KL-SYSTEM Sp. z o. o.

Opinie o KL-SYSTEM Sp. z o. o.

Norbert

Paczki- jadę z kolega 22 czerwca :)

ddddd

Witam. Jedzie ktoś na 22 czerwca na paczki?

pawelll1991
@ddddd

Witam właśnie dzisiaj do mnie dzwonili i mi proponowali tą ofertę

mati33

WItam chodzi mi o prace w Neumünster w dhl sortownia niby zalapalem sie tam pani do mnie dzwonila powiedzcie mi czy jest to sciema czy mozna zarobic normalne pieniadze jak tam z mieszkaniami itp?

FooFighter

KS Service pelni funkcje naganiaczy, tak jak wspomnial kolega wyzej. Natomiast firma PHH z Hamburga, ktora przejmuje pracownikow na miejscu nie wywiazuje sie z warunkow umowy o prace, w ktorej w paragrafie o wynagrodzeniu pisze, ze wyplata wplywac ma NAJPOZNIEJ do 15 dnia kazdego miesiaca. Co lepsze, ja wraz z ekipa na mieszkaniu jestesmy tutaj "weteranami" pracujacymi od 28 marca. Osoby nowe, dostaly juz zaktualizowana umowe, z jedna roznica: na wyplate nalezy czekac 12 dni bankowych. Przedstawiciel firmy PHH asekurowal sie , zze to wina dni swiatecznych w maju (14 maj), nie mniej wyplaty mogly a nawet powinny byc realizowane wczesniej! Dochodzi do takic kuriozalnych sytuacji, ze ludziom brakuje pieniedzy i z tego powodu dziwnym trafem ginie jedzenie na stołowce... STANOWCZO NIE POLECAM wspolpracy z firma PHH Hamburg. Mozliwe, ze Ks Service prowadzi rekrutacje do innych, lepszych ofert natomiast praca na magazynie w Neumunster to jedna wielka szkoła przetrwania.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w KL-SYSTEM Sp. z o. o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
mewa

jak na tym miesie w beutzen

Myslacy

Podobno po 2 tyg przepracowanych,miala byc opcja zaliczek.... Czy taka opcja zaistaniala u niemieckiego biura?

hieronim

Kolego Yeezus bo "ciagniemy jeden wózek" tu w NMS , jeżeli pracujesz caly miesiac na nockach a macie 25% dodatku nocnego to proste liczenie wychodzi ( nie bede walil wzorami) 25% z pesji za caly miesiac to jest ta zasadnicza rózniaca. ok 270 € pi razy drzwi. Zweryfikujemy to przy wypłacie w maju pozdro

Yeezus

Rekrutacja pracownikow ciagle trwa, widac to po aktualizowanym ogloszeniu przez KS Service. Nic dziwnego, skoro co tydzien ktos odpada, bo nie potrafi zmotywowac sie do pracy. Szkoda tylko, ze nadal wprowadzaja ludzi w blad nie mowiac o platnym zakwaterowaniu 5 euro/doba. Ale to przeciez drobny szczegol... Jesli chodzi o wyplate. Wiecej bedzie mozna powiedziec do 15 maja, kiedy wplyna pieniadze za kwiecien. Niby jestem w nieco lepszj sytuacji, bowiem pracuje na nockach (pracuje sie mniej, bo od 0.00 do 6.45 - w tym 45 min przerwy). Roznice pomiedzy wyplatami na pewno sie pojawia, ale watpie by byly to roznice rzedu kilkuset euro jak pisze kolega Hieronim wyzej.

Myslacy

Rozmawiajac z kobieta z KS przez telefon,zaczalem rozwijac temat forum..... Nie miala za duzych argumentow,aby sprostowac sytuacje jaka jest na miejscu!! Nie zaprzeczyla temu co jest napisane i przepraszala za niemca (usunięte przez administratora) o ktorym mowa bedcaym na hali. Przynajmniej szczera byla i za to wielki plus:)

Myslacy

Mam wiec zapytanie...? Jaka Wam wyszla pensja,skoro jest ok?? W tym tyg dzwonili do mnie,zeby jechac na 2 ture do DHL,ale dac sie pomiatac u Gestapowca za 5 euro za godzine to odstraszajace..... W PL tez nie ma tragedii,bo praca jest i idzie te 3 tys zarobic,bedac w domu u siebie:)

jasiu

mi sie dobrze pracuje, nie powiem, praca ciezka bo mamy normy, ale ja sie ciesze ze robota w ogole jest i wcale nie sa takie zle warunki. te pieniadze to i przywioze zonie do domu, no ale zwolnili kilka osób, albo ktos pił albo sie obijal, przeciez tu siedzi juz ze 40-50 osob miesiac i nadal pracujemy. na poczatku nie bylo internetu w jakims mieszkaniu, w innym pralki,ale chlopaki juz chyba maja, bo nic nie slyszalem wiecej. tego niemca to juz nawet nie widac, to i na hali sie inaczej pracuje.

artur

To inna oferta pracy

zdziwiona

Witam,Dziś dostałam oferte na pakowanie mięsa,czy to co opisujecie dotyczy pracy przy mięsie.Przenoszenie paczek 60kg.Pytam bo juz wcześniej pracowałam na tym stanowisku i żadnego dzwigania nie było.

