Opinie o Unisoft w Gdynia

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Unisoft. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Unisoft o rekrutacji.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Unisoft w Gdynia

Były pracowniś

Niestety z firmy zaczyna się robić korpo - szkoda tylko, że wraz z przebranżowieniem się firmy w korporację w parze nie idą wyższe wynagrodzenia. Firma zajmuje się rzeczami zbędnymi, wydają mnóstwo pieniędzy na bezsensowne projekty a przy okazji program ma multum błędów. Zamiast zająć się tymi błędami w programie, to na zebraniach rozmawiamy o "co sądzisz o kolegach z pracy". Żenada.

Weronika
@Były pracowniś

Czemu mieliby wydawać kasę na coś co nie ma sensu? Może to jakoś ułatwi prace jakaś automatyzacja coś? No i powiedz jak te stawki a przecież niedługo chyba rządowe podwyżki

@Były pracowniś

Dziękujemy za Twoją opinię, jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i merytoryczny dialog zarówno z obecnymi, jak i byłymi pracownikami. Odpowiedź zwrotna jest cenną informacją, z której wyciągamy wnioski by nieustannie usprawniać funkcjonowanie firmy. Od niedawna rozpoczęliśmy w firmie program, który wpłynie znacząco na poprawę funkcjonowania naszej organizacji, poprawi efektywność naszych działań a co za tym idzie pozytywnie wpłynie na satysfakcję naszych pracowników i klientów. Jeśli w ostatnim miesiącu byłeś lub uczestniczyłeś w spotkaniach dotyczących programu i masz opinię na ich temat to przekaż nam swoje spostrzeżenia pod adresem hr@unisoft.com.pl, dzięki temu będziemy odnieść się do Twoich spostrzeżeń i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Jako organizacja dynamicznie się rozwijamy, co wiąże się z prowadzeniem wielu projektów przez naszych pracowników, projekty są w trakcie, więc za wcześnie jeszcze na ocenę, zanim pozna się efekty ich pracy. Dziękujemy Ci za dotychczasową współpracę i życzymy sukcesów zawodowych.

@Pracodawca

Ja też uważam, że nasza firma idzie w dobrym kierunku

rodial

Zgadza się

Paulina
@rodial

To miło czytać, a ogólnie to macie jakiś wyznaczony cel? Jaki?

PS

Przez prawie rok byłem pracownikiem oddziału we Wrocławiu i absolutnie nie żałuję, że dołączyłem do firmy. Najbardziej należy docenić fakt, że osoby, które nie mają doświadczenia (i taką osobą byłem ja) dostają szansę, aby rozwijać się i znaleźć obszar, który jest zbliżony do kompetencji. Do tego bardzo szybki proces rekrutacyjny, co niewątpliwie jest na plus, bo nie czekałem na decyzję miesiąc, a zaledwie 1,5 tygodnia. Sam proces wdrożenia jest dosyć intensywny, ale jest możliwość stopniowego przyswajania wiedzy. W zarówno w oddziale, jak i całej firmie wszyscy są niezwykle pomocni i mimo swoich obowiązków starają się przekazać jak najwięcej wiedzy, której jest bardzo dużo. Nie ma tutaj typowego wyścigu szczurów, a bardziej praca zespołowa na wspólne dobro. Atmosfera można powiedzieć, że jest praktycznie domowa i faktycznie można to bardzo pozytywnie odczuć. We wrocławskim oddziale, w którym pracowałem, mogłem rozwijać się również w innych obszarach, a także konsultować i zgłaszać swoje propozycje, co pokazuje, że firma jest otwarta na zmiany oraz bierze zdanie pracownika pod uwagę. Każdy pomysł można przedyskutować i nie ma zaporowej postawy. Plusem są też wyjazdy do klientów, które nie są wielodniowe, a można wrócić na spokojnie w ciągu dnia jednego dnia do domu.

