Opinie o Process Solutions Sp. z o. o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Process Solutions Sp. z o. o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Process Solutions Sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Process Solutions Sp. z o. o. w Warszawa

Użytkownik

Hej Jakie są zarobki np. Asystenta bądź Specjalisty w kwotach brutto w dziale Kadr i Płac ?

Kolega

Bałagan organizacyjny to jedno (decyzje się tu podejmuje z dnia na dzień bez żadnego większego planu), ale to pokłosie podejścia nie moja społka, nie mój problem. Przełożony rozdzieli pracę tak, żeby zrobione było tylko to co bezwzględnie trzeba, resztę będziesz poprawiać/nadrabiać po urlopie.

Karma

Tragedia. Ta firmę należy omijać szerokim łukiem. Jeśli chcesz tam pracować to musisz nauczyć się żyć w tzw. Wyścigu szczurów. Nie daj się nabrać na niewinne usmieszki, ta są wampiry energii. Możesz dać z siebie wszystko, wykorzystają, nie docenia obgadają i pójdą dalej. Tutaj nie ma miejsca na ludzkie odruchy. A co dopiero uczucia. Jeśli chcesz być wytresowanym pieskiem to świetne miejsce. Ale pamiętaj dorobkiewicze już obstawili swoje miejsca. Uważaj, w tej firmie nie ma kolegów, są pseudo koledzy.

Magdalena
@Konopia

Dziwne...to nie jest wymagana znajomość języka angielskiego? Nie ma na codzień kontaktu z klientem lub współpracownikiem obcojęzycznym? Nawet rozmowa telefoniczna może się trafić. A czy firma nie wspomaga pracowników w tym temacie i nie dofinansowuje kursów języka obcego?

rekrutowany Nowy wpis

Rekrutacja do działu devops. Sama Pani rekrutująca bardzo miła, uprzejma - wielki plus. Sama rozmowa techniczną z osoba prowadzącą... Pytania zadawane nie z listy wymagań z ogłoszenia. Pokazywanie się, że jest w pozycji wyższej od nas. Zadawanie pytań bo on miał taki problem to ty też musiałeś -.- no człowiek trochę odleciał przez stanowisko jakie ma. Atmosfera średnia na spotkaniu. Oczywiście feedback nie na czas.

Olga Nowy wpis
@rekrutowany

firma nie prowadziła rekrutacji do działu devops bo takiego w Polsce nie posiada. Opinia dotyczy zapewne innej firmy.

Mógłby mi ktoś napisać czy firma posiada swoją stronę internetową, gdzie można by sprawdzić aktualne oferty pracy? Albo chociaż dać znać tutaj czy są jakiekolwiek dostępne? Szukam pracy w okolicy i to miejsce wydaje się dobrym wyborem, chociaż w komentarzach widziałem info, że zarobki podobno są dosyć niskie, może napisze ktoś konkretniej, poda widełki na start?

Była pracownica

Człowieku nie pakuj się w ten (usunięte przez administratora) Chyba, że kręci cię praca w ciągłym stresie i (usunięte przez administratora)

Roxi
@Była pracownica

Dziękuję, że dajesz znać. Co jak co, ale praca pod presją czasu i stres to nie dla mnie. Zastanawiam się tylko, czy na każdym stanowisku tak to wygląda? Zdradzisz w jakim dziale pracowałaś? Bo ja myślałam nad złożeniem CV do księgowości. Miałaś z nim styczność? Wiesz coś więcej o pracy w nim?

@Była pracownica Nowy wpis
@Roxi

Nie wiem jak jest w księgowości. Ja pracowałam w dziale kadr i płac, nie polecam nikomu. Jeśli chodzi o księgowość to mogę powiedzieć tylko, że też jest tam duża rotacja pracowników, nie aż tak duża jak w kadrach, ale duża.

Erni Nowy wpis
@@Była pracownica

Czemu akurat w księgowości? Zwalniają czy bardziej ludzie sami odchodzą bo warunki kiepskie? Obowiązków za dużo w stosunku do wypłaty? Napiszesz coś więcej?

Jak wygląda sprawa grafiku w Process Solutions Sp. z o. o.. Czy pracodawca idzie na rękę?

Użytkownik

@Użytkownik

Dosc niskie biorąc pod uwagę zakres i ilość obowiązków. Nikt Ci tu dokładnej kwoty nie poda, bo to wielka tajemnica, nawet wśród współpracowników i firma wszelkie takie komentarze usuwa, bo łamią regulamin.

Ciekawa
@Kolega

Rozumiem :( Ale są wyższe od najniższej krajowej, co? :P Skoro obowiązków sporo, to jest w firmie zachowany work life balance? Czy trzeba czasem zostać po godzinach?

@Ciekawa

Pytanie dotyczyło też specjalisty, no to chyba logiczne że wyższe niż minimalna. To jest Warszawa, praktycznie nigdzie się tu nie zarabia najniższej krajowej, bo na nic to nie wystarcza. Nadgodziny są mile widziane.

Katy
@Kolega

W sumie fajnie, jeśli nadgodziny są mile widziane, bo zawsze można coś dorobić. :P Płacą coś więcej za dodatkowe godziny? Czy standardowo?

