Pikseo Sp. z o.o. sp.k.

Opinie o Pikseo Sp. z o.o. sp.k.

Czy Pikseo Sp. z o.o. sp.k. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Info

Zgodnie z informacjami które można znaleźć również w naszych ogłoszeniach rekrutacyjnych - zatrudniamy w oparciu o umowę o pracę po odbyciu okresu testowego. Zapraszamy do zaaplikowania poprzez OLX lub pracuj.pl, na rozmowie rekrutacyjnej dowiesz się więcej na temat warunków pracy w naszej Firmie :)

Zuzanna
@Info

A ten okres testowy co to? Bo pierwsze słyszę o czymś takim. Ile to trwa, czy jest płatny?

@Zuzanna

Okres testowy to inaczej okres próbny i oczywiście jest on płatny. Najczęściej trwa 3 miesiące :)

XxX

Czy faktycznie stawka na rękę na stanowisku asystenta ds. obsługi klienta to 3000 zł netto? Chodzi mi o oddział w Toruniu. Ogłoszenie o pracę wygląda bardzo ambitnie, ale jak to się ma do rzeczywistości?

@XxX

Jest tak jak napisane w ogłoszeniu i to faktycznie stawka "na rękę" na stanowisku asystenta w dziale obsługi klienta. Zapraszamy do zaaplikowania - na rozmowie dowiesz się więcej szczegółów odnośnie pracy u nas :) Aktualne oferty pracy można znaleźć na pracuj.pl oraz OLX.

Łukasz

W Pikseo pracuję już kilka lat więc w porównaniu do sporej części tych negatywnie oceniających - mogę sobie pozwolić na obiektywną ocenę. Aplikując dokonywałem w swoim zawodowym życiu zmiany o 180 stopni. Zupełnie inna branża, całkowicie inne zadania i obowiązki. Przeszedłem pomyślnie dwa etapy rekrutacji, która z jednej strony owiana była lekką niepewnością, lecz z drugiej - oceniam ją bardzo pozytywnie. Od pierwszych dni byłem bardzo pozytywnie zaskoczony atmosferą i relacjami jakie panują pomiędzy pracownikami, a także na linii pracownik - przełożony. Kilka osób wspominało tu o 'koleżeńskiej atmosferze' i tak rzeczywiście jest. Szkolenia prowadzone przez najbardziej doświadczone osoby w firmie, które posiadają ogromną wiedzę. Rozpoczynałem pracę z zerowym doświadczeniem w handlu czy usługach takich jak SEO, ADS, FB. Szkolenia + dodatkowy czas poświęcony w domu pozwoliły mi na zrealizowanie pierwszych celów. W dziale handlowym jak sama nazwa mówi trzeba być lub jak to było w moim przypadku - stać się handlowcem. Myślę, że nikt nie chciałby płacić pracownikom za przesiedzenie 8 godzin lub piękne oczy. Może nie śrubowałem tu rekordów sprzedażowych, ale przekonałem się na własnej skórze, że firma potrafi docenić zaangażowanie i sumienność. W momencie, w którym kończyła mi się umowa - firma wyszła z propozycją jej przedłużenia, a przy tym propozycją zmiany stanowiska wiążącą się z awansem zawodowym i lepszym wynagrodzeniem. Pikseo daje możliwości rozwoju poprzez systematyczne szkolenia (również dla stałych pracowników), możliwość zmiany stanowiska, awansu (również finansowo). Firma zawsze szuka rozwiązań i w zdecydowanej większości przypadków jest w stanie je znaleźć. Reasumując - jeśli szukasz pracy, a przy tym jesteś osobą sumienną, angażującą się - bardzo polecam. Jeśli szukasz miejsca do 'odfajkowania' 8 godzin - nie zagrzejesz tu miejsca zbyt długo. Szukamy osób, które swoją pracą będą wsparciem w utrzymywaniu najwyższych standardów w obsłudze Naszych Klientów.

Jak długo czekaliście na odzew z Pikseo Sp. z o.o. sp.k.? Oddzwaniają zawsze?