AktualnyPracownik

W firmie panuje sympatyczna mila atmosfera ale niestety swoje 3 grosze zaczyna dokładać centrala. Masa zmian, nowe programy kultury projektowej. Mimo szalejącej inflacji podwyżki dostajemy głównie w zakresie obowiązków, a same wynagrodzenia nie są duże. Konkurencyjne firmy potrafią na start dać 2-3k netto więcej... U mnie w oddziale po cichu szykują się masowe zwolnienia po wakacjach (wakacje są dobrym momentem na znalezienie nowego zatrudnienia, bo pracy jest znacznie mniej). A oddział pewnie przyjmie nowych, niedoświadczonych, którzy będą męczyć z klientem, a klient z nimi, a jak już się ogarną i zobaczą wynagrodzenia rynkowe to do widzenia i tak się kręci w tym Unisofcie :) Ale to widocznie taka strategia firmy zamiast zainwestować w dobrego pracownika, przychodzi tania siła robocza, wdraża drogi produkt. Zadowolenie klienta nie jest istotne ważne żeby kasa w Gdyni się zgadzała... Reasumując praca godna polecenia na start ale trzeba uważać żeby się nie zasiedzieć zbyt długo i nie dać sobie mydlić oczu obietnicami podwyżki widmo..

@AktualnyPracownik

Aktualnie Dream Team na najlepiej. Niestety... młodzi przychodzą, a później uciekają do lepszych miejsc pracy. Ja już też po 5 latach zastanawiam się nad zmianą. O 4 lata za dużo tutaj siedzę. Ważne jest to aby elita była zadowolona.

Rafał

Plusy: - kasa zawsze na czas - stabilność zatrudnienia - ogólnie fajna, rodzinna atmosfera - możliwość pracy zdalnej - możliwość bezpośredniego kontaktu z każdym pracownikiem od wdrożeniowca do dyrektora - szkolenia wewnętrzne Minusy: - zarobki o wiele niższe niż u konkurencji - brak premii za ukończone projekty, uznaniowej - stare technologie

@Rafał

Widzę, że plusów jest sporo, ale mam pytanie odnośnie tych zarobków. Niższe niż u konkurencji? To ile one wynoszą?

Zibi
@Ewa

Pensja na czas czy praca zdalna to są plusy w obecnych czasach? Myślałem że standard. Dodajcie może jeszcze że firma zapewnia biurko, krzesło i komputer do pracy. Szkoleń zewnętrznych nie ma ponieważ firma to technologiczny skansen - trudno byłoby obecnie znaleźć szkolenie odpowiadające potrzebom. Co do zarobków- niedługo na kasie w Lidlu będzie się zarabiało więcej.

Zibi
@Ewa

Paulina
@Zibi

A z tą premią, którą wyróżnił to czemu jest taki problem?

@Paulina

Bo tutaj nie ma premii Premie to masz zwrot za delegację ... 15 zł

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Firma ok. Jedynym mankamentem to zarobki. Konkurencja proponuje na start znacznie wyższe wynagrodzenie. Bez względu na to czy masz doświadczenie czy nie. Minusem jest brak premii za zrealizowane zadania. Chyba że możesz się dogadać na premię .... ale ... może lepiej nie dogadywać się. Czy bym wrócił? Raczej nie.

Zawsze znajdzie się pracodawca, który zaproponuje lepsze warunki nawet w stosunku do tego, który obecnie jest konkurencyjny. Jednak nie tylko warunki finansowe decydują o atrakcyjności pracodawcy. Nasza organizacja ma jeden z najniższych wskaźników rotacji pracowników. Nie stoimy w miejscu, program, który obecnie prowadzimy w organizacji zmierzający do podniesienia jakości naszych projektów, będzie miał zasadniczy wpływ na poprawę satysfakcji także naszych pracowników.

