Opinie o Gatta - Ferax Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Gatta - Ferax Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Gatta - Ferax Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież - produkcja wyrobów pończoszniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gatta - Ferax Sp. z o.o. w Katowice

Enna

Dziewczyny co sądzicie o teraźniejszej sytuacji z kierownikami regionalnymi ?

Lalala

@SH Zmian brak, chyba że na gorsze. Radzę omijać szerokim łukiem, wyzysk. Pracownicy, którzy przepracowali w tej firmie 10/14lat w przeciągu ostatnich miesięcy poodchodzili, bo to co się tu dzieje to cyrk na kółkach. Szukanie oszczędności nie tam gdzie powinni, a z drugiej strony wydawanie pieniędzy na grafik optymalny i masę innych niepotrzebnych rzeczy. Wynagrodzenia, które powinno przyjść do 10 dnia miesiąca dalej brak, na pytanie dlaczego brak odpowiedzi. Ale patrząc na sytuację firmy, nie ma co się dziwić :)

XYZW Nowy wpis

Brak wypłat na czas gdy 10 wypada w weekend....już kolejny raz ;) żałosne...

Lola Nowy wpis
@XYZW

Kolejny? To nawiązanie do grudnia może? a nawet jeśli to w jaki sposób jest to komentowane? Czy pracownicy sami o to zagadują / zwracają wprost uwagę?

Po nowym roku cos się tu dzieje może? z parę miesięcy temu było napisane, że nie ma żadnych zmian i temat w zasadzie ucichł z tego co widzę. Ciekawi mnie kwestia ewentualnych podwyżek, są jakieś? Dodatkowo zauważyłam, że w większości ogłoszeń które teraz wiszą dla doradców są umowy zlecenie ale akurat u mnie w rejonie oferują te o pracę. od czego to zależy?

Enna

Dziewczyny co sądzicie o teraźniejszej sytuacji z kierownikami regionalnymi ?

@Enna

Ja tam nie wiem, ciekawe co ktoś odpowie ale ciekawa jestem jak pracuje się jako taki kiero. Znalazłam dawniejsze ogłoszenie na to stanowisko. Wiecie na czym ta praca w praktyce polega? Podobno koszty trzeba optymalizować, motywować doradców itp., dodatkowo oferują przy tym możliwość rozwoju... W jakim zakresie? a potencjalne widełki kojarzycie?

Luna
@Enna

A co ciekawego się dzieje z kierownikami regionalnymi? Jestem byłym pracownikiem region Krakowa

@Luna

długoletnim czy krótkookresowym? opowiesz coś więcej o pracy w tym regionie? przede wszystkim z perspektywy którego stanowiska byłby to opis? i czy można na takie kierownicze stanowisko awansować? w jaki ewentualny sposób?

Kalina

W przeciągu prawie roku odkąd tamto zapytanie padło czy już wcześniej? To teraz jakie warunki pracy mogą występować po tych zmianach? Czy teraz praca jest adekwatna do założonych obowiązków czy jednak wciąż występują rotacje?

Getto
@Enna

w chwili obecnej dramat, brak kontaktu, widzę same minusy, w jakości, w decyzjach, w poszanowaniu pracownika, firma spada na (usunięte przez administratora)

@Getto

Zgadzam się w 100%. W rozmowach między salonami okazuje się że dużo osób myśli o wręczeniu im wypowiedzeń, bo taki straszny cyrk się zrobił. Kiedyś chciało się pracować dla tej firmy , ale od pewnego czasu wszyscy na salonach zaczynają mieć dość z powodów które idealnie opisałaś.

@Ellen

Cześć, są może jakieś zmiany w tym co opisujecie? Wiem ze trzeci miesiąc dopiero mija, ja tam będę dopiero pracy od nowego roku szukać i tak wstępnie się rozglądam. Są te rotacje czy może cos inaczej się poukładało? Ciekawi mnie tez czy cos ma się zmienić od kolejnego sezonu?

Lalala Nowy wpis

Ile jest zmian w Gatta - Ferax Sp. z o.o.?

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Gatta - Ferax Sp. z o.o.? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Sunsucces

Fatalna jakość tego czegoś, wstyd to nosić, porażka

Kinga
@Sunsucces

Potwierdzam . Gatta to najgorsza jakość rajstop i pończoch jaką spotkałam . Już przy pierwszym zakładaniu rajstopy są zaciągnięte , zdarzyło się że się rozerwały .

