logo ITMAGINATION Sp. z o.o.

ITMAGINATION Sp. z o.o.

Warszawa

Opinie o ITMAGINATION Sp. z o.o.

Maniek 2014-10-17 23:21
Firma naprawdę dobra: ciekawe projekty, możliwość rozwoju, ambitne zadania, konkurencyjne wynagrodzenie i co najważniejsze bardzo stabilne zatrudnienie. Polecam a szczególnie jeśli chodzi o dział QA, można nauczyć się naprawdę sporo
5
anonim 2014-12-21 21:00
wątpie zeby ktos napisał wprost coś o wynagordzeniu bo to informacja poufna, wszystko zalezy od doświadczenia i specjalizacji, w moim przypadku itmagination przebiło propozycje innej firmy, która chciała mnie zatrudnić, co może nie jednoznacznie, ale faktycznie świadczy od tym, że pod względem finansowym jest OK
anonim 2015-01-23 22:09
Witam. A powiedzcie mi proszę, czy pracuje się przede wszystkim w biurze ITMAGINATION, czy raczej w siedzibie u Klienta? Innymi słowy, czy jest to firma typowo bodyleasingowa? Czy może jednak normalnie przychodzi się do biura i siedzi w biurze, a tylko od czasu do czasu zagląda do klientów?
5
kiepskie_pieniazki 2015-11-15 21:18
Jeśli mówimy o rozwoju, to w ITMAGINATION nie jest najgorzej. Atmosfera raczej OK.
Prosiłbym jednak o zamieszczanie tylko i wyłącznie prawdziwych opinii na temat wynagrodzenia, bo te w ITMAGINATION są wyjątkowo niskie..
Firma zatrudnia tylko na śmieciówki (umowa o dzieło) i B2B, ale mimo obniżonych kosztów , płaci znacznie mniej niż konkurencja (stanowisko programisty .NET).
Jeśli chcesz zdobyć trochę doświadczenia to OK, jeśli szukasz dobrego wynagrodzenia, to zdecydowanie szukaj gdzie indziej.
5
ireek 2015-11-24 10:32
Specjalista ds. pozyskania klienta ile zarabia i czy jest umowa o prace?
beznadzieja 2015-12-04 10:38
masakra. Rekrutacja rzeczywiście wygląda tak, że wałkują człowieka w jakichś dziwnych testach, które trwają o wiele za długo. Odrzucają doświadczone jednostki, które mogłyby nie być zbyt pokorne aby im pasować. Dają mało urlopu, warunki finansowe wcale nie takie świetne, a w dodatku ludzie w firmie wyglądają na nieźle zestresowanych. Jestem na nie.
13
Swetru 2015-12-18 20:11
To nie jest umowa o pracę więc nie powinno być urlopu. Jeśli jest to taka umowa B2B nosi znamiona pracy, która powinna być wykonywana na podstawie umowy o pracę i powinna się tym skarbówka i ZUS zająć. Skończy się kombinowanie jak sprawdzą ilu na tych kilkuset pracowników pracuje jak trzeba. Są firmy które nawet na outsourcingu zatrudniają na umowę o pracę.
1
tomoss 2015-12-29 16:06
czy firma daję umowę o pracę ? w działach sprzedaży???
superktos 2016-01-05 15:30
ile trwa rekrutacja w tej firmie ? czy informują o negatywnym wyniku rekrutacji ?
Marek 2016-01-12 18:27
Podpisałem z nimi umowę, płatność w umowie do 10 go.
Kilka dni pracuję a tu już mail o tym, że zlecili przelewy 11go.
Ciekawe jak następna wypłata przyjdzie..
W ratach?
1
sławek 2016-01-13 15:24
czy ktoś wie czy zatrudnili już Specjalista ds. pozyskania klienta ??? bo wysłem CV i cisza.
janusz 2016-02-19 23:06
Paniom z HR firmy ITMAGINATION serdecznie dziękujemy za przedstawienie ofert pracy :)

A teraz moja osobiste uwagi co do procesu rekrutacji w waszej firmie:
- po odbytej rozmowie powinniście dać kandydatowi odpowiedź niezależnie od wyniku rekrutacji, najwyraźniej macie to głęboko w poważaniu, a szkoda bo to STANDARD w branży
- zatrudniacie tylko na B2B więc warto byłoby o tym wspominać w każdej ofercie pracy !!!
a tak przez Waszą ignorancję zmarnowałem mnóstwo czasu, bo nie zamierzałem ani nie planuję zakładać działalności.

