Opinie o Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. w Poznań

Armani

Z firmy odchodzą kolejne osoby i pojawia się pytanie, czy można od nich odkupić białe koszule z logiem firmy?

fajka69
@Armani

Czy e-papieros jest powodem zdrady firmy przez kolejne osoby?

Operacja
@fajka69

Niech odejdzie jeszcze więcej osób wtedy dostaniemy jeszcze lepsze warunki!!!

Koszula
@Armani

Czy nastąpił jakiś postęp w sprawie koszul z logiem na kołnierzu?

Przyszły pracownik

Dobrze, że istnieje takie forum. Mimo, że część opinii powtarza się, to nie chcę pracować w miejsce i dla pracodawcy, który tak jest postrzegany. Chciałem wysłać aplikacje - szkoda czasu. Pozdrawiam Moje sugestie dla Silvan Logistics Sp. z o.o. S.K.A.: Ewidentnie zmiana filozofii i podejścia do pracownika !

cudownie69
@Przyszły pracownik

To szukaj innego pracodawcy. Firma jest cudowna!

Pozdrowienia

Nie wiem jak jest teraz w firmie, ale mogę powiedzieć jak było rok temu. Było zle, fatalnie. (usunięte przez administratora)Jak można wymagać od pracownika zeby przychodził w koszuli wizytowej i krytykować go za to ze sie odstrzelił jak struś w Boże ciało (usunięte przez administratora)Jak można wymagać od pracowników sprzątania kuchni po godzinie 16? Jak można za wszystko obwiniać pracownika i zabierać mu pieniądze? Mam nadzieje ze dzisiaj pracownicy, którzy dalej pracują w SL maja sie lepiej niż mieli rok temu, bo są to bardzo pracowici ludzie, rzetelnie i dokładnie podchodzą do swojej pracy. Serdecznie Was pozdrawiam. Ludzie z Katowic to naprawdę profesjonaliści szkoda ze tak niedoceniani!

Dżumandżi
@Pozdrowienia

Dzięki! Zmieniło się już trochę. Najlepiej gdyby zdjeli jeszcze kamery.

szpatułka
@Dżumandżi

Proszę o udostępnienie możliwości korzystania z radia:)

@szpatułka

Kochani, nie zapomnijcie jutro wziąć po 2 zł :)

@sekretarka

Przypominam tylko, że konsumujemy tylko tyle pączków, za ile zapłaciliśmy (2 zł / szt.)

@sekretarka

Pączki smakowały? W innych firmach nawet skarbników nie ma, którzy zbierają na takie cele!!

Benjamin

Jakie są benefity?

wigilia
@Benjamin

Możliwość wzięcia udziału w odpłatnej wigilii firmowej.

mikołaj
@wigilia

trochę nieaktualne

smutna
@mikołaj

Szkoda, że nawet to zlikwidowano :(

Spider
@mikołaj

Niedługo tłusty czwartek, stąd pytanie czy będzie zbiórka na pączki po 2 zł tak jak w tamtym roku?

PomocnikSpedytora
@Spider

Dodatkowo, czy przy najbliższej okazji zostanie przeprowadzona publiczna zbiórka pieniędzy na dom dziecka?

Pracownik Biurowy

Rozmowa zwięzła i merytoryczna. Dużo szczegółowych pytań związanych stricte z doświadczeniem zawodowym. Bez owijania w tzw. bawełnę , dokładnie określone cele i zadania w potencjalnej pracy.

Doświadczenie zawodowe - szczegółowe pytania związane z zadaniami w pracy

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Transportu Żywca Wieprzowego
Rozczarowany_firma_