Info

Z tego co mówili po pierwszym etapie dzwonią tylko z zaproszeniem na drugi etap. Do mnie zadzwonili :)

@Info

Możesz przy okazji od razu opisać jak wyglądają wszystkie etapy rekrutacji w Pikseo? Czy już na pierwszym etapie dowiadujemy się o warunkach zatrudnienia tzn. między innymi o oferowanej stawce w firmie? Czy jest to raczej wstępna luźniejsza rozmowa? Ile czasu czekałeś na zaproszenie na drugi etap?

@Anna

Rekrutacja w Pikseo jest dwuetapowa. Już na pierwszym etapie możesz dowiedzieć się więcej odnośnie warunków zatrudnienia oraz możliwości rozwoju w firmie. Informację na temat terminu drugiego etapu rekrutacji otrzymasz od rekrutera lub w zaproszeniu podczas rozmowy telefonicznej :)

Opiekun Klienta

Z racji pandemii oczywiste zachowanie dystansu i dezynfekcja. Pan rekruter bardzo sztywny niezbyt sympatyczny. Pytania bezsensowne ale dość łatwe. Pan zachowuje się także jakby pierwszy raz na oczy widział cv i w ogóle nie zapoznał się z jakim kandydatem rozmawia. Wreszcie obietnica tego że do końca dnia uzyskam informacje zwrotną niezależnie od wyniku rozmowy. Informacji takiej oczywiście nie otrzymałem, może i dobrze bo firma która nie szanuje kandydatów nie szanuje też pewnie pracowników. PS nie wiem czemu muszę pisać te opinie 2 raz bo została usunięta. Widocznie marketing internetowy w wykonaniu tej firmy działa również tutaj.

O doświadczeniex dyspozycyjność, jakie argumenty użyłbym gdyby coś sprzedać, reszta jakieś bzdury.

Do kolegów z pracy w większości ciężko się przyczepić. Ekipa jest bardzo życzliwa a starsi stażem koledzy są chętni pomóc. Co do przełożonych mam mieszane opinie - są to ludzie mili i mogliby być na prawdę o wiele gorsi. Są chętni do pomocy, dzielą się wiedzą i czuć że tworzą „koleżeńskie” relacje z pracownikami, lecz parcie na wyniki, narzucana presja i brak wyrozumiałości, obarczanie pracownika winą za brak osiągnięć, kiedy rzeczywiście często klienci są po prostu niechętni do rozmowy to przesada. Kierownicy jak kierownicy ale o panu dyrektorze można by się rozpisywać dłużej i to niekoniecznie pozytywnie. Same warunki pracy są na bardzo dobrym poziomie (wypłata, godziny pracy, wolne weekendy, umowa o prace po okresie próbnym), ale sama praca jest beznadziejna. Nie polecam.

Jak przejawiał się ten brak wyrozumiałości ze strony przełożonych? W pracy trzeba robić swoje a jeśli coś sprawia trudność to warto porozmawiać o tym ze swoim menadżerem. To doświadczone osoby, które na pewno byłyby w stanie podpowiedzieć Ci różne techniki jakie warto wykorzystywać w rozmowach z klientami. Wiadomo, klienci są różni, ale warto szukać różnych rozwiązań. Wspominasz też o wielu benefitach więc chyba nie jest tak źle :)

Gabriela

Hej a w jakiej formie dzielą się wiedzą? W sensie są jakieś szkolenia czy coś

@Gabriela

Zarówno na etapie wdrożeniowym jak i przez cały okres naszej współpracy gwarantujemy szkolenia podnoszące kwalifikacje - są to warsztaty prowadzone przez naszą kadrę wewnętrzną oraz przez specjalistów Google.

Natalia

Nie zdecydowałam się na rozmowę rekrutacyjną ze względu na panią „rekruter” niemiła i nieprofesjonalna osoba. Jeśli reszta współpracowników taka jest to bardzo współczuję i nie polecam.

