Opinie o Saint-Gobain Sekurit w Żary Szklarska 27

4.6/5
Na podstawie 950 ocen.

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Saint-Gobain Sekurit. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Saint-Gobain Sekurit o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja szkła gospodarczego, płaskiego, włókien szklanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Saint-Gobain Sekurit w Żary Szklarska 27

marson

Jak wygląda wdrożenie do pracy na początku? Można liczyć na pomoc starszych stażem kolegów?

Złośnik
@marson

Na początku pokazują jak działa zakład, jest taki szkolenie no i BHP też musi być. Potem masz instruktaż co i jak robić. Jak czegoś nie wiesz to pytasz, raczej z pomocą na początku ja nie miałem problemów.

Muddy
@Złośnik

trezba przyznać, że szkolenie wprowadzające to nie byle co, ja na przykład byłem nieźle zaskoczony, że tak się do tego przylożyli

Muddy
@Złośnik

zaprezentowali mi całą firmę, poszczególne działy, miałem szkolenie jakościowe i jeszcze mnie po producji oprowadzili, wię uważam, że tak na poziomie

marson
@Muddy

Bardzo dziękuję w takim razie, może się uda

kolo

w sumie to nie ma tu źle, ja jestem całkiem zadowolony, pozdro

Liczi88

A jaka jest umowa?

@Liczi88

umowa o prace

Liczi88
@kolo

i długo tu pracujesz już?

@Liczi88

dwa lata. niby nie długo, ale już tam człowiek zaobserwuje swoje. wcześniejsze moje roboty były słabe wiec przeniosłem się tu. (usunięte przez administratora)

Szklarz
@kolo

Są teraz jakieś przyjęcia?

@Szklarz

na pewno szukają na pracownika produkcji, więc jak zainteresowany to wiesz co robić

Szklarz

A fajni ludzie są?

@Szklarz

u mnie są bez zarzutów, każdy ma dzien że nie wiem, więcej albo mniej chce mu sie gadać, ale ogolnie pomocy nikt ci nie odmówi i pogadać podczas przerwy też się da

Golec
@kolo

Wszędzie zdarzy się jakiś Kloc, no nie z każdym się człowiek lubi, ale szanujemy się i myślę że całkiem dobrze to wychodzi w całokształcie.

Relikt
@Golec

a na jakieś premie czy coś w tym rodzaju można tutaj liczyć?

Mikołaj
@Relikt

Niedługo premia świątecznaa na przykład

Onyks

Nie wiedziałem, że zatrudniają tu też pięciolatków.

Sebas

Panowie, szybkie pytanie, nadgo płatne, czy do odbioru?

neo
@Sebas

płatne no ale zdarzają się, jeśli są zlecane, nie tak, że sobie pykasz jak chcesz

@neo

A tak z wlasnego doświadczenia, często są czy tak średnio? Jak to jest w praktyce?

@Sebas

Nadgodziny są, tak jak wcześniej napisał Neo, i nie robisz sobie ich sam ile wlezie. Przychodzi Kierownik i pyta pracownika, czy chce przyjść, na nadgodziny, i to wtedy gdy jest odgórnie taka potrzeba , czyli np. trzeba nadgonić plan. Są czasami sytuacje awaryjne, człowy operator, jakiegoś urządzenia jest na długim L4, a produkcja idzie w ciągu, i wtedy trzeba zorganizować ludzi na nadgodziny. Jedna z opcji , to taka , że operator przechodzi na pewien czas na inną brygadę,aby nadgonić plan.Kolejnym sposobem jest , przyjście do pracy cztery godziny wcześniej, to wszystko jest płacone jako nadgodziny, więc widzisz możliwości jak najbardziej są, oczywiście w porozumieniu z przełożonymi.Tak to wszystko wygląda. Pozdrawiam.

Drab
@Roma

O super, dzięki bardzo za odpowiedź taką długą, wreszcie konkrety.

@Roma

Ok, wszystko już jasne, dzięki za więcej niż dwa słowa

@Sebas

Nie ma za co Sebas pozdrawiam

@Drab

Drab, nie ma za co dziękować. Po to jest forum , żeby pytać, cieszę się że pomogłam.Jest takie stare powiedzenie ,, kto pyta nie błądzi,, Pozdrawiam

ołdżej

mam jeszcze pytanko - jak w ogóle przebiega cała rekrutacja? zastanawiam się na co się nastawić. ile etapów, z kim rozmowy i czy trudno podołać. jakieś wskazówki?