@Katy

Jeśli uda Ci się udowodnić, że nadgodziny były faktycznie niezbędne, dostaniesz milion zgód itp. to są albo do odbioru albo do wypłaty zgodnie z kodeksem pracy.

@Kolega

Jeju trzeba to udowadniać? To już chyba lepiej sobie darować szczególnie że głównie do odbioru. A potem z wolnym nie ma problemu? I z dłuższym urlopem?

Kolega

No o to chodzi, żeby było sobie lepiej darować, to miałem na myśli mówiąc, że nadgodziny są mile widziane. Wolne i urlop to sobie możesz brać kiedy chcesz pod warunkiem, że znajdziesz kogoś kto za Ciebie zrobi Twoją robotę, firma sama w sobie w ogóle o to nie dba najwyżej będziesz składać korekty i się tłumaczyć jak wrócisz.

@Kolega

Pracownik ma sam znajdować zastępstwo za siebie na czas urlopu? Myślałem że to przełożony rozdziela robotę jak kogoś nie ma. Taki bałagan organizacyjny ze nikt tego nie pilnuje?

Kolega

Aplikowałeś do firmy Process Solutions Sp. z o. o.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
kieto

Już sam starszy księgowy nie wystarczał bo ponad pół roku wisiało ogłoszenie, pewnie nikt się nie zgłaszał więc dodali "Starszy Księgowy/Starsza Księgowa - Team Leader Zespołu" też wymyślili... ciekawe kto się nabierze na to.

reniika
@kieto

Team Leader to jest raczej funkcja w firmie a nie stanowisko jako takie i pracownicy raczej nie posługują się tą nazwą- nawet w stopce maila mają wpisane tylko senior accountant i to wszystko. To stanowisko raczej mało atrakcyjne i niewiele osób tam startuje wręcz trend jest odwrotny w tym roku. A zadań i obowiązków cala masa. Najlepsze stanowiska to mł. księgowy, księgowy ewentualnie semi reszta się nie opłaca po prostu.

ToJaJestem

Pracuję w tej firmie w dziale kadr i płac od dłuższego czasu i niestety jest coraz gorzej. Ciągła rotacja pracowników, odchodzą osoby z większym stażem, jak i nowe, które nie przedłużają umowy po okresie próbnym (między innymi nowa manager, która po 3 miesiącach odeszła). Przez tą rotację ciągle zmieniają się firmy do obsługi, przerzucane są pomiędzy pracownikami, przez co trudno sobie poukładać pracę. Dział HR nie wyrabia się z rekrutacjami, pracowników w kadrach jest coraz mniej, a jeszcze dochodzą nowi klienci do obsługi, robi się coraz większy bałagan. Na liderów czy managera też nie ma co liczyć, mają dużo swoich obowiązków i trudno doczekać się wsparcia z ich strony. Ci co mają już dość zwalniają się, albo idą na zwolnienia lekarskie lub dłuższe urlopy. Jeśli chodzi o podwyżki lub premie to niby są po ocenach pracowniczych, ale uznaniowe, jak manager cię lubi to dostaniesz. Są osoby, które dostają co pół roku, a są też takie, które przez półtora roku nie dostały ani 1 zł więcej. W firmie jest system poleceń, ale nikomu znajomemu nie polecę pracy tutaj. Sama pewnie też już tutaj długo nie popracuję.

Puszek
@ToJaJestem

Mimo negatywnej opinii rozumiem że nadal tam pracujesz? Co Cię powstrzymuje od odejścia?

@Puszek
@Puszek

Zespół, w którym pracuję.

@@Puszek

No proszę, to się nazywa duch zespołowy :-) Nie znajdą się żadne plusy pracy jeszcze? Myślę nad aplikowaniem do kadr, skoro piszesz, że pracowników coraz mniej również w tym dziale, myślisz, że są szanse na przyjęcie? Już pomijając warunki, o których piszesz, niestety pracować gdzieś trzeba :( Z jakim doświadczeniem szukają ludzi? Rok w hrze wystarczy?

Kevlar

No i właśnie tacy ludzie tu pracują...którzy NIESTETY pracować gdzieś muszą. Odbija się to na ich podejściu do podległych im osób, każdy niby zgrany zespół prędzej czy później zrotuje tu cały co do jednego pracownika. Kwestia czasu.

Olga
@Kevlar

Hmm... Rotacja w tym dziale raczej ostatnio zwolniła, niż przyspieszyła. Są osoby, które pracują kilka lat - nowe osoby są zatrudniane do zespołu i aktualnie on się mocno rozrasta.

Kevlar
@Olga

Ten dział, czyli który? HR, payroll? Kilka lat to znaczy ile, 2? Ta firma wiecznie się rozrasta, a ilość zatrudnionych osób się nie zmienia.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Process Solutions Sp. z o. o.?