Ogarnijcie się trochę i zacznijcie szanować potencjalnych pracowników.
10
marek 2016-02-28 15:27
@walczyk pomyśl zanim coś napiszesz bo zachwalając w ten sposób wywołujesz przeciwny efekt- ośmieszasz firmę ITMAGINATION.

Opiekę medyczną i MultiSport zapewnia większość firm w Warszawie zatrudniająca na UoP. Od niedawna na wymienione benefity mogą liczyć nawet ...pracownicy supermarketów (np. w Biedronce to już żadna nowość od dłuższego czasu).

Czy poza tymi benefitami co wymieniłeś można liczyć na coś więcej?

6
tester 2016-03-02 10:30
Do firmy ITMAGINATION: Traktujcie kandydatów poważnie !!

Po pierwsze- po rozmowie nie dostałem żadnej odpowiedzi. To nieprofesjonalne.

Po drugie - na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko: Tester nie padło ani jedno pytanie nt. procesu testowania. Były tylko i wyłącznie diagramy analityczne i pytania pod kątem analizy biznesowej.
Jeśli szukacie Analityka to nazwa stanowiska powinna to sugerować. Nie każdy tester chce rozwijać się jako analityk a już tymbardziej nie chce wykonywać pracy za obu dostając jedną skromną pensje Testera !

Po trzecie- jeśli oferujecie tylko B2B to piszcie o tym w każdym ogłoszeniu bo ja nie byłem zainteresowany zakładaniem działalności i zmarnowałem tylko czas umawiając się na rozmowe.


12
niepasujący 2016-03-08 00:18
Więc tak:
pieniądze jak na B2B nie takie wcale super dla .NET deva z doświadczeniem.
po drugie KONTRAKT! Dwa zdania o tym co zyskuje pracownik i 5 stron obostrzeń. Zakaz konkurencji w trakcie i po, obowiązkowa przerwa lunchowa, brak możliwości pracy zdalnej, zero informacji nt. specyfiki pracy i projektów. Niepełny wymiar urlopu, brak miejsc parkingowych pod biurem i w okolicy(strefa płatnego parkowania), sztywne godziny pracy. Kontrakt niewypowiadalny przez rok (duża kara), potem od razu 3 mce wypowiedzenia. Kontrakt leżał na stole, nie skorzystałem. Ale komuś może pasować.
12
Guru 2016-03-19 09:13
Zgadzam się z przedmówcą. Umowa to jakiś żart. Chyba że liczą na zupełnie zielonych ludków którzy jej nie przeczytają dokładnie. Oprócz gigantycznych (100 i 50tyś) kar umownych jest np ciekawy zapis, który mówi że w trakcie trwania umowy, jednak nie dłużej niż 5lat nie można podejmować ruchów które w konsekwencji mogłyby nawet hipotetycznie doprowadzić do złamania zakazu konkurencji. Czyli w skrócie - w trakcie trwania umowy przez 5lat nie możesz szukać roboty, chodzić na rozmowy itp. zapis odnosi się do firm które są głównymi ich klientami bądź ich konkurencją czyli cały rynek IT przynajmniej w Polsce! Na moją delikatną uwagę że umowa jest wybitnie jednostronna osoby rekrutujące odpowiedzialy że też takie mają. No to pogratulować. I jedna uwaga. Umowy wcześniej nie chcą wysłać dopiero na spotkaniu dają i jak czytasz to dokładnie się wtracaja i przeszkadzają przy czytaniu. Pewnie jakaś zasłona dymna lub zwykły brak profesjonalizmu. Po przeczytaniu 1paragrafu powiedziałem że muszę przejrzeć i dziś na pewno nie podpiszę. Nie byli zachwyceni ale się zgodzili bo chyba dziwne byłoby gdyby chcieli wyszarpac mi ten papier z ręki :-) dla osób aktywnych na rynku pracy zdecydowanie odradzam. Zakaz konkurencji tak skonstruowany że bardzo jak nie w 100%ogranicza przejście gdziekolwiek. Sugeruję bardzo mocno negocjować warunki szczególnie jeśli wiesz że jesteś dobry i na rynku masz inne oferty. Oni teraz chcą dotrudnic ok 200 osób do końca roku. Jedyny plus to fakt że sami tworzą bardzo dobre rozwiązania dla firm i to może sporo dać.
6
Gość 2016-04-18 15:24
Guru, ale wiecie, że firma ma obowiązek płacić Wam jak odejdziecie z firmy za zakaz konkurencji? Jeśli nie zaplaci to zakaz konkurencji jest nieważny. Z tego co wiem, sprawdźcie to.
Ja bym nie podpisywał, inna firma raz dała mi do podpisania umowe, ze jesli zdradzę o jakich kwotach rozmawiamy oraz jak nazywa sie firma, ktora szuka pracownika, to 100 czy 150 tysięy złotych będę im musiał zapłacić, nie podpisałem.

