STALOBREX

Opinie o STALOBREX

ZARABIASZ!

HR
@Anna

POPIERAM w całej rozciągłości ....

Mam radę dla pracowników, dowiedzcie się na czym polega systematyczna praca w grupie i nie donoszenie na siebie nawzajem. Jak wszyscy weźmiecie się do roboty to będzie O.K. i przynajmniej bezrobocie w powiecie zmaleje. Jest jedną zasada, a mianowicie JAK PRACUJESZ TAK ZARAZEM SZ!

Pragnę w tym miejscu stanąć w obronie firmy i zaprzeczyć bezpodstawnym opinią jakoby w w/w firmie zatrudnienie podejmowało się za wspomniane 1680z brutto. Wszyscy tak namiętnie twierdzący z perwersyjną wręcz dozą konsekwentności zwyczajnie kłamią szkalując dobre imię firmy. Zapominają oni, że do w/w podstawy dochodzi dodatek za pracę w godzinach nocnych i premia stanowiskowa łącznie ok. 100zł. Prawda jest taka, że nikt w tej firmie (pomijając sprzątaczki i ochronę, którzy nie mają nawet minimalnej) nie pracuje za 1200zł na rękę ponieważ firma Stalobrex będąca częścią grupy AlcelorMittal pragnącej zostać liderem BHP branży stalowej zapewnia swoim pracownikom na początku drogi kariery co najmniej 1300 a czasem nawet i 1320zł na rękę. Jako, że osiągnięcie sukcesu to droga długa wiąże się to z konsekwencją gratyfikacji za pracę we wspomnianej firmie na zbliżonym poziomie przez czas nieoznaczony. Użyłem tutaj słowa gratyfikacja dlatego, że w firmie tej czas wyraźnie oznaczony ma natomiast długość umowy i wnosi on 30 dni z możliwością zawarcia następnej ale tym razem na czas 4 tygodni. Jeżeli potencjalny pracownik zdecyduje się po raz kolejny pozostać w stosunku pracy podpisując kolejną umowę może liczyć już na 1 miesiąc. Ludzie bądźcie poważnie. Myślenie nie boli. Jeżeli w ofercie o pracę nie porusza się kwestii wynagrodzenia to chyba dlatego, że nie ma się w tej materii czym pochwalić i by nie odstraszyć potencjalnego pracownika od aplikowania, którego zawsze będzie można na rozmowie kwalifikacyjnej urobić wciskając mu kit, że te grosze to tylko tak na początku. Z resztą o czym tu mówić. Kogo interesuje firma wystarczy, że podjedzie pod bramę o godzinie 14 i poczeka, aż zakład opuszczać będzie poranna zmiana. Widok powie sam za siebie. "nie przesadzajmy już z tymi negatywnymi wpisami, jeśli ktoś pisze, że jest źle bo tak, to zastanówcie się co nam daje taka opinia? jak piszecie coś to prosze z argumentem od razu i tak ufamy sobie tylko na słowo... " Ufasz sobie tylko na słowo a piszesz "nam". To pracujesz tam czy nie ? A skoro pracujesz to nie wiesz gdzie pracujesz i potrzebujesz się tego z forum dowiedzieć? Z resztą wystarczy spojrzeć na post (pisownię, formę itp.) by wiedzieć, że nie można zbyt wiele wymagać. "Dobra! szybka piłka, potrzebuje pracy - widziałem ogłoszenie na stronie, ale nic tam nie ma konkrewtnego napisanego o pieniądzach jakie oferuje stalobrex. a to mnie najbardziej interesuje. Mig maga mam ale najważniejszą informacją dla mnie będzie kwestia wypłaty kasy ! czekam na te informacje pilnie! " Stolec kogo obchodzi co masz. I tak pójdziesz na szlifierę za 1680 brutto + 100zł dodatku jak wszyscy bo taka jest polityka tej firmy. Może dzięki temu, że coś tam masz po roku dwóch uda Ci się od szlifiery uwolnić ale warunkiem jest to, że wcześniej nie pójdziesz po rozum do głowy i nie zmienisz roboty. "chętnie się dowiem jak tam z kaską u Was?" A dziękujemy nie ma problemu. Nie ma kaski to i problemu nie ma. "Trzeba było chodzić do szkoły i uczyć sie a nie latać na wagary z winami. Wydaje mi sie, że sie polepsza bo przyjmują ludzi.A jak sie komuś nie podoba to może myć gary za angoli, ja w Stalobrexie nie narzekam pozdro " Przyjmują ludzi bo się pogorsza i coraz więcej ludzi jest skłonna robić za cokolwiek byle mieć co dzieciom do gara włożyć zwłaszcza na takim zaścianku jakim jest powiat Zawierciański gdzie trudno móc w ofertach przebierać. Ale żeby to zrozumieć trzeba nie bać się bólu. Mitycznego bólu myślenia. Gdybyś chociaż miał możliwość wypowiadania się o rzeczach jakie rozumiesz wiedział byś, że taki myjący gary dla Anglików żyje na o niebo lepszym poziomie finansowym i w o wiele lepszym komforcie fizycznym i psychicznym niż każdy z Was pracowników stalobrexu. Poza tym nie wiem jaką dla takowych ujmą jest używanie szmaty w pracy. Wydaje mi się, że lepiej jak człowiek w pracy szmaty używa niż kiedy jak ona jest traktowany a tak właśnie traktowani są pracownicy w/w firmy. No ale skoro ktoś w życiu tylko Stalobrex widział to jaki może mieć punkt odniesienia. Pozdrowienia dla wszystkich pracowników Stalobrexu i nie przejmujcie się niebawem problemy się skończą bo albo wykończy was bieda albo firma.