Bułka

Mam mieszane uczucia odnośnie pracy w PS. Na pierwszy rzut oka firma przyjemna, poukładana, wychodzaca na przeciw oczekiwaniom pracowników i z dobrą atmosferą. No właśnie, na pierwszy rzut oka... do momentu, w którym coś zacznie ci przeszkadzać. Już w pierwszych dniach swojej pracy usłyszałam żeby stąd uciekać, ale moja chęć własnej oceny sprawiła, że zostałam. Jaki to był błąd. Z racji podziału na grupy bardzo dużo zależy od tego na kogo trafisz. Pracownicy w szczególności na niższych szczeblach są bardzo pomocni, jednak stanowiska zarządzające wymagają pożądnego szkolenia z pracy z ludźmi. Są to osoby z dużą wiedzą merytoryczną, ale co po niej skoro są tak zawaleni pracą, że przez pół dnia możesz sobie pracowniku czekać na odpowiedź. W międzyczasie oczywiście robiąc inne zadania, bo TR musi się zgadzać co do 15min. Bywają sytuacje, w których trudniejszy case podatkowy trzeba po prostu zostawić, aby zweryfikował go ktoś na wyższym stanowisku. Oczywiście o informacji zwrotnej nie ma mowy, bo czasu brak. Znam sytuacje, w których pracownicy na niższych stanowiskach dostawali obowiązki z wyższych. Oczywiście bez odpowiedniego wynagrodzenia ani żadnego szkolenia, bo wszystkiego się nauczysz po drodze, a jak czegoś nie wiesz to sobie sprawdź jak było w poprzednim miesiącu. Znam też przypadki zupełnie odwrotne-pracownik prosi o więcej zadań, które pozwolą mu się rozwinąć, ale ktoś z większym doświadczeniem juz to robi, więc nie dostaniesz. Awanse i podwyżki zwyczajowo dostaje się po półrocznych ocenach okresowych. Zwyczajowo, bo jeżeli ktoś złoży wypowiedzenie to nagle pieniądze się znajdują. Są też takie "gwiazdy" biura, które awans dostają co pół roku, ba nawet tworzone jest nowe stanowisko specjalnie na tę okazję. Ale ty szary pracowniku haruj za dwóch to może cię ten zaszczyt spotka po roku :). Praca hybrydowa owszem istnieje-do momentu, w którym nie musisz wdrażać nowego pracownika. Wtedy nikogo nie interesują twoje plany i grafik przychodzenia do biura (chyba że jesteś osobą na wyższym stanowisku-wtedy możesz wysłać asystenta do przyuczania księgowej). A rotacja pracowników jest tak duża, że trzeba być świadomym, że nagle praca hybrydowa staje się legendą. Niemniej jednak warto tu przyjść dla zdobycia doświadczenia jako młoda osoba, bo nauczyć się mozna dużo. Niestety żadnych innych plusów nie widzę. Różnice w pojęciu "praca" kadry zarządzającej oraz osób młodych znacznie się rozmijają. O normalnej dyskusji na ten temat możesz sobie pomarzyć. Warto nad tym popracować, bo zanim ktokolwiek się obejrzy to wszyscy stąd pouciekają do środowisk, w których nie czujesz się oceniany na każdym kroku. Jeżeli decydujesz się na pracę tutaj to masz jak w banku nawał pracy, sztuczne uśmiechy, docinki osób zarządzających, brak chęci dyskusji o problemach (a raczej jej prowizoryczej chęci i dowiedzenia się że to z toba jest coś nie tak, bo masz oczekiwania) i niesprawiedliwego traktowania. Na HR nie ma co liczyć, bo zdanie osob na wyższym stanowisku jest traktowane priorytetowo.

Izka
@Bułka

Ooooo... a możesz powiedzieć ile dają podwyżki przy awansie? Skoro awans i podwyżka występują, to skąd ta rotacja pracowników?

@Izka

Bo podwyżka czy awans (stosowane zamiennie, bo poza podpisem w stopce i tak się nic nie zmienia) to 300 zł brutto raz na rok. I to często nie wynika z docenienia pracownika, tylko z chęci dorzucenia mu większej ilości obowiązków.

Bułka
@Izka

To zależy jak bardzo grupa jest obłożona. Jak dobrze się wyrabia to podwyżki raczej nie uświadczysz, chyba że przy awansie, wtedy może 500zł brutto wpadnie. Natomiast jeżeli grupa jest pod ścianą wtedy możesz wywalczyć nawet i 1000zł od ręki.

Karma

Dla psa
@Karma

Nie wiem o jakich dorobkiewiczach tutaj mówisz, ale chyba tylko jedna osoba pasuje do takiego określenia. Reszta zbyt wiele się nie dorobi, są tylko bojaźliwymi pachołkami, które nie wiedzą ile można zarobić gdzie indziej za taką samą pracę. Reszta opisu tego bagienka sie zgadza.

Dla psa

Ja nikogo, to Karma użyła tego określenia. Wokół wynagrodzeń robi się tu wielką tajemnicę, ale strzelam że 8 brutto to max co tu można dostać za quasi menedżerskie stanowisko po 10 latach.

