Opinie o Nowodworski Estates Equity Sp. z o.o. (dawniej: Nowodworski Estates Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.)

Aga

Zaczęłam szukać pracy w dość trudnym okresie, jakim jest pandemia. Przyznam szczerze, że agencja nieruchomości Nowodworski Estates nie była firmą, którą szczególnie brałam pod uwagę...do czasu spotkania rekrutacyjnego. Ogromne wrażenie zrobiło nam mnie samo biuro oraz sposób przebiegu całego procesu. Dyrektor Działu, który mnie rekrutował to osoba bardzo kompetentna. Pierwszy etap to zadania, które należało wykonać w ciągu doby po ich otrzymaniu. Kolejny etap to godzinna rozmowa z Dyrektorem Działu. Podczas rekrutacji padły pytania sprawdzające moją wiedzę, kreatywność oraz umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Decyzje o wynikach rekrutacji otrzymałam zgodnie z ustaleniami. Choć tego samego dnia otrzymałam pozytywną odpowiedź od innej firmy to zdecydowałam się podjąć współprace z Nowodworski Estates. Nie żałuje :) Pracuje tam już 3 miesiące. Firma wciąż się rozwija i stawia na nowoczesne modele organizacji pracy. W moim zespole panuje bardzo miła atmosfera, zawsze mogę liczyć na pomoc kolegów i koleżanek z teamu. Wynagrodzenie satysfakcjonujące.

@Aga

Cześć Aga, Dziękujemy za recenzję naszego procesu rekrutacji. Cieszymy się, że dokonałaś takiego wyboru i możesz wspólnie z nami budować markę Nowodworski Estates. Życzymy wielu ciekawych wyzwań i radości z pracy na co dzień. Do zobaczenia w biurze! Pozdrowienia, Zespół Nowodworski Estates

Agnieszka

Proces rekrutacyjny mimo ze nie zakończony sukcesem jest prowadzony na wysokim poziomie. Kontakt i przebieg rozmow oceniam bdb. Sama firma wydaje się być miejscem godnym polecenia dla potencjalnych kandydatów czy przyszłych pracowników.

@Agnieszka

Dziękujemy za szczerość i obiektywne podejście w ocenie naszego procesu rekrutacji. Miło widzieć, że pomimo braku podjęcia współpracy pozostawiliśmy w Tobie pozytywne odczucia. Zachęcamy do śledzenia naszej zakładki “Kariera” i udział w kolejnych rekrutacjach :) Trzymamy kciuki! Pozdrowienia, Zespół Nowodworski Estates

Adamp

Wysoki poziom kontaktu, procesu rekrutacji. Rzetelna profesjonalna rozmowa. Polecam jako potencjalnego pracodawcę.

@Adamp

Cześć, Dziękujemy za miłe słowa. Przykładamy wiele uwagi do naszego procesu rekrutacji, tym bardziej są one dla nas budujące :) Pozdrowienia, Zespół Nowodworski Estates

Tris

Najgorsza i najbardziej niekompetentna firma z jaką miałam do czynienia, kompletny brak szacunku do ludzi ich czasu i ich pieniędzy. Nie polecam, jak najdalej od tych (usunięte przez administratora)

@Tris

Cześć, Dziękujemy za wyrażenie opinii. Szacunek do naszych Klientów to podstawowa zasada naszej pracy, stąd chętnie dowiemy się co jest powodem tak krytycznej recenzji. Każdą sytuację dokładnie analizujemy, więc opis Twojej sprawy pozwoli nam wyciągnąć odpowiednie wnioski na przyszłość. Będziemy wdzięczni za kontakt pod mailem: biuro@nowodworskiestates.pl. PS. Forum GoWork jest miejscem do wyrażania opinii na temat naszej firmy jako pracodawcy. Wszelkie reklamacje dotyczące świadczonych przez nas usług bardzo prosimy kierować na adres firmy, byśmy mogli je rozpatrzyć i odpowiedzieć zgodnie z zasadami regulaminów naszych usług.

Agent Nieruchomości

Bardzo profesjonalnie przeprowadzona rekrutacja. Co prawda nie dostałam oferty pracy, ale załatwiono to w taki sposób, że mam pełną świadomość swoich mocnych i słabych stron, przez co mnie podbudowano.

Trafne pytania pogłębiające moje wypowiedzi. Brak pytań nic nie wnoszących. Rekruter Pani Iza doskonale znała się na swoim fachu.

Katarzyna D.

