Opinie o Fluent School w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Fluent School. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Fluent School o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Nauczyciele języków obcych
Nauczyciele języków obcych Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fluent School w Wrocław

adam Nowy wpis

poszukują asystenta do obsługi projektów unijnych do Warszawy. @grn, dlaczego wg Ciebie jest to dobre miejsce do zdobycia doświadczenia??

Krzysztof Nowy wpis

Wykupiłem kurs na Grouponie i okazał się wielką pomyłką. Chcę się uczyć angielskiego i zdawałem sobie sprawę, że 5 miesięczny kurs trzeba będzie przedłużyć. Umowę, którą dostałem do podpisania była bardzo niekorzystna i naszpikowana kruczkami. Włąściciel to jakiś psychopata, stosuje wyłącznie metody " kija i marchewki". Książki, które rozprowadzają są droższe niż w innych szkołach a jeśli nie zakupisz jest to równoznaczne z wydaleniem ze szkoły. Finansowo już jesteś stratny. Zajęcia miałem z żoną właściciela, fajna kobieta i nauczycielka tylko, że o wszystkim decyduje ten jegomość. Wszystkie osoby z Groupona zostały karnie usunięte z kursu, ja również po 3 miesiącach mimo, że opłaciłem 5 miesięczny kurs.Ktoś powinien przyjrzeć się tej " Szkole". Opina, którą próbowałem dodać na stronie " Szkoły" nie ukazała się.

Kinga Nowy wpis

Koszmar. Zapłaciłam za kurs i od dwóch tygodni nikt nie odpowiada na moje maile i telefony. Szkoła zamknięta, telefony wyłączone, zero kontaktu, a zwrotu pieniędzy nie widać...

Szkoła Nowy wpis
@Kinga

Witam, zapłaciła Pani za kurs na Grouponie nie w szkole a w okresie ferii szkolnych szkoła była nieczynna Pani Kingo ........... Groupon powinnien zzwrócić Pani pieniązki a nie szkoła - proszę doczytać regulamin na grouponie zanim Pani napisze cokolwiek.

student

Powiem tak, osoby które chcą się rzeczywiscie uczyć są zadowolone tak jak ja, ale zapisuje się sporo 'leszczy' i to jest główny problem, bo blokują miejsca, marudzą i zniechęcaj do nauki. Jak się przetrwa w grupie trzy miesiące i odpadną 'leszcze' które przetestowały już chyba wszystkie kursy to już później jest ok. Ja płacę 140zł za miesiąc z czego przez pierwsze trzy miesiące płaciłem po 60 zł. Jak czytam jak to się poprzednicy nacieli to mi się niedobrze robi. taki kurs normalnie wychodzi 2000-3000 rocznie zależy od szkoły a ja za swój płacę po 140 i to jeszcze w ratach więc jest ok. poza tym mogę przetestować szkołę przez trzy miesiące po obniżonej stawce. Zgadzam się że jak zawsze wszystko zależy od lektora a nie szkoły. Uczyłem się w profi lingua i co - nico. Wolę małą szkołę i mniejsze grupy od tych molochów w rynku.

Lektor

Byłam na rozmowie 2 lata temu.... rozmowa była szybka i wystarczyło powiedzieć że chce się być zatrudnionym na cały etat,,,,od razu umowa była do podpisania

była kursantka

Moja opinia: native speaker zajęcia prowadził świetnie- nigdy się nie spóźniał, zawsze zaangażowany, gramatyka z żoną właściciela też była ok. Do tych rzeczy nie mogę się przyczepić ale jest to kurs dla osób mających stalowe nerwy! Kupon wykupiłam sobie w maju żeby mieć jeszcze na wakacje- wiadomo więcej czasu na naukę itd Niestety kurs zaczęłam dopiero w październiku, ponieważ wcześniej nie było dla mojego poziomu grupy, która by mi odpowiadała ( dowolna godzina , każdy dzień tygodnia oprócz piąteku) i uwaga? pan powiedział,że mogę zacząć kurs w piątek o 19 i jak się nie zdecydują to znowu poczekam sobie parę miesięcy. Więc przełożyłam moje inne zajęcia na inny dzień i rozpoczęłam kurs piątkowy o 19. Później nam zmieniono godzinę na 20 mimo że większość grupy była za 19. Gdy chcialam zrezygnowac ( 2miesiace przed musisz to zglosic) to zaczal sie problem. Pan tak przeciagal '' za tydzien zalatwimy'' ze minal miesiac a oczywiscie on nie chcial mi dac wypowiedzeia miesiecznego, takze udalo mu się mnie naciągnąć na kolejny miesiąc mimo,że ostatni miesiąc. Polecam dla ludzi którzy mają czas i kasę oraz stalowe nerwy. Dostateczny daję ze względu na native