@Kinga

Ciekawa jestem czy coś takiego podlegałoby reklamacji... Mają tutaj tego typu dział zajmujący się takimi sprawami?

Weronika

mam pytanie. czy firma obecnie normalnie funkcjonuje? faktycznie była wzmianka o tej całej restrukturyzacji i po jej zakończeniu na forum temat się urwał, patrzyłam po krs to wyglądało na aktywne, więc o co chodzi? wiadomo ile osób tu obecnie pracuje i na jakich warunkach?

Hejka. Rozglądam się za nową robotą, dlatego prześwietlam oceny firm. Sądzę, że dowiem się więcej o firmach z Katowic. Proszę, opiszcie jaka jest atmosfera w firmie Gatta - Ferax? Czy firma dobrze traktuje pracownika? Czy jest tam w okolicy jakiś catering lub restauracja? Albo inna opcja na obiady? Moja dziewczyna ma dofinansowane posiłki i nie chce mi się gotować tylko dla mnie. Pozdrawiam Michał

Judyta
@Michał

Dzień dobry Michale. Złego słowa nie napiszę na pracodawcę na publicznym forum. Ale benefitów mogłoby być więcej. Jeśli idzie o dofinansowane posiłki w pracy to polecam firmę Dynapac z Katowic. Pracownicy (wiem to od przyjaciółki, która jest tam zatrudniona) planują posiłki na cały tydzień przez aplikację, a restaurator przywozi je 5 minut przed przerwą. Ten system to najfajniejszy benefit, nawet w porównaniu z kartami sportowymi. Powodzenia w nowym miejscu pracy. Judyta.

Luna

Co sądzicie w zmianach po zwolnieniach pracowników?

Zmiana

Jak odczucia po restrukturyzacji w firmie i wśród regionalnych?

Czy firma Gatta - Ferax Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Szkolenia? Jakie szkolenia.takie cos nie istnieje. Raz na jakis czas najczęściej jak przyjdą kostiumy dostaniemy ksiazke jak je dobierać i tyle...

Mirek

Zakładajcie zwiazki, walczmy o godna i sprawiedliwa pracę

Ed

Ktoś powinien zrobić porządek we franczyzach, tam dopiero są samowole i problemów nawet dyrektor nie chce zauwazyc.

Lolek

Po ile osob pracuje na jednej zmianie?

Zbigniew
@Lolek

Interesuje Cię zatrudnienie i stąd Twoje pytanie? Obecnie Gatta-Ferax szuka operatora maszyn dziewiarskich i operatora maszyn do formowania. Praca jak słusznie zauważyłeś jest w systemie zmianowym. Jeśli zdecydujesz się na zatrudnienie opisz swoje doświadczenia z pierwszych dni pracy.

Czy w Gatta - Ferax Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Nat

Nie, olewają. Wiem z doświadczenia.

@flo a czy można wybrać inny system? np 8 h pracy? czy narzucone jest 12/12 ?

Ciężko jest w systemie 12/12 w Gatta - Ferax Sp. z o.o.? Ktoś coś?

Flo

Taki system może być bardzo męczący. Jak masz salon, w którym jest ruch to wiadomo ze musisz się nachodzic, nagadać. Jeden dzień na regenerację to za mało. Z kolei jak masz salon, w którym się nic nie dzieje to te 12h może być paradoksalnie bardziej męczące, niż gdyby się nabiegac przy klientach. Chociaż to zależy co kto lubi. Niby mówią ze jak się nudzisz to posprzątaj, poukladaj, ale przy braku ruchu to szybko się sprząta i układa i co potem :p

lol

Praca po 12 godzin jest bardzo męcząca.Cały dzień jesteś na pełnych obrotach. Jak pracujesz w salonie w którym jest max 30 paragonów to jeszcze okej, ale gdy masz większy ruch to jesteś wykończona. Tym bardziej, że klienci z roku na rok są coraz gorsi i bardziej wymagający, chociaż starasz się jak możesz to zawsze coś komuś nie pasuje niestety. Do tego dochodzi większa dostawa, więcej towaru i więcej pracy. Wszystko zależy do jakiego salonu trafisz. Praca w handlu jest specyficzna.