Dzień dobry, Do pewnego momentu byłam bardzo zadowolona z procesu rekrutacyjnego w firmie Nowodworski Estates, jak również byłam pod wrażeniem samej firmy (zwłaszcza działań marketingowych). Tym bardziej zaskoczyło mnie, że rozmowa kwalifikacyjna, która doszła do poziomu rozmowy online z działem HR nie zakończyła się ŻADNYM feedbackiem ze strony firmy. Także wszystko super, ale nad tym ostatnim etapem (feedback) może dobrze byłoby popracować :)

@Katarzyna D.

Dzień dobry Katarzyno, Bardzo chcemy dać rzetelny feedback każdemu z kandydatów, z którymi odbywamy rozmowy kwalifikacyjne, tak szybko jak to możliwe. Jeśli jeszcze nie przyszła żadna odpowiedź, to na pewno pojawi się wkrótce - często procesy rekrutacyjne trwają odrobinę dłużej niż zakładaliśmy, a w szybkich odpowiedziach nie pomaga czas urlopów :) Na pewno się odezwiemy. Nie mniej dziękujemy za uwagę, postaramy się zwiększyć tempo :) Pozdrowienia, Zespół NE

Katarzyna D
@Nowodworski Estates Equity Sp. z o.o. (dawniej: Nowodworski Estates Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.)

Dziękuję za odpowiedź. Chciałam podziękować również za telefon i wiadomość mailową dotyczącą procesu rekrutacyjnego. Pozdrawiam,

3 etapy rekrutacji do działu marketingu: -rozmowa online -rozmowa w siedzibie firmy -24h na wykonanie przesłanego zadania. Jak na poziom, który firma sobą prezentuje oraz na szacunek do osób biorących udział w rekrutacji można się odrobinę wysilić i napisać maila z informacją, że proces rekrutacji dobiegł końca i wybrano inną osobę...

@Anonim

Dzień dobry, dziękujemy za Twoją opinię. Doceniamy poświęcony czas i po każdej rozmowie kwalifikacyjnej zapewniamy feedback osobom, z którymi się spotykamy. Nie inaczej jest w przypadku Działu Marketingu, do którego w związku z ostatnimi procesami rekrutacji wpłynęła bardzo duża liczba aplikacji. Staramy się o rzetelną informację zwrotną, stąd nasze wiadomości mają większe opóźnienie niż zazwyczaj. Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości :) Pozdrowienia, Zespół Nowodworski Estates

Agnieszka

Nie zdarza mi się krytykować, niestety w tym wypadku jestem zmuszona. Obsługa która otrzymuje jako klient Nowodworskie Estate jest wg mnie żenująca. Przed podpisaniem umowy na wyłączność Pan Kamil agent obiecywał że ma klienta i w ciągu 2och tygodni mieszkanie się wynajmie. Czekałam pół roku aż do agencji zgłosiła się Pani zainteresowana. Nie zauważyłam żadnych działań promocyjnych ze strony agenta aby mieszkanie wynająć. Rzekoma współpraca z innymi biurami pośrednictwa nie ma miejsca mimo zapewnień. Mieszkanie na czas prezentacji miało być odświeżane i przygotowane aby jak najlepiej je zaprezentować. Po kilku miesiącach kiedy weszłam do mieszkania, było zakurzone, opuszczone, kwiaty w donicach uschnięte i niestety nie było odświeżone. Kolejna kwestia to sam proces wynajmu. Pan (usunięte przez administratora) miał przygotować protokół zdawczo odbiorczy i dokumentację fotograficzną. Pan (usunięte przez administratora) przekopiował stary protokół który mu przesyłam nie uwzględniając zmian w wyposażeniu mieszkania, ostatecznie sama musiałam przygotować protokół. Pomimo próśb nie otrzymałam dokumentacji fotograficznej ze zdawanego mieszkania. Również zarządzanie moja nieruchomością jest na bardzo niskim poziomie. Nie ma osoby odpowiedzialnej za moje mieszkanie . Raporty nie są przesyłane pomimo obietnic że będą co miesiąc. Obecnie czekam na zaległe raporty i faktury od czerwca , ostatnie rozliczenie otrzymałam za maj po wielokrotnym upominaniu się. Nie oceniam, podaje suche fakty.czy to rzeczywiście profesjonalna współpraca ?

@Agnieszka

Pani Agnieszko, przykro nam z powodu opisanej sytuacji i jednocześnie dziękujemy za konstruktywną krytykę. Skontaktowaliśmy się z agentem odpowiedzialnym za współpracę z Panią oraz reprezentantami Działu Zarządzania Najmem, przeanalizowaliśmy całą sprawę i wyciągnęliśmy wnioski. Od tego czasu wdrożyliśmy nowe procesy, dzięki którym unikniemy podobnych nieporozumień w przyszłości. Przepraszamy za powstałe niedogodności i zapewniamy, że w najbliższym czasie opisywane przez Panią problemy nie będą mieć miejsca. Jeszcze raz dziękujemy za szczere i rzeczowe zgłoszenie problemu. Dzięki temu wiemy, na które elementy naszych usług i obsługi zwrócić jeszcze mocniejszą uwagę, by dostarczać najwyższą jakość wszystkim naszym klientom.