Co do firmy, w ogloszeniu wynagrodzenie rzędu 8-10 tysiecy, dzwoni kierownik i na pytanie ile chce Pan zarabiać odpowiadam 4-6 tysięcy z 2 letnim doświdczeniem, praca dla zagranicznych firm, a on mi odpowiada, że tyle nie jestem wart. Śmiech na sali, skoro zarabiałem właśnie z tego przedziału i to nie najniższe, do tego pracując zdalnie, a nie ponosząc koszta wynajmu mieszkania.

Odnoszę wrażenie, że firma się lansuje, podając duże kwoty w ogłoszeniach, inna bajka, że na jednych portalach podawane są większe wynagrodzenie a na innych mniejsze, ale nie wiem czy ta firma też tak robi. Jeśli się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu.
4
Gość 2016-04-18 15:37
źle szukasz ;) ja widzę, że firma oferuje dużo, ale na rozmowie przez telefon kwoty padają znacznie niższe.
6
Ukryty smok 2016-05-10 10:18
Nikt nie chce mówić o zarobkach, bo jak sie dowiesz, że Twoj kolega zarabia 50% więcej a umnie mniej od Ciebie, to pójdziesz po podwyzke a jak sie szef dowie, że to ten co zarabia więcej Ci powiedział, to jemu obetnie.
Witaj w Polsce.
1
opinia. 2016-08-15 16:16
Nie odnoszą się z szacunkiem do doświadczenia zawodowego zdobytego przez ludzi. Oceniają współpracowników tylko po tym jaką wynegocjowali stawkę.
13
BI Conultant. 2016-08-16 16:27
A jakie rozwiązania business intelkigence firma proponuje ? Ten konsultant BI ma dysponować jakiego rodzaju wiedza ? Jakieś modele ekonometryczne, może predykcja na podstawie zebranych danych? Jakaś logikę biznesową konsultant ma znać aby zaproponować w rozwiązaniu BI ? Co ta osoba ma zrobić ?
r 2016-08-27 23:15
E tam zaraz BI Consultant :) U nich to potrzeba Employee Overtime Expert - w skrócie EOE.
EOE jest niezbędny aby dowozić w terminie produkty, na które PM o znakomitej asertywności wyraził zgodę :) Oni to sobie wyobrażają chyba jakoś tak - cały dzień praca z klientem, a potem od 18:00 do 24:00 full time job Employee zakasa rękawy i dowiezie co trzeba aby PM nie musiał martwić się o terminy. I tak przez rok.
No i tak to jest. Teraz rozpisują się że potrzebują BIC, a napisaliby wprost że chodzi o EOE :) Są tacy Employee, że wystarczy na nich warknąć i pojadą na drugi koniec kraju i będą tam pracować nockami w hotelach (potem się chwalą jak to pracują overtime), a inni no cóż... :) zastanowią się czy tak działając nie psują czasami rynku.
Wiele można zrobić, ale w regularnych godzinach pracy droga firmo - i tak właśnie planujcie projekty, nie inaczej. A jak musicie inaczej, to zwiększcie odpowiednio skład.
6
r 2016-08-29 09:19
jeśli nie jest trudna, to chyba w ogóle nie trzeba się przygotowywać
wydaje mi się że rozmowa ogólna i o planach na przyszłość jest wtedy, gdy PM nie zaplanował projektu i nie wie po prostu realnie co jest do zrobienia
wolałbym porządną rekrutację z informacją co dokładnie jest zaplanowane, rozmowa z kompetentnym przełożonym
tak żeby potem PM nie musiał na każdym kroku przepraszać
1
iński 2016-08-30 22:36
tak czytam tą ofertę na BI Consultant..
możecie mi powiedzieć w którym projekcie BI Consultant będzie implementował procesy ETL w SSIS? startując chciałbym wiedzieć gdzie chodzi o ETL , a gdzie jest to po prostu klepanie procedur w T-SQL (no bo czas goni :D )
żebym potem nie był zawiedziony