@ołdżej

rekrutacja to z reguły 2 etapy. przynajmniej tak było za moich czasów ale nie sądzę zeby coś się zmieniło. pierwszy to taka selekcja i rozmowy telefoniczne z wybranymi a później spotkanie i ta główna rozmowa. omówienie warunków itp

dzięki piękne

@Harry

Przy rozmowie oprowadzają po krótce po zakładzie, żeby pokazać co i jak?

@Olek

oprowadzenie po zakładzie jest przy szkoleniu wprowadzającym już w pracę

Olek

Ok i na czym polega mniej więcej to oprowadzenie?

Olek

Pokazują wszytskie pomieszczenia i każdego przedstawiają czy są jakieś wybrane punkty?

lol
@Olek

Tak, a jak nie zapamiętasz wszystkich imion to nie podpisują umowy z Tobą (żart) XD. Raczej zazwyczaj tak pobieżnie się oprowadza, bo i tak z czasem wszystko się poznaje. Nwm, przynajmniej w poprzednich miejscach pracy ja tak miałem. Słyszałem od kumpla, że są mili ludzie tutaj i pomagają na początku wszystko ogarnąć także na spokojnie.

Dark
@lol

w sumie tak jak wszędzie, raczej nigdzie tak nie ma, że człowiek przychodzi, pokazują mu stanowisko pracy i sobie idą bo trzeba nowego we wszystko wdrożyć

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Saint-Gobain Sekurit, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
logo firmy Operator lasera, maszyn CNC - Tokarz - Frezer
logo firmy Spawacz
Wolsztyn
Dextron Personeel B.V.
Wolf

Jak z ekipą, raczej stała, czy się zmieniają ludzie? Atmosfera jak, spoko ludzie?

Taj
@Wolf

ja tam na atmosfere nie narzekam, zawsze z kimś idzie sie dogadać

Szymon
@Taj

O to super, a chodzicie na jakieś spotkania integracyjne ze wszystkimi pracownikami? Szefostwo tez się dołączą, istnieją takie rzeczy w firmie?

Taj
@Szymon

zatrudniłem się stosunkowo niedawno, więc ja jeszcze nie mogłem być na tego typu wyjściu, ale zobaczymy co będzie później

Robert

Ktos sie orientuje, czy sa w chwili obecnej jakieś wolne miejsca na które chcą od zaraz?

Korte
@Robert

jeśli żaden aktualny pracownik się nie wypowie, nikt inny nie bedzie wiedzial

Korte
@Robert

najlepiej zobacz sobie na oferty pracy, bo jesli kogos szukaja na pewno ogloszenie wyskoczy ci momentalnie, jak wpiszesz nazwe firmy, to naprawde nie filozofia, a stron z ogloszeniami jest od groma

filozofia
@Robert

dosłownie jeden ruch ręką niżej masz wątek dotyczący miejsca, gdzie można znaleźć oferty.

@filozofia

Spoko, nie wystarczyło normalnie odpowiedzieć. Trzeba być kąśliwym…

filozofia
@Robert

przecież to normalna odpowiedź. nie będę powtarzał czegoś, co zostało już powiedziane i to chwilę temu. bo się bałagan na forum zrobi i dopiero trudno będzie cokolwiek znaleźć

@filozofia

Skoro tak uważasz to dobra. Ja już wiem co chcialem wiedziec.

Mar.

Na podfirmię mam 4 koła na łapę, czasem i lepiej a niektórzy staży pracownicy mają gula bo zarabiają mniej.

Derr
@Mar.

Pewnie młody pracownik z HJ No na umowie 1/4 etatu plus umowa o dzieło jest się czym chwalić hahaha Ja Tam z chęcią przejdę na Hutę z tej "podfirmy" po roku Lepsze warunki ????????

Derr
@Derr

Pewnie młody pracownik z HJ No na umowie 1/4 etatu plus umowa o dzieło jest się czym chwalić hahaha Ja Tam z chęcią przejdę na Hutę z tej "podfirmy" po roku Lepsze warunki (miało być bez pytajników )

ołdżej

poprzeglądałem na nowo i znalazłem jednak jakieś oferty, ale tylko jedna po dacie wygląda na aktualną

@ołdżej

na megapraca znalazłem jak coś.

