ES SYSTEM K SP. Z O.O.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ES SYSTEM K SP. Z O.O.

marcin

Kiedy aneksy do najniższych stawek godzinowych?

Kkkk

Jaka sytuacji jest teraz w firmie? Jak z wynagrodzeniami, premią, jak szefostwo, admosfera.

Tt

Czy od nowego roku będą jakieś podwyżki ?

Amelia
@Tt

Oooo dobre pytanie. Zastanawiam się nad wysłaniem cv i tez tak zastanawiam się, czy będą więcej płacić. A był w firmie jakieś głosy ostatnio, że będą te podwyżki, czy to tylko takie gdybanie na forum? Ktoś coś obiecywał w tej sferze? I czy jak są podwyżki, to wszyscy pracownicy je dostają, czy raczej tylko konkretne osoby lub działy?

Dyrektor Marcin
@Tt

Tak, podwyżki ilości wymaganych do złożenia urządzeń. Pozdrawiam

Widzieliście to ogłoszenie z robotą dla Magazyniera w Jasinie k/Swarzędza? Tak się składa, że mam wymagany rok doświadczenia w tego typu prac ale nie posiadam uprawnień na wózki, choć umiem je obsługiwać. Jak myślicie, mogą mimo to mnie przyjąć? I jak jest z kasą, idzie fajnie zarobić?

11 lat

Cy potszebyetie operatora po zespoleniu szkla?

Co to dzieje się w tej firmie? Czemu zwalniaja ludzi? Mało pracy?

Łukasz
@Paweł

Pracy sporo, a ludzi jeszcze więcej.może dlatego ??

@Paweł

Niestety jako pracownik z 10cio letnim stażem mogę stwierdzić że jest coś takiego jak sezonowość zamówień. Od kwietnia do września zawsze jest ich mnóstwo, także są przyjęcia a zimą z reguły zamówień jest 30% mniej no i redukcja.

@Mac

Dodam też, że to świetna okazja do zmiany zasad premii/obniżenia jej, nie dawania noworocznych podwyżek, zwolnienia osób niewygodnych/leserów. :)

@Mac

To jeśli potrzebują większej ilości pracowników w sezonie, to zatrudniają ich tylko na niego? Czy umowy dostają na dłużej, a później jest problem? Na jakiej zasadzie robią redukcje? Czy po prostu zwalniają kogo popadnie? Daj znać, bo może w przyszłym roku tam zaaplikuję...

Ten wątek o podwyżkach i podaniach to dotyczył tych takich indywidualnych, tak? a co z inflacyjnymi? Jakie macie przewidywane od tego nowego roku? są po prostu oferty na takiej stronie, mnie interesuje praca w dziale zakupów. Gdy teraz się przyjmę to na jakiej stawce? i czy opisze mi ktoś aktualna rozmowę żebym wiedziała z czego się przygotować?

Wadowicka bestia

serdecznie odradzam. Niejasny system udzielania premii i niska podstawa.

qwerty

Spróbuję swoich sił aplikując na stanowisko elektryka, akurat jest rekrutacja otwarta. Umowa o pracę jest, a jak z finansami? Zarobi się ponad 4 tysiące? Ludzie faktycznie są młodzi a zespół pracowników zgrany?

@qwerty

Ponad 4 tysiące brutto jak najbardziej powinno się udać zarobić.

Antosia
@Mac

Super, a po jakim czasie można oczekiwać podwyżki? Te 4 tys zł jest kasą startową? Jakoś po 3 miesiącach czy po pół roku dadzą podwyżkę o kilka stówek? I czy jak elektryk we własnym zakresie robi szkolenia, to i wtedy pensja rośnie wraz z kwalifikacjami??

Ktoś.
@Antosia

Sama możesz robic szkolenia i zmienić pracę a nie tam pracować. Podwyżka po pół roku.. Dziwnie to brzmi ale na odpowiedź o podwyżkę czekasz pół roku albo i więcej. Po tym czasie dostaniesz oszałamiające 1zl brutto podwyżki i jeszcze się ciesz ze dostałaś. Powodzenia

Bogusia
@Ktoś.

