Opinie o DHL Parcel Polska Sp. z o.o. w Warszawa Osmańska 2

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy DHL Parcel Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w DHL Parcel Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DHL Parcel Polska Sp. z o.o. w Warszawa Osmańska 2

nn

Termin dostarczenia przesyłek krajowych 4-5 dni roboczych. Nawet poczta działa szybciej i o wiele taniej

Aga pi

Super firma

Amerykaniec

Osobiście nie polecam pracy jako przewoznik. Można zostać zwolnionym z dnia na dzień pod pretekstem "straty zaufania do przewoźnika". Mimo że (usunięte przez administratora)od 6 do 21 i nie narzekałem, dorecxalem przepisowo, rozliczalem paczki i pobrania przepisowo zostałem zwolniony z dnia na dzień pod takim pretekstem. Kazano mi oddać HH, identyfikator i pieczątkę. Dodatkowo przydzielono mi ochroniarza który mnie odprowadził do wyjścia, nie pozwolono mi nawet pożegnać się z kolegami z pracy. Potraktowano mnie jak zwykłego złodzieja.. mimo że ręce mam czyste... Moje sugestie dla DHL: Nie awansować byłego kogo na kierownika kurierki i hubu no za szybko obrastaja w piórka. .. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić podejście kierowników

Jako spedytor i osoba prywatnie korzystająca z usług firm kurierskich potwierdzam, nie ma gorszej firmy kurierskiej niż DHL. Firma typu "Uganda Express" miała by wytłumaczenie że nie umie korzystać z nawigacji a paczki idą wolno bo kurier idzie na piechotę ewentualnie jedzie wierzchem ale DHL ma magazyny, sortownię, samochody dostawcze, dostęp do internetu i telefonu i są na to świadkowie! A mimo to nie potrafią znaleźć budynku który niezmiennie stoi w jednym miejscu od bez mała 50 lat!! Moje sugestie dla DHL: To zaszło za daleko, podzielić i sprzedać albo zlikwidować. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zainteresować się swoimi obowiązkami.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie DHL Parcel Polska Sp. z o.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services

Pracowalem w tym obozie ok. roku wszystkie zle opinie sa prawda a te dobre tworza cwaniaczki koordynatorzy i kierownicy w wiekszosci rolnicy teraz pracuje w DPD tez jest zapierdziel ale wiem za co dwa razy tyle co w obozie

Iwona

@Ph, sądzę, że kwestia wynagrodzenia zależy od miejsca pracy, jak również wcześniejszego doświadczenia. Może warto aplikować i dowiedzieć się podczas rozmowy rekrutacyjnej? A może masz już za sobą ten proces i opowiesz na forum, jak przebiegał?

Iwona

@Darek, czy jesteś zatrudniony w firmie? Możesz opisać swoje doświadczenia związane z DHL? Czy według Ciebie jest to pracodawca godny polecenia? https://www.logistics.dhl/pl-pl/home/praca/zatrudnienie-z-doswiadczeniem.html Pod tym linkiem można znaleźć informacje o tym, co gwarantuje pracodawca osobom podejmującym zatrudnienie, a także znaleźć oferty pracy.

Iwona

Wątek dotyczy informacji na temat tego, jakim pracodawcą jest DHL w Warszawie. Jak przebiega współpraca z DHL? Zachęcam więc pracowników firmy do dzielenia się swoim doświadczeniem z nią związanym. Jak przebiega współpraca z DHL? Pomoże to osobom poszukującym pracy w branży kurierskiej.

gość

Aktualnie poszukują na stanowisko "przewoźnik", m.in. w Warszawie. Czy może ktoś wypowiedzieć się na ten temat - jak jest płatne, ile jest pracy, no i takie tam - jak się na tym wychodzi? Czy warto zawracać sobie tym głowę? Pewnie nie, bo gdyby było inaczej, to stała by kolejka chętnych pod ich bramą. Ale chętnie usłyszałbym coś na ten temat, jak to mówią "a nóż, widelec".

@gość

Każdy przewoźnik narzeka, ale jest przewoźnikiem. Jak jest płatne? Nikt ci nie powie jakie kto ma układy. To jest umowa z podwykonawcą i tyle. Podwykonawca płaci mandaty, reperuje samochody, wlicza amortyzację. Czy płaci podatki? Kto to wie. Z obserwacji widzę, że kilku przewoźników odeszło do konkurencji. Podobno lepiej płatne. Jak im się znudzi to powracają. W DHL dla "gierojów" robi się po dwa kółka lub trzy dziennie. Czyli od 5:00 do 22:00 . Niewymiarówki są lepiej płatne. Odbiera się też paki od nadawców, najgorzej strona praska. Dla DHL nie ma problemu. Początkowi dostają trudne rejony albo markety. Szybko wymiękają niezahartowani kierowcy a przewoźnik różnie. Powinieneś się targować.

