Sp. z o.o. w Katowice

Dodatek świąteczny - żałosny - 150 zł, mniej niż w poprzednim roku. Jednak nie powinno to dziwić, skoro wynagrodzenia poszły w dół, to trudno ,żeby mieli gest na Święta. Teraz niby ma dojść dodatek za staż + ocena pracownicza, niby bez szału, ale zawsze coś - przez chwilę. Dopóki nie wprowadzili jakiś śmiesznych targetów, żeby przypadkiem firma nie zubożała - masakra. Oni uważają swoich pracowników za bandę imbecyli ! Rzucą jakieś ochłapy na odczepnego ,żeby za chwilę to odebrać. Gratuluję, trzeba przyznać,że cwaniactwo na najwyższym poziomie ! Rzeczywiście doceniacie pracowników, tylko tak dalej !

zadowolona
@pracownik

ja to nie rozumiem. Ciągle Wam mało. A czy ktokolwiek zaproponował jakieś rozwiązanie od siebie? Ile musieliby dać żeby było ok? oczywiście biorąc pod uwagę realia rynku. Ludzie dajcie coś od siebie a jak jest tak źle czemu nie odejdziecie? Oni sobie poradzą bez Was...

oszukana
@zadowolona

Poradzą sobie? Nowi pracownicy po paru przepracowanych miesiącach zwalniają się, bo nie chcą pracować za najniższą krajową. Nic nie dajemy od siebie? A dzięki komu mają te obroty? Kto musi męczyć się z coraz bardziej chamskimi klientami, którzy traktują Nas jaki śmieci?! Nie chodzi o to ile maja Nam dać, żebyśmy byli zadowoleni. Chodzi o to, że skoro coś obiecują , to niech to dadzą. Miały być dodatki za staż , na które miała składać się też ocena naszej pracy. I co zrobili ? Za chwilę przemyśleli swoją " przesadną hojność" i uzależnili te dodatki od średniej wartości paragonu. Uważasz,że to jest docenianie starych pracowników? To jest (usunięte przez administratora)i robiebienie z Nas (usunięte przez administratora)!

@oszukana

Moim zdaniem może odejść każdy, ale no nie oszukujmy się że nowy pracownik będzie miał taką sprzedaż jak ten chociaż z rocznym doświadczeniem. Stale zmieniający się skład gra na niekorzyść firmy, bo mogliby zarobić więcej..

Zadowolona
@oszukana

To się zwolnij. Nie ma ludzi których nie da się zastąpić. Szczególnie na niższych stanowiskach. A praca za najniższą krajową??? Czy aby na pewno??? W takiej sytuacji znaczy ze nic nie sprzedajesz. Ja nigdy nie dostałam samej podstawy. Zawsze była to podstawa plus premia. I kasa za bieliznę. Całość no cóż. Ogólnie nie ma na co narzekać. Oczywiście chciałabym zarabiać za taka prace piątkę i więcej ale realnie patrząc jest ok

branka
@Zadowolona

za bielizne???? to chyba sama ja bralas z poza gatunku za grosze i sprzedawals na targach no coz taka prawda i niektorych moze mocno jluc w oczy

Ilona

Ciekawe ile w grudniu dodatku dostaniemy w prezencie

@Ilona

Ji ile dostaliście :D ja jestem zaskoczona .... Mniej niż rok temu

Ilona

Szkoda gadać.

Witam wszystkich. Z mojej wiedzy firma podobno duża i na poziomie. (Nie prawda).Dziewczyny wykorzystane na max za najniższą płacę.Kierownictwo słabe zrzucają prace na kierowniczki salonów...

Gat

Koleżanki, jakie macie zdanie o premiach od przyszłego roku?

@Gat

Jak zwykle zamiast nam dołożyć to zabrali . Kierownicy na tych premiach tracą niby tylko 50 zł ale tracą... uważam to za jedno wielkie oszustwo . Co innego mówiła regionalna, a wyszło co innego. Podwyżki towaru średnio 4 razy w roku coraz ciężej sprzedać ten szajs.. zamiast tylu fantastycznych promocji mogli by obniżyć ceny o te 30% i była by sprzedaż normalna

Kubek ciepłej wody
@Luna

Wielkie zmiany, ale nie wiem czy na lepsze. System premiowania niby taki sam jak u konkurencji ale czy konkurencja zarabia również najniższa krajowa z podstawy? Ceny to faktycznie, co chwila jakieś podwyżki. Akurat te lepsze rajstopy to ok, bo moim zdaniem cena jest adekwatna do jakości ale np. Dalidy za prawie 20 zl które np. W moim przypadku nie laduja na nogach po raz drugi bo sa bardzo nieładne zaciagniecia, rozciagaja sie, hacza...

nick
@Kubek ciepłej wody

Niestety, również nie jestem zadowolona systemem płac w firmie. Idąc do pracy w gattcie miałam zupełnie inne oczekiwania, podwyżki, lepsze deputaty (myślałam ze ubrania możemy sobie jakiekolwiek brać), zniżki też nie są powalające patrząc na ceny regularne. Na wyprzedaży czasem są ubrania do -70% , to dlaczego my tyle nie możemy płacić. Po tym co się dzieje, rozważam odejście, bo nie tak to miało wyglądać.