Felek
@Karma

Ten komentarz jest żenujący. Pracuję tu od kilku lat i nigdy nie zaobserwowałem żadnego "wyścigu szczurów" ani nieludzkich zachowań. Wręcz przeciwnie. Nie wiem kto pisze te wszystkie bzdury, ale nie ujawniając swojej tożsamości w internecie można każdego obsmarować i napisać wszystko. Potencjalnym pracownikom proponuję spróbować. Jest tu wielu ludzi, którzy pracują w firmie od kilku lat. Uważam, że atmosfera jest dobra, ludzie przyjaźnie wobec siebie nastawieni. A wynagrodzenie - może w innych miejscach jest wyższe, w innych niższe - jak w każdej branży. Ale przecież nikt nikomu nie każe pracować jak wynagrodzenie nie odpowiada. Tylko po co pisać te różne wyssane z palca bzdury?!

Selerek
@Felek

Chcesz to mogę ujawnić swoją tożsamość, mogę też ujawnić tozsamosc kilku osób, o których tutaj mowa. Ale ta firma się obrazi i pousuwa takie komentarze, ludzie tu pracujący to dzieci, które nie umieją normalnie rozmawiać, ma być tak jak oni powiedzieli albo się obrażą. Chodzi o to, żeby pokazać potencjalnym pracownikom z czym się tu mogą zetknąc i żeby mogli ocenić sami, zamiast zmarnować pół roku czy rok na "próbowanie". O niższe wynagrodzenie raczej ciężko. Natomiast można pracować w o wiele przyjemniejszej, niekolchoznianej atmosferze np. bez żadnego time reporta i ani jednej nadgodziny i żadnej spychologii. Kwestia otwarcia na zmiany, ale to tylko dorośli ludzie potrafią.

@Karma

Czyli lekko mówiąc nerwowo bardzo? :/ Jak inne kwestie? Jednak ludzie tam pracują, to coś ich w firmie trzymac musi. Co myślisz o wynagrodzeniu, benefitach?

Konopia
@Zofia

Głównie to ludzi trzyma tam to, że nie znają angielskiego lub boja się go używać i lubia nie opuszczać swojej strefy komfortu - to co znane jest zawsze wygodniejsze i pewniejsze niż to co nowe, być może lepsze. Ma to odzwierciedlenie w wynagrodzeniu, które jest nawet trochę niższe niż w innych sporych outsourcingach biuro rachunkowych.

Magdalena
@Konopia

Zmarnowany czas

Praca tutaj ma jeden pozytyw-jak trafisz na fajnego seniora w grupie to można sporo się nauczyć. Ale idzie za tym jeden minus- wcześniej, niż później masz obowiązki wykraczające poza Twoje stanowisko i zdecydowanie poza pensje jaką dostajesz. Zarządzanie zarówno firmą, jak i w grupach jest na tragicznym poziomie. Ludzie znający się na rachunkowości, ale nie znający się na zarządzaniu dostają stanowiska Team Leaderów/Menadżerów i później to widać w organizacji pracy grup i kulturze organizacyjnej firmy. Podwyżki i awanse są przyznawane w bardzo zagadkowy sposób-po ocenach, które są co pół roku. Dostajesz przez 6msc tonę nowych obowiązków jako księgowy? Nie dostaniesz podwyżki/awansu, bo dostałeś rok temu, a to niby za szybko. Ale awanse/podwyżki dziewczyn z administracji? Co pół roku i jeszcze żeby mogły dostać wymyślają nowe stanowiska. HR? Brak profesjonalizmu, wiedzy i umiejętności. Kolesiostwo jakich mało-mówisz coś w HR, zaraz paiapsiółki z administracji też wiedzą. Siedząc w kuchni na obiedzie łatwo można usłyszeć, że firmie bardziej zależy na dziale „administracyjnym” firmy, niż na tych co zasadniczo są trzonem-działu księgowego. Firma płaci mało w porównaniu do konkurencji, rozmowy o podwyżkach są nierealne, jedynie na ocenach możesz o tym wspomnieć, ale za wiele nie można oczekiwać. Firma opiera się na młodych osobach zaraz po studiach, gdzie na stanowisku asystenta zarabiasz niewiele, po roku robisz zadania księgowych, a o awans ciężko. Na początku mojej pracy tutaj mówiono mi, żeby uciekać, teraz żałuje i staram się ostrzec innych. Jeśli chcesz nauczyć się podstaw w czasie studiów, zdobyć te minimalne roczne doświadczenie to okej, ale jednak lepiej zaczynać gdzieś, gdzie będzie do chciało popracować dłużej.

Antoni
@Zmarnowany czas

Czyli ciężko o awans i człowiek stoi w miejscu. A jeśli chodzi o szkolenia to masz dostęp? Bo w księgowości wiem że przepisy tak szybko się zmieniają że przydałby się profesjonalny kurs. Czy trzeba samemu się douczać?

Krzywonos
@Antoni

Lepiej sobie samemu kupić szkolenia, niz męczyć się w tej firmie z tymi ludźmi. Tu dowiesz się tylko tego, co jest akurat potrzebne do obsługi firm z Twojej grupy. I nic nowego nie dowiesz się przez kolejne lata, jeśli z jakiegoś dziwnego powodu chciałbyś tu dłużej pracować.