Zdecydowałem się aplikować do firmy Silvan na stanowisko spedytora operacyjnego mimo ogromnej ilości negatywnych komentarzy których systematycznie przybywa. I co ? Ogromne rozczarowanie , studia 2go stopnia z zakresu logistyki i transportu, kilkuletnie doświadczenie w branży TSL, a kier ownik z Poznania Pan T .... oferuje 3 miesięczny okres próbny, z pensją 2 000 tys. netto ( mniej niż mają magazynierzy czy kasjerzy ktorym studia nie były potzrebne (ps nic nie mam i nie obrażam tych zawodów ). Porażka na całej linij , a do tego potwierdziły się negatywne komentarze odnośnie ,,nadgodzin" , zapytano mnie co robię po godz. 16 w tygodniu , bo zdarza się że trzeba często zwłaszcza w nadchodzącym okresie luty-kwiecień zostawać nadgodziny. Ok nie ma problemu, problem pojawił się wtedy gdy zapytałem o rekompensatę czy to nadgodziny do odbioru czy może płatne ? Usłyszałem że nic z tych rzeczy , przede wszystkim liczy się wynik i dobro firmy ... Zatem jeśli ktoś szuka pracy z charytatywnymi nadgodzinami proszę aplikować do Silvana. Taka duża firma a tak fatalne podejście nawet podczas rekrutacji przyszłych pracowników !!! Moje sugestie dla Silvan Logistics Sp. z o.o. S.K.A.: Traktować ludzi jako wartość a nie tanią siłę roboczą ...

Grażyna

Silvan Logistics do pracy w Kielcach poszukuje Sekretarki/ Sekretarza. Wymagane jest minimum dwuletnie doświadczenie oraz wykształcenie kierunkowe. Kandydat na to stanowisko powinien posiadać podstawową wiedzę z zagadnień księgowych oraz znać środowisko Windows i MS Office. Jeżeli ktoś z Was spełnia powyższe wymagania i jest ciekawy tej ofert pracy, to dodaję link do rekrutacji: http://www.silvan-logistics.com/pl/praca/ Czy złożycie swoje CV?

Rozczarowany

O kurcze chciałem wysłać CV i iść na rozmowę. Dziękuję za info. Poszukam pracy gdzieś indziej. Nie chcę pracować w takiej firmie.

Grażyna
@Rozczarowany

Dlaczego tak szybko zrezygnowałeś z aplikowania do firmy Silvan Logistics? Czy nie lepiej osobiście przekonać się, jaki jest pracodawca w rzeczywistości, zamiast kierować się jedynie słowami innych osób? Pamiętaj, że opinie przedstawione na forum nie zawsze są obiektywne, dlatego też dobrze by było, gdybyś udał się na rozmowę kwalifikacyjną i samodzielnie zweryfikował ich prawdziwość. Miałbyś wtedy możliwość rozwiania swoich wątpliwości. Co o tym myślisz?

Margot
@Grażyna

To nie jest przypadek, że 98% komentarzy jest negatywnych- to nie jest zbiorowa schizofrenia... ja tak zaryzykowałam i bardzo szybko stamtąd uciekałam. Potwierdzam wszystkie negatywne opinie o tej firmie krzak, zarządzanej przez pozbawionych inteligencji, taktu i wiedzy ludzi.

hardworker

NIE polecam firmy Silvan Logistics. Aktualna polityka firmy jest bardzo niekorzystna dla pracownika. Jeśli ktoś zastanawia się czy wysłać CV lub iść na rozmowę - odradzam. Wszystkie powody zostały już opisane w komentarzach poniżej: nie płacą dla podwykonawców / nerwowe zarządzanie i spotkania z kierownikami / wklejają sportowe dyplomy - gdzie dla dyrektora przydałoby się trochę sporty, aby rozładować nerwy i stres NIE NA PRACOWNIKACH a na np na boisku / po obniżeniu systemu premiowania zrezygnowałem z pracy - aktualny system premiowy jest dobry dla firmy NIE dla pracowników !

o
@hardworker

Patrząc na poziom znajomości ojczystego języka- faktycznie wielka strata dla firmy i polskiej logistyki.

Witam, widzę ze po moim odejściu jest jeszcze gorzej. Jeśli ktoś ma możliwość to niech zmienia prace. Obniżone premie, ciśnienie i beznadziejna atmosfera. Potwierdzeniem tego są nerwowe spotkania z kierownikami i dyrektorem. Musza zacząć dbać o zdrowie i uprawiać sport, aby nie wyładowywać się na pracownikach. NIE POLECAM firmy ! Moje sugestie dla Silvan Logistics Sp. z o.o. S.K.A.: Zmiana dyrektora, który nie radzi sobie ze stresem.

