ITMAGINATION Sp. z o.o.

Opinie o ITMAGINATION Sp. z o.o.

Hanna

@23 rozumiem, że nie zgadzasz się z opinią @Pracownik. Jak Ty oceniasz ITMAGINATION jako pracodawcę? Długo już pracujesz w firmie? Jak wygląda codzienna praca w Twoim dziale? Takie informacje mogą być cenne dla osób, które zastanawiają się nad aplikacją.

Są pracownicy zadowoleni z pracy w firmie!!!! i nie narzekają.

Niektórzy tak mają, że jak jest dobrze to szukają przysłowiowej dziury w całym. Firma dobrze prosperuje i nie mogę zrozumieć dlaczego tak piszecie? Nie ma ideałów.

Szybka reakcja HRu zawsze na proposie :)

@Lupus Czasami są potrzebne opinie wskazujące błędy w firmach ale w przypadku ITMAGINATION to chyba przesadzasz? Wszystko byś ustawiał według własnej wizji ale to nie jest Twoja firma i ktoś może mieć inne zdanie.

avik

Tyle, że on ma racje. Wiadomo, że w HRe musicie tak odpisywać bo te komentarze uderzają w Waszą pracę :)

UI Designer

Przed rekrutacją byłam zapewniana, że dostanę odpowiedź, nieważne czy pozytywną czy negatywną. Nie dostałam żadnej. Mimo, że odzywałam się mailowo do HR z pytaniem o wynik. Bardzo niekulturalnie i niesłownie.

Była

Firma będzie się rozwijać, bo cała branża będzie. Niedojrzałość właścicieli swoje konsekwencje będzie miała dopiero za jakiś czas bo skupieni na sobie, popisujący się samochodami i gadżetami młodzi ludzie jakimi są tzw. ddl muszą po prostu tę drogę przejść. Dopiero czas nauczy ich szacunku do ludzi, uczciwości wobec klientów i pracowników. Teraz jednak muszą siedzieć na fejsbuniu i wzajemnie sobie lajkować swoje posty bo ich ego zwyczajnie dojrzewa.

Były

Powinniście cieszyć się , że firma ma nowy kontrakt przynajmniej tak wynika na podstawie dużej liczby ofert pracy. Pracowałem w firmie i mam sentyment , ja się cieszyłem jak były nowe akcje z klientami. Co wam po takim marudzeniu? Więcej pracy to i więcej kasy.

Ochotnik

ITMAGINATION ma aktualnie dużą ofertę pracy i zastanawiam się jaki jest tego powód? Firma się rozwija?

pozdro
@Ochotnik

no pewnie dali ogłoszenia

Hanna

@NIck dlaczego uważasz, że firma ITMAGINATION Sp. z o.o. to 'zero'? Co jest powodem Twojego negatywnego nastawienia do firmy? Jesteś/byłeś pracownikiem ITMAGINATION Sp. z o.o.? Napisz nam więcej o swoich doświadczeniach.

Hanna

@Bryndza bardzo dziękuję za Twoją ocenę. A długo pracowałeś w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Hanna

@Bryndza nie wiem jak jest w przypadku tej konkretnej firmy. Najczęściej firmom jednak zależy na określonym doświadczeniu/cechach/umiejętnościach. Jeżeli kandydatowi brakuje kilku wymaganych przez firmę umiejętności, to firma może zdecydować się na dalsze poszukiwania.

Hanna

@Bryndza a może po prostu jeszcze nie znaleźli nikogo właściwego na dane stanowisko?

Bryndza
@Hanna

a co znaczy właściwego? Jak ktoś spełnia kryteria to jest właściwy, jak brakuje kilku umiejętności, to albo firma ponosi koszty doszkolenia, albo się zatrudnia taniej, na czas doszkolenia, potem pensję się wyrównuje. Co znaczy według Pani odpowiedni kandydat? Tani i uległy jak prostytutka z lasu?