Jolanta

Jaką macie atmosferę w firmie? Warto starać się o pracę?

luna
@Jolanta

Atmosfera zależy od tego jakich będziesz miała współpracowników. Z reguły na sklep są trzy, cztery dziewczyny wiec łatwiej jest się zgrać i dogadać. Tak samo zależy czy trafisz do salonu franczyzowego czy regularnego :) Kierownicy regionalni zwykle są okej, wiadomo, że muszą być pewnie rzeczy zrobione i trzeba dokładnie wykonywać swoją pracę. Z rozmowy kwalifikacyjnej mało co jest prawdą, wiadomo, że trzeba troszkę podkoloryzować, aby tego nowego pracownika zachęcić do pracy, tym bardziej kiedy jest on potrzebny na już. Zachęcam pytać na rozmowie o wszystko, jeżeli coś jest nie jasne to od razu należy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dominika
@luna

Można Ci śmiało przyznać rację co do tego, że atmosfera jest zależna od tego, jacy współpracownicy nam się trafią. Mnie natomiast ciekawi system wynagradzania i premiowania w Gatta - Ferax. Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

@Jolanta

Najważniejsze aby przypasować regionalnej i możesz nic nie robić i cię nie zwolnią albo być jedna z najlepszych w wynikach ale nie przypasowałaś i do zwolnienia

Dominika
@Ellen

A odpowiesz na moje pytanie wyżej? Nie otrzymałam żadnej informacji. Jak to jest z wynagrodzeniem i premiami w Gatta - Ferax?

@Jolanta

Atmosfera zależy od salonu do jakiego trafisz. U nas jest dobra, tylko kiepskie wynagrodzenie, a wymagania ze strony firmy ciągle rosną. O coraz mniej przyjemnych klientach nie wspomnę.

Zbigniew
@pracownik

Rozumiem, że praca z klientami wymaga zdolności interpersonalnych. Czy masz prowizje od sprzedanych towarów lub zniżkę na asortyment sklepu?

PRACOWNIK
@Dominika

PODSTAWA - NAJNIŻSZA KRAJOWA I PREMIA OD SPRZEDAŻY, KTÓRA JEST JUŻ SPRAWĄ INDYWIDUALNĄ, W ZALEŻNOŚCI DO JAKIEGO SALONU TRAFISZ - MNIEJSZY LUB WIĘKSZY % OD UTARGU - SZAŁU NIE MA. I WBREW POZOROM W SALONIE Z GORSZYMI UTARGAMI, MOŻESZ ZAROBIĆ TYLE, CO W SALONIE LEPIEJ PROSPERUJĄCYM. MA NA TO WPŁYW KILKA CZYNNIKÓW - TEN GORSZY SALON LEPIEJ WYPADNIE W REALIZACJI SWOJEGO TARGETU - (WYŻSZY PROCENT), MNIEJ PRACOWNIKÓW NA CAŁY ETAT, A OSOBY NA ZLECENIE - NIE DOSTAJĄ PREMII - MNIEJ OSÓB DO DZIELENIA SIĘ KASĄ. STRASZNA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ.

kk
@Dominika

podstawa z najniższej plus premia za obroty. Nie spodziewaj się kokosów. Zmienił się system premiowania i podejrzewam, że od stycznia 2020 też się zmieni.

Pracownik1

Dziewczyny, co sądzicie o deputacie na maj? Czy tylko ja mam wrażenie ze zmierza to w złym kierunku...

Problematyczna
@Pracownik1

Nie no super jest, będziemy żywa reklamą co najwyżej rajstop za 17.90! Bo po co prezentować wzory.

Gatta1
@Pracownik1

Uwazam że firma chce abyśmy sprzedawały i polecały rajstopki które same nosimy :-D ale biorąc to pod uwagę to czego firma daje targety na inne modele niż przeznacza na deputat? Jedno z drugim nie idzie w parze.

