Polita Sp. z o.o.

Opinie o Polita Sp. z o.o.

Agusia

Bardzo dobrze się pracuje :) POLITANKI najlepsze babki

@marlena

Firma jak kazda inna ktora zatrudnia tez ludzi z orzeczeniem. Prawda jest to, że pracują osoby w firmie którzy mają umowę o pracę a nie mają orzeczenia. Więc nieprawda jest to że umowy mają tylko ludzie z grupą. Po drugie najniższa krajowa? Nikt nikogo nie trzyma tu na siłę, idź do pracy gdzie zarobisz więcej. Emeryci ? Jasne, są chętni aby dorobić. Zaskoczę Cię! Dla wielu jest to jedyne źródło utrzymania i nie pracują za najniższą, więc po co wypisywanie tych bzdur.

miki

Pracowałam w Policie trzy lata zawsze miło wspominam ten okres . Można było się dogadać z przełożonymi , wspaniała atmosfera ze współpracownikami. Również świetnie się dogadywałam z pracownikami obiektów , w których miałam okazję pracować.Zawsz było super .

Gabrysia

Mi się bardzo dobrze pracuje w polisie i mężowi tez

A ja trafiłam na ofertę internetową do sprzątania pomieszczeń. Fajnie, że napisali, że dają umowę o pracę, ale nie ma nic o tym, na jaki czas. Czy jak bym chciała od razu dostać na umowę na czas nieokreślony, czy jednak na start jest to np. 3 miesiące?

Mały Nowy wpis

Pani kierownik z grudziądza, pani Kamila stosuję (usunięte przez administratora) wobec swoich pracowników stale jej coś nie pasuję i wszystkiego się czepia, nadużywa swojej pozycji

Romek Nowy wpis

Jesienią podawano, że za pracę było 19/20 zł na godzinę, a umową miała być umowa o świadczenie usług. Jakie obecnie są stawki godzinowe i jak z zapewnieniem sprzętu do mycia oraz ubrania roboczego? Dostałbym tu od razu umowę o pracę?

Zły pomysł Nowy wpis

Żaden z 10 chętnych nie został. 8 godzin pracy bez przerwy. Szkolenie przez Ukraińca. Umowa i świadczenie usług. Brak jakichkolwiek praw pracowniczych. Straszenie i kłamanie, że firma przez pracowników poniesie koszty. Wmawianie, że jak nie damy rady w 8 godzin to mamy robić 10. (usunięte przez administratora) Obciążenie dużymi kosztami i brak jakichkolwiek ubezpieczeń na uszkodzone rzeczy. Maszyny zepsute, przeciekające.

Oliwka

Pisze tutaj o posadzie Kierownik prac porządkowych. Wpadłam na internetową ofertę i jestem zainteresowana jakiej pensji można się spodziewać. Wiecie coś o tym, ile kierownik ma pensji stałej? I czy zdarzają się tu jakieś nadgodziny, którymi można dorobić do tej pensji zasadniczej??

,@Pracodawca

Firmy polta nie polecam pracowałam tam przez okres 4miesięcy Brak szacunku dla pracownika tam lepiej są traktowani Ukraińcy niż Polacy Polak jest nikim mają ludzi za nic Polacy mają 19zl na godzinę a Ukraińcy 20zl zero szacunku do ludzi żadnej empatii jeśli chodzi o dzień wolny to trzeba się prosić innym wolno wszystko a jedynym nic brygadzista czy kierownik zamiast być za ludźmi za swoją ekipą to są ale przeciwko nim zero żadnego wsparcia zrozumienia po prostu brak słów nie jedno bym mogła powiedzieć i tej firmie

Jaka jest umowa w firmie Polita Sp. z o.o.? Wiecie, czy jako zastępca kierownika / koordynator prac porządkowych zatrudniają na umowę zlecenie?

Powie mi ktoś, jak dokładnie duże są te powierzchnie do sprzątania? Chodzi mi oczywiście o tą ofertę, którą wstawili już jakiś czas temu na pracownika sprzątającego.. i czy z orzeczeniem przyjmują?