Pracownica Silvan

Opóźnienia w płatnościach dla podwykonawców i powoduje to problemy w znalezieniu auta. Kierowcy i firmy zewnętrzne nie chcą współpracować a jak wyrobić plan bez nich ? Beznadziejne szefostwo! Zrezygnowałem z pracy i jestem szczęśliwa. W firmach konkurencyjnych dużo lepsza atmosfera. Nie polecam!

wolny strzelec
@Pracownica Silvan

ciekawa wypowiedź... osoba pisząca post przedstawia się jako "pracownica" czyli jako kobieta a w samym poście używa sformowań jako mężczyzna (zrezygnowałem) i kobieta (szczęśliwa), hmm może ta osoba ma problemy psychiczne kim jest? Szkoda że nie ma odwagi podpisać się bo takie opinie może każdy sobie wpisywać

TSL spedytor

Dzień dobry, firma zalega z płatnościami dla podwykonawców - oddział Katowice w szczególności Ludzie, którzy byli na rozmowach opowiadali, że to największa żenada w jakiej uczestniczyli. Fakt po zmianie systemu premiowania, dalszego sensu pracy w Silvanie nie widzę dla siebie. Chcą otworzyć nowe oddziały - to jakiś żart. Najpierw poukładajcie to co jest w stanie rozkładu i szanujcie ludzi. Jeśli ktoś planuje iść na rozmowę albo zatrudnić się tutaj (oddział bez znaczenia) - ODRADZAM ! lepiej poczekać i poszukać miejsca, gdzie pracownicy są szanowani ! Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Najważniejsze to zacząć szanować pracowników, a potem bardziej dbać o podwykonawców.

Firma z dykty

Czołowe postaci z kierownictwa Silvan Katowice twierdzą, że słabsze wyniki po wprowadzonych zmianach wynikają z postawy pracowników, a nie z wprowadzonych zmian. Dodają, że albo się coś zmieni, albo zaczną podejmować BARDZIEJ RADYKALNE KROKI w stosunku do pracowników. Zaznaczają również, zwracając się do pracowników: wiecie dokładnie, że jak mamy zastrzeżenia to rozmawiamy i prosimy. Jednak w rzeczywistości skład kierownictwa(2-3 osoby) niekonstruktywnie krzyczy i straszy zaproszonego na taką rozmowę pracownika solo. Na takiej rozmowie podejmowane są próby zastraszania oraz poniżania, w myśl przestarzałych technik. Na koniec wspomnianego modelu spotkania, dodawana jest podniesionym głosem fraza: "Proszę nie stękać, jękać, nie marudzić". Na opisane powyżej praktyki w Silvanie, są niepodważalne dowody potwierdzające moją wypowiedź oraz świadkowie. Zależy mi, by użytkownicy GOWORK.PL mogli dzięki mojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Silvan Logistics Sp. z o.o. S.K.A.

Arcz

Silvan zalega z platnosciami przewoźnikom, sam jestem jednym z nich. Wezwania do zapłaty póki co nie przynoszą efektu. Omijam tę firmę szerokim łukiem, zdecydowanie NIE należy do solidnych kontrahentów

@Arcz

Jesteśmy zaniepokojeni przestawioną przez Pana/Panią sytuację. Zapraszamy do kontaktu na maila info@silvan-logistics.com w celu wyjaśnienia tej sprawy. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że ten portal ma na celu zbieranie opinii na temat pracodawcy.

Aktualność

W naszej pracy nie ma nudy. Potrafimy się integrować!

Już na początku 2018 roku założyliśmy drużynę piłkarską, w której skład wchodzą koledzy z oddziału w Katowicach. Chłopaki dzielnie trenowali i przygotowywali się do każdego meczu.

W sezonie WIOSNA 2018 zostali Debiutantem, a teraz w sezonie JESIEŃ 2018 - Vicemistrzem :D

Drużyna Silvan rozgrywała mecze organizowane przez Silesian Business League z równie mocnymi przeciwnikami. Byli to gracze z firm z różnych branż. Szczegółowe rozgrywki wraz z wideo relacjami można zobaczyć na stronie: http://pilkanozna.biznesliga-silesia.pl/druzyna/silvan-logistics/

Dzięki pracy zespołowej i determinacji, naszym kolegom w tak trudnych rozgrywkach, udało się uzyskać wysokie wyniki.