Tom Tequila

Mam pytanie, jak szefostwo reaguje w Process Solutions na prośby o podwyżkę? Czy jest to w ogóle rozpatrywane, czy po prostu nie dają, bo nie, jak się będzie należeć to podwyżka będzie? Myślę, że to istotne z punktu widzenia galopującej inflacji za rządów (usunięte przez administratora)

@Tom Tequila

Firma raczej nie uznaje czegoś takiego jak próba o podwyżkę. Można takie cudo nabyć podczas ocen i jest przyznawane przez seniorów/managerów jeszcze przed rozmowa z tobą. Także próby tutaj niestety nic nie dają, bo klamka zapadła. Także trzeba zdać się na los i liczyć, ze znajdziesz się w puli szczęściarzy ewentualnie jeśli masz dobre stosunki z wyżej wymienionymi to na takiej zasadzie po tak zwanej znajomości się uda. Niestety galopującej inflacji to nie dorówna, bo pensje są poniżej powszechnie udostępnianych widełek na stanowiskach księgowych/kadrowych w internecie.

tetetka
@TT

Ooo chłopie, jest aż tak źle? Czy masz pomysł jakie mogą być tego przyczyny? Przecież to niepoważne.

@tetetka

Przyczyna leży w polityce firmy. Tak jest i już, nie ma z tym dyskusji. Możesz się podporządkować albo powiedzą ci, ze możesz złożyć wypowiedzenie. Jeśli komuś nie pasuje takie rozwiązanie to serio lepiej jest nie psuć sobie nerwów, bo tutaj nic się nigdy nie zmieni, a tylko idzie ku gorszemu.

tetetka
@TT

Nie potrafię zrozumieć takiego działania. Czy dyrektor zarządzający nie zdaje sobie sprawy jakie to krótkowzroczne? Czy jest aż tak niekompetentny? Zapewne stąd problemy ze znalezieniem doświadczonych księgowych, dziwię się że ktokolwiek chce pracować na takim czyimś prywatnym (usunięte przez administratora) Przecież to zaprzeczenie definicji rozwoju. Informują w ogóle gdzieś, że taka mają politykę? Jeśli nie, to czemu?

@tetetka

Ciężko byłoby, żeby nie wiedział na jakiej podstawie funkcjonuje jego firma, ale jak widać chyba nikt się tym po prostu nie przyjmuje. Problemy w znalezieniu doświadczonych księgowych to przede wszystkim bariera płacy (mało kto chce przyjść za takie pieniedze w zamian za takie wymagania), po drugie jak już tu przyjdzie to atmosfera w tym miejscu zjada większość. Chyba, ze ktoś lubi przebywać pośród fałszywych ludzi to sie wpasuje, a po trzecie to logo firmy powinno brzmieć: każde stanowisko da sie zastąpić odpowiednia ilością asystentów. Co do informacji o polityce to bywa różnie, kiedyś nie informowali, teraz zależy u kogo. Raczej jak ktoś tutaj doczyta i sie zapyta na rozmowie to pewnie odpowiedzą.

@TT

Czyli wynagrodzenie jest w ogóle nierynkowe? :/ Dasz radę podać widełki? Super by było poznać też te wymagania, o których piszesz... Kurczę, myślę nad zmianą pracy i aplikowaniem tutaj, ale teraz to już sama nie wiem, czy nie trafię z deszczu pod rynnę ;p Twoim zdaniem jednak może firma ma jakieś plusy?

TT

Jak najbardziej masz racje w tym co piszesz. Społeczność w tej firmie jest dość specyficzna i im dłużej tam siedzisz tym bardziej przesiąkasz atmosfera i tym jak ludzie się zachowują. Każdy z nas ma inne powody i inna sytuacje życiowa także myśle, ze sporo od tego zależy i dlatego ludzie tam jeszcze siedzą. W imię swoich interesów, a nie tego, ze firma dobrze prosperuje. Według mnie każda ilość czasu pracy w tym miejscu zasługuje na stwierdzenie ZA DŁUGO. Niestety takie firmy istniały i będą istnieć, bo zawsze ktoś przyjdzie i trochę posiedzi, a potem rotacja pracowników do oporu.

@Zofia

Odnosząc się po kolei to tak wynagrodzenie jest nierynkowe. Widełki nie są znane wiec ciężko jest podać można się jedynie sugerować własna płaca i porównać ja do tego co jest na rynku. Głównie liczy się podstawa wiec jeśli zdecydujesz się na aplikacje to taka rada, żeby od początku walczyć o dobra stawkę, bo potem podwyżki są rzędu 300 zł brutto i to raz na rok najwiecej, bo taka polityka firmy, a przy rosnącej inflacji nie jest to pocieszające. Patrząc na pensje rynkowe to od najniższego wynagrodzenia na danym stanowisku odejmij sobie z 500 zł brutto i to jest mniej więcej to czego możesz się spodziewać. Co do wymagań to przede wszystkim wypełnianie codziennie raportu o tym co robisz w pracy z dokładnością co do 15 minut i wpisywanie liczby wprowadzonych/ zaksięgowanych linii dokumentów. Tłumaczenie się przełożonym z tego dlaczego nie przyjechało się do biura w wyznaczony dzień, bo są tak zwane dyżury. Poranne rozmowy z grupa i mówienie codziennie dokładnie tego co będziesz robić i dlaczego zajmie ci to aż tyle. Wywieranie presji czasowej. Ogólnie jest tego sporo, ale wszystko się opiera na takiej kontroli przełożonych nad każdym twoim ruchem. Co do plusów to na pewno częściowa mozliwosc pracy zdalnej oraz szansa na pozyskanie wiedzy, bo jednak outsourcing charakteryzuje się tym, ze masz dostęp do wszystkiego, a nie tylko danej części rachunkowości. Decyzja leży po twojej stronie, zawsze można potem tez zmienić prace, nic nie jest na stałe, ale osobiście po prostu szczerze odradzam.