@…

Proszę się zgłosić na podany kontakt, tam otrzyma Pan/Pani konkretne informacje. Pracownicy z orzeczeniem są również zatrudniani.

Magda

Firma ? Po pierwsze 17,50 zł /na godzinę . Po drugie brak pracowników , bo nikt za taka kasę pracować nie chce . Jakość usługi, to śmiech . Brak sprzętu do tego (usunięte przez administratora) i tupet koordynatorki . Nie polecam ani szukającym pracy ani potencjalnym klientom

Oski
@Magda

A co ze środkami do mycia i dezynfekcji, z mopami, wiadrami, czy ciuchami dla pracowników? Zaś, co do zachowań koordynatorki, to na czym one polegają i czy to jedyna koordynatorka?

@Oski

OSKI -Firma ma zasięg ogólnopolski, trudno ocenić wszystkich koordynatorów po jednym wpisie. Faktycznie dobrze byłoby dowiedzieć się o jaki region/obiekt chodzi w poście od "MAGDA", ponieważ dokładamy starań, żeby atmosfera pracy w firmie była dobra, żeby pracownicy byli szanowani za swoją ciężką pracę. Co do wynagrodzeń.. no cóż tak krawiec kraje jak mu materii staje... Usługi sprzątania nie są wysokodochodową branżą, klienci też patrzą jak zaoszczędzić koszty swojej działalności. Koszty pracy ostatnio wciąż wzrastają, dlatego firmy chcąc się utrzymać na rynku, nie mówiąc już o wypracowaniu niewielkiego zysku, płacą wynagrodzenie minimalne za proste prace. W naszej firmie są płacone różne stawki w zależności od stopnia wyspecjalizowania, od najniższej do sięgającej średniej krajowej. Środki do mycia i dezynfekcji są uzupełniane na bieżąco, i są to środki profesjonalne, nie z tzw "marketu". Sprzęt jest również wymieniany cyklicznie, niestety pracownicy nie zawsze dbają należycie o sprzęt, dlatego czasem nie wygląda on na "supernowy". Ubrania robocze są wydawane nowe i wymieniane cyklicznie zgodnie z przepisami bhp.

@Magda

MAGDA - Dziekujemy za zasygnalizowanie problemu. Bylibyśmy wdzięczni, za wskazanie jakiego regionu/obiektu dotyczy Pani wpis, abyśmy mogli odpowiednio zareagować.

@Oski

Nie wiem ile jest koordynatorów w zachodniopomorskim. Mopy śmierdzące , brudne . Sprzętu - brak . Ciuchy dla pracowników - brak. Pracowników - brak . Ta firma nie ma nic wspólnego ze sprzątaniem . Pani koordynator twierdzi , ze nic nie zrobi bo nie ma ludzi do pracy i za 17,50 nikt nie chce pracować . Jednak faktury klientom wystawiają . Współpraca z nimi szybko się kończy.

@Polita Sp. z o.o.

Pan tak serio. Klient dostaje ofertę waszej firmy. Decyduje się na usługę .Płaci na czas zgodnie z umową , a usługa zostaje nie wykonana . To jest (usunięte przez administratora) i naciąganie ludzi.

Polita Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko zastępca kierownika / koordynator prac porządkowych. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Napisz, co sądzisz o tym spotkaniu. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję osobom, rozważającym pracę w przedsiębiorstwie.

Aneta

Zauważyłam ofertę na koordynatora. Mam pytanie - czy wymagane jest doświadczenie w sprzątaniu? Posiadam takowe w zarządzaniu z wspólne ale totalnie w innej branży - mam po co aplikować?

@Aneta

Dzień dobry, proszę złożyć aplikację. Doświadczenie w branży sprzątania jest mile widziane, ale chętnie się z Panią umówimy na rozmowę.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Polita Sp. z o.o.?

Oczywiście dobra atmosfera w firmie jest dla nas bardzo ważna i staramy się o nią dbać. Najlepszym dowodem jest chyba to, że pracownicy pozostają z nami kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat! :)

Lidia
@Polita Sp. z o.o.

