ITMAGINATION Sp. z o.o.

Opinie o ITMAGINATION Sp. z o.o.

Graf

Przed rekrutacją byłam zapewniana, że dostanę odpowiedź, nieważne czy pozytywną czy negatywną. Nie dostałam żadnej. Mimo, że odzywałam się mailowo do HR z pytaniem o wynik. Bardzo niekulturalnie i niesłownie.

Uogólnienie

Uogólniłbym tą tezę na całą firmę :)

Q
@Uogólnienie

Od kiedy odszedłeś poziom znacząco urósł. Także dzięki :)

Logic

Taa...zamykają firmę? a to pewnie dlatego szukają nowego hr. I pewnie też dlatego już są podpisane nowe umowy. Szkoda starego hru ale jak to mówią nie ma ludzi niezastąpionych. Mam tylko nadzieję że wreszcie zrozumieją że Hr to nie tylko rekrutacja. Brakuje im kogoś kto będzie zarządzał talentami kogoś od relacji pracowniczych . (usunięte przez administratora)I potrzebują uwagi, rozwoju a nie tylko kasy. Firma się rozrosla na tyle że zarząd już nie ma czasu na rozmowę z każdym, czas najwyższy zrobić prawdziwy hr. Skutki olewania innych funkcji hrowych niż rekrutacja widać gołym okiem na tym forum.

Gone.
@Logic

"jak to mówią nie ma ludzi niezastąpionych" - ciekawe podejście ;) Osoba od relacji pracowniczych była, ale zakończyła pracę z ostatnim dniem stycznia. Firma się nie rozrasta tylko się kurczy. Zarząd z resztą też. Znam natomiast większe firmy, w których zarząd ma codzienny kontakt z pracownikami. W ITM rozmowa z zarządem oznacza najczęściej zakończenie współpracy.

Tarczyniaczek
@Gone.

Zarząd jak to dumnie brzmi

Crowdfunding

Co sądzicie o pomyśle aby zaparkować na Chmielnej samochód z tekstami z niniejszego forum aby już nie przybywało poszkodowanych?

Crowdfunding

Nie o to mi chodziło. Mamy ciężko pracować i generować zyski, ale ten co zawarł z nami Umowę ma się z niej wywiązać z części pisemnej jak i ustnej, w szczególności wypłacać wynagrodzenie i szanować nas.

@Crowdfunding

A to ktoś tam jest jeszcze zatrudniany

Aragejtor

Pieniedzy nie ma nigdzie.

Dyniel

Nr 1 aplikacji biznesowch w app store

UI Designer

RIP IT Fraudation

Pytanie drugie - czy im płacą?:P Pewnie nie:P

Analityk

A co jest najciekawsze od dłuższego czasu jest dobra koniunktura dla takich firm, strach pomyśleć jak się koniunktura pogorszy to co tu będzie

Ciekwawy

Czy firma kogoś w ogóle ostatnio zatrudniła? Czy ktoś z Was widział nową osobę? Jak dawno?

Por
@Ciekwawy

Widział ktoś w ogóle ostatnio kogoś nowo zatrudnionego? Jak dawno to było?

@Por

Zatrudnia się czy te ogłoszenia to takie fejki?

itm waw
@Ciekwawy

właśnie widziałem kilka nowych osób. Wiem też że do mojego zespołu dojdą w lutym inni. Słyszałem też będą nowi ludzie w innych zespołach.

Q

Człowieku o czym Ty piszesz? Z tego co mi wiadomo wszystkie faktury są płacone w terminie. Nie dorabiaj już historii.

Ciek
@Q

Tak. Nie znajdzie się nikt kto zaprzeczy?

Dostawca
@itm waw

Owoce też widziałeś?

Przemo

Złożyć wypowiedzenie i być straszony karami i brakiem pensji jak każdy na wypowiedzeniu. Czy przetrwać jeszcze konta kilka miesięcy aż mi się umowa skończy? To są moje ostatnie dylematy w tej firmie.

Cisza

Wszyscy dostali kasę na czas. Są owoce, działa multi sport, jest kran. Liczba odejść/zwolnień marginalna, liczba przyjęć na zwyczajnym poziomie. Są nowi kliencie, projekty. Nikt nie myśli o ewakuacji. Morale wysokie. Nie dzieje się nic niepojącego. Firma ciągle się rozwija i ma co raz więcej projektów, szczególnie zagranicznych. Burza w listopadzie i grudniu była nieproporcjonalna do jakiś niewielkich zawirowań. Temat usechł.

ktoś
@Cisza

Niewielkich zawirowań?

Cisza
@ktoś

Nie wiem. Pytam.