Jarosław
@Natalia

Co konkretnie masz na myśli? Możesz opisać to zachowanie które Twoim zdaniem było nie w porządku? Może jednak warto aplikować raz jeszcze do Pikseo, skoro już wysłałaś tam raz CV to może spróbuj też drugi raz... :)

Prawda
@Natalia

To prawda, Pani rekruter zniechęca do podjęcia współpracy

@Prawda

Ostatnio brałam udział w rekrutacji do Pikseo i całość przebiegła w bardzo pozytywnej atmosferze. Szybko otrzymałam informację zwrotną i wiedziałam na czym stoję. Zarówno pani rekruter, jak i pan z drugiego etapu rekrutacji byli bardzo sympatyczni i odpowiadali na dodatkowe pytania także polecam!

Po przepracowaniu kilku miesięcy na słuchawce osobiście nie polecam... Bardzo duża rotacja pracowników, bardzo duża presja na wynik. Wiadomo, że trzeba sprzedawać, ale atmosfera do najlepszych nie należy i śruba dokręcana jest mocno, ostatecznie na koniec miesiąca i tak się jest liczbą, albo się wyrobiło normę albo nie. Nie ma zgranego zespołu, bo ciągle ktoś dochodzi i odchodzi. Szkolenia na początku pracy mega szybkie, od razu trzeba dzwonić, według mnie wszystko jest chaotyczne.

@Paweł

Jak wygląda ta presja na wynik? Jakie normy trzeba wyrabiać? Czy jest to trudne do zrobienia? Co w sytuacji gdy normę się wyrobi a co gdy się to nie uda? Jak wyglądają wspomniane początkowe szkolenia w Pikseo?

Pracownik Bydgoszcz

W Pikseo pracuję już drugi rok i nie mogę narzekać - jeśli przykładasz się do swojej pracy, to zostaniesz doceniony. Pracodawcy w wielu sytuacjach idą na rękę (nie ma problemu, żeby wyjść z pracy kilka minut wcześniej w nagłych sytuacjach, praca zdalna itp.). Brakuje trochę możliwości rozwoju - szkoleń zewnętrznych.

Artur R

Czy w Pikseo w Bydgoszczy obowiązuje jakiś określony dress code?

@Artur R

W firmie oficjalnie nie został wprowadzony dress code. Warto jednak pomyśleć o smart casual dress code - między strojem swobodnym a formalnym! Pozdrawiamy :-)

Janusz

Jaka atmosfera panuje w firmie? Są owocowe poniedziałki? I jakieś dodatkowe benefity? Karta MS? Jakie relacje z przełożonymi? Czy jest dużo pracy? Ile przerwy w ciągu dnia? Jak to wygląda w dobie COVID? Jak pracujecie, w jednej sali czy w odrębnych pomieszczeniach?

Katarzyna

Dzień dobry , czy ktoś pracował jako specjalista w dziale windykacji i administracji i może się wypowiedzieć?

Polecam! Pracuję od 4 miesięcy, po okresie próbnym dostałem umowę o pracę także wszystko zgadza się ze wstępnymi ustaleniami podczas rekrutacji. Jasna ścieżka kariery oraz wynagrodzenia.

Pracownik B

Pracuje w Pixeo w dziale handlowym już jakiś czas, (oddzial w Toruniu) rekrutacja odbyła się w dwóch etapach w bardzo przyjaznej atmosferze. Po drugim etapie w ciągu 3 godzin dostałem telefon z informacją że zostałem przyjęty do pracy :) Od pierwszego dnia organizowano nam szkolenia, otrzymaliśmy mnóstwo materiałów pomocnych w pracy. Sama praca jest ciekawa, satysfakcjonujaca. Rozmowy z klientami nie opierają się na sztywnym schemacie więc nie ma nudy ;) Ogromnym plusem jest atmosfera panującą w firmie. Ekipa jest świetna, przyjęli mnie naprawdę miło. Zespół stanowią sami młodzi, pozytywni, pełni energii ludzie, którzy pomogą Ci w każdej sytuacji. Wielkim (pozytywnym) zaskoczeniem są dla mnie przełożeni. W żadnej innej pracy nie spotkałem tak kompetentnych, pomocnych i życzliwych osób. Cierpliwie wszystko tłumacza i pomogą rozwiązać każdy problem :) Szczerze polecam osoba które szukają fajnej pracy w dobrym towarzystwie.