Wow. Kilkadziesiąt lat to bardzo długi staż pracy. Dużo jest takich pracowników? A jak firma dba o tą atmosferę? Organizowane są np jakieś imprezy integracyjne dla pracowników?

@Lidia

Pracowników z długim stażem jest sporo, niektórzy już przeszli na emeryturę. Imprezy integracyjne dla pracowników były organizowane przed długie lata. Pandemia przyczyniła się jednak do znacznego ograniczenia spotkań. Ostatnia impreza integracyjna odbyła się z okazji jubileuszu 30lecia firmy. Spotkania takie najczęściej łączone są ze szkoleniami. Spotykamy się albo w siedzibie firmy w Szczecinie albo w innych miejscach. Prócz tego razem z pracownikami świętujemy jubileusze pracy ( co 5 lat) oraz okrągłe urodziny.

NN

Dzień dobry.Zibi jeśli nikomu nie polecasz pracy w Kielcach to podaj konkrety.I gdzie ten brud? Konkrety(usunięte przez administratora)Gdzie się nie odwrócisz tam widzisz ludzi o tej narodowości. Jak parę lat temu Polacy jechali do Niemiec to też było źle? Nie wtedy mareczki były ok! Żyj i pozwól żyć ! I nikt tu w Kielcach nie jest dyskryminowany , wymagana jest tylko rzetelna praca!

Alicja
@NN

Poza chęciami do pracy są jeszcze jakieś wymagania? Jak doświadczenie w tego typu pracy. Tak od razu mogłoby być ciężko u mnie z rzetelnością, o której mówisz, bo jestem trochę zielona. Myślisz, że przeszkolą?

Maciej
@NN

Kolega chyba zaakceptował Twoje argumenty, bo już nic nie napisał. Można wiedzieć ile firma płaci, jak przyjmuje nowe osoby do pracy i jakie są warunki na stanowisku, czy w kantynie, gdzie się spożywa posiłki?

@Maciej

Macieju, wszelkich informacji dotyczących pracy udzielimy poprzez : biuro@polita.com

Czy w Polita Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

ZIBI

Zero reakcji przynamniej w Kielcach .Firma preferuje obcokrajowców brak reakcji na zgłaszane problemy .Na obiekcie brud sprzątane od niechcenia .Kierownictwo udaje że nie widzi

Natalia
@ZIBI

A dokładniej, jakie są warunki na socjalne, kantynie? Jest tutaj takie miejsce do jedzenia czy odpoczynku? Jak tam jest, czysto i generalnie porządek? Jest ekspres do kawy i jakaś mikrofala do podgrzania jedzenia?

ZIBI

Nikomu bym nie polecił pracy w Kielcach .Kierownictwo preferuje obcokrajowców a im pracować się nie chce .Na obiekcie brud ale kadra tego nie zauważa .

Mirek

Szkoda ludzi wyzysk normy pracy z kosmosu odradzam tą firmę szef to Niemiec nabity kasą kosztem biednych ludzi

@Mirek

Mirku, stereotypy Niemiec- bogacz, Polak (usunięte przez administratora) nie mogą być argumentami w poważnej ocenie. A jeśli już o normy pracy chodzi, to są dużo niższe niż europejskie.

Mateusz Z.