@ołdżej

na pracuj też jest jedna, pracownik od infrastruktury i ppoż, coś w ten deseń.

@ołdżej

ta na MP to na produkcję.

@ołdżej

ale ty w zasadzie informujesz że coś znalazłeś czy co robisz? i jaki to ma cel?

@ołdżej

bo żadnego konkretnego pytania tutaj nie widze albo totalnie nie rozumiem tego zbioru myśli

@Harry

no informuję, a na co ci to wygląda

@Harry

no a ja widzę, bo sam na nie odpowiadałem

@Harry

niżej w wątku był temat poruszany, ale postanowiłem, że napiszę w osobnym, żeby łatwiej się było doczytać, bo sam widzisz, że ciężko to znaleźć w gąszczu komentarzy

Gaweł

Ej mam takie specyficzne pytanie

Jakie?

I czemu specyficzne?

@Gaweł

A dobra, już widzę, nie zorientowałem się, że wy to ta sama osoba ;) Sorry

Gaweł

Bo chyba byłoby co pokazać tylko w sumie czy to byłoby bezpieczne?

@Gaweł

byłoby, ale właśnie kwestie bezpieczeństwa mogą być problemem, to też zależy pewnie jak dużą grupę chciałbyś przyprowadzić

@Gaweł

no ale to już nie moja działka, dzwoń, albo napisz maila

Kos

@franek dolas dobrze wyczytałeś, bo jest premia za system zmianowy. generalnie wypłata składa się z podstawy i dodatków w postaci bonusów i oprócz tego, że za system, to jeszcze można otrzymać premię za brak absencji. ich wysokości zależą od stanowiska, liczbami tak czy siak tutaj rzucał nie będę. dodatkowo płatne są również nadgodziny, ale to też nie jest tak, że sobie klepiesz nadgo dzień w dzień kiedy chcesz i potem liczysz hajs, tylko jak są zlecone odgórnie. są też premie świąteczne, dodatki za zastępstwo, podniesienia stawki za podnoszenie kwalifikacji. mam nadzieję, że wyczerpałem temat

Qwe
@Kos

czyli nie da się robić nadgodzin do oporu tylko wtedy kiedy jest zapotrzebowanie i wtedy można się zgłosić dobrze rozumiem

Bik
@Qwe

Dobrze rozumiesz, przecież to właśnie Ci chłop napisał... ;))))

Andrut
@Qwe

na pewno nie da się do oporu bo tez z tego co wiem to w kodeksie pracy jest zapis o liczbie dozwolonych nadgodzin

Qwe
@Andrut

a to ja nie wiem dlatego pytałem nie zapoznawałem się głębiej z kodeksem pracy bo nigdy nie miałem takiej potrzeby.. a może powinno się dla własnej informacji

Andrut
@Qwe

to się zapoznaj jeśli chcesz. a co do konkretnych informacji u źródła to na pewno na takie pytania odpowiadają na rekrutacji

@Kos

Na WSP możesz robić nadgodziny praktycznie kiedy chcesz tylko jest limit 300h w roku

Marzena
@Kos

Hej, wspomniałeś o tym, że nadgodziny są zlecane odgórnie w Saint-Gobain Sekuricie. Czy wtedy każdy z pracowników ma obowiązek ich wyrabiania? Czy jest to dla chętnych? Co w momencie gdy ktoś jednak nie może na nie zostać? Są tego jakieś konsekwencje?

@Marzena

nie, to nie tak, że jest się do nich zmuszanym.

Trybun

JEst kilka Sekuritów jak sprawdzałem w Żarach co jets ?

no przecież ci pisze jak byk w nazwie profilu Saint-Gobain Sekurit Żary

Sykkuno
@..

Chyba chodzi o to, czym zajmuje się konkretnie oddział Żary

alvi
@Sykkuno

To oddział enkapsulacji. samochodowe szyby tylne, boczne, szyberdachy.

Trybun
@alvi

Czyli co sie tam robi?

alvi
@Trybun

Proponuję sobie wygooglować słowo i zaraz stanie się wszystko jasne

@Trybun

samochodowe szyby tylne, boczne, szyberdachy. czego nie zrozumiałeś?

@Trybun

może byś się tak zainteresował i odwiedził stronę?