myślę że wiecie o co chodzi
2
Analyst. 2016-09-04 22:46
Ja na miejscu BI Consultantow szedlbym do większych firm, które na projektach są w stanie reprezentowac interesy własnego zespołu wytworczego.

Ale każdy robi jak tam w danym momencie sytuacja wypada.
5
Gość 2016-09-20 17:41
ja po rozmowie z PM stwierdziłem, że umie on mniej ode mnie w pewnych aspektach, był chyba z Radomia. Oczywiście mnie nie przyjęli, by nie robić mu konkurencji.
Moim zdaniem kwalifikacje nie są najważniejsze, ważniejsze jest jak nisko się cenisz, gdyż w ogłoszeniach padają inne stawki, z ust PM znacznie mniejsze.
Pozdrawiam
8
nie polecam 2016-10-18 21:01
Chłopie, sposób organizacji warunków pracy u klienta - jak tam u nich byłem - świadczył o tym, że ich interesuje TYLKO to czy dostaną kasę od klienta i W OGÓLE nie interesuje ich to czy Ja się czuję w pracy dobrze. Od tej strony patrząc spośród ponad 15. firm dla których pracowałem - plasuje to ich na ostatniej pozycji ex aequo z pewną mordownią wytwarzania oprogramowania.
W mojej ocenie nie powinni się obrazić za ten wpis, ponieważ to jest PRAWDA. Ja do nich nie pójdę nigdy po referencje, oni zaś powinni się liczyć z przyszłą opinią ludzi którzy dla nich pracują.
15
BI Developer 2016-10-22 09:54
Pracuje w ITMAGINATION od 3 lat w dziale BI jako BI Developer. Aktualnie prowadzę swój zespół.
Dużo nowych projektów w szczególności międzynarodowych. Tempo rozwoju jest wysokie, więc trzeba umieć się odnaleźć.
Chwalę sobie firmę za to, że zawsze można się dogadać zarówno z managerami jak i właścicielami. Plusy prywatnej firmy.
KenBlock 2016-11-19 22:41
Umowa odstrasza każdego kto potrafi czytać a oni twierdzą, że to standard... jak najdalej od takiego "pracodawcy"
7
think_twice 2016-11-29 18:43
Rewelacja. Lubimy czasem usiąść i porozmawiać o naszych kontraktach, bo co następny to lepszy, bardziej uczciwy, korzystniejszy. Warto przyjąć pierwszą ofertę od razu i bez myślenia, bo nikt inny na rynku takiej na pewno nie da.
Tester 2016-12-02 11:21
Pracuję w ITMAGINATION już jakiś czas. Firma bardzo ambitna i widać na żywo jak szybko się rozwija. Nowi klienci, nowe biura, rebranding nie tylko wizualany. Wiadomo, że w każdej firmie są obszary do poprawy. Tu czuć, że realnie właścicielom zależy na poprawie doświadczeń pracowników.
Kwalifikacje 2016-12-19 18:37
Skoro pracowałeś juz dla ponad 15 firm to znaczy, ze nigdzie nie zagrzałeś na długo - może to jednak z Tobą i Twoimi kwalifikacjami jest coś nie tak?
tomas 2016-12-27 00:15
Największe minusy tej firmy to:
- fatalnie prowadzony proces rekrutacji (zamęczanie kandydata pytaniami spoza jego zakresu specjalizacji i potencjalnych obowiązków na pożądanym stanowisku)
- zatrudnianie tylko wyłącznie na B2B, inne formy zatrudnienia niestety nie wchodzą w grę
- brak dodatkowych benefitów poza standardową opieką medyczną i Multisport (tyle oferują dziś nawet supermarkety)
- słabe relacje z byłymi pracownikami firmy- wielu z nich rozstaje się z firmą w fatalnej atmosferze także z winy pracodawcy
1
arystoteles 2016-12-27 11:48
Na pierwszy rzut oka firma robi dobre wrażenie - jest o niej dosyć głośno na portalach spolecznościowych (min. chwali się szybko rozrastającym sie zespołem), ma fajną, nowoczesną stronę internetową a przed rozmową rekrutacyjną - w modnie urządzonym biurze - jesteśmy mile witani przez ładne dziewczyny z recepcji.

