EPAM Systems

Opinie o EPAM Systems

Znok

Och Bob, daj spokój, normalna praca i na pewno hehe nie hańbi, więc na spokojnie można czegoś tutaj popróbować, mówię Ci to ja, a jestem przecież dobrze znany

Pomocnik Gargamela
@Znok

Swoją droga te wewnętrzne regulacje wynagrodzeń to ciekawy temat. A jeżeli firma funkcjonuje na wielu rynkach to jeszcze bardziej. Warto wtedy sprawdzać czy na każdym rynku regulacje sa podobne a jeżeli nie to jaki jest tego powód. Zazwyczaj takie powody sa uzasadnione w interesujący sposob.

Epamer

Bob, głupoty piszesz...

Wi

No co ja mogę powiedzieć, czytam te wasze opinie i nie mogę się zgodzić, że jest tu w jakiś sposób nie tak, oczywiście w kazdej firmie są wzloty i upadki, warto się do tego przyznawać i nie robić zbuytniego zamieszania, ja polecam ku zastanowieniu jednak

Bob

Warto dodać iz na rozmowie kwalifikacyjnej dowiesz sie iż bedziesz zarabiał około 10% mniej jak bedziesz pracował przy wewnętrznych projektach. I ten okres jest przewidziany jako jeden lub wiecej miesięcy. Analogicznie : w ogłoszeniu pisze sales manager , na miejscu jak przejdziesz cały proces, dowiesz sie ze zostaniesz akwizytorem. Ja to przynajmniej tak traktuje ze te 2 sytuacje sa podobne. I w jednym i w drugim przypadku robi sie ludzi w wuja. Wszystko na temat.

Programista Java

Czemu wyświetla się 7 rozmów rekrutacyjnych a widać tylko dwie?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
krzesło

Wiecie czy są teraz jakieś oferty pracy poza travel specialist czy hr consultant? Chciałbym się załapać bo poza zarobkami i tak jest szansa na jakieś socjale. W końcu wiedzą jak zadbać o pracowników teraz.

34rt

hej hej @Ja dokladnie to szukaja na stanowisko Office Specialist w Katowicach wiesz co generalnie cale ogloszenie jest po angielsku napisane wiec z cala pewnoscia musisz perfekcyjnie znac ten jezyk tu

DIma
@34rt

Starczy ukrainski. Epam jest super, reszta co krytykuje to frustraci nieszczesliwi.

A jak wygląda praca w administracji? Taka sama tragedia jak przy projektach? Do nowego biura w Katowicach szukają Office Managera.

mhnmn

hej! widze ze posuzkuj a na kilka ciekawych stanowisk jak Payroll Specialist do Krakowa czy Talent Acquisition Marketing Assistant do Worcławia - cikawie wygladają te ogłoszenia, a mnie interesuje jak się pracuje w firmie EPAM Systems? proszę o info.

insider z Gdańska

Ależ chcemy zatrudniać Polaków, tylko w tej chwili jest takie zapotrzebowanie na developerów, że trzeba ratować się kandydatami z innych krajów. Z tego co ostatnio widzę, pojawiło się dużo kandydatów z Brazylii...

Pani B

No to ciekawe, dużo tu piszą że EPAM nie chce zatrudniać polaków. U mnie jest na odwrót:) Aplikowałam na stanowisko do oddziału administracyjnego w Krakowie. Nikt nie skontaktował się ze mną. Od znajomych dowiedziałam się że nie można się tam dostać jeżeli nie jesteś polakiem (albo polką). Biegłe mówię po polsku, również po angielsku, mam odpowiednie doświadczenie, ale nie mam obywatelstwa polskiego. No cóż, no trudno...

Dzem

Cześć, czy potrzebujecie kogoś na jakieś fajne stanowisko czy aktualnie jest przerwa i nic wielkiego się nie składa? Byłoby super się dowiedziec od Was

ale

Patryk - zależy jaki tester - zwykły funkcjonalny zarobi mniej niż ten od automatyzacji testów.

@ale

Automatyczny - 3 lata expa w Sabre w 2 zespolach, testy w Javie(Selenium, TestNG) i JMeterze. Do tego standardowe skille IT: Linux, SQL, Bash, Python, Angielski B2.

@Patryk

To proponuję złożyć papiery i przejść przez rekrutację. Dostaniesz ofertę, jak nie będzie Ci odpowiadała, to po prostu jej nie przyjmiesz...

@ale

Dlatego pytam tutaj, jakbym chcial odpowiedzi od Was(popisales sie typowym pier****iem dzialu HR, zakladam, ze tam pracujesz) to bym napisal na Linkedinie do kogos z dzialu HR :) To jeszcze dla informacji - jak nie znam kwoty to nie aplikuje i koniec dyskusji, dlatego chcialem te kwote poznac. Wiec - czy ktos moze ja podac?