@Pracodawca

"Nasza organizacja ma jeden z najniższych wskaźników rotacji pracowników" Do czego to porównujemy ? Do poprzednich lat? Do innych firm? Warunki które są proponowane w Państwa firmie, nie są zbyt atrakcyjne pod względem finansowym. Na rozmowie było widać kręcenie nosem jak zaproponowałem 4 tys. na rękę, a dodam że mam doświadczenie we wdrażaniu systemów ERP.

Młody

Praca dla bardzo młodych bez doświadczenia i bez wykształcenia kierunkowego lub starych, którzy się zagapili i spędzili w tej firmie całe swoje życie. Zarobki bardzo słabe, premie za ukończone projekty nie istnieją, pracy bardzo dużo, nierzadko po godzinach i oczywiście nie płatnej. Na plus to że kasa zawsze na czas, brak korpo szczurów, fajni ludzie.

Czy w firmie Unisoft występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Programista?

W firmie nie ma systemu pracy zmianowej.

Agata
@Pracodawca

Czyli pracuje się na jedną zmianę? W jakich godzinach?

@Agata

Jeśli chcesz poznać szczegóły pracy na konkretnym stanowisku to proszę o kontakt na adres hr@unisoft.com.pl

Natalia AD

W oddziale Poznańskim przepracowałam 4 lata. Niezaprzeczalnie atmosfera w samym oddziale jak i w całej firmie powoduje, że zatrzymujemy się w niej na dłużej. Stabilne zatrudnienie, możliwość pracy zdalnej oraz samodzielnej organizacji pracy to duży plus danej firmy. Wadą stanowiska Asystentki jest brak dodatkowych szkoleń zewnętrznych oraz niskie wynagrodzenie, nieadekwatne do mnogości wykonywanych obowiązków. Polecam współpracę z firmą chociażby ze względu na możliwość wdrożenia się w obowiązki administracyjno-biurowe.

DD

Pracowałem w firmie 2 lata i gdyby nie prywatne zawirowania na pewno zostałbym tam jeszcze wiele lat. ZALETY: - pensja na czas; - stabilność zatrudnienia; - pozytywna atmosfera!; - wsparcie od współpracowników; - możliwość samodzielnej organizacji prac; - możliwość pracy zdalnej (część wymiaru czasu pracy); - docenianie przez współpracowników i klientów (jeżeli jesteś wdrożeniowcem to codziennie słyszysz, że uratowałeś komuś życie :D); - szkolenia wewnętrzne; - pracę można rozpoczynać między 7 a 9; - otwartość firmy na pomysły i sugestie (wystarczy rozmawiać i się zaangażować); - brak języka angielskiego w pracy (zaleta i wada). WADY: - dużo kanałów komunikacji; - rozproszone źródła informacji. INFO Widziałem w komentarzach opinie, że nie ma ścieżek kariery i nie ma zewnętrznych szkoleń. - w ostatnim czasie zostały opracowane ścieżki kariery i przeprowadzone rozmowy z pracownikami w tej sprawie; - co do szkoleń - Myślę, że wszystkie szkolenia, które są niezbędne do wykonywania pracy są przeprowadzane wewnątrz firmy. Jeżeli ktoś chce odbyć jakieś szkolenie zewnętrzne, to polecam o tym porozmawiać :) jestem przekonany, że będzie ok (sam nie próbowałem). Polecam firmę, DD.

Czy w Unisoft zatrudniani są obcokrajowcy?

Na razie nie. Nie zdarzyło się chyba. Ale nie wiem czy ktoś taki się starał. Myślę, że nie byłoby z tym problemu. Od prezesa po szeregowego pracownika wszyscy są pomocni. Praktycznie każdy "nowy" jest wchłaniany do zespołów jak wodę gąbka. ale musisz coś tam wiedzieć albo mieć osobowość i rokować na szybki rozwój...

Atmosfera na plus. Rozwój - jeżeli chcesz się rozwinąć to musisz sam pracować na to. Brak zewnętrznych szkoleń dla pracowników. Na duży minus to wynagrodzenie. W podobnych firmach na starcie można dostać 2000 tys netto więcej. A podwyżki zdarzają się bardzo rzadko.