No i to by było na tyle - teraz przygotuj się tylko na gorsze.

Po pierwsze, ITM oferuje bardzo niekorzystne warunki współpracy. Nie mogę niestety rozwinąć tego wątku ze względu na zachowanie poufności (boję się kary finansowej), ale polecam dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zapisami umowy (patrz Wskazówki dla Pracownika).

Jeśli jednak zdecydujemy się na współpracę (co szczerze odradzam), to czeka nas żmudna walka z chaosem organizacyjnym i totalnym brakiem zaufania do pracownika (ze strony nie-IT). Natomiast po stronie IT spodziewajmy się braku jakichkolwiek spójnych metodyk pracy - jeżeli liczysz na takie rzeczy jak Scrum, CI, TDD, code review itp. to możesz się srogo rozczarować .

Zespoły sprawiają wrażenie tworzonych na prędce z zupełnie przypadkowych ludzi (duża rotacja pracowników, wśród deweloperów większość pracuje poniżej 1 roku), będących dziwną mieszanką np. początkujących frontendowców (majacych trudności ze zdefiniowaniem klasy w CSS )z mid-seniorami w backendzie. Nic dziwnego, że w rezultacie projekty nie trzymają się terminów co próbuje się rozwiązać pogarszaniem standardów jakości (o ile w ogóle jakieś były) i tworzeniem kodu na szybko, byle "u mnie zadziałał".

Nie zdziw się również, jeżeli z dnia na dzień dowiesz się o tym, że od jutra pracujesz w innej technologii, w zupełnie innym zespole w biurze nowego klienta na Mordorze (tak było w moim przypadku, na szczęście tego samego dnia złożyłem wypowiedzenie:) ).

Wskazówki dla Pracodawcy: ITM, nie idźcie tą drogą!

Wskazówki dla Pracownika:
Omijać szerokim łukiem. Jeśli jednak jesteś zdesperowany albo lubisz przygody i mimo wszystko chciałbyś wziąć udział w rekrutacji do ITM to pamiętaj o tych 3 rzeczach:

1. podczas rozmowy rekrutacyjnej poproś o przesłanie wzoru umowy na maila
2. dokładnie zapoznaj się z zapisami i zastanów się, czy chcesz pracować na takich warunkach(negocjuj!)
3. Jeśli zdecydujesz sie podpisać umowę, to przed spotkaniem wydrukuj egzemplarz, który otrzymałeś na maila i sprawdź jego zgodność z tym, który dostaniesz do podpisania!
10
arystoteles 2016-12-27 13:32
Na pierwszy rzut oka firma robi dobre wrażenie - jest o niej dosyć głośno na portalach spolecznościowych (min. chwali się szybko rozrastającym sie zespołem), ma fajną, nowoczesną stronę internetową a przed rozmową rekrutacyjną - w modnie urządzonym biurze - jesteśmy mile witani przez ładne dziewczyny z recepcji.

No i to by było na tyle - teraz przygotuj się tylko na gorsze.

Po pierwsze, ITM oferuje bardzo niekorzystne warunki współpracy. Nie mogę niestety rozwinąć tego wątku ze względu na zachowanie poufności, ale polecam dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zapisami umowy (patrz Wskazówki dla Pracownika).

Jeśli jednak zdecydujemy się na współpracę (co szczerze odradzam), to czeka nas żmudna walka z chaosem organizacyjnym i totalnym brakiem zaufania do pracownika (ze strony nie-IT). Natomiast po stronie IT spodziewajmy się braku jakichkolwiek spójnych metodyk pracy - jeżeli liczysz na takie rzeczy jak Scrum, CI, TDD, code review itp. to możesz się srogo rozczarować.

Zespoły sprawiają wrażenie tworzonych na prędce z zupełnie przypadkowych ludzi (duża rotacja pracowników, wśród deweloperów większość pracuje poniżej 1 roku), będących dziwną mieszanką np. początkujących frontendowców (majacych trudności ze zdefiniowaniem klasy w CSS )z mid-seniorami w backendzie. Nic dziwnego, że w rezultacie projekty nie trzymają się terminów co próbuje się rozwiązać pogarszaniem standardów jakości (o ile w ogóle jakieś były) i tworzeniem kodu na szybko, byle "u mnie zadziałał".