Wacław

Najem mieszkania w Płaszowie. Pani Joanna przeprowadziła akwizycję, a później umowę wraz postępowaniem notarialnym sprawnie i profesjonalnie. Dziękuję jeszcze raz. Wacław - właściciel mieszkania.

@Wacław

Panie Wacławie, Co prawda to miejsce do oceny nas jako pracodawcy, niemniej serdecznie dziękujemy za wspólną transakcję i miłe słowa :) Pozdrowienia, Zespół NE

Rozpisałam-się

Pracuję w NE od kilku miesięcy w dziale back office (tzn. nie jako Agent). Generalnie moje odczucia są pozytywne, choć myślę, że potrafię konstruktywnie przedstawić zarówno plusy, jak i minusy pracy w tej firmie, więc się trochę rozpiszę :) Średnia wieku w firmie to jakieś 29 lat - bardzo młody zespół, młodzi dyrektorzy i zarząd, a to sprawia, że można się tu poczuć jak "wśród swoich". Bardzo miła i luźna atmosfera, zwraca się uwagę na kulturę pracy. Jeśli coś się nie podoba, to zawsze można o tym powiedzieć i znaleźć rozwiązanie problemu. Do pracy przychodzi się z pozytywnym nastawieniem (a to jest przecież bardzo ważne) i zawsze można liczyć na wsparcie kolegów i koleżanek. Praca ta jest bardzo dynamiczna, ciągle coś się zmienia, wchodzą nowe rozwiązania, nowe procedury, ciągle coś się dzieje - jest to zarówno zaleta, jak i wada - zaletą jest to, że na pewno nie można się nudzić, myślę, że jest też możliwość w miarę szybkich zmian stanowisk i zakresów obowiązków, bardziej profilowanych pod to, kto w czym się dobrze czuje. Można mieć realny wpływ na swoje zadania i to, na co będziemy poświęcać czas. Wadą jest to, że trzeba być otwartym na nowości, bardzo elastycznym, cierpliwym i raczej nie przyzwyczajać się do rozwiązań, bo firma bardzo się rozwija i wiadomo, że jest to proces, gdzie pojawiają się zarówno sukcesy, jak i porażki pewnych rozwiązań. Trzeba to sprawdzić w praktyce :) Moim zdaniem w back office panuje jednak lekki chaos - może to wynikać z niedopracowanej organizacji pracy, jak i z faktu małej ilości osób, jednak na przestrzeni kilku miesięcy wydaje mi się, że idzie to w dobrą stronę. PRACY JEST NAPRAWDĘ DUŻO. To zdecydowanie nie jest miejsce dla osób, które chcą przyjść "odbębnić" swoje 8 godzin pijąc kawkę i udając, że się coś robi. Jest stosunkowo dużo pracy na stosunkowo mało osób, więc każdy jest tu bardzo ważny i każdy ma naprawdę dużo pracy i szybkie tempo pracy, czasem trzeba robić kilka rzeczy na raz. Mimo to praca mi się bardzo podoba - ja właśnie to lubię - nie ma nudy i jest ciągle coś (choć czasami to męczy). Trzeba umieć być asertywnym - niestety jest tyle zadań, że jeśli nie jest się asertywną osobą to zostanie się nimi przytłoczonym. Trzeba mieć umiejętność wyznaczania granicy ile damy radę zrobić, żeby nic nie zawalić (a przy okazji umieć jednak być trochę elastycznym, w tym wszystkim :) ) Zarobki są w mojej opinii dobre, szczególnie, że raczej jest to praca dla wielu osób jedna z pierwszych (o czym świadczy średnia wieku). Jest w miarę elastycznie w zakresie formy umowy - są osoby na umowach o pracę, umowach zlecenie i B2B. Są zachowane prawa pracownika. Są również benefity - pakiet OK System, zajęcia z języka angielskiego, możliwość ubezpieczenia w PZU. Ponadto fajny zespół daje możliwość fajnych integracji :) Jest rodzinnie - są wspólne wigilie, imprezy i integracje, coroczna gala, urodziny firmy. Jest możliwość zabrać ze sobą psa do biura. Podsumowując: bardzo fajna, rozwojowa praca z dobrymi zarobkami, dobre traktowanie ludzi w firmie. Jest bardzo dużo obowiązków, co czasami generuje spięcia i problemy komunikacyjne, ale odnoszę wrażenie, że wszystkie problemy da się tu raczej rozwiązać. Trzeba się przygotować na dużo obowiązków - ale rozwijających. Mimo wszystko polecam tę pracę, nie żałuję, że tu jestem i nie planuję w najbliższym czasie zmieniać pracy. Pozdrawiam zespół NE i do jutra :D