Jesteśmy z Was dumni!

Dziękujemy wszystkim za kibicowanie i zaangażowanie w przygotowaniach w odbytych meczach.

Zobaczcie więcej o #DrużynaSilvan na naszym Facebooku!

->  bit.ly/DrużynaSilvan

Student 24

Witam! Jestem świeżo upieczonym absolwentem studiów o profilu logistycznym. Zastanawiam się czy w świetle tak dużej liczby negatywnych opinii w ogóle do tej firmy aplikować?

Dobra rada
@Student 24

Na rynku pracy jest teraz tyle możliwości. Wiadomo w spedycji jest stres i trzeba się w to angażować całym sobą, ale w tej firmie moim zdaniem jest po prostu patologicznie. W różnych miejscach pracowałem i mam porównanie, tak złych relacji jak w Silvanie nigdzie nie widziałem. Nie idź w to ;) pozdro

wystrychnietynadudka
@Student 24

Powiem Ci tylko tyle, jeśli chcesz zobaczyć jak nie powinna funkcjonować firma spedycyjna i jak nie powinno się traktować pracowników to możesz na trochę tam iść

Zasłyszane
@wystrychnietynadudka

Sam chciałem się zacìągnąć po opiniach kolegi, kiedyś podobno dobrze płacili. Kilka miesięcy temu kierownictwo tak zmodyfikowało premię, że pracownicy stracili po kilka tyś zł na wyplatach, jak powiedziało kierownictwo - dla ich dobra. Teraz w oddziale kat. motywacja pracowników bliska zeru przez to, wyniki lecą na łeb na szyję + zachowanie przelożonych jak tu już inni pisali. W skrócie firma już nie warta polecania. Wypłata nie współmierna do pracy na telefonie 24/7. Firma sama strzeliła sobie w kolano z chęci większych zysków, a szkoda bo dobrze się zapowiadała.

@Zasłyszane

Dziękuję za wyrażone opinie!

doradca
@Student 24

W nawiązaniu do powyższych opinii, również nie polecam, nieciekawa atmosfera, pozbawiony transparentności system premiowania, kierownictwo nastawione z buta na drugą osobę, to tylko niektóre z negatywnych elementów pracy w tej firmie. Można naprawdę znaleźć coś lepszego. Powodzenia!

MrX
@doradca

Jeśli jesteś osobą z pasją i z zaangażowaniem to możesz iść bo takich szukają

@MrX

Dzięki za opinię! Jestem osobą z pasją, zaangażowaniem, chcącą się rozwijać, ale jak widzę prezentowaną tutaj wielość negatywnych komentarzy i opinii na temat tej firmy to bardzo sceptycznie podchodzę do sprawy.. Chyba nie warto angażować się w to.

Zadowolony
@Student 24

@Student24 Te negatywne komentarze pisze jeden bądź dwóch zbuntowanych pracowników (są obrażenie bo ktoś od nich czegoś wymaga w zamian za wynagrodzenie), którym brak odwagi wyrazić tego na forum. Ogólnie atmosfera jest dobra, niestety nie każdemu da się dogodzić. W każdej innej firmie zachowywali się pewnie tak samo i w kolejnych również tak będzie. Niestety ten typ tak ma.

@Zadowolony

W mojej ocenie pisze to więcej osób, które są (były) niezadowolone z pracy w tej firmie. Jest tutaj sporo negatywnych opinii, co gorsza widzę, że dotyczą one różnych obszarów funkcjonowania (postawy kierownictwa, te rzekome "benefity", chora presja itd.). Po tym co przeczytałem, raczej nie zaryzykuję..

obserwator
@Student 24

Przeczytałem komentarze opublikowane na tutejszej stronie. To się w głowie nie mieści, że standardy w firmie - w obecnych czasach - mogą być takie jak tutaj przedstawione. Dramat...

Ciekawa23
@obserwator

Spostrzegłem, że w firmie jest sporo benefitów. Czy firma zwraca może pieniądze za dojazd do miejsca pracy?