@Trybun

chyba, że ty z tych co wszystko na tacy chcą mieć podane...

Pytanie, ochrona, parkingowy czy coś w tym stylu. Pewnie firma zewnętrzna, która?

życzliwy

podejdź sobie pod firmę to zobaczysz logo

Kimel

Zagadaj do obecnego, na pewno dowiesz się więcej niż od nas

@Kimel

No ok, myślałem że coś kojarzycie

życzliwy

no ja to raczej ciężko żebym wiedział bo jeszcze tu nie pracuje chociaż plany są już naprawdę mocne

nowy

Cześć, Ile na rękę dostaje nowy pracownik na produkcji (czy nocki również się tu robi?) np. a ile w biurze?

odp

tak nocki też się robi

nowy
@odp

OK. To ile dostaje sie na produkcji jako totalnie nowy, bez doswiadzczenia, do przyuczenia?

@nowy

czemu się na rozmowę po prostu nie umówisz? to chyba nie jest tak dużo jak zależy ci na pracy

@nowy

Nie wiele.piwrwsza pensja gola.potem są dodatki

Przemo
@nowy

Idź na podfirme, zarobisz więcej niż operatorzy z wieloletnim doświadczeniem zatrudnieni na Saint Gobain

Wiktoria

Hej, widzę, że prowadzą obecnie bardzo dużo rekrutacji w Saint-Global. Chciałam zapytać o staż- Inżynier Produkcji. Kto opiekuję się stażystą na tej pozycji?

Werter
@Wiktoria

No zapewne jakiś inny inżynier produkcji heh

Sg
@Wiktoria

jak już piszesz na jakimś profilu to chociaż sprawdź jak się poprawnie pisze nazwę firmy

Sg
@Wiktoria

nie żeby coś ale trochę wstyd

@Wiktoria

Ciekaw jestem czy udało się dostać na ten staż i jak to przebiegało? za każde info będę wdzięczny pozdrawiam

@Wiktoria

Wiktoria poprawna nazwa Firmy : Saint-Gobain Sekurit Żary.

heh
@Roma

no przecież ma jak wól napisane w tytule strony ale to chyba za mało

@heh

No dokładnie hahahaha

Aksel

Przepraszam za mój dzisiejszy spam, po prostu jedno pytanie mnie nieco z tropu zbiło ;) Już się chowam.

harrypotter
@Aksel

luz, nikt cię bił nie będzie za to, że pytania zadajesz. zwłaszcza, że na forum, które m.in do tego służy.

pan
@harrypotter

mowisz tak jakbys nie wiedzial jacy tu czasem ludzie wchodza i zaraz mowia ze pytanie bez sensu ze po co . zartuja sobie i nie odpowiadaja zgodnie z informacjami ktore maja bedac wewnatrz. rozne kwiatki się zdarzaja

harrypotter
@pan

wtedy wyciąga się kartę pułapkę - dystans i ma się w czterech literach, polecam ale jak chcesz się dostosowywać do poziomu hejterów i tańczyć tak jak ci zagrają, to już twoja sprawa, ja nie mam zamiaru ;)

pan
@harrypotter

ja nigdzie nie powiedzialem ze sie bede do tego dostosowywal ani nie kazalem nikomu innemu sie dostosowywac. mówie po prostu jak jest

@Aksel

Aksel nie ma za co przepraszać , forum do tego służy,aby zadawać pytania i odtrzymywać na nie odpowiedzi. A, że niektóre osoby są,zwyczajnie złośliwe to inna bajka.Pozdrawiam i nie przejmuj się ludźmi, nie wszyscy to ,, WYZŁOŚLAWIACZE ,,

Sikorek

Witam.jak sie nazywa obecną pani dyrektor ds personalnych

eh
@Sikorek

no wiesz co? jak chcesz wiedzieć to zadzwoń albo napisz maila. takich danych nie podaje się na forum publicznym pod anonimowymi nickami.

sg

Pracownicy z dłuższym stażem mają szansę na lepszy zarobek? Można mieć lepszą przyszłość w tej firmie?

monkin
@sg

no wiadomo, że wraz se stażem rośnie też kasa, ale to wszystko z czasem.

@monkin

Czyli opłaca się zostawać na dłużej bo zarobki rosną w miarę nabywania doświadczenia

monkin
@sg

raczej tak, ale nie mi o tym decydować co się komu opłaca.