Kizi

2000 tys

Jasio

Wiecie może czy firma prowadzi rekrutacje? Trudno dostać się?

@Jasio

Jeżeli zaakceptujesz wynagrodzenie oraz nie przeszkadza Tobie praca z reliktami komunizmu (spółdzielnie mieszkaniowe) to na pewno pracę dostaniesz.

W tych reliktach komunizmu też się sporo pozmieniało. To prawda, że nie można porównać spółdzielni do klienta korporacyjnego, ale czy to wada? Czasem buduje się bardziej sympatyczną i osobistą relację z klientem.

xyz

Jeśli cenisz niezależności w działaniu ale masz w sobie dużo dyscypliny. Jeśli w relacjach z klientami czujesz się jak ryba w wodzie. Jeśli lubisz rodzinną atmosferę i nie chcesz być częścią korporacyjnej sztampy to Unisoft jest idealnym środowiskiem pracy dla ciebie. Unisoft to grono pasjonatów, którzy wierząc w misję Firmy pracują w niej latami. 5, 10, 15 czy 20 lat to staż imponujący, którego mógłby pozazdrościć niejeden pracodawca. Praca w oddziale, tutaj mam na myśli oddział Lubin-Wrocław, opiera się przede wszystkim na wzajemnej pomocy ale nie tylko. Pomocy możesz szukać w innych oddziałach ale i w centrali. Bo taki jest Unisoft. Wszyscy sobie pomagają i każdy na tą pomoc się otwiera. Ogromnym plusem jest również fakt, że Dyrektor oddziału nie zamyka się na kandydatów bez doświadczenia. Dzisiaj jest to niezmiernie cenne ponieważ pracodawcy oczekują kandydatów najlepiej młodych i z wieloletnim doświadczeniem. Jeśli twój potencjał zostanie zauważony i dostaniesz szansę, to tak naprawdę od twojego zaangażowania i motywacji zależy czy umowa próbna zostanie przedłużona. Jeśli się sprawdzisz a poczucie bezpieczeństwa jest dla ciebie ważne to możesz w Firmie pracować nawet do emerytury. Gdyby nie pewien splot okoliczności, który zmusił mnie do odejścia, nadal byłabym częścią tego wspaniałego Zespołu. Bo to jest wspaniały Zespół i nigdy zdania o nim nie zmienię.

ZYX
@xyz

Wow :)

@xyz

Co kieruje ludźmi, którzy całe życie pracują w jednej firmie?

@Kandydat

Może fakt, że z rozwojem zintegrowanego systemu nigdy nie stoi się w jednym miejscu, ciągle uczy się nowych rozwiązań, nowych funkcjonalności. Do tego dochodzą aplikacje webowe oraz mobilne. System pracy jest taki, że nie pozwala na żadne animozje między pracownikami, tak jak to bywa w innych firmach, kiedy ludzie przez kilka godzin są stłoczeni w jednej przestrzeni. Można tak ułożyć sobie pracę, że spędza się jeden dzień w tygodniu w biurze. Jednocześnie firma jest bardzo prorodzinna i akceptuje fakt, że ludzie mają życie prywatne. W pewnym okresie życia to jest znacznie ważniejsze niż korporacyjny wyścig szczurów i krzywe patrzenie na matki, które muszą wziąć L4 na dziecko.

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Unisoft?

Calość na konto

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Unisoft. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Nie

Nie

Jack

Pracowałem w firmie 5 lat , a następnie po roku przerwy kolejne 2 lata jako Wdrożeniowiec Systemu Informatycznych. Fakt, że mogłem powrócić już świadczy że w firmie panuje dobra atmosfera i można się spokojnie z tym pracodawcą dogadać. Na początek można liczyć na umowę próbną, po 3 miesiącach umowa o pracę. Firma raczej poszukuje osób na dłuższą metę więc karierowiczom nie polecam. W zamian dostajemy pensje w terminie, stabilizację, duże wsparcie koleżanek i kolegów z danego oddziału, możliwość skorzystania ze służbowego pojazdu i względny spokój do realizacji swoich zadań. Generalnie jest ok.