Iwona

Widzę sporo wpisów na temat DHL z perspektywy klienta. A jak firma prezentuje się jako pracodawca? Zachęcam do aktywności na forum. Pomoże to osobom zainteresowanym pracą w DHL. Zwłaszcza, że firma udostępniła nowe ogłoszenia. W Warszawie na przykład jest poszukiwany specjalista ds. wymiaru procesów.

@Iwona

Nie wiem kto ty tam jesteś w DHL. Specjalista ds. wymiaru procesów. •obsługa procesu załadunku samochodów kurierskich: ◦klasyfikacja paczek pod względem tras kurierskich ◦przygotowywanie zestawień paczek za pomocą skanerów kurierskich ◦rozmieszczanie paczek w samochodach kurierskich zgodnie z trasą kuriera •praca wyłącznie na porannej zmianie (poniedziałek: od 4:00, wtorek-piątek: od 5:00) Było to już omawiana. Brak kontroli w terminalach nadawczych czy paczka przyjmowana od nadawcy spełnia wymogi DHL. Wymiary, waga, ADR, promieniotwórczość, dokumenty np. oclenie, czy jest komplet. O jakiej załadunku mówimy. Do tego dochodzą zwrotność palet i ilość kurierów na dany rejon oraz ilość pak ile przychodzi dziennie. To jest tajne, ale niestety ilość palet się zwiększyła, a rozwóz jest na tym samym poziomie. Masę paczek jest uszkodzonych. Jednym słowem jest bałagan w moim terminalu, roboty przybyło, a ja olewam to i czekam z nie wyjaśnionymi pakami tydzień i zwrot do nadawcy. Przypominam, że weszło RODO, i nie nęka się teraz odbiorcy z nadawcą emailowo czy telefonicznie przy pomocy google o problemach z paczką. Moje stanowisko się kończy jako Obsługa klienta. Pozostały mi palety i interwencje. Przy czym interwencje robione są połowiczne, bo jak paczkę znaleźć w bałaganie. W zeszłym roku przed podziałem firmy był spokojnie.

Witam, może znajdzie się ktoś kto przedstawi sytuację jaka panuje w Polsce niemieckim przedstawicielom spółki? W Ikei tak się stało, i przedstawiciele zanim przyjechali do Polski dowiedzieli się, że zarząd oderwany od rzeczywistości wyleciał na zbity pysk. Oni nie mają zielonego pojęcia jak się pracuje i jakie są zarobki. W magazynie ludzie z Azerbejdżanu nie znający języka, serio ludzie nie potrafiący się porozumieć, Ukrainiec na moje pytanie odpowiada-nie znaju, nie panimaju. Zarobki jak 10 lat temu-2000 i to zależy od premii, która jest ciągle obniżana, także podwyżka rzędu 90 zł brutto w tym roku nic nie daje tak jak nie dała rok temu. Na przemian, raz premia wyższa to nadgodzin nie ma, raz są nadgodziny to premia niższa, zawsze wyjdziesz niecałe 2000-abstrakcja.

@anonymous

Przepraszam, ale tak naiwnej adnotacji dawno nie widziałem. To jest twój problem. W Ikei i nie tylko jest marnie w tym roku z asortymentem z Chin. Ciekawe ile postoi. Co roku w DHL są spotkania integracyjne z głównymi wytycznymi z Niemiec. Jest też generalny audyt wewnętrzny z błędów terminala. Głównie dotyczy zysków. Główne wytyczne: - tania, młoda siła robocza, 10-12h godz. pracy w zależności od regionu i koneksji. Masz ambicje przejdź do frachtu albo zmień pracę. - liczy się ilość dostarczanych paczek a nie jakość usługi, - w Niemczech wdrażana jest usługa wieczorową porą, w Polsce nie ogarniamy dziennej pory a dokręcanie śruby ma swoje konsekwencje. Takie dni jak przerwa majowa DHL nie powinien pracować. Bo 3/4 magazynu nie pojechało lub nie zastało odbiorcy. - odbiorca jest coraz bardziej rozwydrzony: usługa wniesienia, awizacja, nocna pora, pak na już, wygląd do towaru przed zapłaceniem. A jak może wyglądać skoro tyle wózków ją potrąciło? Nasze lenistwo oraz marazm na rynku ma swoją cenę. - wiele się mówi o płacach w Biedronce i Ikei, ale nie widzę transferu osób choć magazyny są obok. Podobno są haczyki. - budowanie nowych magazynów wzdłuż nowych autostrad, lotnisk, by wyprzedzić konkurencje, kosztem reszty - interwencja to błąd systemu, więc należy błędy niwelować, problem w tym że najwięcej błędów robi nadawca, który podpisał umowę z DHL-em kosztem niedoświadczonego kuriera, któremu potrąca się z pensji lub pracy na interwencjach, która jest tania. - zastąpienie kurierów paczkomatami, dronami, - eco kurierka. Kurka jest tak zielona ile słupków w miastach. Jak by mogli toby palety rozwozili rowerem. Dobrze, że zim nie ma. Jest coraz więcej napadów na liniówkach, to też źle się to odbija na reklamie DHL. Nadawca wystawia dok w/z, pokrywa koszty transportu lub nie, adres, płatnik, niestety nie podaje wagi-wielkość paki, kombinuje ile wlezie bo na to mu pozwala prawo UE.