@Rozpisałam-się

Cześć, dzięki za podzielenie się opinią o naszej firmie i szczerość :) Podoba się nam, że masz takie podejście i że pozytywnie, rozwojowo oceniasz pracę z nami, to dla nas bardzo ważne! Liczymy na dalszą współpracę i do zobaczenia w biurze ;)

Bardzo profesjonalna obsługa i miły kontakt za pośrednictwem Pana Macieja Grzelaka. Polecam!

@Andrzej

Panie Andrzeju, dziękujemy za pozytywną opinię o współpracy z naszym agentem Maciejem. Polecamy się na przyszłość :)

Co jaki okres czasu w Nowodworski Estates można ubiegać się o podwyżkę?

Cześć, W NE nagradzamy zaangażowanie i sukcesy naszych pracowników między innymi w formie podwyżek. Otrzymują je osoby, które wykazują się kreatywnością, inicjatywą i wydajnością swojej pracy. Ale także te, które są z firmą związane od dłuższego czasu i rozwijają swoje kompetencje wraz z rozwojem firmy. Dla większości stanowisk posiadamy też ścieżki kariery, które określają możliwości awansu, a co za tym idzie, wzrostu wynagrodzenia. Odpowiadając wprost, pracownik NE może liczyć na podwyżkę zazwyczaj przynajmniej raz do roku, a podwyżka wyniesie na ogół nie mniej niż 15% dotychczasowej kwoty wynagrodzenia. Podwyżki, w popularnym rozumieniu, dotyczą pracowników Back Office. Agenci są w NE wynagradzani prowizyjnie, a więc wzrost ich zarobków jest zależny od ilości i wartości przeprowadzanych transakcji.

Optymista

Fajnie że firma rekrutuje teraz wszędzie procesy stoją a tu jest szansa dostać prace.troche długi tren proces i narazie ciągle czekam na odpowiedź ale wszystko przebiegalo bardzo miło i bez wychodzenia zdomu. Polecam!

KS

Opinia na temat przebiegu procesu rekrutacji Rozmowa rekrutacyjna, raz przełożona, odbyła się punktualnie, w komfortowych warunkach. Najpierw posłuchałam nieco o firmie, a potem przeprowadzono rozmowę dotyczącą mojego doświadczenia i kompetencji. Druga część spotkania była rozmową przez telefon włączony na głośnik. Dużo pytań, dość dokładnych, od prostych do bardziej skomplikowanych, zgodnie z zakresem określonym w ogłoszeniu. Mam poczucie, że rekrutujący mieli możliwość dość dobrze poznać poziom moich umiejętnosci. W sumie mimo że nie odpowiedziałam na część pytań, pozostało mi miłe poczucie, a i stres był mniejszy niż się spodziewałam. Odpowiedź szybka, już następnego dnia. Jasny przepływ informacji: co przynieść, kiedy co będzie potrzebne i czego się spodziewać.

@KS

Dziękujemy KS, jeśli stres był mniejszy od spodziewanego, to znaczy, że nasza strategia prowadzenia rekrutacji działa :) wychodzimy z założenia, że zestresowany kandydat nie pokaże nam prawdziwego siebie, a w końcu po to się spotykamy. Poza tym, kto powiedział, że rekruter się nie denerwuje? ;)

Pomidor

Nie dostałem pracy... (nie mam więc żadnego interesu, żeby chwalić pracodawcę). Pomimo tego uważam, że godzinne spotkanie i rozmowa z Adamem Nowodworskim nie była czasem straconym. Jasny opis stanowiska, normalne i rzeczowe pytania o dotychczasową karierę, kulturalna i profesjonalna rozmowa. Sam proces rekrutacyjny na wysokim poziomie - elastyczne godziny spotkania i szybki feedback nt wyników. Wierzę, że przyszła osoba odpowiedzialna za krakowski oddział będzie zadowolona ze współpracy z firmą.

@Pomidor

Po dłuższym milczeniu - dziękujemy za miłe słowa!