Serio, pół roku czeka się na odpowiedź o prośbę o podwyżkę? Ale to co, składa sie podanie i podwyżkę zaraz po zatrudnieniu i wtedy po pół roku jest szansa? Ale jeszcze, do kogo trzeba wnioskować o podwyżkę? Do przełożonego, czy do Hru czy do kogo?

Hehe
@Bogusia

Pierw składasz swoje podanie o podwyżkę do brygadzisty, on pisze opinie na Twój temat, następnie trafia do kierownika działowego, on robi dokładnie to samo i z jego rąk trafia do głównego kierownika przy czym on decyduje po około roku czy da Ci 0,5zł podwyżki czy 1zł. Też często ktoś zapomina podać komuś i tak wychodzi zdziwienie, że podanie gdzieś się zapodziało. Nie liczyłbym na duże pieniądze w tej firmie, obrót mają ogromny przy czym CoViD im w tym pomógł tylko panuje wyzysk. Pozdrawiam!

Lilaaa

Hej wszystkim byłam na rozmowie i dostałam zaproponowane stanianowisko montaż elementów izolacyjnych, co powiecie mi tak szczerzę o tym stanowisku. Jestem kobietą a słyszałam różne opinie pracuję obecnie w SumiRiko i nie dobrze się dzieje. Boję się zmiany i Boję się że będę żałować. Bardzo proszę o jakieś komentarze bo dziś po godz. 15 mają dzwonić do mnie co zdecydowałam.

PB
@Lilaaa

porownując SumiRiko do ES system to lepiej wybierz ES system - na montażu się dobrze pracuje, zarobki ok, z tego co wiem jest opcja nauki

PB
@Lilaaa

prownujac sumkiriko do es system to zdecyduj sie lepiej na es system - na montazu sie dobrze pracuje i zarobki ok, z tego co wiem to tez tam szkolna nowe osoby

@PB

A co to znaczy, że zarobki są ok? Bo nijak Cię nie rozumiem. Ile wynosi podstawa, może tak będzie łatwiej wytłumaczyć?

Np

Podstawa. Tutaj pewnie stawka godzinowa to 25zl brutto na start. Plus jakaś premia

@Np

No sama premia może dużo zrobić. "Jakaś" to znaczy jaka, orientujesz się? Ciekawe, czy łatwo ją dostać. Bo w jednej firmie co byłem to praktycznie tylko na papierze była, takie mieli wymogi. A tutaj?

Pracował ktoś z Was jako Konstruktor - Projektant w ES SYSTEM K SP. Z O.O.? Powiecie na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?"

Asystentkonstruktora

Praca konstruktora w es nie jest jakoś straszna. Oczywiście, jeżeli nie dajesz sobą pomiatać i lubisz jak za plecami produkcja wyzywa Cię nawet jak nie popełniłeś błędu (lekki żart, ale wiadomo, że tak jest wszędzie). Roboty jest sporo. Program do projektowania Solid Edge, czyli jeden z najgorszych na rynku. Tworzenie struktur (bomów) do projektów zazwyczaj trwa dłużej niż samo projektowanie, szczególnie, że program erp, którego używa es system k jest wycelowany w małe firmy, a nie takie duże. Jakichkolwiek szkoleń brak. Rzeczy, które się projektuje są różne, ale wszystkie to bujna fantazja działu pisania bajek (czyt. handlowego). Sami konstruktorzy (czy to mechanicy czy chłodnicy czy elektrycy) bardzo w porządku i pomocni, atmosfera fajna (wiadomo, że tylko ci miejscowi ;) i tylko kilka osób z pokoju "sprzedaje" wyżej) Ogólnie jak robisz dobrze i siedzisz cicho to jest dobrze, a jak robisz dobrze i potrafisz upomnieć się o swoje to jest źle. Kasa niska, nawet bardzo jak na zakres obowiązków i zarobki samej firmy. Brak podwyżek, nawet jak się upominasz :). Możesz pracować wiele lat, a nawet nie dostaniesz do zaprojektowania całego urządzenia, a jedynie pojedyncze rzeczy. Dzięki temu jesteś asystentem konstruktora na papierze (co zniechęca innych pracodawców do Ciebie, bo widzą na cv, że ciągle byłeś tylko asystentem). Kult jednostki zestarzałej to standard w tej firmie. Opieranie firmy na ludziach, którzy nie powinni być na swoich stanowiskach, bo są dziadkami mentalnymi, niestety. Więc młodzi siedzieć cicho, bo utniemy premię (tak, jest premia, bo na umowie kasa niska, reszta zmienna ;) ) Można się sporo nauczyć. Idealne na pierwszą pracę, ale tak na kilka lat, bo po pewnym czasie kończy się możliwość rozwoju. Rysunku technicznego się nie nauczysz raczej. Wymiary liniowe, bez tolerancji. O tolerancjach geometrycznych zapomnij, ale 90% rysunków robione są na wewnętrzne potrzeby zakładu, więc to zrozumiałe. Jak pracujesz, starasz się nie popełniać błędów, to produkcja będzie Cię szanować. Jak jesteś cwaniak, to... po prostu nie bądź cwaniak i szanuj ludzi, którzy może i są w hierarchii niżej od Ciebie, ale pracujecie razem i w znacznej większości to porządni ludzie, którzy chcą składać urządzenia bez problemów i błędów konstrukcyjnych. Pozdrawiam cały DK i pamiętajcie, żeby nie zapuścić korzeni :) Moja opinia jest jak najbardziej szczera i nic, co napisałem nie jest niezgodne z prawdą. P.S. Atrakcyjny pakiet sportowy nie jest atrakcyjny ;)