@bahamaboy

Ciekawe w jakim przypadku powstała tutaj burza byłaby proporcjonalna :)

???

A jest po wracać z Barcelony?

On

Jakich problemach człowieku? Firma normalnie pracuje, wszystko jest ok. Patrząc na to ile osób zapisało się na wigilię firmową można szybko wywnioskować, że spooora cześć komentarzy to są wpisy 1-2 osób. No chyba, że komuś firma tak obrzydła, że idzie na wigilę na złość to ok. To wtedy jest ich sporo.

@pieseł
@On

A ile się wpisało ? :)

Lol

Widocznie jesteś taki kiepski

Sprostowanie
@Lol

kiepska to jest firma o której tu piszemy.

P.

Ale pomocne czy nie ?

Pr.

Ciesz się, że jesteś tylko komentującym na forum, a nie członkiem zarządu, bo nie ponosisz ryzyka odpowiedzialności za zobowiązania spółki.

Życzenia

Chciałem firmie życzyć ciągłego rozwoju oraz co raz większej ilości projektów, szczególnie zagranicznych. Ale cały rok czytałem wszędzie w mediach społecznościowych, ze firma się ciągle rozwija i ma co raz więcej projektów, szczególnie zagranicznych. Skończyło się masowymi zwolnieniami i odejściami i problemami z realizacją swoich zobowiązań w terminie. Boje się, że jak w 2018 trend większej ilości projektów, szczególnie zagranicznych się utrzyma to firma tego nie przetrzyma. Więc nie wiem czego życzyć.

prawdepowiadam

Przecież nikt Was nie zmusza do pracy w firmie, prawda? Jeśli komuś się nie podoba, to przecież może pracować u kogoś innego. I teraz meritum sprawy - to jest firma, która należy do udziałowców i musicie wszyscy zrozumieć, że mogą z nią zrobić, co tylko będą chcieli. Nie chcecie brać w tym udziału - odejdźcie. Anonimowe hejtowanie właścicieli, zarządu czy kolegów/koleżanek z pracy jest po prostu słabe. Można tu wytykać wiele błędów, ale albo to wyjaśniacie, zostajecie i chcecie, żeby było lepiej, albo idźcie gdzieś indziej. Pamiętajcie, że jednym z powodów dla których to Wy pracujecie dla udziałowców ITM, a nie oni dla Was, jest to, że nie mieliście pomysłu, umiejętności, odwagi i charakteru, żeby założyć własną firmę i w 10 lat zatrudniać 400+ osób i generować milionowe przychody. Dlaczego? Każdy zrobiłby to lepiej, ale nikt tego nie robi. Duża organizacja nigdy nie będzie działała, jak mała organizacja. Już nie będzie tego klimatu, pogaduszek w kuchni i perspektywy, że każdy jest ważny. Nie czarujmy się, nie jest. Uwaga. Nie poddaję ocenie czy ostatnie zmiany w firmie są dobre, czy złe - moim zdaniem to nie zadziała, ale kto nie chce w tym brać udziału niech odejdzie. A teraz krótka prognoza: 1. Programiści już odchodzą, będzie więcej odejść. W średnim okresie będzie problem z realizacją zamówień. 2. Może się jednak okazać, że nie będzie to aż taki problem, bo następni będą pozostali w firmie kluczowi pracownicy, którzy przynoszą dużo pieniędzy - znani w branży (mniej lub bardziej) z własnymi kontaktami. Będzie zatem mniej pracy. 3. Te zmiany pociągną za sobą serię decyzji opartych na emocjach i przekonaniu o własnej nieomylności. Jedynym hamulcem będą wyniki, bo to wynik są najważniejsze, jak się szuka nabywcy. Tutaj problemem będą odejścia, przecież nikt nie kupi ITM tylko dla brandu i portfolio... Pozostaje pytanie czy wystarczy cierpliwości, żeby dociągnąć wyniki do takiego poziomu, żeby dało się to komuś sprzedać za godziwe pieniądze. 4. Największym problemem pozostanie nieustannie brak strategii, który widać po ciągłych zmianach planu. Jakie były nastroje na poprzedniej Wigilii? No co najmniej mocarstwowe :) Nawet najlepsze chęci wymagają planu, plan strategii, a ta realizacji. Wszystko to konsekwencji w działaniu. Jeśli tak się stanie, to ITM jak szybko urósł, szybko się skurczy. Ale jest też inna droga.... bo może to wszystko zadziała, ale żeby zadziałało, trzeba dialogu pomiędzy pracownikami a zarządem, mniej emocji i hejtu w godzinach pracy za pieniądze ITM. Działajcie, albo odejdźcie.