Zadowolony
@Student 24

Nie ma czego ryzykować. W razie czego przyjdziesz - zobaczysz, że te komentarze to jakieś chore fanaberie zbuntowanych ludzi i zostaniesz z innym przekonaniem.

Maciej
@Zadowolony

Czy prowadzicie jakąś rekrutację w chwili obecnej do oddziału w Katowicach? Na jakie stanowiska?

Fakty
@Zadowolony

Jasne, po kilku tygodniach będziesz mieć przekonanie, że to nie chore fanaberie zbuntowanych ludzi, tylko chory model zarządzania firmą i złe traktowanie ludzi... Szkoda czytać te ustawione komentarze, że jest tak dobrze.

autentyczna
@Zadowolony

Panie Zadowolony, to wybielanie firmy słabo coś Panu idzie, wie Pan? Sugerowanie pokrycia kosztów kradzieży grupie pracowników to żadne fanaberie, a autentyczne wydarzenia, które miały miejsce. O innych sytuacjach również można tu pisać i pisać, ale ten chyba obrazuje najprecyzyjniej styl zarządzania. Proszę się bardziej postarać!

Makar
@autentyczna

Zanim złożycie CV sprawdźcie na transie status Silvana jako płatnika.

Suprised
@wystrychnietynadudka

Myślę, że przesadzasz i nie doceniasz tego, że w tej firmie można zdobyć cenne doświadczenie, które jest niezbędne w tym zawodzie.

Suprised
@Student 24

Jest to dobre miejsce na zdobycie cennego doświadczenia, na pewno po samych studiach nie będziesz miał tyle praktyki co tutaj, bo w pracy spedytora liczy się nie tylko wiedza, ale również praktyczne podejście do różnych sytuacji, a przede wszystkim odpowiedzialność za podejmowane decyzje

Dumny
@Student 24

Jeżeli jesteś świeżo upieczonym studentem, to rzeczywiście nie warto, ponieważ na studiach nie uczą wytrwałości, komunikatywności oraz podejmowania decyzji- to zdobywa się w pracy. Jeżeli jesteś popierdółką, ktora po każdej porażce biegnie wypłakać się w mamusiny rękaw, to nie nadajesz się do tej pracy. A zwłaszcza do tej firmy. Tu są zatrudniani spedytorzy z prawdziwego zdarzenia, którzy w jakiś szczególny sposób się wyróżniają

Expracownik
@Dumny

Może trochę zbyt ostro tu napisałeś, ale zgodzę się z Tobą z tym, że spedytorzy, którzy tu pracowali i pracują mogą czuć się dumni z wpisu w CV. Nie pracuję tu niestety z powodu przeprowadzki, ale dużo zawdzięczam tej pracy. Dzięki tej pracy mogę śmiało powiedzieć, że mój obecny pracodawca bardzo chwali moje doświadczenie (które tak na prawdę zdobyłem właśnie tutaj).

spedspec
@Student 24

Również dołączam się do dyskusji i zdecydowanie odradzam. Nie będę już wchodził w szczegóły, bo wszystko jest już powiedziane. Ale tyle negatywynych opinii się poprostu nie mylą. Nie idź do tej chorej firmy !

@Student 24

Rozumiemy Twoje wątpliwości. Opinie, to zdania na jakiś temat, które są wyrażane subiektywnie. Mogą się różnić od siebie w zależności od indywidualnych doświadczeń, stanów emocjonalnych oraz znajdowania się w różnych sytuacjach. Pamiętajmy, że zawsze warto próbować, ponieważ jedna sytuacja z różnych perspektyw, może wyglądać nieco inaczej. Bardzo zachęcamy młodych ludzi do współpracy z nami, ponieważ dbamy o to, aby te osoby pozyskały cenne doświadczenie zawodowe, dzięki któremu będą mogli się spełniać i tym samym wspierać firmę w rozwoju.

logika
@Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.