Moja opinia dotyczy tylko i wyłącznie obiektu Tryton w Gdańsku. Witam, jestem doświadczonym operatorem maszyn czyszczących i w branży nie jestem od dziś, firma Polita jest znana i jest bardzo długo na rynku. Szukali kogoś na obiekt o którym mówię, do czego zmierzam.. Brygadzistka mówi co innego, kierownik regionalny też mówi co innego. (usunięte przez administratora) Gdy przychodzi osoba totalnie zielona, jak ją wprowadzić jeśli nie zna sie podstawowej obsługi narzędzia pracy jakim jest maszyna? Z umową też im nie śpieszno, raz przyszedłem na 6 i byłem do 8:30, zostałem oprowadzony po obiekcie pokazano mi co i jak Dnia następnego miałem zacząć już działać i rano miała być umowa (oczywiście zlecenie, bo jakżeby inaczej) - I niestety, jej nie było. Na cały obiekt pracownik ma 4h co jest niewykonalne, bo weźmy chociaż spójrzmy na parking podziemny. Samo zamiatanie piachu itp zajmie około 30 minut a już nie mówię o zjechaniu maszyną tego parkingu i terenu wewnątrz budynku oraz o terenie zewnętrznym, w ogóle brygadzistka chyba o tym też nie wiedziała, że zanim przystąpimy do mycia posadzki maszyną pierw trzeba piach zebrać, czyli po prostu zamieść. Czyli na maszyny ich też stać, skoro maszyna może wciągać piach, śmieci i inne rzeczy. Gdziekolwiek się nie pójdzie, jeśli się ma jakieś doświadczenie ma się wyższą stawkę niż osoba totalnie zielona. Tutaj natomiast nie ma to znaczenia, 18,30 brutto i nara. po temacie. Negocjacje? Oj, stąpasz po cienkim lodzie! Swoją drogą - Koordynatorka (chyba) bo nie wiem kim jest Pani Ania w firmie, też daje plamy. Pani Aniu, rano miała być przygotowana umowa, gdzie się ona podziała? Ja do pracy bez umowy nie przystępuje.

POLITA
@Mateusz Z.

I ma Pan rację, że bez umowy nie przystępuje do pracy! Jeśli chodzi o zawierane umowy, to w "Policie" 40% pracowników, w tym Ci z obiektu "Tryton" pracują na podstawie umowy o pracę z możliwością korzystania ze wszystkich benefitów, jakie się z taką umową wiążą. Podszyte kpiną pytanie "bo jakże by inaczej?" to typowe wyzłośliwianie się kogoś, kto nie zna sytuacji i zależy mu tylko na dodaniu złej opinii. Co do innych Pana uwag odnośnie organizacji pracy - to są bardzo cenne i dziękujemy za nie. Każda konstruktywna krytyka - na wagę złota ;)

@POLITA

Mateusz Z
@POLITA

Ja do Was moge przyjść do pracy na stanowisko operatora maszyn czyszczących w Gdańsku, ale tylko i wyłącznie gdy bedzie umowa. Chyba że szukacie też brygadzisty który jest krytyczny, elokwentny i który stawia nacisk na dokładność i staranność.

victor

Chciałbym zaznaczyć że jakość tej firmy reprezentowana przez(usunięte przez administratora) jest poniżej norm. Kobieta ta jest niekompetentna, niepoukładana,źle zorganizowana,mało tego nie stawia się na spotkania rekrutacyjne jakie prowadzi. Jeśli cała firma tak funkcjonuje to gratuluję. Żenada.

Polita
@victor

Wyraża Pan opinię na temat całej firmy, nie znając nawet pani, której nazwisko Pan wymienia. Z tego co Pan pisze, spotkanie rekrutacyjne nie odbyło się. Skąd więc wiedza. że ktoś jest niekompetentny. Takie opinie podszyte hejtem i obraźliwymi epitetami nikomu nie służą.

Aga
@victor

P.Ania to najlepsza szefowa jaka mozna sobie wymarzyc!!! Wszystkie pana slowa na temat p. Ani sa sprzeczne z prawda!!

Aga

Absolutnie nikomu nie wchodzę u (usunięte przez administratora) . Znam p.Anie od ponad roku. Nigdy nie dała do zrozumienia,że jest tak straszym człowiekiem jak Pan pisze! Wręcz odwrotnie, jest miła i sympatyczną osobą.

@Polita

Służą ludziom którym zależy na uczciwej pracy

Ta firma to kpina z ludzi oddział w Gdańsku tryton to co tam się dzieje to jakaś pomyłka ludzie spożywający alkohol kierownictwo ma wszystko w(usunięte przez administratora)

@Adam

Takie uogólnianie niczemu nie służy. Osoba spożywająca alkohol już w firmie nie pracuje. Takie zachowania nie są tu tolerowane.

zainteresowany

Czy firma wprowadziła jakieś obostrzenia w pracy żeby zapewnić bezpieczną pracę?

Zostaw merytoryczną opinię o Polita Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Polita Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polita Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polita Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polita Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Polita Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.