Czy często w firmie Nowodworski Estates zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Cześć, wybacz, że tak długo czekałaś/eś na odpowiedź. Oczywiście, zdarza się i bardzo chętnie korzystamy z rekrutacji wewnętrznej. Na bieżąco informujemy wszystkich naszych współpracowników o nowo otwartych rekrutacjach. Często zdarza się, że wewnątrz firmy następują zmiany stanowisk, np. z Asystentki Oddziału na Agenta Nieruchomości lub Zarządcę Nieruchomości, Specjaliści IT często w miarę rozwoju swoich kompetencji przechodzą na stanowiska związane z rozwojem oprogramowania. Agenci mogą zostać Dyrektorami Oddziałów. Nie ma też żadnych ograniczeń dla innych zmian - staramy się kierować ambicje i umiejętności naszych współpracowników w te obszary, gdzie będzie z nich najlepszy użytek i satysfakcja dla samego zainteresowanego. Takich przykładów w naszym zespole można znaleźć sporo, a jednym z nich jest autor tej wypowiedzi. Pozdrowienia!

BackOffice

W Nowodworski Estates pracowałem pewien czas temu, nie jako agent nieruchomości. Postanowiłem podzielić się opinią o pracy, gdyż myślę, że jest to w porządku względem NE i osób tam pracujących. Z firmą mam dobre wspomnienia, myślę również, że osoby tam pracujące nie wspominają mnie źle. Zaczynając od samego procesu rekrutacyjnego mogę powiedzieć, że w mojej opinii przeprowadzony był w profesjonalnej, aczkolwiek luźnej atmosferze. Najpierw przedstawienie, czym się zajmuje NE, kogo szuka i wizja przyszłości. Można było zauważyć, że to nie tylko puste słowa, lecz dokładnie przemyślany plan na dalsze działanie. Druga część rozmowy odbyła się z osobą zarządzającą działem. Zawierała pytania praktyczne z wiedzy, ale i też w jaki sposób można podejść do problemu. Całość trwała około 45 minut. Po około dwóch tygodniach była odpowiedź pozytywna i tak zaczęła się moja przygoda. Nie będę opisywać poszczególnych dni w pracy, bo nie taka jest rola tego portalu. Chcę przedstawić sposób, w jaki się pracuje w firmie. Nikt nie mówił, co dokładnie mam robić. Wraz z osobami ze stanowiska planowaliśmy działanie tak, aby NE działało sprawnie i skutecznie. Zapewnialiśmy dość istotną funkcjonalność, gdzie w przypadku awarii lub przestoju firma mogła tracić spore pieniądze. Zadania planowaliśmy między sobą, aby każdy robił to, w czym czuje się pewny oraz aby taki sam typ zadań nie przypadał na dwie osoby. Mieliśmy między sobą nakreślony plan działania, jednak gdy zdarzył się niespodziewany dodatkowy problem, również się nim zajmowaliśmy, po wcześniejszym ustaleniu. Jako, że jestem osobą lubiącą wyzwania i niejednym się w życiu zajmowałem, zdarzało mi się otrzymywać rzeczy na pierwszy rzut oka kompletnie nie związany ze stanowiskiem, ale wykorzystujące moje umiejętności. Bardzo dobrze wspominam osoby pracujące na innych stanowiskach, które tak na prawdę tworzą WSZELKIE materiały niezbędne do sprawnego działania firmy. Co dzień wspólne pogawędki w kuchni podczas przerwy obiadowej, krótka wymiana zdań na korytarzu czy nawet spotkania po pracy sprawiały, że atmosfera między współpracownikami była rzeczywiście sympatyczna. Czasem robiła się lekko napięta, jednak w ogólnym rozrachunku jest pozytywnie. Na temat pracy agentów nie wypowiem się, ponieważ to jedna firma, lecz całkowicie inny zakres działania - moja praca polegała na dostarczaniu i utrzymaniu narzędzi dla współpracowników oraz agentów. Chciałbym też zwrócić uwagę, gdyż wg mojej opinii bezcenną pracę wykonuje tam kilka kluczowych osób, które zawsze miał czas gdy przychodziło się z drobnym, czy też większym problemem. Nawet, gdy byli bardzo zajęci, potrafili oderwać się od pracy, by wysłuchać, służyć pomocą innym współpracownikom. Nie chcę, żeby było odebrane to jako wychwalanie, jednak uważam, że to osoby na odpowiednim stanowisku z odpowiednim podejściem. Pracę w NE mógłbym polecić jedynie osobom, które chcą pracować (wypowiadam się jedynie w kwestii tzw back office), raczej mało prawdopodobne, by znalazło się tu miejsce dla kogoś, kto chciałby tylko przychodzić do pracy i myśleć, co będzie robił po powrocie. Dlaczego odszedłem? Po kilku miesiącach dostałem inną propozycję za granicą. Myślę, ze rozstaliśmy się z zespołem w bardzo fajnej atmosferze. Czy gdybym dostał propozycję powrotu do NE, bym ją przyjął? Nie mogę powiedzieć, że nie, ponieważ nigdy nie wiadomo, co w życiu się nam może przydarzyć. Z pewnością bym się jednak zastanowił :) PS Pomimo, że dodaję opinię jako osoba anonimowa, myślę, że będzie ona wiarygodną. Podejrzewam, iż niektóre osoby będą w stanie rozpoznać o kogo kto to napisał :)