Kandydatka po rozmowie

Firma Process Solutions Sp. z o.o. zajmująca się usługami księgowymi podczas rozmowy rekrutacyjnej próbuje udawać, że poniższe negatywne komentarze dotyczą jakiejś niewiadomej firmy zajmującej się drukarkami o takiej samej nazwie. Nie ma takiej firmy, jest tylko jedno Process Solutions, to jest typowy przykład rozwiązywania problemów w tej firmie, komentarze im tutaj się nie podobają, nie mogą ich usuwac, więc udają głupich.

Ola
@Kandydatka po rozmowie

Jak widać po wpisie nie dalej jak z 07.02 br rzeczywiście niektóre komentarze dotyczą firmy sprzedającej tonery/urządzenia drukujące (?). M.in. widać też negatywny komentarz z 26.02 zeszłego roku, który dotyczył właśnie serwisu drukującego (co widać po odpowiedziach) - został on już jednak usunięty.

@Ola

Nic takiego nie widać, wszystkie komentarze dotyczą firmy księgowej. Ta firma jest taka śmieszna, że kiedyś udawali, że negatywne komentarze dotyczą firmy magazynowej z Piaseczna, a teraz udają że chodzi o drukarki. Taka sama taktyka od lat, zamiast coś zmienić, to wolą udawać że to nie oni, a nuż ktoś się zatrudni i popracuje te pół roku zanim się zorientuje gdzie trafił.

Morda

Z roku na rok spada jakość materiałów eksploatacyjnych a co za tym idzie, mnożą się skargi klientów. Zamienniki z Chin nie wytrzymują nawet 50% tego co oryginały głównie Xeroxa. No i system prowizyjny uzależniony od ilości zleceń. Jak się mało dzieje to i pensja niższa...

karera79

Asystent ds. Kadr i Płac - czy warto aplikować? Jak z wynagrodzeniem? Ciężka praca czy w miarę przyjemna?

@karera79

Też mnie to właśnie trochę interesuje, ale ta firma chyba obraziła się na gowork i nic tu nie odpisują. Przykra sytuacja.

Renata
@Tom Tequila

Może pracownicy jacyś tu są i coś mogliby napisać? Aplikowałeś już? Odezwali się? Ciekawe ile trwa cały proces?

@Renata

Widocznie nie ma pracowników, muszą pozatrudniać jakichś nowych (usunięte przez administratora) stąd tyle ogłoszeń. Ja chyba sobie jednak daruję.

Tomasz Kisiel

Halo, czy to warto tu aplikować tu czy nie?

@Tomasz Kisiel

Szczerze to sama sie zastanawiam, czytam wpisy tutaj i jakoś nie jestem przekonana w ogole :/ No ale chyba warto samemu sprobowac... na jakie stanowisko chcesz aplikowac? Daj znac, jak poszlo

Tomasz Kisiel
@Zofia

No ja się bardzo zastanawiam nad stanowiskiem serwisanta drukarek kekw. No bo drukarki wymagają serwisowania. I to nie byle jakiego. A ja jestem bardzo dobrym serwisantem, ale nie wiem czy tu aplikować tu czy nie.

@Tomasz Kisiel

nie warto to co piszą ludzie o tej firmie to szczera prawda , niekompetencja przełożonych kłania się na każdym kroku, skąpstwo ,wynagrodzenie dostaniesz na zasadzie gry w totolotka tzn. jak maja nóź na gardle to zapłacą troche więcej ale później dołożą obowiązków tak, że w ostatecznym rozrachunku nic z tego nie masz, wypełniasz grafik prac , gdzie nie masz przerwy na toalete a jak jestes w kuchni to Ci pseudo szef ściga że za długo tam jesteś firma może ma aspiracje do bycia firma na poziomie ale długo jeszcze to będzie zaściankowe biuro rachunkowe

@pracownik

Nie zrozum mnie źle, ale z tego co zrozumiałam jednak nadal jesteś pracownikiem w firmie? :D To jednak jakieś plusy muszą być?

@Zofia

owszem ale tylko jeszcze 2 miesiące i będę w innym lepszym otoczeniu prawdziwie biznesowym. Jak chcesz tracić czas t tej firmie to droga otwarta.