@Problematyczna

Dokładnie, a tez nie ma co prezentować... kilka wzorów z letniej kolekcji wszystkie czarne a w ciągu dnia kilka oburzonych klientek „jak taka firma może nie mieć beżowych wzorzystych rajstop na kolekcje wiosna/lato”. Lepiej zajac się sprzedażą szali

Pracownik3
@123

Ejjj no przecież dostaniemy Tattoo cieliste ,ha ha ha ha ha ha ha ,laski co się tak przejmujecie ,macie pracę ,macie wypłaty sprzedajemy co oni chcą ,skoro mają taką swoją politykę firmy ,mądrzy siedzą tam na górze i wymyślają co nowe pomysły ,jeden głupszy od drugiego ,ja mam to gdzieś nawet mi pasuje że mogę chodzić w gładkich rajstopach a nie koszmarnych wzorach (nie których oczywiście),przerzucają się na ciuchy proszę bardzo jak mi będzie źle to się zwolnię teraz jest taki rynek pracownika że tylko przebierać.

luna21

Pracuję w salonie Gatta parę lat i zastanawiam się od dłuższego czasu jaki firma na plan i co jest jej celem ? marka Gatta jest kojarzona z produktami pończoszniczymi , których głownie produkcją się zajmuje. na sezon W/L 2019 tylko 3 modele rajstop i to czarne ?!!!!!!!!!!!!! żadnych skarpetek, czy podkolanówek we wzorki... a na pytanie czy coś będzie słyszę tylko odpowiedzi, ze to się nie sprzeda bo 10 lat temu było tego dużo i nie sprzedawało się.. No jak tak podchodzimy do biznesu i nie robimy badań rynku, to za parę lat będziemy w ogonie polskich firm z branży. Konkurencja pnie się do góry działy projektowe prześcigają się w pomysłach ...a Gatta produkuje rajstopkę z wiskozową podeszwą, której nikt nie chce kupować :(

Prawda
@luna21

Jestem okropnie ciekawa gdzie to kierownik lub KR mówi ze kiedys bylo więcej i sie nie spezedawalo i ze nie powiedzial ze bd wircej nie mowmy o nowej kolekcji jak na salonie mamy jeszcze zimowe rajstop. Nigdy na raz nieprzychodzily wszystkie modele z nowych kolekcji w jeden dzien. Z resztą sie zgodzę ze happy fet nie chca sie sprzedawac a miala byc taka innowacyjna rajstopa. Zamiast nich mogla powstać jakas fajna wzorzysta. Firma tetaz żeby nie stracić każe nam sprzedawać te rajstopy ale szczerze jesli klientka nie pyta albo sama na nie nie pokaze to nie wciskam na sile i nie mowie jakie one sa fajne. Moze pomysl fajny ale wykonanie. Na deputat jak wzielam to sa ok ale ta stopa u mnie dość wysoko zachodzi. Moze dlatego ze mam dosc maly rozmiar ale nie czuje sie komfortowo w tych rajstopach i baletkach.

@Prawda

A dlaczego nie proponujesz? Ja zawsze pokazuje klientce ok.2/ 3 opcje, mówię o wadach i zaletach i klientka sama decyduje co chce kupić. Może komuś się super sprawdzą? Nie dziwie się, że targety nie są wyrabiane, skoro jest takie podejście do sprzedaży. Nie obraź sie, ale może w takim razie lepiej sprawdzisz się na kasie w dyskoncie? Tam niczego nie trzeba proponowac.

Camisole
@luna21

Również zastanawiam się jakie są plany odnośnie przyszłości w firmie. Gatta kojarząca się z głównie z rajstopami wprowadza coraz więcej odzieży w kolekcji, a przez całą zimę nie mogłyśmy się doprosić choć kilku sztuk golfów i body golfów z kolekcji BASIC (wieczny brak na magazynie). Wygląda mi to na szukanie zarobku tam gdzie go raczej nie uda się znaleźć - a targety same się nie robią... Coraz więcej oczekiwań - szkoda, że sukcesywnie pensja nie wzrasta :|

Camisole
@Ellen

Fakt, czas zacząć interesować się ofertami pracy w dyskontach. Może i mają cięższą pracę jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, ale to idzie też w parze z większą pensją. W Gatta coraz ciężej zarobić sensowne pieniądze nawet przy bardzo dobrze wyrobionym targecie.

Thomas
@luna21

Produkcją pończoch i rajstop zajmuje się firma Wola która produkuje na zamówienie Gatta

Annick
@Thomas

Przecież Wola i Gatta to marki spółki Ferax, wiec to wszystko jedno kto komu i co szyje :D

Thomas

Nie polecam(usunięte przez administratora)zwłaszcza na magazynie detalicznym dostaniesz podstawę bez premi bo kierownik i brygadzista muszą mieć więcej dla siebie nie polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Gatta - Ferax Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Gatta - Ferax Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gatta - Ferax Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gatta - Ferax Sp. z o.o.?

Gatta - Ferax Sp. z o.o.