Hanna

Patrzyliście na oferty pracy do ITMAGINATION Sp. z o.o.? Bardzo często pojawiają się nowe. Myślicie, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie? :)

Pracownikobecny

Itmagination jest zupełnie bez wazeliny dobrą firmą

Bryndza

BTW jak firma placi malo to zwieksza ryzyko ze pracownik na drugi dzien nie przyjdzie i tyle

Myślę że to Ty robisz ten wpis żeby tylko komuś przesładzać. Wszyscy ich chwalą a jedynie Ty dopatrujesz się zmowy i wpisywania dobrych opinii. Jak tylko ktoś napisze dobrze natychmiast jest masa opinii negatywnych, nie rozumiem po co? A może to konkurencja chce zaszkodzić?

HatersGonaHate

Ja w przeciwieństwie do przedmówców bardzo chwalę sobie pracę w ITMAGINATION, w której pracuję ponad 2 lata. To mój trzeci pracodawca i jak na razie najlepszy ze wszystkich. Firma szybko rośnie, pojawiają się nowi klienci, także międzynarodowi - anglojęzyczni. Wynagrodzenie jest jest konkurencyjne, jeżeli znasz się na swojej pracy zarobisz porównywalnie, a bardzo często lepiej niż u konkurencji. Firma ma już swoją skalę, daje to możliwość zmiany zespołu, projektu czy przejścia do projektu realizowanego u klienta, jeżeli ktoś chce sprawdzić jak pracuje się po drugiej stronie - wystarczy porozmawiać z przełożonym :) Umowa - wiele osób narzeka na zapisy umowy. Pracowałem wcześniej u innych dostawców oprogramowania i przypadku umowy B2B zawsze były zapisy o zakazie konkurencji czy kary za zerwanie kontraktu bez zachowania okresu wypowiedzenia. To chyba naturalne, w przypadku umów B2B firma musi chronić się przed tym, że pracownik z dnia na dzień po prostu przestanie przychodzić do pracy nikogo o tym nie informując :) Podczas rozmowy rekrutacyjnej nie miałem żadnych problemów z tym, żeby zabrać umowę do domu i na spokojnie przeczytać przed podpisaniem. W przypadku pytań dziewczyny z HR udzieliły mi potrzebnych informacji. Co do atmosfery - również oceniam ją pozytywnie. Oczywiście zdarzają się hejterzy, ale ogólnie pracuje się dobrze, z każdym można się dogadać. Co do warunków pracy biuro przeszło gruntowny remont, wygląda bardzo nowocześnie. Ostatnio pojawiły się biurka z elektrycznie regulowaną wysokością i nowe wygodne fotele. Zespoły mają oddzielne budżety na wyjścia integracyjne. Przynajmniej raz w tygodniu dostajemy świeże owoce, są piłkarzyki, XBOX dostępne dla pracowników. Firma organizuje duże imprezy integracyjne dla wszystkich pracowników. O podstawach typu automaty z batonami czy ekspresy z kawą nie wspomnę. Dodatkowo są również zajęcia sportowe, która firma sponsoruje (piłka, Squash). Na święta każdy pracownik dostaje paczkę ze słodyczami. Cyklicznie firma organizuje również inspiration booster, na który zaprasza osobę z zewnątrz lub wewnątrz organizacji którzy prowadzą wykłady na różne tematy. Firma sponsoruje też certyfikację Microsoft - sam zdałem dwa egzaminy, za które firma mi zapłaciła. Co do minusów firmy - z uwagi dużą ilość projektów często z napiętymi harmonogram od czasu do czasu trzeba posiedzieć w nadgodzinach. Podsumowując - szczerze polecam ITMAGINATION.

