EPAM Systems

Opinie o EPAM Systems

epamer2

epamer1...all of them (this menagers as you call them) are just bad (i am trying to be very political here)...former developers without any experience and knowledge how to manage...stealing other ideas...lying..etc (just another day in the office) ...working with other people? hehehe good joke ;) just ask the guys that already left this "company" KRK I would be glad to say "hello" to you once you come to one of the offices...but there is one little thingy...I do not work with you :)

epamer1

Its not about the balls - there are plenty of weak managers in Epam...some from Ukraine...for sure decision to bring them to Kraków was based on "competencies" :) And finally - work & office is not the place to show / tell something straight in the face...especially to supervisors...unfortunately ;)

KRK

and what about saying same thing to Vlad directly ? got balls ??

Zenek

Buahahhahahaha...dobre...widze dzial hr nie spi ;) pozdrawiam ukrainskich menagerow vLad 1.0

Programista Java

Czemu wyświetla się 7 rozmów rekrutacyjnych a widać tylko dwie?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
srepam

Lepiej nie bo już nikt nigdy się ta nie przyjmie do pracy :)

mm

No właśnie, czy ktoś mógłby napisać coś o atmosferze itd?

andrew

Cześć, niedawno dostałem ofertę od Epam, stanowisko developerskie. Pracował ktoś z Was w tej firmie? Polecacie czy odradzacie? Jak wygląda współpraca z zatrudnionymi obcokrajowcami i zagranicznymi klientami? Dodam, że jeśli chodzi o zarobki, to stawka jest kusząca.

Ex

Wypowiedzi Kici: 'team leader - co to ma za znaczenie, mianuję się następnych bardziej oddanych firmie' 'rotacja na poziomie 25% - ludzie przychodzą i odchodzą życie' swiadczą o kompletnym niezrozumieniu problemów tej firmy. To prawdopodobnie jeden z kolorujących rzeczywistość "oddanych firmie" managerow, którzy mają ludzi głęboko w.... W dodatku tego rodzaju absurdalne pochlebstwa wyrządzają firmie więcej szkody, niż prawdziwe negatywne opinie....

Kicia

Wyszło, że jestem ze wschodu, że nie jestem programistą i że jestem z HR. No niestety nic z tych rzeczy. Wypisałeś kolejny argument za - wyjazdy do Londynu, kolejna rzecz, która jest jakąś zaletą, choć pewnie na dłuższą metę męczącą. Osobiście wolę Szwajcarię, większę diety...

Cinek

Nieźle HRowcy z EPAMu spisali się. Kolejny dowód na to, że firma jest totalnym dnem pod każdym względem. P.S. Kolega pracuje w tym samym budynku co epamowicze i opowiadał że podczas wyjazdów do Londynu pracownikom zapewnia się (sic!) hostel :D

Kicia

Muszę jeszcze napisać o możliwości zrobienia certyfikatów na koszt firmy oraz szkoleń. Oczywiście wszyscy biedni liderzy i inni ludzie, rzucają papierami i idą głodować na ulicę, pozostając bez pracy. A w Epamie pracowali za darmo. Bez obrazy patrząc na rodzaj twojej wypowiedzi, mam nadzieję, że jesteś w tej grupie rotacyjnej której procenty tak wyliczasz... Dokładnie wpsiujesz się w ten obraz o którym wyżej...

Glaskacz futerka

"mianuję się następnych bardziej oddanych firmie", "wypłaty przychodzą na czas, jest dobrze" - nie napisalby tak nikt, kto pracuje przy rozwoju oprogramowania - widac, ze pisane pod publiczke - juz widze kolejki devow do pracy w Epam po tak cudnych wpisach na forum. Prawda jest taka, ze nie ma osob oddanych firmie a wyplaty przychodza na czas, po tym jak milosciwie panujacy w Epamie zrozumieli, ze kazde kolejne opoznienie wyplaty (a bylo kilka takich przypadkow) skraca okres wypowiedzenia pracownikow do zera - poniewaz jest to ciezkie naruszenie obowiazkow pracodawcy. Proponuje zmienic nicka na "Klakier". Koniec glaskania, mrau.

Kicia

Spotkać można wielu frustratów, przez jakiś czas jedna/dwie osoba narzekała na żaluzje, druga na kubki, że trzeba odnosić,itd. Jeżeli chodzi o obcokrajowców jest ich dużo i to fakt, pewnie w przyszłości jeszcze więcej, ale jest też jeden plus, można nauczyć się języka. Rotacja jest raczej wynikiem, a nie przyczyną że ludzie odchodzą. Zresztą jak to jest dobry to odejdzie szybko a nie psuję atmosfery i przynosi smęty prywatnego życia do pracy. Menedżerowie są spoko.