Starszak
@pracownik

Oho szykuje się kolejna rekrutacja bardziej doświadczonego pracownika, a ostatnia się jeszcze nie skończyła. Ehh ten rynek pracy, ciężko znaleźć "dobrego" pracownika, zwłaszcza jak ma się zamiar nim pogardzać. No i jak tu otworzyć oddział w Lublinie, nawet Ukraińcy tu nie pomogą.

młodzieniaszek
@Starszak

@ Starszak czy mam rozumieć ,że w tej firmie pracownicy są traktowani pogardliwie? no to z takim podejściem to trudno będzie marzyć o jakimkolwiek rozwoju obcokrajowcy są wyczuleni na punkcie szacunku do ich narodowości, osoby itp.

@młodzieniaszek

No trochę tak.

@Wczesniak

No to raczej zmienią po prostu podejście co do nich w takiej sytuacji?

@Elżbieta

Może tak, może nie. To by raczej wymagało zmiany zarządu. Nie po to siedzą tu po 10-15 lat żeby zmieniać swoje podejście, przykład idzie z góry i ktoś by się musiał wreszcie nauczyć zarządzać zamiast tylko przydzielać obowiązki.

@Wczesniak

No niby nie, jasne nawyk po tylu latach trudno zmienić. Ale jak firma zacznie się już mocno sypać to raczej nie będzie na to innej rady? No chyba za aż tak niekompetentnych to ich nie macie chyba przez tyle lat raczej jakieś tam doświadczenie to mają

@Elżbieta

Doświadczenie w czym? To czy taka firma jak ta zacznie się sypać nie zależy od doświadczenia ani czyichś decyzji, tylko od tego jak długo ktoś jest w stanie łykać scieme. Schemat jest zawsze ten sam, narzekanie że młodym to się teraz nie chce pracować i oczekują niewiadomo czego. To jest zawsze początek końca.

@Wczesniak

trochę czasu już minęło od tego zapowiedzianego początku końca... ciekawa bym była czy teraz od nowego sezonu cokolwiek mogło się tu zmienić? warunki finansowe? jakieś rotacje? lub podejście do ludzi?

Oczko

Cześć, dużo tu widzę hejtu i wylewania żali. To może ja z kolei powiem za co lubię pracę w Process Solutions. Po pierwsze, moja grupa jest mega zgrana i mogę liczyć, że ktoś pomoże jeśli utknę w jakimś zadaniu i nie wiem, co dalej zrobić. Na plus też benefity -- naprawdę spoko, teraz będzie chyba też ubezpieczenie na życie. Pracuję z kilkoma klientami i wiadomo, praca z ludźmi bywa różna i czasami trafi się na takie problematyczne osoby, ale nasz team leader też jest świadomy dynamiki takich kontaktów z klientem i w razie czegos przejmuje "pożary". Sporo się nauczyłam, polecam :)

Sroczko
@Oczko

A wynagrodzonko o 30-50% niższe niż u konkurencji też lubisz? Przez pierwsze pół roku do roku można się nawet czegoś nauczyć, potem lepiej zacząć się rozglądać za czymś innym.

Oczko
@Sroczko

wow, jakie gruntowne badanie rynku przeprowadziłeś/aś Sroczko, żeby rzucać takim stwierdzeniem okkk Znasz wynagrodzenia osób na każdym szczeblu i stanowisku w PS wersus ich odpowiedniki w innych miejscach? Generalizowanie nie do końca jest dobre w ocenie pracodawcy. No ale najważniejsze, że już nie pracujesz na takiej zaniżonej o połowe stawce

Sroczko
@Oczko

Przecież ja nic nie generalizuje. Powiedziałam, ze na początek może być. Informacje o wynagrodzeniu może sprawdzić przecież każdy chodząc na rozmowy do innych firm, to naprawdę jest minimum wysiłku żeby przeprowadzić takie badania we własnym zakresie. Skoro poruszyłeś temat mojej stawki, to mogę powiedzieć, że faktycznie brakuje mi 800 zł brutto żeby zarabiać 2 razy tyle co w tej firmie. Full zdalnie.

D..ek

Ostrzegam ! nie aplikujecie do PROCESS SOLUTIONS to outsourcing czytaj wyzysk płaca kiepsko wyzyskują asystentów młodsi specjaliści pracują jak Team Leader tylko za mniejsza kasę no i (usunięte przez administratora) którego należy omijać szerokim łukiem.

geo

Polecam :)

@geo

A co konkretnie polecasz? Rozwiniesz?

graf
@geo

Ja również polecam. Ale swoim wrogom.