niezadowolona

czy orientuje się ktoś, komu taka szkola podlega. czy można gdzies zglosic nielegalne umowy z jakich korzystają? trzeba z nimi cos zrobić bo wciąż oszukują, i nadal będą to robic!

niezadowolona

szkoła tragedia. kupiłam kurs na grouponie, po czym po 7 miesiącach(kwiecień)( umowa podpisana na rok) zabrakło szkole lektora( wcześniej miałam trzech roznych..) . właściciel powiedział, że na lektora mamy czekać do października, ale przy tym wciąż regularnie płacić. dodam że wpłaty są z miesięcznym wyprzedzeniem, przez co w momencie zawieszenia umowy płacicliśmy już za dwa nie wykorzystane miesiące i za egzamin który miał się odbyć po zakończonym kursie czyli 380zł. gdy chciałyśmy z koleżankami rozwiązać umowę, postraszyli nas karami. po kontakcie z prawnikiem, który stwierdził, że mało który zapis w umowie jest legalny, zaniosłyśmy właścicielowi pismo, przestraszyl się i miał pieniądze zwrocic, czego jednak nie zrobil. mój kurs zaczynałam od groupona, wlasciciel stwierdził ze przy takich promocjach powinnismy się liczyc z tym ze usługi są gorszej jakości (?!!!) . ta szkoła to jakas wielka pomyłka. kontaktu z wlascicielem prawie nie ma, zona opowiada caly czas bajki, że jest za granicą, a ona nie może podejmować zadnych decyzji. jedna wielka tragedia! złodzieje, oszuści ! z opowieści lektorów, z którymi mialysmy dobry kontakt faktycznie wynika, ze nie dostawali pieniędzy , lub dostawali je z kolosalnym opóźnieniem. pieniędzy nadal nie odzyskałam i chyba nie ma co na to liczyc chyba ze udamy się do sadu, czego nie wykluczam gdy wroce do wroclawia.a na ich stronie widze nowe ogłoszenia o kursach. odradzam ta szkole na 200%!!!! a pozytywne komenatrze na pewno wypisuje sam wlasciciel lub zona, nie ma szans ze ktoś jest zadowolony z tej szkoły.

leszcz

Chodzę do tej szkoły już z 5 lat. Nauczyciele co chwilę się zmieniają, pan Michael który jest teraz jest po prostu suaby. poprzedni byli okej, ale odeszli. Żadnej pani Ani ani pani Alicji nie było w tej szkole i nie ma.. Wyssane z palca. nie polecam.

lektor
@leszcz

Panie leszczu. Jestem Ania i nadal pracuje bez przerwy od trzech lat. Ktos sobie zadaje sporo trudu aby pisać bzdury.

były lektor.

Paniu (usunięte przez administratora)... jako były lektor który pracował jeszcze 2 lata temu...jak to możliwe że się nie poznałyśmy???????????? jeśli już 3 lata Pani pracuje...

alicja j.

Pracuje nadal w Fluent (teraz już drugi semestr) i nic takiego się nie dzieje. Dwóch Native Speakers odeszło z dnia na dzień, jak to zwykle bywa w przypadku native Speakerów, przez co mieliśmy przymusowe zastępstwa ale przyszedł Michael i jest ok, ustabilizowało się. Dziwię się właścicielowi, że zatrudnia tak niestabilnych pracowników i nie dziwię się że mają kłopoty, kiedy pomimo zapewnień np. Pana F. osobiście rozmawiałem z nim mnie też zapewniał, że będzie w Polsce do końca czerwca a jak sie okazało po świetach już go nie było. Brak szacunku do pracy. Piszę bo nie zgadzam się na akie traktowanie. Ja też zamierzam założyć działalność i nie wyobrażam sobie współpracy z Nativami.