@Kicia

Propaganda :-) Po stylu wypowiedzi widac nie polskie pochodzenie - czyzby Epam pozazdroscil kremlowi troli? Fakty: - rotacja na poziomie 25% - 7 z okolo 20 team leaderow zlozylo wypowiedzenia w maju - brak decyzyjnosci ze strony managementu - brak wizji na rozwoj firmy, jeden duzy klienti i nic wiecej - zarobki ponizej rynku - klamanie i oszukiwanie zarowno pracownikow jako i klienta jako sposob na rozwiazanie problemow - przypadki mobbingu - hr/administracja to padaka - po raz kolejny zaczynaja od nowa tworzyc te dzialy :-) - Gdansk sobie radzi duzo lepiej niz Krk - ale tam zarzadza ktos, kto zna sie na tym a nie przypadkowi ludzie z lapanki

Kicia

Po blisko 3 latach spędzonych w Epam mogę powiedzieć, że jest to dobra firma. Większość projektów jest prowadzona dla największych firm na świecie i są to prestiżowe projekty, powtarzam projetky, nie utrzymanie. Dziwi mnie skąd tak duża liczba niezadowolonych i tak niskie oceny. W sumie zawsze się zdarzy ktoś w stylu przyszedłem do pracy, bo muszę, żona mnie wygoniła z domu i pokłóciłem się z kochanką i nie mam gdzie spać, etc. Ale trzeba uszanować każdy opinie.

@Kicia

Zgadzam sie w 100% z powyzsza opinia - niezadowoleni z pracy w Epam, sa glownie bezdomni, ktorzy nie maja gdzie spac. Projekty sa mega, mega, mega prestizowe i zal mi czesto do domu wracac, bo po drodze ten prestiz opada. Dodatkowo swietne, miedzynarodowe towarzystwo, dajace mozliwosc poznania obcych kultur. Wyjatkowy, nowatorski styl zarzadzania sprawia, ze nikt nie odchodzi, rotacja jest w okolicach zera. З повагою

Cześć, jaka jest Wasza opinia o pracy w EPAM GDANSK??? Słyszałem, że dużo ludzi, ale mało projektów i generalnie większość czasu nudy :( Prawda to?

Nobody

(usunięte przez administratora) Ostatni akapit. Artykuł jest o Luxofcie, ale te firmy zasadniczo nie różnią się niczym oprócz właścicieli. Umowy muszą mieć podobne.

Nobody

Ta firma po prostu nie szuka Polaków i tyle. Proces rekrutacji to chyba jakiś żart. Najpierw wysyłają zadanie które trzeba intensywnie robić przez 3-4 dni. Później okazuje się że nikt nawet nie oglądał rozwiązania. Dalej techniczna rozmowa z klientem u niego w biurze. Dwa tygodnie później wywiad telefoniczny podczas którego wychodzi, że proces rekrutacji właściwie rozpoczął się od zera i teraz trzeba znów robić jakieś zadania i chodzić na kolejne techniczne sprawdziany. Wszystko to się odbywa w atmosferze totalnego nieprofesjonalizmu działu HR który nawet nie potrafi powiedzieć czego kolejna rozmowa będzie dotyczyła. Bez komentarzu. Wniosek jest prosty - EPAM stawia na obcokrajowców. Przyczynę takiego zachowania można łatwo znaleźć w prasie - umowa między EPAM a (usunięte przez administratora) z góry określa maksymalny roczny poziom rotacji.

seba
@Nobody

Moglbys podeslac link do tego artkulu o rotacji, probowalem znalezc ale bezskutecznie?

Luxoft
@Nobody

W Luxofcie obecnie proporcje ludzi ze Wschodu i Polaków są na poziomie 80% do 90% ludzi ze Wschodu i 10% do 20% Polaków. Na wiosnę zacząłem pracę w Luxofcie UBS a na naszym "Welcome Day" na początku miesiąca tak wyglądały te proporcje. Po krótkim przedstawieniu jak wspaniałą firmą jest Luxoft reszta dnia poświęcona była odpowiedziom na pytania pracowników świeżo przeniesionych do Polski. Całe spotkanie już po oficjalnej prezentacji na dobrą sprawę mogło nie być prowadzone po angielsku a od razu po rosyjsku. Dla większości uczestników był to język ojczysty.

dba

Jerzyk, akurat z Epamem Ukraińcy i Białorusini mogą jechać do Anglii i Szwajcarii bez paszportu polskiego. Jeżeli chodzi o egzamin - jeżeli jesteś naprawdę dobry - merytorycznie i przykładasz się - zdasz go. Wyobraź sobie że masz koleżanką - słabą, nie przykładającą się do pracy, wszyscy się z nią męczą w zespole, ale sypia z twoim lidem. On promują ją, itd. Dostaję awans, może nawet zostaję twoją liderką. Myślisz, że to nie jest pojechane. Egzamin by ci tego oszczedził.

jerzyk

historia firmy epam jest piekna, ale prawda o polskim oddziale taka sobie. Bardzo duzo ludzi z Ukrainy i Bialorusi, ktorzy tylko czekaja na paszport polski (paszport UE) i wtedy beda mogli wyjechac do szwajcarii, anglii itd a najbadziej pojechane jest to ze jak manager zdecyduje ze mozesz awansowac, to muszisz zdac egzamin przed komisja

Wujek hujowa rada

Wujek dobra rada...przestan p.... smuty :) nastepny frustrat...trafiles do zlego projektu? Nie chcialo sie pracowac? Moze TL cie wkurwia? No przyznaj sie :)

Zostaw merytoryczną opinię o EPAM Systems - Kraków

• Jak się pracuje w EPAM Systems?

Zobacz opinie na temat firmy EPAM Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EPAM Systems?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EPAM Systems?

Kandydaci do pracy w EPAM Systems napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EPAM Systems