@BackOffice

Dzięki T., człowieku orkiestro :) cieszymy się, że dobrze nas wspominasz. I wzajemnie! Serdecznie pozdrawiamy, w imieniu zespołu NE - Maciek Zięba

mateuzek

Witam czy ktoś z pracujacych już agentów może podzielić się jak wygląda praca teraz z klientami? Firma reklamuje się na prawo i lewo ze jest przygotowana na epidemie i nie naraza pracowników ale nie wiem na czym miałoby to polegac. Jak można sprzedawać mieszkanie bez prezentacji itp? Mysle o aplikowaniu tlyko po prostu nie wiem czy w obecnej sytuacji ma to jakis sens. ktoś coś?

@mateuzek

Cześć! Podobnie jak inne firmy na rynku staramy się jak najlepiej zaadaptować do nowej, niełatwej rzeczywistości. Dlatego zaproponowaliśmy cały pakiet rozwiązań, które na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo i komfort zarówno naszych Współpracowników, jak i Klientów. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami, jakie wprowadziliśmy w naszej firmie na czas epidemii COVID-19: https://www.nowodworskiestates.pl/koronawirus-aktualne-informacje-ne/. Znajdziesz wśród nich m.in. narzędzia do pracy online, wprowadzone środki ostrożności, a także promocje, które mają ułatwić naszym Agentom pozyskiwanie Klientów. Mamy nadzieję, że Tobie też spodobają się nasze rozwiązania i w rezultacie spotkamy się podczas rekrutacyjnego wideo czatu :)

Magik

Dobrze, że nie zdecydowałem się na tą pracę bo widząc co się dzieje na rynku to chyba ta firma lada chwila padnie.

@Magik

MAGIK, witaj ponownie! Nigdzie się nie wybieramy, wprowadzamy nowe rozwiązania, które pozwalają nam nadal obsługiwać naszych klientów i nadal dostarczać najwyższą jakość usług. Teraz jak nigdy wcześniej rynek potrzebuje profesjonalistów, którzy technicznie i mentalnie są przygotowani na zmieniające się warunki. Polecamy śledzić naszą komunikację w najbliższych dniach - będzie dużo o rozwiązaniach online, które umożliwiają przeprowadzanie transakcji z maksymalnym ograniczeniem bezpośrednich kontaktów. #weareonliNE