Adela

To nie ma żadnych szkoleń wstępnych? Jakieś stanowiskowe to chyba powinny być bo skąd człowiek ma wiedzieć co i jak? Możesz napisać co z tą stawką co wspominałaś? Bo wykropkowane jest i nie wiem co tam było napisane

Czy 26 brutto to dobra stawka w e systemie?

Ktoś wie jak z tą premią będzie teraz,ile będzie wynosić?

Packman

Masz napisane w umowie o pracę w tej części o wynagrodzeniu...czytaj ze zrozumieniem...PREMIA UZNANIOWA!!! Boże ..głupich nie sieją, sami się rodzą:)))

Teresa
@Packman

Od czego zależy u was to, kto dostanie premię uznaniową? Patrzą na zaangażowanie w pracę, na frekwencję czy na co? Poza tym czy sama podstawa jest dla was zadowalająca na ten moment?

jedyna normalna firma w okolicy

Wol
@pracownik

Dokładnie! Ludzie narzekają, że kasa, że coś tam, ale jakoś to jest chyba jedyna w okolicy firma, która nie zatrudnia Ukraińców na skalę przemysłową i do tego ma stały przypływ, a nie odpływ pracowników. Wiadomo, kryteria się zmieniają z czasem i kiedyś może była tu większa sielanka i pewnie Starej Gwardii nie pasuje, że musi robić, a nie opierdzielać się, ale jakoś chyba nowym ludziom w firmie nie przeszkadza, że trzeba pracować.

@Wol

A ja powiem tak, pracuje już tu jakiś czas i wiadomo ludzie opowiadają różne rzeczy - tak jak i tu pisali, ale ja sie z tymi sytuacjami nie spotkałem wiec nie wiem czy to legendy czy prawda. Jeżeli prawda to znaczy, ze dużo sie zmieniło. W odróżnieniu od mojej poprzedniej roboty nikt z batem nade mną nie stoi. Wiadomo kasy nigdy nie za wiele, zawsze mogło by być lepiej, ale złe tez nie jest.