New

Witam, A jak wygląda sprawa z Junior Java delevoleper i Java Academy? był ktoś lub pracuje jako początkujący programista?

Patryk

Na jakie stawki można liczyć jako Software Tester? Tylko błagam, bez HRowego gadania, "ile wynegocjujesz tyle będzie"... Konkretnie, 5k? 10? 15?

petru

ok rozumiem @były pracownik twój punkt widzenia ale może napiszesz konkretnie dlaczego Ci ludzie odchodzą bo tego już nie zawarłeś w swoim komentarzu zależy mi na informacji bo chciałbym aplikować do nich jako manager

byly pracownik
@petru

odchodza dlatego ze 80% projektow to praca przy legacy code, albo wogole przerzucanie plikow po serwach , czytanie logow, jednym slowem taki najwiekszy chlam maintenancowy dlatego kazdy ambitniejszy developer ucieka stamtad jak tylko trafi na taki "rozwojowy" projekt. Poza tym czesto klient traktuje kontraktora z epamu jak pracownika drugiej kategorii. To sa uroki outsourcingu, normalne ze nie bedzie klient dawal takiego chlamu swoim devom czy testerom bo pouciekaja. Projekty to jeden aspekt a atomsfera w firmie to drugi. Na okraglo slyszysz rozmawiajacych glosno pracownikow (glownie ze Wschodu) ktorzy np nie maja projektu i nie zwracaja uwagi na to ze ktos pracuje. Kilka przypadkwo znam osobiscie ze odchodzily m in dlateog ze nie dalo sie w spokoju pracowac Kolejna sprawa to management zwlaszcza ktory "zarzadza" biurem w taki sposob ze nie ma zadnego konkretnego projektu w Krakowie. Zagranica epam ma fajne projekty cale zespoly od testerow do project managerow. Niestety nie w Krakowie.

ypio

wydaje mi sie, że na pewno jak wymagaja znaojomości języka to też jakos to sprawdzić muszą no i pytają, a też jest u nich oferta jako Global Mobility Assistant i też angielski jest wymogiem.

byly pracownik

Szkoda sie rozpisywac o tej firmie "oferujacej prace przy najlepszych projektach z wykorzystaniem najnowszych technologii" wiec napisze krotko. Zaczalem w epam w jednej z pierwszych fal rekrutacyjnych. Po roku i 10 miesiacach z grupy kilkunastu osob nie zostal NIKT w IT i zmyla sie z polowa tamtejszych HR. To chyba mowi samo za siebie co biuro w Krakowie ma do zaoferowania skoro wiekszosc pracownikow (przynajmniej Polakow) odchodzi stamtad po 6-12 miesiacach z postawa w stylu "Kamien spadl mi z serca ze to juz koniec tego nieporozumienia".

Hej jak przebiega rozmowa tel z Hr - jakie pytania, o co po angielsku pytaja? Dziękuję

były_epamer

Wow, EPAM jeszcze istnieje? Po pół roku w pracy w tej firmie dałbym głowę, że zbankrutują w ciągu kilku miesięcy. Przykre, że ludzie nadal dają się nabrać na ich obietnice.

ale

Praca w Gdańsku wygląda całkiem inaczej niż w Krakowie, głównie dlatego, że Site Manager stara się zwracać jak największą uwagę na ludzi i nie traktować ich jako zasoby udostępniane klientom. Niestety ostatnio macki Krakowa sięgnęły również Gdańska - część nowych projektów jest sterowana właśnie stamtąd. Co do zarządzania to w Gdańsku na razie nie było prawdziwych managerów - dopiero struktury takie powstają poprzez awansy aktualnych pracowników. Ma to zalety i wady - jak masz doświadczenie możesz szybko awansować, niestety czasem ludziom pełniącym rolę TL brakuje jeszcze doświadczenia, a nie wszystkiego można się nauczyć bez praktyki, nawet na kursach managerskich, które EPAM zafundował niektórym pracownikom. Poza tym rotacja w Gdańsku jest raczej na poziomie średnim dla branży, za to w Krakowie jest chyba ze trzy razy większa. Co do parkingów - to chyba coś z tym niedługo zrobią, po tym jak Olivia zafundowała dwukrotne podwyżki opłat za parkowanie...

Zostaw merytoryczną opinię o EPAM Systems - Kraków

• Jak się pracuje w EPAM Systems?

Zobacz opinie na temat firmy EPAM Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EPAM Systems?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EPAM Systems?

Kandydaci do pracy w EPAM Systems napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EPAM Systems