Nie zdziw się również, jeżeli z dnia na dzień dowiesz się o tym, że od jutra pracujesz w innej technologii, w zupełnie innym zespole w biurze nowego klienta na Mordorze (tak było w moim przypadku, na szczęście tego samego dnia złożyłem wypowiedzenie:) ).

Wskazówki dla Pracodawcy: ITM, nie idźcie tą drogą!

Wskazówki dla Pracownika:
Omijać szerokim łukiem. Jeśli jednak jesteś zdesperowany albo lubisz przygody i mimo wszystko chciałbyś wziąć udział w rekrutacji do ITM to pamiętaj o tych 3 rzeczach:

1. podczas rozmowy rekrutacyjnej poproś o przesłanie wzoru umowy na maila
2. dokładnie zapoznaj się z zapisami i zastanów się, czy chcesz pracować na takich warunkach(negocjuj!)
3. Jeśli zdecydujesz sie podpisać umowę, to przed spotkaniem wydrukuj egzemplarz, który otrzymałeś na maila i sprawdź jego zgodność z tym, który dostaniesz do podpisania!
7
sokrates 2016-12-28 11:18
Szczerze odradzam współpracę z tą firmą.

Nie ma możliwości otrzymania wzoru umowy na maila przed spotkaniem z HR, co sprawia, że od razu zapala się lampka, że pracodawca chce coś ukryć i niestety to się potwierdza.
W moim przypadku wyglądało to tak, że na siłę próbowano mnie zmusić do podpisania umowy. Panie z HRu nie były zbyt chętne, żebym wziął umowę do domu i spokojnie ją przeanalizował. Na początku rozmowy negocjowaliśmy kwotę wynagrodzenia. Gdy udało nam się dojść do porozumienia i poraz setny poprosiłem o czas na przeanalizowanie umowy, panie z HRu poinformowały mnie ostatecznie, że mogę wziąć umowę do domu, ale nasze ustalenia co do wynagrodzenia zostają anulowane... Większość ludzi, które spotkałem w firmie podpisało nieuważnie umowę a potem kombinowało, żeby się wyrwać przed końcem obowiązywania umowy.

A co do samych warunków umowy:
- Umowa na rok z ogromną karą finansową za wcześniejsze zerwanie.
- Zakaz konkurencji, który utrudnia przejście do innych firm po zakończeniu współpracy z ITM (firma po cichu dogaduje się z największymi firmami w Warszawie o niezatrudnianiu byłych pracowników ITM, możesz iść tylko z ramienia ITM)

Po zatrudnieniu do konkretnego projektu może się okazać, że po tygodniu idziesz do zewnętrznego klienta bez informowania Ciebie o tym fakcie. Sam byłem świadkiem, jak pracownik został oddelegowany do Mordoru, podczas gdy był na urlopie. Dowiedział się o tym dopiero po tym jak przyszedł do biura. Niestety nie miał pola manewru, przez to, że podpisał umowę na rok i bał się wysokiej kary finansowej :slightly_smiling_face:

Atmosfera w pracy też jest nienajlepsza, pracownicy głośno narzekają na podpisane umowy. Myślę, że dobrym rozwiązaniem dla pracodawcy jest skupić większą uwagę na jakość a nie ilość pracowników.
14
HatersGonaHate 2016-12-28 20:07
Ja w przeciwieństwie do przedmówców bardzo chwalę sobie pracę w ITMAGINATION, w której pracuję ponad 2 lata. To mój trzeci pracodawca i jak na razie najlepszy ze wszystkich. Firma szybko rośnie, pojawiają się nowi klienci, także międzynarodowi - anglojęzyczni. Wynagrodzenie jest jest konkurencyjne, jeżeli znasz się na swojej pracy zarobisz porównywalnie, a bardzo często lepiej niż u konkurencji.