@pracownik

Zakład pracuje cały czas pomimo pandemii Inne zakłady w wolbromiu pracują 4 dni w tygodniu Kasa jest na czas Czysto na hali Dla mnie ok

ice
@pracownik

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami z pracy tutaj Praca teraz do przyjemnych nie należy, wszędobylskie kamery, obserwacje jak w bigbrotherze, staniesz na 2 min zaraz leci info od kierownika że jesteś obserwowany i premia robi '(usunięte przez administratora)'. Kiero siedzi na kamerach obserwuje, podgląda kto co robi. Wprowadzono GPSy zeby widzieć Cię na mapce gdzie przebywasz, jak pójdziesz do kibelka i nie ma Cię chwilkę dłużej to 'alarm' i premia leci, zdejmiesz 'obroże' premia leci, uszkodzisz premia leci. Ja rozumiem ze praca to praca, ale taka inwigilacja w każdy krok pracownika to poprostu przechodzi ludzkie pojęcie, nie da się pracować caĺy dzień nie zatrzymując się na chwilę,( nie liczę oczywiście wybrańców z maszyn, lakierni, montażu, itp) A jak slyszy się wyzwiska od '(usunięte przez administratora)' to juz się wszystkiego odechciewa. Wypłaty takie sobie ale niby premie robią różnice, tylko co z tego skoro za wszystko ci potrafią ją uciąć, matomiast świeży pracownik dostaje wiecej niż paro letni, a jak zobaczy co tutaj się dzieje to zaraz ucieka. Śmieszne jest też to projektowanie urządzeń i sprzedawanie nie zakończonego projektu, przychodzi do montażu takiego '(usunięte przez administratora)' i co sie okazuje ? Że jeszcze nie jest nawet do końca zaprojektowane, i chodzisz przez tydzień i się prosisz o detale do niego, a jak juz po tygodniu masz te detale to okazuje się że już nic nie pasuje, i do tego połowa rzeczy gdzieś zginęła. A jak jednak uda się jakimś cudem złożyć to wychodzą szpary, ale jako iż czasu juz nie ma, bo na każdym kroku słyszy się że 'samochód juz czeka i ma jechać' to pada hasło 'daj tam silikonu' i wali sie go w kazdą większą szparę i sobie jedzie. Natomiast projektowanie to też ciekawa sprawa, zaprojektują sobie urządzenie nic nie sprawdzą nie zrobią prototypowej 1 sztuki tylko odrazu seria. A później tej serii np 30 sztuk nagle zonk, bo brakuje np otworu ale to i tak nic gorzej jak nie pasuje z długości i wtedy te 30 sztuk robi '(usunięte przez administratora)' do złomu, a następnie j przychodzi inwentaryzacja i okazuje sie ze brakuje 200 arkuszy ocynku blachy 0.8mm, 30 arkuszy nierdzewki 1.0mm itp. Nie raz byłem świadkiem jak ktoś ledwo ciągnał załadowanego paleciaka( bo oczywiscie to takich celów małego elektrycznego nie można kupić) i się (usunięte przez administratora)zawartość tak że trzeba było zbierać, a 1 metr obok stojący mistrz z działu pierwszego od skladu budowlanego ???? nawet nie spojrzał żeby pomóc albo podnieść tylko stał i się przyglądał. Czlowiek tam się nie rozwija, caly czas robisz to samo, zero prespektyw, chyba że jesteś dwulicowym bydłem i niby się z kimś lubisz a jak nie patrzy to obgadujesz za plecami ????

john
@pracownik

chyba w snach, pupilków :) kiedyś może i była normalna, ale teraz to do normalności daleko

Rudy

Chyba jednak nie

Gol

Jeśli tu mowa o kierownictwie to Pan końca tygodnia już dawno stwierdził że on to już się w życiu narobił. Czas na zmiany.

Kik

Pan końca tygodnia jest od podpierania ściany z telefonem w łapie

@Ana@

Hejka wszystkim! Napiszcie proszę czy kobiety też pracuje? I na jakim dziale? i czy są przyjęcia kobiet?

edek
@@Ana@

tak kobiety pracują praktycznie na każdym dziale a czy są przyjęcia???? Najlepiej złożyć CV.

Danuta
@edek

A czy takie CV wysłane w czasie, kiedy nie jest prowadzona żadna rekrutacja będzie w ogóle brane pod uwagę? Często pojawiają się nowi pracownicy w firmie?

Jak się pracuje z ludźmi z ES SYSTEM K SP. Z O.O.?