@Magazynier

Pytanie co zrobią dalej bo ludzie odchodzą masowo. Ukraińców też już nie ma za wielu, Azerbejdżan został, gdzie Ci ludzie ni w ząb nie znają języka. Jeśli nie zrobią realnych podwyżek jak inne firmy to bardzo źle im życzę a szkoda.

dhl nie polecam

Czas oczekiwania na dostawę przesyłki, która znajduje się już w miejscu docelowym to aktualnie ponad 2 dni robocze, co jest żartem. Aby dodzwonić się do konsultanta trzeba brnąć przez telefony, infolinie z automatycznie nagranymi konsultantami i nie nabić się w trakcie tego na zakończenie rozmowy poprzez odesłanie do internetowego formularza. FIRMA DNO.

Kierowca linniowy nocki 15g pracy 45gr km baranow nie brakm

Wiktor

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Czy do pensji dochodzą jakieś dodatki np. socjalne?

@Wiktor

Nie masz google. https://www.pracuj.pl/praca/dhl;kw/mazowieckie;r,7 Zainteresowany na wyższe stanowiska, a ty pytasz się na forum o dodatki socjalne? ⦁ bogaty pakiet socjalny (m.in. wczasy pod gruszą, bony świąteczne, dofinansowanie do sportu i rekreacji, pożyczki dla pracowników), ⦁ zadbamy o Twoje zdrowie (ubezpieczenie na życie, dostęp do opieki medycznej na preferencyjnych warunkach, bezpłatne szczepienia przeciw grypie), (nie na nową grypę) ⦁ troszczymy się o najmłodszych (prezenty z okazji narodzin dziecka, prezenty dla pierwszoklasistów, imprezy z okazji dnia dziecka, konkursy świąteczne dla dzieci), ⦁ docenimy Twój staż i zaangażowanie (wyróżnienia jubileuszowe, konkursy - Pracownik Kwartału, Pracownik Roku), ⦁ ponadto oferujemy: ⦁ zniżki pracownicze na usługi/produkty firmy.

@Magazynier

Z tymi benefitami to mogę potwierdzić. Jest dofinansowanie do wczasów pod gruszą, bony też. Dzięki bonom można zrobić darmowe zakupy w sklepach.

Wawa dhl

Jestem pracownikiem przewoźnikiem DHL żenada kradną i za pracę wykonana na poziomie 97% skuteczności obinaja za stop -paczkę jak kto woli trzeba zrobić tylko 50% paczek to zapłacą ok a pozostałe 50% zwieść na magazyn klient nie liczy się tylko statystyki w tabletkach kordynatorow pozdrawiam

marci
@Wawa dhl

Jest tragedia, w zeszły czwartek wysłałem przesyłkę do Poznania i po 7 dniach dotarła, dzisiaj miałem odbiór przesyłki z Warszawy od 16 do 19, kurier dzwonił 0 15:45, gdy ja skontaktowałem się z nim o 16:02, to już go nie było na osiedlu, miał być w ciągu godziny, mija trzecia, a facet wyłączył telefon ( 537050814 ) uważajcie zwykły oszust jeździ po Mokotowie