arystoteles

Na pierwszy rzut oka firma robi dobre wrażenie - jest o niej dosyć głośno na portalach spolecznościowych (min. chwali się szybko rozrastającym sie zespołem), ma fajną, nowoczesną stronę internetową a przed rozmową rekrutacyjną - w modnie urządzonym biurze - jesteśmy mile witani przez ładne dziewczyny z recepcji. No i to by było na tyle - teraz przygotuj się tylko na gorsze. Po pierwsze, ITM oferuje bardzo niekorzystne warunki współpracy. Nie mogę niestety rozwinąć tego wątku ze względu na zachowanie poufności (boję się kary finansowej), ale polecam dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zapisami umowy (patrz Wskazówki dla Pracownika). Jeśli jednak zdecydujemy się na współpracę (co szczerze odradzam), to czeka nas żmudna walka z chaosem organizacyjnym i totalnym brakiem zaufania do pracownika (ze strony nie-IT). Natomiast po stronie IT spodziewajmy się braku jakichkolwiek spójnych metodyk pracy - jeżeli liczysz na takie rzeczy jak Scrum, CI, TDD, code review itp. to możesz się srogo rozczarować . Zespoły sprawiają wrażenie tworzonych na prędce z zupełnie przypadkowych ludzi (duża rotacja pracowników, wśród deweloperów większość pracuje poniżej 1 roku), będących dziwną mieszanką np. początkujących frontendowców (majacych trudności ze zdefiniowaniem klasy w CSS )z mid-seniorami w backendzie. Nic dziwnego, że w rezultacie projekty nie trzymają się terminów co próbuje się rozwiązać pogarszaniem standardów jakości (o ile w ogóle jakieś były) i tworzeniem kodu na szybko, byle "u mnie zadziałał". Nie zdziw się również, jeżeli z dnia na dzień dowiesz się o tym, że od jutra pracujesz w innej technologii, w zupełnie innym zespole w biurze nowego klienta na Mordorze (tak było w moim przypadku, na szczęście tego samego dnia złożyłem wypowiedzenie:) ). Wskazówki dla Pracodawcy: ITM, nie idźcie tą drogą! Wskazówki dla Pracownika: Omijać szerokim łukiem. Jeśli jednak jesteś zdesperowany albo lubisz przygody i mimo wszystko chciałbyś wziąć udział w rekrutacji do ITM to pamiętaj o tych 3 rzeczach: 1. podczas rozmowy rekrutacyjnej poproś o przesłanie wzoru umowy na maila 2. dokładnie zapoznaj się z zapisami i zastanów się, czy chcesz pracować na takich warunkach(negocjuj!) 3. Jeśli zdecydujesz sie podpisać umowę, to przed spotkaniem wydrukuj egzemplarz, który otrzymałeś na maila i sprawdź jego zgodność z tym, który dostaniesz do podpisania!

tomas

Największe minusy tej firmy to: - fatalnie prowadzony proces rekrutacji (zamęczanie kandydata pytaniami spoza jego zakresu specjalizacji i potencjalnych obowiązków na pożądanym stanowisku) - zatrudnianie tylko wyłącznie na (usunięte przez administratora), inne formy zatrudnienia niestety nie wchodzą w grę - brak dodatkowych benefitów poza standardową opieką medyczną i Multisport (tyle oferują dziś nawet supermarkety) - słabe relacje z byłymi pracownikami firmy- wielu z nich rozstaje się z firmą w fatalnej atmosferze także z winy pracodawcy

nie polecam

Chłopie, sposób organizacji warunków pracy u klienta - jak tam u nich byłem - świadczył o tym, że ich interesuje TYLKO to czy dostaną kasę od klienta i W OGÓLE nie interesuje ich to czy Ja się czuję w pracy dobrze. Od tej strony patrząc spośród ponad 15. firm dla których pracowałem - plasuje to ich na ostatniej pozycji ex aequo z pewną mordownią wytwarzania oprogramowania. W mojej ocenie nie powinni się obrazić za ten wpis, ponieważ to jest PRAWDA. Ja do nich nie pójdę nigdy po referencje, oni zaś powinni się liczyć z przyszłą opinią ludzi którzy dla nich pracują.

Kwalifikacje
@nie polecam

Skoro pracowałeś juz dla ponad 15 firm to znaczy, ze nigdzie nie zagrzałeś na długo - może to jednak z Tobą i Twoimi kwalifikacjami jest coś nie tak?

Tester

Pracuję w ITMAGINATION już jakiś czas. Firma bardzo ambitna i widać na żywo jak szybko się rozwija. Nowi klienci, nowe biura, rebranding nie tylko wizualany. Wiadomo, że w każdej firmie są obszary do poprawy. Tu czuć, że realnie właścicielom zależy na poprawie doświadczeń pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o ITMAGINATION Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ITMAGINATION Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 11 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ITMAGINATION Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ITMAGINATION Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ITMAGINATION Sp. z o.o.