Wojt

Jestem w stanie wyrazić opinie o Pikseo w Toruniu - dział handlowy. Ogłoszenie gdzie proponują 3500 brutto... (usunięte przez administratora) Jeśli chodzi o szkolenie, jest szybkie. Bardzo szybkie. Jeśli nie mieliście z tym styczności to odpuście, bo dowiecie się niewiele, a już pierwszego dnia przeprowadzacie pierwsze rozmowy... Zachęcające było stwierdzenie, że atmosfera jest super, mega, extra... Ale czy w praktyce jest tak super...? Polemizowałbym. Osoby, które mają pokazać co i jak, nie do końca są zadowolone z tego powodu. Jeden odsyła do drugiego. Co więcej "starym pracownikiem", nazywane są osoby, które w tej firmie pracują od 4 miesięcy.. Rotacja ludzi wydaje się być ogromną. Pierwsze 3 miesięcy umowa zlecenie, później umowa o pracę. Jesli chodzi o samą pracę, to jeżeli nie masz doświadczenia w sprzedaży, bądź masz ale niewielkie to serio nie trać czasu. Nikt w ogłoszeniu nie napisał, że jest to infolinia wychodząca! Ale co lepsze obdzwonka nie jest jedynym zadaniem w ciągu dnia, zatem mimochodem wynagrodzenie nie jest kompletnie adekwatne do powierzonych zadań. (usunięte przez administratora)

Halina
@Wojt

Piszesz o tej ofercie - https://pikseo.pl/kariera/specjalista-ds-obslugi-klienta/ ? Chciałam się upewnić, czy na tym stanowisku oferują 3500 brutto? W ogłoszeniu jest napisane, że do zadań pracownika będzie należało pozyskiwanie nowych klientów - należałoby zatem zakładać, że będzie to infolinia wychodząca.

Handlowiec
@Halina

To nie jest żadna infolinia. Oczywiście dzwonimy do klientów i staramy się ich pozyskać, ale jest to w ogłoszeniu napisane i nikt tego nie ukrywa. Rotacja jest, ale czynników jest wiele np. dynamika rozwoju. Jeżeli firma skaluje się pod względem zatrudnienia 100% rok do roku i w tym roku zatrudniła i pracuje na stałe ponad 75 nowych dodatkowych osób to oczywistym jest, że nie wszyscy się nadają. Ale zwróć uwage na to jakie to daje szanse rozwoju. Każdy kto daje 100% z siebie nawet po pół roku przechodzi do innych działów, utrzymania klienta, obsługi, administracji, google ads, facebook jest tego cała masa. Warto też zwrócić uwagę na podejście pracowników jak widać wyżej, 2500 netto na początek bez doświadczenia plus benefity jak multisport ubezpieczenia grupowe czy prywatna opieka medyczna to sa złe warunki? Oczywiście trzeba dawać z siebie dużo, ale też firma dużo daje i faktycznie nie jest dla osób które chcą siedzieć i zarabiać bo tak się nie da. Warunki są przejrzyste i uczciwe, nikt niczego nie ukrywa, a że pozyskujemy klientów? Tak to prawda. Dodatkowo zaznaczam że działów jest bardzo dużo dział techniczny administracji, gdzie nigdzie się nie dzwoni. I najlepsi handlowcy to właśnie osoby bez doświadczenia. Z chęcią odpowiem na więcej pytań, bo naprawde takiej firmy można szukać w stogu siana. A że się rozwija i przez to jest rotacja w handlowym no cóż. Takie sa realia w każdej firmie, nie wszyscy nadają się do handlu. Na tą chwile w firmie pracuje 200 os na stałe, czy da się stworzyć taką firmę przy wspomnianej wielkiej rotacji, przy złych warunkach pracy? Odpowiedz sobie sama na to pytanie. Pozdrawiam serdecznie.