@monkin

No wiadomo że sam sobie o tym zadecyduje przyszłościowo, pytam tylko czysto hipotetycznie

Karol
@monkin

A po jakim czasie można się ubiegać o podwyżkę w Saint-Gobain Sekurit? I może podasz mi też jakieś widełki płacowe obowiązujące na początku pracy w tej firmie? Łatwo czy trudno o premię?

@sg

Raczej nie I zapomnij.ja prawie po 10 latach dałem wypowiedzenie.byla.rozowa z ierownikiem i nic nie dało.zapomnij.jest zasada ze nowi na wejściu mają więcej jak doświadczony pracownik.taka pityka zakładu

@sg

Raczej nie na dh2 jest przedszkole.pravownik wybiera stanowisko jakie chce tam nie pójdzie tam może.podqyzki są dla lizusow i trzeba dobrze q (usunięte przez administratora)wejść.ja prawie po 10 latach złożyłem wypowiedzenie.kierownik nic mi nie zaoferował.wola dać ludziom odejść z doświadczeniem i dać konkretną podwyzke

Marzena

Hej :) Na stronie internetowej przeczytałam, że firma oferuje 'szeroką gamę benefitów w ramach funduszu świadczeń socjalnych'. Moglibyście przybliżyć mi ten temat? Co wchodzi w socjal w Saint-Gobainie? Czy w ogóle wszelkie inne wymienione benefity w firmie są darmowe? Czy trzeba coś dopłacać?

Tex
@Marzena

grusza, świadczenia na święta BN, paczki dla dzieci, jakieś imprezy (jak np. dzień dziecka), dofinansowanie do posiłków, opieka zdrowotna

Tex
@Marzena

i tak, są za free, z takich co wykładasz kasę to możliwość wykupienia akcji SG, wtedy dostajesz dofinansowanie od firmy, ale nie znam nikogo kto by to zrobił, więc nie wiem jaki to poziom dofinansowania

@Tex

że akcje się wykupuje po to żeby dostać jakieś doifinansowania tak?

@Tex

a na co to są dofinansowania tak właściwie? możesz chociaż tak ogólnie określic?

@Maciej

Nie, na odwrót. Dofinansowanie dostajesz, dzięki czemu możesz kupić akcje taniej.

@Maciej

No na zakup akcji właśnie.

@Maciej

Chyba nie do końca zrozumiałeś o co właściwie chodzi ;)

@Maciej

Poczytaj najpierw o czymś takim jak akcje giełdowe. Chociaż patrząc na poziom wiedzy, to raczej temat nie będzie ciebie dotyczył, skoro jesteś kompletnie zielony. I nie mówię tego złośliwie, mi też nawet przez myśl nie przeszło, żeby je wykupić, bo giełda to nie moja bajka

@Aksel

No trochę zabrzmiało złośliwie. Jestem zielony w temacie dlatego zaczałem o to pytać ale poradzę sobie już dalem sam. chociaż to akurat do podjecia pracy nie jest mi potrzebne

@Maciej

Nie miało takie być, w żadnym wypadku.

Adamtos

cześć, czy jest szansa, że przyjmą osobę świeżo po szkole? (kończę w czerwcu) nie mam za bardzo doświadczenia, raczej jak już to jakieś drobne prace naprawcze po rodzinie, ale tak, żeby być zatrudnionym przez jakiś czas to nie

Tour
@Adamtos

być może zależy jaką bedziesz miał konkurencje na dane stanowisko. wiadomo że jak przyjdzie ktoś z większą wiedzą a miejsce będzie jedno...

@Tour

okej, ale szansa ogólnie jest?

@Adamtos

Spokojnie możesz złożyć CV , i po prostu czekać , aż z kadr, się odezwą. Każdy kiedyś zaczynał, więc głowa do góry. Pozdrawiam i trzymam kciuki

dzięki też pozdrawiam

Tour
@Adamtos

szansa zawsze jakaś jest ale trzeba mieć świadomość jak to może wyglądać. też życze powodzenia

Zostaw merytoryczną opinię o Saint-Gobain Sekurit - Żary

• Jak się pracuje w Saint-Gobain Sekurit?

Zobacz opinie na temat firmy Saint-Gobain Sekurit tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 138.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Saint-Gobain Sekurit?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 5 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!