Magik 5000

Chciałem podzielić się opinią o pracy w Nowodworski Estates. Po pierwszej rozmowie rekrutacyjnej każdy myśli, że to praca marzeń. Dyrektor mówi, że dzięki ciężkiej pracy można zarobić dużo pieniędzy, że to praca marzeń, że zarobki są ogromne. Każdy daję się omotać. Wierzy, że to praca dla niego. Szkolenie, telefon, komputer i wszystko wygląda świetnie. A jak jest naprawdę. Od rana trzeba wykonywać kilkanaście zimnych telefonów żeby umawiać się na spotkania, które są najczęściej wieczorami. Osoby, które mają na sprzedaż mieszkanie nie są zupełnie zainteresowane spotkaniem, ale niektórzy się zgadzają od łaski z Tobą spotkać. Jedziesz na spotkanie własnym samochodem, na własnym paliwie ( bo akurat w tej firmie nie ma żadnego dofinansowania do niczego), opowiadasz o świetnym marketingu, o szybkiej sprzedaży. A w rzeczywistości to nic nie daję i jak w praktyce mieszkanie się nie sprzedaję, to trzeba się prosić o klienta w innej agencji, albo prosić właściciela aby zszedł z ceny. I tak naprawdę właściciel jest stratny, bo nie dość, ze płaci Ci prowizję to jeszcze schodzi z ceny. Prowizja jest pobierana z dwóch stron więc tym bardziej wzrasta wartość mieszkania. Nie ma co się dziwić, że potem ludzie nie chcą korzystać z pomocy pośredników. Koszty którymi obciążany jest agent w tej agencji to straszne. Za wszystko jest liczony, za wyróżnienia podbicia, nawet za rozmowy za granicą, a jeśli czegokolwiek nie wyślę się w terminie zostaje naliczona kara ( i nikogo nie obchodzi że byłeś na spotkaniach, chory czy na urlopie). Szczerze nie polecam pracy w tej agencji, ponieważ jest się zdanym na samego siebie. Jak zostaną policzone wszystkie wyróżnienia, podbicia, sesje fotograficzne itp można mieć kilka tysięcy kosztów. Jak sprzeda się mieszkanie to połowę zawracają, ale jeśli nie a umowa wygaśnie, samymi agenci ponoszą całe koszty. (usunięte przez administratora) Pieniądze są dopiero jak klienci zapłacą, czasami trzeba 2 miesiące czekać na pieniądze w przypadku mieszkania na kredyt, a przy mniejszych transakcjach to około 30 % prowizji. W efekcie zarabia się może z 1 000 zł, może 2 000 zł miesięcznie za pracę od rana do nocy, prawie codziennie. Ale należy czekać na kolejny złoty strzał, który może się trafi albo nie. Naprawdę jak ktoś się waha, lepiej wybrać pracę w jakiejkolwiek firmie, która daje stabilność niż w Nowodworskim. Dla mnie to było szukanie ludzi młodych, naiwnych, którzy mają odwalać całą robotę. Najlepiej w połowie na utrzymaniu rodziców, bo wtedy mogą dłużej Ci mówić, ze warto poczekać, że zaraz będzie ogromny zarobek, ale umówmy się mieszkania za kilkaset tysięcy albo milion nie sprzeda się w miesiąc, a tańszych raczej Ci właściciele nie oddadzą bo nie zapłacą tak dużej prowizji. W agencji nie obchodzi nikogo, że nie masz na rachunki, że masz dzieci itp. Ile sobie wypracujesz tyle będziesz miał. Szkoda, że świadomość ludzi się zmieniła i jak ktoś potrzebuje agenta, to sam się zgłosi, a jak nie to nie ma co się narzucać. Nie dziwię się, że jest taka rotacja bo ciężko jest zarobić na własne utrzymanie. Poza kilkoma osobami, którymi się udało, każdy narzeka i co chwilę ktoś odchodzi. Nie polecam pracy tutaj.

Lech
@Magik 5000

A już myślałem że chodzi tylko o płatne szkolenia , a jednak można coś zarobić jak się znajdzie klienta i wmówi mu że dzięki firmie dobrze sprzeda lub kupi , obrobi całość poniesie koszty i wtedy ewentualnie zostanie jakiś procent z prowizji.

@Magik 5000

Witaj Magik, Dziękujemy, że poświęciłeś sporo czasu na swoje podsumowanie. Wiemy, że jest raczej krytyczne, ale podsunąłeś nam kilka pomysłów, co możemy zrobić, żeby stworzyć jeszcze lepsze warunki współpracy dla naszych Agentów. Odpowiadając na Twoją opinię: Dla nas - osób od lat tworzących Nowodworski Estates, w ramach działów sprzedaży, marketingu, administracji i innych - to jest praca marzeń. Słowa Dyrektora Oddziału podczas rozmowy kwalifikacyjnej, gdy opisuje możliwości zarobków w ramach Ścieżki Kariery NE, też są prawdą. Jeśli kiedykolwiek rzeczywiście spędziłeś dzień w naszej firmie, to wiesz o tym, bo wyniki generowane przez Agentów są jawne w wewnętrznym systemie. Idąc dalej: Oczywiście, częścią pracy Agenta, szczególnie na początku jest pozyskiwanie ofert (w tym poprzez tzw. zimne telefony, ale także przez wiele innych sposobów, których uczymy na szkoleniach). Możesz też przejąć oferty, które aktualnie nie mają opiekuna. Spotkania z klientami umawiamy wtedy, kiedy nasi klienci mają czas się spotkać - na tym polegają nowoczesne usługi. To prawda, że nie finansujemy Agentom samochodów ani paliwa. Napisałeś, że "nie ma żadnego dofinansowania do niczego", choć chwilę wcześniej sam wymieniasz kilka z tych rzeczy: szkolenia, sprzęt elektroniczny (komputer, smartfon, tablet), nie mówiąc już o biurze wraz z pełnym wyposażeniem, za korzystanie z których nie musisz nic płacić - to oczywiste. Punkt następny: jeśli marketing nie działa, to znaczy, że wymagane są inne lub szersze działania - dajemy narzędzia do tego, ale to Agent jest odpowiedzialny za realizację kampanii tak, żeby sprzedać lub wynająć nieruchomość. Średnio 400 transakcji, jakie realizujemy miesięcznie świadczy, że nasza koncepcja się sprawdza. Pozostałe kwestie weźmiemy w jedną klamrę, która powinna je zgrabnie podsumować. Bycie Agentem Nieruchomości to nie praca w korporacji od 9 do 17. To biznes. Wymagający poświęceń, czasami długich godzin pracy, ciągłego myślenia i podejmowania decyzji. A przy tym słuchania i korzystania z narzędzi, które firma Ci dostarcza, żebyś mógł generować jak najlepsze wyniki dla swoich Klientów, dla siebie i dla firmy (właśnie w tej kolejności). Zarobki są konsekwencją tego wszystkiego. I nikt tutaj nie ukrywa, że na początku możesz zarabiać 2-3 tys., bo wszystkiego musisz się nauczyć. Później, gdy zdobędziesz wiedzę, wprawę, wyczucie, kontakty, możesz zarabiać naprawdę duże pieniądze. Nie nazwalibyśmy tego złotym strzałem, czego potwierdzeniem mogą być Agenci pracujący z nami w wielu przypadkach już 7-8 lat. Te "kilka osób", o których wspominasz, to na moment pisania tej odpowiedzi dokładnie 164 osoby. Dziękujemy Ci za szczerość w wyrażeniu poglądów i mamy nadzieję, że spełnisz się w innej branży.