Bartek
@były pracownik

Podobno jesteś bylym pracownikiem, tak patrząc na to co piszesz być może twoja głowa miala styczność z Arku bo kto inny mógłby pisać takie głupoty. a z tym że ludzie myjacy gary angolom zyją na jakimś komforcie psychicznym to już moczenie nogi w szambie ale jeszcze nie wchodzenie do niego. Sam jestem ciekawy skąd sie biorą takie mądrale życiowe, ci są nierobami narzekają w stalobrexie a inni jakoś nie mają z tym problemu

@Bartek

Pomyśl jak moja głowa mogła mieć styczność z Arku skoro stalobrex to część grupy jakiej nadrzędnym celem jest zostanie liderem BHP branży stalowej. Oczywiście dochody finansowe to tylko smutny skutek uboczny tegoż dążenia bo celem polityki tej firmy jest jedynie zapewnienie szczęścia jej pracownikom. A szczęśliwi oni tacy, że połowa w między czasie szuka sobie nowej pracy i nie są to tylko ci co na szlifierkach robią bo i biurowi. Kolego HR pracujesz w biurze a nie znasz zasad interpunkcji nie wspominając już o podstawach jakimi jest rozpoczynanie zdań wielką literą ? Poza tym jeśli próbujesz być elokwentny poprawnie posługuj się językiem jakim operujesz i jeśli chcesz już pisać o zarobkach to mów o wysokości zarobków bo wartość to mogą mieć aktywa a nie zarobków. Konkretną macie kadrę biurową w tej firmie. Gratuluję procesu rekrutacji i kompetencji samych rekrutujących. cytując klasyka: "ale czemu się tutaj dziwić wartość zarobków odpowiada kwalifikacją (umiejętnością i wiedzy) i to niestety wprost proporcjonalnie ... " Dlatego właśnie zarabiasz tyle ile zarabiasz i więcej nie będziesz. Nie napadaj na osobnika 1234 bo ma najzwyczajniej rację. 1680zł brutto za pracę w systemie brygadowym to nawet nie zdzierstwo to potwarz.

hong
@były pracownik

i tu od razu nie masz racji bo nie 1680 a 1750, dziękuje jeszcze cos elokwentnego masz do napisania?

a teraz będą brygady wprowadzać a zarobki 1680 brutto to jest dobre. może jeszcze do biura niech przyjmą parę osób niedługo będą musieli biurowiec wybudować bo już wypadają drzwiami i oknami a jak się chcesz o cos zapytać to ja nie od tego następny nie wie musi zadzwonić a jak zadzwoni to i tak nie wie.

MamWiecejNiz1680brutto
@1234

HR
@1234

pracuję w tej firmie właśnie w biurze i opinie uważam za zgoła śmieszną, ale czemu się tutaj dziwić wartość zarobków odpowiada kwalifikacją (umiejętnością i wiedzy) i to niestety wprost proporcjonalnie ...