Firma ma już swoją skalę, daje to możliwość zmiany zespołu, projektu czy przejścia do projektu realizowanego u klienta, jeżeli ktoś chce sprawdzić jak pracuje się po drugiej stronie - wystarczy porozmawiać z przełożonym :)

Umowa - wiele osób narzeka na zapisy umowy. Pracowałem wcześniej u innych dostawców oprogramowania i przypadku umowy B2B zawsze były zapisy o zakazie konkurencji czy kary za zerwanie kontraktu bez zachowania okresu wypowiedzenia. To chyba naturalne, w przypadku umów B2B firma musi chronić się przed tym, że pracownik z dnia na dzień po prostu przestanie przychodzić do pracy nikogo o tym nie informując :) Podczas rozmowy rekrutacyjnej nie miałem żadnych problemów z tym, żeby zabrać umowę do domu i na spokojnie przeczytać przed podpisaniem. W przypadku pytań dziewczyny z HR udzieliły mi potrzebnych informacji.

Co do atmosfery - również oceniam ją pozytywnie. Oczywiście zdarzają się hejterzy, ale ogólnie pracuje się dobrze, z każdym można się dogadać.

Co do warunków pracy biuro przeszło gruntowny remont, wygląda bardzo nowocześnie. Ostatnio pojawiły się biurka z elektrycznie regulowaną wysokością i nowe wygodne fotele. Zespoły mają oddzielne budżety na wyjścia integracyjne. Przynajmniej raz w tygodniu dostajemy świeże owoce, są piłkarzyki, XBOX dostępne dla pracowników. Firma organizuje duże imprezy integracyjne dla wszystkich pracowników. O podstawach typu automaty z batonami czy ekspresy z kawą nie wspomnę. Dodatkowo są również zajęcia sportowe, która firma sponsoruje (piłka, Squash). Na święta każdy pracownik dostaje paczkę ze słodyczami. Cyklicznie firma organizuje również inspiration booster, na który zaprasza osobę z zewnątrz lub wewnątrz organizacji którzy prowadzą wykłady na różne tematy. Firma sponsoruje też certyfikację Microsoft - sam zdałem dwa egzaminy, za które firma mi zapłaciła.

Co do minusów firmy - z uwagi dużą ilość projektów często z napiętymi harmonogram od czasu do czasu trzeba posiedzieć w nadgodzinach.

Podsumowując - szczerze polecam ITMAGINATION.
2
NieWiemJakSieNazwac 2016-12-29 09:57
Niestety wszytskie pochlebne komentarze na temat tej firmy sa pisane przez Panie z HR :), mają bardzo niska place podstawową ale dosc wysoką prowizję od zatrudnianego pracownika, a itm jaka ma Opinie w Wawie kazdy chyba zna :) - nie jest ona zbyt dobra :(
15
Bryndza 2017-01-04 16:06
co do zakazu konkurencji, jeśli firma po zerwaniu umowy nie placi pracownikowi za nie podejmowanie pracy z innymi firmami to jest on nieskuteczny. Na UoP tak jest, czy na B2B też, nie wiem, dopytajcie prawnika.
Jak o tym powiedzialem tym z HR to sie bardzo zdenerwowaly, więc na B2B zapewne też tak jest, ale cichutko :P
6
Bryndza 2017-01-04 16:06
BTW jak firma placi malo to zwieksza ryzyko ze pracownik na drugi dzien nie przyjdzie i tyle
1
Pracownik 2017-01-18 14:37
Myślę że to Ty robisz ten wpis żeby tylko komuś przesładzać. Wszyscy ich chwalą a jedynie Ty dopatrujesz się zmowy i wpisywania dobrych opinii. Jak tylko ktoś napisze dobrze natychmiast jest masa opinii negatywnych, nie rozumiem po co? A może to konkurencja chce zaszkodzić?
1
Erni 2017-02-04 13:34
Zwracajcie szczególną uwagę na zapisy w umowie B2B. Przeczytajcie ją sobie na spokojnie w domu i dobrze przemyślcie. To nie jest Umowa o Pracę, gdzie za Wami stoi Kodek Pracy.

Kilka lat temu mój proces rekrutacji do tej firmy zakończył się właśnie na przeczytaniu umowy. Jak można się domyślić chroni ona przede wszystkim interesy ITM oraz ich Klientów i to w sposób skrajnie niesymetryczny.

Przykładowo, Konsultant nie może wypowiedzieć umowy w ciągu 1 roku (bardzo wysokie kary), natomiast Klient może zrezygnować z Konsultanta w zasadzie z dnia na dzień. W ten sposób, pomimo tego, że nadal jesteś formalnie związany z ITM, nie dostajesz żadnych pieniędzy.