Zainteresowana
@Jack

Czy firma posiada duży budżet na szkolenia zewnętrzne? Czy można się rozwijać w zakresie zarządzania projektami (Six Sigma, Black Belt etc).

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w Unisoft?

Joanna

Warunki opisujemy przy rekrutacji na konkretne stanowisko. Gdy jej nie ma możesz zgłosić chęć dołączenia do nas, wysyłając cv i parę słów od siebie na jakie stanowisko lub jaki obszar kompetencji Cię interesuje. Cv możesz wysłać na adres: hr@unisoft.com.pl. Jeśli będziemy mogli zaproponować Ci stanowisko, na które aplikujesz, następnym etapem będzie rekrutacja.

Krzysiek

W Unisofcie rozpocząłem swoją karierę zawodową jako programista, pracowałem ponad 4 lata. Atmosfera w firmie jest świetna, są osoby z dużym doświadczeniem, które mogą przekazać naprawdę dużą wiedzę, wszystko zależy od pracownika czy chce się rozwijać czy nie. Posiadają benefity takie jak multisport i opieka zdrowotna, są organizowane wspólne spotkania przy ognisku i muzyce.

Czarna

Witam, Na jakie zarobki można liczyć jako wdrożeniowiec we Wrocławiu? Czy ktoś może wypowiedzieć się o atmosferze w tym oddziale (ocena na Gowork nie jest zachęcająca)

Ladyhawke
@Czarna

Atmosfera jak najbardziej pozytywna, pomagamy sobie wzajemnie, mamy dobre relacje z klientami. Rotacja w oddziale jest bardzo mała, dlatego rzadko szukamy pracowników.

Warte przemyślenia.
@Czarna

Oddział Lubin - Wrocław (usunięte przez administratora) Osoby takie nie potrafią stworzyć i utrzymać odpowiednich więzi z innymi ludźmi, nie mają zdolności empatii, nie potrafią z nikim współpracować. Dlatego też nie polecam pracy w tym oddziale osobom, które mają do siebie szacunek i nie chcą być nieszanowani, lekceważeni, zbywani i okłamywani. Pomijam aspekt braku rozwoju, awansu, niskich zarobków i brak pozapłacowych świadczeń dla pracownika.

Dyrektor oddziału
@Warte przemyślenia.

Jako Dyrektor prowadzę oddział od ponad 15 lat. Mam doświadczenie w zarządzaniu i rekrutacji ludzi o czym świadczy stały zespół pracowników, w którym rekrutacje odbywają się niezmiernie rzadko. Zdarza się także, że pracownik po odejściu i pracy u innego pracodawcy wraca do nas po raz drugi. Nikomu nie odmawiam takiej drogi, doświadczenie pozwala mi także na przyjęcie pracownika bez doświadczenia, jeśli dostrzegam w nim potencjał. Niemniej okres próbny jest dla mnie i dla pracownika czasem na rozpoznanie, czy ta wstępna ocena była właściwa, co deklaruję już przy przyjęciu do pracy. Jeśli decyzja jest na nie – rozstajemy się. Jeśli coś w tej procedurze nie zadziałało i pracownik, nawet na umowę krótkoterminową ma negatywne odczucia co do rozstania, to czuję się za to odpowiedzialny, tak jak w tym przypadku.

lolo

to oni jeszcze istnieją ??? Dalej clipper i pascal ?:)

Clipper
@lolo

Clipper - nie, Pascal - tak

Zostaw merytoryczną opinię o Unisoft - Gdynia

• Jak się pracuje w Unisoft?

Zobacz opinie na temat firmy Unisoft tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Unisoft?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 7 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Unisoft?

Kandydaci do pracy w Unisoft napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Unisoft