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w STALOBREX spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!

mick

teraz cie nikt nie przyjmie bo beda wiedziec że jak jakis spawacz bedzie sie pytał o kase to bedziesz ty

fero

chętnie się dowiem jak tam z kaską u Was?

kuzguwu
@fero

nie ma u nas żadnej Kaśki;(

Lores

Witam. Poszukują na stanowisko operator CNC - warto w ogóle składać aplikację? Bo po opiniach widzę, że to kołchoz.

rotor

(usunięte przez administratora) co do pracy nie jest źle, każdy ma wymagania

ciekawy

Mam zamiar aplikować na kupca w tej firmie. Jak wygląd praca w biurze? Bo widzę że na produkcji jest jak wszędzie.

xxxxxxxxxx

Nie orientuje się ktoś czy fucha operatora banasiaka CNC jest teraz wolna ? Najlepsza fucha na zakładzie. Wrzucasz program na 300 lasiek załączasz banasiaka i idziesz drzemać. Po 8 h przychodzisz 300 lasiek gotowe i można iść do domu a za dniówkę zapłacone. Idzie i podkręcić na 120%, że się zagrzeje do czerwoności ale maszyna nie do zdarcia a nawet jak się zepsuje to nie problem wymienić na nową bo to najtańsza maszyna na zakładzie. Jakby ktoś coś wiedział to napiszcie. I ile teraz taki operator tam zarobi ?

Kajet
@xxxxxxxxxx

Jaja jak berety. Mam wrażenie ze to jakiś cyrk)karteczki do wypisania na wymianę tarczy na machnięcie ręka,na puszczenie bąka itd.jakieś zebrania z jakaś baba( chyba prezeska)nieogarnięta kadra "zarządzająca". Jak chcesz Się nauczyć jaj nie prowadzić firmy to przyjdź chociaż na tydzień . Ciekawe kiedy zbankrutuje ta śmieszna "firma"bez kitu można się pośmiać )

?

Po prostu tragedia, nie polecam nikomu kto ma po kolei w głowie. Pani (usunięte przez administratora) niczym się nie przejmuje a czasem warto było by wyjść i zerknąć na ten cyrk.Kierownik (usunięte przez administratora)otoczył się pachołkami na zawołanie a sam wychodzi tylko po to żeby komuś dzień (usunięte przez administratora) jak mu coś nie idzie,osobiście proponuję psychoterapie albo relanium w wysokiej dawce bo za niektóre teksty to można sobie krzywdy narobić:P Gratulacje w zakładzie pracujący ludzie ledwo do końca miesiąca żyją a po hali szukają się nawzajem nie potrzebne stanowiska które biorą pieniądze za tak zwane (usunięte przez administratora) i za nic innego więcej. Fajna perspektywa na dłuższy czas. Taka prośba do (usunięte przez administratora) zrób ludziom dobrze i odejdź fajansie :-P

Diabeł

Pozdrowienia dla naszego jak że tępego kierownika (usunięte przez administratora) (chudego) i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia p(usunięte przez administratora)

lkjhgf

dziadostwo i rozpierducha (usunięte przez administratora) lizanie dobrze że już tam nie robię przez agencje tam teraz przyjmują cwaniaki ręce umywają żeby tylko dla siebie dobrze było i pochwalić się ile to obrotu mięli a (usunięte przez administratora) to jeszcze robi ?? podobną ją odsunęli od pracy? wie ktoś czytasz to? tak do ciebie pisze chciałbyś tam robić? ( na jedzenie nie zarobisz) czytasz to? jeszcze tam robisz? i co brakuje ci kasy? oszczędzasz szpachle jesz albo salceson niczego sie tam nie dorobisz a emerytury i tak nie dożyjesz a (usunięte przez administratora) łazi jescze po hali i śmieje się z was jak (usunięte przez administratora) ? w żywe oczy wam się śmieje a wy (usunięte przez administratora) do niego się śmiejecie żal męczcie się chłoPY