Do powyższego dochodzą jeszcze zapisy o zakazie konkurencji, które sprawiają, że cieżko się z tej firmy później "wyrwać".
10
Pracownikobecny 2017-02-25 17:36
Itmagination jest zupełnie bez wazeliny dobrą firmą
Hanna 2017-02-28 15:37
Patrzyliście na oferty pracy do ITMAGINATION Sp. z o.o.? Bardzo często pojawiają się nowe. Myślicie, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie? :)
Bryndza 2017-03-05 22:38
tak, bardzo często się pojawiają, bo szukają jak najtaniej i nie mogą znaleźć, przyuczyć nie chcą, po znajomości chętnie przyjmują, sieczka, cwaniactwo, zero uczciwości i kapitalizmu w tej firmie, kolesiostwo na pierwszym miejscu
4
Hanna 2017-03-06 09:35
@Bryndza a może po prostu jeszcze nie znaleźli nikogo właściwego na dane stanowisko?
Bryndza 2017-03-10 21:21
a co znaczy właściwego?
Jak ktoś spełnia kryteria to jest właściwy, jak brakuje kilku umiejętności, to albo firma ponosi koszty doszkolenia, albo się zatrudnia taniej, na czas doszkolenia, potem pensję się wyrównuje.
Co znaczy według Pani odpowiedni kandydat?
Tani i uległy jak prostytutka z lasu?
5
Hanna 2017-03-14 09:29
@Bryndza nie wiem jak jest w przypadku tej konkretnej firmy. Najczęściej firmom jednak zależy na określonym doświadczeniu/cechach/umiejętnościach. Jeżeli kandydatowi brakuje kilku wymaganych przez firmę umiejętności, to firma może zdecydować się na dalsze poszukiwania.
Bryndza 2017-03-16 01:05
to niech nie marudzi, że nie ma specjalistów na rynku, bo ludzie się uczą, i gonią za tymi umiejętnościami jak chomik za serem, to cwaniactwo, manipulacja, gdzie zarabia się na szkoleniach ludzi, których i tak się nie zatrudni, bo to nie jest celem. Każdy wie, że na szkoleniach zarabia się więcej niż na pracy w IT.

Niech w takim razie podają dokładnie jakich ludzi szukają, z jakimi kwalifikacjami, niech podają przykłady kodu, z jakim chcą pracować, jakość jakiej oczekują (przykład kodu) i ile za to są w stanie zapłacić, wtedy będzie mniej niedomówień, bo jak na razie widzę kolesie od wódeczki zarabiają dobrze, a specjaliści wysokiej klasy nie.

Chce przejrzystości rynku pracy! Koniec z manipulacjami i oszustwami! Rozumiem, że Pani również
Rynek pracy dotyczy wszystkich nie tylko jednej strony.

Co Pani rozumie pod pojęciem cechy? Cechy można sobie wykształcić, co to dobór nienaturalny, gdzie się decyduje, kto ma cechy i jakie, czy te cechy komuś pasują czy nie? Kto weryfikuje te cechy i jakimi metodami? Proszę te cechy podawać w ogłoszeniu, koniec z cwaniactwem.

Ja doświadczyłem od tej firmy manipulacji na sobie, gdzie udowadniali mi ludzie o mniejszych kwalifikacjach, że nic nie umiem, żeby mnie nie zatrudnić, nie wiem czemu.

Dlatego nie mogę polecić tej firmy.

Proces zatrudnienia - budzi wątpliwości, rozmowa o pensji - kierownik przez telefon mówi, że chcę za dużo, jakim prawem się pytam. To, że on ma mniejsze kwalifikacje, nie znaczy, że ja nie mam prawa zarabiać więcej. Pytania szczegółowe, których nie mogę znać, jeśli nie rozwiązałem danego zadania wcześniej i to ma być rekrutacja do poważnej firmy? To jest kpina,. Familiada dla kolesi
4
Hanna 2017-03-16 09:05
@Bryndza bardzo dziękuję za Twoją ocenę. A długo pracowałeś w ITMAGINATION Sp. z o.o.?
Zostaw swoją opinię o ITMAGINATION Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ITMAGINATION Sp. z o.o.