@nick

Czy na umowie był przedstawiony dokładny zapis obowiązków i ustaleń dotyczących benefitów? Czy takowy zapis różnił się od tego, jakie warunki pracy oferowano Wam na rozmowie kwalifikacyjnej? Podpowiedzcie proszę, jakie dokładnie benefity oferuje firma? Wspomnieliście o deputatach odzieżowych. Czy w dalszym ciągu są one dostępne dla pracowników?

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Gatta - Ferax Sp. z o.o.? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
relax

Nie wiem jak jest w salonach regularnych, pracuje w sklepie franczyzowym i nie jest najlepiej. Pracownik na cały etat dostaje tylko 150 zł więcej do najniższej krajowej i nie ważne czy pracuje 3 lata czy 3 miesiące - o podwyżce można pomarzyć... pracuje sie po 12 godzin. Weekendy i święta również w pracy, a jak masz dzień wolny to i tak do Ciebie dzwonią czy dasz radę przyjść, bo któraś z dziewczyn nie może. Za stanowisko kierownicze nawet nie wyciągniecie 2 tysięcy na rękę co jest żałosne... wszystko na waszej głowie i zero pomocy czy wsparcia. Brak docenienia dobrego pracownika, coraz gorzej się dzieje niestety. Wiem, że inne salony otrzymują premię od sprzedaży ,w salonach franczyzowych nie ma na co liczyć.

@relax

Dobrze, że podkreśliłeś w swojej wypowiedzi, że sytuacja dotyczy sklepów franczyzowych. To ważna informacja dla osób podejmujących prace w tego typu salonie. Co według Ciebie mogłoby się w firmie zmienić by praca przynosiła satysfakcje? Czy istnieją szanse na zmiany w najbliższym czasie?

Sabina
@Dominika

Nie każda franczyzna jest taka sama. To też warto podkreślić. Wiele tutaj zależy od pracodawcy. Moim zdaniem, lepiej dogadać się o lepsze warunki pracy właśnie na salonach franczyzowych z właścicielką/właścicielem niż z Feraxem.

@Sabina

Franczyzowe przedsiębiorstwa mimo jednakowych standardów, jakie wszystkie muszą spełniać, często wzajemnie się od siebie różnią. Twoja sugestia będzie na pewno cenną uwagą dla osób planujących podjąć rozmowy na ten temat. Co możesz powiedzieć na temat benefitów pozapłacowych w firmie?

Skarpetka.

Ludzie, jak tam Wam źle i tylko krytykujecie to się zwolnijcie. Kary za zwolnienie nie dostaniecie, a może znajdziecie lepszą pracę. Nie ma co stać w miejscu i się męczyć ;) Regionalna zła, wypłata zła, ruchu nie ma, obcięcia premii itd. Droga wolna!

super sprawa

Obecna regionalna- Monika to jest właściwa osoba na właściwym miejscu. Kompetentna, obeznana w tym co robi i zna odpowiedź na każde pytanie. Zawsze pomoże! Ani razu nie słyszałam, żeby podnosiła głos, krzyczała albo przeklinała... Bardzo dobrze pracuje mi się pod skrzydłami takiej regionalnej jak jest teraz. Rozumie pracownika i jeśli znajdzie na salonie jakieś niedociągnięcia to prosi grzecznie o poprawę, mówi czego mamy sobie pilnować, na co zwracać uwagę itd Polecam pracę w regionie Pani Moniki. (kierownik regionalny super, ale to od nas zależy na jaką kierowniczkę salonu trafimy)