Nie. Nie robią. Dostajesz je bez ostrzeżenia i możesz się go spodziewać w każdym momencie. Z resztą gdzie tu mowa o wypowiedzeniu jak umowy dostaje się na miesiąc przez agenturę. Tylko kłopot bo z byle czym trzeba jeździć po Sosnowcah czy Katowicach. Pracowałem tam i jedno co mogę o tej firmie powiedzieć to - dramat. Kpina z ludzi w żywe oczy i jeden wielki cyrk. W wojsku nie robią takiego prania mózgu jak tam do tego dochodzę fatalne warunki jak zapylenie hałas (usunięte przez administratora). Nadziwigać się trzeba prawie na każdym stanowisku pracy. Ciągły stres bo banda komików tam nazywanych kadrą kierowniczą tylko łazi i patrzy do czego by się (usunięte przez administratora). Ciągłe szukanie dziury w całym i próby podnoszenia norm. Z resztą w firmie tej niby pojęcie "norma" nie obowiązuje gdyż takowyh nie ma jest natomiast nagminne używanie słowa "mało". Ile by czego kto gdzie nie zrobił to jest wiecznie mało i mało. Atmosfera fatalna gdyż duża część trzymanych tam pracowników to tzw. przydatni. To, że nie nadają się do roboty nie stanowi problemu gdyż służą do wypatrywania i donoszenia wszystkiego i na każdego co tylko dopełnia dokręcania śruby i przyp...a się kadry zarzązająej. Konfidentwo to przynajmniej 1/4 załogi a kadra kierownicza to ludzie nie mający w ogóle pojęcia o gałęzi przemysłu jakim się zajmuje. Zasada pracując w tej firmie jest jedna: dzień się jeszcze na dobre nie zacznie a Ty już wiesz, że i go (usunięte przez administratora) Premie rzędu czasem i 40zł średnio to około 150zł z czego patrzy się jeszcze zabrać pod byle pretekstem. Żadnych dodatków, szkodliwego, bonu na święta czy paczki. Totalne nic poza gołą wypłatę dla nowego pracownika około 1250zł a przy odrobinie szczęścia po roku moża liczyć na 50 gr brutto podwyżki i jakiś bonus pod postacią nerwicy albo problemów z kręgosłupem. Ludzie wychodzący po pracy wyglądają jak banda niedobitków powracjących z frontu po wojnie. Aż żal patrzeć na tą nieszczęsną, zastraszoną, uciemiężoną bandę. Merytoryki w tej firmie uświadczyć nie można. Rację ma zawsze ten kto ma raję bo on ma rację i tyle pogadane. Nie ma mowy o możliwości podjęcia jakiegokolwiek dialogu. O fatalnej sytuacji w tej firmie świadczyć może to, że ma ona (i tu uwaga) problem ze znaleziemniem pracowników. Tak to nie pomyłka w dobie bezrobocia ludzie wolą nie praować niż pracować tam a byli pracowniy mówią bez wyjątków jedno: nigdy więcej stalobrexu (użyłem rzecz jasna eufemizmu). Zasłanianie się dobrem pracowników i dbaniem o bezpieczeństwo gdzie pojęcia te są tak notorycznie nadużywane, że straciły jakikolwiek sens a za chwilę widzi się pracowników pracujących przy maszynach zagrażających bezpieczeństwu z uwagi na ich fatalny stan czy sidła w postaci prowizorycznych napraw. Ciekawe czy już doszło do tego, że mówi się tam pracownikom, iż zagraża bezpieczeństwu to, że zrobili za mało. Obiecywanie gruszek na wierzbie w postaci rychłej drogi awansu i rozwoju celem zachęenia pracowników do podjęcia a później nie porzucania pracy to też praktyka typowa. Najpierw przedstawia się zachęcający potencjalnego pracownika pełen perspektyw plan drogi jego rozwoju a potem na każde pytanie o szkolenie, awans czy podwyżkę odpowieda się jednym: będziemy o tym rozmawiać. Niektórzy po 2-3 lata słyszą to permanentnie stojąc w tym samym punkie co te 2-3 lata wstecz. O firmie tej można by napisać całkiem przyzwoitą tragikomedię ale ja już poprzestanę na tym co napisałem a i tak uważam poświęciłem zbyt dużo czasu na rozpamiętywanie tego przykrego epizodu w moim życiu. Czas swój poświęiłem jedynie dlatego by ostrzec tych, którzy już w życiu swoje wycierpieli by sobie przypadkiem tego nie przedłużali wiążąc się z tą firmą. Nie ubliżając nikomu jest to firma dla ludzi bez ambicji, charakteru, pijoków i ćpunków, których można traktować jak konie pociągowe za przysłowiową strawę.

kat
@były pracownik

Dzięki za wypowiedz, jest bardzo pomocna przy podjęciu decyzji! Super że ktoś jeszcze na tym świecie jest pomocny. Do stalobrexu z pewnością nie przyjmę oferty pracy. Pozzdrawiam.

x

na jakim stanowisku?