Inspired

Nie wiem czy to nowa misja/wizja/plan zarządu firmy, bo brzmi jak tak jasno, przekonywająco, przydatnie i rzetelnie jak stanowisko wobec ostatnich wydarzeń.

Hipokryzja

Ciekawe co wpisze sobie big dan w cv jak bedzie szukał pracy bo HH już polecają się nie chwalić pracą dla tej firmy :D

Odpowiedź
@Hipokryzja

Ale czy do wykonywania prostych prac fizycznych czy pracy w fast food też trzeba składać CV? Bo do sprzątania wystarczy dać ogłoszenie.

Pasibrzuchon

Owoce w kuchni oraz aktywna karte multisport tez pewnie widziales.

Polecam ITM

To forum już dawno przestało przynosić jakąkolwiek wartość merytoryczną na temat firmy. Stało się wylęgarnią hejterów, zazdrośników, frustratów i osób pokrzywdzonych przez życie, którzy swoje porażki życiowe przelewają na firmę, anonimowo przez internet. Polecam wszystkim ITMAGINATION. Pozdro i wesołych świąt hejterzy :-)

RobinChudł

Przeczytałem internet o Itm. To w końcu porządna firma czy omijać szerokim łukiem? Mają poślizgi w płatności regularnie czy tylko raz i się halo zrobiło z tego przy 1 podknieciu? Napiszcie proszę

J

Wypłaty wpłynęły kilka dni przed czasem i jakaś taka dziwna cisza nastała :)

Prawie
@J

Super. Jeśli nikt do poniedziałku wieczorem nie zaprotestuje, że nie dostał pieniędzy trzeba potwierdzić, że wróciła normalność, a nawet coś więcej gdyż było kilka dni przed czasem. Wszyscy już dostali wszystko?

stef

bo było pytanie czy będą na czas, to była odpowiedź że skoro już niektóre są, to pewnie będą wszystkie na czas. Po to pisać.

Nie czepiajmy się jeszcze. Firma ma czas do 11.12.2017 do końca dnia, do tego dnia nie mamy prawa się jej czepiać ani linczować tutaj. Nie jest to nic nadzwyczajnego dla każdego kto pracuje w finansach, że przelewy wychodzą partiami. Umowy o pracę zazwyczaj wychodzą zbiorczo wg list, ale faktury współpracownik różnie, byle by w terminie. Firma na pewno bardzo się stara i ma kasę. Poczekamy do poniedziałku wieczór z osądami.

Heheszki
@Andrzej

Popieram. Poczekajmy także ze świętowaniem, aż wszyscy będą mieli pieniądze za październik (TGK) i listopad.

Innowator

Czytam to forum od jakiegoś czasu i napiszę tylko kilka zdań. Z firmy odszedłem jakiś czas temu, mniej więcej w czasach rebrandingu, ponieważ widziałem w którą stronę to idzie. Niestety - cały ten marketing w social media jacy to jesteśmy wspaniali, jakie mamy wartości i super projekty spowodował, że oczekiwania pracowników co do firmy mocno wzrosły. Spowodowało to ogromny wzrost motywacji i nadzieje na przyszłość. Rzeczywistość okazałą się jednak inna - firma ITMAGINATION jest taką samą firmą jak dziesiątki mniejszych i większych na rynku. Niczym się nie różni i nie jest ani gorsza, ani - niestety - lepsza. Dotykają ją te same problemy - niewykształcona kadra managerska, wyrastająca z osób technicznych rzuconych na głęboką wodę, problemy na projektach, klienci nie płacący na czas itp. itd. Jeżeli ktoś szukał ziemi obiecanej, to niestety nie tutaj. Wartości - tak jak wszędzie, kierujemy się nimi gdy jest nam na rękę. Innowacje - fajnie jak są i są dochodowe? Human2Human - to po co podpisujecie kontrakty B2B, dlaczego nie ma zatrudnienia na UOP. Wszystko pięknie, ale tak jak w przypadku każdej firmy zależy w jaki okres trafisz, do którego zespołu trafisz i co akurat się wydarzy u Ciebie w projekcie. Poczytajcie opinie o innych firmach, nie tylko w branży. Dlatego nie warto się zabijać i doskonale zdawać sobie sprawę, że to jest robota jak każda inna i tak samo jak każda inna firma mogą być problemy z wypłatą wynagrodzeń, zwolnieniami, wewnętrzną polityką itp. itd. Tak więc polecam przepracować 8h, zamknąć laptopa, zostawić go na biurku i iść do domu.

Zostaw merytoryczną opinię o ITMAGINATION Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ITMAGINATION Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 11 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ITMAGINATION Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ITMAGINATION Sp. z o.o.