Jeżeli stwierdza się dany fakt (a nie opiniuje/ocenia przedmiotu dyskusji) to nie wyraża się poglądu na jakiś temat, a tylko przywołuje prawdziwe wydarzenia z przeszłości. Nie mają tutaj znaczenia stany emocjonalne czy doświadczenia podmiotu zaangażowanego w sytuację. Zaprezentowane sytuacje i zdarzenia (np. propozycja pokrycia kosztów kradzieży przez pracowników) mają charakter autentyczny, a ich podważenie jest niemożliwe.

@Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.

Drogi silvanie, czy twierdzenie przez kiero opero, że Żwirki i Wigury to nazwa miejscowości jest również spowodowana jego stanem emocjonalnym, (usunięte przez administratora)Pytam z ciekawości :D

@DusznyKlimat

Zwyczajnie G Ł u p i- to usunął Silvan

Dawid

Jakbyście nie traktowali mnie z buta i słuchali kierowniczki LTL to nie byłoby tych negatywnych komentarzy.

Wpis został usunięty, ponieważ jednoznacznie łamie regulamin portalu oraz narusza art. 216 Kodeksu Karnego. Pański wpis bezpośrednio obraża osoby, które są bądź byli pracownikami tej firmy. Jeżeli Pan/Pani ma dowody na opisane działania, to zapraszamy do kontaktu pod adres e-mail: info@silvan-logistics.com

@Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.

Z tego co widziałem, to nie padają nazwiska ani tym bardziej nie zostały podane dane wrażliwe, a fakt, że wiecie o którego cyrkowca w waszej firemce chodzi nie oznacza, że cały świat o tym wie. Udowodnijcie w sądzie, że ktoś został personalnie obrażony (usunięte przez administratora) i wtedy usuwajcie wpisy. Jesteście (usunięte przez administratora) i nic nikomu nie możecie udowodnić- dlatego usuwacie wpisy. Dla przypomnienia: Żwirki i Wigury to NIE jest miejscowość, to nazwiska pilota i konstruktora, a obecnie tak nazywa się ulice w polskich miastach- ich imieniem. I życzę powodzenia na kursie języka angielskiego (przyda się mocno) oraz spełnienia marzenia kiero opero i kupieniu mu maca- będę sprzedawał swojego starego, mogę odstąpić w dobrej cenie, niech się łysy cieszy, że ma jabłko :D :D

zwolniony

Całe szczęście, przedszkolaki wróciły do piaskownicy. Jeszcze mama komputer musi wyłączyć