Ja pracuję już trzeci rok. Mam dobrą stawkę za godzinę i super grupy. Przyznam, że formowanie się grupy to dość trudna sprawa. Z 8 osób zwykle po trzech miesiącach zostaje 5 które wiedzą po co przychodzą. Pozostałe trzy piszą po raz kolejny na kolejną szkołę negatywne komentarze. Wpółczuję włąścicielom. Chyba nigdy nie założę własnej działalności po przeczytaniu takich komentarzy zarówno ze strony nauczyclieli jak i uczniów. Pomimo tych wpisów zachęcam do zapisywania się. Szkoła sprzedaje w promocyjnej cenie kursy na Grouponie i chyba to jest jej największy problem. Ludzie nie potrafią zrozumieć, że nauczanie to proces długotrwały i wymaga zaangażowania zarówno Nauczyciela i Ucznia. Zarówno jedni jak i drudzy muszą się zaangażować w przeciwnym razie wszystko będzie wam nieodpowiadć w tej jak i w innej szkole.

Kiedyś pracowałem w tej "firmie".... słowa dobrego nie mogę powiedzieć otóż stosowana technika właściciela to: - ściągnąć kasę od klienta - zrobić tak aby nie zapłacić lektorowi. Ktoś pisał o przerwach nauczycielowi albo zwolnieniu do domu. Potwierdzam i tak niestety się dzieje. Ten oszust zwalnia mnie do domu, a każe uczniowi zapłacić za tą godzinę.... Halo... to albo bierze albo nie. Firma wcześniej była pod nazwą Prestige Organisation popatrzcie na jej opinie na gowork nie sa wyssane z palca, a niestety nadal pojawiają się identyczne opinie. Śmiem twierdzić że opinia wielce chwalebna, która się tutaj pojawia jest oczywiście napisana przez właściciela. Znajoma która pracowała w tej firmie, odeszła z niej. Oczywiście Pan D. wystawił negatywną opinię tej osobie, nowy pracowadca zaciągnął opinii o koleżance u niego i słowa które dostała od nowego : "Współczuję Pani poprzedniego pracodawcy"... szkoda słów.... przestroga dla innych, nawet jak macie małe doświadczenie w nauce, a chcecie uczyć, ta firma nie jest dobrym startem.... Co do zmian nauczycieli, zdarzają się grupy w których jest jeden nauczyciel, ale w tych co robią się zmiany to niestety z winy właściciela a nie nauczyciela. Jest po prostu magikiem w wymyślaniu wymówek..... Co do pracy na książkach, wyzbywanie się książek w starych edycjach (główny nacisk) nie dawajcie się nabijać, po coś są nowe edycje.... Z tego co znam byłych innych pracowników, którzy zakładali sprawy właścicielowi, nie znam który przegrał :) Pozdrawiam radce prawnego = właściciela

nowa
@były pracownik

Witam, jak długo tam pracowałeś, czy kasę dostałęś czy ci jej nie wypłacono. Z twojego wpisu wynika, że bardzo długo i że znasz dobrze firmę.

UCZEŃ

Mam jednego stałego nauczyciela od dwóch lat, więc to nie prawda, że nauczyciele odchodzą z dnia na dzień. Do konwersacji mam native speakaera, który zmienia się co kilka miesięcy, ale to dobrze, bo po jakimś czasie native się nudzi a fajnie jest mieć okazję poznawać nowe osoby z różnych krajów.

Studentka

Witam, z tego co ja wiem to lektor z dnia na dzień pozostawił miejsce pracy. Zmienił nam się lektor ale chyba na lepsze zresztą uprzedzano mnie, że native-spekars się zmieniają, ponieważ są bardzo niestabilni. Z drugiej strony to skąd masz takie szczególowe informacje???

?