Ryszard

DHLowiec kto kazał Tobie napisać taką pozytywną opinie? Może kordynator albo to p.Jarek? :)praca nie była zła ale skoro tasma pusta,druga pusta to co mam robic? patrzeć sie w sufit i czekac? pomagalem innym,chodzilem na lewo pomoc,na prawo i co? Stwierdzili,ze za słabo pracuje haha.. Może 800 Niemiec przerzuca ale nasza norma mimo wszystko nie byla wyrabiana a to ciekawe.. Pracowalem w PL tez w DHL i są cięższe paczki a Ty slepo widze wierzysz,ze max 30kg :) mądre myslenie..kazda firma bierze co daje klient i nawet do 60kg ;) koloruj dalej.. Koleś co przyjechał na projekt wypił 2 piwka po podrozy bo prace miał zacząc za 2dni to faktycznie pijak z niego ;) nie wiesz - nie pisz dzbanie. Ja wiem,że wiecej wyjechało bo niektórzy po 1-2 dniach wyrwali jak zobaczyli takie syf a reszta kruszyła się + kilka osob przed swietami oddelegowali do domu.. Najlepsze są teraz,że firma PHH Hamburg to oszusci. Nie chcą wypłacić pieniedzy osobom,które wrócily do domu. Mozna podziwiać Adama i jego opor,ze zalatwil wam pralki i umowy na czas bo sami narzekaliscie a nic nie robiliscie. Z tego co słyszałem to Adam chce odzyskac pieniadze od PHH bo wała chca z ludzmi zrobić. KS Personal spoko ale PHH Hamburg jedno wielki dno!

arczi

Marcin dobrze wiedzieć, ale akurat tutaj dyskutujemy o pracy w Niemczech.

K.. wa to nie blog nie opisujcie dzień po dniu perypetii z firmą, z doświa8vdczenia wiem że do Holandii ściagają najgorsze odpady, które umieją tylko układać pomidory na kanapkach za to z lubością oddają się lolkom i amstelowi za 50 centów

pawel7575
@Marcin

Witam. Próbuję załatwić pracę właśnie na sortowni DHL w okolicach Hamburga przez KS PERSONEL SERVICE. Mógłbyś mi kolego tak uczciwie napisać coś o tej pracy i tej agencji? Z góry dzięki.

DHL-owiec

Wesoło się czyta te bzdury które wypisujecie. Z moich informacji to 66 osób przyjechało na projekt, 54 zostały, zwolniono te osoby które uważały że przyjechały na urlop a nie do pracy...nie wspomnę że kogoś wywalili jeszcze przed podjęciem pracy bo musiał pochlać i przyjść na pierwsze spotkanie z PHH na bani, ale 25-ciu pisze już pozew zbiorowy po kilku dniach pracy. Wykon poniżej 200 sztuk na godzinę, gdzie niemcy przerzucają 800 na godzinę to dopiero kpina. Paczki do 60kg? Gdzieś ty człowieku był? Do sprawdzenia na stronie DHL-u że paczka może mieć maksymalnie 31,5kg... Rzeczy które zamawia się głownie przez internet to faktycznie mogą mieć taka wagę, ostatnio zamówiłem sobie buty do nurkowania o wadze 55kg : ) Jak się komuś nie podoba to niech siedzi w domu, ja wole pracować za ok. 1000 EUR aniżeli za 1200 PLN minus mieszkanie, chyba że mieszkasz u mamusi która cie sponsoruje. To już mój trzeci projekt na którym jestem w niemczech, pierwszy z KS-em i z doświadczenia wiem że takie szybkie projekty nie funkcjonują na 100% od razu ale niech może sobie każdy załatwi mieszkania w kilka dni dla ok. 70-ciu osób, bo chyba tyle było planowane i ogarnie to w taki spośob żeby wszyscy byli zadowoleni. Praca jak praca, jak się chce to się pracuje, magazyn to nie praca za biurkiem. Mi jak na razie pasuje. Zobaczymy jak wypłaty, potem zadecyduję co dalej. Pozdrawiam tych którym się chce.

jasiu

zwolnili kolejne osoby.. kpina! Typowa nagananie pracownikow i zarabianie na NICH! Zwolnili 4-5 osob a podobno kolejne maja przyjechac na ich miejsce haha.. 10 osoby podobno na liscie u szefa firmy PHH Hamburg do odstrzału bo za słabo robią.. Ciekawe,ze norm nie wyrabiamy jak latamy jak psy z jezorem. Niemcy sie smieja i tempo żółwia a my biegamy dosłownie. Plecy bolą po 8h pracy od tych paczek. Jak nie wypłaca pieniedzy za przepracowane dni zwolnionym osobom to już 25osob szykuje sie na pozew zbiorowy. Filmy,zdjecia,nagrane jest wszystko wiec firmie KS Personal oraz PHH Hamburg radze się zastanowic bo pozew to kwestia czasu a kary są BARDZO WYSOKIE! Nie wspomne,ze zwiazki zawodowe w Neumunster tez swoje sie dowiedzialy od pewnej miłej osoby :)

arczi

A gdzie miałeś wyjechać, na sortownie?

schapany na robote

No właśnie. Miałem tam wczoraj wyjechać ale jednak z uwagi na jakiś rzekomy wypadek wstrzymali wyjazdy do świąt.

Zostaw merytoryczną opinię o KL-SYSTEM Sp. z o. o. - Poznań

KL-SYSTEM Sp. z o. o.