@Lech

Cześć Lech, Nie praktykujemy ani nie oferujemy płatnych szkoleń. Chyba, że masz na myśli zaawansowane szkolenia rozwojowe prowadzone przez zewnętrznych ekspertów, np. naszych kolegów z Sandler Training, czy udział w konferencjach branżowych - te dofinansowujemy, ale częściowo musi za nie zapłacić zgłaszający się chętny. Wszystkie szkolenia przygotowujące Agenta do pracy są u nas bezpłatne. Niestety nie rozumiemy reszty Twojego wpisu.

Daro
@Magik 5000

Hej Magik, czy ja dobrze rozumiem, że za wystawianie ofert płacisz TY z własnej kieszenii? Wykonujesz pracę, dokładając do nie swojej firmy a jedyne co oferuje firma to praca pod ich brandem? Płatne szkolenia w agencjach nieruchomości są częste, zwłaszcza szkolenie wstępne- lojalka. Jak odejdziesz przed upływem np roku bo nie zarabiasz to płacisz karę. Czy w NE tez tak jest? pozdrawiam.!

@Daro

Witaj Daro, Za publikację ogłoszeń płaci firma. Zapraszamy do lektury naszej odpowiedzi na opinię Magika lub na spotkanie z nami, jeśli interesuje Cię kariera agenta nieruchomości. Z przyjemnością opowiemy Ci o tym, jak wygląda system pracy, szkolenia, ścieżka kariery i możliwości rozwoju w ramach firmy. To zdecydowanie więcej niż "praca pod naszym brandem":) Wprowadziliśmy na rynek ponad setkę świetnych agentów i zamierzamy iść dalej tą drogą. Jeśli spodoba Ci się nasza wizja, aplikuj, a być może razem będziemy zmieniać rynek nieruchomości w Polsce. Szkolenia nie są u nas płatne. Nie ma też obowiązku zapłaty żadnej kary za odbycie szkoleń, jeśli Ci się nie powiedzie. Zobacz naszą odpowiedź na opinię Lecha :) Pozdrowienia - Maciek Zięba, Nowodworski Estates

Paula
@Magik 5000

Dziękuję za szczerą i fachową.opinię.Pozdrawiam serdecznie.

XYZ

Rekrutacja na stanowisko Dyrektora Oddziału w GD trwa już naprawdę całkiem długo. Ogłoszenie zostało wznowione. Czy to oznacza brak interesujących kandydatów? Moja aplikacja jest w statusie rozpatrywana od grudnia. Dajecie jakieś info zwrotne? Na jakim etapie jest proces?

@XYZ

Witaj XYZ, Prosimy skontaktuj się z nami pod adresem rekrutacja@nowodworskiestates.pl podając swoje imię i nazwisko - zweryfikujemy aktualny status Twojej aplikacji niemal od ręki. Pozdrawiamy, Zespół NE

Zostaw merytoryczną opinię o Nowodworski Estates Equity Sp. z o.o. (dawniej: Nowodworski Estates Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.) - Kraków

• Jak się pracuje w Nowodworski Estates Equity Sp. z o.o. (dawniej: Nowodworski Estates Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.)?

Zobacz opinie na temat firmy Nowodworski Estates Equity Sp. z o.o. (dawniej: Nowodworski Estates Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nowodworski Estates Equity Sp. z o.o. (dawniej: Nowodworski Estates Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 20 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nowodworski Estates Equity Sp. z o.o. (dawniej: Nowodworski Estates Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.)?

Kandydaci do pracy w Nowodworski Estates Equity Sp. z o.o. (dawniej: Nowodworski Estates Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.) napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.