Witam, Szkoda,że opinie czytam dopiero tera:(( kiedy to kurs już wykupiony. Juz jestem niezadowolona i rozczarowana wiec chętnie poprę "pracownika". Czekam na rozwój wydarzeń;) Pan [usunięte przez moderatora] przypomina mi mojego byłego pracodawcę. Nie dość że naciągacz to zapodaje psychopatą!!!!

no cóż za zaangażowanie czyżby pan [usunięte przez moderatora] ośmielił się wypowiedzieć na forum?! tylko dlaczego jako anonim???? wypowiedzi pracowników tutaj sa także zamieszczone. zarówno oni jak i kursanci sa bardzo niezadowoleni ze współpracy.....pomijajm oczywiście członków klanu rodzinnego hehhe bo bez sensu komentować ich współudział. ja propnuje wszystkim pokrzywdzonym osobą, oszukanym przez tą pseudo "szkołę" o wypowiedzenie sie tutaj na forum. może zwrócimy się do rzecznika praw onsumenta i w razie koniecznośći do sądu, niech ktoś w końcu zajmie się tym oszustem i kłamcą......uchrońmy inne osoby przed tym co my musieliśmy przeżyć. prawo jest po naszej stronie

radca prawny
@pracownik

Nie zgadzam się z przedmówcami. Prowadziłam sprawę jednej lektorki przed rokiem, ponieważ poprosiła mnie o pomoc. Jak twierdziła została oszukana. Niestety, okazało się po dokładnej analizie, że to ona chciała zmienić pracę z dnia na dzień, bo otrzymała pracę o której marzyła a szkoła została nagle bez lektora i nie chciała wypłacić jej zaległej pensji. Szkoła żądała wywiązania się z umowy a Lektorka pieniędzy. Apeluję do wszystkich zanim coś napiszecie zastanówcie się. Łatwo szydzić i pisać bzdury nie znając faktów. Umowa to umowa jak już się podejmujecie zlecenia, to wywiązujcie się nawet jeżeli międzyczasie dostajecie atrakcyjniejsze propozycje. Żaden pracodawca nie będzie tolerował przypadków nie wywiązywania się z umów. Szkoła spór wygrała a lektor nadal szuka pracy.

Super Radca
@radca prawny

Ciekawe jakiemu radcy zależy na tym, żeby o szóstej rano pisać opinie o jakieś klientce? może to Robin Hood zmienia świat na lepsze?

dot net
@radca prawny

'Szkoła spór wygrała a lektor nadal szuka pracy'.... to zdanie na zakończenie brzmi prawie, jak 'i żyli długo i szczęśliwie'. Nie oszukujmy ludzi. Przez dramatycznie złą opinie i KILKA spraw w sądzie szkoła zmieniła nazwę z Prestige na FLuent. (usunięte przez administratora)

Jaro
@dot net

Witam, chodzę do Fluent już trzeci semestr i złego słowa nie mogę powiedzieć.(usunięte przez administratora)

Studentka

Oszuści naciagacze i (usunięte przez administratora) Pan [usunięte przez moderatora] udaje uprzejmego ale jest strasznym naciagaczem! A zajdzie są beznadziejne, szczególnie te z jego żoną! Porażka, uważajcie na tą szkołę

Jarek
@Studentka

Witam, dziwne, że piszecie same negatywy, może dlatego, że ci zadowoleni, jak widać większość nie ma czasu na takie rzeczy. Ja wypowiadam się po raz pierwszy na tym forum i zanim rozpocząłem kurs też miałem spore obawy,co do jakości i wogóle. No i jakie zdziwienie po trzech miesiącach. Wszystko gra, nikt mnie nie naciągnął ani nie oszukał płacę po trzecim miesiącu 140zł, grupa jest mała, bo tylko cztery osoby, lektor się nie zmienił więc o co "kaman". Któś tu chyba się na kogoś uwziął. Szkoda, że się szkoła nie wypowiada, ale wcale się nie dziwię z drugiej strony dlaczego nie chcą się wdawć w konflikt. Podsumowując Ja jestem zadowolony. ludzie z grupy również.

foks
@Studentka

witam, powiem tak przesadziłaś. Ja zapłaciłam za kurs 300zł za pięć miesięcy, wszystkie zajęcia się odbyły oprócz jednych gdzie Pani była chora co odrabialiśmy w innym terminie. Umowa jak umowa budzi kontrowersje ale dziękui temu ja też się bardziej pilnuję i chodzę na kurs regularnie. Zaznaczę, że nie czuję sie naciągnieta tylko wygrana bo kupiłam kurs po 60zł za miesiąc. Więc jak piszesz te bzdury to trudno mi sie oprzeć i nie napisać jak jest. Jak miałąś problem dlaczego nie zrezygnowałaś po prostu.