Ilona
@Handlowiec

@handlowiec, dziękuję, że szczegółowo opisujesz warunki pracy w Pikseo. Ja mam dodatkowe pytanie: czy jest szansa dostać tutaj pracę przy google ads lub facebooku bez wstępnego okresu z pozyskiwaniem klientów, o którym wspomniałeś? Chciałabym od razu skoncentrować się na zadaniach, które znam i w których mogę zabłysnąć doświadczeniem.

zadowolona
@Ilona

Wyślij swoje CV, przyjdź na rozmowę - i mów szczerze gdzie się czujesz. Jeśli masz doświadczenie to niewykluczone że trafisz od razu do odpowiedniego działu, ale też niepowiedziane że tak będzie. Powodzenia!

Pracownik na etacie
@Handlowiec

Nie rozumiem jak można twierdzić że 2500 PLN na rękę to jest dużo i dlatego można wymagać od pracowników. To jest bardzo mało, zwłaszcza w firmie która jest partnerem Google. Jeżeli pracownik ktoś ma rodzinę, rachunki do zapłacenia, szkoli się to 2500 PLN za 40 godzin pracy na pełnych obrotach 5 dni w tygodniu to nie jest adekwatna pensja. Jeżeli ktoś jest studentem bez żadnego doświadczenia w jakiejkolwiek branży i nie ma żadnych zobowiązań to jak najbardziej.

emigrant
@Pracownik na etacie

Jak za mało wypłaty, a ty się szkolisz to zrób coś aby dostać więcej. Możesz mieć kilkaset zł premii, możesz awansować, są dodatki, itd. Trzeba wszystko zliczyć i wtedy masz całą kwotę. Przecież wiesz za ile przychodzisz do pracy i czy ci pasuje. Czy 40h pracy to dużo? To norma. Popracuj na nocki, czy też w zmianie 12h na produkcji to zobaczysz jak wygląda norma.  Wiem, że ci co się szkolą i dają z siebie 100% mają o wiele więcej niż 2500 zł na rękę. Jak ktoś ma rodzinę i dwie osoby mają chociaż po 2500 to jest już 5000, a to już jakaś kwota jest.

pracował
@emigrant

Jak ktoś pracował na produkcji albo robił 12 i przyszedł na słuchawkę to tak jakby ze skody przesiadł się do audi... :)

@Wojt

Pamiętam, że niespełna rok temu dość mocno sugerowałem się Pańskim komentarzem i o mało nie zaważył o tym, że zrezygnowałem w przedbiegach. Z brakiem doświadczenia, ze świadomością dot. szkoleń - etap wdrożenia wymaga od pracownika mocnego zaangażowania i jest relatywnie trudny, ale zarazem do dźwignięcia. Bardzo nie podoba mi się promowanie opinii tak mocno pragnących pokazać, że "moje wnioski to najlepsze wnioski".

Aktualność
Jeżeli szukasz pracy w doświadczonym i energicznym zespole, mamy coś dla Ciebie!

Oferujemy nie tylko stabilne zatrudnienie, ale też doskonałą okazję do zdobycia nowych umiejętności na atrakcyjnych warunkach. Jako pracodawca dbamy o to, aby wychodzić naprzeciw potrzebom naszych pracowników, zapewniamy więc miłą atmosferę w nowoczesnej przestrzeni, duże możliwości rozwoj zawodowego, stałe godziny pracy od poniedziałku do piątku i dobre wynagrodzenie.

Potwierdza to anonimowa ankieta satysfakcji przeprowadzona wśród zatrudnianych przez nas osób w dziale handlowym. Zapytaliśmy w niej m.in. o ocenę dotyczącą spełniania ich oczekiwań w skali od 1 do 10. Zdecydowana większość – ponad 55% ankietowanych – przyznała nam 7 lub 8 punktów, od kilku otrzymaliśmy pełne 10, natomiast najniższa nota, która się pojawiła to 5 (w przypadku mniej niż 10% głosów). Najbardziej cieszy nas jednak fakt, że 100% z ankietowanych zadeklarowało, że chętnie polecą pracę w naszej firmie swoim znajomym.

Dołącz do nas i przekonaj się sam!