MagazynierDHL

Myślę, że w każdym terminalu/CSie jest inaczej. Od ludzi zalezy atmosfera. Moge powiedziec jak jest w Lodzi. Jesli chodzi o kurierke to ja osobiscie nie przegryzlbym tego kawalka chleba. Praca po 10-12h, musisz byc caly czas skupiony, i zazwyczaj robic kilka rzeczy na raz. Jesli trafisz do dobrego przewoznika, wydaje mi sie ze na aspekt pieniezny wtedy nie ma co narzekac, jednakze praca nadaljestbardzo absorbujaca psychicznie i fizycznie. Wypowiedziec wiecej moge sie o pracy na magazynie. Kiedy ja zaczynalem przez agencje (na magazynie zawsze zaczynaszw ten sposob) pracabyla ciezka a placa glodowa, jednakze lubilem do niej chodzic ze wzgleduna atmosfere, wiec aspekt fiansowy zrzucilem na dalszy plan. Trzeba odpracowac swoje i zasluzyc na etat, musisz pokazac, ze zalezy Ci tej pracy, ze interesujesz sie nia i tym co sie w niej dzieje. Bedac pomocnym i pracowitym, kierownictwo na pewno Cie doceni i da tak przez wszystkich upragniony etat. (O ile takie beda, poniwaz czasami sa a czasami ich nie ma bardzo dlugo). Gdy dostajesz juz etat, mozesz byc z siebie zadowolony, poniewaz DHL naprawde nie jest zla firma. Pensja jak na polskie warunki ok, o ile pracujesz na noce. Atmosfera jest w porzadku, menadzerowie i kierownictwo traktuje Cie z szacunkiem, zawsze znajda da ciebie chwile na rozmowe, sa wobec Ciebie kulturalni, nie wywyzszaja i rozmawiaja jak rowny z rownym, niekiedy sa bardzo wymagajacy, ale nie oszukujny sie, nad kazdym jest przelozony, nie wazne czy koordynator lub kierownik, wszyscy maja pewne cele ktore musza wykonac, w koncu to praca. Jak juz mowilem pieniadze sa niezgorsze, i masz sporo benefitow z tytulu tego iz jestes pracownikiem DHL. Szanse rozwoju raczej nikle,ale to tez zalezy od wielkosci terminala. Najwyzsze szanse rozwoju są w CSach. Osobiscie DHL w lodzi jak najbardziej polecam, praca jest ciezka przed szczytem paczkowym jeszcze ciezsza ale daje mnostwo satysfakcji. 80% pracownikow etatowych przyszlo tu tylko na wakacje, 99% z nich zwiazalo sie z firma na dluzej. Osobiscie w lepszej firmie nie pracowalem. Pozdrawiam.

Dzięki Bogu były pracownik

Witaj Karolina. Przypuszczam, że wymienione przez Ciebie stanowisko dotyczy obsługi klienta w Punkcie obsługi w Warszawie. Jeśli tak, to z całą stanowczością odradzam Ci pracę w tym przybytku. Nie chodzi tu tylko o marne pieniądze, za które niemożliwością jest przeżycie w mieście, ani o absolutny brak rozwoju, szkoleń, czegokolwiek co zwiększałoby Twoją wartość na rynku pracy. Jeżeli jesteś osobą, która lubi donosić na współpracowników i gó#*@ z tego mieć to jest to miejsce dla Ciebie. Szefem jest facet o aparycji utuczonego wieprzka, który z pozoru sprawia wrażenie miłego, ugodowego człowieka, a w rzeczywistości nie robi ABSOLUTNIE NIC w stronę podwładnych, knuje intrygi, sklóca ludzi - 'ktoś' na miarę Januszowego Franka Underwooda. :-D W tej firmie wyższe stanowiska zarezerwowane są dla pociotków, ich duperek, reszta biomasy ma zapier@#%&$, żeby kasa Właścicieli się zgadzała. :) Mam nadzieję, że zapoznasz się z tym wpisem, zanim jakiś Spec od wizerunku tej Wielce Szanownej firmy zgłosi go do moderatorów i go usunie. PS. Szukaj pracy, nie obozu pracy :-)

HIJI

.Nie wiesz o czym piszesz to nie pisz

Patryk

Zależy na jakie stanowisko szukasz i gdzie szukasz ?. W Gdańsku to przez agencje pracy trafiłem na 2 oferty.

Patryk

Nie pracowałem w DHLu w Warszawie a w Gdańsku. Powiem wprost nie polecam. Praca na pół etatu, mała pensja, a coraz większe wymagania. Ludzi nie ma do pomocy. Naciski by szybko wszystko robić.

Zostaw merytoryczną opinię o DHL Parcel Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w DHL Parcel Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DHL Parcel Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DHL Parcel Polska Sp. z o.o.?

DHL Parcel Polska Sp. z o.o.

DHL Parcel Polska Sp. z o.o.