@super sprawa

(usunięte przez administratora) jest moja druga regionalna, zaraz po agnieszce i musze przyznać ze duzo lepiej sie z nia pracuje. Nie wiem czy to kwestia doświadczenia na tym stanowisku ale nie wyobrazam sobie nikogo innego na tym miejscu. Ja bym nawet agi nie chciaala na swojego kiero w salonie, predzej bym sie zwolnila niz musialabym słuchać jej sposobu wyslawiania sie :)

gość
@super sprawa

Co znaczy kompetentna? Może wydaje ci się mądra, bo zadajesz banalne pytania - na które większość osób z większym doświadczeniem zna odpowiedź, albo nie masz pojęcia na temat danego zagadnienia i dlatego każdą bzdurę jaką ci powie w ramach odpowiedzi bierzesz za pewnik. My już kilka razy przyłapałyśmy regionalną na braku wiedzy , a wiemy też z jakimi bzdurami dziwczyny z salonów - w tym też kierownicy zwracają się do regionalnej. Argument, że nie przeklina i nie podnosi głosu jest śmieszny, to tak jakbyś napisała,że jesteś dobrym sprzedawcą, bo nie ubliżasz klientom . My odbieramy ją jako osobę, która uważa się za lepszą od Nas i zapomina,że stanowisko nie świadczy o inteligencji i wartości człowieka, tylko to co z sobą reprezentuje, a zarządzać nie oznacza patrzeć na innych z góry. Trzeba wymagać, ale też motywować , wszystkich traktować równo i być życzliwym drugiemu człowiekowi.

Pozdrawiam
@gość

Moze brak mi doświadczenia w pracy z innymi regionalnymi dlatego ja nie mam do Moniki żadnego problemu.

konstancja
@gość

Wydaje mi się ze w argumentacji, że nie przeklina itd. komuś tu chodziło o lepszą atmosferę w pracy. Ja sama nie lubie jak ktoś używa wulgaryzmów co drugie słowo, lub się po prostu drze. Można mówić ładnie, bez podnoszenia głosu i komuś zwrócić na coś uwagę. Wydaje mi się że "super sprawa" właśnie chodziło o to w tym kontekście, bo ja to tak zrozumiałam. Ale ile ludzi, tyle interpretacji. Zastanawiam się (tak ogólnie) jaki kierownik by Was zadowolił? Ideałów nie ma.

Sabina
@konstancja

Kierownik regionalny jak kierownik. Musi dbać o salony, sprzedaż. To czy go lubimy czy nie nie zmienia faktu, że wykonuje on swoją pracę. Nie leży w domu, tylko jeździ po salonach i dba o to żeby salony funkcjonowały jak należy o od tego jest. A to że się czepia o coś , to chyba mu wolno. Nie musi nas za każdym razem chwalić skoro znajduje jakieś niedociągnięcia. On nie jest po to żebyśmy go uwielbiały. Ja tam z tym nie mam problemu, może przez moje krótkie doświadczenie w tej branży. Może co innego mogą powiedzieć osoby które pracują z 2, 3 lata albo i więcej.

Dominika

@Camisole, jak rozumiem nadal pracujesz w Gatta - Ferax? Możesz wypowiedzieć się na temat benefitów pozapłacowych w tym miejscu pracy? Czy pracownicy otrzymują takie benefity? A może są one przeznaczone wyłącznie dla najbardziej zaangażowanych sprzedawców? Czekamy na Twoją odpowiedź.

Luna

Gatta obchodzi 25-lecie istnienia i z tej okazji chyba... pozabierali pracownikom premie super firma ????

@Luna

Z czegoś muszą opłacić katering i alko xd

Dominika

@pracownik, czy posiadasz informacje na temat benefitów pozapłacowych w firmie Gatta - Ferax? Może powiesz nam czy takowe są dostępne dla pracowników? Jeśli tak to w jakiej formie? Być może w najbliższym czasie w firmie mają zajść jakieś zmiany, które przyczynią się do poprawy warunków finansowych? Czy wiadomo coś na ten temat?

asdfgh
@Dominika

Firma nie oferuje żadnych benefitów. O karcie Multisportu można pomarzyć, o opiece medycznej tym bardziej. Dodatki na Boże Narodzenie są co najmniej śmieszne. Jest to bardzo duży minus dla pracodawcy.

kiedyś pracowała,ale zmądrzała
@Dominika

Nie ma opieki medycznej, nie ma wczasów pod gruszą, jest śmieszna premia świąteczna w wys. 170 zł. Ale czego spodziewać się, skoro premia kwartalna wynosi 100 zł BRUTTO ! Podstawa - najniższa krajowa, z premią za sprzedaż wyciągniesz 1800-w porywach 2000 zł. SZAŁ! Stopniowo doprowadzają do tego , że ciągle brakuje sprzedawców, bo ludzie popracują parę mies., a gdy dojdą do wniosku,że nie mają co liczyć na normalną wypłatę, to zwalniają się. W innych firmach potrafią zatrzymć 'starego' pracownika, awansami, dodatkowymi premiami za staż pracy. A tu tylko wymagania - wyższa średnia paragonu, nacisk na sprzedaż tego produktu, tamtego , bo zalega na magazynie. Może niech zrobią porządki na górze, a nie szukają kozła ofiarnego w postaci sprzedawców, którzy i tak odwalają czarną robotę !