Prawda

Może warto zacząć od tego, że firma z roku na rok coraz gorzej sobie radzi, jeśli chodzi o satysfakcję pracowników z miejsca pracy. Z małego przedsiębiorstwa dąży do korporacji i taki właśnie sobie chyba obrała wzór traktowania ludzi. Na każdym kroku wychodzi niekompetencja, brak zasobów ludzkich i skąpstwo. Brak tutaj specjalistów od zarządzania, bo osoby na wysokich stanowiskach na pewno nie maja o tym pojęcia. Niekiedy można się poczuć tam jak w przedszkolu, a „zarządzają” tym dorośli ludzie. Narzucenie obowiązków nie jest jednoznaczne z uzyskaniem kompetencji i to się ciągnie za managerami przez cały openspace. Może i są specjalistami w dziedzinie księgowości, ale żółtodziobami w dziedzinie zarządzania. Jeśli chodzi o awanse to o ile w ogóle ktoś na rozmowie o prace wspomni o tym, ze jest to możliwe jedynie na ocenach półrocznych, a teraz dążą do tego, żeby i nawet rocznych tak samo jak uzyskanie jakiejkolwiek miernej podwyżki to są bardzo niesprawiedliwe i zależą od tego kogo wyżej postawione osoby lubią. Program do codziennego wypełniania wykonywanych obowiązków przez pracowników jest doprecyzowany co do 15 minut i jest jakaś udręka. Wieczne czepianie się managerów, którzy są już druga osoba sprawdzająca te wypociny nie ma końca, a warto może byłoby go udoskonalić chociażby o wpisywanie 5 minut odpoczynku, które przypada na każda godzinę pracy spędzona przy komputerze. Uzyskanie pomocy, czy chociażby wyjaśnień zagadnień księgowych graniczy z cudem, bo seniorzy są tak zawaleni robota, ze cud to się do nich dobić i pytanie jak to wpisać w owy system…pół godziny czekania na odpowiedz potrzebna do dalszego wykonania pracy? Kolejny powód, aby się przyczepić do biednego pracownika. Grafik przychodzenia do biura opierający się na obowiązkowym przychodzeniu do biura 2 dni w tygodniu tez jest chyba dla wybrańców, bo niektórych osobistości to i przez 2 miesiące nie ma, a niektórzy najlepiej jakby po 5 dni w tygodniu przychodzi (oczywiście biedni asystenci zarabiający grosze). Przyjście do biura jest jednoznaczne z siedzeniem 8 godzin w milczeniu, bo nie można innym przeszkadzać albo wysłuchiwaniu monologu wybrańców równającym sie z wysłuchiwaniem plotek o ludziach z firmy. Wynagrodzenia są chyba przydzielone na zasadzie losu na loterii, bo ani staż pracy, ani wykształcenie, ani kursy nie są żadnym wyznacznikiem. Zdarza sie tak, ze nowa osoba zarabia porównywalnie na tym samym stanowisku pomimo braku jakichkolwiek kompetencji. Podwyżek przy obecnej inflacji również nie było. Osoby posiadające wgląd do informacji o zarobkach pracowników i zajmujące stanowiska w dziale HR awansują z recepcji, bo przecież administracja to dość zbliżony dział, co nie? Czemu by tego nie połączyć… Podsumowując to im więcej pracowników tym większy chaos. Jedyne korzyści można uzyskać przychodząc tu na asystenta, ucząc się ile można i uciekać po roku/dwóch latach o ile uda wam się tam tyle wytrzymać.

Kąpielisko

Chciałeś to masz.

M
@Prawda

Wszystko co napisane jest prawdą. Nie polecam nikomu zaczynać tam pracy

Katarzyna
@Prawda

Dziękuję za cenne informacje, jest rekrutacja i zastanawiam się czy warto aplikować

@Katarzyna

Ja kilka miesięcy temu zaczęłam pracę i polecam - nie sugerowałabym się tylko opiniami z internetu, które łatwo nakręcić w jedną, albo drugą stronę.

Oburzony

Panie co Pan, to jest o firmie świadczącej usługi księgowe, a Pan opisujesz jakieś drukarki i tonery. Chociaż opis szefa nawet się zgadza.

Oburzona
@Oburzony

To tylko pokazuje, że tu w sieci można napisać wszystko o wszystkim i nikt tego nie weryfikuje. Zgadzam się tylko z tym, że faktycznie Process Solutions to NiE ŻADNE DRUKARKI tylko usługi księgowe i payroll. A co do opinii o "Szefie" to chyba jakieś nieporozumienie. Akurat co do tej osoby, o ile mówimy o Dyrektorze Zarządzającym (inny "Szef" jest na Węgrzech i mamy z nim znikomy kontakt) to nikt nie może złego słowa powiedzieć. Świadczą o tym chociażby nasze codzienne kontakty, świetne poczucie humoru ale też wyważenie i rozwaga kiedy to jest potrzebne. Życzyłabym wszystkim, aby trafili na takiego przełożonego.

Oburzony
@Oburzona

No przecież właśnie zweryfikowałaś powyższy wpis, że nie dotyczy drukarek. Więc w internecie każdy może zweryfikować każdą opinię, jeżeli tylko ma na to sensowne argumenty.

TO NIE JEST ŻADEN SERWIS DRUKAREK. OPINIA NIE TEJ FIRMY

ela

tak

Mira

Zgadzam sie z tą opinią. Nie polecam . omijać szerokim lukiem

Katarzyna

Przydatne informacje

Zostaw merytoryczną opinię o Process Solutions Sp. z o. o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Process Solutions Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Process Solutions Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Process Solutions Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 6 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Process Solutions Sp. z o. o.
2.4/5 Na podstawie 76 ocen.
  • Koszykowa 54
    00-675 Warszawa

Process Solutions Sp. z o. o.