RikiTiki

Jak wszędzie. Ludzie są różni. Tworzą się znajomosci, wspólne imprezy ale i są tacy co nie lubią się wzajemnie. Ale chyba wszędzie tak jest i w każdej rodzinie zawsze są takie sytuacje. Takich co plotkują i obgadują nie brakuje. Hejterów jest masa. Wiecznych maruderów. Ale w trudnych chwilach ludzie się łączą i pomagają, jak chociażby ostatnia zbiórka. To ludzie tworzą atmosferę i trzeba o tym pamiętać.

Nikt ważny
@RikiTiki

Właśnie, trzeba o tym pamiętać, a kadrę rządzącą na dole trzeba wysłać na szkolenia z zakresu dobrego traktowania ludzi. Zapominają i zatracają swoje człowieczeństwo.

Marcinekodejdźmoże

Ludzi wysyłają na przymusowe urlopy, bo nie ma zamówień... Nie mają prawa tak robić. Jak się nie wypisze karty urlopowej, to straszą urlopem bezpłatnym. Problem polega na tym, że w takim przypadku, gdy z winy pracodawcy nie ma pracy, to pracodawca musi płacić postojowe, które jest płatne 100%. Chłopak dał wypowiedzenie i mimo tego, że nie ma pracy, to go nie puszczą za porozumieniem stron. Mam nadzieję, że narobi im tam braków.

Brum
@Marcinekodejdźmoże

Chyba masz panie nieaktualne dane…

Hupa
@Marcinekodejdźmoże

Niestety jesteś troszeczkę w błędzie postojowe wynosi 60% wynagrodzenia ale nie mniej niż najniższe dobrą wolą pracodawcy jest czy będzie płacił więcej co do urlopu masz jak najbardziej rację urlop jest pracownika i jest rzeczą świętą nie mogą zmuszać do wybierania urlopu i pracownik nie może wziąć urlopu bezpłatnego jeżeli ma urlop normalny

Hupa
@Marcinekodejdźmoże

A i jeszcze jedna najważniejsza rzecz urlop bezpłatny jest udzielany na wniosek pracownika a nie wysyłanie na siłę przez pracodawcę to jakie straszenie urlopem bezpłatnym???? No i oczywiście bezpłatny to przerwa w zatrudnieniu.

Wypłata na czas, policzone po nowemu, nie jest źle, praca nadal jest, gramy dalej.

Masz na myśli doświadczeni wiekiem, stażem , a może wymaganiami? W dzisiejszych trudnych czasach cierpliwość też jest wazna, kłopoty są na każdym szczeblu, przetrwać najgorsze teraz...a będzie jeszcze dobrze. Ja jestem doświadczonym pracownikiem-szeregowcem tzw. i nie w głowie mi teraz zmiana pracy bo premia za mala...teraz liczy się to że ta praca jest i istniejemy na rynku pracy. Tak wiem, zaraz mnie tu zhejtują, ale mam to gdzieś

Weronika

Po nowemu to znaczy jak? Podwyżki jakieś były? Pisali że wszyscy czekają. Daj znać czy warto aplikować, jakie teraz są stawki po nowemu?

Danuta

A ktoś tu wcześniej pisał o ucinanie premii z byle powodu. To prawda? Macie jakiś system kar czy coś w tym stylu wpisany w umowę?

Weronika

A miało pracy nie być? Te nowe obliczenia wypłaty to znaczy, że była jakaś podwyżka? Czy o co chodzi? Nie jest źle - czy to znaczy, że jesteś zadowolony? Możesz napisać coś więcej?

Ala

Jak się pracuje w dziale zakupów? Duzo nadgodzin? W miarę "normalny" szef?

Ktoś

Jeszcze nie dostałeś po nowemu a już narzekasz .. ot polski super pracownik. Porażka:( Współczuję pracodawcy.

Ktoś

Może i prosto obliczyć ale nie tak szybko znaleźć lepiej płatna pracę...ale próbuj i daj znać ile tych "kokosów" masz więcej. Powodzenia.

Zostaw merytoryczną opinię o ES SYSTEM K SP. Z O.O. - Wolbrom

• Jak się pracuje w ES SYSTEM K SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy ES SYSTEM K SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 100.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ES SYSTEM K SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 10 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ES SYSTEM K SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w ES SYSTEM K SP. Z O.O. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ES SYSTEM K SP. Z O.O.