Są różne zdania na temat firmy. Wiem, że to dobry pracodawca. Pewnie opinia zależy od tego jak się pracuje!

@Karolina

Oczywiście masz prawo uważać, że to dobra firma. Jednak mogłabyś to poprzeć faktami. Ja mam odmienne zdanie, ale może dlatego , że pracuję w średnio propsperującym salonie, a moje wynagrodzenie to trochę więcej niż najniższa krajowa. Jest to przykre, że firma nic nie robi, żeby motywować do pracy. Kiedyś moje wynagordzenie było wyższe - kiedy miałyśmy wyższe obroty. Teraz dalej staramy sie, ale jest mniej kupujących, a firma ignoruje taki stan rzeczy. Ja osobiście nie otrzymuję żadnych dodatkowych świadczeń, a śmieszne premie , które można dodatkowo otrzymać się nierealne, skoro mamy spadki sprzedaży. Niby coś wymyślają, ale ciekawe ile salonów jest w stanie realnie z tego korzystać ?

asdfg
@Karolina

Zapewniam, im lepiej się pracuje, tym bardziej odczuwa się to, że firma dba bardziej o siebie niż o pracowników - o dziwo tych dobrych również. Ciekawe ile czasu upłynie, zanim się zorientuje, że tym samym działa na swoją niekorzyść, bo w bardzo dużej mierze to od pracowników zależy wynik salonu.

Dominika

@Karolina, nie da się ukryć, że wielu użytkowników wystawia subiektywne opinie. Nie ma w tym nic złego i każda merytoryczna wypowiedź może być bardzo pomocna. Jednakże warto także spojrzeć obiektywnie na dane przedsiębiorstwo i także na tej podstawie wyrazić swoją opinie. Neutralne i obiektywne komentarze są także źródłem wiedzy dla osób planujących podjąć zatrudnienie w danym miejscu pracy. Czy i Ty możesz podzielić się z nami informacjami na temat wybranych aspektów pracy w Gatta - Ferax?

Luna

Koleżanki drogie, co tutaj taka cisza się zrobiła? Nikt nic nie komentuje, nowych premii że średnią paragonów :-)

Enna
@Luna

A cóż tu komentować... Brak komentarza to najlepsza wypowiedź z mojej strony . A ty co powiesz?

Dominika

@pomocna, czy chciałaś napisać, że firma Gatta - Ferax daje pracownikom możliwość anonimowego wyrażenia opinii? Taka funkcja jest coraz popularniejsza wśród profesjonalnych firm. Transparentność i zaufanie stanowią o jakości współczesnych firm na rynku. Czy dobrze Ci się pracuje w tej firmie? Jak oceniasz warunki pracy?

Luna

Pamiętacie @ odnośnie opini " siła zmian " ?? Myślicie że są one faktycznie anonimowe i nie są w stanie sprawdzić, czy korzystał ktoś z tej opcji?

pomocna
@Luna

wydaje mi się, że nie dają rady namierzyć kto to napisał, bo nie podajesz swojego nazwiska, ani e maila. nawet gdyby jakimś cudem namierzali adres IP komputera ( w co wątpie) można z jakiegoś innego miejsca napisać. Pozdro

Dominika

@poszukuje, czy orientujesz się na jakie warunki może liczyć przyszły pracownik firmy Gatta - Ferax? Czy firma oferuje jakieś premie lub świadczenia pozapłacowe w postaci opieki medycznej? Czy jesteś pracownikiem tej firmy i możesz ją polecić innym osobom? Twoje zdanie może wnieść wiele do dyskusji o tej firmie.

poszukuje

Kilka salonów szuka pracowników

Mira

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

grice

Ja tam się cieszę z powrotu Moniki :) Przynajmniej jeździ ktoś kompetentny, który potrafi normalnie mówić, a nie co drugie słowo klnąć :) My miałyśmy już tego dość!

Dominika

@Tołdi,a może spróbujesz trochę więcej powiedzieć nam o swoich doświadczeniach w Gatta - Ferax ? Jak skonstruowana była umowa i jak to możliwe,że powstawały takie dysproporcje miedzy nakładem Twojej pracy a wynagrodzeniem?

Zostaw merytoryczną opinię o Gatta - Ferax Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Gatta - Ferax Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gatta - Ferax Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gatta - Ferax Sp. z o.o.?

Gatta - Ferax Sp. z o.o.