Jacunia
@x

Mylisz się na mnie w Stalobrexie mowia szalony Jacuś pytajcie o mnie kazdego mam ładną buzie i uszka :)

cyrkielek

Koledzy wszystko opisali jak tu jest hałas , zapylenie wynagrodzenie nie adekwatne do wykonywanej pracy podział na tych lepszych, jak krasnal bez brody i cyborgi biurowi. Pensja dobra w pierwsza wypłatę potem juz tylko na dół. Najlepiej być sekretarką przynieść wynieść pozamiatac to do lata zostaniesz kimś przy boku cyborga jak jego reka i umieć z ucha strzelać takich się docenia , za dwa złote brutto do wypłaty będzie za każde strzelenie co i jak kto robi. Tyle ich tam jest w biurze a załatwiają sprawy z pracownikami jak by byli ulomni , wystarczy pomyśleć stanąć i pomyśleć białe kaski wszystko wiedza a dalej są problemy jak były, to nie (usunięte przez administratora) ze konserwy i budynie maja być poukładane równo na półkach. Dobrze że juz tam nie pracuje przestało mi się tam chcieć robić no i nie robię.

Twardowski

"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą ze Stalobrexu".

Też tak sądzę, zacznijcie trochę myśleć tam w biurach. Kiedyś atmosfera pracy w tej firmie była inna, przykładowo w Porębie, mniej ludzi w biurze i lepiej i wydajniej się pracowało. Teraz to nie żałuję, że z tej firmy odeszłem, teraz mam normalną atmosferę w pracy i przede wszystkim współpracę a nie współzawodnictwo i dyskryminację przez tych z \" wyższego\" szczebla, którzy(usunięte przez administratora). w rzeczywistości robią, a kasę lepszą od tych co zapierniczają mają za nic.

x-menedżer

Wasza kadra biurowa to wielki znak zapytania, sami nie wiedzą czym tak naprawdę Stalobrex się zajmuje i na czym polega dobra atmosfera pracy, która. jak wiadomo sprzyja jej efektywności. Dam Pani (usunięte przez administratora)dobrą radę, jeśli Stalobrex ma poszerzać grono swoich klientów i zarazem mieć dobrą opinię wśród społeczeństwa, które tą firmę otacza, jak również wśród innych firm z jakimi współpracuje - należałoby zastanowić się, czy nie istotna jest opinia pracowników niższego szczebla? Dobra rada, nie zawsze pracownicy biurowi w swojej pracy mają na uwadze dobro firmy, raczej Ci, którzy ciężko w niej pracują wiedzą, jakie znaczenie ma dla nich samych jej istnienie na rynku i dobre funkcjonowanie - tylko czy oni są za to doceniani???

lekko rozczarowany

pjbrown - 2012-06-21 11:01:33 siemano jaki sa zarobki na magazynie w stalobrexie????zarobki,haha..:) Czytając powyższe opinie o tej firmie myślałem że są przesadzone, komuś sie robić nie chce,i wszędzie dobrze gdzie nas nie ma... Nawet zdesperowanym osobą poszukującym pracy szczerze odradzam to miejsce,to nie praca tylko wyzysk i leasing pracowniczy. Brak szacunku,znieważanie, nieprzyjemna napięta atmosfera, przesadnie ciężka praca w żaden sposób nie adekwatna do wynagrodzenia sprawiły że bardzo szybko się wycofałem. Jest wiele miejsc gdzie istnieją jeszcze normalni, szanujący pracownika i jego wysiłek pracodawcy, wiec zanim się zdecydujesz zastanów się jeszcze raz...

pjbrown

siemano jaki sa zarobki na magazynie w stalobrexie????

Zostaw merytoryczną opinię o STALOBREX - Wysoka

• Jak się pracuje w STALOBREX?

Zobacz opinie na temat firmy STALOBREX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STALOBREX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 4 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

STALOBREX