rysia

kwiatek - 2013-07-08 18:49:39 nie polecam!!!! lepeij dopłacić grosza i pójść do innych szkół pewniejszych i rzetelnychUmowy no cóz od samego początku są nieważne, ponieważ zawieraja pełno zapisów niezgodnych z prawem. przesiane są niedozwolonymi klauzulami do granic niemożliwośći. stawiają w korzystnej sytuacji....tylko szkołę. kary sa za wszystko!!! niestety ale tylko dla kursanta, szkoła nie ponosi według umowy żadnych konsekwencji chośby z bardzo mizernej jakości zajęć, nieinformowania o zaległych godzinach do wykorzystania itp. każdy miejski rzecznk konsumenta padł by ze śmiechu gdyby to zobaczył. szkoła ta to jeden wielki szfindel pana [usunięte przez moderatora]., na zarobienie a raczej wyłudzenie pieniędzy wszędzie gdzie sie da. szkoła proponuje jursy finansowane z UE, w atkim razie szkoła musi się z tego rozliczać pytam dlaczego kursant nie podpisuje dokumentów, ze to kurs fin. z UE z POKL?!!! czuć przekrętem z kilometra. niska kasa za kurs juz powinna wzbudzić podejrzenia, no cóż jak akasa taka jakość tego pożal sie Boże kursu!!! oszukiwanie na godzinach, zawyżanie cen podreczników, zmiany dni kursów bez informowania o tym kursantów!, niemożliwość odrebienia zalełych bez sowojej winy godzin, szkoła istnieje chyba tylko by pan [usunięte przez moderatora] i jego rodzinkamieli na ZUS. lepiej kupić kurs on line sa w podobnej cenie a człowiek przynajmniej nie osiwieje w kontakcie z płytkim człowiekiem pokroju pana [usunięte przez moderatora] i sie czegoś nauczy!!!!!!!!!! NIE POLECAM NAJGORSZEMU WROGOWI SZKOŁY FLUENT

ODRADZAM

Uwaga na oszusta, pan [usunięte przez moderatora] uznaje niezła politykę, jeżeli ktoś odwołuje każe płacić bo nauczyciel "czeka" i nie można odwołać zajęć a lektora albo zwalnia do domu albo robi przerwę "długą" aby "miał swój wolny czas na odrobienie zaległości" czy skanowanie itp. itd. takie pierdu śmierdu dzięki czemu kto zarabia? pan [usunięte przez moderatora] nie dawajcie się wciągnąć we wkręty właściciela. PROŚCIE O RACHUNKI! i nie wdawajcie się w kupno starych wydań książek! polityka - stara edycja np. Headway spoko zrobi się grupę i się im wciśnie :) o niee, ludzie uczcie się na nowych edycjach a nie z przed 5 lat. Dla osób chcących się zatrudnić, lepiej przestroga! zapytajcie się o Native Speakerów którzy wcześniej pracowali (chcieli ale za free nie będą pracować) [usunięte przez moderatora] Hiszpanin, nie dostał pełnej kasy.... a kasa terminowa? proszę Was na początku tak, aby wszystko wyglądało jak najbardziej w porządku, potem a bo Ci nie zapłacili, a bo Ci nie dali......

dawny lektor

Nie zgadzaj sie na pracę w tej szkole.. będziesz pracować całymi tygodniami harować a zaplacą |Ci marne grosze...w innych szkołach dostaniesz 3 razy wiecej!! Jako dawny pracownik.. nie polecam ani zainteresowanym pracą ani kursantom! A jesli już się Państwo zdecydowali! Pilnujcie ile godzin zostało zrealizowanych a szczegolnie pilnujcie kwitow oplat!! Kursanci są notorycznie oszukiwani..szczegolnie ddzieci! Nie dawajcie dzieciom opłacać kursów bo mogą zgubić kwit itp. Szef to wykorzystywacz... kiedy trzeba było harować dodatkowe godziny to za "dziekuje" bo oczywiscie szkola to wielka rodzina ale kiedy ktoś potrzebowal wolnego to mowili ze to PRACA i trzeba chodzić. W ciągu 2 lat jednej grupie 9 razy zmienil sie lektor!!

Zostaw merytoryczną opinię o Fluent School - Wrocław

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fluent School?

Kandydaci do pracy w Fluent School napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fluent School
  • ul. Na Szańcach 9a