Burdelnakolkach

Pracowałem w tej firmie tylko kilka miesiecy i do tej pory nie potrafie sobie wyjasnic dlaczego. Ze znalezieniem pracy nie mialem problemu, jednak faktem jest, ze w kazdej firmie, ktora w mniejszy lub wiekszy sposob jest zwiazana z transportem zaznaczala, ze nie jest to najlepszy punkt w CV. Na szczescie moglem się zawsze posmiac, bo ze spedytorami mialem stycznosc i wiem, ze nie byli to najinteligentniejsi ludzie, a juz na pewno nie byli najlepsi w tym fachu. Pieniadze w tej firmie sa smieszne, szczegolnie jesli spojrzymy na zarobki pracownikow administracyjno-biurowych, jesli ktos nie potrafi zawalczyc o swoje to bedzie pracował za minimalna krajowa, bo jest przeciez premia, ktora w rzeczywistosci jest potracana na kazdym mozliwym kroku. Znam osoby, ktore musialy dwukrotnie powiedziec "NIE" przy proponowanej pierwotnie stawce by dostać tyle co wszyscy, po czym niewiadomo po co i dlaczego zatrudniono osoby za ta sama stawke. W oczy razi tez zagranie szanownego KRÓLA i zezwolenie na platne nadgodziny dla administracji, ktore ostatecznie wyplacane byly w 2 ratach dla wiekszosci (oczywiscie po klotniach i ciaglym przypominaniu o sprawie), a część osob nadal nie otrzymala calosci i niewiadomo czy otrzyma. Potracenie z premii wykorzystane zostaly do super rozdania nagrod, szkoda ze bon nie byl np.do Biedronki lub Zabki, pracownicy mogliby zrobic przydatne zakupy. W firmie na kazdym dziale wojna miedzy pracownikami, na poziomie administracyjnym wystarcza 3 osoby, ktore psuja wszystko i uwazaja, ze zawsze wiedza lepiej. Szanowna Pani w blond wlosach przyczynila sie w najwiekszym stopniu do rotacji na pewnych stanowiskach, pol dnia siedzi udajac, ze pracuje, rozmawiając ze swoimi super przyjaciolkami przez tel, czytając pudelka badz po prostu obgaduje innych pracownikow, uwaza ze praca, ktora wykonuja inni nie jest wazna, bo ta firma wszystko zawdziecza właśnie jej. I nie ma w firmie lepszego wyznacznika 15:30.Druga Pani rowniez wlosy ma koloru jasnego, choc nieco ciemniejsze, uwaza sie za najlepszego pracownika, bo przeciez skończyła studia na tak wspanialej uczelni. Kazda sprawe zglasza kierownikowi, A czego nie wie to sobie dopowie, kierownikowi tez przy okazji. Zastepcy kierownika i KRÓLOWI tez, bo przeciez szkoda by bylo, gdyby umknął komus jakis fakt. Trzecia osoba jest bardzo charakterystyczny Pan, ktory ma zdecydiwanie za duze ego, kazdy pracownik przed pojsciem do niego dostaje bialej goraczki, a najlepszą odpowiedzia na wszystko jest "napisz mi w tej sprawie meila". Wiecej nie ma sensu o tym pisac, ale co to za zastepca, ktory nie potrafi nic zalatwic, nic nie rozumie i trzeba z nim rozmawiac jak z osoba niedorozwinieta? Smieszy tez fakt utrzymania pewnego pracownika w Katowicach, ktory mimo tak dlugiego stazu pracy nie wie, ze MAHNUNG i PRZYPOMINAJKA to wezwanie do zaplaty. Poza tym moze lepiej zamiast inwestowac w pseudo marketing, dostep do gowork, aby moc usuwac komentarze i te cudowne wywiady, nie powiem, bo sie usmialem, ale mimo wszystko, moze warto przeznaczyc te pieniadze na zalegle platnosci aby przewoznicy nie musieli czekać na smieszne 700 zl po kilka miesiecy? Chcialem tylko przekazac jeszcze wielki szacunek dla dziewczyny, która te telefony odbiera i zbiera wszystkie obelgi, bo to nie jest jej wina, ze znow jest jakis problem. Smiano sie tu kiedys ze Silvan ma jurne dziewczyny w administracji, a przeciez to spedytorzy maja odwieczny problem i przewoznikowi nie sa w stanie wytlumaczyc dlaczego odeslano im dany dokument, a wystarczyloby wiedziec w jakiej firmie pracuje i jaka firma przewoz zleca. Mimo wszystko po kilku miesiacach poznalem kilka osob, ktore bylo szkoda zegnac, ale ciesze sie, ze w koncu powirdzialem dosc temu cyrkowi.