Chętnie powitamy w naszym zespole nowe ambitne osoby, które szukają zatrudnienia w nieustannie rozwijającej się branży. Czekamy na Twoją aplikację!

Pracuje w Pikseo zaledwie 3 tygodnie i jestem bardzo zadowolona. Przełożeni są pomocni, zawsze maja chwile na rozmowę i nawet w chwilach kryzysu proponują ciekawe rozwiązania, tak aby obie strony były zadowolone. Faktycznie na początku jest sztywno i trudno się przyzwyczaić, atmosfera jest ponura, ale kiedy poznaje się ludzi jest Ok. Praca jest wymagająca, ale dzięki temu można nieustannie się uczyć czegoś nowego. Ja polecam!

Jeszcze pracownik

W ciągu ostatniego roku z Pikseo odeszło lub zostało zwolnionych wielu pracowników, coraz bardziej widać że firma jest "kolosem" na glinianych nogach. Brak umiejętności zarządzania ludźmi u osób wyższego szczebla skutkuje tym, że otwiera a po chwili zamyka się nowe oddziały. Absurd goni absurd; nowi pracownicy mają wyższą podstawę niż osoby z rocznym czy dwuletnim stażem - nie wiem jak ma to zachęcić "starych" pracowników do zostania w firmie. Atmosfera wewnątrz jest coraz gorsza, czuć coraz większą presję i ciśnienie.

Sielanka
@Jeszcze pracownik

Gdyby było tak dobrze jak próbują przedstawiać to specjaliści i handlowcy którzy BUDOWALI firmę nie odchodzili by z niej. Rotacja mówi sama za siebie

Sielanka

U was na koniec dnia i tak każdy jest komórką w excelu, kolor czerwony albo kolor zielony. Wartość pracownika jest oceniana przez pryzmat wyniku z ostatniego miesiąca. Tak wygląda wasz szacunek do naszej pracy.

Po okresie próbnym

Właśnie kończy mi się okres próbny w sprzedaży i spokojnie idę do pracy bo już wcześniej dostałem informacje o zaliczeniu. Współpracować będę dalej, jeszcze lepsze warunki i umowa o prace. Przed współpracą czytałem opinie i się denerwowałem. Teraz wiem aby nie słuchać, trzeba sprawdzić samemu. Potwierdzam o fakcie, że praca nie dla każdego a menadżerowie wymagają, jednak to jest praca. Jesteś zaangażowany, chce ci się to dasz sobie radę. Czytałem materiały i pokazałem, że bez doświadczenia można być lepszym od tzw. wyjadaczy, są tu takie zmory co tylko opowiadają co nie oni i narzekają (jest mleko bez laktozy to zle, jest zwykle jeszcze gorzej), słychać w kuchni, że dla takich życie zawsze jest niesprawiedliwe. Teraz wiem, że na produkcji to było dopiero ciężko, a tutaj jest inaczej. Dla mnie spokojniej bo wiem czego się oczekuje i na jakich zasadach. W pracy pracuje a nie siedzę w telefonie i ciagle na przerwie - więc dla mnie pozytywnie jest.

Pikzl

A może pisał to jakiś jugend.

Sprzedawca roku

Mają fajna ofertę z dużą podstawa na handlowca czy tam obsługę, ale kolega który tam pracował mówi, (usunięte przez administratora)strasznie ciśnie gorzej niż w telmonie a do tegoa braki w wiedzy i mówi rzeczy niezgodne z prawdą, prawda to???

Ja, on i oni
@Sprzedawca roku

Zgadza się z podstawą - jest ok i może się zwiększać. Dodatkowo są fajne premie i konkursy. Trudno porównać wymagania ale są normalne, trzeba chcieć pracować i nie kombinować. Da się wytrzymać i swoje zarobić.

Zostaw merytoryczną opinię o Pikseo Sp. z o.o. sp.k. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Pikseo Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Pikseo Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pikseo Sp. z o.o. sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 14 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pikseo Sp. z o.o. sp.k.?

Kandydaci do pracy w Pikseo Sp. z o.o. sp.k. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pikseo Sp. z o.o. sp.k.