Mordor

Silvan usuwa opinie! Mordor 06.11.2018 20:04 Polecam usunąć ze swojego cv informację o pracy w Silvan Logistics, ponieważ podczas niemal wszystkich rozmów rekrutacyjnych oświadczono mi, że bano się zaprosić mnie na rozmowę ze względu na pracę w Silvanie i bardzo złą opinię o firmie w branży transportowej! Oddział Poznań, to totalna porażka. (usunięte przez administratora) Wynagrodzenie to najniższa krajowa ewentualnie z 200-300zł więcej po przedłużeniu umowy i 10eur za każde zlecenie, co jest bardzo słabe, tym bardziej, że stawki jakie niektórzy handlowcy wynegocjują są dużo poniżej średnich cen (np. trasa 1000km kierunek zachód za 550e) i ich sprzedaż polega na błaganiu przewoźników o litość i zabraniu towaru. Spedytorom nie wolno kontaktować się z klientami dla których wykonują przewozy, timo mają tylko zasłużeni pracownicy (nie wiem w jaki sposób sobie zasłużyli, ale nie wnikam). Firma nie ma podpisanych kontraktów na ładunki, handlowcy najpewniej szukają ich na transporeonie (a wiadomo jakie ładunki zwykle lądują na tej platformie), ponieważ nie ma stałych 1,2,3 czy 10 ładunków tygodniowo. Nie ma żadnych benefitów, praca czasami do 20-21 w biurze oczywiście bez płatnych nadgodzin, telefony większości spedytorów za moment uzyskają status zabytków. Pracownicy mają zakaz wyjścia z pracy po 16:00 jeśli brakuje auta i wszyscy wrzucają ten sam ładunek na tą samą platformę i szukają auta na tą samą trasę (przewoźnicy mówili wprost, że już dzwoniły 3 osoby od nas z firmy i nie, nie zabiorą ładunku w tej stawce). Mając np. o 9:00 auto w danej stawce kierownik każe szukać w niższej, mimo, że wolnych aut nie ma i o 15:30 pada pytanie czy masz to auto z 9 rano? Ponadto większość kadry kierowniczej powinna przejść kurs języka polskiego (o angielskim nie wspominając) oraz soft skillsów, ponieważ obecnie posiadają je na poziomie -1000. To jest najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować, uciekłem, jak tylko znalazłem inne miejsce zatrudnienia, gdzie otrzymałem oprócz profesjonalnego wdrożenia, przejrzystości warunków zatrudnienia, świetnego pakietu benefitów (i nie, nie jest to ekspres do kawy i wigilia (usunięte przez administratora)godne wynagrodzenie wraz z prowizją. Aha! i jeszcze jedno, najważniejsze: nie muszę się wstydzić przed przewoźnikami, którzy ze względu na brak płatności ze strony silvana, obrażają spedytorów za to jak działa firma i dlaczego znowu muszę kłamać dlaczego nie zapłacono za wykonany transport. Pracuję do dziś w miejscu zatrudnienia po silvanie i jak czytam komentarze, to widzę, że nic się nie zmieniło. Z resztą warto przejrzeć sprawozdanie tej firmy w KRS, (usunięte przez administratora)

wracająca karma
@Mordor

@ Mordor. Pytanie, czy to Silvan usuwa opinie i wpisy czy to administrator? Mój wpis na dole też został ocenzurowany. Pytanie dlaczego, nikogo nie obrażamy, tylko wypowiadamy nasze opinie, od tego jest ten portal. Każdy na rynku pracy wie, że Silvan nie jest godnym pracodawcą, ponieważ są także inne źródła informacji jak np linkedin, goldenline. Więc nie rozumie takiej akcji.

wracająca karma
@Mordor

@ Mordor. Aha, jeszcze coś. Będziemy tak długo postować, aż się im odechce cenzurować nasze wpisy jak za komuny u Bareji dosłownie, rozmowy kontrolowane.

Mordor
@wracająca karma

Dokładnie, tym bardziej, że nikt nie narusza ustawy o RODO, czy dokonuje naruszenia dóbr osobistych, ponieważ nazwiska nie padają... żałosne, że portal, który z założenia ma pomagać podjąć decyzję o aplikowaniu na stanowisko w rzeczywistości nie dopuszcza do pojawiania się negatywnych opinii, które są wiarygodne, ponieważ 10eur za zlecenie to jawne warunki pracy w firmie. Żałuję tylko, że nie zasugerowałem się opiniami o tej firmie, a wolałem sprawdzić to "na własnej skórze".

Pyry
@Mordor

O Boże jakbym czytał siebie :D. Ktoś ma praktycznie identyczne poglądy jak ja na temat tego cyrku. Dodam od siebie, że pewien pan w kaszkiecie robił mi pod górkę gdy dzwoniła inna spedycja w sprawie mojej pracy w silvanie gdzie pomówił moją osobę jednak na nic się to zdało, bo i tak dostałem pracę. Za to na pewno są paragrafy i naprawdę żałuje, że nie nagrywałem jak pszemko wydzierał się na innych spedytorów, bo to był mobbing w czystej postaci. Ze mną niestety nie zatańczył jak chciał i tak też musiałem odejść na tarczy z tej firmy, nie dość, że płacą marne pieniążki nowym to jeszcze obelgi są na porządku dziennym. I tak jak tutaj kolega wyżej napisał wszystko się zgadza w 100%.

Zostaw merytoryczną opinię o Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 57, z czego 12 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 326 ocen.

Silvan Transport & Logistics Sp. z o.o.